„KLEIHTJES" Zware gevechten aan het Oostfront. LAATSTE BERICHTEN LAND- EN TUINBOUW WETENSCHAPPEN. OFFICIEELE KENNISGEVING. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Probeer dit huismiddeltje tegen zenuw-rheumatiek. Gevraagd Aangeboden Personeel gevr. Kamers gevraagd Diversen hamer wed. van J. Buitendijk, 76 j.; H. Jasperse, wed. van J. Wa- gemaker, 84 j. H. J. van Niekerk, m. 74 3.; P. L. T. Moene, wedn. 82 3.; C. Knoops, m. 55 3.; M. P. Zaalberg, dr. 7 j.; D. Warners, wedn. 75 jaar. GEVESTIGD. A. C. van der PluijmBakker Nouwen, Duivenbodestr. 2; A. J. van Benten, dienstbode. Uiterste gracht 80; D. Bogaards, hulshoud ster. Lorentzkade 26; H. P. W. Brosse, student. L. Rijndijk 12a; G. RegeerBrouwer, Lombokstr. 86 M. de Bruin, 11. verpleegster, Heemskerkstr. 54; T. M. van der Pompede Bruin. Boerhaaveln. 24; J. M. van den Burg, dienstbode, C. Huygensln. 9; C. H. I. Cossee. (ver tegenwoordiger Bur. Bedrijfsrecht), Roemer Visserstr. 25; M. Daal- mei.jer, mach. bankwerker. Hee rensingel 45; M. M. van Deur. H. Rijndijk 26; M. Dubbeldam, ver pleegster, v. Oldeb.str. 50; L. van Duuren en fam., handelscorrespon dent. O. Vest 113; L. T. Gaillard van Duijven, Heerenstg. 41; E. M. L. D. Goossens, adj. ass. anat. lab. R. U. Leiden, Boerhaaveln. 31; P. J A. de Haan, Franchimontln. 43; N Hagoort, P. J. Blokstr 10; M. L. den Hartog Jager, student Medic. G. U.. Rijnsb.weg 88; O. C. de Hertogh, onderwijzeres o.l.o, Maresingel 30a; J. Hoekstra, amb tenares PTT. Mariënpoelstr. 19a; A. H. J. de Jong, Rijnsb.weg 45a; M. MenheerKlink, P. de la Court- str. 36; J. A. A. M. van Noort Kokshoorn, Apoth.dijk 15; L. Kop pens. huisschilder. W. Pyrmontstr. 1; J. Koster, dienstbode. H. Rijn dijk 65; A. M. Lanz, fröbelonderw., Plantsoen 53; M. van der Lelie, Verpleegster. Heerengr. 104; D. J. Lepoeter, Acaciastr. 25; E. I. Jan senLouis en fam., Morschkade 11a; Q. M. Meiman, Wasstr. 3; A. M. J. Morsch. sum. Reg. en Dom, Haagweg 41; A. van der Steen van Oosten. Kapteijnstr. 15; E. Oosthoek, werkster, R. en Schie- kade 26; H. L. Philips, studeerend, Boerhaaveln. 24; A. J. E. Punt, kantoorbediende Ned. Jeugdstorm, Morschweg 158; S. Ringenoldus 3 Octoberstr. 26b; M. A. Teunis- senRohof, Joh. de Wittstr. 20; H de Roos .dienstbode, L. Rijn dijk 114; J. Rijkenberg. H. de Vries- str. 61; J. A. van der Schelde, dienstbode, Rijnsb.singel 9; G. van Strien en fam., brood- en banketb. Leuvenstr. 43; J. C. Teunissen, leeraar teekenen, Joh. de Witt str 20; P. J. Troost, Kellner. Pie- terskerkk.stg. 15; J. Valkenburg, studeerend, v. Slingelandtln. 9; M. G. van Veen, verkoopster. Lange- brug 53; P .G. E. van Velzen, dienstbode, Zeemanln. 31: M. van BaalVerschiere, wed., de L. de Xanterstr. 2; G. J. Vink dienst bode, W. Singel 72; Wed. A. M. D. WarmenhovenVisser, O. Singel 64 J. Vos, 11. verpleegster. Rijnsb.weg 10; M. M. E. Vos. J. v. Góyenkade 30;. J. Smitsvan der Wal. Ra penburg 6; E. van Waning, leera- res KNO, Rijnsb.weg 7; M. van de Water, suppoost bioscoop-theater, Brederostr. 23; H .van Woerden, Sterrewacht 2; J. van der Zandt, serveerster. Mariënpoelstr. 19a; P. G van der Kwast, dienstbode, Rijnsb.weg 29. VERTROKKEN. F. Bakker, Vlagtwedde. Jipsing- boertange E81; W. J. A. Bakx. Bre da. Ernst Casimirstr. 5; A. Bek, Apeldoorn, Asschestr. 78 L. W. Bezemer. Zwijndrecht, Ringdijk 271 Wed. E. BlommaertBlommaert, Heemstede, Kerklaan 32: A. Boom, Voorburg, Ln. v. Leeuwensteijn 98; J. Boom. Hilversum. Wandelpad 78 W. Bijlo en fam., Delft, Spoorsin- gel 63; P. A. M. Cuppen 's-Gra- venhage, Muzenstr. 2A; C. van Driel, Wassenaar. Schouwweg 106; D. Eschauzler en fam.. Assen. Bei- lerstr. 55: J. A. BennemaPazekas en fam.. Amsterdam. Plantage- Parklaan 28; A. H. van der Peen, Enkhuizen. Dijk 36; A Peenstra, Wassenaar. Hugo de Grootstr. 11; P. de Geus en fam.. Rijnsburg, Sandtlaan 27: A. J. Goddijn War mond, Heerenweg A79; J. J. Gom- pelman en fam., Amsterdam, Am- stelkade 130H1; Wed. A. Overvllet Hoek en fam., Rotterdam, Jou- bertstr. 20b; P. Keizer, Meppel. Mo- lenstr. 28; M! G. S. Knuttel. 's-Gra- venhage Prinsenvinkepark 33; J. AMERIKAAN S CHE LUCHT AANVAL OP NOORSCH GEBIED. Duitsch Weermachtbericht. Het opperbevel van de weer macht deelt mede; ,,Ten Noordoosten van Kertsj is in een tegenaanval een penetratie opgeheven. Vijandelijke aanvallen op de veroverde stelling mislukten Bij Zaporosje verdreven onze troepen den vijand van een eiland in den Dnjepr, maakten talrijke gevangenen en maakten talrijke wapens buit. Ten Zuidwesten van Dnjepropetrowsk en ten Noorden van Kriwoi Rog werden nieuwe sovjetaanvallen afgeslagen, met uitzondering van enkele intus- schenr afgegrendelde penetraties. Afdeelingen van een pantserdivi sie hebben daar bij een geslaagden aanval 25 pantserwagens en 12 stukken geschut vernietigd of buitgemaakt. In het gevechtsgebied van Sji- motir maken de eigen tegenaan vallen goede vorderingen. In weerwil van zijn hardnekkigen tegenstand werd de vijand in ver scheidene sectoren teruggeworpen. Verder naar het Noorden zijn in het gebied van Korosten zware gevechten gaande. Aan weerszijden van Gomel herhaalden de bolsjewisten hun zware doorbraakaanvallen. Ter wijl om een penetratie ten Zuid westen van Gomel nog hevig wordt gevochten, zijn de overige aanvallen afgeslagen, hier en daar in verbitterde gevechten van korten afstand. Ten Westen van Smolensk bracht ook de derde dag van den grooten af weerslag den vijand geen successen. De met numeriek sterkere strijdkrachten stormloo- pende bolsjewisten werden in bloedige gevechten afgeslagen, binnengedrongen vijandelijke af deelingen door onverwijlde tegen aanvallen teruggeslagen. Ten N.- Westen van Smolensk en in het gebied van Nemel hield de zware vijandelijke druk tegen onze stel lingen aan. Bij de zware afweergevechten op de landengte van Perekop heb ben zich twee Kaukasische vrij- willigersbataljóns bijzonder onder scheiden. In Zuid-Italië had de dag, af gezien van een vruchteloozen plaatselijken aanval van Indische troepen aan den Oostelijken sec tor van.het front, over het alge meen een kalm verloop. In de Egeïsohe Zee verloor de vij and gisteren 9 vliegtuigen, waar van 6 bij een vergeefschen aanval op een Duitsch convooi. Formaties Amerikaansche bom- M. P. Kraaijenbrink. Voorburg, Oosteinde 189; C. J. van der Most van Spijk, Voorschoten, Narcisstr. 43; E. Odé, Delft, Phoenixstr. 39; P. Otten, Nijmegen, Oude Stads gracht 59; C. M. Pieters. Beesel, Reuver Klooster H. Hart; M. Pot, Wassenaar Prinseweg 101; C. M. Rossen. 's-Hertogenbosch, Orthen HErven 52; J. van Staveren. Har derwijk, Stationslaan 111; M. van de Stolpe, Oegstgeest, de Kempe- naerstr. 82; T. BroerTegelaar, Alphen aan den Rijn, Raadhuis- str. 184; L. B- J. Timmermans en fam., Amsterdam, Korte v. Eeghen- str 2; J. Vissers, Noordwijk, Dah- liastr. 76; N. de Waart, Edam Voor haven 76; L. Wassing en fam., Noordwijk. Marcellusstr. 15; C. J. Winkel. Culemborg, OUde Visch- markt 6. mefiwerpers ondernamen gisteren overdag aanvallen op Noorsch ge bied, waardoor aanzienlijke ver liezen onder de burgerbevolking werden veroorzaakt. Bij deze aanvallen en bij eenige vluchten boven Frankrijk werden 13 vijandelijke vliegtuigen, waar onder verscheidene viermotorige bommenwerpers, door luohtverde- digingsstrijdkrachten neergescho ten. Britsche stoorvliegtuigen lie ten in de avonduren van gisteren eenige bommen op West-Duitsch- land vallen". STADSNIEUWS Onze stadgenoote, mej. Rita van der Heijden slaagde aan het Rijksconservatorium te Den Haag voor de examens Structuur analyse en Algemeene Muziekleer. BINNENLAND. Rundveemarkten van 1 tot 19 Dec. gesloten In verband met de inventarisatie van den rund veestapel zullen de rundvee markten van 1 tot 19 Dec. a.s. gesloten zijn. Moordenaar gearresteerd De 21-jarige student aan de M.T.S. te Dordrecht G.A.R. reisde op 29 October 's avonds over zevenen per trein van Dordrecht naar Rotter dam in een eerste klas coupé in gezelschap van ?én medepassa gier. Bij de halte Feijenoord ge komen hoorde de student hem een vraag stellen, doch voordat hij daarop kon antwoorden voel de hij een slag op het hoofd, hem door den medereiziger toege bracht. De student voelde nog hoe een hand tusschen zijn jas gleed, kennelijk met de bedoeling hem te berooven. Hij slaagde er echter in zich te verweren, waar na de ander uit den trein sprong. Als eenig signalement kon slechts worden opgegeven, dat de dader vermoedelijk door den student hevig in een vinger was gebeten. Den daarop volgenden Maandag werd in 's-Heer-Arendkerke een 72-jarige boer vermoord. De man was met een bijl op het hoofd ge slagen en daarna gewurgd. De dader van dezen moord, de 32- jarige J. V. uit Middelburg, kon 's nachts worden aangehouden en daarbij bleek, dat een hand een verwonding aan den vinger had, kennelijk toegebracht door een beet. Bij fouilleering werd boven dien ook nog een eerste klas spoor kaartje DordrechtRotterdam, gedateerd 29 October op hem ge vonden. De man is naar het huis van bewaring overgebracht. BUITENLAND Onvoorwaardelijke capitulatie van Leros De bezetting van het eiland Leros heeft enkele uren geleden onvoorwaardelijk gecapituleerd Verscheidene dui zenden Britsche soldaten en sol daten van Badoglio werden ge vangengenomen. (D.N.B.). VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vr. Mijn „Vlijtige Liesje" gaat. ondanks vele goede zorgen, steeds achteruit. Hoe de plant te behandelen? M. K. te L. Antw. Deze planten groeien gemakkelijk, vragen geregeld water en u doet goed den pot af en toe in het water te zetten. Geef eens per maand kunstmest. Snijd de plant tot de helft terug. Misschien loopt ze weer uit. Vr. Heb een Azalea. Hoe daar mee te handelen? Wed. C. v. E. Antw. Zet de plant koel, maar vorstvrii ln een licht vertrek, waar geregeld gelucht wordt. Houd de aarde vochtig met water op ka- merwarmte. Broes de bladeren één maal per week 6tofschoon met Iets verwarmd water. Wanneer de knop pen zwellen geeft u iets meer wa ter en ééns per maand in water opgeloste bloemenmest. De naa mvan de andere plant is niet duidelijk leesbaar. Vraag Mijn aardappelen, eind October ingekuild, gaan nu reeds spruiten. Is daar iets tegen te doen? J. W. te O. Antwoord Dit is ongetwijfeld een gevolg van het aanhoudend zachte weer. Er is weinig tegen te doen. Wanneer het kouder wordt zal het wel ophouden. Vr. Mijn IJzervaren krijgt wit te spikkels en de plant ziet er ar moedig uit. Hoe te handelen? W. F. G. K. te L. Vr. Hoe te handelen met een plant, waarvan een blaadje hierbij gaat? mej. T. v. S. te L. Antw. Snijd de stengels tot op de helft terug, vlak boven een blad en houd de aarde gedurende den winter matig vochtig. Geef ln Maart versche aarde en een groo- teren pot. De plant maakt dan op nieuw gewas. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuin bouw". Nieuwe planeet ontdekt Naar de Berlijnsche bladen melden heelt een waarnemer van het observato rium te Treptow (Pommeren) na het ondergaan van de planeet Mer- curius op 9 November om 1.34 uur M.E.T. een transmercuriaansche planeet ontdekt, die met sterk ge bogen baan de ecliptica naderde. Bü het verschijnen voor en bet verdwijnen uit de zonneschijf vera evenals bij de planeten Mercurius en Venus, het bekende druppel verschijnsel waargenomen. Te oor- deelen naar dit druppelverschijnsel heeft het hemellichaam ongeveer dezelfde grootte als de aarde. Ge lijktijdig met het hemellichaam werd een groote groep zonnevlek ken waargenomen. Men neemt aan da.t de nieuwe planeet een uit de vrije ruimte ko mend hemellichaam is datop zun haan binnen de aantrekk ngskracht van de zon terecht Is gekomen en met sterk toenemende snelheld de zon nadert. Het Is ^verwachten, wanneer het hemellichaam zi.1 baan blijft volgen, dat binnen af- zienbaren tijd de ontmoetlng zal plaats vinden. Van wetenschappe Hike zlide wordt aangenomen, dat deze gebeurtenis niet zonder merk bare uitwerking op de planeten m de nabijheid van de zon zal hui ven. (D.Ni.) VERKOOP VOORWAARDELIJK GOEDGEKEURD VLEESCH OPENBAAR SLACHTHUIS. Donderdag 2—3 uur, nos. 23308 —23530 Maatschappelijk Hulpbe toon en nos. 2924—3076 Socialen Dienst. 4408 Uitsluitend op speciale door dien dienst verstrekte bonnen; ten hoogste 1 kg. per bon. Legitima tiebewijzen, distributiebonnen, pa pier en gepast geld meebrengen. STEVENINCK, Burgemeester. GLOEILAMPEN VAN 110 VOLT Volgens de Stscrt. van 10 Aug. 1943, No. 153, en ln verband met een bekendmaking in de staats- crt. van 14 Dec. 1942, No. 243 is het o.a. verboden gloeilampen voor algemeene verlichting voor een no minale spanning van 110 volt te vervaardigen, te verkoopen en af Gemakkelijk zelf te maken. U heeft hiervoor noodig een schoone flesoh, 85 graan ter pentijn of brandspiritus en 15 gram Rheumagic-olie (gecon centreerd). Een 15 grams- flesch Rheumagic-olie kost bij1 eiken apotheker of drogist 66 cent, dus met de terpentijn of brandspiritus bent U voor ongeveer 90 cent klaar. Schudi de bestanddeelen goed' door elkaar. Bevochtig de pijnlijke plaatsen ermede, zonder te wrijven of te masseeren. De pijn verdwijnt onmiddellijk. Haal het vandaag nog in huis en bewaar dit receptje. (Ing. Med.) te leveren. Blijkens een bekendma king van den directeur van het bureau voor de metalenverwerken- de industrie in de staatscourant van 16 Nov. 1943. Is het thans echter wederom aan fabrikanten toegestaan distributie-goederen te verwerken tot gloeilampen voor al gemeene verlichting voor een no minale spanning van 110 volt, ln die uitvoeringen, welke volgens de bekendmaking ln de stscrt. van 10 Augustus 1943, No. 153. voor een nominale spanning van 128 volt zijn toegestaan (zie de bij die be kendmaking behoorende staten 1 en 2), mits de overige verwerkings vergunningen e.d. zijn verkregen. Aan fabrikanten en handelaren wordt voorts toegestaan deze gloei lampen te verkoopen en af te le veren. echter uitsluitend ten be hoeve van bedrijven. Instellingen, schepen enz., welke electrische energie met een spanning van 110 volt opwekken. EXPORT V. TABAKSPRODUCTEN SURROGATEN. In den laatsten tijd worden den Duitschen handel van de zijde van Nederlandsche fabrikanten en han delaren steeds meer offertes ge maakt, hoofdzakelijk voor sigaren en clgarillos echter ook voor rooktabak of sigaretten, die uit surrogaten zijn vervaardigd. Dientengevolge bestaat er aanlei ding er op te wijzen, dat op grond van pr. 43 van het tabaksteuer- gesetz bij de vervaardiging van si garen in Duitschland de toepassing van tabakssurrogaten verboden is en dat op grond van pr. 47 van het tabaksteuergesetz sigaren, die ge heel of ten deele uit tabakssurro gaten bestaan, niet in den handel mogen worden gebracht. Deze be palingen zijn van overeenkomstig® toepassing voor de overige tabaks waren van Nederlandsch fabrikaat. Handelaren, die op grond Van der gelijke, hoofdzakelijk uit kringen van Nederlandsche fabrikanten en handelaren komende offertes sur rogaatsigaren of -cigarillosj of an dere surrogaattabakswaren betrek ken, zijn derhalve op grdnd van pr 80 van het tabaksteuergesetz strafbaar De tabakswaren uit sur- rogaten worden bovendien in be- slag genomen en verbeurd ver klaard. Tegen alle handelaren die ln strijd met deze bepalingen van het tabaksteuergesetz handelen, zal ten strengste worden opgetreden. De Relchsmlnlster der Finanzen heeft den douane-instanties nog maals opgedragen, scherpe controle uit te oefenen en met alle haar ten dienste staande middelen te gen het verhandelen van dergelijke producten op te treden. Wnd. hoofdred.: K Been. Lelden Redactiestaf: K. Been (binnen land en sport); J Brouwer (bui tenland en stadsnieuws): Th. J. Hannema (omgeving en muziek). Politiek medewerker: W. H. Streng, Wassenaar. Verantwoordelijk voor de advertenties: A. Poortman. In goeden staat zijn de mandoline met fou- draal. Br. met prijsopg. mej. R. Grotenhuis, Bij- dorpstr. 27, Sassenheim 9 l-per9. Eng. ledikant met of zonder matras. A. stijger, Hansenstr. 64 Leiden. Kinderstoel en box. L. Zirkzee, Oosterdwars straat 12, Leiden. 1-pers. Eng. ledikant met matras. P. Stadt, Ambachtstr, 8. Er was eens.... een defecte naaimachine, Meerpoel kwam, zag enrepareerde ze Ook uw machine maken wij! Fa. Meerpoel, Bree- straat 171, Leiden. Groote toonbank met marmeren blad en op stand. 17 laden, kleine toonbank met 8 laden, te zamen f. 225.Ver- wer, Catharinastraat 2, bij de Hooge Rijndijk. Gramofoon m. platen f'49; bontkraag en mof donkerbruin f. 90; 2 da meshoeden en japonnen f. 30; drie stel jalousieën m. kap Hr. 124 cm. f. 75; gesmeed sleranker f. 50. Bezichtigen 36 uur: Schouten, Plantsoen 11. 9 Mooie kleedjes (hand werk) van f. 10, f. 25; sierkussen f. 25; luxe voorwerpen w.o. kristal en Boheemsch kristal antiek porcelein vanaf f. 10.Haverkamp, Emmal, 78, Oegstgeest. 9 Invalidewagen, z. g. a. n. f. 125. j. P. v. d. Marei, Leidscheweg 40, Voc schoten 9 Ovale salontafel Sla vonisch eiken f.35. J. C. v. Woerden, Broek- weg 64, Lisse, Tel. 3169 9 Mr. j. v. Lennep en J. ter Gouw: „Uithang- teekens in geschiedenis en volksleven". 3 dln in 1 band, 774 bldz. f. 10.- Van Oyen, Anna Pau lo wnastraat 1. Leiden. 9 Zw. jacquet jas en vest f. 10.2 br. bi- beret bontkragen f. 4.- en f. 5.-; donkerbelge sjaalkraag gev. f. 10. perk. huisk.lamp met koorden f. 4; p. zw. sa tijnen schoenen, nieuw mt. 38 f. 4.50. v. d. Hark Trompstraat 51. 9 Prima lopend uur werk voor Prlesche s.t klok met Uw. slagwerk f. 50; ant. uneedijz. kroon f. 40; rolschuier f. 15; Westminster klok kw. speelwerk f. 150. Brinkman, Koninginne- laan 67. 9 Mandoline f.30; plu che manteltje f. 25; blok fluit f2.50. Gevr.: 2-per- soons spiraal en 3-dlg kapokbed. De Vogel, Da Costastraat 71. 9 2 crapauds, z. g. a. n. f. 50.per stuk. Za terdag na 2 u. W. Baa- nen H. Morschw 86A. 9 Net meisje voor de ochtend- of middaguren of werkster eenige kee- ren per week. K. T. de Haan, Merelstraat 29, te Leiden. 9 Burgermeisje voor halve dagen met mid- dagkost, 's Zond. vrij. Mevr. Aalders. Mare 25. 9 2e meisje in gezin met kinderen van 83 uur. P.G. Mevr. Houwer, Heerengr. 24, Lelden. 9 Meisje of werkster voor heele of halve da gen. N. Paddenburg N. Rij 11. 9 Beschaafd jong echt paar, beiden b. b. h. h.. zoeken ln Leiden of omg. gemeub. of gest. kamer (s)met eenig keukengebruik. Br. Bur. v. d. BI. No. 3921k. 9 Opwekkingssamen. komst te houden op D.V. Donderdag 18 Nov. te 7.30 uur, ln gebouw Gerecht 10. Spr de heer A. Sneep van Rotter dam. led - welkom. 9 Maandag 22 November hoopt op te treden ds. E. van Dijk in het ge bouw „Ons Eigen Huis". Leidscheweg 66. Voor schoten. 9 Verloren 30 Oct.. kin derpantoffel van Prin senstraat naar Waard- kerkplein. Tegen beloo ning terug te bezorgen: J Stoof, Waardkerkpl. 2. 9 Gevonden; wollen handschoen. Splitsing te Rijnsburg. Tegen adv.- kosten terug te halen: J. v. d. Niet, Schaffer- straat 2, Noordwijk Zee. 9 Zondagavond verloren bruine dameshandsch. van binnen groen ge voerd op Breestraat, tusschen postkantoor en Princessekade. Terug te bezorgén tegen beloning Scheepmakerssteeg 2A, op Rapenburg. 9 G.G. Het Leger des Hells Hooigracht 30. Donderdag 7.30 u. avond van muzikaal genot. Kwartet van Schiedam; vocaal en Instrumentaal Vibraphoon en Xylo- phoon; leiding; Ad]. Segaar. 9 Verloren, gisteren, kinderjasje, leeft. 3 jr., faande uit Leiden per ram naar Katwijk a. Z. Gelieve teg belooning terugbëzorging of be richt: G. Haasnoot, Voorstraat 40, Katwijk aan Zee. 9 In ruil aangeb.: een plus fourpak met extra broek voor een heeren- pak of twee heerenbroe ken. Tj. Wever. Padox- laan 10, Warmond. 9 Rullen: paar nieuwe rolschaatsen op kogels voor meccano motor. Schoolbord voor meis- jesleesboeken, leeft. 14 16 Jaar. Mangelsdorf, Regentessel. 41. Oegst geest. 9 Wie ruil mijn 2% ra. oude kw pracht coupon, witte wollen damesstof voor een colbertcos- tuum. maat 49, liefst 2- rijer, oude kw.? L. Duin dam. Lombok 1, Noord wijk aan Zee. 9 Ter ruiling aangeb.: vioolharp, ln prima staat, voor goede gitaar De Graaf, Oosterstr. 96 9 Verloren op den avond van 16 Nov., rechter lee- ren bruine' handschoen, van een man, op het Rapenburg. Tegen be looning terug te bezor gen: Steinmetz. Rapen burg 123.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3