SPORT GEMENGD NIEUWS. AGENDA UIT DE OMSTREKEN Installatie van burgemeester Simonis. UIT DE RIJNSTREEK KERK EN SCHOOL STADSNIEUWS GEMEENTEBESLUI1 CAFETARIA - RESTAURANT STATIONSWEG 11-17 LEIDEN VOETBAL Leidenaars te Berlijn Een Nederlandsche voetbalcombinatie Groot Berlijn heeft ten aanschouwe van 7000 toeschouwers te Berlijn met 31 gewonnen van de Servi sche combinatie, welke tot dusver te Berlijn nog geen enkele wedstrijd verloren had. Rust 21. In de Nederlandsche ploeg werd de rech tervleugel gevormd door de Leide naars De Wolf en Verhoogt, beiden van U.V.S. De voorhoede bestond verder uit Appel Disselkoen en Ditmars. TENNIS. Tournooi te Rotterdam Op het Nenyto-terreln te Rotterdam is een tournooi gehouden, dat aan Van Meegeren Jr. de zege bracht in het heeren-enkelspel. Hij klopte Tesch- macher in de halve finale met 62, 6I en won in de finale van Taminiau met dezelfde cijfers. Het heeren-dubbelspel was voor Bijlmer en Holst, die met 75. 26, 63 wonnen van De Haas en Swarta. Dames-enkelspel, halve eindstrijd: mej. v. d. Wal sl. mej. Godefroy 62. 63; mevr. v. d. Kruk sl. mevr. Jonquiere 61, 61; eind strijd: mej. v. d. Wal sl. mevr. v. d. Kruk 6i, 62. Dames-dubbel, eindstrijd: mevr. v. d. Kruk en mej. v. d. Wal sl. mevr. Jonquiere en mej. Godefroy 62, 61. Gemengd-dubbel. halve eindstrijd: mej. v. d. Wal en Holst sl. mévr. Jonquiere en v. d. Kruk 63. 75; mej. Godefroy en Van Meegeren sl. v. d. Kruk en De Roy van Zuydeweln 57. 63. 60; de fi nale moet nog gespeeld worden. CRICKET. Uitslagen Ned. Cricketbond le klasse: Rödd en WitHermes DVS: gew. door R.W. met 61 runs en 4 wickets (HDVS 56 en 40 voor 2. R.W. 117). 2de klasse: CVHQuick (H.)tie (CVH 151. Quick 151). 2de klasse Zuid: LMCC—VOC II: gestaakt bij den stand 20 voor 2 VOC aan bat; LMCCVÜC: gew. door VUC met 4 runs. VUC 97, waarvan Huisman 18. Wiertz 17, Strausz 11 Meres Scholte 19, Zade laar 10 Bowllngcijfers LMCC: Steijns 4 v. 41. Coebergh 1 v. 19. v. Veen 1 v. 9, Geertsma 1 v. 25. LMCC 93. waarvan v. Veen 20. Feitb 13. Steijns 20 en Ruys 12. DAMMEN. Olivicj—Van Steenbergen De tweekamp tusschen P. Olivier en L. F. van Steenbergen ls begonnen. De eerste partij werd volkomen ver diend door Van Steenbergen ge wonnen. Treinbotsing in staat New York De Engelsche nieuwsdienst meldt uit Wayland in New York, dat daar een goederentrein mèt een personentrein in botsing is gekomen. Ten minste 25 perso nen zijn hierbij om het leven ge komen. 150 reizigers werden ge wond. De revolveraanslag te Bussum. - De politiecommandant Woertz, op wien, zooals gemeld, vorige week te Bussum een revolVeraan- slag is gepleegd, is dezer dagen geopereerd. De kogel, welke een der longen doorboorde, is thans operatief verwijderd. Deze ope ratie is goed geslaagd en de toe stand van den patient is thans naar omstandigheden redelijk wel. Bij het duiken den hals ge broken. De achttienjarige P. van Eeten uit Eindhoven, die in het afwateringskanaal aldaar aan het zwemmen was, kwam, toen hij een duik wilde nemen, zoo onge lukkig met het hoofd op den bodem terecht, dat hij een hals wervelfractuur opliep. In het zie kenhuis, waarheen hij in allerijl was overgebracht, is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Ernstig ongeluk in het donker. Twee jongelui, die den trein hadden gemist, begaven zich eer gisteravond te voet van Enschedé naar Hengelo. In verband met den spertijd volgden zij de route langs de spoorlijn. In het donker van den nacht arriveerden zij in hun woonplaats. Ditfit bij huis moesten zij een viaduct passee- ren. Zij bemerkten niet, dat tus schen de spoorlijnen een opening was, waardoor beiden vier meter omlaag stortten. De 18-jarige S. viel op een trottoirband en over leed kort daarna. De 19-jarige de V. werd met ernstige kwetsuren in het ziekenhuis opgenomen. Brandweerman ernstig gewond. Te Eindhoven heeft zich bij een oefening van een bedrijfs brandweer een ernstig ongeval voorgedaan, waarvan de 34-jarige brandgast A. Geenen het slacht offer is geworden. De mantkreeg den zwengel van den maglrusladder tegen het hoofd en is ln zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis over gebracht. KORFBAL. Be competitie-indeeling Voor het komende seizoen, dat op 19 September a.s. een aanvang zal ne men. zijn de Leidsche twaalftallen die in den Ned. Korfbalbond uit komen. als volgt ingedeeld: Zuid-Hollandsche 2e klasse A: Fluks, Vicus Oriëntls I en II (al le Leiden), Ready, Die Haghe, Ons Eibernest II, Achilles II. A.L.O. alle Den Haag), Zuid-Holl. 3e kl. A:. Algemeene I Fluks n (beide Leiden). Rood Wit, Olymplaan, Achilles III, Gym nasiasten II. Ready II (allen Den Haag) en Het Zuiden III (R'dam) Zuid-Holl. 3e kl. B: Algemeene II. Zuiderkwartier (belde Leiden), Emma, Hou Stand, H.K.V. II. Die Haghe II, Ready III (alle Den Haag) De Algemeene - De L.K.V. „De Algemeene" heeft deelgenomen aan een driekamp uitgeschreven door de Haagsche K.V. „Rood Wit" en wel met 3 leden-twaalftallen en 3 adsp.-twaalftallen. „De Algemee ne" wist den eersten prijs te be machtigen. De resultaten zijn: Al gemeene, 16 pnt., H.K.V.. 11 pnt., Rood Wit, 9 pnt. HEDEN. Samenkomst te De begrafenis van wijlen mr. H. Reydon heeft te Lunteren plaats gevonden. Het stoffelijk overschöt werd van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten uitgedragen, waarna de stoet zich naar het station S.S. begaf, waar de baar in den trein naar Lunteren werd gebracht. De aankomst van dee rouwstoet aan het station CNF/Meijer/Pax m Nederlandsche Vrijwilligers bij de Duitsche oorlogsmarine. Na den dienst gaan de jongens gezamelijk uit. In prettige kameraadschappelijke bijeen komst word» hier de vrije tijd doorgebracht met het wisselen van gedachten •n aldus kracht verzameld voor den komenden dienst Bildberlchter Andres/Recla/Pax m KATWIJK AAN ZEE. Van 1 September tot 31 Dec. as. zal als voorzitter van den Ned. Hcrv. kerkeraad optreden ds. R. P. A Rutgers en als secretaris ds. B. van Ginkel. Onze plaatsgenoot, de heer W. Minnee is te Aalsmeer geslaagd voor het examen Bloemschikken en Binden. LEIDSCHENDAM. Ten gemeentehuize had de offi- cieele Installatie plaats van den heer M. J. Simonis als burgemees ter van onze gemeeate. Aan de trappen van het gemeentehuls hadden zich opgesteld leden van den Nat. Jeugdstorm uit Voorburg. Aanwezig waren o.a. een aantal le den van het gemeentepersoneel, een deputatie van de vrijwillige brandweer, een afgevaardigde van organisaties der N.S.B. en een ver tegenwoordiger van de Ortsg'ruppe der N.S.D.A.P. Nadat wethouder L. C. de Ko ning met eenige hartelijke woorden den heer Simonis den ambtsketen had omgehangen en daarna de ge meentesecretaris het benoemings besluit had voorgelezen, was het woord aan burgemeester Simonis zelve. Deze verzocht staande de ge vallenen aan het Oostfront te her denken. Hij was zich ten volle be wust, dat hij een bezondere taak op zich heeft genomen, vooral als Na tionaal Socialist. Als men in het oog houdt wat de soldaten aan het Oostfront ook voor ons presteeren, dan is zijn taak nog licht. De na- tionaal-socialist heeft tot taak het dienen en als burgemeester ziet hij dien taak ook zoo. n.l. het mate rieel en geestelijk schragen van zijn gemeentenaren. Het oude heeft onherroepelijk afgedaan, het nieuwe is komende en daaraan zal men moeten wen nen. Niettegenstaande politieke en kerkelijke verschillen zullen wij el kaar de hand moeten reiken. Als burgemeester heeft spr. zijn steun en hulp toegezegd aan Winterhulp, Volksdienst, Arbeidsfront, enz. Wat de gemeente zelve betreft, zeide spr., dat zijn volle aandacht zullen hebben het uitbreidings plan, den woningbouw, de indu strieterreinen, de speeltuinen,» de laatste om de baldadigheid der jeugd te beteugelen. Ten opzichte van de ambtenaren stelde spreker van hoog tot laag den elsch van samenwerking. Tot slot verklaarde spr. zijn volste vertrouwen te stel len in den Führer, alsmede in den Leider. Baron van Haersolte. gemachtig de van den Leider, schetste de taak van een Nat. Soc. burgemees ter in een niet Nat. Soc. gemeen te. Deze heeft tot taak de oogen van de inwoners die nog aan de andere zijde staan door goede da den te openen. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van het 6e couplet van het Wilhelmus, waarna ge legenheid bestond den burgemees ter persoonlijk te complimentee ren Tegelijkertijd was op een ter rein aan de St Jozefstraat door den Völksdienst een kinderfeest georganiseerd, waaraan door circa 200 kinderen werd deelgenomen. De poppenkast werd vertoond, kin derspelen gehouden om prijsjes en tot slot kregen allen een warmen maaltijd. Bij het examen voor het een heidsdiploma E.H.B.O. van het Ne derlandsche Roode Kruis zijn ge slaagd de dames J. Kappetein, N. Schouw, Fr. van der Kuy. T. Vee- nenbos, Tr. ln 't Veld en de heeren broeder Buurman en W. van Al kemade. LISSE. Onze plaatsgenoot, de heer Th. Kapeis slaagde te Amsterdam voor het examen voor hoofdonder wijzer. Onze plaatsgenoot, de heer G. H. Mijnders Hz. behaalde 3 vakdi ploma's t.w. het diploma van vak bekwaamheid voor het Meubelstof- feerdersbedrijf en voor het woning- stoffeerderbedrijf, belden in Den Haag en het diploma van vakbe kwaamheid voor het behangersbe- drijf, te Utrecht, allen afgenomen door de Vakgroepen Woninginrich ting en Meubel-detailhandel. RIJNSBURG. De heer F. H. Breukelman, hulpprediker alhier, ls beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Ritthem (Z) VOORSCHOTEN. De heer J. Duindam, wiens zilveren Jubileum wij meldden, ls op 1 September niet 25 Jaar ln dienst als tuindersknecht bij den heer J. J. v. Wenden, gelijk ab. ge meld, doch bij den heer J. J. van Weerden ALl'HEN AAN DEN RIJN. 40-jarlg Jubileum van den heer Verkade De heer A. Verkade herdacht zijn 40-jarig Jubileum ln dienst bij de Brandstoffenhandel v.h. Fa. C. Jongenburger en Zn. N.V. alhier, 's Morgens werd de ju bilaris met zijn echtgenoote en ge zinsleden aan de zaak feestelijk ontvangen, waarbij hij namens de directie werd gecomplimenteerd door den procuratiehouder den heer van Zijp, onder aanbieding van een couvert met inhoud en diploma van de Mij. voor Handel en Nijverheid voor 40-Jarigen trou wen dienst. Namens personeel en collega's werd de jubilaris toege sproken en gefeliciteerd onder aan bieding van een geschenk en zijn echtgenoote werden bloemen aan geboden. De Jubilaris bracht den verderen dag in den huiselijken kring door, waar hem nog tal van mondelijke en schriftelijke geluk- wenschen bereikten. ZOETERMEER. Vergadering Konijnen vereeniging De Ver. van Konijnenfokkers „Door Veredeling Verbetering" hield een vergadering van leden in hotel Fraassen. Na opening door den voorzitter, den heer J. C. Swart werden de notulen door den secre taris. den heer G. den Hertog ge lezen en vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van den heer Schaet- ler te Rotterdam, waarin toezeg ging wordt gedaan op de a.s. ten toonstelling te komen keuren. Tot bestuurslid werd gekozen, wegens periodieke aftreding van den heer M. J. Moerland, de heer S. Faber. Besloten werd een tentoonstelling te houden op 24 en 25 Dec. a.s. NED. HERV. KERK Beroepen St Johannesga (toez.) ds. J. F. L. A. Becht te Warns, te Ommelan- derwijk (toezegging) cand. P. J. de Geeter, hulpprediker te Assen, te Eemnes-Buiten cand. G. Boer. hulpprediker te Delfshaven, te Ritthem (toez.) cand. F. JEI. Breu kelman. hulpprediker te Riisburg te Kampen ds. C. Hooykaas te Brielle. te Almelo ds. H. M. J. van Duyne te Heino te Tiel ds. G. Oldeman te Culemburg en ds. C. D. Moulijn te Blija. Benoemd tot hulpprediker te Nijehaske-Hasker- dijken cand. P. Dijkstra te Huizum Bedankt voor Schoonhoven ds. L. Blok te Middelharnis. Aangeno men als hulpprediker naar Nije- haske-Haskerdijken cand. P. Dijk stra te Huizum. REMONSTR. BROEDERSCHAP - Tweetal te Delft ds. N. van Gelder te Eindhoven en dr. H. J. Heering te Bussum. Benoeming - Mevr. dr. A. J 'tHoff Stolk-Huisman is tij benoemd tot leerares in Duitsch aan de H3.S. en M H.B.S. De heer D. Parmentier i nieuw candidaat gesteld voo noeming tot commissaris va N.V. Leidsche Duinwater Mi Ontslag - Aan dr. ir. P. Pe Snoep is op verzoek eervol oi verleend als leeraar aan de Verhooging begrootingspo: De post op de begrooting ad f.2500 voor het doen va: metingen en fotografeeren monumenten met het oog op tueele beschadiging door oo: handelingen met het oog o| later herstel is met f. 1100 hoogd. Verlaging rente - De rent een bij de Coöp. Zuivelbau Leeuwarden in 1937 geslotei ning van f200.000 is verlaag 3V2 tot 3 1/8 pCt. Subsidie - Aan de N.V. tot ring van electrotechnische rialen te Arnhem is voor 2 een subsidie verleend van p. j., komende ten laste vi begrooting der Lichtfabriek Verkoop - Verkocht is aai heer C. H. W. F. van den te Den Haag, een perceel t terrein aan de Pelikaans hoek Haarlemmerstraat, plm. 140 vierk. M. voor f.8; Verkocht is aan de firma I wagen q.q. een perceel bon rein aan de v. Slingelandl groot pl.m. 1775 vierk. M. vo« per vierk. M. Verhuur. Aan den he Claussen, te Den Haag, is huurd het winkel- en wo< Visqhmarkt no. 4 voor f65C voor kantoorwerkzaamhedi verband met de uitvoerin beton- en metselwerken dracht van de Ausbaustab Herstel molen de Valk. - volge de bij besluit van dei gemeester aangedane dad uitgemaakt, dat de gemeen volledig eigendomsrecht va: molen „de Valk" bezit. Het bedoeling dezen schilden gelegen molen, die een si van de stad vormt, te doei taureeren als windmolen, i hij eerst dan geheel tot zijn zal komen. Deze restauratii vat ook verschillende hi lingswerken, daar de molen zeer verwaarloosden toestan keert. Mede uit een oogpui veiligheid dienen daarom d tauratie- en herstelling! zaamheden zoo spoedig mi ter hand te worden genomf thans dat gedeelte van die ken, hetwelk noodig is oi molen zijn uiterlijken sta windmolen te hergeven. Z( hooren o.a. vooreerst de ba! molenstaart met schoren, d baan van de kap en de wiel worden vernieuwd. De koste dit gedeelte van de werkzai den worden op dit oogenb! raamd op f. 15.760. Te zijner tijd kan dan d tooiing van de restauratie vinden door het verrichte: die werkzaamheden, die noj den vereischt om den mole de> als windmolen in bedi kunnen stellen. Hiervoor za aard alsdan een nieuw noodig zijn. Werkverruiming. In Ji werd bij den rijksdienst vt werkverruiming als object werkverruiming aanhangt! maakt het ophoogen en bj van een terrein, ter groot! 9000 M2. in den Stadspolder lang aan dit terrein nil definitieve bestemming wor geven, kan het als sportvelc den gebezigd. Onlangs is door gene dienst de uitvoering van lw in werkverruiming goedg en de gebruikelijke subsidie werkloonen c.a., geraamd of f. 10.500.—toegezegd. Opdat, zoodra voldoende GEREF. KERKEN als hulpprediker voor Amf Noord (Evangelisatie) cand. Oosterhoff te Aduard. Geen christelijk missiej Egypte meer De zendi Cairo meldt, dat een niew het Christelijk missiewerk h> te verbiedt.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2