GEBR. TEN HOEVE ZOET ROGGEBROOD BINNENLAND SPORT RECHTZAKEN MARKTBERICHTEN KERK EN SCHOOL BRAND!!!??? Bel op 2 22 41. STADSNIEUWS DE BIOSCOPEN Burg. Stand van Leiden UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN AGENDA Onze telefoonnummer Directie Administratie 250J (2 Üjn< Redactie No. 215 ROTTERDAM, TEL. 38427 DEN HAAG, TEIL. 333298 J, C. Krenning gepensionneerd De Amsterdamsche commissaris van politie J. C. Krenning, die om gezondheidsredenen sinds 7 Febr. j.l. buiten functie was, is thans, gerekend te zijn ingegaan 1 Sept. 1943, bij besluit van den Rijks commissaris voor het bezette Ne- derlandsche gebied, gepensionneerd ATHLETIEK De nationale wedstrijden van „Holland" Op de 100 M. starten morgen o.a. Blok (de Ned. kamp. 400 M.) Nota, Houtman en van Osta, terwijl het uitkomen van Osendarp nog onzeker is. De 800 M. zal scherpen strijd te zien geven tusschen Feunekes (Ned. B. kam pioen) en v. Gog uit Haarlem. Stuivenberg zal, om organisatori sche redenen, dezen sportdag be treffende, niet starten. Het num mer 400 M. C brengt, naast een groot aantal Holland-athleten, ook eenige Docos-loopers aan den start. Groote belangstelling gaat onge twijfeld uit naar de 15C0 M. waar Wim Slijkhuis (Ned. kamp. 5000 M. en lntusschen viervoudig Ned. re cordhouder) den strijd aan zal bin den met den Ned. kampioen op dit nummer, den Amsterdammer V. Olfen waarbij ook de Haarlem- looper De Roode een hartig woord je mee zal spreken. Even interes sant is de wereldrecordpoging 100 M. van Fanny Blankers—-Koen waarbij zij niet, zooals te Amster dam. tegen heeren B-klassers start doch een handicaprace loopt tegen 5 sterkste 100 M. loopsters van Ne derland w.o. Rinl v. d. Wijngaard van Concordia. Deze dames krijgen voorgift dus loopen minder dan 100 meter. Zooals reeds gemeld zal tenslotte de 4 x 300 M.-ploeg van Holland een aanval doen op het Ned. record op dien afstand. Naast diverse athleten van Holland en Docos zullen ook damesathleten van Concordia, Brunhilde en Nleuw-Brunhllde uitkomen op verschillende nummers Haagsche Rechtbank Het lijstje van feiten waarvoor A. J. B. en L. W. G., beiden uit Noordwijk, thans gedetineerd in het Huls van Bewaring terecht stonden, was be hoorlijk lang. Daar stond o.a. op inbraak in den winkel van A. C B. waarbij diverse kleedingstukken werden gestolen, inbraak in den winkel van H. D„ waar de buit uit geld. vulpen, enz. bestond, dief stal van totaal 21 konijnen, rij wieldiefstallen te Noordwijk en Lei den. En dat alles werd door de ver dachten bekend. Wat B. betreft concludeerde het rapport tot diens verminderde toerekenvatbaarheid, zoodat de officier de mogelijkheid van jeugdgevangenisstraf opperde. Voor beiden luidde de elsch een jaar en zes maanden gevangenis straf met aftrek van preventief. A. L. te Lelden was er bij, toen op ,9 Juni door J. J. V. uit Leiden een flets werd gestolen bij het ge bouw van de Arbeidsbeurs. Er wer den nog meer fietsen gestolen en ook daarvan was V. op de hoogte. Maar niettemin pakte hh fietsen en geld aan, zoodat hij als mede plichtige werd aangemerkt. Maar V. liet zich zelf ook niet onbetuigd, want op 4 Junl had hij twee fiet sen gestolen uit het Gangetje. De Officier wees erop, dat belde ver dachten reeds eerder terecht heb ben gestaan. Tegen V. luidde de visch een jaar gevangenisstraf en voor L. acht maanden, beiden met aftrek van preventief. Volgens J. F. N. te Leiden wist hij van niets, en had alleen maar gewezen aan V. welke koopman fietsen kocht. „Zeker gestolen fiet sen" zei de officier, want de be looning voor verstrekken van het adres was wel ruim geweest; f. 20 had N. er voor ontvangen. En daar om meende officier dat N. wist dat de fietsen waren gestolen, zoodat hij terzake heling tegen verdachte, die reeds eerder is veroordeeld 3 maanden gevangenisstraf elschte! RIJNSBURG, 17 Sept. Bloemen veiling. Gladiolen f. 48; Asters, f. 12; Ohrysanthen f. 0.50: Gouds bloemen 310 c.; Ficales f. 0.50— 1.20; Afrikanen 312 c.; Elta 20 25 c.; Dahlia's f. 58; Linnia's f1 2; Helianthen f.34.50; Statice 13—45 cent. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 19 SEPTEMBER Lelden Chr. Geref. Gem.: Vm. 10 en nm. 5 u.. ds. Joh. Jan sen Doopsgez. Gém.: Vm. 10% u., ds. C. P. Hoekema van Hallum Eglise Wallonne: dix heures et demie, Mr. R. Blommaert Evang. Luth. Gem.: Vm. 9 u„ ds. Visser van R'dam; vm. 10 u., ds. Mak kink Geref. Kerk (Zuiderkerk) Vm. 10 u„ dr. Westerink; nm. 5 u., cand. van Houten Geref. Kerk (Heerengracht)Vm. 10 u.. dr. Th. Ruys van Llsse; nm. 5 u., ds. W. Bouwman Geref. Kerk (Oude Vest)Vm. 10 u„ ds. Bouwman; nm. 5 u., ds. Wierslnga Geref. Kerk (Morschweg)Vm. 10 u., cand van Houten; nm. 5 u., dr. Weste rink Geref. Kerk in H.V. (Bree- straat 64): Nm. 5 u. de heer A. v. Kampen Rem. Geref. Gem.: Vm. 10y2 u.. ds. P. Eldering van Oegst- geest Ver. van Vrijz. Herv. (Volkshuis)Vm. 10u., ds. J. G. J. van Iterson van Schiedam Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19): Vm. 10% u. gez. mis. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., ds. H. v. d. Linde; nm. 4% u., ds. H. de Lange Ned. Herv. Kerk, Oosteinde: Vm. 10 u., ds. H. de Lange; m. 4% u., ds. H. v. d. Linde Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 4 u„ dienst Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. J. p. Geels Doopsgez. Kerk: Vm. 10 u., ds. R. C. de Lange; voorm. 91/2 u,. Jeugddiensten A, B en E Oud-Kath. Kerk: Vm. 10 u. dienst; nm. 3 u.. Vesper. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Vm. 10% en nm. 6% u., ds. G. Th. van Beusekom Geref. Kerk; Vm. 10% en nm. 3 u„ de heer Rijper van Gouda. Alphen a. d. R(jn Ned. Herv. Kerk, Jul. v. Stolbergstr.: Vm. 10 u„ dr. G. Ph. Scheers; nm. 6% u., ds. B. C. Koolhaas van Utrecht Hulpgebouw Gouwsluis: Nm. 6% u., dr. Scheers Ned. Herv. Kerk, Oudsh.weg: Vm. 10 u., dr. J. P. Cannegieter; nm. 6% u., de heer A. P. de Jong Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., de heer A. P. de Jong (voorber. H. A.) Martha-Stich- ting: Vm. 10 u., de heer P. J. v. Dam van den Haag Geref. Kerk, Raadhuisstr.: Vm. 10 u. ds. Bosch (H.A.); nm. 6 u., ds. Bosch (H.A. en Dankz.) Geref. Kerk, De Ruyterstr.: Vm. 10 u., ds. P. de Ruig van Zevenhoven (H.A); nm. 5 u., idem (H.A. en Dankz.) Geref. Kerk, Hooftstr.: Vm. 10 en nm. 6% u„ ds. J. Hartkamp. Htllegom Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u.. ds. Eerhard en de heer Heyman Geref. Kerk Vm. 10 en nm. 5 u., ds. Krabbe Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., leesdienst. Katwijk a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk: Vm. 9y2 u„ ds. Rutgers van Katwijk aan Zee; nm. 5 u., ds. v. Ginkel van Katwijk aan Zee Geref. Kerk: Vm. 9% en nm. 5 u.. ds. J. G. Aalders. Katwijk a. Zee Gerei. Gem.: (Remisestr.)Vm. 10 en nm. 5 u. cand. Blok van Rotterdam. Koudekerk a. d. Rün Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 6y2 u. ds. v. Binsbergen Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 2% u„ ds. de Valk uit Stellendam. Lisse Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. J. Th. v. Veenen Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 4 u., ds. J Schoonhoven, van Delfs- haven Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u„ ds. A. Ponstein Geref. Gem.: Vm. 10 en nm. 4 u., ds. A. Verhage Oud-Geref. Gem.: Vm. 9% en nm. 3 u. leesdienst. Nieuw veen Ned. Herv. Kerk: Vm. 10% u. ds. Kater Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 3 u., cand. Jansen van Apeldoorn Evange lisatie: Vm. 10 en nm. 7 u.. de heer van Scherpenzeel. Noordwijk-Binnen Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., ds. W. W. Sid- dré Geref. Kerk: Vm. 10 u. en nm. 5 u., ds. H. B. Visser. Noordwijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u„ ds. N. J. Cupedo Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. B. Bouma Geref. Kerk in H.V. (Egb. de Groot straat) Vm. 10 u., de heer Ant. van Kampen. Oegstgeest Geref. Kerk (Mau- rltslaan)Vm. 10 u. prof. dr. H. N. Ridderbos van Rampen; nm. 5% u., ds. P. Veenhuizen van Rot- terdam-Delfshaven Geref. Kerk (H. Morsohweg)Vm. 10 u., ds. Veenhuizen; nm. 5 u., prof. Rid derbos. Oude-Wetering Ned. Herv. Kerk: Vm. 10% u., ds. Broeyer van Den Haag Geref. Kerk: Vm. 10% en nm. 3% u. (Voorber. H.A.)ds. Smilde van Nieuw-Ven nep Remonstr. Kerk: Vm. 10% u„ ds. Wijs van Hoorn. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., dr. G. C. van Niftrik; nm. 5 u., ds. D. Tromp van Zand- voort Kerkzaal: Vm. 10 u.. ds. J. de Wit van Leiden; nm. geen dienst Geref. Kerk, Voorh.w.: Vm. 10 u., ds. Joh. Jansen van Zuidlaren; nm. 5 u., ds. H. Post Geref. Kerk Rapenburg: Vm. 10 u„ ds. Post; nm. 5 u., ds. C. M. van der Loo Concordia: Vm. 10 u., ds. van der Loo; nm. 5 u., ds. Jansen Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u-. ds. R. E. Slui ter van den Haag. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u. (Bed. H.D.) en nm. 6% u., ds. C. Jongeboer Geref. Kerk Vm. 10 en nm. 5 u., ds. J. Rijne- veld. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., ds. A. C. Diederiks van Hilversum. Voorschoten Ned. Herv. Gem. Vm. 10 en nm. 5 u., ds. H. P. Fortgens Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. J. C. Houtzagers Geref Gem. (Leidscheweg 66): Nm. 5 u-, leesdienst Ver. van Vrijz. Herv. (Leidscheweg 66): Nm 7 u. dr. Boersema van Leiden. Wassena.ar Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. Feringa Geref. Kerk Zuid: Vm. 10 en nm. 5 u„ ds. Timmer. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 em nm. 7 u., ds. van der Ent Braat Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 7 u., ds. Dronkert. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 4% u., dr. J. J. Woldendorp Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 6% u., ds. Versluys Geref. Gem.: Vm. 10 en nm. 7 u., leesdienst Ver. tot Verbr. der Geref. Waarheid: Vm. 10 en nm. 7 u., de heer Wildschut te R'dam Ver. van Vrijz. Herv.: geen dienst Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., ds. Kranenburg. NED. HERV. KERK. Beroepen. Te 's-Gravenhage (vac. ds. D. A. van den Bosch), ds. H. J. Groenewegen te Alblas- serdam. Te Wijk aan Zee en Duin, ds. J. T. Wiersma te Birdaard. Te Lage Vuursche, ds. J. W. van der Linden te Kootwijk Aangeno men. Naar Almelo, ds. H M. J van Duyne te Heino Bèuoemd tot hulpprediker te Harlingen cand. J. Bruinema hulpprediker te Heeg. GEREF. KERKEN. Aangenomen als hulpprediker naar Goes, cand. D. Kuiper huip- te voor Helpman (als hulppredi- prediker te Groningen, die bedank- ker). Naar 't Zand (hulpprediker) met standplaats Zijldijk, cand. A. Douma, hulpprediker te Cubaard. Verbreiding van het evangelie op Geref. grondslag Te 's-Graven hage is een commissie samenge steld tot verbreiding van het evan gelie op Geref. grondslag. Zij stelt zich ten doel allen buitenkerkelij ken het evangelie te brengen o.a. door middel van samenkomsten, huisbezoek enz. totdat zij tot de kerk komen. Aanleiding tot het een en ander werd gevonden in het feit, dat gereformeerden uit verschillend^ kerkformatles zich geroepen gevoelden interkerkelijk evangelisatiewerk te verrichten. De commissie is als volgt samengesteld M. C. Kersten. Den Haag, voorz.; J. J. van Commenee. Amsterdam, secretaris; P. J. Eernisse, Den Haag penningmeester; P. M Brouwer, den Haag; L. Jansen, Den Haag en C. Mouthaan. Oversohle. Voor beroep bedankt - De heer C. v. 'tRiet, theol. candidaat al hier, heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep van den Ned. Prot.-Bond te Soest. HANDELSREGISTER K. v. K. Nieuwe inschrijving: Centrale Boodschappendienst Tempo, Nieuwstraat 25-27, Lei den. Hoofdzetel: Kleverlaan 5, Haarlem. Expeditie. Ingenieursbureau Technicum, Nassaulaans 40, Oegstgeest. Inge nieursbureau, agenturen in tech nische producten, afkomstig cit Amsterdam. G. M. Zwartjens, Hoogmade B 295. Woubrugge, rund-, varkens-, kalfs- en lamsslagerij. Eig.: G. M. Zwartj'es, Leiden. Firma A. C. van Paridon (BP.) Haagweg 166, Leiden, exploitatie van een tuinderij en uitoefening van een bloembollenkweekerij. Vennooten: A. C. van Paridon, Leiden en P. van Paridon, Leiden. Lido De lieden, die de film „Eva begaat domheden" vertoonen, zijn beslist niet normaal. Voor een groot deel kan dit toege schreven worden aan den vrij mis selijken permanenten dronke manstoestand, waarin zij zich schij nen te bevinden. In ieder geval is Eva een meisje met kronkelingen, zoowel lichamelijk als geestelijk, waarmee haar partners heel wat te stellen krijgen. Dat zij per slot nog terecht komt, is meer geluk dan wijsheid. Deze film biedt vele z.g. grappen, soms zouteloos, soms met echt-humorlstische flitsen, maar tenslotte is men toch blij, in het werkelijke leven niet te doen te hebben met een vreemdsoortig stel letje, als hier gepresenteerd wordt. Trianon De bekende actrice Kristina Söderbaum en de Neder- landsche acteur Frits van Dongen zijn de belangrijkste figuren in de aandacht trekkende film „Zonsop gang", waarvan de reprise alleszins verdiend is. Casino Wie van lachen houdt, ga Theo Llngen en Johannes Rie- miann bewonderen in de firn „Zon dagskinderen", waarvan de herha ling zeker in den smaak zal vallen. Rex Zarah Leander is weder om aan het woord in de film „Da- mals" (Het verleden), waarin zij volop gelegenheid vindt, haar ta lent te ontplooien. Luxor Dat de Veit Harlan kleurenfilm „De gouden stad" voor de zooveelste maal gedraald wordt, bewijst wel de faam, die ervan uit gaat. Th. J. Hannema. GEBOREN: Ina Marjolein, dr. v. R. W. Stok- mans en I Bensink; Emilia Eleo- nora Christina, dr. van W. A. Freij- ser en L. Ouwerkerk; Arnoldus Cor nells Clemens, zn. van N. J. Ver klei) en C. G. M. Strijk; André Francois, zn. van J. A. Faas en T. J. Otte; Wilhelmina Nelly, dr. van L. H. van Rijswijk en T. den Uijl; Arris Floris, zn. van J. Zwanenburg en M. van der Plas; Henderlka, dr. van C. Varkevisser en J. Groot; Nicolaas, zn. van P. van den Hoed en S H. Moenen; Cornells Dirk. zn. van D. Beijeman en C. Groenesohei). ALPHEN AAN DEN RIJN. 25-jarig jubileum De heer P. Roos herdacht zijn 25-jarlg jubi leum ln dienst van de firma F. P. Bos em Zn., alhier 's Morgens werd de Jubilaris gecomplimenteerd on der aanbieding van een couvert met inhoud, terwijl hij ook van de zijde van collega's en anderen tal van blijken van medeleven ontving Tot voorzitter van de Evange lisatie der Ned. Herv. Kerk Hooft- straat Is ln de gehouden bestuurs vergadering benoemd de heer E A. van Biggele. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering commissie van Plaat selijk Toezicht L.O. Deze com missie vergaderde in het Gemeente huis. De voorzitter, de heer C. v.d. Rhee, wensche den heer C. Rijnsent geluik met zijn 25-jarlge huwelijks- vereeniging. De heer C. Vermaas deed, na het voorlezen der notulen van den heer P. H. Castenmlller, verslag van het schoolbezoek. Er werd geklaagd over veel schoolverzuim. Aan de beurt van periodiek af treden waren de heeren S. W. Vis ser en A. Haasnoot. Besloten werd de twee volgende dubbeltallen het gemeentebestuur aan te bevelen. 1. S. W. Visser, 2. mej. M. D. W. Rljsterborgh en 1. A. Haasnoot, 2. C. van Rooijen. na rondvraag slui ting. HEDEN Stadszaal: Boyd Bachman zijn orkest te 7% uur nam. Volkshuis: Natuurkunde-cus te 4 uur nam. Zondag Lido-theater: N.S.D.A.P. Fli voorstelling „6 Tage Heimat laub" 10 uur voorm. Schouwburg: Kindervoorsteln „Doornroosje" te 2% uur nam; Haghespelers met .Het 8ste gebc te 7% uur nam. Oegstgeest (Geversstr. a Gem. Gods te 10 u. voorm. 6% uur nam. Rijnsburg (Groote Ker Spr. ds. Tromp van Zandvoort' 5 uur nam. Maandag. Haarl.straat 48a: Spr. M. Bard meyer te 7% uur nam. BIOSCOPEN, t 18 jaar - 14 Jaar - alle le Luxor-Theater: „De gom stad" t Dag. 2 en 7% u. Zoni 2, 4% en 7% uur. Lido-Theater: ,.Eva begaat do heden" Dag. 2.15 en 7.30 1 Zond. 26% uur doorl. voorst, te 8 uur. Trianon-Theater: „Zonsopgan Dag. 2 en 7% u.. Zondag 1.2 7.30 doorl. en te 8 u. Casino-Theater: Werkdagen 2 en te 7% u. „Zondagskinderei Zondag 1%. 3.45, 6 en 8.15 uui Rex-Theater: „Het verledet 2 en 7% u„ Zondag 26% 1 doorl. en te 8 uur. DIVERSEN: 'e Dlndags; Oude Rijn 44: P Bur. v. Soc. Adviezen 78 u. 1 '8 Dinsdags: Mare 13 Medisch voedk Bureau 9.3011 uur 1 Gew Arbeidsbureau (Douzast Iedere derde Dinsdag der mar consult bureau voor onvolwa dlgen. 35 uur nam. '8 Donderdags: Gemeent. Genei Dienst (N Mare 18): Cony bureau voor minder begaafde 'e Donderdags: Wijkgebouw ,J thesda" (Hoefstr. 4446): 0 8uit. bureau voor Alcoholist 8 uur nm De geneeskundige dienst te I den wordt van hedenavond 8 1 tot Maandagmorgen 8 uur waar nomen door de doktoren: Brt Slot, de Graaff, de Jager. Niei zwaag, Langezaal en Starek. Te Oegstgeest door dr. Varekai tel. 21916. De avond-, nacht- en Zonda dienst der apotheken te Let wordt van Zaterdag 18 Septem 20 uur tot Zaterdag 25 Septem 8 uur waargenomen door: de A theek Duyster, Nieuwe Rijn 18, 20523. Te Oegstgeest door: de Oef geestsohe Apotheek Raadhuisp 8, Tel. 26274. LISSE Toegelaten zijn tot Rijkstuinbouwschool voor Bloembollenteelt alhier: C. S. B ker, Enkhuizen; J. Brederode, P. van Eeden, P. Varkevisser. Varkevisser, allen te Noordwijk; D. H. Bijl van Duivenbode, P. D( H. J. Hulsebosch, J. J. M. Nijs allen te Hillegom; C. H. Floris Grullemans, J. Segers allen Llsse; J. N. v. d. Berg, J. G. Ko kaas, K. S. v. Paridon, allen Noordw.hout; F. Gossens. Hai meer; J C. B. Hüner, Heemsti L. G. Nijssen en P. C. A. Ve: J. L. N. van Reljsen, B. Westerb te Voorhout; C. v. d. Plas, KaW J. C. van Roon en D. J. J. v C. Westerbeek, allen te Sassenhe Schans te Bennebroek en C Kampen te Hoogkarspel. Na afgelegd herexamen werd tot de 3e klasse bevorderd P. J Groot te Hillegom. Na afgel overgangsexamen werd nog tot 3e klasse bevorderd J. J. de M te Noordwijk. SASSEN HEIM Ouderavond Ned. Herv. Schoo In de Ned. Herv. School werd jaarlijksche ouderavond gehoui De voorzitter, ds. W. G. Krijki opende met gebed, liet zingen 25 6 en hield een bemoedige rede naar aanleiding van Jes 59 Hierna gaf het schoolhoofd, de 1 A. den Haan een overzicht dei de school ln den laatsten tijd komen veranderingen. Na het 1 gen van Gez. 300, bezichtigden ouders het tentoongestelde der leerlingen. Deze avond versterkte den t> tussohen huls en school zeer. Het koren ts nog maar nauwelijks van kat land of reed» trejet de vier^ scharige ploeg wederom door den vruchtbaren bodem, teneinde dezen volgende aeya; te bewerken CNF/v. Buiten/Pa* m

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2