KEES KAPER SNIEUWS rEBESLUITEN. KUNST EN LETTEREN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST OFFICIEELE KENNISGEVING OFFICIEELE MEDEDEELINGEN ag Op verzoek J. G. Renaud eer- rleend als stadsge- aan den heer G. onderwijzer aan de ol voor U.L.O. aan A. Aan den heer gen Schenau Jr. is {.2400 verpacht de er buffetten in de aan Kuyf's Vuil-en N.V. te Nieuwkoop p. m. het bagger- ■meente. tsen Voor de po- 1 nieuwe rijwielen iij de firma Fongers voor f. 8000. a schoolverband etaris-Generaal van ent van Opvoeding, en Kultuurbescher- lor de verschillende ichtlijnen gegeven tot de organisatie êntelijke bemoeiin- port en de lichame- g buiten schoolver- de eenerzijds daarin te brengen, ander- moeiingen in de waar achterstand stiniuleeren. iding deze aangele- alhier ter hand te raard zal daarbij band met reeds be- werkzaam zijnde zooals de Gemeen- tichting, in het oog n gehouden, thans is te overzien, een regeling, waar- omstig de gedachte loemde departement tden wordt samen- elk ook Leiderdorp omvat, geen be nt een goede orga- ie bedoelde bemoei- aken, is o.a. de aan lig van een ambte- lichamelijke opvoe- aanzien van het een leiding gevende, en opvoedende taak aar voor het onder- behoort in dienst te emeente Leiden, ter- andere gemeenten van de uitgaven aan kunnen vergoeden, rkwijze vereischt, dat len ambtenaar reeds It ingeschakeld bij de en uitwerking van iizake de organisatie in dit stadium tot Dehoort te worden Gedacht is aan een 2300. leerjaar De Bur- er gemeenten Oegst- nsburg hebben zich etitebestuur van Lei met het verzoek, om met het besluit van 'is-Generaal van het van Opvoeding, We- Kultuurbescherming voering van het 8ste de scholen voor ge- onderwijs, goed te kinderen uit die ge- den toegelaten tot de hooi voor voortgezet onderwijs aan de lhier. Hiertegen be- voorzoover er plaats- [ikbaar is, geen be- die gemeenten zich en verklaard, in de de gemeente Leiden sten voor dit onder- dragen. 'vond Han Zirkzee. ooleerlingen van den ïkzee waren in de eenigd voor hun jaar- He. Sommigen hadden ïinig te zeggen, ande ken gingen reeds ex- muzikaal te werk. Men ons eens zijn, dat de van Schubert's Im- No. 4 door Lou ireweg de kroon span- soepele vingervaardig- hier gedemonstreerd, f- en zelfs 8-handig kuo werd Smetana's Sur gespeeld door 4 serlingen. tot een fris- jr het oor. Hans Wes- met zijn leermees- voor Mozart's Fanta- f Ook hier volop be- fer, techniek en geest wikkeling zijn geko- "uenwerking met de Claus introduceerde oorspronkelijk voor 'rkestbegeleiding door Sarin gecomponeerd variatie's over een Wiegenlied fmelo- i door Jan Haverkamp *1. Het dankbare, me- uuppe opus. werd har- «nkt: alleen de Fi nale bleek nog onoverkomelijke moeilijkheden voor de pianiste te bevatten. Jacoba van der Pas heeft het wiegelied bekoorlijk gezongen. De vlot verloopen avond, die ge tuigde van juist en correct paeda- gogiscb kunnen, werd nog opge luisterd door de danseres Mops van der Lijke en haar ensemble; onze aangename herinneringen werden bevestigd. Wat ditmaal nog niet lukte, zal Zirkzee op volgende les sen wel eens extra onder het oog zien. Véél bloemen en applaus! Th. J. Hannema. Diamanten zakenjubileum Ofschoon de heer W. F. van der Reyden Jr. den uitdrukkelijken wensch te kennen had gegeven het feit van het 60-jarig bestaan van zijn banketbakkerij aan den Nieuwe-Rijn 43 zonder feestel.k vertoon te doen voorbijgaan, is de dag toch allesbehalve onopge merkt verloopen. Van tal van zijden mocht de heer v. d. Reijden gelukwenschen in ontvangst ne men in den vorm van bloemstuk ken. telegrammen en brieven, terwijl vele collega's en midden standers ook persoonlijk van hun belangstelling blijk gaven. O.a, werden felicitaties aangeboden door een drietal knechts, die on geveer 60 jaar geleden bij den oprichter in dienst waren! Eindexamens Chr. H.B.S. - Van de Chr. H.B.S. slaagden voor het eindexamen B: J. Allaart (Oegst- geest). B. G. v. d. Bos (Oude- Wetering) J. A. Brinks (Leiden), F. V. R. Brobbel (Leiden), K. G. Brummel (Oegstgeest), Janny v. Drie! (Leiden); A. W. Drijfhout van Hooff (Oegstgeest), C. H. Hogewoning (Katwijk a. d. Rijn), W. F. L. Keuls (Oegstgeest), A. Klein (Oegstgeest), T. Kralt (Rijnsburg), L. Kruyt (Leiden), R. Lammens (Katwijk a. Zee), W. Mulder (Leiden), J. de Neef (Oegstgeest), J. W. Ruwhof (Kat wijk a Zee), Cornelia J. van Til (Hillegom), A. Vergunst (Leiden). K. Verloop (Katwijk a. Zee), A Verrips (Voorschoten), P. W. Vo gelaar (Sassenheim) en G. E Vogelzang 'Wassenaar). Afgewe zen werd 1 candidaat. Holl. Constructiewerkplaatsen N.V. In de gehouden jaarlijk- sche vergadering' van aandeelhou ders der N.V. Hollandsche Con structiewerkplaatsen werden de jaarstukken goedgekeurd en het dividend bepaald op 6 (v. j. 8%). De winst bedroeg vóór de afschrijvingen ad f. 46.588 f. 464.338.— (v. j. f. 615.416). De periodiek aftredende commissaris ing. A. Prinsen werd herkozen. De eerste acht maanden van 1943 gaven, ondanks moeilijkhe den, reden tot tevredenheid. Op het oogenblik is de onderneming van vbldoende werk voorzien. HANDELSREGISTER K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: fa. J. H. Oprins, Haarlemmerstraat 139 en 189, Leiden, lederwarenhandel en schoenmakerij. Afkomstig uit 's Gravenhage. Firma Johannes van der Werf en Zoon (Bep. Bep.), Dorp D 236, Hazerswoude, handel in hoornvee en schapen. Venn.: J. van der Werf Azn. en J. N. van der Werf Jzn., Hazerswoude. W. van der Zwet en Zoon (Bep. Bep.). gem. Alkemade, Zuideinde 85. Roelof arendsveen. bloemist- bedrijf. Venn.: W. en B. G. van der Zwet, Roelofarendsveen. Aan laatstgenoemden vennoot is be perkte handlichting verleend. Wijzigingen: Bouwmaterialen S. Bennink, Hoofdstraat 114, Leider dorp. Uittr. Eigenaar: Wed. J. Bennink-Tijs, Leiden, dd. 1 Jan. 1943. De gevolmachtigde H. Ben nink is thans eigenaar. D. de Vries Jr.. Kruisweg 1, Valkenburg, land- en tuinbouw, groothandel in groenten en aan- verw. artikelen. De zaak is dd. 1 Mei 1942 omgezet in een vennoot schap onder firma: D. de Vries en Zonen (Bep. Bep.). Venn.: D. de Vries Sr., D. de Vries Jr., J. C. de Vries, L. C. de Vries en J. D. de Vries, Valkenburg. Aan L. C. en J. D. de Vries is handlichting verleend. Het Wapen van Voorschoten, Voorstraat 16, Voorschoten. Hotel, Café Restaurant, tevens luxe auto-taxiverhuur „Deurloo", als mede slijterij a.h. adres School straat 23a. Overl. E.: I. Deurloo dd. 27 Mei 1943. N. E.: Mevr. Wed. M. Deur looBosman, Voorschoten. Opheffing: J. Nagtegaal, Gouw- sluischeweg 13, Alphen a. d. Rijn, kruidenier. D. L. M. vJi. de Leidsche Ma nége, Kaiserstraat 13, Leiden, Ex peditiebedrijf. Tapperij en Slijterij Firma Wed. A. Tetteroo en Zoon (Bep. bep.); Haarlemmerstraat 35, Leiden, ca fébedrijf (tapperij en slijterij). Venn.: Wed. A. D. Tetteroo-Van Es en Th. C. P. Tetteroo, Leiden. Wijzigingen: Wed. A. J. Tetteroo-Van Es, Haarlemmerstraat 35, Leiden. Als soort van bedrijf wordt uitge oefend de verkoop van alle dran ken in het klein, hetwelk voor rekening van de weduwe A. J. Tetteroo-Van Es wordt uitge oefend door de vervangster, met name de vennootschap onder fir ma „Tapperij en Slijterij firma Wed. A. Tetteroo en Zoon". J. van der Hulst, Watertje 17, Zoeterwoude, Melkhandel. Overl. eig.: Jac. v. d. Hulst, Zoeterwou- den, dd. 5 November 1942. Wijz. handelsnaam in: A. C. v. d. Hulst. N. eige.: Mei. A. C. van der Hulst, Zoeterwoude. J. Th. Lüdlage, Pastoor v. d. Plaatstraat 27, Rijp wetering. Ma- iiufacurier_ Vestiging filiaal te Nieuw-Vennep, Venneperweg no. 485. P. C. Meiman, Hoofdstraat 244, Sassenheim, handel in manufac turen. Uittr. eig.: P. C. Meiman dd. 31 Dec. 1942. Nieuwe eig.: C. L. J. Meiman, Sassenheim. J. H. Daudeij en Zoon, Heere- weg 150, Lisse, drijven van han del in glas, pórcelein en aarde werk, emaille en huishoudelijke artikelen, houtwaren en borstel waren en het uitoefenen van de bijenteelt. Uittr. venn.: A. Dau- dey. Lisse, dd. 1 April 1943. De overblijvende vennoot J. H. Dau- dey zet de zaak voorts als eenig eigenaar onder den naam: J. H. Daudey. Levensmiddelenbedrijf „De To ren", (Roelofarendsveen)Alke made, Westeinde 25. Overl. ven noot: J. H. van der Meer op 15 Mei 1943. Nieuwe venn.: Wed. J. Th. van der Meer-Jansen, Roe lofarendsveen. Fa. D. Kralt en Zonen (Bep. Bep.) Oegstgeesterweg 5, Rijns- burg, Teelt en groothandel van bloemen en planten. Venn.: D. Kralt, Rijnsburg, C. J. Kralt, Rijnsburg en W. Kralt, Rijns burg. N. Zandbergen en Zoon. (Bep. Bep.), Voorhouterweg 17, Rijns- burg. Bloembollen, bloemen, groenten en plantenteelt. Venn.: N. Zandbergen, Rijnsburg en J. Zandbergen, Rijnsburg. J. v. d. Nagel en Zoon. (Bep. Bep.), Kruisweg 17, Valkenburg Z.H., Bloemen, groenten, bloem bollen en plantenteelt. Venn.: J. van der Nagel, Valkenburg Z.-H J van der Nagel Jr., Valkenburg Z.H. Wijzigingen: Leidsche Glashandel Firma W. van Dam en Co. (Bep. Bep.), O.- Singel 174-182, Leiden. De zaak is omgezet in een vennootschap on der firma onder denzelfden naam. Venn.: D. C. de Jong, Leiden en J. W. de Jong, Leiden. Proc.-h.: C. M. J. Boom. Leiden (Bep. bep.) Gebr. Meirink, Hofstraat 2-4, Rijnsburg. Handel in tapijten en meubelen en stof f eerderijN. ven noot: D. Meirink, Rijnsburg (aan dezen vennoot is handlichting verleend) H. T. Trossel, Hoogewoerd 109, Leiden. Heerenmodeartikelen, te vens een reparatieinrichting. Wijz. handelsn. in „Herm. Tros sel." Gebr. Topper, 2e Loosterweg 3, Hillegom. Bloembollenkweekerij en Export. Tevens wordt handel gedreven onder den naam Kwee- kerij „Groei en Bloei". Pension „Duinlust", Oude Zee weg 13, Noordwijk Zee. Het Pen- sionbedrijf is door evacuatie tij delijk stilgelegd. ,,'t Pannekoekenhuisje. Leiden, Steenstraat 51, café-restaurant. De vennootschap onder firma is dd. 1 April 1943 omgezet in een comm. venn. onder denzelfden naam. Beh. venn.: S. M. Borger- ding. Leiden. Aant. venn. b.w.v. geldsch.: één. Eerste Hillegomsche Maatschap pij tot Exploitatie van Onroerende Zaken N.V., Pastoorslaan 4 rood, Hillegom. De N.V. is bij besluit van de algemeene vergadering van aandeelhouders van den 24en Mei 1943 ontbonden met benoe ming van Th. van Waveren Ju nior, Heemstede, tot vereff. Tweede Hillegomsche Maat schappij tot Exploitatie van On roerende Zaken N.V., Pastoors laan 4 rood, Hillegom. De N.V. is bij besluit van de algem. verg. van aandeelhouders van den 24sten Mei 1943 ontbonden. Vereff.: Th. van Waveren Jr., Heemstede. Vierde Hillegomsche Maat schappij tot Exploitatie van On roerende Zaken N.V., Pastoorslaan 4 rood, Hillegom. De N.V. is bij be sluit van de algem. verg. van aandeelhouders van den 14en Mei 1943 ontbonden. Vereff.: Th. van Waveren Jr. Heemstede. Vijfde Hillegomsche Maat schappij tot Exploitatie van On roerende Zaken N.V., Pastoors laan 4 rood, Hillegom. De N.V. is bij besluit van de algem. verg. van aandeelhouders van den 24sten Mei 1943 ontbonden. Vereff.: Th. van Waveren Jr.. Heemstede. Opheffing: Klaas van der Lee. B. 211, Koudekerk. Veehandel. De heer J. C. Wurzer alhier slaagde in Arnhem voor het exa men betontechnicus. Zomei'concerten Residentie-Orkest Het Residentie-Orkest is voorne mens in de komende zomermaan den een drietal concerten in Leiden te geven, en wel op de Donderdag avonden 17 Juni. 8 Juli en 5 Aug. De programma's zullen in het al gemeen in lichteren toon gehou den worden dan des winters en staan onder leiding van Frits Schuurman, Toon Verhey en Yvon Baarspul. De solisten zijn: Jaap v. Opstal, klarinet: Jaap Stotijn, ho bo, en Theo van der Pas, piano. Het eerste concert op 17 Juni staat onder leiding van Frits Schuur man. Solist: Jaap van Opstal Het programma luidt: Joh. Wagenaar. Ouv De Getemde Feeks- C. von Weber, klarinetconcert; M. Ravel, Ma Mère l'Ole en tot slot Bolero van Ravel. MEDEDEELING PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. De gebruikelijke naamlijsten voor de 7de periode 1943, moeten op Woensdag 9 en Donderdag 10 Juni 1943 aan het Distributie kantoor worden afgehaald tot 12 uur v.m. 7687 INLEVERING RADIO ONTVANGTOESTELLEN. De Burgemeester van Leiden brengt, met verwijzing naar zijne bekendmaking in de plaatselijke bladen van 26 Mei j.l„ ter alge meene kennis, dat op Woensdag 9 Juni a.s., de houders, die wonen in de navolgende straten, verplicht zijn hunne radio-ontvangtoestel len, -toebehooren en -onderdeelen m te leveren. Tesselschadestraat, Tevelshof, Thorbeckestraat, Tiboel Siegen- beekstraat, Timorstraat, Tollens straat, Tomatenstraat, Toussaint- kade, Transvaalhof, Transvaal- kade, Trompstraat, Tulpenstraat, Turfmarkt. Uiterstegracht, Sint Ursulasteeg, Utrechtsche Jaagpad, Utrechtsche Veer, Vaartkade, Vaartstraat, Valdezstraat, Valken- steeg, Varkensmarkt, Verdam straat, Ververshof, Ververstraat, Ververstraatplein, Oude Vest, Vestestraat, Vincentiuspoort. Vin- kenstraat, Vischmarkt, Vliegent- harthof, Vliet, Vollebrengtshof, Voldersgracht, Volmolengracht, Vondellaan, Voorstraat, Vredehof, Vreewijkstraat. Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoorstraat. Vrouwen kerksteeg, Vrouwensteeg van der Waalsstraat, Waard. Waardgraeht, Waardkerksteeg, Waardstraat, Nieuwe Waardstraat, Wagenstr., Waldeck Pyrmontstraat, Warmon derstraat, Warmonderweg. Wasse- naarscheweg, Wasstraat, Water- steeg, Weddesteeg, van der Werff- straat, de Wetstraat, Weversstraat, Wielmakerssteeg, Willemshof, Wil lemstraat, Witte Rozenstr., Witte Singel, Wolmaranstraat, Wolsteeg, Woonwagens, Woudendorpshof, Lange Zandstraat, Zeemanlaan, Zegersteeg. Zoeterwoudsche Sin gel, Zoeterwoudscheweg, Zonne veldstraat, Zuiderzichtstraat, Zuid singel, Zijl- of Rozenpoort. Zijl singel, Zijlstraat. Leiden, 7 Juni 1943. 7686 STEVENINCK. HANDEL IN STROO 1943/1941. Het bedrijfschap voor hooi, stroo en ruwvceder maakt bekend, dat bij de uitvoering der stroodistri- butie in het seizoen 1943/1944 slechts die handelaren zullen kun nen worden ingeschakeld, die als landhandelaar. groothandelaar of kleinhandelaar ln stroo dan wel als exporteur van hooi en stroo door de N.I.C.A. of door het be drijfschap zijn erkend en die te vens zijn aangesloten bij de stich ting H.B.S.. Balistraat 96 te 's-Gra- venhage. Practisch zal het ver handelen van stroo dus slechts mogelijk worden gemaakt aan die handelaren, die zullen zijn aan gesloten bij de stichting H.E.S. Van 1 Juni af: en zijn orkest bij In net algemeen zuilen alle stroohandelaren die als zoodanig reeds een bericht van erkenning ontvingen, ook op hun verzoek bij de H.E.S. ./orden aangesloten, mits zij vooraf schriftelijk verklaren zich aan de statutaire bepalingen dezer sticht,ng te zullen onder werpen. 7675 1NSCHR1JVTNGSPL4CHT T. A. V. KACHELS ENZ. Ingevolge publicatie in de Staats courant van 4 Juni '43 dienen alle ondernemingen, welke zich als hcofd- of nevenbedrijf bezighou den met het vervaardigen of ver handelen van: 1. Kolenkachels met uitzonde ring van kachel;, voor centrale ver warming: 2. kolenhaarden en ko lenhaardkachels; 3. kolenfornulzen met inbegrip van die met aange bouwd gasfornuis; 4. gaskachels; 5. gashaarden; 6. gaskomforen; 7. gaskooktoestellen; 8 gasfornuizen: 9. gasovens voor huishoudelijk ge bruik. zich bij het Bureau voor de Metalenverwerkende Industrie, Riouwstraat 174 te 's-Gravenhage te doen inschrijven. Van Jezen inschi vingsplicht zijn uitgezonderd de zuivere de- tailhandel-.tn. De verplichting tot inschrijving geldt dus wel voor on dernemingen, welke zoowel engros als en -detail verkoopen, alsmede voor ondernemingen, welke, hoewel zij uitsluitend en detail verkoopen, ten behoeve van den eigen detail handel rechtstreeks importeeren. De voor de inschrijving benoodig- de formulieren moeten vóór 14 Juni 1943 bij bovengenoemd bu reau worden aangevraagd. Het niet nakomen van deze verplichting is strafbaar. Bovengen' emde taonkanten en handelaren Jijn verplicht hun voor raad van deze artikelen op te ge ven aan het Bureau voor de Me talenverwerkende Industrie Aan de bij voornoemd b'"'eau bekende adressen zullen enquête-formulie ren worden toegezonden; de onder nemingen welke op 7 Juni 1943 nog geen formulier hebben ont vangen zijn verplicht deze formu lieren onverwijld aan te vragen bij bovengenoemd bureau De verkoop er. aflevering van deze artikelen is verboden ingevol ge beschikking d.d. 14 Oct. 1942. De door het bureau van dit ver bod verleende dispensaties zijn bij deze ingetrokken Dit laatste geldt niet voor de dispensatie, welke is gegeven oor die Duitsche „Verla- gerungsauftraege" waarvoor een schriftelijke vergunning van de Zentral-Auft felle is verleend. regeling eigenbrandtcrf '43 ln aansluiting op de op of om streeks 31 Maart '43 verschenen publicatie inzake de regeling voor eigenbrandturfproducenten wordt ter kennis gebracht, dat turfpro- ducenten die uitsluitend turf voor eigen gebruik produceeren en voor 24 April J.l. niet in de gelegenheid zijn geweest een aanvraagformulier voor inschrijving als zoodanig bij den plaatselijken distributiedienst in te dienen hiertoe gedurende de maand Juni 1943 alsnog in staat worden gesteld Deze aanvraagfor mulieren zijn bij de distributie diensten verkrijgbaar en moeten dus vóór 1 Juli '43 volledig en naar waarheid ingevuld en onderteekena bij deze diensten worden lngele- verd Het bovenstaande geldt even eens ten aanzien van verveners en van andere personen, die kracn- tens hun deelneming aan de pro ductie van turf aanspraak kunnen doen gelden op elgenbrandturf. Voor het overige zii verwezen naai de publicatie in de dagbladen van of omstreeks 31 Maart '43 en de vakpers. 7691 Hoofdredacteur: B W. Menk- horst, Lelden; plv hoofdredacteur: K. Been, Leiden. Redactiestaf: B. W. Menknorst, Buitenland en Tooneel- K Been, Binnenlanc en Sport: J. Brouwer, Stadsnieuws: Th J. Hannema, Omgeving en Muziek. Verantwoordelijk voor de adver tenties: A. Poortman.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3