KOM ER E K IV E N I °e Rijkscom"iIsiarti. Rijksminister dr. Seyss-lnquart, reikt persoonlijk als J""1™ eerste dragers de eerste gewonden-sportonderscheidingsteekens O /-N T T TATmnnn c N_?derla"d J1®* kadar O'®»»® sportdemonstraties der Ut- en PoL SOLLICITEER S"°rt9emeinschaft ui» tfy Bildberichter FrlWStVpl/Pax m KOMT HANDEN TE KORT RECHTZAKEN GEMENGD NIEUWS. MARKTBERICHTEN. SPORT STADSNIEUWS KERK EN SCHOOL AGENDA 1,t zoodra een oproep verschijnt Jeugdige meisjes 's avonds niet meer op straat De Politiepresi- dent te Utrecht heeft bepaald dat met ingang van 1 October a.s. het verboden is aan vrouwelijke perso nen beneden den leeftijd van 18 jaren zich in de stad Utrecht bui ten op te houden: le. Na zonsondergang. 2e. Na 19 uur, wanneer het tijd stip van zonsondergang valt voor 19 uur. 3e. Na 21 uur wanneer het tijd stip van zonsondergang valt na 21 uur. Uitzondering wordt gemaakt voor meisjes beneden 18 jaar die zich in gezelschap bevinden van ouders of opvoeders; voor meisjes, die een schriftelijke ontheffing van het verbod kunnen toonen of die, ingeval van ziekte of ongeval, hulp zoeken. Ook zullen meisjes beneden 18 jaren, die den daartoe voorge schreven weg volgen, in de gele genheid worden gesteld op de vereischte dagen en uren gods dienstonderwijs te volgen, lessen te nemen of bijeenkomsten van se rieuze vereenigingen te bezoeken. De verbodsbepaling is niet van toepassing t.a.v. bijeenkomsten van het arbeidsgebied der N.S.B. en der Nat. Soc. Arbeidsparty evenmin voor leden van den Ned. Arbeidsdienst in uniform. Frontzorg-kindervoorstellingen In het kader der nieuwe frontzorg actie van de W.A. zal in den loop van 1943/44 een aantal „front zorg-kindervoorstellingen" gege ven worden. Het doel dezer kin dervoorstellingen is het geven van verpoozing aan kinderen van de Nederlandsche strijders aan de buitenlandsche fronten, van de Oostlandboeren en -arbeiders, van de arbeiders in het buitenland en aan de kinderen der armste bewo ners der betrokken plaatsen. Me dewerking wordt verleend door ge zelschappen van kleinkunstartis- ten, speciaal ingesteld op het ge ven van kindervoorstellingen. De voorstellingen zijn geheel gratis toegankelijk. De regeling is in handen der plaatselijke W.A. commandanten. De Nederlandsche Volksdienst zal voor de noodige versnaperingen zorg dragen. Deze voorstellingen zullen in het alge meen te 14 uur aanvangen en te 17 uur eindigen. De eerste voorstellingen zullen plaats vinden te Den Haag op 11 September a.s.; Delft op 12 Sep tember; Dordrecht op 19 Septem ber; Leiden op 25 September en Gouda op 26 September a.s. In dit verband zij mede herin nerd aan den „bonte avond" welke in het kader der frontzorg-actie Dinsdagavond 7 September in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Den Haag in samen werking met den Nederlandschen Omroep zal worden gegeven. Het wordt een gevarieerde avond, waarop o.m. het bekende dansor- kest van Theo Uden Masman zich zal doen hooren. General der Flleger Günther Korten. «Se nieuwe chel van den generalen stal van het DulUche lucht wapen. Al» opvolger van den overleden General- 0 be rit Jetchonnek werd General der Flleger GGnther Korten, het laatst bevelhebber van een luchtvlootcom- «undo, aangesteld OKW/PBZ-R/Pa* m Haagsch Gerechtshof Voor het verriohten van zijn werkzaamheden moest C. M. te Leiden regelmatig in den kelder van een bedrijf zijn, waarin zich boter bevond. Nadat hij de eerste maal de verleiding nog had kunnen weerstaan, en het pakje boter, dat hij reeds had weg genomen, weer terug had gelegd, bezweek hij een volgende maal en nam een pakje boter weg, voor welke diefstal hij tot veertién da gen gevangenisstraf werd veroor deeld. De adv. generaal vorderde bevestiging van dit vonnis. Het Hof heeft dezelfde straf opgelegd. Terzake van diefstal was W. K. te Leiden veroordeeld tot zes we ken gevangenisstraf, van welk von nis de adiv. generaal In hooger be roep bevestiging eisohte. Het Hof heeft opnieuw zes weken gevange nisstraf opgelegd. Juist vanwege de omstandigheid, dat in Alphen zulk een groot aan tal winkeldiefstallen worden ge pleegd had de adv. generaal geen reden gevonden de twee maanden gevangenisstraf, welke D. W. uit die gemeente had gekregen, te vermin deren. Verdachte had van een meisje enkele paren sokjes gekocht en weer verkocht, terwijl hij wist dat de sokjes uit een winkel waren gestolen. Br zijn complotten, die zich met winkeldiefstallen bezig houden en om dat tegen te gaan. vond de adv. generaal strenge straffen noodig zoodat hij beves tiging van het vonnis eischte. Het Hof heeft het vonnis terzake he ling gehandhaafd. De Economische rechter straft - Van een land pleegde L. P. Hoo- gervorst te Ter Aar diefstal van capucijners, voor welk feit de offi cier een maand gevangenisstraf eisohte, hetgeen het vonnis werd. Er werd eenig verschil in straf maat gemaakt Jegens G. Sluyk en J. H. Fabrie. beiden te Bodegraven, die er samen op tut waren gegaan om een schaap te stelen, dat zij daarna clandestien slachtten. Het verschil voor dit tweetal vond de rechter, dat de inlichtingen over S. vunstiger waren en F. meer be kendheid in den zwarten handel had. Het was een fokschaap dat uit het land van v. O. te Bodegra ven gestolen werd. Bij het slachten had de eene verdachte den ander bijgelicht. Tegen elk vorderde de offioier een Jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. Voor S. werd het vonnis tien maanden en voor F. een Jaar gevangenisstraf, belden met aftrek van preventief. Vrachtauto tegen boom gebotst. Gisteravond om zeven uur is een groote met slaboonen en komkommers beladen vrachtauto van de firma A. J. Koeneman en Zn. te Sappemeer aan den Em- masingel te Groningen ter hoogte van het hoofdstation by het plot seling uitwijken voor een wielrij der tegen een aan den kant van het verbindingskanaal staanden boom gebotst. De botsing was zoo hevig, dat een deel van de cabine diep in den stam drong. De chauffeur en twee naast hem zit tende personen bekwamen ver wondingen en werden per zieken auto naar het academisch zieken huis vervoerd. Hun toestand is bevredigend. Controleur met een hooivork gedood Gistermorgen circa halftwaalf was men te Cuyk on der toezicht van ambtenaren van den C.C.D. op het erf van den landbouwer v. d. Berg bezig met graan dorschen. Op een gegeven moment moest het dorschen wor den stopgezet en terwijl een der controleurs bezig was met het verzegelen van den molen, wierp de 31-jarige W. v. d. Berg van boven een hooivork naar den con troleur P. H. De hooivork trof den ambtenaar in de borst. Het slachtoffer liep nog enkele tien tallen meters door en zakte toen ineen. Enkele oogenblikken later gaf hij den geest. De dader werd door de marechaussee gearres teerd en is in verzekerde bewa ring gesteld. Hij zou niet ten volle toerekenbaar zyn. Inval in een speelhol te Schie dam Eergisteren is een groot- scheepsche aanval gedaan op een speelhol, gevestigd ln een café en slijterij van J. C. J. op den hoek van den Rotterdamschen Dijk en Buitenhavenweg te Schiedam. Tien rechercheurs en eenlge Inspecteurs bestormden om 5 uur als het ware het café. Dat was noodig, omdat de politie geen kans zag op andere wijze binnen te komen. De bezoekers hadden een bepaald geheim teeken en dan ging de deur, die overigens stijf gesloten was, open. In totaal vond men er 24 per sonen, die hadden deelgenomen aan het dobbelspel 7 of 11, een blijkbaar bijzonder aantrekkelijk spel, dat, indien men er eenmaal aan begint, den speler zoozeer pakt, dat hij er zich niet meer van kan losmaken. Inzetten van f. 10.waren gebruikelijk. Een verlies op een avond van ongeveer f. 100— was zeer normaal. Onder de deelnemers bevonden zich ar beiders, burgermenschen en ver der allerlei soort lieden van min der allooi tot zwarthandelaren toe. De 24 mannen werden in twee politieauto's naar het hoofdbu reau overgebracht. Daar werden de heeren gefouilleerd en uit hun zakken kwam in totaal een be drag van niet minder dan f. 14.000 RIJNSBURG, 3 Sept. Groenten- veiling. Gladiolen f. 89; Asters f. 3 Montbretia f. 1.50; Ficales f. 1.30; Ohrysanthen 50 ct.; Leeuwenbek ken 15 c.; Galardla f. 2; Zinnia's f. 5 WATERPOLO. BoskoopG.Z.C. II Voor den Goudschen Zwemkring won Bos koop met 21 van G.Z.C. H. Tentoonstelling Lucas van Leyden - De dezen zomer in „De Laken hal" gehouden tentoonstelling van het prentwerk van Lucas van Leyden is ln verband met de aanhoudende belangstelling voor- loopig met een maand verlengd. Wij vestigen nog eens de aan dacht op deze uitzonderlijke ge legenheid om Lucas' prentwerk, zoowel kopergravures, als hout sneden, in zijn geheel te overzien. Niettegenstaande het materiaal voor een belangrijk deel uit repro ducties bestaat, biedt deze ten toonstelling een voortreffelijk beeld van de veelzijdige werk zaamheid van dezen meester, iets wat bij een aan het schilderwerk gewijde tentoonstelling uit den aard der zaak nooit mogelijk zal zijn. Inmiddels is ten gerieve van de bezoekers een korte inleiding verschenen, waarin men in be- knopten vorm de voornaamste ge gevens over Lucas van Leyden kan vinden. Werklijst Volkshuis 1943'44 Blijkens de zoojuist verschenen gedrukte werklyst van het Leid- sche Volkshuis is er ook in het komende seizoen weer volop gele genheid om binnen het kader van het zich door deze stichting ge stelde doel in den meest letterlij ken zin van het woord, het nuttige met het aangename te vereenigen Er zijn wederom speelclubs voor kleuters en kinderen, er zijn tal van leerzame en hoogst nuttige cursussen voor jonge volwassenen en vrouwen, er wordt aanvullend en huishoudonderwys verstrekt, ook is er weer 'n volksmuziekschool er zijn cursussen op zeer uiteenloo pend gebied en voordrachten van hoogst bevoegde sprekers en spreeksters over tal van actueele en interessante onderwerpen. Deze korte opsomming is slechts een greep uit het vele goede en nutti ge, dat het Volkshuis in de komen de maanden organiseert. Moge een druk bezoek over de geheele linie den opzet voor 100 doen slagen! Juist in dezen tijd verdient een instituut als dit, dat waarlijk goede ontwikkeling en ontspanning brengt, onzen steun en aandacht. PREDIKBEURTEN. Voor Zondag 5 September. Leiden - Ohr. Geref. Gem. (Steen- sohuur)Vm. 10 en run. 5 u., ds. Joh. Jansen Doopsgez. Gem.: Vm. 10u., ds. ten Cate Doo- venkerk (Rehoboth)Nm. IV2 u., de heer Breimer van Voorburg Eglise Wallonne: ddx heures et demie, mr. le prof. dr. J. de Zwaan Bvang. Luth. Gem.: Vm. 9 u., ds. Bieger; vm. 10% u„ ds. Mak- kink Geref. Kerk (Zuiderkerk) Vm. 10 u., ds. Wiersinga; nm. 5 u., ds. G. v. Andel van Oosternijkerk Geref. Kerk (Heerengracht): Vm. 10 u., dr. Westerink; na. 5 u., ds. H. Haspers van Koudekerk Geref. Kerk (O. Vest): Vm. 10 u„ ds. Haspers; nm. 5 u., ds. Westerink Ger. Kerk (Morsohweg)Vm. 10 u. ds. van Andel; nm. 5 u.. ds. Wier- singa; in alle diensten Voorb. H.A. Geref. Kerk in H.V. (Breestr. 64) Nm. 5 u., ds. Venemans. Rem. Geref. Gem.: Vm. 10u., ds. de HeerCremer van Rotterdam Ver. van Vrijz. Herv. (Volkshuis) Vm. 10% u., dr. Boersema Vrije Kath. Kerk (Vreewljkstr. 19)Vm. 10% u. (gez. mis), pr. Sasburg. Hlllegom Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u. (Bed. H.D.), ds. Eer- hard; nm. 5 u. (Jeugddienst)ds. C. J. Laarman van Den Haag Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u„ ds. Krabbe Ohr. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., leesdienst. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Vm. 10u.. ds. Baas. Katwijk aan Zee Nieuwe Kerk Vm. 9.30 u.. ds. P. Pras: vm. 11.15 u., ds. B. van Ginkel: nm. 6 u. ds. R. P. A. Rutgers Zaal v. Chr. Prot. Bel.: Vm. 9% u. ds. B. van Ginkel; nm. 6 u., ds. P. Pras (Bed. H.D.) Geref. Kerk: Vm. 10 u. en nm. 5 u„ ds. J. C. Gilhuis. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u„ ds. Vossers van Lelden; nm. 7 u., ds. Soheers van Alphen Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 7 u., d6. Tlemens van Aardenburg. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u. (Bed. H.D.), ds. Koch Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 6 u.. ds. Dijk Ver. v. Vrijz. Herv.: Vm. 10% u.. ds. Roeders. Leldscliendam Ned. Herv. Kerk Vm. 10 en nm. 5 u.. ds. Vermet Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 6 u., ds. Rietveld. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Vm. 10.30 u., ds. S. T. v. Veenen Geref. Kerk: Vm. 10.30 u. en nm. 3.30 u., ds. C. Gilhuis. Lisse Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., ds. van Veenen Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 4 u„ dr. Ruys (H A. en Dankz.) Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u., d6. A. Ponstedn Geref. Gem.: Vm. 10 en nm. 4 u., d6. A. Verhagen HEDEN. Stadszaal: Dansorkest o.l.v. 11 Uden Masman, te 71/2 uur nan Zondag Ev. Ohr. Gem. Middelstegrac] Conferentiesamenkomst vm. 10 en nm. 3>/2 u. en 7 u. SchouwburgKlndervoorstell „De gelaarsde kat". 2% uur na Volkstooneel „De Verloren Z01 te 71/2 uur nam. StadszaalKoorn's variété-re: te 7 uur nam. Oegstgeest: Gemeente Gi Geversstraat 22Samenkoms: vm. 10 u. en nm. 6V2 u. Maandag Haarlemmerstraat 48a: de b Bardelmeyer, nm. 7.30 u. De geneeskundige Zondagsdie te Leiden wordt van hedenavo 8 uur tot Maandagmorgen 8 1 waargenomen door de doktoren Bruyne, Film, Jasperse. Meyboc Stoffers en Veldhuyzen. Te Oegstgeest wordt deze dia dan waargenomen door dr. Vai kamp, tel. 21916. De avond-, nacht- en Zonds dienst der apotheken te Leli wordt van Zaterdag 4 Sept. 20 1 tot Zaterdag 11 Sept. 8 uur wa genomen door: de Apotheek Hulp der Menschheid". Hoolgra no. 48, tel. 21060; de Doeza-A] theek, Doezastraat 31, tel. 21313 Te Oegstgeest door de Oegstgee sche Apotheek, Raadhuispark tel. 26274. Oud Geref. Gem.: Vm. 9.30 en 1 3 u., leesdienst. Nieuw-Vennep Ned. Hi Kerk: Vm. 10 en nm. 3V2 u., J. C. H. Jörg Geref. Kerk: 1 10 en nm. 4 u., ds. Smilde Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 4 leesdienst. Noordwyk Binnen Ned. Hi Kerk: Vm. 10 u., ds. Sididré ref. Kerk: Vm. 10 en nm 5 u„ H. B. Visser. Noordwyk aan Zee Ned. Hi Kerk: Vm. lo en nm. 5 u., ds. J. Oupedo Geref. Kerk: Vm. en nm. 5 u., ds. B. Bouma Ge Kerk in H. V. (Egb. de Grootst Vm. 10 u., ds. Venemans. Noordwijkerhout Ned. H Kerk: Vm. 10 u.. ds. Jongeboer Valkenburg (Bed. H. D.). Oegstgeest Groene Kerk: 1 10.15 u., ds. A. P. v. d. Haas (1 Heiligen Doop)Pauluskerk: 10 u., ds. T. J. Jansen Sohooi ven; nm. 5 u., ds. A. P. v. d. Ver. van Vrijz. Herv. V Zwijgerkerk)Vm. 10% u., d v. d. Veer van A'dam G Kerk (Mauritslaan)Vm. 10 prof. dr. K. Dijk van Kampen; 5V2 u., ds. Bouwman van Leiden Ger. Kerk (Morsohweg)Vm. 1 ds. Bouiman- nm. 5 u., prof II Oude-Wetering Ned. H Kerk: vm. 10% u., ds. van Rooi Geref. Kerk: Vm. 10en 1 3Vb u., ds. v. d. Bos Remoi Kerk: Vm. 10% u., ds. Heyn. Riinsburg Ned. Herv. Ki Vm. 10 u., dr. G. ran Niftrlk; 1 5 u.. dr. J. Schoneveld van 's-(3 vemhage Kerkzaal: Vm. 10 u heer F. H. Breukelman: nm 5 ds. van Niftrlk Ger. Kerk (Vi houterweg)vm. 10 u., ds. H. P nm. 6 u„ ds. C. M. v. d. Loo Ger. Kerk (Rapenburg)Vm. II ds. v. d. Loo; nm. 6 u.. ds. H Mi ring van Katwijk a. d. Rijn- cordia: Vm. 10 u., ds. Meyer nm, 6 u., ds. Post Ghr.'Gi Kerk: Vm. lo en nm. 5 u., di Overduin van Franeker. Rijnzaterwoude Ned Kerk: Vin. 10.30 en nm. 7.30 ds- J. H. de Vree Chr. G Kerk: Vm. 10 en nm. 6 u.. dienst. Sassenheim Ned. Herv. K Vm. 10 en nm. 5 u. ds. Kriik Geref. Kerk: Vm. 9.30 en 6 11- ds. Visscher van Kolhon Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 en 5 u.. ds. Visser Ned. Prot. B Vm. 10.30 u. de heer van 't van Leiden. Valkenburg Ned. Herv. K Vm. 10 u., de heer J. de Groot Leiden; nm. half 7, ds. Jonger Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. ds. v. d. Loon van Oegstgeest Voorschoten Ned. Herv. C Vm. 10 u., de heer P. J D. Malsen. Cand. te Leiderdorp. S u„ ds. H. P. Fortgens 0 Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u. ds. Houtzagers Geref. Gem. scheweg 66)Nm. 5 u. leesd I Ver. van Vrijz. Herv," (Leid! ps weg 66): Nm. 7 u.. dr van Den Haag. Voorhout Ned. Herv. K Vm. 10 u., ds. Flink. Warmond Ned. Herk: V» u., ds. Is. Voorsteegh van Den Wassenaar Ned, Prot. B Vm. 10% u.. dr. J. C. A. Fetter Den Haag. Wassenaar Geref. Kerk: 10 en nm. 5 u., ds. Feringa Kerk Zuid: Vm. 10 en nm. 1 ds. Timmer. Zoetermeer Ned. Herv. Vm. 10 en nm. 4.30 u.. dr. Woldendorp Geref. Kerk: vi en nm. 680 u. ds. H. Verslui Geref. Gemeente: Vm. 10 en r uur Leesdienst Vereen, tot brelding der Geref. Waarheid. - 10 en nm. 7 u. de heer Ockers Moordrecht Vereen, van Hervormden: geen dienst. Zoeterwoude Ned. Herv. Vm. 10 u., ds. Kranenburg i S li .i

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2