UNICUM o KLEINTJES Pim UIT DE RIJNSTREEK LAATSTE BERICHTEN Verkenningsactie in het Oosten. FAMILIEBERICHTEN ITAUAANSCH WEERMACHTBERICHT PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST OFFICIEELE MEDEDEELING IS 't nou echte Koffie? geurig koffie-surrogaat. za<|en rr Gevraagd Aangeboden Personeel gevr. Personeel aang. Kamers gevraagd Diversen Pd. v.m. 10 en n.m. 5 u.; 2en v.m. 10 u. ds. Visser Ned. it. Bond, 2en Pd. v.m. 10.30 u„ Westmijse van Rotterdam, (■oorschoten Ned. Herv. Kerk: Pd. vm. 10 en nm. 5 u. (koor), Fortgens; 2de Pd. vm. 10 u., ds. rmet van Leidschendam Ger. rk: le Pd. vm. 10 en nm. 5 u., Houtzagers Geref. Gem.: le nm. 5 u„ leesdlenst Ver. d' Vrijz. Herv. (Leidscheweg 66) e Pd. vmè IOV2 u„ dr. K. H. ersema van Leiden. (Vaddinxveen Ned. Herv. Kerk Pd. vm. 10 u. en nm. 6y2 u. en e Pd. vm. 10 u., ds. Vroeginde- ij Geref. Kerk: le Pd. vm. en nm. 6 u. en 2de Pd. vm. 10 ds. Smidt Oud-Geref. Gem.: Pd. vm. 10 en nm. 5% u. en e Pd. vm. 10 u.. ds. van der aats Wet en Evangelie: le vooral. 9Va u., ds. Kalkman v. jerden Rem. Geref. Kerk: 2de vm. 10 u. ds. Zuurdeeg Rem. rk: 2e Pd. nm. 4 u.. ds. de Ro- van Vlaardingen. Wassenaar Dorpskerk: Zat. 1. 7'/2 u-, gebedsuur; le Pd. vm. 05 u., dr. Honders; nm. 5 u., ten Kate; 2de Pd. vm. 10.05 u., od v. d. Ree Klevietkerk: le vm. 10 u., ds. ten Kate; 2de vm. 10 u„ ds. Vermet v. Leid- iendam Ned. Prot. Bond: le vm. 101/2 U-i mej. dr. J. W. rfst. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Pd. vm. 10y2 en nm. 7% u., ds. Stoppelaar; 2de Pd. vm. loy2 u., zelfde Den Hoef (Chr. School) Pd. m. 3 u., dezelfde Geref. rk: le Pd. vm. IOV2 lees- inst; nm. iy2 u. en 2de Pd. vm. !i u., ds. de Ruig. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Pd. vm. 10 en nm. 4)4 u. en e Pd. vm. 10 u., dr. J. J. Wol- acorp Geief. Kerk: le Pd. 1 10 en nm. 6 u., ds. H. Ver- iys; 2de Pi vm. 10 u. dezelfde Geref. Gent. le Pd. vm. 9)4 en 1. 2(4 en 2de Pd vm 9)4 uur, «dienst Ver. tot Verbr. der ref. Waarheid: le Pd. vm. 10 en 1 7 u., en 2de Fd. vm. 10 en nm. u., de heer Kruithof te Waarder Ver. van Vrijz. Herv.: le Pd. nm. l., de heer B. Schouwing te Delft Zwammerdam Ned. Herv. rk: le Pd. vm. 10 en nm. 6)4 en 2de Pd. vm. 10 u. ds. Pop touw „Rehoboth", Tempelpol- r. le Pd. nm. 3)4 u. de heer van r Kraats Geref. Kerk: le Pd. 1, 10 en nm. 7 u., ds. Zwaan; 2de vm. 10 u., dezelfde Rem. eref.) Gem.: le Pd. vm. 10 u., ij. ds. Günther. HED. HERV. KERK. ieroepen. Te Katwijk a. d. Rijn, A. J. Bronkhorst te Wijk a. Zee. KEF. KERKEN. Beroepen. Te Delfzijl, ds. G. van oren te Wezep Bedankt. Voor itphen ds. G. van Andel te Oos- r-Nijkerk Benoemd tot hulp- ediker te Leiderdorp, cand. J. lopmans te Ede. :REF. GEMEENTEN. Tweetal. Te Dordrecht, ds. P. inkoop te 's-Gravenhage en ds. van Stuyvenberg te Yerseke. PHEN AAN DEN RIJN. Zilveren Jubileum De heer B. ilak herdacht het feit, dat hij 25 ar geleden als boekbinder in snst trad bij de Inrichting voor meente-admlnlstratie van N. msom N.V. alhier. De Jubilaris ird gehuldigd te midden van di- :tie, chefs en personeel der bin- rij. De directeur, de heer N. Sam- m, sprak woorden van geluk- nsch en dank en memoreerde kele gebeurtenissen uit de afge- open 25 jaar. Spr. legde er den druk op, dat de Jubilaris steeds t betere, mooie bindwerk mèt oote toewijding heeft verzorgd daardoor heeft medegewerkt om n naam der inrichting hoog te Uden. Hij bood een stoffelijk blijk n waardeering aan. De chef der tderij, de heer Buitelaar, gewaag- van de prettige samenwerking e met den jubilaris bestaat en BINNENLAND. Wat op de nieuwe bonnen te verkrijgen is. Zooals uit d.e he den gepubliceerde bonnenlijst blijkt, komen kinderen van 0 tot en met 3 jaar, die woonachtig zijn in het stadsgebied, in aan merking voor 300 gram sinaas appelen. In verband hiermede geven de bonnen „Reserve 4-35" met rooden opdruk recht op het koopen van 300 gram sinaasap pelen in het stadsgebied. Het zal niet steeds mogelijk zijn de si naasappelen onmiddellijk te be trekken in verband met de be voorrading van den handel. De handelaar is verplicht onmiddel lijk bij de aanbieding der bonnen de sinaasappelen af te leveren; vóórinlevering is dus niet geoor loofd. Met ingang van 12 Juni a.s. zullen kinderen van 4 tot en met 13 jaar wederom 14 liter gestan daardiseerde melk per vier we ken ontvangen. Inplaats van de extra hoeveelheid karnemelk, die voor de thans afgeloopen periode beschikbaar was gesteld, wordt evenals vóór de laatste verlaging van het melkrantsoen, thans ge standaardiseerde melk gegeven. In verband hiermede geven de bonnen „Melk 25 t/m 28" van 13 Juni tot en met 10 Jt\ni a.s. elk recht op het koopen van 13/4 liter gestandaardiseerde melk. Voor het koopen van 13/4 liter taptemelk zijn voor het bovenge noemde tijdvak voorts de bonnen „Taptemelk 25 t/m 27" aange wezen, terwijl de bonnen „Tap temelk 28" op het koopen van 13/4 liter karnemelk recht ge ven, of, indien de handelaar niet over een voldoende hoeveelheid karnemelk beschikt, op het koo pen van eenzelfde hoeveelheid taptemelk. Mr. R. A. H. Bertels overleden Op 58-jarigen leeftijd is na een ziekte van' ongeveer twee maan den mr. R. A. H. Bertels te Am sterdam overleden. Hij was de zoon van B. H. Bertels, oprichter van N.V. Bertels' Oliefabrieken aan den Omval te Amsterdam. Daar trad hij in 1909 in de zaak, die hij mede tot bloei wist te brengen. Op vele verwante ge bieden maakte hij zich zeer ver dienstelijk. Op sociaal gebied was hij lid van den Raad van Beroep voor Sociale Verzekeringen en op sportgebied lid van het hoofdbe stuur van de Ned. Wielren-unie en voorzitter van de protestcom missie van de N.W.U. GELDIGHEIDSDUUR VLEESCH BONNEN VELENGD. Nieuwe bonnen worden Dinsdag bekend gemaakt. - De vleeschbonnen voor de periode van 13 tot en met 26 Juni zullen eerst op Dinsdag 15 Juni worden gepubliceerd. Hier bij zal van de normale manier van bonaanwijzing worden afge weken. De geldigheidsduur van de thans loopende bonnen 23a, 23b„ 24a en 24b is verlengd tot en met Zaterdag 19 Juni a.s. sprak de beste wenschen uit voor de toekomst. Namens de collega's sprak de heer Bonte; hij bood na mens het personeel een geschenk aan. De jubilaris dankte hartelijk Den heer Polak bereikten nog tal van gelukwenschen en blijken van medeleven. DUIKBOOTSUCCESSEN. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „Van het Oostelijke front wordt activiteit van verkennings- en stoottroepen gemeld. Bij een aanvalspoging van sterke bolsje wistische luchtstrijdkrachten op Duitsche frontvliegvelden in den centralen sector van het Ooste lijke front ontstonden hevige luchtgevechten in het verloop waarvan de vijand zware verhe zen leed. In den nacht van 10 op 11 Juni vielen zware Duitsche gevechtsvliegtuigen een bolsje wistisch bewapeningsbedrijf aan. In het gebied van de Middel- landsche Zee schoten Duitsche en Italiaansche jagers gisteren 22 vliegtuigen neer. Duitsche duikbooten boorden in een zwaren strijd tegen be schermde convooien en afzonder lijk varende schepen 9 schepen met een gezamenlijken inhoud van 43.000 brt. in den grond en plaatsten torpedotreffers op twee andere schepen. In de periode van 1 tot 10 Juni werden door vlootstrijdkrachten en de lucht doelartillerie van de marine 10 vijandelijke vliegtuigen vernie tigd. BUITENLAND. Boete voor stakende mijnwer kers. - De maatregel der Ame- rikaansche regeering, volgens welke de mijnwerkers, die in de afgeloopen week niet gewerkt hebben, een boete van 1 dollar per niet gewerkten dag tot een bedrag van 2.250.000 dollar moe ten betalen, dreigt nieuwe sta kingen te zullen veroorzaken. John L. Lewis, de voorzitter van de vereenigde mijnwerkers, heeft de boete een brutale toe passing van economische sancties genoemd. - (D.N.B.) De handen ineen voor Winter hulp. - Giro 5553. Ontleend aan andere bladen. Bevallen: v. Eek-Lodder z., Hemmen; Fourdraine-Tazelaar z. Oostburg; v. Assum-Tjebbes z., Laren; de Pesters-Telders d„ den Haag; v. d. Sommen-Kronenburg z. Helmond; Mertens zur Borg- B-. '.:ndijk d., Voorburg; Saal- Zwaag, z., Wieringerwerf; Pe kelharing-Berger z„ Hoorn; v. d. Kroon-v. Schaick z., A'dam. Gehuwd: J. Hardy en W. v. Doodeweerd, A'dam; W. F. We ber en E. A. Brinkman, den Haag; P. C. Boeren en R. Ver- steegh, Haarlem; E. C. G. Schrei- nemacher en H. Rosenmöller, Maastricht; W. J. F. de Rijck van der Gracht en J. Melchers, Schiedam; G. A. Canneman en M. E. Houck. Deventer; B. C. v. Willigen en J. P. v. Suylekom, R'dam; J. C. Bax en A. Theron Mulder, Voorburg. Overleden: G. Renooy m., 57 j„ A'dam; D. Langereis m., 48 j. A'dam; A. C. Budde m„ 66 j. R'dam; C. G. M. Kraakman v., 75 j. Bloemendaal; W. de Haas, m., 63 j. den Haag; G. Blok m„ 75 j. R'dam; D. Th. v. Heek m., 57 j. R'dam; F. Schortemeyer m„ 77 j. Soestdijk. LUCHTACTIE VOORTGEZET. Het Italiaansche hoofdkwar tier deelt mede: .Machtige formaties vijande lijke bommenwerpers en jagers wisselden elkander gisteren en vannacht boven Pantelleria af. Het garnizoen, hoewel door een duizendtal toestellen bestookt, liet een nieuwe sommatie tot over gave op fiere wijze onbeantwoord. Jagers van het 53ste regiment en de 150ste groep, die op stout moedige wijze den strijd aan bonden met numeriek superieure strijdkrachten schoten 12 toe stellen tijdens verbitterde ge vechten neer. Tevens werden 8 vliegtuigen boven het eiland neergeschoten door Duitsche ja gers. die bovendien twee Curtiss- vliegtuigen nabij Kaap Bon tot den strijd dwongen en in zee deden storten. Ter hoogte van Kaap Blanc in Tunesië vielen onze torpedovliegtuigen een con- vooi aan en troffen een stoom schip van 3000 ton. Zeven toe stellen zijn niet van de operaties van dien dag teruggekeerd. Een vijandelijk vliegtuig, dat met mi- tvailleurvuur enkele motorpa trouillevaartuigen trachtte aan te vallen voor de kust van Calabrië, werd door de luchtdoelartillerie neergehaald." Na-uitreiking. Zij, die hun bonkaarten voor de 7de periode 1943 niet op tijd hebben afgehaald, zullen op Dins dag 15 Juni ek. alsnog in de ge legenheid worden gesteld deze af te halen aan het uitreikkantoor „Den Burcht". Inlevering diverse bescheiden. In verband met den 2den Pink sterdag dient inlevering door detaillisten enz. als volgt te ge- Dinsdag 15 Juni: de slagers van 8.15 tot 10.45 uur; detaillisten codenos. 1001/2000 van 10.45 tot 15 uur; codenos. 2001/2094 van 15 tot 17 uur. Woensdag 16 Juni: Detaillisten codenos. 2095/4010 van 8.15-13 uur; grossiers ook van Maandag en Dinsdag van 8.15-12 uur. Tabak- en Textielhandelaren van 13 tot 16 uur. Donderdag 17 Juni: aardappel handelaren van 14 tot 16 uur. De overige inleveringen blijven onveranderd. 7850 INLEVERING VAN GRANEN, ZADEN EN PEULVRUCHTEN EN RESTANTEN ZAAIZAAD VOOR 13 JUNI A.S. De telers van granen, zaden of peulvruchten en zaalzaad, en de handelaren In zaaizaad zijn ver plicht de navolgende door hen voorhanden of in voorraad gehou den, dan wel bij derden opgeslagen producten, vóór 13 Juni 1943 in gedorschten toestand in te leveren bij een door of vanwege het aan- en Verkoopbureau van Akkerbouw producten (P.A.V.A en P.V.C.) aan te wijzen pakhuis of laadplaats: vraagt zich af Nu ben ik vakman, maar je zou zwéren, dat 't gezet - was van echte Santos-koffie Datzèlfde aroom, diezèlfde fijne koffie-geur! Da's wéér! Proef 't maar! 36 ct. per rantsoen VAK OEB PLAATS S 80LSWARD S granen met inbegrip van boek weit; peulvruchten, met uitzondering van die, welke groen geplukt zijn, doch met inbegrip van wikken en lupinen; lijnzaad (vlasbollen), kanarie zaad, koolzaad, raapzaad, blauw- maanzaad, karwijzaad (karwij), geel- en bruin mosterdzaad (gele en bruine mosterd) alsmede de producten, waarvan de bovenge noemde een bestanddeel uitmaken (b.v. gemengd graan), met uitzon dering van mengvoeder, dat op re gelmatige wijze ls betrokken; zaaizaad, met uitzondering van: a. alle origineele en elite zaal- b. de door den N.A.K. te velde en op partij goedgekeurde en ge plombeerde winterzaaigranen; c. de door den N.AÜK. te velde en op partij goedgekeurde en ge plombeerde groene zaalerwten, voor zoover deze door het Nebupza worden overgenomen; d. het door den N.A.K. te velde en op partij goedgekeurd en ge plombeerd, alsmede het door den N.A.K. uitsluitend op partij goed gekeurd en geplombeerd zaalUjn- e. 'het door den N.A.K. te velde er. op partij goedgekeurd en ge plombeerd. alsmede het door den N.A.K. uitsluitend op partij goed gekeurd en geplombeerd en voor zaaidoeleinden bestemd winter- koolzaad en winterraapzaad; f. het voor zaaidoeleinden be stemd geel mosterdzaad; g. alle voor zaaidoeleinden be stemde mals. De verplichting tot inlevering geldt niet met betrekking tot het resteerende gedeelte van de hoe veelheden (met uitzondering van zaaizaad)welke ingevolge het uit voeringsbesluit inlevering van in levering zijn vrijgesteld, zooals gra nen en/of peulvruchten, vrijgesteld als teeltpremie of voor zelfverzor- ging, vrijgestelde haver en/of mals, en eveneens niet voor gras- en kla verzaden, zaden van groenvoeder- gewassen en suikerbietenzaad. Door of vanwege het Aan- en Verkoopbureau van Akkerbouw producten (P.A.V.A. of P.V.C.) kan in bijzondere gevallen, waarin de inlevering van de genoemde pro ducten vóór 13 Juni 1943 niet of bezwaarlijk kan plaats vinden, het tijdstip vóór hetwelk moet worden ingeleverd, op een lateren datum worden vastgesteld. 7848 Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst. Lelden; plv. hoofdredacteur: K. Been Leiden. Redactiestaf: B. W Menkhorst, Buitenland en Tooneel- K. Been, Binnenland en Sport: J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omgeving en Muziek. Verantwoordelijk voor de adver tenties: A. Poortman. Eleetr. artikelen, zoo- 'Waschmachines. stof fers. pickup-comb., tsterkers. kachels enz. Uur kaartje. De Jong, 1 Costastraat 69. Tel. 055. Gramofoonplaten. Ik ei f. 1.75 per kilo oude en ge tikte platen! Ook or kofferpathefoons, ■ndolines harmonika's 'thefoons enz. geef ik jde prijzen. W. Grön- Burgsteeg 9, Leiden Een paar In goeden zijnde jongens- Uoenen, maat 38. C. Marnixstraat 22. Heerenrijwiel, met ode banden. C. van 'ek. Hoofdweg 1631, Abbenes. Tafelkleed, schoor- senioper en tevens ugeb. oude beschadig- encyclopaedic (Wink- Prins) f.10. J. de «er, Bronkhorststr. 33 Uw naaimachine nu een kostbaar bezit. Laat ze ons eens goed na zien en schoonmaken. Bijtijds verholpen klei ne storingen voorkomen kostbare reparaties. Pfaff Naaimachinehuis, Lelden alléén Steenstr. 19, Telef. 23795. Invalidewagens met motor, trap- duw- en hefbeweging. Rol-, ge mak en geheel verstel bare ziekenstoelen. In koop. Verkoop. J. Siep- kes. Tel. 39.24.51. Apeld. laan 228. Haag. Goed onderhouden kinderwagen, prijs f35. Te zien 's avonds na 7 uur. v. Rooyen, Leid scheweg 525, Voorscho ten. Een foto-vergrootlngs toestel, nog nieuw voor f. 80. Een paar dames zomerschoenen voor f. 6.50, maat 39. 1 paar donkerbl. suêde pumps, hooge hak, maat 381/2 f. 14. Vermeulen, Kai- serstraat 32 A. 's Mor gens voor 12 uur. Een in goeden staat zijnde kinderwagen. Prijs f35 Te bevragen v. Weizen 3 Oct.str 66 Een huiskamer- en een salonlamp. totaal f25. Ter ruiling paar als nieuwe kinderschoe nen maat 26 voor 28 M. Kruider. Heerensin gel 10, Leiden. Een mah.hout ledi kant met springbak en nachtkastje met mar mer blad en 2 stoelen voor f. 80. Na 7 uur bij de Leeuw. Jacob Cats- laan 73. Leiden. Een ln goeden staat zijnde kinderwagen (nieuw model) en kin derstoel, prils te zamen f. 60. H. J. Verhoeven. Kabel 13. Nw. Vennep. Groot mah. huisorgel als nieuw 41/2 spel m. 18 reg.. trompet, subbas, fluit enz., ook bespeel baar met 64 rollen prijs f. 1400. Huisorgel 7 reg. f. 160. Schoneveld. Stad houderslaan 21. Een moderne kinder wagen, oude kwal. f. 65. G, J. Altorf. Halleke- straat 80. Wassenaar. Prima gasoven. klein formaat, f. 700. Hooge- veen. Haagweg 54. Zw. leeren beenkap pen. oude kwal. f.25. Gr: mahonie staande lamp m. kapgeraamte f. 40. Vóór 12 uur. Stuurman. Geversstr. 56 Oegstgeest 2 d. vilthoeden z. g. a. n. f. 10 p. St., 1 p. pumps m. 38 f. 7.50, 1 d.bl. zeilbroek (tricot) f.10, 1 bont (vos) f.20, 2 d.Japonnen m. 42 f. 10 P. stuk. Muyzert Leven daal 110. Toonbank, 210 lang en 65 breed met 4 cm. marmeren plaat, alles in goeden st. f.80. N. Klein Zuidstr. 63, Katw. a/Zee Koolrapen-planten ca. 2 R.R. beste planten, ook per 1000 of 100 stuks bij Jac. van Duijn, Parlevlletslop 24 te Kat wijk a/Zee. Meisje, voor halve da gen. 's Vrijdags langer. Wasstraat 43. Nette werkster, voor vast. 2 dagen per week. tot hulp van dagmeisje, G.G. of P.G., tegen 1 Juni. Aanmelden 's av. van 78 uur L. de Colignylaan 1 Oegstg. In gezin met 4 jonge kinderen, tegen 15 Juli of eerder meisje, v d. en n.. zelfst kuim. wer ken en koken en Juffr. van 8 1/26. v. s. g. v. Aanm. 8-10. Mevr Kui per. Rilnsburgerweg 31 B Welk net meisje pl.m. 15 A 16 J. ls genegen mil in de huishouding te helpen van 2 tot 4 uur bil een vrouw al leen. Te vervoegen: Minnebroersgracht 15 Leiden. B. z. a. broodbakker, boven 45 J.. bekend met alle bakkerswerkzaam heden. Brieven Bur. v. d. Blad No. 3679 k. Nette burgerwed., m.b. i.. N.H zoekt plaat sing in huishouding, in of om Leiden liefst bil heer alleen, ook toil hee- renboer. Br Bur. v. d. Blad onder No. 3682 k. In klein gezin, voor direct of later gevraagd dienstbode, voor heele of halve dagen Goed loon en vergoeding tramkosten. Mevr. de Wit Krimkade 43 Voor schoten bi) halte Zil- verfabriek. Net meisje, voor de morgenuren van 8.30 tot 1.30. leeftijd 14—16 Jaar. Carel Peterse. Noordelnde 31. B. z. a. net meisje. 28 j.. voor halve dagen. Liefst te Voorschoten of Wassenaar. Brieven Bur. v. d. Blad No. 3626 k. Gedupeerd echtpaar, Hagenaars, zoekt gem. zit- en slaapkamer en keuken of medegebr v. keuken. ingaaDde Juli of Aug. a.s. Brieven Bur. v. d Blad No. 3615 k. Jong echtpaar vraagt ongeméub. etage oi 2 kamers met kookgele genheid te huur. Brie ven Verllnd. Ten Kate- straat 8. Verloren blauwe wol len deken in doos bij verhuizing van Leiden naar Rijswijk vla Leid schendam op Dinsdag 11 Mei. Tegen belooning terug te bezorgen: Broekslootkade 117 Rijswijk. Ter overn. kruide nierszaak wegens ge vorderden leeftijd, klei ne toewijzing mooie in ventaris. met woning- ruil. Brieven Bur. v. Blad onder No. 3606 k. n In ruil aangebod. een paar hooge schoenen m. 40 voor m. 42. Tevens stofzuiger te koop f. 25. Opdam. Volmolen gracht 2 a, Ter ruiling aangeb.: 10 Agfa omkeerfilms 16 mm. a 30 m voor 8 mm. camera of projector. De Wit. Krimkade 43. Voor schoten.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3