LUCHTGEVAAR NIET BEKENDMAKING SIRENE^LOEIEN TELEFONEER) Naaimachine defect 2 ETAGE of 2 KAMERS KAMERS NET MEISJE Piano en Orgel NET MEISJE FRANS DUITS - ENGELS STADSNIEUWS Burg. Stand van Leiden Zware strijd in het Oosten LAATSTE BERICHTEN A. M. de long overleden UIT DE OMSTREKEN OFFICIEELE KENNISGEVINGEN Nederlandsche Werkgevers, Deutsche Krankenkasse für die Niederlande, Den Haag HET GAAT OM MENSCHENLEVENS) Zilveren jubileum F. Verworst Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer F. Verworst, seinhuis wachter aan het station alhier, in dienst trad bij de Ned. Spoor wegen. In verband met de tijds omstandigheden, had de huldiging ten huize van den jubilaris, Rijn- zichtstraat 4 plaats. Onder harte lijke bewoordingen huldigde de hoofdstationschef de heer J. Idzenga, in bijzijn van de heeren W. R. Kanngieser, stationschef le kl. B„ C. Oostveen, onderstations chef, collega's en personeel, den jubilaris namens de directie der Ned. Spoorwegen, waaraan hij zijn persoonlijke wenschen en die van het personeel toevoegde. Hij bood hem namens de directie een fraai geteekende oorkonde voor 25-jarige trouwe dienstvervulling, met het gebruikelijke geschenk onder cou vert aan. Daarop overhandigde spreker namens het geheele perso neel een mooie ets in lijst, met de namen der gevers. Aan mevrouw Verworst werd namens het perso neel een fraaie bloemenmand aan geboden. Voorts ontving de jubi laris nog vele blijken van belang stelling in den vorm van bloem stukken en cadeaux. Kindervoorstelling W.A. Front- zorgactie - In het kader der W A. Frontzorgactie 19431944 zullen ongeveer 200 kindervoorstellingen worden gegeven, gratis toeganke lijk voor kinderen van frontstrij ders, van aan het Oostland wer kende boeren en van de in het buitenland werkende arbeiders. A.s. Zaterdagmiddag zijn de kin deren in Leiden aan de beurt om te genieten van het optreden van den komiek mr. Janno. De Ned. Volksdienst zorgt voor versnape ringen en ververschingen. GliVESTlGD: F. L. Arlman, fruithandelaar, van 't Hoffstr. 40; P. Bakkum, Ra penburg 131; M. Beijer, Groenho- venstr. 10; M. J. S. Bodenstaff, Spieghelstr. 1; E. J. Bokma en fam., timmerman. Hartmanstr. 1; H. J. Bolstier, los-werkman, Prin- senstr. 26; J. C. Boogaars en fam., Kaiserstr. 13; Wed. W. C. van der VeereBoogaars, Kaiserstr. 13; H. Boon bontnaaister, Sumatrastr. 13 T. J. M. Boonekamp en fam., chauffeur-monteur, Roodenb.str. 20; J. Bosman, facturlste typiste, de Sitterlaan 105; A. Bouma, hulp i/d huish.. Burggravenlaan 7; Wed. E. C. F. E. MulderCavaljé, de L. de Kanterstr. 11; A. Corret en fam. ziekenverz., Leeuwerikstr. 15; N. W. den Dopper, smid, Marisln. 43; D. C. Langedijk-Dijkshoorn, secretaresse. Witte Rozenstr. 57; V. Dijkstra, los- werkman, Varkenmarkt 7; C. E. Ebbens, adj. commies arb. beurs, Witte Singel 85; H. J. Ebeling, kin derjuffrouw, Oude Vest 35; J. Geers, onderwijzer Zoeterw. Singel 76; Wed. D. M. A. Koot—De Graaf, Lage Rijndijk 2; M. E. Hakkens, serveuse, Roodborststr. 38; J. Hartman, chauffeur. Nieuwe Rlln 112; A. C. Hesterman, Noordeinde 50; J. K. Hoekstra, tijd. ambten, staatsboschbeheer, Fagelstr. 36; J. W. Hogendoorn en fam., el. lasscher de Sitterlaan 25; H. Hollander, chef-kok, Schelpenkade 43; B. Hup dienstbode, Lammenschansweg 11; T. G. van der Valkde Jager, Doe lengracht 12; E. de Jong, arts, Roodborststr. 53; J. H. Keihout en fam., timmerman, Heerenstr. 83a; G. C. M. Keiler, hulp i/d huish., Botermarkt 23; M. DemmenieVan Leeuwen, de Sitterlaan 10; C. F. Mantel en fam., kantoorbediende, Fagelstr. 4; A. A. L. van Erckelens Mesters, Witte Singel 82; B. Mer- kelynMorks, steno-typiste, Lo- rentzkade 36; M. van Neck, Fran- chimontlaan 11; G. J. M. Ober, P. de la Courtstr .73; J. Pardon en fam., Groenesteeg 104; P. W. van Schalk, dienstbode, de Meij v. Streefkerkstr. 23; W. Seheffeiaar Klots, los-werkman, Lange Mare 104a; M. H. B. Schermer Voest, Zoeterw.weg 13; W. J. Schoutese, Hoogewoerd 177; G. M. Taverne Sengers, Vreewijkstr. 16; T. C. MarckSloots, verpleegster, Heyn- siusstr. 29; M. M. Straasheijm, on derwijzeres, Rapenburg 76; C. H. C. Sunderman. Oude Vest 47; J. übink, betonwerker, Ulterstegracht 139; A. Wegman, kantoorbediende, Merelstr .36; J. C. Wolters. ser veerster. Stationsweg 2; E. F. Wijs man, Stadhouderslaan 29; A. Zwaan ass. i/d huish., G. Doustr .81; F. P. van Zijl en fam., suppoost (Rijks museum voor Volkenkunde). Fran- chimontlaan 4. I U'J ROKKEN: J. R. Affourtl, 's-Gravenhage, Ln. v. Meerdervoort 408; C. H. Al berts, Breda, M. v. Coehoornstr. 1; C. SpijkersBakhuizen, Rotterdam Mijnsheerenplein 21b; J. P. Boelee, Enkhuizen, Kuipersdijk 72; M. J. Breuning. Amsterdam, Heerengr. 63 F. ten Cate en fam., Borne O, Marktplein 2; H. Csicso, 's-Gra venhage, Pieter Bothstr. 65; M. F. Devilee, Veenendaal, Kerkewijk 156; P. Dregmans, Menaldumadeel. Dei- num; A. R. C. van Engelenvan Dijk, Alphen aan den» Riln, aan boord; A. van den Engh, 's-Gra venhage. v. Goghstr. 3; K. M. Franke, Rijswijk ZH. Frederikln. 12; J. J. H. Gbddiln, Breda, M. v. Coe hoornstr. 1; F. van der Goes (jonk- vrouwe), Baarn, Praamgr. 5; P. Gorree en fam., Rotterdam, Leo- poldstr. 25: F. M. de Graaff, 's-Gra- venhage, Surinamestr. 40; M. C. Houthuijzen, Bennebroek, Duinln. 5; J. A. M. Jelierse, Hillegom. Meer- dorpstr. 65; T. H. M. Jelierse, Hille gom, Meerdorpstr. 65; V. H. van Kerkhoff, Breda, M. v. Coehoorn str. 1; M. Koster, Zaandam, Fr. Halsstr. 29; A. Krult. Hilversum, Zilvermeeuwstr. 12; J. W. Kubitza, Neurenberg Dl., Gallerstr. 36; Wed. A. P. M. Opdamvan Kuijeren, Alphen aan den Rijn, Pr. Hendrik- str. 69; Y. C. Lin en fam., Amster dam, Gelderschekade 96 I; J Loef, Etten Ca., B 246; We.d. A. A. HomgergenMetscher. Sassenhelm, Meidoornln. 31; W. B. Miedema, Noordwijkerhout, Langevelderweg 17; J. J. Milikan en fam.. Rotter dam, Noorderhavenkade 48B; D de Mooij en fam.. Valkenburg ZH, Middenweg 10; A. Mulder. Meppel, Keizersgracht 23; J. Neuteboom, Amsterdam, Banstr. 6; M. G. Poe- liejoe, 's-Gravenhage, Batentszstr. 27; J. F. Roseleur en fam., Haar lem, Kedoestr. 11; I. C. van Seters, Wageningen. Emmapark 31; P .A. C. Snijders, Wassenaar, Pr. Frede- rilfln. 14; J. F. Soonieus en fam., Rijswijk ZH. Lindelaan 3; C. van der Steen. Dl.; L. B. Struik, Enk huizen, Kuipersdilk 72; Wed. P. J. MulderHerpstra en fam., Amster dam, Dlezestr. 32 II; A. H. Teuben, Rotterdam, aan boord schip „Maris Stella" p/a Meent 110; G. M. Ver boom, Amersfoort, Heerenweg 1B; N. Vlanen. Rijnsburg, Katwijkër- weg 11; W. Walther Boer. Sneek, Jollenstr. 12; H. K. W. Wrede, Gro ningen, Oostersingel 69; A. J. van Zuuk, Amsterdam, J. W. Brouwers- str. 5; T. Zijlsrta. Hardenberg, B 57 Duitsch Weermachtbericht. Het opperbevel der Duitschè weermacht maakt bekend: Ten Noorden van de Zee van Azof hebben de sovjets opnieuw ons front aangevallen. Ten Zuidoosten van Krements- joeg duren de zware afweerge- vechten met onverminderde fel heid voort. Tusschen Kief en Gomel zijn op verscheidene plaatsen uitge voerde vijandelijke doorbraakaan- vallen na verbitterde, den ge- heelen dag aanhoudende gevech ten afgeslagen. Aan het overige Oostelijke front hebben zich alleen ten Zuidwesten van Welikije Loeki en ten Noor den van het Ilmenmeer plaatse lijke en voor ons succesvolle ge vechten voorgedaan. In de wateren van Vardoe heb ben formaties jagers en jacht- kruisers opnieuw een vijandelijken luchtaanval op een Duitsch ravi- tailleeringsconvooi verijdeld. Zon der eigen verliezen werden 14 vij andelijke vliegtuigen neergescho ten. In Zuid-Italië is het in de bocht van de Volturno en in het gebied van Campobasso tot leven dige gevechtsactiviteit gekomen. Na wisselvalligen strijd werden Amerikaansche strijdkrachten uit een tijdelijk verloren gegane plaats ten Noorden van Capua teruggeworpen. Uit de andere frontsectoren worden wederzijdsch artillerievuur en succesvolle eigen stoottroep-activiteit gemeld. Beveiligingsvaartuigen der ma rine hebben boven het Neder- landsche kustgebied gisteren zes Britsche vliegtuigen neergeschoten. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht doelen in het gebied van Londen aangevallen. BINNENLAND. De schrijver A. M. de Jong is op 18 October des avonds in zijn woning te Blaricum door onbe kende daders overvallen en door een revolverschot gedood. De Jong werd op 29 Maart 1888 te Nieuw Vosmeer (N.B.) geboren. Hij bezocht te Delft de rijksnor- maalschool, waarna hij van 1906 tot 1919 als' onderwijzer werk zaam was. In 1919 trad hij in dienst van het dagblad „Het Volk". Voorts werkte De Jong eenige jaren aan letterkundige bladen. Den laatsten tijd wijdde hij zich uitsluitend aan de let teren. Met brandbom gespeeld. Bie tenrooiers op het land van den landbouwer G. E. van den Beek in den Noorderlegmeerpolder te Nieuwer Amstel vonden een dezer dagen een brandbom. Zij waren zoo onvoorzichtig hiermede te gaan spelen. Eensklaps raakte de bom in brand en ontplofte daarna met een hevigen knal. De 21-ja- rige T. Dekker werd door een scherf aan zijn strottenhoofd ge troffen en was onmiddellijk dood. Zijn broer J. Dekker werd ernstig aan de rechterknie gewond en moest in het O. L. Vrouwegast huis te Amsterdam worden opge nomen. De arbeider Van der Schraaf kreeg een wond aan zijn rechterarm. Ir. A. H. Wvan der Vegt over leden Op 81-jarigen leeftijd is in Houthem "hij Valkenburg over leden ir. A. H. W. van der Vegt, oud-hoofdinspecteur-generaal der spoor- en tramwegen. De teraardebestelling vanMiet stoffelijk overschot heeft plaats Vrijdag as. om 1 uur op Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage. Ir. Van der Vegt werd bij de reorganisatie in 1923 benoemd tot hoofdinspecteur-generaal der spoor- en tramwegen en heeft sindsdien in vele commissies zijn groote werkkracht en de veelzij digheid van zijn kennis ten toon 'gespreid. In 1909 was hij ridder van den Nederlandschen Leeuw geworden. Bij zijn aftreden in 1927 werd hij benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. De Sassenpoort te Zwolle Te Zwolle is men begonnen de eeuwenoude Sassenpoort, waar van de Oostgevel teekenen van verval begon te vertoonen, te restaureeren. Momenteel staat dit gedeelte in de steigers en wor den de- sternen van het muur werk opnieuw ingevoegd De Sassenpoort is de eenige nog te Zwolle overgebleven stadspoort, die in het verleden bij tal van gelegenheden een belangrijke rol heeft gespeeld. Vroeger was er ook nog een Sassen-buitenpoort, doch die is afgebroken. Raden van Arbeid Benoemd zijn met ingang van den datum, waarop zij hun betrekking zullen aanvaarden, tot voorzitter van den raad van arbeid te Rotterdam J. Vink, thans voorzitter van den raad van arbeid te Utrecht en tot voorzitter van den raad van arbeid te Utrecht dr. E. B. F. F. baron Wittert van Hoogland, thans voor zitter van den raad van arbeid te 's Gravenhage, beiden onder gelijk tijdige toekenning van eervol ont slag als zoodanig. Notariaat Benoemd is tot no taris te Goedereede A. A. Risseeuw, candidaat-notaris te Groede. BUITENLAND De hongersnood in Bengalen - Het aantal verhongerde Indiërs in Calcutta blijft stijgen, zoo meldt de Britsche berichtendienst. Hieraan wordt toegevoegd, dat in de hoofdverkeersstraat van Cal cutta gisteren de grootste op tocht, die tot dusver is voorge komen, door van honger zieke en stervende menschen is gehouden. (D.N.B.) Lord Wavell beëedigd - Naar de Brjtsche berichtendienst uit New- Delhi meldt, is lord Wavell heden ochtend als vice-koning van Indië beëedigd. (D.N.B.). SASSENHEI1U Vergadering Ned. Protestanten bond De afd. Sassenhelm van den Ned. Protestantenbond verga derde in haar gebouw aan de Tul penlaan. Het jaarverslag van den secretaris gewaagde van een opge wekt vereeniglngsleven en een toe nemend kerkbezoek. Het ledental bleef stationair. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f. 41.46.De be grooting voor 194344 gaf een te kort aan. Getracht zal worden, dit door vrijwilige bijdragen te dekken. Tot bestuurslid werd herkozen de heer D. v. d. Wel; gekozen werd in de plaats van wijlen den heer J. H .A. Vooren, mevr. Flipse, terwijl1 in de plaats van mevr. Kromvel Speelman die als zoodanig be dankt had. werd gekozen de heer G. Postumus. Medegedeeld werd, dat het godsdienstonderwijs een aanvang heeft genomen; het aan tal deelnemers is bevredigend. Bil de Rijkspostspaarbank werd alhier in September ingelegd) f. 20.155.95 en terugbetaald f. 5.636.39 NOOKTlYVI.lKERHOUT. Clandestiene slachting Des nachts werd van den landbouwer P alhier een koe uit de weide gestolen en geslacht op een na bijliggend voetbal-terrein. VERKOOP VOORWAARDELIJK GOEDGEKEURD VLEESCH OPENBAAR SLACHTHUIS. Donderdag, 21 October, 34 u., Nos. 21.475-21.500 en 20.714-20.764 Maatschappelijk Hulpbetoon en 2453-2528 Socialen Dienst. Uitsluitend op speciale doordien dienst verstrekte bonnen; ten hoogste 1 K.G. per bon. Legiti matiebewijzen, distributiebonnen, papier en gepast geld meebrengen. STEVENINCK, Burgemeester. ONTEIGENING. De Burgemeester der gemeente Leiden maakt bekend, dat. ter voldoening aan artikel 15 der Onteigeningswet, een afdruk van het besluit van den Secretaris- Generaal van het Departement van Waterstaat van 25 September 1943, La. A. Afd. W. R. tot aan wijzing van de perceelen, welke moeten worden onteigend voor verbreeding van een gedeelte van den Oude Rijn in de gemeente Leiden, welk besluit is opgenomen in de Staatscourant van 30 Sep tember 1943, No. 190, van 21 Octo ber 1943 t/m 11 November 1943 ter inzage van een ieder is neder- gelegd op de secretarie der ge meente. Leiden, 20 October 1943 3297 STEVENINCK. Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst. Lelden; plv. hoofdredacteur:) K. Been, Lelden. Redactiestaf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Bannema, Omgeving en Muziek. Politiek medewerker: W. H, Streng, Wassenaar. Verantwoordelijk voor de adver tenties: A. Poortman. Gevraagd als hulp in de huishou ding, voor dag of dag en nacht, huiselijk verkeer. BLASE, Brouwerstraat 43 Rijnsburg. 3277 LE. WENSTE IN repareert correct. Leiden, Maarsmansst. 8. Tte'lefoon 20685. De Burgemeester van Oegstgeest brengt ter openbare kennis, dat zajn besluit van 17 Aug. 1943, nr. 42, tot vaststelling van bijzondere voorgevel- rooilijnen ten behoeve van enkele percelen aan de Hoge Morsweg, door den Commissaris der pro vincie Zuid-Holiand bij besluit van 5 October 1943, no. 268, is goedge keurd. Oegstgeest, 19 Oct. 1943. De Burgemeester voorn. O. I* J. SIKXENS. Dame alleen vr. kleine met kookgel., ongem. Leiden*of omg. Brieven Bur. v. d. Blad No. 2013a te koop gevraagd voor studie. Brieven aan H. v. Buul, Burg. de Raedt- singel 23b., Dordrecht. die personen van Duitsche nationaliteit in hun dienst hebben, worden er opmerkzaam op ge maakt, dat zij verplicht zijn, ter uitvoering van de sociale verzekering op grond van de Ver ordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (dato 25 Sep tember 1943), hun adres op te geven aan de Nieuwe Parklaan 70. Nadere Inlichtingen worden den werkgevers na ontvangst van hun adres door de Krankenkasse toegezonden. Den Haag, 20 October 1943 SAUER. Directeur. gevraagd voor halve da- gem goed loon met kost. Mevrouw DRAGT, Morschsingel 5. Gevraagd in klein gezin DIENSTBODE v. d. en n. 1 Nov. of eer der, hulp aanw. Koken geen vereischte, reiskos ten worden vergoed. Mevr. KUSEN, Helml. 10, halite Zij dew., Wassenaar WINKELJUFFROUW ge vraagd ca. 17 jr., eenigs- zins bekend met eenv. naaiwerk, goed loon. Te vens WERKSTER voor 2 ocht. per week en Meisje voor de morgenureh. PFAFF, Naaimaohinehuds Steenstraat 19. Voor spoedig een of twee gevraagd met stookgelegenheid te gebruiken als kantoor ruimte. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 1696a. In 6 maanden leert U met onze schrift, cursussen een vreemde taal spreken en schrijveh. Uitvoerige correctie door bevoegde leraren. Andere HAKO-cursussen zijn: Ned", taal, Handels correspondentie, Succesvolle Zakenbrieven, Publicist Korte Verhalen schrijven, Alg. Ontw. Handverb'e- teren, Rekenen, Wiskunde, Middenstandsdiploma, Boekhouden v.d. Zakenman, Landbouwboekh., Steno Typen, Schilderen (vakdipl.) Verkoper, Reiziger. HAKO - BRUNSSUM. BON. Stuér mij een gratis prospectus van: Naam: Adres:(20)]

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3