Voorlichting a 4 Kookdemonstratie met proetje GESLOTEN Iaa 'oetaalt onze gramofoonafdeeling 106 u voor 1 kg. oude platen. Alle merken nieuwe platen worden nog steeds voor den ouden prijs verkocht, dus zonder verhooging. Tot 5 PELTENBURG CREDIETEN H. A. W. J. OTTO ft t Felle aanvallen op de Krim afgeslagen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN 't Electrohuis Adverteer) in dit Blad, I N ■I N Duitsch Weermachtbericht. Het oppei'bevel van de weer macht maakt bekend: „Op de Krim werden ten N.- oosten van Kertsj verscheidene malen herhaalde vijandelijke aan vallen in hevige gevechten afge slagen. Ten Oosten van Perekop vernietigden onderdeden van het Roemeensche infanterieregiment 38 onder bevel van kapitein Ta- bisa in een aanval een vijande lijke compagnie granaatwerpers. Aan den benedenloop van den Dnjepr vielen Duitsche bergjagers op verrassende wijze vanuit het bruggenhoofd Cherson aan, maak ten gevangenen, behaalden buit en sloegen tegenaanvallen van den vijand af. In de groote bocht van den Dnjepr gingen de bolsjewisten met sterke formaties infanterie en pantserwagens opnieuw tot den aanval over. Na een verbitterde worsteling werden hier doorbraakpogingen ten Zuidwesten \^an Dnjeprope- trowsk en ten Noordoosten van Kriwoi Rog met zware verliezen voor den vijand verijdeld. Ten Noorden van de stad Kriwoi Rog werd met behulp van superieure strijdkrachten verkregen penetra tie in ons front in een tegenaan val opgevangen. Bij deze gevechten, die met volle kracht voortduren, werden 120 bolsjewistische tanks stukgescho ten. Aan het Dnjeprfront werd de aan weerszijden van Tsjerkassy over de rivier getrokken vijand op den anderen oever terugge worpen. In het gebied van Kief en Sjito- mir werden enkele verloren ge- gane plaatsen heroverd. Een vij andelijke gevechtsgroep werd uit eengeslagen. Onze bij Sjitomir strijdende troepen werden op stel lingen ten Westen en Noordwes ten der stad teruggetrokken. Ten Zuidwesten van Gomel ver kreeg de vijand na dagenlange 'gevechten, die zware verliezen op leverden, een penetratie. Vijande lijke cavalerie en tanks probeer den de stad Retsjiza in een snelle manoeuvre te veroveren; Zij wer den overhoop geschoten. Aan weerszijden van Gomel mis lukten talrijke aanvallen der bolsjewisten. Ten Westen van Smolensk hervatten de bolsjewis ten met gebruikmaking van tal rijke infanteriedivisies en sterke pantserstrijdkrachten hun door. braakpogingen. In verbitterde ge vechten werden de in verschei dene golven aanvallende vijande lijke strijdkrachten afgeslagen. Ten Noordwesten van Smolensk nam de gevechtsactiviteit iets af. Van de overige deelen van het Oostelijke front worden alleen nog plaatselijke aanvallen van den vijand in het gebied van Nevel gemeld. De 12e en 17e luchtafweerdivisie van de luchtmacht hebben door hun hun voorbeeldig optreden en hun onvermoeibaar ingrijpen in de gevechten te land aan de monding van de Ssosh en in de bocht van den Dnjepr een belangrijk aandeel in de hier behaalde afweersucces- sen. Aan het Zuid-Italiaansche front heerschte gisteren slechts ac tiviteit van artillerie en verken ners. In de golf van Piume zijn, in samenwerking met formaties van de marine, troepen van het le- eilanden O'kak Cherso en Lussino ger op de door benden bezette aan land gegaan. Op energieke wijze werd het vijandelijke verzet gebroken en werden de eilanden bezet. Talrijke gevangenen en buit vielen in onze handen. Lichte vlootstrijdkrach ten brachten verscheidene vaar tuigen op, waarmede deelen van den vijand probêerden te ontko men. De luchtmacht schoot boven het Oostelijke deel van de Mid- dellandsche Zee vijf- vijandelijke vliegtuigen neer. Een Duitsche duikboot bracht in de Egeische Zee een vijandelijke duikboot tot zinken en bracht ge vangenen mee. (Ongecorrigeerd) Met D: Winterhulp, Zonder OWinter leed. Giro 5553. INLEVERING TABAKSBONNEN. De inlevering van tabaksbonnen door tabakshandelaren bil den distributiedienst is thans in zoo verre gewijzigd, dat allen die in staat zijn in gemeenten van 50.000 of meer inwoners 200 of.meer rant soenen in te leveren, onderschei denlijk in gemeenten van minder dan 50.000 Inwoners 100 of meer rantsoenen, in de week van 15 tot en met 19 November as. hun bon nen bil den distributiedienst kun nen inleveren. Deze maatregel geldt ook voor speciaalzaken In tabakswaren. 4323 AFLEVERING EN VERZENDING VAN TEXTIELGOEDEREN. De aflevering en verzending van textielgoederen van de industrie aan den handel is met Ingang van 15 November tot nadere mede- deeling verboden, tenzij door de betrokken rijksbureaux hiervan schriftelijk voor met name te noe men hoeveelheden dispensatie wordt verstrekt. De aflevering en verzending van textielgoederen door den groothan del is met Ingang van 15 Novem ber 1943 voorlooplg verboden, ten zij door het Rijksbureau Distex hiervan schriftelijk voor met name te noemen hoeveelheden dispensa tie wordt verstrekt. De herbevoorrading van den handel zal t.z.t. plaats vinden op basis van de ingeleverde speciale vergunningen en leveringsvergun ningen, voor zoover het de artike len betreft, welke niet of voorloo- pig niet op de kleedlngkaarten voor 'mannen, jongens, vrouwen en meisjes van 15 Jaar of ouder ver krijgbaar worden gesteld. Voor alle andere artikelen zal de herbevoorrading te zijner tiid op basis van de Ingeleverde punten plaats vinden. Over de nieuwe regeling van herbevoorrading zul len binnenkort nadere mededee- lingen aan handel en industrie worden gedaan. 4316 AFLEVERING BATTERIJEN. De directeur van het Rijksbu reau voor de Metalenverwerkende Industrie machtigt hierbij fabri kanten van en handelaren in bat terijen om in de achtste periode, van 16 November tot 15 December 1943, batterijen af te leveren op grond van de door zijn bureau af gegeven repeteerende koopvergun ningen HG en HG 3. In verband hiermede gelieven degenen, aan wie batterijen zijn toegewezen, zich ter verkrijging hiervan thans wederom tot hun leverancier te wenden. Af leveringen van batterijen gedaan op grond van koopvergunningen, voorzien va -het stempel „speciale toewijzing" mogen niet worden herhaald. 4293 INLEVERING ZEEPBONNEN. Detaillisten kunnen de voor zeep aangewezen bonnen „Algemeen 697" en ,AA Eenheidszeep", de voor waschpc irr aangewezc - bon nen „Algemeen 698" en ,AA Waschpoeder" en' de voor toilet zeep aangewezen bonnen AA Toi letzeep" behalve van 22 tot en met 26 November a.s. bij wijze van uit zondering ook van 15 tot en met 19 November a.s. bij de plaatse lijke Üistributiediensten inleveren ter verkrijging van toewijzingen. TOEWIJZINGEN GORT EN HAVERMOUT. De plaatselijke distributiediensten zullen bij inleveri- van de voor havermout aangewezen bonnen „Algemeen 690" voor de helft van het aantal ingeleverde rantsoenen toewijzingen voor havermout en voor de helft toewijzingen voor gort uitreiken. Detaillisten kun nen met de bonnen „Algemeen 690" eventueele restantbonnen „Algemeen 678" en .Algemeen 679" inleveren, met dien ver-.tande, dat zij ten hoogste 19 restantbonnen in totaal mogen inleveren. 4295 VERVAARDIGINGSVERBOD smeltveiligheden. Blijkens de Staatscourant van 12 November 1943 is het met in gang van dien datum aan fabri kanten verboden smeltveiligheden te vervaardigen zonder vergunning van den directeur van het Bureau voor de Metalenverwerkende In dustrie. Aan ingeschreven fabri kanten zal door genoemden direc teur maandelijks een schriftelijke vergunning tot het verwerken van distributiegoederen tot smeltvei ligheden worden verstrekt. 4292 AANVRAGEN VAN LOONBELAS TINGBOEKJES DOOR LOSSE ARBEIDERS. De Inspecteur der belastingen te Lelden 2e Afd. maakt bekend, dat er gelegenheid zal zijn voor losse arbeiders om een loonbelasting- boekje aan te vragen te: Katwijk aan Zee: In de Gemeen tezaal, Voorstraat 31, op Woens dag 17 en Donderdag 18 Novem ber a.s. van 19.3021 uur. Katwijk a. d. Rijn, Rijnsburg en Valkenburg: ten huize van den dienstgeleider te Rijnsburg. Ka naalstraat 44, op Maandag 29 No vember an. van 1618 uur. Noord wijk: in het Gemeentehuis (Gebouw Sartor ius) op Maandag 22 en 29 November a.s, van 19 21 uur. Noordwijkerhout: in het Gemeen tehuls (beneden-ingang) op Maandag 29 en Dinsdag 30 No vember an. van 1920 uur. Voorhout: in het gemeentehuis op Donderdag 25 November a.s. van 1921 uur. v Hillegom: in de Ambtenarenwacht voorm. Politiebureau, Hoofdstr. 144 op Dinsdag 16 en 23 Novem ber an. vmi 19.3021 uur Llsse: in dexïemeentelijke Arbeids beurs op Dinsdag 16 November a.s. van 1921 uur. Sassenheim: in het Gemeentehuis op Donderdag 25 Novèmber a.s. van 1021 uur. NJB. Onder losse arbeiders wor den verstaan de werknemers, wier arbeid bij denzelfden werkgever in den regel slechts korten tijd duurt. Bij de aanvraag moet het trouw boekje of zoonoodig een ander be wijsstuk worden meegebracht als mede het loonbelastingboekje over 1943, Indien men dit laatste bezit. Er bestaat gelegenheid om ver mindering van loonbelasting te vragen wegens beroepskosten, per soonlijke verplichtingen en buiten gewone lasten. De aanmelding is voor alle losse arbeiders verplicht. Kan een losse arbeider geen loonbelastingboekje aan zijn werk gever overhandigen, dan wordt loonbelasting ingehouden, bere kend naar het hoogste tarief. De Inspecteur der Belastingen te Leiden, 2e Afd., J. D. DIBBITS RIENSTRA 15 November 1943 4302 REGELING HUISBRANDTURF EIGEN GEBRUIK 1944. Ten aanzien van hen, in wier voornemen het ligt om in 1944 turf voor eigen gebruik te produ- ceeren, wordt medegedeeld, dat zij zich bij de Brandstoffencommls- sie, waaronder zij ressorteeren, als eigenbrandturfproducent moeten laten inschrijven. Zij. die vóór de in 1943 geproduceerde hoeveelheid reeds waren ingeschreven, dienen zich voor de in het vólgende Jaar te graven turf opnieuw aan te melden. Dit geldt evenzeer voor verveners- en veenarbeiderselgen- brand turf producenten. Alvorens de Brandstoffencommissles tot in' schrijving over gaan, moeten de hier bedoelde turfproducenten een door den distributiedienst beschik' baar te stellen aanvraagformulier volledig en naar waarheid invul len. Deze formulieren zijn van Maandag 15 November a.s. af bij genoemden dienst verkrijgbaar en moeten, na invulling zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk op 6 Ja nuari 1944, aldaar zijn ingeleverd. Na dezen datum worden geen aan vragen ter behandeling meer aan genomen. Een uitzondering wordt gemaakt ten behoeve van 'veenar beiders, die krachtens hun deel neming aan de turf productie aan spraak kunnen doen gelden op eigenbrandturf, welke categorie af bij den distributiedienst ver krijgbaar te stellen aanvraagformu- haar eveneens van November ajs. lieren tot uiterlijk 31 Mei 1944 kan inleveren. In verband hiermede wordt er bij eigenbrandturfprodu- centen, die voor de campagne 1944 nog een eigenbrandturfput moeten huren, op aangedrongen hiermede spoed te betrachten, opdat de aan vraagformulieren vóór den slui tingsdatum van 6 januari 1944 bij den distributiedienst kunnen worden ingediend. Met betrekking tot de bij het Rijksbureau inge schreven verveners zij er op gewe zen, dat de hun door dit bureau gegeven voorschriften onvermin derd van kracht blijven De voor 1944 toegestane maxi mum productie eigenbrandturf be draagt zoowel voor particuliere pro ducenten als voor verveners en veenarbeiders 15.000 stuks. Ter toe lichting op de aan de achterzijde van het aanvraagformulier ge plaatste opmerkingen, diene, dat met inachtneming vanvorenge noemd maximum, voor elke een heid van het distributierantsoen voor het seizoen 1944/45 door par ticuliere eigenbrandturfproducen- ten 900 stuks kleine handgestoken turf. en door werkgevers/werkne mers in het-veenbedrjjf, 900 stuks kleine handgestoken turf of 600 st. persturf mag worden geproduceerd Indien een aanvraag door de Brandstoffencommissle is goedge keurd, ontvangt de betrokken eigenbrandturfproducent als bewijs hiervoor een inschrijvingskaart waarop t.z.t. door den distributie dienst de noodige aanteekeningen omtrent het bonnentegoed worden geplaatst Het tijdstip, waarop dit zal kunnen geschieden, zal nog na der worden bekend gemaakt. Na beëindiging van het vervoer der in 1944 te produceeren turf zal een eventueel op de inschrijvingskaart overgebleven bonnentegoed bij den EÉN BOEK VAN BELANGt Alles over behang' OFSCHOON speciaal geschreven voor hen die IjefBehangersexBinert ^villen doen, bev&t dit fraaie £è-* illustreerde boekje tal van wétens* waardigheden^ die sjok den r.eedö ge vestigden vakman belangstëlffxig zulléri Inboezemen! Zendt Uw aan vraag omgaand in! Verspreiding van deze JFt D-uitgave geschiedt kosteloos, alléén aan vakgenoöTen en hen die ér voor studeeren. BATH DOODEHEEFVER Prinsengracht 730-736, Amsterdam distributiedienst kunnen worden afgehaald voor het betrekken van brandstoffen bij den handel. Eigenbrandturfproducentem, dia de maximum-hoeveelheid niet In eenmaal öp een dag willen vervoe ren, kunnen een vervoervergun- nlng geldig voor verschillende hoe veelheden op verschillende dagen verkrijgen. Voor verdere bijzonder heden aangaande het vervoer zie men de op de Inschrijvingskaart geplaatste opmerkingen. Voor zoo ver zich onder eigenbrandturf- producenten gezinnen bevinden, die voor het bereiden der maalty- den op vaste brandstoffen zijn aangewezen, kan ter overbrugging van het tjidvak 1 Mei 1944 (op welken datum onvoorziene om standigheden voorbehouden de eerste bon voor het betrekken van kookkolen in het distributiejaar 1944/45 zal worden aangewezen), en het tijdstip, waarop de gepro duceerde eigenbrandturf vervoer baar zal zijn, t.z.t. door het be trokken gezinshoofd eei» rantsoen- bon vaste brandstoffen bij den dis tributiedienst worden aangevraagd en wel telkens op het moment, dat een bon van de nieuwe kookkolen- kaart 1944/45 wordt aangewezen. Deze uitreiking kan slechts in die gevallen geschieden, waarin het betrokken gezin niet over voldoen de brandstof beschikt, terwijl de verstrekte rantsoenbon(nen) uiter aard in mindering vah het op de inschrijvingskaart aangeteekendo bonnentegoed zal worden gebracht. Wat betreft voor eigen gebruik te produceeren aanmaak- en bolster- turf diene, dat producenten hier voor eveneens bij de in aanmer king komende brandstoffencommis sle moeten worden Ingeschreven. De aanvragen hiervoor moeten met gebruikmaking van bovenbedoeld formulier eveneens vóór 6 Januari 1944 (veenarbeiders vóór 31 Mei 1944) bij den distributiedienst zijn ingeleverd. Aan nlet-ingeschreven elgen- brandturfproducenten zal geen vervoervergunning worden ver strekt Het vervoer van turf zon der eén door of namens de Sectie Turf van het Rijkskolenbureau te Assen afgegeven schriftelijke ver gunning is verboden. Voor nadere Inlichtingen wende men zich tot de BTandstoffencommissie. 4317 Mevr. Oudshoorn, Rijns- burgerw. 166, vraagt een S* flink Meisje voor de huls- _J houding, gezin van 2 pers. ff 542 - Kapsters. Gevraagd voor N direct prima kapsters. Salon voor goede Coif fures, Riek Zeventer fc. Steenstraat 57a, tel. 20477 j van goede voeding in oorlogstijd, op Woens dag 17 November, 3 n. namiddags, ln den Toonwinkel van de Sted, Lichtfabrieken, Hooigracht. Toegang vrijt Wegens huwelijk zal onze zaak WOENSDAG 17 NOV. den geheelen dag zijn Breestraat 153, Leiden Telefoon 139697. Jong echtpaar, arts, geen kinderen, geen praktijk aan huis, zoekt woning of gedeelte daarvan met vrije keuken, bij voorkeur omgeving Anna-kliniek. Brieven J. H. Schilder, KI. Houtweg 30, Haarlem Wilt U een goeden prijs voor Uw SCHILDERIJEN ontvangen, verkoop dan nu. Opgave van naam, afm. prijs enz. te richten aan P. A. Scheer, Zee straat 42, Den Haag, Telefoon 111705. van 17 9 3 Afdeeling Gramofoon, BREESTR. 109 Terstond gevraagd flinke Dienstbode. D. van Vliet, Dorpsstraat 125, Zoeter- meer. 4283 Te koop gevraagd Zand- straal-Installatie, met of zonder motor. J. C. de Zwart, Westeinde 339, Den Haag. 4284 Te koop een haardkachel merk „Etdile", prijs f.7ö. G. van Beek, B162, 4282 Woubrugge. voor alle doeleinden, ook zonder borg. Bill. cond. Eerste en tweede HYPOTHEKEN Bonw-, Handels-, Be- drijfs-, Landbouw- en Autocredieten. Vraagt kosteloos tariefi met porto antwoord. INTERMEDIAIR, Daguerrestraat 103. Den Haag, Telefoon 33.32.19. VOOR UWE: BOEKHOUDING, BEIASTINGZAKEN, BANKZAKEN ASSURANTIËN EN HYPOTHEKEN Telef. 7488 - Beukenlaan 9 - Sassenheim. KENNISGEVING. Legger der Wegen. De Burgemeester vair Alkemade brengt op ver zoek van den Commis saris der Provincie Zuid- Holland ter kennis, dat een exemplaar van het door hem ingevolge het bepaalde bij de Wegen- wet opgemaakte ontwerp van den wegenlegger, alsmede een ontwerp van de wijzigingen, welke de Commissaris voornoemd zich voorstelt daarin aan te brengen op 20 Nov. 1943 ter Provinciale Grif fie, Korte Voorhout No 9 te 's-Gravenhage, rijn nedergelegd. Beide ontwerpen liggen aldaar van dien dag tot 21 Dec. 1943 ter Inzage van een ieder. Bezwaarschriften tegen de voorgenomen wijzi gingen worden bij den Wnd. hoofdred.: k. Been, Lelden Redactiestaf: K. Been (binnen land en sport); J. Brouwer (bui tenland en stadsnieuws): Th. J. Hannema (omgeving en muziek). Politiek medewerker: W. H. Streng, Wassenaar. Verantwoordelijk voor de advertenties: A. Poortman, Commissaris der Provin cie ingediend en bij het on twerp van den legger en het ontwerp van de daarin aan te brengen wijzigingen voor een leder ter inzage gelegd. De be-> zwaanschriften kunnen worden toegelicht en be zwaren tegen de voorge nomen wijzigingen kun nen mede worden Inge bracht in een zitting van' een door den Commissa ris benoemde Commissie. Deze zitting zal worden gehouden ter Provinciale Griffie, Korte Voorhout No. 9 te 's-Gravenhage, op 21 Dec. a.s. des voor-* middags 1'IV* uur. Ailkemade, 16 Nov. 1042. De Burgemeester voorn, Mr. J. W. PEEK- De Loco-secretaris, L. A. N. V. DOMMELEN.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3