Keuringen voor de Waffen-S.S. het Legioen en de Landwacht STADSNIEUWS RECHTZAKEN BINNENLAND SPORT AGENDA Burg. Stand van Leid In enkele Brabantsche dorpen vindt men nog de mutsenmaaksteri, die voor haar oude klanten de fraaie typische hoofdbekleeding maken en wasschen. Een mutsenmaakster te Den Dungen bij St. Michielsgestel bezig met het afwerken van een .poffer", het van kostbaar kant vervaardigde en met kunstbloemen versierde bovendeel van de muts, zooals die in de Meierij van Den Bosch wordt gedragen CNF-v. Rhljn-Pax m Jongen viel van een trap - De 10-jarige R. v. d. Meulen te Gro ningen was met vriendjes aan het spelen op de Ossenmarkt bij het circus Niezen. De jongen stond boven op een trap, toen plotseling een van zijn vriendjes hem aan het schrikken bracht. Hü viel er af en werd met een zware hersenschudding naar het academisch ziekenhuis overge bracht, waar hij eenige uren later is overleden. Boerderij uitgebrand Woens dag brak. doordat een gedeelte van den hooizolder inzakte en het vallende stroo op een brandend gastoestel terechtkwam, brand uit in de boerderij van S. aan den Lijsterweg te Hilversum. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de lx>er slechts één koe in veilig heid kon brengen. Het overige vee kwam in de vlammen om, terwijl de geheele inventaris der boerderij verbrandde. Slechts het woonhuis kon door de brandweer worden gered. Er was niets verze kerd. Zilveren jubilea bij de N.Z.li. Gisteren was het 25 jaar gele den, dat de heeren J. J. Lee mans, chef-wagenvoerder en V. C. Mooijekind, conducteur bij de N.Z.H.T.M. alhier, in dienst tra den. In verband met de tijds omstandigheden had de huldi ging ten huize van de jubilaris sen plaats. Talrijke bloemstuk ken hadden de woning van den heer Leemans in een bloemhof herschapen. Gistermiddag kwa men de directeur der N.Z.H.T.M. jhr. Roël, de chef van den uit voerenden dienst, de heer v. d. Vijver, en personeel uit Leiden en omliggende plaatsen, ten huize van den jubilaris. Onder hartelijke bewoordingen en ge- lukwenschen huldigde de direc teur den jubilaris en bood hem een geschenk onder couvert, en mevr. Leemans een fraaie bloe menmand aan. Nadat namens het Jubileumfonds een dressoir en bloemen aan mevr. Leemans waren aangeboden, offreerde een collega nog een fraai boekwerk. Voorts ontving de jubilaris nog vele anderé blijken van belang stelling in den vorm van ge schenken, bloemstukken en schriftelijke gelukwenschen, ook van passagiers. De economische rechter straft Eerst had J. de Vaal, thans gedeti neerd in het. Huis van Bewaring, vier schapen clandestien geslacht. Hij werd daarbij op heeterdaad door de controleurs betrapt. Zes weken later slachtte de man een schaap in de weide, welk dier door hem te Leidschendam was gestolen. Vooral diefstal van vee uit de wei de vond de officier van veel betee- kenis, en voor de gecombineerde feiten vroeg hij een jaar en zes maanden gevangenisstraf met af trek van preventief. Na het plei dooi, legde de rechter een jaar ge vangenisstraf met aftrek van pre ventief op. Uit de schuur van v. d. Meij te Rijnsburg haalde J. Proost uit die gemeente een geit weg. Nu ver dachte voor dien diefstal terecht stond, betoogde hij het dier te heb ben genomen om aan geld te ko men voo- het koopen van een cos- tuum zonder punten. Maar zoover was het niet gekomen. Dergelijke diefstallen vond de officier zooda nig dat een flinke straf noodig is, zoodat de eisch luidde negen maanden gevangenisstraf. De reac tie op den diefstal vond de verde diger zoodanig, dat er naar zijn meening reden was om een psy chiatersrapport in te winnen, of anders een clemente straf op te leggen. De rechter besloot het ge vraagde rapport in te winnen, ook omdat verdachte reeds eerder is veroordeeld. Volgens A. C. Brederode uit Was senaar had hij de distributiekaar ten die hij verkocht, in onderpand genomen, omdat hij geld leende aan een vrouw die kleeren voor de kinderen moest koopen. Toen het geleende geld niet werd terugbe taald, verkocht hij de kaarten, voor welk feit de officier twee maanden gevangenisstraf eischte. De rechter veroordeelde tot een maand gevan genisstraf. De kaarten waren geleverd door de hulsvrouw A. Groeneveld uit Wassenaar, die daarvoor terecht stond. Nu bleek dat de kaarten ln onderpand waren gegeven en niet verkocht zooals ten laste was ge legd, vorderde de officier vrijspraak, Waaito» <te rechter besloot. Tentoonstelling „Herlevend Ne derland" Woensdag heeft het aantal bezoekers aan de tentoon stelling „Herlevend Nederland" de 70.000 bereikt. De expositie te Groningen werd tot nu toe reeds door ongeveer 12.000 personen bezocht. WATERPOLO. Wedstrijden te Boskoop De volgende vriendschappelijke wed strijden zijn gespeeld: Boskoop I R.T. School 11; Boskoop II A.Z.C. II comb. 15; Boskoop da mesA.Z.C. II dames 30. ATHLETIEK. D.O.S.-estafette Rotterdam Holland neemt met twee seniores- ploegen en een junioresploeg deel aan de bekende D.O.S.-baanesta- fette te Rotterdam. WANDELSPORT. P.P.A.-tochten De Kring Lei den organiseert op Zaterdag 26 en Zondag 27 Juni as. dobbeltochten, waarvan de technische organisatie is opgedragen aan .P.P.A," De af standen bedragen van 20 tot 30 k.m. Voor deze tochten bestaat groote belangstelling. Daarna had de huldiging van den heer W. C. Mooijekind plaats. Onder hartelijke geluk wenschen, bood de directeur in bijzijn van den heer v. d. Vijver, en collega's een geschenk onder couvert aan, benevens bloemen aan mevr. Mooijekind. Van zijn collega's ontving de jubilaris een fraaie lamp. Gem. H.B.S. m. 5-j. c. Ge slaagd voor het toelatingsexamen le klasse: M. Bavelaar, K. van Bemmel. L. Beijer, P. P. van d. Blom, P. A. Beugel, R. Blote, D. J. Bolman, T. Brinkman, F. Brinks, J.vBrons, J. Bult, H. G. Drogee, A. D. Dirkse, D. Dreeft, W. F. Dreef, M. Dubbeldeman, J. Giskes, Ja. Sa. de Graaff, J. J. M. Groffie, A. de Groot, C. Hameter, F. Heemskerk, J. B. Heinemann, Cy, Hoogeveen, Ga. Fr. Hüner, H. Jongedijk, W. J. Juressen, F. A. van de Kamp H. L. van Kampenhout, F. Kastee- len, H. Klaassen, J. G. Kriek, G. F. Kruit, Je. Ga. Lammens, Ee. Me. van der Lelie, J. de Looze, J. Lut, Ca. van der Mast, G. Moree, W. N. van der Nat, D. Nederlof, Za. Te. Nederlof, Pa. Neuteboom, M. C. J. Nievaart, Sa. Le. Plantfeber, N. Quint, Me. Ga. Raar, J. van Riemsdijk, H. C. Rietbergen, Ha. Sa. Roel- se, L. H. de Rooy, R. de Ruyter, J. H. A. Schaper, W. Schotel, V/! van der Slik (Pijpers), K. Sloos, M. J. Smit, L. A. W. C. Ven mans, W. F. A. Vermaak, H. Visser, J Vochteloo, W. R. Vos, A. Vreeken, A. van der Waals. P. S. Wielinga, J. Wondergem, A. K. Zaagman, E. Zandvliet, Se. v. der Zee, W. W. van Til, G. M. Zijlstra. P Segeth. R.K. Hoogere Burgerschool Geslaagd voor het toelatingsexa men: L. Alkemade, Noordwijk; C. Bakker, Den Haag; A. v. Berge Henegouwen. Leiden; J. Boer kamp, Wassenaar; F. de Bree, Leiden; A. Elézar, Wassenaar; C. Fischer, Voorburg; E. Gans, Lei den; M. Geene, Oegstgeest; J. Gottenbos, Leiden; P. Hamm, Oegstgeest: J. v. Heteren. Leiden; P. Hoeks, Leiden; H. Hoffmann, Wassenaar; F. Hop, Leiden; A. v. d. Horst, Leiden; F. Hosman, Leiden; W. Keeven, Voorburg; B. v. d. Linden, Leiden; R.Melchers, Oegstgeest; J. Meijs. Leiden; E. Möller, Oegstgeest; L. Nouwens, Voorschoten; J. Perquin, Leiden: A. de Ruyter, Hazerswoude; P. Sier, Leiden; C. Thijssen. Zoe- terwoude; P. v. Tilburg, Wasse naar; J. Timp, Leiden: W. de Veer. Leiden: J. Verdam, Voor burg; C. Vollebregt, Oegstgeest; Vreeburg, Leiden; P. van Zijp, Leiden. Bij onze Vrijwilligers. Verzorging achter het front, een kopje koffie en een sigaret SS PK-Vermeei-O-H-P o Het SS-Ersatzkommando Ne derland deelt mede: Nederlanders van arisch bloed, in den leeftijd van 17-45 Jaar (ook gehuwden), die lichamelijk zoowel als geestelijk goed ont wikkeld zijn en zich geheel kun nen geven aan de eischen, die de opleiding hun stelt, kunnen zich bij de genoemde adressen ver voegen teneinde gekeurd te wor den. B{j de onderzoekin gen worden ook alle gevraagde Inlich tingen verstrekt met betrekking tot de verzorging der fa milieleden, duur der opleiding, extra le vensmiddelen enz. De aandacht wordt er op ge vestigd. dat voor de vrijwilligers, die om bepaalde redenen ln Ne derland moeten blijven, de mo gelijkheid bestaat, hun dienst t: ioen bij de Landwacht Neder land of bij het SS-Wachtbatail- on in Amersfoort. Tijdens deze keuringen kunnen dch ook degenen melden, die tot de Germaansche SS in Ne- ierland willen toetreden. Personen tusschen 18-30 Jaar, 'ie aanmeldingsplichtig zijn voor len arbeidsinzet, kunnen zich eveneens op een der keurings- dagen aanmelden en worden ge durende hun verbintenis van den arbeidsinzet vrijgesteld. 20 Juni 15-18 uur, Hengelo, café „Modern", Spoorstraat 18. 20 Juni 15-18 uur, Zwolle, ho tel „Geitenbeek". 21 Juni 9-12 uur, Assen, Con certhuis a. d. Vaart. 21 Juni 15-18 uur, Groningen, Concerthuis, Poelestraat. 22 Juni 9-12 uur, Leeuwarden, Huis Schaaf, Breedstraat. 23 Juni 9-14 uur, Amsterdam, Dam 4. 24 Juni 9-13 uur, Utrecht, N.V. Huis, Oude Gracht 245. 25 Juni 9-14 uur, Amersfoort, Polizeidurchgangslager, Leusder- weg. 26 Juni 9-14 uur. Den Haag, café „Den Hout", Bezuidenhout- scheweg. Sted. Gymnasium - Toegelaten tot de 1ste klasse: W. L. Blom- mendaal, Erica C. Boeke, J. Boter, J. Bruins Slot, P. de Buck, M. de Clercq, G. B. Crommelin, J. A. Dil. Theod. M. Th. Droogh, Joh. J. Èichhorn, Wilh. Ermers, H. R. Goudsmit, Isa le Grand, J. A. W. Groenewegen, Chr. A. de Groot, W. D. C. ter Haar, Alid. M. van Haasteren, R. Hazelhoff. J. R. H. Hoogervorst, Marg. J. Kloeke, Hendr. J. G. Kluit, J. D. M. Lek- kerkerker, K. Lems, Sophia M. L. van der Marei, Elis. G. Meurs, B. G. Moolenaar, H. N. de Mooy. Ida G. Chr. Niekerk, Herm. B. Roze- mond, A. van Santen, Alb. H. Schaper, H. P. van Soest, B. Tichelman, Wilh. A. Veltkamp, Joh. M. Verloop. Joh. M. W. van Weerlee, Baukje Weggemans, H. Weiland, J. Wiebes. Orgelavond Feike Asma - Het programma van den llden orgel avond a.s. Maandag door den heer Feike Asma in de Hooglandsche Kerk te geven, is samengesteld uit werken van Pachelbel, Bach, Reger en Widor. Ds toegang is vrij Examens Middenstands Diplo ma „Algemeene Handelskennis". De examens afgenomen door de Centrale voor Christelijk Han delsonderwijs werden gisteren voortgezet. Geëxamineerd wer den 75 candidaten. Geslaagd zijn de heeren A. Langeveld te Hazerswoude, H. Laros, W. v. d. Leek te Alphen a. d. Rijn, J. van der Leden te Nieuwveen, A. G. van Leeuwen, C. L. van Leeuwen te Warmond, D. van Leeuwen te Aarlander- veen, G. J. Lekkerkerker te Zoe- terwoude. N. F. G. Lens te Lei den, A. j. van Lent te de Kaag, D. Lodder te Vijfhuizen, Th. C. van de Loo te Aarlanderveen, mej. A, J. van der Loo, de heer C. N. van der Loo te Noordwijk, mej. G. G. Los te Oegstgeest, de heeren W. Los te Nieuwe Wete ring, A. Lubach te Oegstgeest, mej. Tli. M. J. van Lubeck te Leiden, de heeren C. P. van Maasdam te Abbenes, P. J. van Maasdam te Nieuw-Vennep, P. van der Marei te Voorschoten, A. Th. van der Meer te War mond, J. G. van der Mey te Oegstgeest, S. H. van der Meer te Abbenes, J. van Meerkerk, L. Mekel, H. Mens te Leiden, L. G. van der Mey te Sassenheim, F. Meyer, G. Meyer te Leimuiden, H. Meyer te Bennebroek, P. L. Meyer te Oude-Wetering, A. G. van Mil te Zoeterwoude, E. H, van der Mooren te Leiden, mej. A. M. Mugge te Leiden de heeren J. P. Mulder te Warmond. L. Mulder te Leiden, M. van Muyen te Alphen a. d. Rijn, W. S. Muysson te Lisse, J. C. Mijn- aers te Lisse, G. Nasveld te Voor schoten, W. C. van Niekerk te Zoeterwoude, H. van Nielen te Waddinxveen, C. van der Niet te Noordwijk Zee, mej. A. C. van den Nieuwendijk te Voorschoten, de heeren H. A. Nieuwenhuis te Lisse, A. van Nieuwkoop te Voor burg, C. N. Noordermeer, te Kat wijk Rijn, S. W. Noordermeer te Sassenheim. A. C. van Noort, Lei den, mej. Th. M. van Noort te Oegstgeest, de heeren H. W. Nout te Nieuwveen H. van Oosten te Leiden, W. Öosterom te Voor schoten, G. W. Oosterwijk te Oegstgeest, M. A. Oosterwijk te Leiden, J. Oostveen en P. Oost veen te Sassenheim. Afgewezen 17 candidaten. Niet opgekomen 6. H.B.S. voor Meisjes - Geslaagd voor het toelatingsexamen eerste klasse: A. M. v. d. Berg, A. M. Bey, M. Bleuzé, A. Bodde Bou- man, M. v. d. Boer, G. E. H. Bosschart. J. G. C. Boterenbrood, E. Coors, P. W. de la Court, C. M. J. M. Dek, E. B. E. Domisse, M. van Eecke, S. M. van Es, G. W. van Ewijk. N. Feit-kamp, C. M. Fornara, H. J. Gerlings, J. G. M. Goddijn, P. van der Graaf, C. M. C. Groenhuizen, A. M. Grulle- mans, L. E. Heine, W. v. Heusden, J. M. van Heuven, J. W. J. van Hoek. G. van der Hoeven, L. D. Lameyer, C. v. d. Leeden, I. A. R. Magé, H. van der'Mark, T. Mast, C. C. P. Mentink, W. Molhoek, B. van Noord, M. Oort, J. N. Ot- tevanger, W. A. Plas, A. Ponsen, H. P. Róoyakkers, L. G. van Rij- singe, A. J. Schallenberg, C. M. E. Smit, M. van Steenis, G. Tel- jeur. E. C. Turion, C. J. Verhey van Wijk, W. Verkoren, H. A. J. Verschoor, L. G. Vroom, Th. M. F. van der Vijver A. A. Wenne- kers, H. M. Zandvliet, N. A. E. Zwart. - Het examen wordt met 15 candidaten voortgezet. Maandag. Hooglandsche Kerk: Orgel eert Feike Asma. 8 uur nam Pieterskerk: Sprekers prof'a. v. d. Leeuw en ds. h. c t< 7'/2 uur nam. Stadszaal: „Con Amore", Dit ring ,,Die Jahreszeiten", 6 uur i Leiderdorp (Ned. Herv. Ke Spr. ds. G. Ph. Scheers van Alj 7'/2 uur nam. De geneeskundige dienst te den wordt van hedenavond 8 tot Maandagmorgen 8 uur waa nomen door de doktoren van phen, Kprs, Langezaal en Sim Te Oegstgeest door dr. A. B, j Vries (Leiden). Telef. 22331. De avond-, nacht- en Zond dienst der apotheken te Le, worden van Zaterdag 19 Juni uur tot Zaterdag 26 Juni 8 waargenomen door de apothee Driesum, Mare 110. Tel. 2O40( de Zuiderapotheek, Lamn schansweg 4. Tel. 23553. Te Oe geest door de Oegstgeestsche theek, Raadhuispark 8, Tel. GEBOREN Willem Louis, z. v. W. K. v.. wijk en L. van Harskamp; Caro Marie, d. v. A. E. Bleijs en M. 1 seel; Jacob Cornells, z. v. G Rietkerk en M. Rijfers; Ronald thonius Maria, z. v. J. H. v. Nii en H. Hoogeterp; Jannetje, d W Ladan en J. Robbers; Cha Louis Rudolf, z. v. C. L. Vers en N. van Mulligen; Adrianus bertus, z. v. A. Vermeulen en de Ruiter; Gerardus Abraham tonius, z. v. G. A. Knijper en P. M. Luijten; Jacobus, z. v Stoof en J. P. Pardon; Eleonon v. P. Poeliejoe en C. Cornell Maria Mathea, d. v. J. Kuyvei ven en W. M. van Dooren; Wil Theodorus, z. v. H. J. W. Anibi S. Zirkzee; Maria Gerarda, d. v G. J. Janson en F. A. W. M. Cleef; Jacques Paul, z. v. J. Laarman en M. M. A. Lamb Veronique Maria Ilona, d. v. J, Laarman en M. M. A. Lambert Adrianus Cornells, zn. van de Joode en H, de Haan; Pan Wilhelmina Maria, dr. van J.S en M. A. van Rooden. Hendrik Willem Teunis, z. H. Blote en E. Nievaart; Lei Apolonia, d. v. M. F. Boot en Stouten;, Gerhard Willem Jos z.v. H. T. Seisveld en M. G. J. 1 boo; Clara Johanna, d. v. F. H van Elten en J. de Vreugd; Ja z. v. C. Klok en C. van Duif bode; Maria Agnes, d. v. C. H.l gervorst en M. A. van der Put Catharinus Albertus, z. v. P. Wolswijk en A. A. van der J Petronella, d. v. D. Hertog en de Kooter' Nicolaas, z. v. T. Ou hand en W. v. d. Oe/er; Jan cob, z. v. L. Paap en T. Boers; nelis, z. v. J. de Reus en H. Fa Sietske, d. v. H. Brander en Honcoop; Arie Cojnelis, z. v. C Elshout en J. Hofland; Petrom d. v. H. Cossee en P. Kasteel; A] Ionia Valentina Veronica, d. v P. van der Kraan en S. C. Kor cak; Anna Judith, d. v. P. Strater en J. Zaalberg; Alida Ch tina, d. v. P. J. Oudshoorn.en van 'schoonderwoerd den Bezen Jacoba Maria Margaretha en Ai nius Johannes Simon d en z R. J. Goldenberg en J. M. de j bander; Jeanne Isabelle Tlier d. v. M. A. Stapper en J. I. T. I man. Daniël, z. v. J. H. Schlagwein S. C. Hoppenbrouwer. Francisca Maria Theresia, d F. j. Bonnet en C. M. Baars; sanna, d. v. D. Gijsenij en S. B leert- Annie Petronella, d. v. P- Stijger en A. P. van der Lm Annie, d. v. M. A. Opmeer en Bax; Johannes Pieter, z. v. P. vark en H. Rooda; Leonardus tonius Johannes, z. v. L. J. Nobelen en A. C. van Kester Hildegard Anna Sofia, d. v. J. Belt en S. Pelezijnski; Robert C nelis, z. v. J. P. van der Zeeuw E. van der Noordt; Aldegcmda v. J. P. van Hove en C. Tisse Johannes, z. v. P. de Mooij en de Bruin; Karei, z. v. K. van vï ren en M. Chaudron; Elisabeth v. H. van den Berg en C. G. Sonsbeek; Theodora Gezina, d. T. Heuzen en G. E. Stoffels. ONDERTROUWD P. Brussee, jm., 24 J. en E. U laar, jd., 25 j.; A. Barendse, jm-> I. en J. Marijt, jd., 24 j. L. Klinkhamer Jm. 28 j. en H Molenaar, jd. 27 j.; H. N. Linge jm. 25 J. en M. J. Heruer, jd. A P. Vermeij, jm. 28 J. en P. F' derhijn, jd. 25 j.; W. Sllngerb jm. 24 j. en E. Onvlee, Jd. J. T. Belt, jm. 25 j. en C.M.T" hoff. jd. 23 j.: A. J. C. van Pluym, jm. 23 J. en M. C. man. jd. 21 j.; P. M. du Prie, 23 J. en C. S. Krietemeijer, j.; W. F. Bavelaar, jm. 25 j. W. Pardon, jd. 21 J.; H. van mert, jm. 23 j. en J. Heem»1 jd. 19 j.; T. van Leeuwen, jm- j. en P. Blansjaar, jd. 22 J.; ten Hooven, gesch. 47 J. en A Kapteijn, jd. 31 J.: W. Bijlo, 22 J. en C. J. van Warmerdam. 21 jaar. J. Mulder, jm., 27 j. en G. F- dershoff, jd.. 25 J.; H. Veroi Jm.. 24 J. en S. C. Rehling, jd-, 1 H. A. Gieske, jm., 26 j. en van Kins, Jd., 25 jaar.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2