SPORT STADSNIEUWS Deken A.H.M. J. Homulle 40 jaar priester. UIT DE RIJNSTREEK VRAGENRUBRIEK KERK EN SCHOOL RECHTZAKEN UIT DE OMSTREKEN Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 AGENDA Burg. Stand van Le WATERPOLO. Nationale combinatie tegen Ned. Jeugdzevental - De nationale com binatie, welke a.s. Zondag te Lei- «ien na afloop der zwemkampioen- echappen tegen het Nederlandsch jeugdzevental in het watêr zal ko men, is door de waterpolocommis- sle als volgt samengesteld: Doel: E. Vrugt (H.P.C.); achter: T. Swler (D.A.W.), R. den Hamer (H.Z. en P.C.) en W. van Gronin gen (H.P.C.); voor: W. Slothuizen (Zian), H. Kollerie (D.W.R.) en H. van Rootselaar (IJ). Nederlaagwedstrijden L.Z.C. Haar eersten nederlaagwedstrijd speelde L.Z.C. I tegen H.Z. en P.C. I. Rust kwam met 60 voor de gasten. Na 08 scoorde Ouwerkerk tegen. Met 121 voor H.Z. en P.C. kwam het einde. L.Z.C. n verloor met 42 van H.Z. en P.C. II (rust 21 voor de bezoekers). Uit Boskoop - Competitie Goud- sche Zwemkring: Boskoop II (da mesBodegraven I (dames) 21. VOETBAL Afd. Leiden van den N.T.B. In het Jaarverslag van de afd. Lei den van den N.V.B. lezen wij dat het aantal aangesloter clubs 45 bedroeg (vorig Jaar 48). M.S.V., S.J.C. en V.C.H. ontbraken thans. Van deze 45 vereenlglngen waren er echter zes, die niet aan de com petitie deelnamen, nl. AB.C, A.R.V.A., D.O.S.R., K.R.V., Trouw en Durf en U.D.O. Verder moesten tijdens het seizoen A.O.V., Kou dekerk en Lelmuiden zich uit de competitie terugtrekken,zoodat slechts 35 vereeniglngen de com petitie beëindigden. Het aantal le den daalde slechts weinig. Waren er verleden Jaar 3714 leden, thans bedraagt dit aantal nog 3620. Het ls echter wel te verwachten, dat op de nieuwe ledenlijsten veel minder leden zullen voorkomen! De achteruitgang ls het meest aan het aantal elftallen te bemerken. Wel werd nog met 147 elftallen Ingeschreven, doch niet minder dan 29 elfatllen moesten worden ■teruggetrokken, zoodat het seizoen werd besloten met 118 elftallen tegen 173 aan het eind van het vorig seizoen. Financieel kon de Afdeellne zich bedruipen. De re kening van het afgeloopen sei zoen geeft een saldo van ruim tweehonderd gulden aan. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering, terwijl ook de verschillende commissies piet veel wijziging ondergingen. Het aantal scheidsrechters is langzamerhand te klein*geworden. Zelfs moest de Scheldsrechters- commlssie bepalen, dat de ver eenlglngen zelf scheidsrechters moesten aanstellen voor de ad- spiranten-wedstrijden. Ook het aantal candldaten voor het vol gend seizoen ls klein, zelfs zoo klein, dat er geen scheidsrechters- cursus gehouden kan worden. Dat Bal weer heel wat zorgen geven HONKBAL. A.S.C.Ncptunus Morgen middag wordt op het terrein aan «ie Kempenaerstraat de wedstrijd A.S.C.Neptunus (R'dam) ge- ipeeld. ZONDAG A.S. KERKELIJKE VIERING. Maandag a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn dat de deken A. H. M. J. Homulle, pastoor der parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jo seph alhier, door Mgr. H. v. d. Wetering tot priester werd gewijd. Ontelbaar zijn de verdiensten wel ke deze door zijn parochianen zoo beminde' priester hier ter ste de heeft verworven. De groote dankbaarheid van Leiden's ka tholieken voor zijn zegenrijk werk bleek wel heel bijzonder verleden jaar, toen deken Homulle zijn 12y2 jarig jubileum als deken van Lei den herdacht en honderden hun gelukwenschen kwamen aanbie den. Zaterdag a.s. des avonds te half acht zal de jubilaris in zijn parochiekerk worden binnenge haald, waarna Zondag te 10 uur in de dekenale kerk een Solem- neele hoogmis zal worden opge dragen, en van 1 tot 2.30 uur in de pastorie gelegenheid bestaat den jubilaris te feliciteeren. De dag zal om 7 uur 's avonds met een plechtig lof worden besloten. Maandagmorgen de eigenlijke wijdingsdag te 7 uur draagt de jubilaris een H. Mis op. HANDELSREGISTER K. v. K. Wijzigingen: Visscherij Maatschappij voorh. C. Ouwehand Senior N.V., Drie Plassenweg 40, Katwijk. Jaar stukken nedergelegd ingevolge art. 42c W. v. K. N.V. Trust- en Handelmaat- maatschappij Tehan, Vliet 23, Leiden. Jaarstukken nedergelegd ingevolge art. 42c W. v. K. Geslaagd voor het waterfit- tersexamen onze plaatsgenooten L. v. Brero en J. Burgerhout. BOSKOOP. De dienst der doktoren wordt Zondag as. waargenomen door dr. C. H. Flim, tel. 38. NIEUYVVEEN. Droevig! Het 3 maanden oud zijnde dochtertje van G. B. is in den kinderwagen in de kussens ge stikt. ZWAMMERDAM. A.s. afscheid van den Gemeente ontvanger De gemeente-ontvan ger, de heer A. W. F. Wientjes al hier heeft wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd met Ingang van 15 October as. eervol ontslag als zoodanig aan gevraagd. Op 3 Oct. a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer Wien tjes als ontvanger in dienst dezer gemeente trad. Gedurende deze lange reeks van jaren heeft hil zijn verantwoordelijke functie met de meeste nauwgezetheid vervuld. Het zal hem dien dag dan ook onge twijfeld niet aan belangstelling ontbreken. P. v. L. te L. Tomaten was- schen, in stukken snijden. Opzet ten zonder water, laten koken tot ze goed zacht zijn. Dan door een zeef wrijven. De puree met het vocht in flesschen doen die den vorigen dag uitgezwaveld zijn. Flesschen sluiten met kurken en dichtlakken. Mfjnenxoekers beveiligen de kusten van Noorwegen en bieden het drukke scheepvaartverkeer bescherming en gelelde. Voorafgegaan door het commandovaartulg trekt de flottielje langs de waterwegen van Noorwegen. De kleine, maar bijzonder sterke oorlogsbodems, die bij alle onder- L nemingen kunnen worden- gebruikt, bebbën hun nut bewezen PK Tomann-Atl-H-P a PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 15 AUGUSTUS. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Vm. 10.30 en nm. 7 u. ds. W. Bles- haar Geref. Gem.: Vm. 10.30 en nm. 7 uur leesdienst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Vm. 9.30 u. de heer De Zeeuw; nm. 6 uur de heer Lekkerkerk van Al phen Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 6 uur ds. Van der Stoel Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 6 uur ds. Prins van Apeldoorn Rem. Geref. Gem.: Vm. 10 uur ds. Van Nooten van Meppel Geref. Gem.: Vm. 10 en nm. 6 u. lees dienst. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Vm. 10.30 u. (Bed. HA.) ds. Baas. Katwijk a. d. RUn Ned. Herv. Kerk: Vm. 9.30 uur ds. Rutgers van Katwijk a. Zee; nm. 5 uur ds. Siderius Geref. Kerk: Vm. 9.30 en nm. 5 uur ds. B. A. van Lummel van Sprang. Katwijk a. Zee Nieuwe Kerk: Vm. 9.30 uur, ds. J. T. van Veenen van Lisse; vm. 11.15 u. ds. P. A. A. Klilsener van Bodegraven; nm. 6 u. ds. W. J. Keller van Nijkerkerveen Zaal Chr. Prot. Bel.: Vm. 9.30 uur ds. P. A. A. Klüsener; nm. 6 uur ds. R. P. A. Rutgers Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 uur dr. W. H. Gispen van Delft. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 7 uur ds. A. W. H. Odé van Goes Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 7 u. ds. J. J. de Vries van Vrouwenpolder. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 (Bed. H.D. en Voorb. HA.) en run. 6.30 uur ds. Koch Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 6.30 uur ds. Dijk Ver. van Vriiz. Herv. geen dienst. Leldschendam Ned. Herv. Kerk Vm. 10 uur ds. Fortgens van Voor schoten; nm. 5 uur ds. Bosman van Rijswijk (Z.H.). Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 uur ds. Kater Geref. Kerk: vm. 10 en nm. 7 u. lees dienst Evangelisatie: Vm. 10 en nm. 7 uur de heer A. van Scher- penzeel. Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk Vm. 10 uur bevestiging van ds. A. J. Jörg van Ressen; nm. 3.30 uur intrede ds. Jörg Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 4 uur ds. Smilde Chr. Geref. Kerk: Vm. 10.30 en nm. 4 uur leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Vm. 10.30 en nm. 7.30 uur ds. J. Zwij- nenberg Geref. Kerk: Vm. 10.30 uur leesdienst: nm. 3 uur ds. P. de Ruig. Noordwijk a. Zee Ned. Herv. Kerk: Vm. 10.15 uur ds. Bremers van A'dam; nm. 4.30 uur ds. Van Beem van A'dam. Noordwijkerhout Ned. Herv. KerkVm. 10 uur de heer De Groot van Leiden; nm. 5 uur ds. Van Harten van Katwijk a. Zee. Oegstgeest Groene Kerkje: Vm. 10.15 uur de heer J. M. Baren- drecht Pauluskerk: Vm. 10 u. ds. G. van Doorn van Vollenhove; nm. 5 uur de heer J. M. Baren- drecht Ver. van Vrijz. Herv. (W. de Zwijgerkerk)Vm. 10.30 uur ds. J. van Dijk van 's Gravenzande. Mauritsiaan: Vm. 10 uur ds. G. Toornvliet van Wolfheeze; nm. 5.30 uur ds. N. Willemse van R'dam- Charlois Hooge Morschweg: Vm. 10 uur ds. N. Willemse; nm. 5 uur ds. G. Toornvliet.. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Vm. 10.30 U. ds. Van Roon Geref. Kerk: Vm. 10.30 en nm. 3.30 uur ds. W. A. Krijger van Oost- wolde Rem. Kerk: Vm. 10.30 u. ds. Blokker van Utrecht. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 uur cand. Tromp van A'dam nm. 5 uur ds. Kranenburg van Zoe- terwoude Geref. Kerk: Vm. 9.30 en nm. 5 u. ds. Van Andel van 'Oost en West Souburg Chr. Ger. Kerk Vm. 10 en nm. 5 uur ds. Vis ser Ned.'Prot. Bond: Vm. 10.30 uur de heer Stenfert Kroese van R'dam. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 7.30 uur ds. G. Huls Geref. Kerk: Vm. 10.30 en nm. 7.30 uur ds. N. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 uur cand. L. P. Sterk van Nleuwerkerk a. d. IJssel; nm. 6.30 uur cand. B. Albarda van Harden- berg. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 uur ds. Rijneveld. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Vm. 10 uur ds. Punselie van Lei den; nm. 5 uur ds. Vossers van Leiden Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 uur ds. J. C. Houtzagers Geref. Gem. (Leidsche weg 66) nm. 5 uur leesdienst Waddinxveen Ned. Herv. Kerk Vm. 10 en nm. 6.30 u. ds. Vroeg- lndeweij Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 6 uur ds. Smidt Oud Greef. Gem.: Vm. 10 en nm. 5.30 uur ds. Van der Kraats Wet en Evang.: Vm. 9.30 uur ds. Franken van R'dam. Warmond Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 uur, ds. De Bel. Wassenaar Dorpskerk: Vm. 10.05 uur ds. A. Oskamp van Velp; nm. 5 uur ds. P. F. van Noort van Oud-Loosdrecht Kievietskerk Vm. 10 uur ds. v. Noort Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 5 u. ds. G. Smeenk ld. Zuid: Vm. 10 en nm. 5 uur ds. Timmer. Haagsche Gerechtshof De ad vocaat-generaal vond het erg dat J. K. misbruik had gemaakt van de vertrouwenspositie die hij bezat. Hij moest naar Lisse bussen vervoeren, doch tildens het vervoer had hil er zich enkele toegeëigend. Voor deze verduistering of schuldheling, om dat ln het midden werd gelaten of een ander dan wel verdachte den diefstal pleegde, werd ht1 tot vier weken gevangenisstraf veroordeeld. Die wogen hem zwaar, zooals ver dachte vertelde, en hij had graag een geldboete. Eigenlijk vond de adv. generaal het feit daarvoor te erg, maar er waren brieven gekomen van den predikant en van de echt- genoote van verdachte, die beiden een goed woordje deden. Daarom wilde de adv. generaal ditmaal mild zijn, en een boete van f.40 subs. 20 dagen hechtenis eischen. waar mee de verdediger dankbaar ac- coord zei te gaan. Het zou eigenlijk op aandringen van anderen zijn gebeurd dat J. W. H. te Woubrugge een fiets had ge stolen. Maar hij had er toch twee maanden gevangenisstraf voor ge kregen, hetgeen de adv.-generaal al heel weinig vond. Maar verdachte had er een andere opvatting over, en zei dat die straf hem in groote moeilijkheden zou brengen in zijn verder leven. De adv.-generaal stel de zich echter de vraag of de straf niet te licht moest worden geacht, doch wilde volstaan met bevesti ging te eischen van het vonnis. C. M. te Leiden had misbruik ge maakt van het vertrouwen, waar door hij op een bedrijf ln den kel der kon komen, en daardoor zich boter toeëigenen. Eerst was hil er voor terug geschrokken, zooals hij had verklaard, maar de tweede maal nam hij toch een pond boter mee. voor welke diefstal hem veer tien dagen gevangenisstraf werd op gelegd. De advocaat-generaal meen de dat er geen reden was de straf te wijzigen en vorderde bevestiging van het vonnis. Arrest op 16 Augustus. HAARLEMMERMEER. Vergadering Hoofdingelanden Onder voorzitterschap van mi. K. J. G. baron van Hardenbroek ver gaderden in het polderhuls te Hoofddorp de hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder. De dijkgraaf stelde een onderzoek in naar de geloofsbrieven van de her kozen hoofdingelanden, de heeren Th. v. d. Geest, H. J. v. d. Berg enr A. Bos en van de nieuw benoemde hoofdingelanden, de heeren A. J. de Wildt en A. J. v. d. Marei. De rekening 1942 gaf een groot saldo, doordat met een flink saldo was begonnen: de Inkomende posten waren meegevallen en de groote werken konden niet uitgevoerd worden. Voorgesteld werd het overschot te gebrui'-en voor de af lossing der twee 4% leeningen, resp. ad f. 50.000.en f. 90.000. hetgeen goedgekeurd werd. Aan een drietal personen werd ver gunning tot onderbemaling ver leend. LEIDSCHENDAM. Bij de in den Haag gehouden Konijnententoonstelling van de Haagsche Konijnenfokkers vereeni- ging behaalde onze plaatsgenoot W. Bol een eereprijs met zijn in zending °Tijze Vlaamsche reuzen. Gedurende Juli ls ten post kantore alhier op de Rijkspost spaarbank ingelegd f. 24.737.62 (v. m. f. 21.204.25) en terugbe taald f. 7.306.84 (v. m. f. 10.338.47) VOORSCHOTEN. Zilveren Jubileum Maandag 16 Augustus as. zal het 25 Jaren geleden zijn, dat de heer J. J. Braggaar, 'kantoorbediende le klas se. in dienst trad van de Ned. Pos terijen. Gedurende deze Jaren was de heer Braggaar steeds op het kantoor in deze gemeente werk zaam. (2 lijnen) Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Vm. 10.30 uur, ds. W. D. van Wijn gaarden van Leiden Geref. Kerk Vm. 10.30 en nm. 7.30 uur ds. P. de Ruig Chr. School „De Hoef" nm. 7.30 uur de heer L. J. Matze van Hazerswoude. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 4.30 uur dr. J. J. Woldendorp Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 6.30. uur ds. H. Versluys Geref. Gem.: Vm. 10 en nm. 7 uur leesdienst Ver. tot Verbr. der Geref. Waarh.: Vm. 10 en nm. 7 uur ds. Abbringh van Hoevelaken Ver. van Vrijz. Herv. geen dienst Zwammerdam Ned. Herv. Kerk Vm. 10 en nm. 6.30 uur ds. Pop Geb. Rehoboth (Tempelpolaer) Nm. 3.30 u. de heer van der Kraats Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 7 uur ds. Zwaan Rem. Geref. Gem. Vm. 10 uur mej. da. Günther. HEDEN. Hillegom: „Zomerzorg". komst Evangelisatie, 8 uur Voorschoten Boerd Poppenkast te ty2 uur nare Zaterdag. Schuttershof: Kindervooi „Hans en Grietje". 2 uur Voorsc h o ten: Boert Poppenkast te 7>/2 uur nan Zondag Schuttershof: „Hans en 2 uur nam. BIOSCOPEN; t 18 Jaar - 14 Jaar - B al Trianon-Theater: „Artisten welijk"§ Dag. 2 en 7y2 dag 1 2C7.30 doorl. en Luxor-Theater: „Quax, de kenpiloot"§ Dag. 2 en 7 Zondag 2. 4.30 en 7.30. Lido-Theater: „Vliegende Dag. te 2V& en 8 u.. 2.15, 4.30 en 8 uur. Casino-Theater: Werkdagei uur „Het geheim van ron" en 7'/2 uur „Mei noodlot" Zondag 2, 4.1 en 8.30 uur. Rex-Theater: „Circusbloed" dagen 2 en 7.30 u„ Zond 6.30 doorl. en 8 uur. De avond-, nacht en a dienst der apotheken te wordt van Zaterdag 7 Augt waargenomen door de Ai uur tot Zaterdag 14 August Duyster, Nieuwe Rijn 18, Te Te Oegstgeest door de Oegi sche Apotheek Raadhuisp Telef 26274 GEBOREN. Bernardus Marcus Karei, W. A. van den Ende en A Vink; Robert Mattheus M z. v. C. van der Linden ei Meijers; Johannes, z. v. P. demond en C. Pennenburg; Johanna, d. v. P. A. Burge M. Moerland: Pietronella, M. Bodijn en D. Ravensberg OVERLEDEN. M. de Gier, vr., 35 jaar GETROUWD J. A. Boender, jm. en Staveren, Jd.; W. A. de Hi en A. Filippo, Jd.; K. J. Br! Jm. en A. J. Wilmink, jd.; torf, jm. en M. Steenbergi P. Dreef, Jm. en A. van de den, jm.; C. van Dijk. Jm. Oosterkamp, jd.; A. C. Jans en E. de Jong, Jd.; A. de Jm. en J. Ruis, Jd.; H. 1 jm. en E. de Graaf, jd.; W Jm. en C. Vijlbrlef, jd.; J. S jm. en C. Stouten, Jd.; W. der Zanden, jm. en E. B: jd.; C. Zwagerman, Jm. en Trel, jd.; H. K. Tan. jm. et B. van Erve, Jd. GEVESTIGD. J. Aandewiel, grond Pioenstraat 42; G. U. P Bekker, Oude Vest 225a; P link verpleegster, Rijnsb.v G. C. Boer, kinder verzorgd penburg 50; E. T. van I fam., kunstschilder, Verds 42; A. M Busser, huishond Goejestraat 33; L..A. P. Dié termarkt 24; J. Dubbelaar, bode, Rapenburg 54; J. I chauffeur-monteur, Levendi H Eielts, verpleegster, Wlt> gel 93; D. M. de Graaf, onde res, Aalmarkt 11; A. M J. teren, Stadh.laan 2; A. S. branderHers. Pieterskerk^ Heijstek, verpleegster, Rijn 10; J. L. van der Horst, bult huish., Haagweg 47; M. C. huijzen, verkoopster, Marlt straat la; G. J. van KemP< strumentmaker, Garenmai D Kleen, koopman in set tikelen, Rapenburg 116; F. en fam., machinist Ned. S. Rozenstraat 14; M. J. C J dagdienstbode, Hoefstr. 1" Kuilman, 1.1. verpleegster. Singel 93' J. Lagas, banket! Rijn- en Schiekade 115D; i Lennep (Jonkvr.) hulp in Rijnsb weg 31; A. C. A. V hulp ih de huish., Rijnsb.W N. M. Lodder, 1.1. verp" Rijnsb.weg 10; J. van der pediteur. Lammenschanswe Wed. J. G. GerretsenMat Pesijnshof 5; J. de Meij. W der, St. Jacobsgr. 7; F N. J hand, ambtenaar, Lorentzks D. P. Paulusse, text. tecM; denbstraat 72a; D. Privé, woerd 156; H. J. Ri|n«# contr. C.C.D Fagelstr. 11! Slingerland, dienstbode. R'J® 104; H. F. Smits, jurist, burg 6; A. Strljdhorst, 1.1. ster, Rijnsb.weg 10; P. I». p Tuijn, Haagweg 50; H. procuratiehouder. Boern» 49; D Volbeda, kindervers» Oude Vest 227; F. Vos, wei ass. Rijksmuseum Volkenku» Singel 75; W. Weeda. cond N.S., Hoefstraat 57; J. M- T, Weide, Kaarsenm.str. 7; P- A ken, brandwacht, oude Ves»

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2