No. 589 LEINTJES ALBUM0NA BUTAR0MA SPORT ERK EN SCHOOL RECHTZAKEN STADSNIEUWS LAATSTE BERICHTEN GEMENGD NIEUWS MARKTBERICHTEN ÖFFICIEELE MEDEDEELINGEN of rr Gevraagd Aangeboden Personeel gevr Personeel aang Kamers gevraagd Kamers aangeb. Diversen VOETBAL lolwedstrijden te Aalsmeer bt schooivoetbaltournooi te Jier heeft de Chr. Ulo II, Am- In, beslag gelegd op het kam- Lliap in de lagere afdeeling. Irste elftal van die school is l'hoogere afdeeling bijna kam- I geworden. Dit elftal speelde llsavondschool 00 gelijk. In li den eindstrijd tegen de lede ontmoeting won de Han- londschool met 50 en werd |ee kampioen. WATERPOLO. |C.ZIAN Morgenavond L.Z.C. tegen Zian. ■Zijl I—H.G.A. I 2—2 Kort V begin maakt Van Egmond Irste doelpunt 10 .doch in ■loop der eerste helft weet T gelijk te maken, 11. Na 1st wordt het door Van Eg- fa1, maar opnieuw maakt I gelijk. 22. [Zijl (jun.)Zian (jun.) 09. PREDIKBEURTEN. Irdwijk aan Zee (Jul. v. Stol- Ir. 27)Heden nam. 8 uur, ds l'oeek van Oudewater. Isburg Ned. Herv. Kerk: lerdag nam. 8 u., dr. G. C. v. (termeer Ned. Herv. Kerk: lerdag nam. 7i/2 u., ds. H. C. [van Leiden Ver. van Vrijz. |(zaal Glijnis)Donderd. nm. fjurds. C. de Haas. Issier koclit tegen te lioogen I— De groentengrossier S. P. Ttuiten, Wittesingel 6 te Roe- Incisveen kocht eenigen tijd Jen groenten buiten de velling Jtgen hoogere prijzen, dan ge- Wd was. Met een boete van heeft de Haagsche inspec- Iroor de Prijsbeheersching van rtraft. sclie Rechtbank A. van L. Leiden had zich opnieuw ig gemaakt aan rijwieldief- |De eisch werd 4 maanden ge- nisstraf. rapport dat over J. de R. uit die terecht heeft gestaan diefstal van een autoband, tgebracht. "gaf aanleiding tot i beoordeeling, zoo meende de t, en daarom zou er moge- :id kunnen zijn voor gratie bij r maanden gevangenisstraf de officier thans eischte. getuige H. S. uit Leiden zei He vertrouwen te hebben ge in H. van E. uit Voorschoten :em rijwielbanden te koop had iboden. En toch waren de 'n van diefstal afkomstig. De chte had die van een carrier ild die in een schuur van de en te stond. De officier vor voor dezen diefstal zes den gevangenisstraf tegen ichte, die zei de banden te verkocht, in welk geval al- og heling over bleef, zooals de (r constateerde. maar enkele dagen was T. uit Leiden ontslagen uit Om- toen hij in het distributie- »r te Leiden een jas stal, en lamilie bij wie hij verblijven it, drie distributiekaarten. De tige verdachte heeft reeds dl- vonnlssen ondergaan, het een jaar, en daarom meende [ficier dat het wel noodig is eychiatersrapport over hem in Innen, omdat men met straf- iet door kan blijven gaan. De bank besloot hiertoe. II kon J. B. uit Alphen a. d. niet begrijpen hoe hij er toe nen was een drijfriem, een n en een radiotoestel te stelen s geèn reden voor, want hij behoorlijk werk, en toch de hij de diefstallen in serie, de officier thans zeven 'den gevangenisstraf met af- a< van preventief voor eischte. it ill 1. cl ?n Gem. H.B.S. met 5-j. e. - Ge slaagd voor het eindexamen af d. B. 4e groep: A. Snel, W. F. Snieder, Oegstgeest; C. H. van der Upwich, F. Hoogeveeen, A. van Vianen, Helga Voss, Noord- wijk a. Zee; R. Vunderink Was senaar en J. J. van Went. Af gewezen 1. Waar geen plaats naam vermeld, is dit Leiden. Examen Middenstandsdiploma „Algemeene Handelskennis". De examens afgenomen door de Centrale voor Christ. Handels- Onderwijs werden gisteren voort gezet. Geëxamineerd werden 75 candidaten. Geslaagd zijn: Mevr. Th. J. C. Eradus-Langeveld Leiden, de heer C. G. Smit Noordwijk, mej. A. Smittenaar Leiden, de heeren H. Snel Bodegraven, P. Snik Lei den, G. Soede Nieuwveen. A. van Soest Aarlanderveen, H. Spie renburg Alphen a. d. Rijn, da mes A. en J. G. Spies Leider dorp, G. Steehouwer Alphen a. d. Rijn, mej. C. van der Steen, de heeren L. J. van der Steen Leiden, B. van Steensel, Lisse, H. C. Stelma Sassenheim, L. Sterk Boskoop, H. Stol Leiden, mej. C. M. Stolwijk Warmond, de heeren J. G. Straathof Rijp- wetering, Z. Straver Alphen a. d. Rijn, mej. B. de Zwart, de heeren G. M. F. M. Taverne, F. W. Tegelaar Leiden, W. van Termey Zwammerdam, J. en J. E. Teske Voorschoten, H. J. van Teylingen Leiden, mej. N. M. Theunissen Leiderdorp, de hee ren A. Tigchelaar Lisse. T. Tim- mers Rijnsburg, mej. F. P. M. Tonus Leiden, de heer G. van der Vaart Zevenhoven, mevr. A. E. van der Vaart-van Stralen, de heer C. van Valderen Leiden, mej. E. M. van der Volk Voor schoten, de heer A. Varkevisser Noordwijk, mevr. T. C. van Veen Oppelaar Baskoop, de heeren N. J. Veenman Hillegom, J. Vegt Noordwijk, J. Veldhuysen Lei den, J. G. van Velzen Oegst geest, P. J. J. van Velzen Rijp- wetering, B. Verbeek Leiden, J. H. R. Verboom Bodegraven, J. Verdoes Katwijk aan Zee, J. Ver does Katwijk a. d. Rijn, C. en L. J. Verduyn Aarlanderveen, A. A. Verhoog Katwijk a. d. Rijn, G. Verhoogt Leiderdorp, P. H. Verkade Boskoop, N. J. Verkley »iden, W. Verloop Noordwijk a. Zee, mej. M. Vermeer Lisse, de heeren H. Versteegen Zoeter- woude, C. P. Versteegt Katwijk a. d. Rijn, A. Verstraaten Lei den, mej. J. M. Verwey, de heer A. H. Visser Leiden, mej. G. A. Visser Abbenes, de heeren H, J- Visser en Th. J. de Vlieger Nieuw Vennep en mej. A. v. Vliet Ter Aar. - Afgewezen 12. De politie heeft een 5-tal personen aangehouden, die zich aan verschillende gevallen van rijwieldiefstal hebben schuldig ge maakt. Gistermorgen omstreeks 10 uur is een 3-jarig jongetje in de ouderlijke woning aan het Utrecht- sche Jaagpad van de trap ge vallen. Het kind, dat vermoede lijk een lichte hersenschudding bekomen had, is door den E.HX>. naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Gistermiddag omstreeks 2 uur is op de Hooge Rijndijkbrug een 64-jarige man, wonende in de Leeuwkenstraat, toen hij te veel naar links uitweek, aange- BUITENLAND. Lewis geeft bevel tot hervatting van het werk Reuter meldt uit Washington, dat John Lewis, de leider van de United Mine Wor kers, de vakvereeniging der mijn werkers, bevel heeft gegeven het werk in de mijnen te hervatten. (D.N.B.) De Britsche* berichtendienst meldt uit Washington: Op voor waarde, dat de Amerikaansche regeering ook verder de controle over de kolenproductie behoudt, heeft de politieke commissie van de United Mine Workers den mijnwerkers opdracht gegeven tot 31 October het werk voort te zetten. In de verklaring der commissie, gepubliceerd na een bespreking, die een uur duurde, wordt gezegd, dat de minister van binnenlandsche zaken, Ickes als trustee der mijnen, „de ver zekering heeft gegeven, dat de minimumloonen en andere be palingen, die tot nu toe golden, ook verder van kracht zullen blijven." Volgens dee verklaring der com missie loopt de overeenkomst het werk tot 31 October voort te zet ten, automatisch af, wanneer de regeering voor dien de controle over de mijnen staakt. (D.NJ3.) Kind verdronken te Oudewater Het 5-jarig zoontje van den landbouwer S. te Oudewater ge raakte te water en verdronk. De moeder, die dacht, dat de kleine in den tuin speelde, kwam op een gegeven moment naar bui ten en zag in de sloot bij het huis de klompjes van het kind drijven. Omwonenden die op haar hulpge roep kwamen toeloopen, haalden het kind op. Kunstmatige adem haling, welke een onmiddellijk ter plaatse zijnd arts toepaste, mocht niet meer baten. De natuurramp te Anat-olië De Turksche minister v. binnen landsche zaken heeft bijzonder heden medegedeeld over de aard bevingsramp van Adapazar. Vol gens zijn mededeelingen bedraagt het aantal dooden 297. Te Hendok zijn 25 slachtoffers gevallen. De hevige regenval heeft de reddings- en opruimingswerkzaamheden ernstig bemoeilijkt. Een tent met gewonden werd te Adapazar door den bliksem getroffen, evenals de noodtelefoOncentrale. Hierdoor ontstonden nieuwe branden. De telefoonverbinding met het aard- bevingsgebied is weer verbroken. Alle öfficieele gebouwen, behalve het militaire hospitaal te Ada pazar zijn vernield. ROTTERDAM, 22 Juni Heden werden ter veemarkt aangevoerd 1382 dieren, w.o. 70 paarden, 19 veulens, 116 schapen, 226 zuiglam- meren. 700 runderen, 101 nuchte re kalveren, 79 graskalveren, 71 big gen. Prijzen per stuk: melkkoeien f. 1375—1150—975: kalfkoeien 1325 1100975; varekoeien 825725 625; vaarzen 775650475; pinken 575—475—375. reden door een passeerenden vrachtauto. De man kreeg een ernstige wond aan den rug, als mede schaafwonden aan neus en kin. Hij werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis over gebracht. INSCHRIJVING GROSSIERS IN AFVALLEN. In de Staatscourant van 11 Juni is een wijziging van het Afvallen- besluit 1940 1 opgenomen, waarbij het verboden wordt afvallen (aard appelschillen, groentenaf vallen, fruitafvallen, enz.) in ontvangst te nemen. Dit verbod zal niet gel den voor grossiers, die als zooda nig bij het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd zijn ingeschreven en voor veehou ders. In dit verband dienen de grossiers zich binnen 14 dagen na heden schriftelijk te wenden tot bovengenoemd rijksbureau, afdee ling voedingsvraagstukken, Be- noordenhoutscheweg 46. 's-Graven- hage, ten einde als zoodanig te worden ingeschreven. Hierbij moet nog worden opgemerkt, dat alle erkenningen als grossier door an dere instanties afgegeven, van geen waarde meer zijn. 8300 ARBEIDSKRACHTEN VOOR DEN OOGST. De Gemachtigde voor den Oogst maakt bekend, dat de aanvragen om arbeidskrachten bij de Gewes telijke Arbeidsbureaux. hun bij kantoren of de plaatselijke bu reauhouders dienen te geschieden: voor den oogst van het vlas uiter lijk tot op 15 Juli, voor den oogst van consumptie aardappelen uiter lijk tot op 15 Augustus, en voor den oogst van suikerbieten uiter lijk tot op 15 September as. De behandeling van een aanvrage vergt ongeveer 14 dagen, zoodat, wanneer men bijv. op 15 Juli werk krachten noodig heeft, deze op 1 Juli moeten zijn aangevraagd. Men dient er goede nota van te nemen, dat hiermede de „voorloo- pige aanvragen" (welke immers slechts dienden om een overzicht van de behoefte te verkrijgen) zijn vervallen, behalve die, welke wer den gedaan ten behoeve van de werkzaamheden in het koolzaad en ten behoeve van het pootgoed. Alleen in die gevallen, waarin alle normaal beschikbare arbeids krachten en die, welke door buren hulp e.d. kunnen worden verkre gen, volstrekt onvoldoende zijn, kan tot beschikbaarstelling van bijzondere arbeidskrachten worden overgegaan. 8301 WINSTOPSLAG VOOR PARTICU LIERE IMPORTEURS VAN RUWE TABAK. Bericht No. 199. De Gemachtigde voor de Prijzen heeft bepaald, dat de winstopslag bij transacties betreffende import van ruwe tabak door particuliere importeurs, welke na 31 Maart 1943 zijn afgesloten, is vastgesteld op een bedrag van 15.102 cent per kg. netto-afgezonden gewicht voor den particulieren importeur, benevens 15 cent per kg. netto afgezonden gewichit voor de E7ITC (Exoten Tabak Invoer Commissie). Hieruit blijkt dat de ETIC bij alle particuliere importen moet worden Ingeschakeld. Afwijkingen van deze regeling kunnen in indi- vidueele gevallen door den Ge machtigde voor de Prijzen worden toegestaan of vastgesteld. Particuliere Importeurs zijn ver plicht aan het Rijksbureau voor Tabak en Tabaksproducten een opgave te zenden van de transac ties, die vóór 31 Maart 1943 afge sloten en nog niet afgewikkeld zijn. Partijen, die vallen binnen het kader van de centraal vastgestelde importen en onder auspiciën van de zg. „Federfuehrende" firma's worden geimporteerd. worden niet als zuiver particuliere importen beschouwd en vallen buiten boven vermelde regeling. 8321 AANGIFTE VAN VEULENS EN VERVOERVERBOD. Onder verwijzing naar een vroe gere mededeeling inzake aangifte van veulens binnen vijf dagen na Utv bon Algemeen geeft U extra waarde laan voedzaamheid en smaak,wanneer U die besteedt aan 10U GRAM JUSPOEDER 100 GRAM GELE SAUSPOEDER de geboorte woidt thans oekend gemaakt, dat dë paardenverorde- ning aldus gewijzigd .s, dat bij een veulen gedurende de aerste drie maanden een bewijs van geboorte aangifte aanwezig dient te zijn. De P.B.H.'s zullen dus van de aangifte een schriftelijk bewijs uitreiken, dat bij controle moet worden voor gelegd, opdat kan worden aange toond, dat aan den meld'ngsplicht Is voldaan. Bij uitreiking van de Identiteitskaart moet het geboorte- aangiftebewijs worden ingeleverd. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat momenteel een al gemeen vervoerverbod voor veu lens met een leeftijd van 4 t/m 12 maanden van kracht is. Dit ver bod heeft betrekking op elke ver plaatsing van veulens, tenzij deze niet van het bedrijf worden afge voerd en bovendien de af te leggen afstand hoogstens 3 K.M. bedraagt. In alle andere gevallen is het ver voer van veulens slechts toege staan, indien de feitelijke begelei der in het bezit van een geleide- biljet is, dat door den P.B.H. van den (ouden) houder/eigenaar is uitgereikt wanneer de eigenaar van een veulen dit van zijn bedTijf wil afvoeren, moet hij bij de aan vrage om het geleidebiljet behalve het veeboekje tevens het schrifte lijk bewijs (aankoop- of uitleenver gunning) kunnen overleggen, dat het veulen is verkocht, dan wel mag worden uitgeleend (b.v. om te weiden.) Uitsluitend voor het vervoer langs den kortsten weg naar den op de vorenbedoelde vergunningen vermelden nieuwen houder/eige naar worden geleidebiljetten afge geven. Wanneer de houder/eigenaar van een veulen dit op zijn bedrijf over een afstand van meer dan 3 K.M. verplaatst, moet hij hiervoor even eens in het bezit zijn van een door zijn P.B.H. afgegeven geleidebiljet. Uitgereikte geleidebiljetten moeten door den geadresseerde binnen 2 x 24 uur na ontvangst van het veu len, doch uiterlijk 8 dagen na datum van afgifte bij zijn PJ3.H. worden ingeleverd. Indien geen ge bruik gemaakt wordt van een ge leidebiljet, moet dit binnen 2 x 24 uur na datum van geldigheid door den aanvrager bij zijn P.B.H. worden ingeleverd. 8319 Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst, Lelden; plv. hoofdredacteur: K. Been. Lelden. Redactiestaf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omgeving en Muziek. Verantwoordelijk voor de adver tenties: A. Poortman. ien net gedragen rteostuum mt. 52, en punten nader te komen. Montagne, Os- en ielaan 8. Lelden, leubilaire goederen, twetsch of defect, 'Is, fornuizen, bas- i gewichten, brand- J, inventarissen Koopt steeds A con- A. J. Hart wijk Goe. 'beurs, Burchtsteeg tl tuwe Beestenmarkt ra Tel. 24013. J, 6- of 8-deIïg ko- Jhok. moet in goe- staat zijn. Brieven prijsopgaaf aan W. Engelschelaan 41 'out, ii >a 'n paar ln goeden zijnde schoenen, 39, zwart of don- a»w. lage hak. Bij *Ur molières. Ver- Heerenstraat 83 B 1. Een costuum, o. kw. en een paar lage schoe nen, maat 42, voor Jon gen van 18 jaar. C, L. v. Helden. Jac. Catslaan 95, Leiden. Een lichte zomerman tel, m. 44. Brieven Ple zier, Heerensingel 5 A. TafelblIJart f.50, 2 w. badpakken en badmuts f30. 2 gr. en 2 kl. huls- houdschoolschorten f. 15 Florisson, Genestetstraat No. 55 a. Mandolines. Eenige ln goeden staat verkeeren- de mandolines. Prijs f 20 tot f.30 (merk Catania) inlicht.: Klavarskribo. Fa. A. J. van der Lyke, Oude Singel 14. Blauw zijden stóf ja pon, m. 42. nieuw f22.50 2 dameshoeden blauw en zwart, f.5 p. st. Gevr. grijze damesmantel. Labordus, Buys Ballot straat 30. Mooie groote palm, f. 15. Te bevr, de Bruin, Fadoxlaan 3, Warmond. Te koop grasmaal- machine i. 30, 10 m. tuinslang f. 9, 2 rieten tuinstoelen f. 20, stof zuiger f. 140, heerenpa- raplule f. 7, en heeren- parapluie I. 19. Adres: Mevr. GrootHuize Deenlts, Rapenburg 88. Eiken schemervoet f.10, f.15 en f.20. bur.- stoelen f. 12.50. f. 15, bur.-ministre f. 40 en f. 60, boekenkast f. 65, tafels f.15. f.20, f.40, schilderstukjes, nieuw, f. 2.50. f.6, f.9, f. 12.50, f. 25. Ter Wee, Hooi gracht 86 A. Een studte-orgel, piano-model, mahonie hout. Prijs pl.m. f150. Oudshoorn, Dorpstraat B 126, Warmond. BI Een net meisje, voor eele of halve dagen, zelfst. kunn. werken, 's Zond. vrij. Nette werk ster voor Donderdag. A. o. Kwestroo, Haar lemmerstraat 269. Nette ongeh. werk ster, v. Ma., woe., Vrij. en Za., van 9 tot 3 uur. Mevr. Kors, Haarlem merstraat 241/243. Kleermaker gevr. om thuis keerwerk te ma ken tegen goed loon. Br. a/d. Blad No. 4468 k. Hulp i. d. huish., voor 3 x per week een mid dag of morgen. Plantsoen 5. Dienstbode, in klein gezin, zonder kinderen, voor dag en nacht, werkster aanwezig. Zich aan te melden: Maurlts- laan 7, Oegstgeest. Leidsche Buurt. Net meisje, van 8 u. tot half een, 's Zondags vrij of werkster, drie ochtenden in de week. Wed. Sentel, Koningin- nelaan 23, Oegstgeest. Een nette huishoud er gevr,. voor kost en inwoning, netjes kunn. werken. Br. W. Clement, Gouwsluischeweg 45, Alphen a/d. Rijn. Huishoudster (Ned. Herv., 35 J.) zag zich gaarne geplaatst ln klein beschaafd gezin, omgev. Lelden. Brieven: p/a. Drukkerij Dekker en Co. Noordwijk aan Zee. B Jong echtpaar vraagt voor zoo spoedig moge lijk gestoff. kamers met vrije keuken. Leiden of omgeving. Br. Bur. v. d. BI. onder No. 5739k. Gemeub. zlt-slaapka- mer met gebruik van keuken ln Lelden of om geving, door dame, m. 1. Br. a/d. Blad No. 4504 k SI Gestoff. zit- en slaap- amer aangeb., gas, 6tr. water, telef. en douche aanwezig. Zonzijde. Br. a/d. Blad No. 4453 k Ruime zit- en slaapk. gestoff. en ged. gemeu bileerd. voor 2 dames of echtpaar, m. I.. desge- wenscht met gebr. van keuken. Zoeterw. Singel. Br. a/d. Blad No. 4498 k Hillegom. Evangeli satie-samenkomst op 24 Juni. Donderdagavond 24 Juni as. 's av. half acht zaal „Zomerzorg" van den heer Rutten, Meerlaan 70. Spr. de .heer J. Sevensma, van A'dam. Hartelijk welk. Opwekkingssamen komst te houden op ln gebouw Gerecht 10. Donderdag 24 Juni a.s. Aanvang 7.30 uur. Spr. de heer A. Sneep van Rotterdam. Wandelwagentje, wit mod., in ruil voor bak oven of wagentje met mod. 3-pits gasstel voor gaskachel. Na 7 uur. N. Sira, Witte Rozen straat 40 a, Wie ruilt electriseh scheerapparaat, liefst voor pendule. Tevens ge vraagd keuken-ladekast en klein gehaktmolen tje. Jansen. Oosterstr. 30 Na 6 uur. BI Hulp bil taken en erexamens voor leerlin gen Gymnas. en H-B.S. door studente met eind diploma Gymn. B. Bill, cond. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 4461 k. Huwelijk. Jongein., ambtenaar, N.H., zoekt ser. kennismaking met net meisje. 2429 J., v. goede ontw. Lelden of Oegstgeest. Brieven met foto. die op eerewoord worden geret. Bur. v. d. Blad onder No 4471 k. Huwelijk. Een net persoon, 60 J., zoekt langs dezen weg, net meisje of weduwe, leef tijd 50 60 J., liefst uit den werk. stand. Een kind geen bezwaar. Br. joh. v. d. Wiel. Molen straat 18. Noordwijk Binnen,

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3