G. J. ZWERTBROEK duitsch aria B,SCUJIL-^L8 Aardappelenbericht Vermist TE HUUR GEVRAAGD g. Stand van Leiden LAATSTE BERICHTEN UIT DE RIJNSTREEK. MARKTBERICHTEN OFFICIEELE KENNISGEVINGEN OFFICIEELE MEDEDEELING. LEVENSMIDDELEN WASCH- POETS- ARTIKELEN met DIT merk: Soms verschilt de uvaardeering E A. ZANDVLIET Jr. Het Nederlandsche Arbeidsfront )REN ward. zn. van C. Ft Lourens Ohaudron; Dirk, zn. van G. erlanxi en M. E. Selier; Bouw- Jobanna Adriana, dr. van A. J. Gijbeis en B. M. Jaspers; êne Michael Arnoldus, dr. van de Jong en C. J. M. de Haas; iana Johanna, dr. van A. W. der Burg en C. van der Does; !rit, zn. van J. van Rij en J. J. ■k; Engelberbus Leonardus Pe- zn. van J. M. van Schie en r. de Ridder; Yvonne Maria, dr. C. van den Bosch en M. De- hols; Johannes, zn. van L. Ver- Ven en J. M. Benning; Marlnus zn. van M. van Soest en J. i Hollander; Reindert. zn. van Jellendoorn en H. F. Timmer; he, zn. van S. A. Slersma en X Kool. >enradus Petrus Antonius, zn. A. H. Visser en J. Wolters; 'an nes Wilhelmus Hendricus, van J. W. Sips en A. H. C. van f Horst. Ud'ith Jacqueline, dr. v. F. Ver ben en A. S. van Otteren; Jo- •nes Franciscus. zn. v. A. Vork P. Fransen; Johannes, zn. v. M. t en C. M. Zaalberg; PieterPau- zn. v. P. P. de Koning en J. 1 der Reijden; Adam Pleter, zn. Wagemaker en H. van der i; Adriaan Willem, zn. v. J. Wa- laker en H. van der Luit; Hans 'odoor Francois, zn. v. J. A. Ver- 'en en A. F. de Nocker; Pieter manus, zn. v. H. P. van der Vos A. A. van Dijk; Johanna Maria, C. H. Tilman en J. M. Bürger; anna, dr. v. W. F. Neuteboom J. Fielemon; Andreas Johannes, v. L. Verhoeven en G. M. nvp; Maarten Cornells, zn. v. C. jidam en H. G. Klinkenberg; nardus, zn. v. J. Spaargaren en lense; Anthonie Adriaan, zn. v. Ter Meer en M. C. Kroonberg; ronella, dr. v. P. de Vreugd en ?lokker; Anna Maria Katharina, v. H. Kluinhaar en K. Vissers; 'em, zn. v. A. Bouwman en T. edijk; Yvonne Johanna Izabella v. C. P. Elzenaar en A. J. van mbergen; Hendrik Melohior, dr. M. Swaak en J. van Ulden; je. dr. v. G. Biesbroek en J. t; Hermanus Arnoldus, zn. v. H. tuben en G. J. den Hertog; Ger- Suzanna. dr. v. A. H. Huisman H. D. Maasdam. an, zn. van C. H. Meijer en L. isier; Cornells zn. van D. Bak en A. de Jong; Nicoline dr. R Ladan en J. M. Roozendaal; nciscus Joham.es Matthijs zn.. F. J. M. Chaudron en L. Velt- jsen; Edgar Peter, zn. van P. lop en L. F. van der Pot; ith Jeannette dr. van A. van I. Linden en J. J. M. Heuzen; ik Jan zn., van M I. de JoDge M. P. Braun; .n'drica Johan- Maria d. v. J. J. van Kordelaar J. D van der Peet; Petronella ianna Maria, d. v. J. Bavelaar J. Langezaal. drnelis z. v. W. j. van der st en M. van Voorbergen; Ger- lis Johanna Maria, d. v. C. H. Schneiders en D. C. Kern; Wll- jjntje, d. v I. van Hove en J. 'ngoud; Hans Georg, z. v. J. penbach en J. M. Bavelaar; Re- a Christina Bernardina, d. v. Schell en C. M. van der Aar; nelis Johannes, z. v. J J. van iendonk en M. Koekèbakker; ob, z. v. J. van Duijvenbode en Guijt; Wilhelmina, d. v. J. C. vert en B. G. van Leeuwen; k, z. v E. Brandhorst en E. v. it; Cornelia, d. v. J. Maliepaard J. J. Verboom; Maria Catharina, v. A. Horree en H. Wessellus; Annes, z. van J. Kienjet en A. laux; Jacob, z. v W. I. Riet en en J. C. van Schoonderwoerd Bezemer; Johannes, z. v. A. :ooij en A. M. A. Gemen; Hen- i Jan W'nem, z. v. C. Blok en J. Bauer jpen gekanteld. Hierbij ge kten twee personen, die zich het ruim bevonden, bekneld, hunner, een 60-jarige ter- iwerker, wonende aan de msvaalkade, kreeg een bloed storting aan het rechterbeen; andere, een 51-jarige terrein- •ker, wonende in de Atjeh- lat, brak den rechterbovenarm /het schouderblad en bekwam ens een ribfractuur. De E.H.D. voerde laatstgenoemde voor tandeling naar het Academisch kenhuis. BINNENLAND Burgemeestersbenoemingen - Het Rijkscommissariaat maakt be kend De commissaris-generaal voor bestuur en justitie heeft tot burgemeester benoemd: den vroe- geren burgemeester van de ge meente Noorbeek J. P. J. H. M. Brouwers te Maastricht tot burr gemeester van Eysden, den ge meentesecretaris H. M.- Verbeek te Rossum tot burgemeester van Schoonebeek, den gemeente-amb tenaar L. J. Zandt te Groningen tot burgemeester van Gieten en den leeraar P. J. Biemans te Uden tot burgemeester van Uden. Verkoopweigering is strafbaar - Herhaaldelijk ondervindt men bij een bezoek aan confectiekleeding- magazijnen, dat de winkelier de uitgestalde heéren- en jongens- kleeding niet wil verkoopen. Ver schillende voorwendsels worden dan als motief opgegeven. De on wil van den winkelier om te ver koopen vindt somtijds zijn oor zaak in de hoop op een nieuwe prijsregeling, die het uitzicht op hoogere prijzen zou openen. Met nadruk wordt er op gewezen dat het eigenmachtig stopzetten van den verkoop, onder welke voor wendsels ook, het strafbare feit van verkoopweigering oplevert, in dien blijkt, dat het achterhouden van goederen geschiedt met het voornemen deze later tegen hoo gere prijzen te kunnen verkoopen. BUITENLAND Smuts in Engeland Naar de Britsche berichtendienst meldt is generaal Smuts in Engeland aan gekomen. Jacobine Johanna Maria, d. v. F. H. Montanus en J. E. Schrama; Truus, d. v. G L. J. Kloos en C. M. F. Kukler; Maria Catharina Eli sabeth. d. v. C. de Kwaasteniet en J. P. E. Holl; Clasina Irene, d. v. H. van der Meii en J. Noort; Pau- lus Jacofcu-, z v. A. Schreuder en J. Stikkelorum; Karei Daniël, z. v. C. J. Lardé en A. den Os; Alida, d. v. L. C. Hoogeveen en A. Kras- senburg, ONDERTROUWD J. Pardon Jm. 26 J. en M. de Vogel Jd. 23 j. A. N. Gerritsen, jm. en J. Kool haas, jd. F van Engelen, Jm., 24 J. en A. R. C. van Dijk, jd., 20 Jaar. J. van Egmond, jm., 31 J. en H. de Roode, gesch., 31 jaar. GETROUWD. J. W. A. Koren, jm. en G. Riet veld, jd.; W. F. Jong, jm. en N. Waasdorp, Jd.; A. Vinkesteijn. Jm. en W. G. Koelewiin, jd.; W. Eiker bout, jm. en M. J. van Rijn, jd.; D. Schokker, jm. en A. H. Braun, jd OVERLEDEN I. H. Chang, dochter, 6 dagen. E. Ossevoort, huisvr. van F. C. A. Florijn, 29 J.; E. A. M. Vork, zoon, 2 j.; R. C. Varion, huisvr. van J. M. Tervooren, 47 j.; J. B. Wilmink, man, 54 J. C. Brussee, wedn. 94 j.; J. M. Homborg, m. 69 j.; M. C. Mes, vr. 69 J.; M. J. Brusik, huisvr. van: J. J. Kuivenhoven 61 J. J. Boehmer, wed. van H. J. van der Laaken, 65 J.; M. C. Kroonberg, huisvr. van C. Ter Meer, 37 Jaar. A. S. J. J. Sala, d., 28 jaar. E, s. Huisman, wed. van S. Spie renburg, 77 j.; D van der Beek, d.. 25 J.; J, M. Tilman. d, 4 d L. P. Bogerd. huisvr. van W. van Burik, 37 Jaar. A. van den Boogaart, z. 13 J G. E. Veenhuijsen d„ 26 jaar. GEVESTIGD M. A. ter Beek, dienstbode, v. d. Brandelerkade 14; N. F. Bergmans, vroedvrouw, Boerhaavelan. 49; A. Brandsma, Rapenburg 131; J. A. Breedeveld, Havenkade 17; J. P. Brouwer, hulp l.d. huish., Boerhaa- velaan 19; A. J. J. Burgers, theolo gant, Hooge Rijndijk 35; H. A. M. van den Camp, kinderjuffrouw, Rijnsburgerweg 19; J. C. Geluk, Rapenburg 131; A. N. Gerritsen, Ass. b/d Natuurk. Unie Leiden, Groenhovenstr. 7; A. J. van Giezen, dienstbode, Hooge Rijndijk 76; A. T. Glasz, Rapenburg 131; C. van Gorsel, Waardgraoht 19; G. J. de Graaff, waterbouwkundige, Kore- vaarstr. Ha; P. A. Ham, costuum- naaister. Overrijn 5; L. H, J. Roos Hebing, conf.naaister, Witte Ro- zenstr. 26; J. J. Hoeksema, leeares Hulsh. school. Witte Singel 58a; M„ J. Jongkind en fam„ da Cos- tastr. 19; T. P. Klinkenberg, Meloh. Treublaan 14; C. Kt. Koppers, Sohutterstr. 28; A. M. L. Kreeft, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; M. C. van der Land. kinderveirzorg- ster, Oude Vest 35; J. E. van Lo- hulzende Leeuw, docente Univ., Roodenb.str. 35; P. van Leeuwen, los-werkman, Vrouwensteeg 11; M. A. G. HeringaLely, Witte Singel 34; C. BulthuisLettinga, Boter markt 23; A. M. C. T. van Liemt, Noordeinde 50; J. E. P. Meijeringh, Rapenburg 131; W. Overdijk. N, Rijn 110; E. Rijshouwer, Rapenburg 131; K. M. Schaaf, cheffin kinder tehuis, Roodenb.str. la; J. Koop- mansTalsma, J. v. Houtkade 28a; H. J. J. Turmel en fam., Zoeterw. Singel 22; J. P. D. Uijl, dienstbode. Maredijk 149; N. Verkerk en fam., kruidenier, Koningstr. 5; C, Ver- weij en fam. calculator, Rapen burg 80; H. G. D. Verwoert, Roo denb.str. 30; H. B. Vis en fam., molenaar, Boerhaavelaan 22; A. KokVan Vliet, St. Aagtenstr. 9; M. W. van der Vliet, dienstbode. Morschweg 22; W. Vonk, verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; T W. Westra. ketelmaker. Schelpenkade 39; A. J. van Zeijst. magazijnmees ter. Rijnsburgerweg 112; A. J. C. van Zwetselaar, Rapenburg 122. vertrokken; W. van der Baan en fam., Am sterdam, Correllistr. 4hs; m. J. H. Bernard, Lisse, Heerenweg 275; P. Broekhof en fam,, Rotterdam, Zeil- makerstr. 30a; W. m. Brouwer, Schoonhoven, Wal 3a; J. m. Bruijnsteen, Zeist, Huydecoperweg 9d; W. P. Dekker, Rotterdam, Bea- trijsstr. 8b; J. J. H. Diemei, Wes- terbork, 124 N.A.D.; J. Durkstra, Soest, Beukenlaan 12a; J. van Es Zevenaar, Zwarteweg D 108; W. m'. C. Frank, 's-Gravenhage, C. v. Bij- landtln. 11; C. W. van OortGleles Rotterdam, Voorburgstr. 104c; C. m. SinteurGlasbergen, Enschede, Rozenstr. 77; P. Guleij, Zevenaar, Zwarteweg D 108; H. L. Hendrik- sen. Apeldoorn, Rembrandtin. 179; P. Herweijer en fam,, Deventer, Twellosoheweg 10; T. J. Hoekstra, Hilversum, Taludweg 71; Wed. A. VerhoogHoogendam, Amsterdam, Pr. Hendriklaan 12—16; J. P. N. van Goozenvan den Ing, Ter Aar Woonschip Nancy"; J. m. Klein, Zoeterwoude, Weipoortscheweg; J, P. A. de Kier, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk 247; m. J. A. de Koster, Wassenaar, Schouwweg 104; C. van der Kraan, Zevenaar, Zwarteweg D 108; A. E, Luts, Amsterdam, Da niël Stalpertstr. 16 III; m. I. J. Neijenbuis. 's-Gravenhage, Kerk- str. 29a; C. A. O. van Nieuwenhuij- ze, Goes, Kamperfoellestr. 47: C. K. Noordenbos, Deventer, Twellosohe weg 76a; J. G. Noppen, Amsterdam Rietwijkerstr. 10 III; A. Oudshoorn, Sprang-Capelle, Hoogevaart B 123; J. B. m. van de Pavoordt, Rijsber- gen, A 340; L. Pegels, Boskoop, Ber- kenweg 85; H. C. A. Pomeieen, Haarlem, Kleverparkweg 17; E. Pont, Voorburg, Ln. v. N. Oosteinde 155; m. Rijnbeek en fam., Utrecht, Abel Tasmanstraat 80; C. Rijnsdorp, Rotterdam. Doklaan 81; J. Septers, Boskoop, Puttekade 145; W. Sloos, Norg. B II G; L. Slor, de Bilt U„ Gezichtslaan 170; C. C. Wassenaar Van Steln, Beverwijk, Grensstr. 13; M. van Velde, Hazerswoude, E 15; L. Verdoes en fam., Oegst- geest, Emmalaan 8; W. Zöllner Verliaar, Geleen, Baalstr. 37; A. Verhoog, Leersum, Mr. Bosweg B 95 A. de Vries, Lochem, Kamp I.A.D.M. ..de Cloese"; P. J. van der Waals en fam., Amersfoort, Bankastr. 19; R. Wielinga en fam., 's-Gravenhage, Zuyliohemstr. 16. ZWAMMERDAM 40-Jarig jubileum van den heer A. W. F. WIentjes Onder zeer vele blijken van belangstelling, mocht de heer A. W. F. WIentjes zijn 40-Jarig Jubileum als ontvan ger dezer gemeente gedenken. Het college van B. en W„ de ambtenaren ter gemeente-secreta rie en zeer vele anderen kwamen den Jubilaris te zijnen huize com plimenteeren, terwijl hij bovendien nog tal van gelukwenschen in al lerlei vorm op zijn feestdag ont ving.. Een schat van bloemen, te zij nen huize bezorgd, vertolkten me de een zichtbare hulde aan den al gemeen geachten jubilaris. Met 1 November a.s. gaat de heer WIentjes den gemeentedienst met pensioen verlaten. ter aar Tot wykhoofd van den Ned. Volksdienst alhier is benoemd de heer Alb. Vuyck, Westkanaalweg C 180. ROTTERDAM, 5 Oct. Heden werd ter veemarkt aangevoerd: 1416 die ren, waaronder 26 paarden, 78 veu lens, 72 schapen, 700 runderen, 117 nuohtere kalveren. 176 graskal veren en 247 biggen. Prijzen per stuk: melkkoeien 180016001450: kalfkoeien 175016001450; vare koeien 1100950850; vaarzen 950 —850625; pinken 800700550 RIJNSBURG, 4 October. Bloe menveiling. Gladiolen f. 8; Ohry- santhen f. 0.50; Ficales f. 1.30; As ters f. 2; dubbele Asters f. 3; Afri kanen f 0.32: Hellanthen f. 89.50. i VÓÓR-INLEVERING BONNEN 43A „BOTER" VOOR GESMOLTEN RUNDVET. Boterbonnen 43A ter verkrijging van een toewijzing vet moeten door slagers worden ingeleverd Vrijdag 8 October 1943 van 14% tot 16 uur, aan het Distributie kantoor, Steenschuur 21, kamer 3. 2734 Een deel der ingezetenen heeft nog niet een der voorlichtings avonden van den luchtbescher mingsdienst bijgewoond. Deze ingezetenen zullen binnenkort op nieuw worden opgeroepen. Tegen hen, die thans zonder geldige reden niet verschijnen zal een strafvervolging worden inge steld. Zij,, die op den datum, welke hun oproep vermeldt verhinderd zijn, kunnen een ander tijdstip (avond of Zaterdagmiddag) aan gewezen bekomen. De betrokkenen moeten zich hiertoe onder overlegging van de vordering tot de administratie van den luchtbeschermingsdienst, ka mer 28 parterre, Gemeentehuis (geopend van 9-13 uur en van 15-17.30 uur, Zaterdags van 9- 12.30 uur) wenden. Zij, die door ziekte verhinderd zijn kunnen de vordering verge zeld van een geneeskundige ver klaring aan voormelde admini stratie laten afgeven. Met de voorlichtingsavonden, welke thans in de Stadsgehoorzaal plaats vinden, is rekening ge houden dat zij gedurende maan lichte uren plaats hebben. De Burgemeester van Leiden, Plaatselijk Luchtbeschermingsleider, 2716 STEVENINCK. chemische-producten- beschikking. In de staatscourant van 1 Octo ber 1943 is de chemische produc- tenbesohikklng 1941 no. 1 in ver nieuwden en uitgebreideren vorm opgenomen. In de daarbij behoo- rende tabellen A, B en C zijn de nieuwe distributiegoederen, welker aantal is uitgebreid, vermeld. Krachtens de nieuwe door den directeur van het Rijksbureau voor chemische producten uitgevaardig de voorschriften, zijn voor ledereen geldende verbodsbepalingen van kracht geworden ten aanzien van: 1. het koopen met het doel deze weer te verkoopen van alle op tabel A van de chemische productenbe- GEDEPON.j [DUBBELDS; HANDELSM. KHAN 01ISONDI RNf LEIDERDORP TEL ftfH Men denkt niet over alle dingen hetzelfde. Tenzij het ovet Victoria Biscuits gaat. Daarover is iedereen vo! lof' schikking vermelde goederen; 2. het verkoopen, afleveren, vervaardigen en verwerken van vloeibare verzoe tingsmiddelen; 3. het koopen, ver koopen, afleveren en verwerken van zoetstof; 4. het vervaardigen van cosmetische producten, waar onder worden begrepen parfume rieën, huldverfraailngsmlddelen, huidiverzorgingsmlddelen en alle soorten badzout; 5. het verwerken van magnesiumsulfaat (incl. bit- terzout), natrlumchloride en glau berzout; 6. het verbruiken van cal- ciumcarbide. Aan niet bij het Rijks bureau voor ohemlsche producten Ingeschreven ondernemingen is het verboden zonder vergunning van den directeur van het Rijksbureau voor chemische producten de op tabel A opgenomen producten te koopen, verkoopen, af te leveren, te vervaardigen, te gebruiken, t® verbruiken, te bewerken, te ver werken of deze handelingen te doen verrichten. Voor bij het Rijks bureau voor chemische producten ingeschreven ondernemingen of voor bepaalde categorieën van deze is o.m. een aantal nieuwe ver bodsverklaringen uitgevaardigd omtrent cosmetica, oplosmiddelen, carbid, azijnzuur, citroenzuur, kunsthoorn, magnesiumsulfaat, na- triumchloride, zoetstoffen en ver zoetingsmiddelen en zijn de voor waarden verbonden aan bestaande dispensaties in enkele gevallen ge wijzigd. 2723 Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst, Leiden; plv. hoofdredacteur: K. Been, Lelden. Redactiestaf: B. W. Menkhorst. Buitenland en Tooneel;' K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omgeving en Muziek. Politiek medewerker: W. H. Streng, Wassenaar. Verantwoordelijk voor de adver tenties; A. Poortman. Voor betere aardappelen naar: HAVEN 26, TELEFOON 24501. PARAPLU. e heeft op Zondag Anus. na dien kehk- ■nst in die W. de Zwij- rfkerk (Ds. Spelberg), jn paraplu ibdj vergis- ïig meegenomen? Ver te terug te bezorgen imalaan 34, Oegstgeest sedert 30 Sept., bruine langharige Dtwergkees, reu, luisterend: naar 'den naam ,3asje", tegen be looning terug te bez.. Mariën,poelstraat 25A, DONDERDAGAVOND 7 OCTOBER, HALF ACHT spreekt in de STADSGEHOORZAAL LEIDEN Leider van het Arbeidsgebied Propaganda van Het Nederlandsch Arbeidsfront over het onderwerp: „OP DE GRENS VAN TWEE WERELDEN". Kaarten ad f.O.lO zijn verkrijgibaar bij de sociale voormannen i. d. bedrijven en bij het pl. kantoor van Het Nederl. Arbeidsfront, Rapenburg 34, Leiden. ■r w I t» frü LU A Schx. opl. d. leeraar (met correctie)Nu ook: Lessen voor gevorderden en Opl. Prakt. Ex. Vr. prosp. en gr. proefles: „Gennania" Onnesweg 48, Bussnm. Ter overname gevraagd: GEBRUIKTE SCHRIJFMACHINE (event, koffermodel). Br. J. v. Heyningen, Lijster beslaan 99, Rijswijk Z.H. Gedipl. COUPEUSE 26 jr. zag zich gaarne geplaatst voor heele of halve dagen op le Mas dames- en hee- renmaatatelier. Br. Bur. v. dit Blad No. 2729. door Rij'ksambt. zonder kinderen, ETAGE te Leid- schendam, Voorburg, Voorschoten, Leiden of omgeving. Brieven Bur. v. dit Blad No. 2730.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3