ITMAN ANNIE TEMME Lugdunum-Hillinen UITSLAG INZET A. MARTIJN LEINTJES Dag- en vondlessen EERT NU A.S.C. I—Blauw-Zwart I fEMENGD NIEUWS STADSNIEUWS De „Eltov" geopend. lijst der bekroningen. SPORT Begrafenis van Dé Kessler. athletiek paardensport. OFFICIEELE KENNISGEVING sociaal economische hulpverleening aan kleine zelfstandigen. MEDEDEELING. distributiedienst hillegom. SCHOOL Steno f. 7.50 Typen f. 6. Zondagmiddag 2 uur, Competitiewedstrijd aan de De Kempenaerstraat te Oegstgeest. geeft onderricht in solozang, stemvorming ZONDAG A.S. POMONA. Consultatiebureau voor Belastingzaken Kamerl. Onnesl. 30, Leiden, Tel. 26751 rr Aangeboden Personeel gevr. Huizen aangeb. Kamers gevraagd Diversen jupédoGeref. Kerk: Vm. 10 nm. 5 u., ds. B. Bouma ■ef. Kerk in H.V. - (Egb. de otstr.)Vm. 10 u„ ds. Vene us. jorcln'ijkerhout Ned. Herv. i: Vm. 10 uur, cand. Corbijn; 5 uur, ds. Siddré van Noord- Binnen. gstgeest Groene Kerkje: jo.15 uur, ds. F. M. Kooyman Bussum (jeugddienst) Pau- erk: Vm. 10 uur, ds. B. van iel van Katwijk a. Zee; nm. 5 ds. T. J. Jansen Schoonho- W. de Zwijgerkerk: Vm. uur, dr. K. H. Boersema. eref. Kerk Mauritslaan)Vm. u„ ds. H. Holtrop van Scheve- jen; nm. 5>/? h., cand. P. H. icaan van Nijkerk Geref. i (Morschweg): Vm. 10 u., i. Pellicaan; nm. 5 u., ds. Hol- (ude-Wetering Ned. Herv. i;: Vm. 10\'2 u., ds. van Roon Jeref. Kerk: Vm. 10l/2 en nm. u.. ds. v. d. Bos Remonstr. 1: Vm. lOVi u., de heer van ilet van Leiden, ijnsburg Ned. Herv. Kerk: 10 u., de heer F. H. Breukel- 1; nm 5 u. dr. G. C. van Nif- KerkzaalVm. 10 u., ds. A. fromhout van Hoek (Z.); nm. ur, geen dienst Geref. Kerk rh.weg: Vm. 10 u., ds. E. H. ekstra van Oegstgeest; nm. 6 is. Broekstra (H.A.) Geref. t: Rapenburg: Vm. 10 en nm. ds. H. Post (H.A.) Con- lia: Vm. 10 en nm. 6 u., ds. U. van der Loo (H_A.) Chr. ef. Kerk: Vm. IC en nm. 5 u„ R. E. Sluiter van den Haag jnzaterwoude Ned. Herv. rk: Vm. 10.30 en nm. 7.30 uur I. H. de Vree Chr. Geref. Vm. 10 en nm. 6 uur. lees- st. ssenlieini Ned. Herv. Kerk: 10 en 11m. 5 uur. ds. Krijkamp eref. Kerk: Vm. 9.30 en nm. 5 ds. Kuiper Chr. Geref. Kerk 10 en nm. 5 uur (HA..) ds. Ned. Prot. Bond: Vm. uur. ds. Poldervaart van den. alkenburg Ned. Herv. Kerk 10 u., ds. C. Jongeboer; nm. u., de heer Joh. de Groot uit en Geref. Kerk: Vm. 10 en 5 u., ds. Reljneveld. oorschoten Ned. Herv. Kerk: 10 en nm. 5 u.. ds. H. P. gens Geref. Kerk: Vm: 10 nm. 5 u., ds. J. C Houtzagers Geref. Gem. (Leidschew. 66): 5 u.. leesdienst. rmond Ned. Herv. Kerk: 10 uur. ds. Voorsteegh van Haag. issenaar Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. dr. J. W. Herfst ref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 Is. Feringa Geref. Ktrk Zuid 10 en nm. 5 u., ds. Timmer, etermeer Ned. Herv. Kerk: 10 en nm. 4.30 uur, dr. J. J. lendorp Geref. Kerk: Vm. n nm. 6.30 uur, ds. Versluijs f. Gem.: Vm. 10 en nm. 7 uur lenst Ver. tot Verbr. der t Waarh.: Vm. 10 en nm. 7 de heer Verboom van Den Ver. Vrijz. Herv.: Nm. uur geen dienst, ieterwoude Ned Herv. Kerk 10 u. ds. Kranenburg. euwe komeet De roemeen - hoogleeraar Daimaca uit W-Jiu heeft in het sterren- i van de Lynx een nieuwe eet ontdekt. Het hemellichaam in de grootte acht, bezat een ïen staart en bewoog zich snel oord-Westelijke richting. In de Kleine Stadszaal is gis termiddag de Eerste Leidsche ten toonstelling op Volkstuingebied officiéél geopend met een korte rede van het hoofd van den Rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst, ir. W. A. van der Plassche. De voorzitter .van den Leidschen Bond van Volkstuindersvereeni- gingen, de heer J. J. van Zonne veld heette tevoren alle genoodig- den o.w. de burgemeester, mr. R. N. de Ruyter van Steveninck, de gemeentesecretaris, mr. dr. C. E. van Strijen en de wethouders, de heeren Jac. Wilbrink en J. J. van Stralen hartelijk welkom, waarna hij dank bracht aan allen, die op eenigerlei wijze hebben medege werkt aan de totstandkoming de zer tentoonstelling. Spr. herinner de voorts aan het ontstaan van het volkstuinwezen in onze stad in 1917. Geboren uit noodzaak en behoefte, groeide de volkstuinbe weging uit liefhebberij en liefde tot het kweeken van planten en thans telt de Leidsche Bond meer dan 2000 leden. Spr. gewaagde ten slotte van de plannen tot stichting van een uitgestrekt, per manent volkstuinpark in den Grooten Stadspolder, waarbij van de zijde van het gemeentebestuur volledige medewerking werd on dervonden en gaf daarna het woord aan ir. van der Plassche. Deze zeide, dat zijn departement groote belangstelling koestert voor den particulieren tuinbouw en het volkstuinwezen, omdat dit een algemeen belang is van groote sociale en economische beteekenis De overheid steunt daarom de ontwikkeling der volkstuinbewe ging van ganscher harte. De groo te vlucht, welke de groei van de beweging in de laatste jaren heeft genomen, stemt de oudere garde der volkstuinders ongetwijfeld tot groote voldoening, daar hun stre ven thans algemeen erkenning en waardeering heeft gevonden, doch vervult haar tegelijk met zorg voor de toekomst, want wie zal zeggen hoeveel oorlogstuinders straks wan neer de oorlog voorbij is. en de economische beteekenis van dit werk dus meer op den achter grond zal geraken, de gelederen zullen verlaten? Een krachtige or ganisatie van alle volkstuinders biedt de beste waarborgen voor een toekomstige gunstige ontwik keling en dat de Leidsche volks tuinders dit inzicht bezitten, daar van getuigt deze tentoonstelling, welke een weiverzorgden indruk maakt. Spr. besloot met het uitspreken van zijn beste wenschen voor haar welslagen Nadat een rondgang over de tentoonstelling was gemaakt, keerde het gezelschap terug in de kleine zaal waar de Verbonds- film „Licht en Lucht" werd ver toond. Deze film, welke grooten- deels in natuurlijke kleuren werd weergegeven, oogstte terecht aller bewondering. Zij wordt heden en morgen meermalen herhaald, zoo dat nog velen ervan kunnen ge nieten. De jury, bestaande uit de hee ren S. S. Lantinga, J. G. Ballego. W. J. M. Verheul, L. Snoeker en D. A. de Rooy stelde de bekroningen als volgt vast: Volkstuinvereenigingen: 1ste pr. „Roomburg"; 2de pr. „Ons Genoe gen"; 3de pr. ,,'t Zonneveld"; 4de pr. ,p. C. en L." en „Tuinlust"; 5de pr. Ver. Touwfabrieken; 6de pr. „Ons Belang" en „Leiderdorp Vooruit"; 7de pr. N.V. v/h. Har- tevelt en Zn.; 8ste pr. .,De Mul"; 9def pr. „Cronenstein"; 10de pr. „Cruydhof", „Onderling Belang" en „Nut en Genoegen". Individueele inzendingen: Dah- 1 i a's: 1ste pr. H. v. d. Leek en J. v. d. Berg: 2de pr. J. J. van Zon neveld; 3de pr. J. Boom. Idem klein bloemig: 3de pr. J. J. van Zonneveld. Vazen met zaaibloemen: lste pr. M. v. d. Lelie; 2de pr. H. v. d. Leek; 3de pr. J. Boom. Diversen (insecten, vlinders, enz.): lste pr. W. v. d. Broek; 2de pr. C. Berkhout; 3de pr. W. Dool. Dr. Boissevain 25 jaar predikant te Leiden Dr. W. Th. Boisse vain, Ned. Herv. predikant te de zer stede, hoopt a.s. Woensdag zijn 25-jarige werkzaamheid als Leidsch predikant te herdenken. Dr. Boissevain, die in 1880 te Am sterdam geboren werd, studeerde te Groningen en promoveerde te Amsterdam op een proefschrift getiteld „Evangelische Katholici teit". Zijn eerste standplaats was Wilhelminadorp bij Goes, waar hij in November 1917 bevestigd werd. Op 15 September 1918 werd hij door thans wijlen ds. J. C. S. Lo cher in zijn tegenwoordigen ambtskring ingeleid. Examens Vakavondschool Am bachtsschool Vbor het 'V.E.V.- sterkstroom-examen, afgenomen door de Ver. tot Bevordering van het Electrotechnisch Vakonder wijs, zijn geslaagd: J. J. Aartman te Noordwjjkerhout, D. C. Balvers te Ter Aar, C. N. Boer te Stomp- wijk en M. M. Erkelens, D. v. d. Linden, J. H. Schouten en N. W. Schouten, allen alhier. Leidsche Instrumentmakersschool - Voor het examen leerling-in strumentmaker zijn geslaagd: F. H. van den Barg, Arnhem; J. Les- terhuis Amsterdam; M. W. Hoek stra, A'damC. G. Smit. A'dam; G. Bussmann, Delft; M. Looyen, Wageningen J. F. A. Dukker, Lei den; H. v. Nieuwenhuysen, Wa geningen; L. C. Bik, Leiden; H. R. van Iterson, Katwijk/Zee; J. A. L. Jongmans, Leiden; P. van Weeren, Leiden; W. v. Wijk, Lei den; G. W. van Rij, Oegstgeest; J. Romanesko, Leiden; E. H. Bod- dé, Rijssen; A. J. A. M. Neger, Tiel; P. Leemans, Leiden. Voor het examen gezel-instru mentmaker slaagden: G. J. E. v. d. Spek, Leiden; P. G. Farber, Amsterdam; P. Visser, Leiden; H. Heubers, A'dam; J. Altink. Lel den; W. Duk, Leiden. Voor het examen meester-in- strumentmaker slaagdenW. Momberg, Rijswijk en B. E. J. C. Hartwig, Delft. Voor het examen leerling-glas blazer slaagden: C. J. de Cler, Leiden; J. van den Bogaard, Lei den en J. J. Nieboer, Leiden. Vrijdagmiddag raakte een dochtertje van de familie S. uit Koudekerk a. d. Rijn, nabij haar woning in den Rijn. Een jonge dame sprong in het water en wist het kind, dat reeds bewusteloos was op het droge te brengen. De juist passeerende heer Erades van hier paste kunstmatige ademha ling toe en slaagde erin de levens geesten bij het kind, dat zeer veel water had binnengekregen, weer op te wekken. Te Westerveld is het stoffelijk overschot verascht van mr. J. H. H. Kessler, die dezer dagen in den ouderdom van 52 jaar te Bilthoven is overleden. Onder de aanwezigen waren de heer Lotsy, voorzitter en Staal, secretaris-penningmeester van den Nederlandschen Voetbal bond, voorts jhr. C. Felth, voorzit ter van den Nederlandschen Cri cketbond, vele leden van H.C.C. en H.V.V., bekende sportfiguren en tallooze vrienden. Nadat onder de orgeltonen van de Mondscheinsonate de baar ln de aula was gedragen dankte de heer C. Veder, stiefzoon van den over ledene, voor hetgeen hij voor hem geweest is. De heer Lotsy bracht ln herinnering, dat Dé Kessler vele triomfen heeft gevierd, doch hij blonk niet alleen uit door zijn schot of spel, maar bovenal door zijn intellieentie en als vakmensch Het is daarom een behoefte van den Nederlandschen Voetbalbond hem dank te zeggen voor hetgeen hij heeft gedaan voor de Neder- landsche voetbalsport en vooral voor zijn schitterend voorbeeld. Jhr. Feith nam als voorzitter van den Nederlandschen Cricket bond en als vriend afscheid van deze groote sportfiguur uit een vroegere periode. Gedurende den vorigen wereldoorlog en nog 10 jaar daarna speelde Dé Kessler in H.C.C. en in die periode won de club vele kampioenschappen. Hij was een uitnemend aanvoerder, niet alleen voor zijn club, maar ook voor het Nederlandsche cri cket elftal. Ook als vriend bracht jhr. Feith woorden van dank. Jhr. mr. Hooft Graafland uit Utrecht sprak namens een grooten kring van oud-Leidsche vrienden, die gelijk met den heer Kessler hebben gestudeerd. Hij was, en dat is hij steeds gebleven, een goed kameraad, die voor een ieder klaar stond. Mr. Kleyn dankte namens H.V.V. en H.C.C., waarin Dé Kessler voet bal en cricket heeft gespeeld voor al zijn werk en zijn vriendschap, waarna de zoon dank zegde voor de blijken van deelneming. Nieuwe recordpoging door Fanny Koen te Leiden? Het bestuur van „Holland" deelt ons mede dat het niet uitgesloten moet worden geacht dat Fanny Koen haar twee de poging 100 M. hardloopen tot verbetering van het wereldrecord Zondag 19 Sept. op het nationale tournool van ..Holland" zal onder nemen. Harddraverij te Lisse Wij ver nemen dat de jaarlijksche hard draverijen te Lisse dit Jaar zullen worden gehouden op 30 September cricket Ned. Cricketbond Het pro gramma voor morgen be vat. alleen den 2de klassewedstrijd SCHC ACC II. Kleine zelfstandigen, die gedu rende de 3 jaren voorafgaande aan 1 Januari 1941 over het alge meen als zelfstandige werkzaam zijn geweest, daarvan gedurende 2 jaren als zoodanig met him be drijfje in het onderhoud van zich en hun eventueel gezin hebben voorzien en thans door buiten hun schuld liggende omstandig heden niet meer in staat zijn door middel van hun bedrijfje in het onderhoud van zich en hun eventueel gezin te voorzien, kun nen een aanvrage om hulp inge volge de regeling, betreffende economische hulpverleening aan kleine zelfstandigen indienen bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken, Levendaal 1, al waar de noodige aanvraagformu lieren worden verstrekt. Zij, die meenen voor bedoelde hulp in aanmerking te komen kunnen zich voor nadere inlichtingen ver voegen bij den genoemden dienst, eiken Maandag van 15 tot 17 uur en Dinsdag van 10 tot 12 uur en van 15 tot 17 uur. De Burgemeester, STEVENINCK. De Gemeentesecretaris, VAN STRYEN. Uitreiking bonkaarten en kaarten voor brjzonderen arbeid 10de periode 1943. De uitreiking van bovengenoemde kaarten vindt plaats te Hillegom van 13 t/m. 20 September as.; te Lisse van 21 t/m. 27 Septem- jjgj» 3..S te éassenheim van 28 Septem ber t/m. 1 October a.s. De uitreikingslokalen zijn ge opend te Hillegom van 9-12.30 uur en van 13.30-17 uur; Lisse van 9.15-12.30 uur en van 13.30—16.30 uur; Sassenheim van 9.1512.30 uur en van 13.30—16.30 uur. Hoofdredacteur: B. W Menk- horst. Leiden; plv. hoofdredacteur: K Been, Lelden. Redactiestaf: B. w. Menkhoret, Buitenland en Tooneel; K. Been. Binnenland en Sport: J. Brouwer. Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omgeving en Muziek. Verantwoordelijk voor de adver tenties: A Poortman ïtsoen 65, Tel. 26558 Opleiding iddenstandsexamen ioekhouden, Talen, per cursus. pectus op aanvrage. Sopraanzangeres TERWEEWEG 35 „De Zonzijde", OEGSTGEEST Bij den inzet zijn in bod gebraolrt: WOONHUIS enz. J. P. Gouvemeurlaan 42 op f. 8400, WOONHUIS enz. J. P. Gouiverneurl. 44 op f.7200 achtergelegen bouwter rein aan den Menneweg op f.4700; alles te Sas senheim. Voorzoover mogelijk af slag: op Dinsdag 14 Sept. 1943, 's morgens 11 uur in ,Het Bruine Paard" te Sassenheim, ten over staan van Notaris D. Houtzagers aldaar. BELASTINGCONSULENT BELASTINGZAKEN, AANGIFTEN, CONTROLES, BOEKHOUDINGEN VOORSTELLINGEN OP ZONDAG: 1.30 UUR, 3.45 UUR, 6UUR, 8.15 UUR. 's Zondags kunnen GEEN plaatsen g telefonisch worden besproken. I fn prachtige banjo 'UI voor f.45. Te be- 'gen bil W. R. Ren- rink, muziekleeraar >°ntst, Hedastraat 1 eö a/d. Rijn. jen z. g. a. n. don- 'auwe gabardine re utel mt. 46, prijs Tevens te koop een paar z. g. a. n. zwarte damespumps mt. 391/2. P. v. d. Klugt, Zijlsingel 38. Welke juffrouw van middelbaren leeftijd wil met licht hulshdudelijk- en verstelwerk? Warme maaltijd. Werkster aan wezig. Mevr. James. L. v. Arensteln 35. Oegst- g66St. Een flinke hulp ln de hulshouding. Hulp van werkster aanwezig. Aan melden: Lindenlaan 2A, Oegstgeest. Nog enige bergruim te beschikbaar voor het plaatsen van meubels. Te- bevragen: Langebrug 36 te Lelden. Tel. 22819 Verloskundige zoekt kamers, met of zonder pension, omgev. Acad. Ziekenhuis. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 701 k 10/9 verloren in de stadstram van Lelden naar Oegstgeest onge veer 6 u. 's avonds een portemonnaie met lnh. Terug te bezorgen: Fagelstraat 32. Jeruel. Ie Groene- steeg 16. Zondag D.V. 10 uur spreekt de heer A. de Weger, 6 uur de heer H. Schouten. Dins dagavond half acht Bij belbespreking. Steeds vrije toegang. Aangeb. een heeren- fiets met goede banden ln ruil voor dito dames- flets. liefst met hand remmen. P. v. d. Klugt. Zijlsingel 38. Gemeente Gods, Ge versstraat 22, Oegst geest. Samenkomst te houden op Zondag 12 Sept. as., v.m. 10 u. Woensdag 16 Sept. Bij belbespreking nm. 7 1/2 u., spr. de heer A. Sneep van Rotterdam. Ieder welkom. Stadsevangelisatie, Morschweg 59. Dinsdag avond 7 1/2 uur Bijbel lezing. Hosea 6 1 Komt en laat ons wederkeren tot den HEERE, want Hij heeft geslagen, en Hil zal ons verbinden. Verloren wit kinder schoentje, m. 18, rechts, gaande van Zijldilk naar Haven. Tegen belooning terug te bezorgen: Zijl- dijk 4. Leiderdorp. Katwijk a/Zee. O.l Woensdag 15 Sept. hoopt ln Casa Cara voor te gaan ds. Smits van Dordrecht. Aanv. half 8. Koudekerk a/d. Riin. Samenkomst D.V. Dins dag 14 Sept. a.s. te 7.30 uur n.m. Spreker L. J. Pasman van Hillegom. Hotel van Egmond. Komt U mede genieten? Toegang vrij! Lichte wollen zomer mantel maat 44. als nieuw Mevr. Burggraaf, Duinlaan 81 Hillegom.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3