RECHTZAKEN KERK EN SCHOOL GEMENGD NIEUWS. SPORT Dé Kessler overleden. VPAGENRUBRIEK BRAND!!!??? Bel op 2 2 2 41. Burg. Stand van Leiden AGENDA LAATSTE BERICHTE HaagscUe Politierechter Ter zake diefstal van een gouden hor loge ten nadeele van M. stond te recht P. M. uit Leiden. Een maand gevangenisstraf vorderde de offi cier, de rechter veroordeelde tot drie weken gevangenisstraf. Wegens diefstal van een porte feuille waarin zich geld bevond, stond terecht T. v. d. B. uit Voor hout. die deswege veroordeeld werd tot een week gevangenisstraf. De Economische rechter straft Het was voor P. W. Knijnenburg te Wassenaar een tegenvaller dat hij terecht moest staan, want de verdedigster vertelde dat verdachte zich al voor twee andere feiten te verantwoorden heeft gehad. Hij dacht dat daarin ook opgenomen was het verkoopen van schapen- vleesch hetgeen hem nu bij den rechter bracht. De officier vorder de een maand gevangenisstraf, doch rekening houdend met de andere straffen, legde de rechter nu 14 dagen op. kantongerecht te leiden Geslachte katten als konijnen ver kocht Gistermorgen moest voor het kantongerecht alhier J. van Vliet, koopman uit Zwammerdam terecht staan, omdat hij alhier ge slachte katten als geslachte konij nen had verkocht. Een bewoonster van den Zoeterw. Singel had een zgn. konijn voor f. 12.- van ver dachte gekocht. Zij had nog aan verdachte gevraagd of het een ko nijn was, waaropverdachte geant woord had dat het een fijn beestje was. Omdat het cadaver niet erg frisch rook, had zij dit door een dierenarts laten onderzoeken, die geconstateerd had, dat het een ge slachte kat was. Verdachte ver klaarde geheel onschuldig te zijn. Een kattensiager uit Bodegraven verklaarde 4 geslachte katten aan verdachte geleverd te hebben. Op verzoek van verdachte had hij de koppen en de pooten verwijderd. Op één dag slachtte hij 100 kat ten Jie hij aan poeliers in Den Haag en Rotterdam zond. Het OJM. vond het een zeer onsmake lijke geschiedenis. Verdachte had eigenlijk in Den Haag terecht moe ten staan. Zoo'n verdachte hoort in het Huis van Bewaring thuis, om over zijn schandelijk bedrog na te denken, waarom het O.M. 2 we ken principale hechtenis eischte. Uitspraak f. 20.boete of 8 dagen hechtenis. ned. herv. kerk Beroepen. Te Rijperkerk, ds. J. T. Wiersma te Birdaard Aan genomen. Naar Ommelanderwij k (toez.), cand. p. J. de Geeter hulpprediker te Assen. geref. kerken. Tweetal. Te Gouda, ds. G. F. Hajer te Ede en ds. G. Koenekoop te 's-Gravemoer. ev. luth. kerk. Benoemd tot hulpprediker (voor het orthodoxe deel der gemeente) te Den Haag, dr. H. A. ten Brug- gencate, hulpprediker te Rotter dam, die deze laatste functie even eens blijft vervullen. geref. gemeenten. Bedankt. Voor Middelhamis, ds. J. Fraanje te Barneveld. Voor Zeist, ds. J. van den Berg te Krabben- dijke. PREDIKBEURT. Boskoop Geref. Gem.: Woens dag nam. 7 u. ds. P. Honkoop van Den Haag. Brand in zeepfabriek te Zaan dam Zaterdagochtend is te Zaandam een felle brand ontstaan in de zeepfabriek Victoria van de te Amsterdam gevestigde firma Hees. De Zaandamsche brandweer bestreed het vuur met groot mate riaal. Het middencomplex van de fabriek, waarin grondstoffen en papier lagen opgeslagen, brandde geheel uit. De brahd is ontstaan in een ge bouwtje nabij het ketelhuis. De oorzaak is vermoedelijk broeiing van een partij grondstoffen. De schade wordt door verzekering gedekt. Brand in de Leostichting Vrijdagochtend is brand ontstaan in het hoofdgebouw van de Leo stichting, de bekende opvoedings inrichting te Borculo. De brand, die op de bovenverdieping ont staan is, werd het eerst door een logé van een overbuurman ont dekt, die de fraters waarschuwde. Onmiddellijk werd geprobeerd met brandbluschtoestellen den brand te blusschen. Dit gelukte niet. Toen de brandweer arriveerde, stond het hoofdgebouw reeds in lichter laaie. Er kwam daarna assistentie uit omliggende ge meenten. Het gelukte den zijvleu gel te behouden. Het hoofdgebouw brandde geheel uit. Diefstal van goederen bij een expeditiebedrijf Bij het expe ditiebedrijf „De Cirkel", dat ge vestigd is aan de Vondelstraat te Den Haag en dat een filiaal heeft aan de Pieterstraat aldaar, wer den af en toe goederen vermist, die aan dat bedrijf ter verzending waren toevertrouwd. Thans is de 28-jarige directeur van deze on derneming, A.LMf.. als verdacht van enkele dezer diefstallen, door de politie in verzekerde bewaring gesteld. Mede zijn eenige leden van het personeel van dit bedrijf aangehouden, die de hand in deze vergrijpen zouden hebben gehad. Het voorloopig onderzoek bracht aan het licht, dat reeds sedert anderhalf jaar bepaalde goederen, die ter expeditie aan „De Cirkel" werden aangeboden, hun bestem ming nimmer hadden bereikt, doch in vele gevallen was aangifte bij de politie nagelaten. De Haag- sche recherche verwacht, dat ver schillende dezer vermissingen thans nog wel zullen worden op gehelderd. Nederlandsche Vrijwilligers bQ de Duitsche oorlogsmarine, 's Middags gaat men weer naar buiten voor de beoefening van spel en sport Dat verkwikt en geeft aan het dienstplan de noodige afwisseling. Naast voetbal f*Oro-f?, a"e ta't'<en van sport beoefend \Bildb«richter Andres/Recls/Pax m VOETBAL HIJ SPEELDE 21 MAAL VOOR IIET NEDERLANDSCH ELFTAL. Te Bilthoven is na een korte on gesteldheid op 52-jarigen leeftijd overleden dr. mr. Johann Heinrich Hermann Kessler, In de sportwe reld beter bekend als Dé Kessler. De crematie zal plaats vinden te Velzen,' a.s. Vrijdag 10 September na aankomst van trein 12.49 halte Driehuis-Westerveld. Vooral op sportgebied heeft de overledene zich grooten naam we ten te verwerven. Reeds als jonge knaap speelde hij voor het Haag- sohe H.V.V., waar hij spoedig op klom tot het eerste elftal. Op 17- jarigen leeftijd werd hij in het Ne derlandsche elftal gekozen voor den wedstrijd tegen België op 21 Maart 1909 te Antwerpen. In totaal heeft hij 21 maal voor het Nederlandsche elftal gespeeld. Hij maakte ook deel uit van de ploeg, die 24 Maart 1913 met 21 van Engeland won. Van 1907 tot 1923 heeft hij voor H.V.V. gespeeld in 287 wedstrijden waarin hij 184 doelpunten maakte. Niet alleen op het gebied van voet bal trad hij naar voren, hij was ook een succesvol beoefenaar van andere takken van sport, o.a. cri cket, tennis en hockey. Tal van internationale cricketwedstrijden werden door hem gespeeld, zoodat hij op een schitterende cricket- loopbaan kon terugzien. Jaren lang was hij de houder van het hoog ste persoonlijke totaal met 224 not out. Ook hockey en tennis werden door hem beoefend en Kessler was één van de weinige sportlieden, die kampioenswedstrijden hebben ge speeld in drie verschillende takken van sport. Bovendien beoefende hij de golfsport en was hij een bekend automobiel tourist. Kessler heeft aanvankelijk te Leiden gestudeerd In de rechten. Toen hij den meestertitel had be haald heeft hij echter een andere studie gekozen, die meer zijn ge negenheid had, nl. de kunstge schiedenis. Hij studeerde in dit vak aan de Utrechtsche universi teit en promoveerde cum laude op een proefschrift over Geertgen tot Sint Jans. ZWEMMEN. Wedstrijden te Alplien Heden avond lioudt A.Z.C. (Alplien) wed strijden om de clubkampioen schappen. Woensdag. Luthersche Kerk: Concert H nie Schouten, rrm. 8 u. StadszaalItaliaansch Qp< concert. 7.30 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e: C Cara, ds. de Boer, nm. 7.30 u. Oegstgeest: Gemeente G Geversstraait 22: Samenkomst 7>/2 uur. Voorschoten (Geref. Kerk) C eert Ag. Bogaard en J. van Sa brink. 7.15 uur nam. De avond-, nacht- en Zonda dienst der apotheken te Leii wordt van Zaterdag 4 Sept. 20 tot Zaterdag 11 Sept. 8 uur wt genomen door: de Apotheek Hulp der Mensohheid". Hoolgra no. 48, tel. 21060; de'Doeza-A theek, Doezastraat 31, tel. 2131! Te Oegstgeest door de Oegstgei sche Apotheek, Raadtiuispark tel. 26274. Rijksminister dr. Goebbels bracht een bezoek aan de gebieden der Rijkshoofdstad, die tijdens den jongsten Britschen terreuraanval schade opliepen. Dr. Goebbels overtuigde zich persoonlijk van den stand der opruimingswerkzaamheden en de uitvoering der omvangrijke hulpmaat regelen voor de bevolking Scherl/Fw Herbert Löchterleld/CNF/Pax m ROEIEN. Successen van ,Die Ley the" De Leidsohe roeivereennóging „Die Ley the" heeft Zondag met succes deelgenomen aan wedstrijden van „De Zaanlandsohe" op de Voorzaan. Er was een bevredigend, aantal in schrijvingen, zulks In verband met het feit dat een ster tocht" was georganiseerd, welke nog al in den smaak viel. Gebaseerd op het systeem van de befaamde Monte Carlo auto-rallye werd, naai' wij in het Hbld. lezen, er gestard uit de plaatsen Roer mond, Deventer, Den Bosch, Loos- dreoht, Warmond en Gouda, waar bij de waardebepaling van het pun- tenstelsel niet alleen afhing van den K.M.-afetand, doch ook van de stroomsterkte. Zoo had een dames- ploeg van Daventria, welke 's Dins dags in Deventer was gestart, over het eerste traject tot Doesburg 12 uren gedaan over 43 km stroom opwaarts, den volgenden dag moest 28 km eveneens tegen den stroom ln worden afgelegd. In het geheel bedroeg de afstand Deventer-Zaan- dam 205 km. Roermond, dat des Zondags reeds vertrokken was, had het wat den stroom betreft wel makkelijker, doch had 275 km voor den boeg. Onder groote belangstel ling kwamen Zaterdagmiddag de 40 booten met 164 deelnemers aan dezen tocht op de Voorzaan bin nen. Alle deelnemende ploegen hadden hier als onderdeel nog als taak. mee te doen aan behendigheids- en han dicap wedstrijden. Met het maximum aantal punten van 166 verwierf een team van de Zwolsche R. en Z.V., dat in Roer mond was begonnen den len pr.. De 2e en derde pr. werden gewon nen door R.I.C. en De Amstel met rsp. 163 3/4 en 161 punten, beide ploegen eveneens in Roermond ge start. De tweede dag stond in het tee- ken van de eigenlijke roeiwedstrij- den. Het hoofdnummer dames stijl roeien overnaadsohe vier werd dit jaar gewonnen door Delftsche Sport, terwijl het hoofdnummer heeren overnaadsche vier een zege voor Die Leythe bracht. De vereeni- gingsprijs, het hoogste aantal pun ten over alle nummers, viel ten deel aan Die Leythe met 23 y2 punt. De Zwolsche R. en Z.V. bezette de 2de plaats met 17 Vi punt. De Leidenaars behaalden verder de volgende resultaten: Stijlroeien overnaadsche skif da mes: 1. Die Leythe; 2. Corn. Tromp. Dames achten: 1. Die Leythe; 2. Daventria. Sttjlroelen overnaadsohe vier da mes: 1. Delftsche Sport; 2. Die Leythe. Overnaadsohe vier heeren (hoofd nummer)1. Die Leythe; 2. Delft sche Sport; 3. Z.Z.V. W. te V. Wendt U tot de huis eigenares en zoo deze weigert, tot Bouw- en Woningtoezicht ter Ge meentesecretarie. v R. W. te O. Over geneesk. keu ringen kunnen wij U niet inlichten. W. S. te L. Door de inwerking van mijten vormen zich in de bin nenzijde van het oor korsten. Oor- sohurft is zeer besmettelijk en de bestrijding moet flink ter hand worden genomen. Met glycerine of olie de korsten losweeken, waarna ze met een stokje, waaromheen watten is gedraaid, kunnen worden verwijderd. Ook kunt gij bloem van zwavel ln het oor strooien en na enkele dagen herhalen. De hokken moeten goed schoongemaakt en ontsmet worden, omdat anders de dieren opnieuw besmet worden. Zorg voor droge hokken en strooi sel en plaats de dieren niet ln duffe hokken, schuurtjes of stallen geboren'. Nicolaas Cornells z. van A. van den Raad en C. M. Zwirs; Hendri- cus Wilhelmus Jacobus z. van R. G. Voordouw en P. C. Hogervorst; Beatriis d. van H. Groenendijk en K. Doesburg Lamooy; Peter z. v A. Verra en C. Filippo: Adrlana d. van G. Middelkoop en P. van Heus- den: Bertus z. van B. Weggeman en A. Kerpel; Jacobus z. van J. W. van der Reijden en C. W. Ramak; Irene Louise d. van D. van Klaveren en E. M. A. van der Klugt; Christi na Johanna d. van G. Donker en M. M. van der Linden: Elly Helena Maria d. van J. J. van Klink en S. M. Kramers. Cornelia Maria, dr. van W. de Vogel en M. Siera; Bertus Cornells zn. van C. van Dijk en A. Ooster kamp; Johannes, zn. van J. Brons- geest en B. J. Crama: Carolina, dr. van F. J. van Steenbergen en J. M. W. van den Burg. Elisabeth Petrone'la Maria, d. v. H W A. de Bruijn en J. J. M. oildshoom; Theodorus. z. v P J. Slewe en A. M. Remmerswaal; Eli sabeth d. v. J. P. van der Zeeuw en J. Verhoeven; Johannes, z. v. J, van der Laan en C. Vijlbrief; Johanna, d. v. J. Viele en fi. JSta; vleu; Nicolaas z. v, NI Bét) C. Meijers; Jacobus, z. v. C. Wil lemse en M. Holswilder; Adriana, d v. J. van der Plas en A. de Jong; Theodora Christina, d. v. L. C Knijnenburg en F. van den Heu vel- Gijsbert. z. v. G. Ouwehand en N van' der Plas; Theodora Alexan dra Maria, d. v. T. A. van Rooijen en P. A. Mooijmans; Franciscus Wijnandus, z. v. G. J. Lentz en A Houtman. Gesina Johanna, dr. van J. Snij ders en G. Lubberts; Roelof, zn. van J. A. Vochteloo en T. Bruine woud: Johanna Catiharina. dr. van H. Boers en C. J. van Trijp; Neeltje Miartina, dr. van M. van Roon en H D. d'Haan; Christina, dr. van C. J. van der Horst en A. van Halewijn: Cornelia, dr. van H. Ouwehand en K. L. Ouwehand; Hendrika, dr. van D. van Es en J. W. Schellingerhout; Jan. zn. van A. W. Verhoeks en A. Jonkers; Cornelia Catharina Maria, dr. van B. A. Devilee en I. Bleeker; Willemijntje Johanna, dr. van: M. G. van der Klauw en S. Zaal berg: Annemarie. dr. van H. van Westering en A. M. Egberts; Geertruida Elisabeth, dr. van A. ten Donkelaar en H. E. van der Reijden; Gerard, zn. van H. de Graaf en M. C. Maasbommel; Frieda Cornelia, dr, van G. Terpstra en C. Koning. Fredenik Samuel, zn. van S. van den Berg en M. Arnoldus; Antonius Ja cobus, zn. van X. J. A. van Berge Henegouwen en P. C. van Wetten ondertrouwd. G. Biesot jm. 23 jaar en M. van der Ploeg jd. 23 jaar. D. Schokker m. 29 J. en A. H. Braun jd. 25 j.; A. Barkema jm. 25 J. en H. J. van Ockenburg jd. 23 j.; W. Stikkelorum jm. 21 j. en E. C. van Zwleten jd. 23 j. E. Wierda, jm., 27 j. en C. T. Ridde,ndorf, jd., 28 W. H Mühlstaff, wedn., 48 j. en N. J Smit. gesch., 42 jaar. getrouwd. J. A. Voskuil jm. en G. M. van Veen jd.; D. W. de Romijn jm. en A, Rip jd.; L. C. Otto jm. en C. M Crama Jd.; J. le Mair jm. en J. I Schipner jd.; J. Langezaal jm. en W. van Gog Jd.; A. Kaapaan jm. en M. van Leeuwen jd.; A. de Bruin Jm. en T. Dubbelaar jd.; H. Boon jm. en A. J. M. A. Trip jd.; H. J P. van Baaren jm. en J. Filippo jd P. Loendersloot jm. en C. S. Over- duin jd.; H. van der Velden wedn en T. Mulder jd.; J. A. M. Rietveld jm. en L. C. J. Declemy jd. overleden. F. Croes man 60 jaar; P. J. A, van den Burg man 35 jaar. C. Vlasveld, man. 76 j.; J. Ver- hage, man, 75 j. BINNEN LA. Herdenking sterfdag Peter - Hedenochtend werd op de graafplaats Nieuw Eik en Dui te Den Haag de sterfdag van P( Ton herdacht. Behalve de moeder en zus van Peter Ton waren aanwezig waarnemend heerbancommand banleider A. F. Henken, J. J. der Hout van het stafkwar der W.A., stamheer Van Hami en ondervluchtleidster Van K teren van den Jeugdstorm. Eer toespraken werden gehouden. BUITEN LAl Britsche vliegtuigen boven M chen In den afgeloopen na richtte zich, naar het D.NJB.J neemt, de Britsche bomterr tegen 'de bevolking van Müncl; Brisant- en brandbommen nielden talrijke woonhuizen troffen drie ziekenhuizen, scheidene kerken scholen en tehuis voor ouden van dagen. De Britsche bommenwerp welker geconcentreerde aanval de stad door de Duitsche luc verdediging verhinderd werd, ten hun bommen, ten deele na gedwongen, boven een aai kleine plaatsen en plattelands meenten vallen Het sprekende licht De E sche bladen publiceeren afb dingen van het „sprekende lie een nieuw Duitsch apparaat "Hét overbrengen van bericht Voor de microfoon van het zei apparaat wordt een bericht vo gelezen. De woorden worden stralen omgezet, die in het o vangapparaat weer tot gel worden. Dit apparaat maakt mogelijk op beslissende oogenb' ken van den strijd met buiten wone snelheid bevelen over brengen. Het is den vijand mogelijk de uitgezonden bench af te luisteren. (D.NB.). Mevrouw Roosevelt in Sydn? Naar de Britsche berichtendie: meldt, is mevr. Roosevelt in S] ney aangekomen. (D.N.B.). Ambassadeur Cudahy overlei - Reuter meldt uit Milwaukee, i de voormalige Amerikaansche a bassadeur in Polen, die ook gez in Ierland is geweest, John dahy. Maandag is overleden de verwondingen, die hij bij val van het paard had opgeloo] (D.NB.). Treinramp tusschen New-X en Washington Naar Uni Press meldt, is de expresstr New-York-Washington ontspo< Daarbij zijn 150 tot 200 menscl om het leven gekomen en ve gewond. Tien der elf wagons den trein liepen uit de rails schoven over elkander. Spoorwegbeambten hebben i klaard, dat volgens het voorl pige onderzoek een defect wiel asbreuk heeft veroorzaakt. Egypte en de sovjet-unie 1 stellen betrekkingen Naar Britsche berichtendienst uit Cl meldt, heeft het Egyptische i nisterie van buitenlandsehe zal medegedeeld, dat de diplomati betrekkingen tusschen Egypte de sovjet-unie sedert den 26s Augustus 1943 als officieel her worden beschouwd. Deze ma regel werd genomen na besf kingen tusschen den Egyptiscl minister-president en minister1 buitenl. zaken, Nahas pasja, den voormaligen sovjet-Ru schen ambassadeur te Lonc Maisky. (D.NJB.). C. C. G. van der Meer, z., 2 jaar 61 jaar. A. Burggraaff, zn., 1 J.; J. C. der Star, huisvr. van: J. Langet 48 j.; J. de Wid, wed. van W. D. der Wilde. 84 jaar. H. A. M. Staats, zn.. 10 J. F Heer, man, 69 j.; N. Mouton, S

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2