HOLLEBEEK INDISCHE PAKKEN Fa. J.J.V. LEEUWEN Zijn al die klanten te Tertrouwen Fa. Gebr. Nagtegaal STUDIE VOOR (ANDIDAAT-NOTARIS JEVRAAGD: Hulp i.d. Huishouding GESLOTEN PENSION GESLOTEN VOOR DE VROUW. Nieuwe sovjetaanvallen afgeslagen. LAATSTE BERICHTEN FAMILIEBERICHTEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. Officieele Landbouw- mededeeling. Wegens sterfgeval >AG GESLOTEN. Banketbakkerij Bongeknoei is erger dan diefstal Vrouwelijke Kantoorkracht j'f rokken. |M. van der Beek, Oegstgeest, tionderweg 58; M. C. van der Oegstgeest, Spaargarenstr. 3. M. Berben, Heerlen, Corlo- straat 24; E. H. Boddé, Rijs- Wierdenschestr. 69; D. den Eelde, Groningerw. 19; W. dveld, Arnhem, de Wetstr. 1; Breur Rotterdam, Matheneser- J 254a; A. Bruin, Langedijk Br. |angedijk, Pr. Hendrikkade 528; M. Crellghton en fam., Noord- St. Jeroenswes 13c; C. Dams- Tutrecht W. Barendsstr. 67; A. j! Ellenbroek, Echt, Grootestr. J A. C. Ellerbroek, Boskoop. g Boskoop 54; J L. Evers, Roer- nd Neerstr. 33; P. H. Fakkel, erweert, Hoeven G 49; A. T. B. apré Moliere, Bussum, Staten - 24; F. de Gr t en fam., den g Maretakstr. 45; H. Hasper, rrdingen, Hoflaan 13; G. ter se, Oegstgeest, Emmalaan 29: 1. N Hartendorp—v. d. Helden. Haag, Rijswljkschestr. 116; F. Hermans, Schiedam. N. Haven J. J. J. de HeiJ, Zullen, Jan n-diikstr. 8; P. Jongejan en fam. J Haag, Oude Molstr. 12A; B. P. ol Utrecht Catharljnenslngel F T. M. Koopman, Arnhem, [jnstr. 3; H. v. Leeuwen, Schle- N. Haven 227; J. M. van der r, Noordwijk, Bronckhstr. 69; G. A. Mens Heerlen, Zandweg M. Need en fam., Amsterdam, osterparkstr. 119II; C. Nieuw- ten, Vlaardingen, Schepenstraat C. van der Peet, den Haag, iiastr 2a; H. L. Philips, Zalt- Jimel, de Virieusslngel 8; J. A. Ibers, Eelde, Paterswolde (Rott. fcospitlum)P. Roosenburg, Slle. Terborchstr. 7; J. G. van Be, Soest, Soesterb.str 125; M. WezelRijnsburger, Hippoly- boef Slingerweg 82; W. Schou- Apeldoorn Hulstweg 11; J. J. iroef Apeldoorn, Molendwstr. P. A. Seijd, Katwijk, N. Duin- 65; D, A. Slerag, Apeldoorn, •lastr. 3; A. Slegtenhorst, Apel- prn, Mariastr 69; E. J. Sloot, echt, Plompe Torengracht 22; D. M. Smits, Nijmegen, L. He- traat 50; C. P. Soeters, Schie- h, N. Haven 227; J. H. Speel, ildoorn, Sophlalaan 3 lib; M. Spierenburg, Zoeterwoude, H. bdijk 144; M. L. Spruijt, Apel- kn, Molendwstr. 22; J. Stavleu llam., 's-Gravenhage, Spaarne- at 66; P. H. Stouten, Apel- Tuinstr. 17; M. M. Straas- _n, Voorschoten. Rijndijk 106; E. iVac der Tang, Alkemade, Spoor- at 32; M. J. Teljeur, Rotter- i, Bootsmansstr. 3; S, C. Tel- idem. Idem; H. B. F. Tobé, kldoom, Brinklaan 121; J. M. der Velde, Schiedam, N. Ha- 227; J. Veldkamp, Apeldoorn, lotweg 18; A. Verboom, Apel- |rn, Driehuizerweg 59; H. L. [sluis, Apeldoorn, Valkenweg A. de Vet, Apeldoorn, 2e Jo- mastraat 32; C. Vogelaar, Apel- tm, Hoendersparkweg 42; G. v. Vos, Apeldoorn, Asselschestraat P. de Vries, Apeldoorn, Assel- [estr. 186; M. van de Water, Wa- ïoijen, W. 179; D. Went. Haar- van 't Hoffstr, 177; M. A. Wes- ïnan, Alkemade, Noordeinde 56; iw. van de Wiel, OW en Mid lers, Vooreind 148; M. A. van Wilk, Apeldoorn, Fabriekstr. A. de Witte, Apeldoorn, Maria- j&t 90; A. Woldringh van der pp, Katwijk, Sw. de L. Wyb.- aat 2; M. N. Wolter, Rotterdam, fkelsweg 55; A. W. van Wijk, pldoorn, Brinklaan 175; J. Zit- a, Apeldoorn, Mariastr. 87; L. man, Apeldoorn, Hulstweg 11; Zitman, Apeldoorn, Mariastraat J A. BlokkerZoethout, 's-Gra- phage, Pijn Hordijkstr, 91. Een nagerecht van tomaten. Het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad schrijft: In de streken, waar de toma ten volop te krijgen zijn, kan men ze bij gebrek aan fruit ter afwisseling ook eens als nage recht geven. Omdat tomaten al een eenigszins zoeten smaak hebben, is er betrekkelijk weinig suiker noodig voor een toetje niet tomaten. Onderstaande to- matenvla is behalve als toespijs als boterhantómeersel te gebrui ken. Tomatenvla (vier personen). 500 gr. tomaten, 2 dl. water, 25 gr. aardappelgriesmeel, 40 gr. suiker. De tomaten schillen na ze in kokend water gedompeld of in de gasvlam gehouden te heb ben. De tomaten met het water ongeveer tien minuten koken tot zij zacht zijn. Ze fijn wrijven (en naar verkiezing zeven), weer aan de kook brengen en de suiker en het griesmeel in de kokende vloeistof strooien. De vla onder af en toe roeren gaar koken (on geveer tien min.)koud laten worden. In een glazen schaal overdoen en als nagerecht geven. Ter afwisseling kan men er zoo nu en dan eens wat citroenpoe der of kaneelsurrogaat aan toe voegen. Een lekkere soep, die vlug klaar is. Het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad schrijft: To maten en zoete pepers brengen uitkomst in vele keukenperikelen. Als er geen vleesch is en een toe spijs er ook niet meer af kan, dan brengt de zoete peper of de tomaat als zij verkrijgbaar is, de redding. Van deze vruchten zijn tallooze bijgerechten, voorgerech ten en soepen te maken. Een soep kan ook goede diensten be wijzen op den tijd van het kopje koffie of 's avonds laat, als men de visite na het kopje thee nog iets wil presenteeren. De soep van onderstaand recept wordt gevuld met kléine dobbel-' steentjes aardappelen. Het rood of groen en geel kleurt aardig bij elkaar en de soep in dezen vorm pleegt geen aanslag op het bind middelrantsoen. Tomaten- of zoete peper soep met aardappel. kg. tomaten of 2 zoete pepers, 1/4 kg. gekookte aardappelen (3 stuks) lepel zout, bosje selderij, zoo mogelijk iets tijm, laurierblad, pepersurrogaat, aro ma. - De tomaten wasschen in stukken snijden, met de tijm en het laurierblad aan de kook bren gen en 10 min. zachtjes laten koken. De tomaten zeven en het moes met kokend water tot 1 liter aanvullen. Bij gebruik van zoete pepers deze doorsnijden, van zaadlijst en zaad ontdoen, zeer fijn snijden en met 1 liter kokend water 10 min. zachtjes koken. De Duitsch Weermachtbericht. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „Terwijl aan het Koebanbrug- genhoofd de vijand zijn door tanks en slagvliegtuigen gesteunde aan vallen ten Westen van Kryms- kaja zonder succes herhaalde, kwam het aan den Mioes en aan den middenloop van den Donets tot geringe plaatselijke gevechts activiteit. In het gebied ten Zuidwesten van Bjelgorod vielen de bolsje wisten met sterke infanterie- en pantserformaties ook gisteren weer aan. In zware afweergevech ten, gepaard gaande met tegen aanvallen werden de ononder broken aanvallen der bolsjewisten afgeslagen, verscheidene vijan delijke gevechtsgroepen vernie tigd en een groot aantal tanks stukgeschoten. Ook ten Noordwesten van Orel en aan het front ten Zuiden en ten Zuidwesten van Wjasma blé ven bolsjewistische aanvallen zon der succes. Ten Zuiden van het Ladogameer hervatte de vijand, nadat versche strijdkrachten wa ren aangevoerd, zijn aanvallen opnieuw. Behalve zware, bloedige verliezen, verloren de bolsjewisten gisteren overdag aan het Ooste lijke front 380 tanks. De lucht macht ontlastte vooral in het ge bied van Bjelgorod de strijdende troepen door vernietigende aan vallen op bolsjewistische tankfor maties. concentraties van infan terie en artilleriestellingen. In luchtgevechten werden gisteren bij 4 eigen verliezen 91 bolsjewis tische vliegtuigen neergeschoten. Op Sicilië kwamen geen groote gevechtshandelingen voor. For maties Duitsche gevechtsvliegtui gen vielen in den nacht vliegvel den van der vijand aan, waarop zich vele vliegtuigen bevonden en veroorzaakten door brisant- en brandbommen aanzienlijke ver woestingen onder de op den grond staande vliegtuigen en aan de vliegveld-installaties. In het zeegebied bij Catania be schadigde de luchtmacht overdag door bommen een vijandelijken torpedojager. Bij den afweer van luchtaanvallen op het Italiaansche vasteland schoten Duitsche jagers gisteren 7 vliegtuigen neer. In den ochtend van 12 Augustus drongen vijandelijke vliegtuigen onder bescherming der wolken tot boven het Westelijke Duitsche rijksgebied door en wierpen op verscheidene plaatsen, in het bij zonder op Bonn en Bochum bri sant- en brandbommen neer. De bevolking leed verliezen. Strijd krachten der luchtverdediging vernietigden 37 vijandelijke vlieg tuigen, voor het meerendeel vier motorige Amerikaansche bom menwerpers. In den afgeloopen nacht vlogen enkele vijandelijke storingsvlieg tuigen boven het Duitsche rijks gebied en veroorzaakten geringe materieele schade. Boven de be zette gebieden in het Westen schoten nachtjagers en luchtdoel artillerie 5 Britsche bommenwer pers neer. In den nacht van 12 op 13 Augustus vielen Duitsche vlieg tuigen afzonderlijke doelen in Zuidoost-Engeland met bommen aan. Duitsche duikbooten brach ten in zware gevechten op den Atlantischen Oceaan en in de Middellandsche Zee 6 schepen met een gezamenlijken inhoud van 33.000 brt. tot zinken en bescha digden een ander schip door torpedo's. koude, gekookte aardappelen in reepen snijden en deze in zeer kleine dobbelsteentjes verdeelen, de selderij fijnhakken. De aard appelen en selderij aan de soep toevoegen, de soep even door la- met pepersurrogaat en aroma, ten koken en op smaak afmaken BINNENLAND. Dr. E. van Everdingen eervoi ontslagen als buitengewoon hoog leeraar - Zooals uit de Staats courant blijkt, is ir. dr. E. van Everdingen op zijn verzoek eervol ontslagen als buitengewoon hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Dr. Ewoud van Everdingen werd te Delft geboren op 26 Febr. 1873. Na vier jaar de lessen aan de H.B.S. aldaar te hebben ge volgd. studeerde hij van 1889 tot 1891 aan de Polytechnische School te Delft, om in 1892 eindexamen gymnasium te doen. Van 1892 tot 1897 was hij student te Leiden in de wis- en natuurkunde; in het laatstgenoemde jaar promoveerde hij. Hij was privaat docent in de natuurkunde te Leiden van 1900 tot 1910; na in 1895 en van 1897 af assistent te zijn geweest. Zijin benoeming tot directeur van de eerste af deeling van het meteoro logisch instituut te De Bildt volgde in 1903. Reeds in 1905 werd hij waarnemend hoofddirecteur en in 1907 hoofddirecteur. Sinds 1910 is dr. Van Everdingen lid van het internationaal meteoro logisch comité (en wel sinds 1923 als president) en buitengewoon hoogleeraar aan de universiteit te Utrecht in de meteorologie, kli matologie en oceanografie, als hoedanig hij thans aftreedt. BUITENLAND Goesef sovjet-ambassadeur in Londen - Volgens een bericht van den Engelschen nieuwsdienst wordt thans officieel de benoe ming bekend gemaakt van Feodor Goesef tot ambassadeur der sov jetunie in Engeland. Goesef is de opvolger van Maisky, die onlangs werd aangewezen tot plaatsver- vangenden volkscommissaris van buitenlandsche zaken. Hij is 39 jaar oud en was tot October van het vorige jaar ambassadeur in Canada. De handen ineen voor Winter hulp. Giro 5553. Ontleend aan andere bladen. Bevallen: v. Haeren-Kerckhoff, d., A'dam; v. Glabbeek-Schaaf, z., Breda; Telders-Hartman, d.. Den Haag. Gehuwd: J. W. v. d. Poel en M. Meulenberg, Nijmegen; F. v. Optrop en H. A. de Vries, Bus sum; H. M. v. d. Zanden en C. van de Voorde A'dam; H. J. Kruithof en A. M. S. Pieterman. R'dam. Overleden: P. de Keyzer. m. 64 j., R'dam; J. C. M Verton, m. 60 J.. A'dam; W. J. Manger, m. 80 j., A'dam; C. Kasteleyn, m. 79 j., Veenendaal. MEDEDEELING PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. Uitreiking nieuwe Distributiebescheiden. In het tijdvak van 17 Augustus tot en met 3 September a.s. zal in „Den Burcht" eiken werkdag behalve Zaterdags van 8 3/4 tot 16% uur (dus ook van 12 tot 14 uur) de uitreiking plaats hebben van nieuwe distributiebescheiden (tiende periode), zooals vermeld in het persbericht van 9 Augus tus JJ. Zij, die bij één der ophaaldien sten waren aangesloten, moeten op de hieronder vermelde dagen hun bescheiden komen afhalen: Dinsdag 17/8 wier geslachts naam begint met A, B, C; Woensdag 18/8 wier geslachts naam begint met D, E, F, G, I, J; Donderdag 19/8 wier geslachts naam begint met H K; Maandag 23/8 wier geslachjs- naam begint met L, M, N; Dinsdag 24/8 wier geslachts naam begint met D, P, Q, R; Woensdag 25/8 wier geslachts naam begint met S, T, U; Donderdag 26/8 wier geslachts naam begint met V, W, X, Y. Z. voor de provincie Zuid-Holland. NOODSLACHTINGEN. Onder verwijzing naar vorige mededeelingen inzake de afschrij ving van den ltveringsplicht van ln nood geslachte lunderen voor 2 x het geslacht gewicht, word me degedeeld, dat deze voorloop lge regeling niet geldt voor ln nood gedoode nuchtere kalveren. Nuch tere kalveren, welke ln nood wor den geslacht, worden dus evenals tot nu toe van den leveringsplicht afgeschreven voor 5/3 x het ge slacht gewicht. 460 DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR ZUID-HOLLAND Hoofdredacteur; W. Menk- horst Lelden- plv. hoofdredacteur? K Been. Lelden. Redactlesu.fB. W Menihorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws: Th J Hannema, Omgeving en Muziek. Verantwoordelijk voor de adver- prifles: A Poo 'man sving Leiden of Was- Paar, ZIT- EN SLAAP DIER met vrije keuken br bejaard ecfhtp. z. fc. peven Bureau van dit M onder No. 473. IDOEZASTRAAT 30. PIANO jpvraagd, liefst zwarte j bruine kast. Duitsch («rfe "ong. f500 tot f. 800. hrift. aanbieding; ENGELMAN, Zwa ans a's 301, Rotterdam. te koop gevraagd. Brieven met prijs OiLREE, N. Am- stellaan 149 hs. A'dam. gevraagd, 4 ochtenden per week. 7830a NIEUWE RUN 30. >3^ B Wegens vacantie is onze zaak VAN 16 TOT 23 AUG. Nieuwe Rijn 20. Wat het geld betreft wel, maar wat de bonnen aangaatDe winkelier moet voortdurend op zijn telles passen, anders wordt hij schandalig beetgenomen door menschen die zich zouden schamen als ze hem een cent te kort dedenZe begrijpen niet, dat hij him bonnen hard noodig heeft om zijn voorraad te kunnen aanvullen, VPobl. v/h Dtp. t. Handtl, HIJvtrbtht en Scheep». Lh.f.h. C.D.K. Zondag j.l. laten liggen in de H.TM. plm. 19.30 u. van Wassenaar naar Lei den EEN PAKJE, inhoud stamkaart, inlegvel, tex tielpunten, mantelver- gunning enz. Verzoeke tegen belooning terug te bezorgen, Santhorstl. 45, Wassenaar. gevraagd door bejaard echtpaar, voor korter of langer tijd, liefst op boer derij, in de omtrek van Voorschoten en Leiden. Br. met opgaaf conditiën Bureau van dit Blad on der No. 427, Handels- en Fabriekskantoor vraagt met voldoende ervaring om eenvoudige admini stratieve werkzaamheden zelfstandig te kun nen verrichten. Schriftelijke soilicitatiën met vermelding van schoolopleiding enz. worden gaarne ingewacht onder No. 465 Bur. v. d. Blad. Wegens VACANTIE zijn onze zaken van 16 T. M. 21 AUGUSTUS Broodbezorging vindt ge woon plaats. LINDESTRAAT 8 EN OOBETSTRAAT 89. VERLOREN Gouden armband met ro zet van diamanten, gaan de Morschweg - Rij nzicht- brug-Noordeinde-Bree- straat-Steenschuur-brug- v. d. Werffpark rond en zelfde weg terug, Donder dag 3V241/» uur. Gedach tenis met inscriptie en datum. Tegen beloning terug te bezorgen Morschweg 66. Volledige opleiding v. h. Notarieel Staats- Examen te Leiden door J. C. H. MELIS, cand.- notaris, privaat-docent voor Notariaat. Prinsenweg 105 - Wassenaar - Telef. 2528 Inlichtingen mondeling en schrift, op aanvraag

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3