PITMAN PEYNENBURG taatsloterij P. DE GRUYTER Zn. N.V. NETTE WINKELJUFFROUW Piano of Orgel Dag- en Avondlessen LEERT NU ZIT-SLAAPKAMER Land- en Tuinbouwersknech! GEMEENTELIJKE VOIKSCPEDIETBANK ^STADSNIEUWS SPORT Burg. Stand van Leiden RECHTZAKEN OFFICIEELË" KENNISGEVING asfoFsiufs ÉUIT's BAKKERIJ SCHOOL Steno f. 7.50 Typen f. 6.— Afdeeling Bank van Leening Vol teunfngb/ I ftjnder noch gecftlytf Dan d'alderflfnste speculatie. Llcbcbruyn, cn brosser dan bescbuyt: Zoo'n Krlck-Krach blijft tofh ccn trnctorie. De fabriek, die zooveel honing In hear koek doet. iem. H.B.S. met 5-j. c. Ge- igd voor het eindexamen afd. B rste drie groepen): C. P. Be- je, J. Bosse, A. B. Brouwer, Brusse, D. K. Burgy, P. Cossee, ïan Dooren (Wassenaar)R. H. £t, K. P. Fuehs, E. A. Koch assenaar), H. van Dooren assenaar)Oh. J. C. Goedkoop, Kanbier, F. J, Klaasen, J. D. :h (Wassenaar), J. M. W. est, T. J. Kruyt, J. Prins, G. Kruisheer (Oegstgeest)H. L. jindenbergh, A. J. Metz (Was- nar). Pauline Olthof, W. F. 1, J. F. den Tonkelaar, N. J: stra (Veur), L ,E. C. Veen assenaar). Afgewezen 2. Waar II plaatsnaam venheid, is deze Jen. !oor het toelatingsexamen tot eerste klasse slaagde K. J. de ig alhier. luk geen bloemen in parken! let is wenschelijk er nogmaals aandacht op te vestigen, dat !5 Mei 1943 in werking is ge en een bepaling, waarbij is oden in de plantsoenen en en te vervoeren of bij zich te en planten, struiken, heesters somen, soortgelijk aan die, e ter plaatse groeien of dee- daarvan, zooals bloemen of en, tenzij de vervoerder of ier van deze voorwerpen aan- ulijk maakt, dat deze van el- afkomstig zijn. Het was he- noodig dit verbod uit te tiigen, aangezien het publiek, iaal in den Leidschen Hout, niet ontzag, op groote schaal men en takken af te plukken nee te nemen. Een dergelijke delzucht kan uiteraard niet len geduld. In de parken be- t ieder van de fraaie beplan- en te kunnen genieten en het 3toelaatbaar, dat enkelen, ten e zichzelf thuis een kort ge- te verschaffen, de met zoo- zorg gekweekte planten ver in. Verboden is het bij zich en en vervoeren van planten soortgelijk aan die, welke ter tee groeien, tenzij aanneem- wordt gemaakt, dat zij van fs afkomstig zijn. Het zal n.l. iet algemeen onmogelijk zijn le bewijzen, dat bepaalde bloe- of takken juist in het park zelT en niet elders zijn geplukt. Daarom moet degene, die met deze voorwerpen wordt aangetrof fen, zelf het bewijs leveren, dat zij van elders afkomstig zijn. De parken en plantsoenen worden nogmaals in de zorgen van het publiek aanbevolen: een fraaie, ongeschonden parkaanleg geeft allen vreugde en is dus een alge meen belang. Chr. H.B.S. Geslaagd voor het eindexamen diploma A: C. v. d. Berg, Sassenheim; G. P. D. Bos Leiden; W. v. Dijk, Leiden; W. de Groot, Oegstgeest; W. J. de Haan, Leiden; A. Jansze, Voorhout; J. J. Leenhouts, Leiden; F. Ch. H. v. d. Linden, Leiedn; W. A. F. Marijt, Leiden; J. C. v. Ooster rijk, Leiden; H. W. Pera. Leiden; H. B. Pothuis, Leiden; C. Wester beek, Sassenheim. Afgewezen één. Tuintjesver. „Ons Belang" Bovengenoemde vereeniging heeft Zaterdagmiddag in „Oud-Hortus- zicht" de jaarlijksche vergadering gehouden. De voorzitter, de heer Joh. v. d. Bos, opende met een woord van welkom tot de zeer tal rijke aanwezigen in het bijzonder tot den voorzitter van de woning- bouwver. „Ons Belang". Dit jaar zal weer een groote kweekwed- strijd gehouden worden, verdeeld in drie groepen, t.w. een kweek- wedstrijd voor tuinen, en venster- kweek binnen- en buitenshuis. De wisselprijs is een zilveren beker (vorig jaar voor de derde maal door den heer J P. Ouwerkerk, De Genestetstraat, gewonnen) en een wisselplaquette. De animo voor dezen kweekwedstrijd is dit jaar zeer groot. Dit jaar zullen ook twee keuringen gehouden worden. De commissaris, de heer M. Verhagen, en penningmeester, de heer C. Paauw, werden als zoo danig herkozen, terwijl de heerC, Streefland als secretaris, en de heer L. Baart als lid der kascom- missie gekozen werd. Na uitrei king van eenige mooie planten sloot de voorzitter de vergadering. HANDELSREGISTER K. v. K. Wijzigingen: C. Timmers, Scheveningerstraat 2, Katwijk a. Zee. Vleeschhouwe- rij en spekslagerij. De zaak is dd. Juli 1942 omgezet in een venn. o. firma: Slagerij C. Timmers. Venn,: C. Timmers en H. Tim mers, Katwijk a. Zee. Roozen en van Zanten's Bloern- bollenhandel. Stationsweg 248a, Hillegom. De vennootschap on der firma is dd. 14 Juni 1943 ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door C. G. van Zan ten, als eenig eigenaar, onder den naam: C. G. van Zanten's Bloembollen- Planten en Groen- tezadenhandel. Fa. A. Winninghoff, Van Man- dersloostraat 7, Alphen a/d Rijn, handel in manufacturen, meubi leering, kleeding enz. Overl. ven noot: B. A. Winninghoff, Alphen a/d Rijn, dd. 27 Nov. 1942. Het bedrijf wordt onder den ouden naam voortgezet door C. J. Win ninghoff als eenig eigenaar. Firma O. B. van der Ent Braat, voorm. Julianastraat 82a, Alphen a/d. Rijn, expeditiebedrijf. TJittr. eigenaar: A. van der Ent Braat, Alphen a/d Rijn, dd. 1 Aug. 1942. J. M. Meijers, Haarlemmer straat 100, Leiden. Handel in ATHLETIEK. Driedubbele overwinning van „Holland" te Rotterdam De jaarlijksche D. O. S.-estafettes op de Nenijto-sintelbaan in de Maasstad leverden, voor de Holland- ploegen wel bijzonder fraaie resul taten op. Allereerst werd de senio- resploeg, bestaande uit de loopers Knoppers, Roosendaal, Vis, De Vos, v. d. Water, Slijkhuis, Dopper, Stuivenberg, Nota en H. v. Bovene eerste In afdeeling A, met den schitterenden tijd van 19 min. 52.6 (vorig jaar 20 min. 27.9). De af stand bedroeg 7,5 K.M. Tweede werd Pro Patria. derde Trekvogels. De B-ploeg der seniores (v. d. Wilk, Redel, van Nood, Meiman, Warmer dam, Riethoven, Brouwer, v. Wijk, Driesen en Hejmich) werd eerste van de reserveploëgen in den tijd van 21 min. 46.3 (vorig jaar 21 m. 55). In de 1,5 KM. estafette voor junioresploegen werd Holland eveneens eerste met de loopers Pikart, Schwing, v. d. Houwer, Swaak, Jagerman, N. Bomhof en D. Nota. Tijd 3 min. 18.6 (vorig jaar 3 min. 24,6) Opmerkelijk is dat de tijden der 3 ploegen alle belangrijk beneden die van het vo rige jaar bleven. VOETBAL De bekereompetitie Voor den Ned. Voetbalbeker won Ajax met 80 van Wageningen en D.F.C. met 31 van MVV. In den eindstrijd komen dus Ajax en DFC. Waar deze wedstrijd zal worden gespeeld is nog niet bekend. WATERPOLO. De competitie Voor de com petitie speelt De Zijl I morgen avond alhier tegen H.G~A. I. TENNIS. De competitie De voornaamste uitslagen van dezen Zondag zijn: Hoofdklasse: DDVNw. Marlot Club 5—5. Eerste klasse: DDV 2WGA 41 (gest.), SiodSchiedam 73, Rood WitP. Marlot 46, Metse laarsThor 91. BredaPhilhar- monie 55. manufacturen. Bovengenoemde zaak Is met ingang van 1 Juni 1943 omgezet in een vennoot schap onder firma onder den naam: Meyers manufacturen en beddenhandel (Bep. Bep.) Venn, J. J. M. Meyers, Leiden en F. J. M. Meyers, Leiderdorp. Nieuwe inschrijving: Stereo Beschuit- en Koekfa- briekcN.V. Hoogewoerd 146, Lei den; hoofdzaak: Gouvernenestr. 69, Rotterdam. Beh. filiaal: J. Jansen, 's-Gravenhage. Chemische Industrie Leiden, Witte Singel 13, Leiden. Uittr. Venn.: Q. W. A. Bleys, Leiden. N.V. Levensmiddelenbedrijf v.h. J. Mijnders, Kanaalstraat 94, Lisse. De zaak is met ingang van 31 Oct. 1942 in liquidatie getre den. Liq.: J. C. Mijnders, Lisse. A. Verboom, Voorhouterweg 1, Rijnsburg. Broodbakkersbedrijf. De zaak is dd. 1 Jan. 1943 omge zet in een venn. o. firma o. d. naam: A. Verboom. (Bep. Bep.) Venn.: A. Verboom en L. van Tilburg, Rijnsburg. Opheffing: Wed. C. l'Ami, Wijk B. 416, Roelofarcndsveen. Handel in kruidenierswaren. De heer E. de Witte, alhier behaalde in den Haag het diplo ma voor heilgymnastiek en mas sage. ZEILEN. Hollandia-zeilwedstrijden Za terdag en Zondag hadden de van ouds bekende Hollandia-zeilwed strijden plaats op het Braassemer- meer. De deelneming was uitste kend. De uitslagen luidden: Zaterdag: ü-klasse: 1. Zenith II, H. W. Nijman. Drakenklasse: 1. Tijl Uilenspiegel, S. R. Blickman: 2. Saskia, H. A. Burgerhout; 3. Van Brakel, L. Feitz: 4. Dwingeland van W. B. A. Bakker Regenbogen: 1. Hollandia. C. van Staveren; 2. De Leede HI L. Doedes. Valkklasse: 1. Blauwvoet. J. Keij; 2. Binky, A. Kolk; 3. Papita, P C. G. 't Hooft; 4. Lapsus M. N. Bakker. Olympia- jollen: 1. Flying Fish. K. Volker; 2. Paraat. K. M. Kant Pampus- klasse: 1. Braassemermeer, W. M. van Staveren; 2. Viking. R. C. Beu kenkamp 16 M2 klasse: 1. Simon de Danser. J. van Dijk, 2. Cycloop, J. van den Hoek; 3. Annie H. N. Both; 4. Versatile C. Swarttouw. B.M.-klasse: 1. My Hobby. H. v. d. Stadt. Jollenklasse A: l. Lucky Rascal, D. van Eek. Zondagochtend: U-klasse: 1. Cop- pelstock. J. de Neree tot Babberich. Draken: 1. De Groene Leeuw. J. P. van Eesteren; 2. Thalatta, W. P. van Duijl; .3. Vliegende Hollander. P. Schieffér; 4. Dwingeland. W. B. A. Bakker Regenbogen: 1. Eelko W. Bergsma; 2. Hollandia. C. van Sta veren; 3 De Steur, L. v. d. Steur. Valken: 1. De Groene Leeuw, J. Kolff; 2. Blauwvoet. J Keij; 3. Lap sus, M. N. Bakker; 4. Dol-Fiin. F. Wouters. Olympia-jollen: 1 Jolly Roger, J. Berghoef; 2. Bulle Brega, Bob Markus; 3. Flying Fish K. Volker. Pampusklasse: 1. Winde kind. C. Sieverts; 2. Oppassertje, H. W. Stumpe. 16 M2, klasse: 1. Tjoba. D Lemmerzaal; 2. Kanebraaler, M. v. d. Meer; 3. Semper Spera. C. R. Bode; 4. Cycloop. J. van den Hoek. Sharpies: 1. 't Geusje. B. E, Ott; 2. All Weather, Stap; 3. Pluvier. J. de Boer. B.M.-klasse. 1. Rivaal. P. Simons- 2 My Hobby, H. van der Stadt, Jollenklasse A; 1. Woelwater tje. R. Kleijn; 2. de Glipper. G. Tims; 3. Lucky Rascal, D. v Eek. Zondagmiddag: U-klasse: 1. Cop- pelstock, J. de Neree tot Babberich. Draken: 1. De Vliegende Hollander, P Schieffer; 2 Thalatta. W. P. v. Duijl; 3. Dwingeland. W. B. A. Bakker; 4. De Groene Leeuw. J. P. van Eesteren. Regentjogen1. Hol landia, C. van Staveren; 2. De Steur L. van der Steur; 3. Boreas, S. de Wit. Valken: 7. Dol-Fijn F, Wou ters; 2. Pit-Pit, H. Pleterse; 3. Lap sus, M N. Bakker: 4 De Groene Leeuw, J. Kolff. Olympia-jollen: Black Magie. Stortenbeek; 2. Paraat K. M. Kant; 3. Pine, van Brumme- len; 4. Flying Fish. K. Volker. Pam pusklasse: 1. Holland. Sieverts; 2. Windekind, C. Sieverts. 16 M2. klas se: 1. Semper Spera. C. R. Bode; 2. Windparasiet, F. P. van Dijk; 3. Tjoba, D. Lemmerzaal; 4. Gejo III, G. A. Vrijdag, 12 M2 klasse: 1. All Weather. Stap; 2. 't Geusje. B. E. Ott. B.M.-klasse: 1. Rivaal, P. Si mons. Jollenklasse A: 1. de Glipper, G. Tirns; 2. Lucky Rascal. D. van Eek: 3. Woelwatertje K. Kleiin BRIDGE. Districtswedstrijd LeidenHaar lem Voor de paren-competitie van den Ned. Bridgelxmd vond in Schuttershof de districtswedstrijd LeidenHaarlem plaats. In de hoofdklasse waren de vertegenwoor digers van „De Sleutels" zeer suc cesvol. De eerste drie plaatsen wa ren n.l. voor RoemVisser (104y2 p.), Hins en partner (92(4 P-) en Lakenv. d. Star (88 p.) Vierde werd het paar SoomersHaver, uit Haarlem, met 84 p., terwijl Bonte Prins vijfde werden met 79 p. De le plaats in de le klasse was voor WigmanCorbière (Haarlem) met 106 p.; 2. SmittenaarBrokaar, 95y2 p.; 3. mevr. BoersmaKooiker (Haarlem), 93»/2 p.; 4. Slebosvan Delft, 79V2 p.; 5. echtp. Bleuzé, 78 y2 p. De tweede ontmoeting vindt as. Zondag te Haarlem plaats SCHERMEN. Kampioenschap op degen Door verschillende omstandigheden lieten velen verstek gaan bli de finale om het deeenkampioenschap van Ne derland. - dat in Den Haag is ge houden. Over het algemeen was de strijd zeer spannend. Het was jam mer. dat het electrische apparaat ontbrak. Als gevolg hiervan vielen er vele aanvechtbare beslissingen. De resultaten waren: 1. W. v. d. Berg. Rotterdam, 6 gew. P.. 12 ontv. en 18 geg. treffers; 2. J. Driebergen. Amersfoort, 5-12-18; 3. H. J. van Driest. Amsterdam, 4-15-17; 4. F. Kunze. Amersfoort, 3-15-15; 5. ir. A. v. d. Hoeven, Den Haag 3-15-15; 6. J. Hessink, Am sterdam, 3-17-15; 7. E. L. Kuypers, Den Haag, 3-17-15 en 8. J. K. van Hulssen Utrecht 0-21-11 GEBOREN Antonla Martha, d. v. H. W. C. Boom en E. J. Meurs; Pieter, z. v. A. Guijt en M. van Rijn- Johan Willem, z. v. J. Mark en C. M. de Jongh; Hendrikus Cornells Wilhel mus, z. v. H. T. Roodakker en W. C. Beurse; Gerhard, z. v, J. J. Berg huis en W. van Dam. Haagsche Rechtbank H. L. K. uit Leiden heeft terécht gestaan Inzake diefstal, en de rechtbank besloot over hem een rapport in te winnen. Nu was dit geschied en het adviseerde tot gra- tie-mogelijkheid. Doch daar zag de officier geen enkele reden voor, en het rapport gaf er ook geen argu menten voor aan. Daarom vorderde de officier een Jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. Een viertal verdachten was be trokken bij een inbraak in een pakhuis aan de Westerstraat te Leiden, waar costuums, regenjas sen en cacao waren opgeslagen, die een bode moest vervoeren voor zijn opdrachtgevers. Inbraak en diefstal waren uitgevoerd door de gebroe ders C. H. en C. T. K. en A. van B.—H. uit Leiden, thans gedeti neerd in het Huis van Bewaring, benevens door A. P. H.. die thans niet aanwezig kon zijn. Het aan deel van elk van dit viertal was verschillend; twee waren al in het pakhuis toen de anderen kwamen, doch de officier vond het aandeel voor allen gelijk, zoodat voor allen ook eenzelfde straf zou kunnen gelden. De goederen waren door verdachten verkocht, doch een deel kon nog worden achterhaald. De officier wilde rekening houden met de Jeugd van verdachten eenerzijds en ook dat dit hun eerste inbraak was, en vorderde daarom tegen elk van de verdachten acht maanden gevangenisstraf me aftrek van preventief INENTING TEGEN POKKEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis, dat op Woens dag 30 Juni a.s. tusschen 14 uur 30 en 15 uur 30, aan het Bureau van den Geneeskundigen Dienst, Mare 13a, gelegenheid is tot kostelooze inenting tegen pok ken. 8217 Trouwboekje meebrengen. Hoofdredacteur: B. W. Meuk» horst. Leiden; plv. hoofdredacteur: K. Been. Lelden. Redactiestaf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omgeving en Muziek. Verantwoordelijk voor de adver tenties: A. Poortman. koop gevraagd. Brie- met merk en prijs LANGEZAAL, Hoogewoerd 128b. wan INDERDAAD.. ons Tarwebrood rtlT OMZ'JN GOEDE HOE DANIGHEDEN!! vakkundig bereid iVer/déf: 'heer/tjrZ t/an fntaaU. !oop 493ste Loterij ot ais. Donderdag, toor: '0RSCHSINGEL 8. vraagt een Zicih aan te melden morgen tusschen 56 uur n.m. aan het filiaal Maarsmanssteeg. 8211 Nette DAGHULP gevr. van 95 u. te Wassenaar Meerdere hulp aanwezig. Goed loon, tram vrij. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 4080a. gevraagd. Br. met op. pr. en merk JOH. ALGRA, Linnaeusparkw. 18, Am sterdam, Telefoon 52963. ZIT- EN SLAAPKAMER. Gemeubileerd m. keuken of gebr. daarvan te Lei den of omgeving, gevr. voor 2 personen m.l. Br. Bur. v. d. BI. No. 3990a. Plantsoen 65, Tel. 26558 Opleiding Middenstandsexamen j Boekhouden, Talen, per cursus. Prospectus op aanvrage. Voor terstond een gevraagd intern. Liefst R.K., door W. Hoogeveen Breezand. 8147 Gevraagd door heer z.b. b.hdi. voor de maand Juli, gemeubileerde met of zonder pension, liefst centrum. Br. onder No. 8180 Bur. v. d. Blad. Allen die iets te vorde ren hebben van, verschul digd zijn aan, of beschei den of borgtochten onder zich hebben behoorende tot de nalatenschap van Mejuffrouw de Wed. G. HEEMSKERK, die laatst gewoond hebbende te Oegstgeest Sandtlaan, op 12 April 1943 is overleden wordt verzocht daarvan opgave, betaling of aan gifte te doen, voor 1 Juli 1943 ten kantore van A. W. C. Verhees, notaris te Katwijk. De afd, GELDLEENINGEN der Bank, Nieuwsteeg No. 4 te Leiden, geeft VOORLICHTING en BEMID DELING bij financieele moeilijkheden en verstrekt GELDLEENINGEN aan ambtenaren, gepension- neerden en werknemers in het particuliere bedrijf. Afzonderlijke gelegenheid tot het beleenen van panden, Nieuwst. No. 6. VRAAGT INLICHTINGEN.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3