Unicum KOOPMANS' GEMENGD MEEL Daar knap je van op! GEMENGD NIEUWS. Geldig zijn de volgende bonnen: UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN STADSNIEUWS SPORT LAATSTE BERICHT Engelsch-Amerikac sche bomaanval o Nederland. IDE/ FIGUUR DOOR EEN IDEAAL CORSET Onze corsetières bezoeken U, zon-t der verplichting, gaarne door geheel Nederland. Van Baerlestr. 156, Tel. 92054 Amsterdam Z. w I*ei mogelijk Uw huisgenooten te verras sen met een goed gerezen trommelkoek of poffert en smakelijke, luchtige panne koeken. Gebruikt hiervoor Verkrijgbaar op Gpri- pn Ha vermout-bonnen.. 'n Kop koffie om op te knap pen? Iets héél fyns? Kies dan Unicum'n Meester stukje op 't gebied van kof fiesurrogaten! Da's waar, proef 't maar' Pim'sprima Koffiesurrogaat Verkoopkantoor: VAN OER PLAATS' Koffiebranderijen en Theehandel BÓLSWARD gram teruggebracht. Op bon „ta bak 36" mogen uitsluitend siga ren dus geen cigarillos, sigaret ten'of tabak worden gekocht. Bon „boter 34a" geeft recht op het koopen van Vt rantsoen boter en bon „34b boter" op rant soen margarine. Op den b-bon mag geen boter worden gekocht. Voor aardappelen wordt wederom de bon „algemeen 642" een extra rantsoen van 2 kg. beschikbaar gesteld. Voor vervangingsmiddelen en koffiesurrogaat zal de eerstvol gende bon op 19 September en voor vermicelli, chocoladewerk en de overige artikelen op September worden geldig ver klaard. Aangezien de bonnen, die zijn aangewezen voor het tijdvak van 8 tot en met 21 Augustus, slechts gedurende deze 14 dagen geldig zijn. mag daarop na Zaterdag 21 Augustus niet meer worden ge kocht. Dit geldt eveneens voor den extra bon voor peulvruchten „algemeen 635". De bonnen „bo ter 32a" en „32b boter" blijven geldig tot en met 7 September. De geldigheidsduur van de bon nen vleesch 33a, 33b, 34a en 34b is verlengd tot en met 28 Augus tus. De datum, waarop een nieuwe bon wordt aangewezen, zal nader worden bekend ge maakt. Geldigheidsduur margarine bonnen verlengd De geldig heidsduur van de bonnen „3lb boter" en „33b boter", welke recht Ongeval Woensdagavond deed de 17-j. W. C. v. d. W. uit Voor hout in het ondiepe zwembad in „Poelmeer" te Oegstgeest een zoodanigen duiksprong, dat hij met het hoofd op den harden bodem terecht kwam. waardoor hij een nekwervel brak. Het ongeval werd terstond op gemerkt zoodat hij direct uit het water kon worden opgehaald. In zorgwekkenden toestand is hij per ziekenauto naar het Ac. Zie kenhuis te Leiden vervoerd waar hij helaas gisteravond aan de bekomen verwondingen is over leden. Baanwachter na aanrijding door trein overleden De 41- jarige baanwachter Van S. werd op het baanvak tusschen Sant poort en Bloemendaal door een hem tegemoet rijdenden trein overreden. Van S. werd zoo ern stig gewone', dat hij spoedig over leed. Jongeman doodgestoken Gisteravond omstreeks halfelf werd te Losser de nog jeugdige A. Lok, vla) bij zijn ouderlijke woning door een tot nog toe on bekenden dader met een mes aan gevallen, die hem een steekwond in den hals toebracht. Het slacht offer overleed kort daarna. De vermoedelijke dader is voort vluchtig. geven op het koopen van rant- so margarine, is verlengd tot en met 28 Augustus. W.A.-frontzorg In verband met de successen der in samen werking met den Nederlandschen Omroep gegeven voorstellingen van den afgeloopen winter, die bijna f. 50.000 opbrachten, heeft de commandant der W.A. beslo ten, in het winterseizoen 1943 1944 de actie W.A.-frontzorg op zoo groot mogelijke schaal te voeren. Er zullen uitvoeringen worden gegeven door opera-, too- neel-, cabaret- en variétégezel schappen, zoomede door de groote orkesten. De Nederlandsche om roep verzorgt voorts een groot aantal z.g. bonte avonden en ver der worden er tweehonderd kin dervoorstellingen gegeven voor de kinderen van de Nederlandsche frontstrijders. Deze middagen zijn tevens kosteloos toegankelijk voor de kinderen van de Oostrlandboe ren en -arbeiders en voor zoover mogelijk voor hen, wier vader buitenlands werkt, dit laatste in samenwerking en overleg met den Nederlandschen Volksdienst, die tevens voor de versnaperingen zal zorgen. Het bezoek zal zeker de 100.000 hinderen te boven gaan. Een en ander wordt geheel door Frontzorg bekostigd en daar is natuurlijk veel geld voor noodig. Giften worden gaarne ingewacht bij de organisatie Frontzorg, Zee manstraat 14 te Rotterdam, giro nummer 106156, onder motto „kindervoorstellingen". Het ligt verder in de bedoeling, voorstellingen te organiseeren voor de lazaretten, natuurlijk ook de rusthuizen voor de Neder landsche gewonden van 1940 en Bronbeek te Arnhem. Ds. R. J. de Stoppelaar 70 jaar Zondag 22 Augustus a.s. wordt ds. R. J. de Stoppelaar, de be kende schrijver over de schoon heden van het Friesche water land, 70 jaar. Sinds 1937, toén hem eervol emeritaat werd ver leend, woont ds. De Stoppelaar te Enschedé. 22 AUGUSTUS T/M 4 SEPT. Elk der vol- geeft recht op het gende bonnèn koopen van 35/36A Brood 35/36B Brood 35/36 Besch. 636/637 Alg. 638 Algemeen 639 Algemeen 640 Algemeen 35A Kinderv. 35B Kinderv. 34A Boter 34B Boter 641 Algemeen 35/36 Melk 35/36 Taptem 35/36 Aardap 35/36 Toeslag 642 Algemeen 643 Algemeen 644 Algemeen 35 Versnaper. 35 Tabak 36 Tabak 4 rants Br. of <?ebak 1 rants. Br. of gebak 1 rants. Brood, ge bak of beschuit 1 rants. Brood, ge bak of bloem 125 gr. Gem. meel 125 gr. Gort 1 rants. Vervan gingsmiddelen 250 gr. Gort 250 gr. Rijst y2 rants. Boter y2 rants. Margarine 150 gr. Kaas 1 3/4 liter Melk 13/4 liter Taptem 1 y2 kg. Aardappelen 1 kg. Aardappelen 2 kg. Aardappelen 250 gr. Jam 500 gr. Suiker 100 gr. Suikerw 1 rants. Tabaksw. 1 ran te. Sigaren Met uitzondering van de bonnen voor aardappelen mag op deze bennen reeds op 21 Augustus wor den gekocht. Het koopen na 4 Sep tember is niet geoorloofd. Bon 32 boter blijft geldig tot en met 7 September. De bonnen 33 en 34A en 33 en 34B Vleesch en 31 en 33B Boter blijven geldig tot 26 Augustus Eerstvolgende bonaanwijzing: Vervangingsmiddelen en koffie surrogaat op 19 September. Vermicelli, Chocolade en overige artikelen op 5 September. VOORTS ZIJN GELDIG: Brandstoffen: 15 t/m 19 BV: 1 eenh. (t/m 31 Dec.); 11 t/m 14 KF: 1 eenh. (t/m 30 April) Honden- en kattenbrood: bon 8 (t/m 31 Augustus.) Petroleum: 11 en 12 (bonkaart U 215): 1 litc (t/m 27 Sept.) Scheerzeep: Textielkaart bon S (t/in 31 Aug.) Zeep: 623 Algem. X Eenheldszeep: eenheidszeep; 624 Alg. X Wasch- poeder: waschpoeder; X toilet zeep: toiletzeep (t'm 31 Aug.). Neem nooit meer bonnen mee dan U noodig hebt, Wat U verliest, wordt niet vervangen! BOSKOOP. Beroep aangenomen Onze oud-plaatsgenoot, ds. Joh. Blauw, Geref. predikant te Avereest heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Ede aangenomen, en bedankt voor Almelo, derde predikantspl. Zondag a.s. wordt de dienst der doktoren waargenomen door dr. A. J. Zwartendijk, Telef. 355. Dure suikerbon Een boete van f. 10.000.legde de Haagsche inspecteur voor de prijsbeheer- sching dezer dagen op aan den schoenwinkelier M. van Boxel te Dordrecht, die onlangs by het ver- koopen van een paar damesschoe nen behalve de schoenbon ook een suikerbon verlangde. De klant, die er niet veel voor voelde den suiker pot van den winkelier te vullen, kreeg de echoenen. die zij begeer de, na Inmenging van de politie ook zonder suikerbon. TECHNISCHE NOODHULP Concert Het programma van het hedenavond doqr de Harmo niekapel van de Technische Noodhulp, onder leiding van den kapelmeester Ger. Dik, bij het Stadhuis, alhier, te geven open baar concert luidt: Fortes fortuma Marsch, Ger. Dik; Ouverture „Dichter und Bauer", Fr. v. Suppè; „Echo der duinen" wals, Ger. Dik; Gr. Fantasie über motiven aus Gounod's O per „Margarethe", Dunkier; Met wapperende vanen, marsch, Ger. Dik; Telefunken, marsch. Everts; Wiener Bürger, wals, Ziehrer; Parade in 't Sprookjeswoud, P. W. Noack; Guderopp Marsch, Ger. Dik; Gr. Fantasie über motiven aus Donizettis Op er Regimentstoch- ter Blumentrit; Met Moed Voor waarts, marsch, Ger. Dik. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Bureau voor Ac countancy en Belastingzaken G. H. Derriks, Warmundastraat C 16 Warmond. Het kantoor is verplaatst naar Leiden, Doezastraat 34. Fr. P. C. J. Gilhuys, Heeren- weg 501, Lisse, Bloembollenexport De zaak is verplaatst naar Sas- senheim, Hoofdstraat 79. C. J. van Waveren en Co., Weeresteinstraat 4, Hillegom, Bloembollenbedrijf. Kantoor ver plaatst naar Rynsburgerweg 69a. te Leiden. N.V. Algemeen Technisch Han dels- en Ingenieursbureau „A.T. H.I:B.U.", Lammermarkt 58, Lei den. Jaarstukken nedergelegd ingevolge art. 42 c. W. v. K. Opheffing. P. Gilhuys en Co. Rijksstraatweg 471, Lisse, Bloem bollenexport. Tijdens cljn rondreis door de provincie Zeeland maakte de meest beluisterde man van ons land, Max Blokzijl, «en praatje met eenige Zeeuwsche boerinnen CNF-Otto-Pax m VOETBAL. RoodenburgA.S.C. De wed strijd RoodenburgA.S.C. wordt gespeeld op het N.B.L.O.-terrein Zoeterw. Singel. Het Roodenburg- elftal is als volgt: doel: B. Kluts; achter: G. K. Martijn en A. Zie- rikzee; midden: R. de Klerk, P. v. Polanen en Al. du Prie; voor: H. Choufour, J. v. d. Weyden ,J. Mon- tanus. And. du Prie en P. Melis. A.S.C. komt als volgt uit: doel: Ja- quet; achter Meiman en NN.; mid den: van Duuren, van Duyn en P. van Nierop; voor: v. d. Luyt. de Troje, Keereweer, Woldering en J. van Nierop. U.V.S.A.S.C. Een vriend schappelijke wedstrijd tusschen U.V.S. en A.S.C. is door U.V.S. met 42 gewonnen (Rust 20 voor U.V.S.) TENNIS. Jeugdwedstrijden te Haarlem Ook dit jaar zijn mej. -J. v. d. Wal en B. van Meegeren ln het be zit gekomen resp. van den Kea Boumanprijs en den Van Lennep- beker bij de gehouden wedstrijden voor de oudere jeugd op de banen van de Haarlemsche tennisclub. Hieraan namen deel "meisjes en Jongens, die den leeftijd van 20 jaar nog niet hebben bereikt, Uit alle. districten van den Nederland sehen Tenndsbond waren vertegen woordigsters en vertegenwoordigers aanwezig. De eindstrijd meisjes ging tusschen J. v. d. Wal en N. Hermsen en eindigde 63, 6—4 voor eerstgenoemde. Bij de jongens zag het er naar uit, dat Van Mee geren gemakkelijk zou winnen. Hy won de eerste set met 60 en in de tweede had hij spoedig een 40 voorsprong. Zijn tegenstander Van Rhoon kwam daarna opzetten en was zoo op dreef, dat de stand gelijk werd. 4—4. Om de volgende game werd fel gestreden en toen van Meegeren ten slotte won, boek te hij ook succes in de volgende game, 64. WATERPOLO. Nederlaagwedstrijden L.Z.C. Tegen H.F.C. (Heemstede) stond L.Z.C. met rust met 40 achter, om ten slotte met 90 te verlie zen, L.Z.C. speelde 22 tegen H.P.C. n. L.Z.C. II kampioen Behalve L.Z.C. I is ook L.Z.C. II kampioen geworden van haar afdeeling. KORFBAL. FluksVicus Oriëntis Zon dag zullen Fluks en Vicus Oriëntis op het Fluksterrein het seizoen openen met het spelen van een viertal wedstrijden tusschen ver schillende teams van hun vereeni- gingen. Bescherm a.s. moeders, geeft voorrang aanhoud- gm sters van kaarten van M den Nederlandschen Volksdienst. BINNEf 26 DOODEN EN TALRIJ GEWONDEN. Door het lukraak uitwerpet brisant- en brandbommen eenige plaatsen in het Zuidw des lands, gisteren in den van den dag, door Enge Amerikaansche vliegtuigen, de Nederlandsche burgerbevo volgens de voorloopige beric 26 dooden, alsmede talrijke z resp. lichtgewonden te betre Een groot aantal woonh werd verwoest en zwaar be digd. Huize „De Voorst" afgebrai Gisteravond omstreeks hall is brand ontstaan in het lan; Huize „De Voorst" in de gemi Gorssel, een der merkwaard monumenten van ons land, nog een rijken schat van schi stukken, gobelins en beeldt werk bevatte. De brandweeren van Go Warnsveld en Zutphen gaven ter, maar het vuur woedde fel, dat er slechts weinig aan vernielenden gloed is ontko Aanvankelijk concentreerde toen in hoofdzaak het schingswerk op den linkervlf aangezien zich daar de ta schatten zouden bevinden. I Aln.en wonende eigenaar d later mede dat in den ree! vleugel de kostbaarste stn waren geborgen. Het vuur daar reeds het meubilair aa tast en wat nog door de vlan gespaard was gebleven leed door het water groote schad De schade, die door verzet gedekt 'wordt, kan nog niet den vastgesteld, maar zij op meer dan één millioen ges In het landgoed waren s ders en andere werklieden! geweest met acetyleenla Vermoedelijk moet hier 6' zaak van den brand worde zocht. Huize De Voorst was gel» door den bouwmeester D Marot, geheel in Louis XIV Het bouwen duurde van 168: 1697. In 1911 was het gebou» restaur eerd. Valsche suikerbonnen uit gië Door tijdig ingrijpen de Bredasche politie is voorko kunnen worden, dat 10.0W België gedrukte valsche su bonnen in ons land in on zouden worden gehracht. Een keiier te Breda ontdekte valsche bonnen ln omloop _wj Via een tip van een wint kwam de economische dienst de Bredasche politie eenige tallen personen op het spooi by het uitgeven van valsche nen betrokken waren. Van B liep het spoor over Ulvei naar Klein-Zundert aan de gisohe grens. Bij het verdere derzoek, dat door Breda recherche in samenwerking de Belgische politie werd steld, kwam aan het licht, aan een drukker in de ws straat in Antwerpen opdracht gegeven de bonnen te drut Deze had in zijn drukkerij steendruk en een zinkplaat vaardigd, waarmee de bo: gedrukt konden worden. 0 taal werden 10.000 bonnen' vaardigd. Vrijwel alle 2000 bonnen naar Nederland werden gebra konden gelukkig door de B« sche recherche worden a« haald. In totaal zijn 7 persj gearresteerd. Het zijn twee gen, 2 inwoners van Kieuw dert, een inwoner van Ulvetf en 2 Bredanaars. De 8000 a» bonnen zijn door den ar» die argwaan had gekregen, nietigd. Verwarming van ruimten bijzondere doeleinden 20 Aug. 1943 tot en met April 1944 geven de bw .Brandstoffen één eenheid v de 1" „Brandstoffen één eefl periode 2", „Brandstoffen eenheid periode 3" en stoffen één eenheid periofl' elk recht op het koopen van eenheid vaste brandstoffen, uitzondering van fabrieksturt. doelde bonnen, waarvan de dergrond in bruine kleur gevoerd en die voorzien zijn

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2