G. BRINKS IILKANO Les gevraagd Automonteurs VERSTELNAAISTER net Meisje lATSTE BERICHTEN' itters van een „Aus- ïis" vrijgesteld van /erkstelling elders RECHTZAKEN ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT VRAGENRUBRIEK LAND- EN TUINBOUW OFFICIEELE MEDEDEELINGEN f 1 Het waren je trouwste vrienden AMSTERDAMSCH CONSERVATORIUM Administratiekantoor Vereeniging neemt practijkexamens af BINNENLAND. MOETEN ZICH WEL AANMELDEN. verband met den aanmel- icht voor den arbeidsinzet aen ons van bevoegde zijde dat zij, die in het bezit an een „Ausweis" welis- aiet ontheven zijn van den dingsplicht, doch op vertoon izen „Ausweis" zullen wor- rijgesteld van tewerkstel- iers. i-rantsoen taptemelk voor en van 4 t/m 20 jaar. - icretaris-generaal van het ;ment van Landbouw en erij maakt bekend, dat inde het tijdvak vanMaan- Mei tot en met Zaterdag i voor personen van 4 tot et 20 jaar een extra-rant- a 13/4 liter karnemelk of elk beschikbaar zal wor- esteld, en wel op de met •serve en 3-22 reserve ge- i bonnen van de bonkaart voedingsmiddelen. Het is waarschijnlijk, dat vele aciers slechts in staat zul- n karnemelk op deze bon- verstrekken. In dit geval nen hiermede genoegen te verlenging van den Ned. p - De persdienst van den andschen Omroep deelt dat beide Hilversumsche rs van Zaterdag j.l. af in van om 21.15 uur om 22.15 li ten. jAconomisclie rechter straft ~r bon verkocht M. M. Krol Iden eenige paren schoenen, Jelk feit hij tot f. 100.boe- SJBis 2 maanden hechtenis werd eeld. üfl verhandelen en doen vervoe- 35 kilo tarwe was ten laste aan L. R. van Vliet te Sas- die daarvoor nu werd ver- ,d tot 3 maanden gevange- doch met opschorten voor ,en van gratie, en Politierechter 'ns H. S. V. uit Leiden had bakfiets, waarmee de politie te nachts om twaalf uur if op straat, gevonden, doch 'icier zeide dat een bakfiets ordt verloren, en dus ook vonden kan worden, als ge- 'aarvan gewoon diefstal werd omen, waarvoor vier maan- vangenisstraf werd geëischt. ihter veroordeelde tot twee en, een pakhuis aan de Kaas- te Leiden zou W. R. uit Lel- n fiets hebben gestolen, zoo trouwens bekende. De offi- irderde vier maanden gevan- iraf; het vonnis werd drie len. R. te Roelofarendsveen had kassen druiven gestolen en cier veronderstelde dat de raarop hij werd betrapt, niet ige was geweest, maar dat iite er meermalen op uit was t. Hij vorderde daarom zes gevangenisstraf. De rechter fier weken op. ische Rechtbank en Inbraak welke hij pleegde stoomgemaal bij Lisse, had 'an V. uit die gemeente, een m gestolen Gezien den ernst ït feit, vorderde de officier verdachte thans een Jaar ge- lisstraf. uit Lisse, thans gedeti- had aan de inbraak zijn me- Jng verleend, en een wiel a kruiwagen zich toegeëi- fegen hem vorderde de offl- 'eneens een jaar gevangenis- loch met aftrek van preven- r was door N. J. P. v. d. S. lordwijkerhout gepoogd een is binnen te dringen om er 1 te plegen. Dit was echter aogelijk geweest voor hem. Ie poging vorderde .de officier fen maanden gevangenisstraf. Jeugdige Th. G. de L. uit beeft zich voor den kinder- s 1c re DE STRIJD IN TUNIS. Het Italiaansche hoofdkwartier maakt het volgende bekend: De vijand heeft gisteren ten Zuid-Oosten van Bizerta nieuwe eenheden pantserstrijdkrachten naar het gevechtsfront toege voerd, zijn aanval doen onder steunen door machtige formaties vliegtuigen en zijn actie tegen de Italiaansch-Duitsche strijd krachten voortgezet, die zich met verbetenheid geweerd hebben. Pas toen al hun krachten in den strijd verbruikt waren, zij nog slechts de beschikking hadden over de artillerie en de pantser wagens en de munitie uitgeput was geraakt, waren de dappere troepen van de as, die in dezen sector opereerden, genoodzaakt om tegenover de verpletterende mas sa der vijandelijke strijdkrachten hun verzet te staken. Aan het Zuidelijke front werden de her haalde aanvallen, die geleid wer den door het 8ste Britsche leger na een zeer hevige voorberei ding door de artillerie - onder zware verliezen aan manschappen en materiaal voor den vijand af geslagen. Het luchtdoelgeschut haalde 9 vliegtuigen neer. Palermo, Marsala, Messina, Reg- gio di Calabria, Licate en Pan- tellaria werden gebombardeerd door massale formaties viermoto rige bommenwerpers, die zware schade aanrichtten te Palermo en minder zware schade in de an dere plaatsen. Men is bezig het aantal slachtoffers vast te stel len. 21 aanvallende vliegtuigen werden neergeschoten, waarvan 8 door onze jagers, 7 door Duitsche jagers en 6 door batterijen lucht doelgeschut. Abonné E. L. te L. Hier volgt een recept voor snijkoek: 1 pond bloem, 2 theelepels zuiveringszout, 4 lepels suiker, \'2 pond honing, kruidnagelgruis en een beetje water Bloem, suiker en kruiden goed door elkaar roeren, dan het overige er door doen en ongeveer 20 minu ten in een matig warmen oven bakken. In plaats van i/2 pond honing kan men ook nemen 3 le pels honing en 3 lepels stroop. rechter te verantwoorden gehad terzake diefstal van een autoband. Deze rechter verwees de zaak ech ter naar de rechtbank, omdat het maximum van zes maanden niet voldoende werd geacht Thans stond verdachte voor de rechtbank, en vorderde de officier een jaar Jeugd- gevangenisstraf. Toen te Sassenheim een auto ge parkeerd stond, had de eigenaar, aie in een hotel koffie zat te drin ken. ontdekt, dat iemand bezig was uit zijn voertuig iets te stelen. Hij kon den dader snappen, en het bleek dat L. de Z. uit Sassenheim de rookerskaart uit een jaszak had gehaald. Hij had een dergelijke diefstal reeds eerder gepleegd, en de officier vorderde nu een reclas seeringsrapport over verdachte, waartoe de rechtbank besloot. W. A v. d. V. en J. J. K. uit Voorhout hadden zich toegang ver schaft tot een watergemaal en daar een hoev-~eiheJd olie en etn paw gummilaarzen van den mclenaar gestolen. Verdachten bekenden, en zeiden uit geldgebrek te hebben gehandeld. De officier zou bereid zijn geweest de zaak als kwajon- genswerk te beschouwen, ware het niet dat verdachten reeds eerder met den rechter ii^ aanraking kwa men. Daarom vorderde hij tegen elk van de verdachten acht maan den gevangenisstraf. Bestrijding van wormstekigheid. Het wordt nu tijd dat we maat regelen gaan nemen tot het be strijden van de wormstekigheid bij appel en peer. Ieder kent het vuilwitte „wormpje" hetwelk zoo veel vruchten vernielt. In het al gemeen is dat bijzonder jammer, maar in deze tijden wel zeer in het bijzonder. En te meer is dit het geval omdat dit euvel zeer gemakkelijk is te voorkomen. Bedoelde beschadiging wordt te weeg gebracht door een klein mot vlindertje, hetwelk eitjes legt op de nog zeer jonge vruchten. Door de zonnewarmte komen hieruit de bekende witte larven, welke zich een gang vreten door de vrucht naar het klokhuis, want het is om de pitten begonnen. Daarna vreet het insect zich naar buiten om een naastzittende jonge vrucht eveneens te mis handelen en wanneer de larve volwassen is laat hij zich aan een draad naar beneden zakken om ergens tegen op te kruipen en zich te verpoppen. Meestal wordt hiervoor de stam van den boom uitgekozen. Reeds vele ja ren worden zoogen. vangbanden rondom den stam aangelegd, wel ke van boven dichtgebonden aan het „rupsje" gelegenheid geven er onder te kruipen, terwijl het diertje er boven niet uit kan. Later wordt alles verbrand. Den lezer zal duidelijk zijn dat de boosdoener op deze manier ge vangen wordt wanneer de be schadiging is teweeg gebracht. Dit nu wordt voorkomen door de boomen met een zoogen. maag vergif te bespuiten. Wanneer het insect hiervan ook maar iets eet, is het absoluut vergiftigd. De meest doelmatige stof welke hier voor wordt gebruikt is calcium- arsenaat. Dit laatste wordt in water gemengd ter sterkte van 0.3 procent (3 gram op een Li ter water). Goed geroerd wordt de vloeistof melkachtig en wordt met behulp van een spuit, zooals die bijv. voor de besproeiing van aardappelen wordt aangewend, verspoten. De vloeistof wordt in nevelvorm over den boom ver spoten en alle deelen worden ge raakt. Genoemde stof is verkrijg baar in den chemischen tuin- bouwhandel en wordt aangewend zonder toevoeging van kalk. Ook kan van loodarsenaat worden gebruik gemaakt, dit laatste is meestal bij den drogist verkrijg baar en ook in genoemden tuin- bouwhandel. Het is, zonder meer in water niet te mengen. Daar om wordt eerst kalk in water ge roerd, waaraan het loodarsenaat wordt toegevoegd. Bijv. om een emmervol klaar te maken mengt men op bijv. 10 Liter water 2 ons gebluschte kalk. Dit is meestal bij een timmerman-metselaar te bekomen. Aan de verkregen kalk melk wordt, onder steeds roeren, 30 gram loodarsenaat toegevoegd en op de boomen aangebracht. Men kan hiervoor ook een hand spuit gebruiken, desnoods een gieter met fijn broes of wel een stoffer, met behulp waarvan men het mengsel over den boom aan brengt, vooral op de jonge vruch ten. Waar deze goed worden be vochtigd is beschadiging gewoon lijk uitgesloten. Het resultaat is opvallend. Zoo als opgemerkt blijven de vruch ten onbeschadigd, wat gewoonlijk tot gevolg heeft dat de boomen te veel dragen, zoodat het uit dunnen eind Juni, begin Juli noodig is. Wij doen dit laatste alle jaren, anders blijven de ap pels en peren te klein, vooral óp zandgrond. Men ziet dat de behandeling zeer eenvoudig is. Er is maar één voorbehoud en dat is dat beide soorten vergif ook doodend kun nen zijn voor mensch en dier. Maar wanneer de noodige voor zorgen in acht worden genomen behoeft niemand van het ge bruik af te zien. Honderden kilo's worden jaarlijks in ons land aan gewend en nooit wordt gehoord van ongelukken. Men zorge de handen en gereedschappen na het gebruik goed schoon te ma ken. Tevens lette men er op dat het goedje niet terecht kan ko men op eventueel onder of bij staande fruit- en groentegewas sen, welke binnen vijf weken na het spuiten worden gebruikt. Als hierop wordt gelet kunnen zich geen ongelukken voordoen. Dus er kan geen vee loopen in een grasboomgaard, waarin de boo men met genoemde middelen zijn gespoten. De beste spuittijd is eind Mei, begin Juni. Ieder kan dus tijdig de noodige maatrege len nemen. Behalve de wormste kigheid worden nog meer insec ten op bedoelde wijze bestreden, zoodat het behandelen van de boomen met calcium- of met loodarsenaat van het grootste be lang is. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DE RECHERCHE DER NEDER- LANDSCIIE POLITIE. Aanstelling 1>U de recherche der Nederlandsehe politie. De waarn. directeur-generaal van politie maakt het volgende bekend: a. Er bestaat gelegenheid tot aanstelling bij de recherche der Ne derlandsehe politie voor 20 jonge lieden in den rang van adspirant- inspecteur en 50 adspirant-recher- cheurs, die aan de hierna vermelde eischen voldoen. Deze ontvangen hun eerste op leiding aan de recherche-oplei dingsschool te Bloemendaal (Over- veen), welke opleiding circa 6 maanden duurt en worden daarna bij de Nederlandsehe politie te werk gesteld. In de voeding, de huisvesting en de geneeskundige verzorging van de leerlingen van de opleidings school wordt van rijkswege voor zien. Zij ontvangen bovendien een zakgeld van drie gulden per week. Aan gehuwden en kostwinners kan een kostwinnersvergoeding worden verleend. De aanstelling tot adspirant-re- chercheur geschiedt voor een proef tijd van een Jaar. De proeftijd vangt aan bij het begin der oplei ding bij de recherche-opleidings school. De aangestelden verbinden zich voor een diensttijd van ten minste vijf Jaren bij de recherche der Nederlandsehe politie. Bij gebleken ongeschiktheid, bij ernstige vergrijpen tegen de disci pline en indien blijkt, dat de aan stelling op onjuiste gegevens heeft plaats gevonden kan te allen tijde op staanden voet ontslag worden verleend. b. Toelatlngseischen: 1. Adsplrant-inspecteur. a. Het bezit van de Nederland sehe nationaliteit (personen van joodschen bloede zijn uitgesloten). De afstamming, ook van de echt- genoote, moet door de geschikt be vonden candidaten tot en met de grootouders aangetoond worden; b. Onbesproken levensgedrag en flink voorkomen; c. lichamelijke geschiktheid. Personen, die een bril dragen, kunnen toegelaten worden, indien de gezichtsterkte, zonder bril ge meten, van het eene oog tenmin ste 2/3, van het andere oog ten minste 5/10 bedraagt; d. Leeftijd: van 21 tot en met 35 Jaar (personen, die in 1922 zijn geboren komen in aanmerking); e. Het bezit van het einddiploma H.B.S. met 5-jarigen cursus of gymnasium. Het bezit van een diploma voor inspecteur van politie en meer dere kennis van de schei- eh na tuurkunde geeft voorkeur. Ook studenten ln de medicijnen, de chemie of de physlca komen ln aanmerking; f. Volkomen bereidheid tot me dewerking aan den opbouw van den Nederlandschen staat, ook on der de huidige omstandigheden evenals tot het aannemen van een loyale houding tegenover de bezet tende macht. g. Zij, die hun diensttijd bij den Nederlandschen Arbeidsdienst heb ben volbracht, genieten voorkeur. 2. Adspirant-rechercheur. a. Zie onder 1 a. b. Zie onder 1 b. c. Zie onder 1 c. d. Zie onder 1 d. c. Voldoende schoolkennis (ten minste Mulo-diploma). Het bezit van een politiediploma geeft voor keur f. Zie onder lf; g. Zie onder lg; c. Personen, (lie reeds in politie dienst zijn, kunnen solliciteeren itiet goedvinden van hun corpschef. De sollicitatie dient te geschieden dooi het indienen van een eigen handig schrijven. Bij dit schrijven moet worden overgelegd: 1. Een eigenhandig geschreven levensloop; 2. Een afschrift van het H.B.S.-, PIÉiPlfeWlll Waar je heenging. I zegingen met je mee. j IJzersterk waren ze - 11 je RobinsonsWees j| er zuinig op, als U ze 1| nogheeft..enbedenk.. ze komen wéér, 11 die goeie Robinsons Voor een Baby van 5 maanden: Neem een Nutricia biscuit, fabrikaat Victoria, doe daat een kopje melk en een half kopje water bij. 3 minu ten koken en klaar ia de pap. NUTRICIA BISCUITS fabrikaat VICTORIA. (Op de beschuitbon) c.q. Mulo-diploma, alsmede een af schrift van de puntenlijst; 3. Eventueel een afschrift van het inspecteurs- of politiediploma, eveneens met puntenlijst. Uit de sollicitatie moet duldelUk blijken, dat men voor de recherche solliciteert. Zij. dle gediend hebben bij de Waffen-S.S., het Legioen Nederland, de N.S.K.K. of eenige andere in stantie der Duitsche Weermacht, dienen bij hun sollicitatie tevens te voegen een bewijs van ontslag. Origineele diploma's getuig schriften e.d. moeten niet worden ingezonden. Sollicitatiebrieven met de bijla gen moeten vóór 20 Mei 1943 wor den ingezonden aan den directeur der Recherche-Opleidingsschool, Alexanderstr. la, 's-Gravenhage. Op de enveloppe moet bovenaan z(Jn vermeld: sollicitatie recherche opleidingsschool. Op den sollicitatiebrief moeten bovenaan duidelijk zijn vermeld: naam, voorletters, woonplaats, straat en hulsnummer, alsmede de provincie, waarin de woonplaats ls gelegen. Alle onvolledige en te iaat ingediende sollicitaties worden ter zijde gelegd. 6522 TAXATIEMARKTEN PAARDEN. De taxatiemarkt te Gorcum van 12 Mei a.s. vervalt en wordt ge houden op 20 Mei a.s. 6521 Hoofdredacteur: B. W Menk- norst, Lelden; plv. hoofdredacteur: K Been, Lelden Redactiestaf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport: J. Brouwer. Stadsnieuws; Th. J. Hannema. Omgeving en Muziek. Verantwoordelijk voor de adver tenties: A Poortman igd WERKSTER oe schoonmaak. TROOT-BALFOORT, eesterstraatweg 153. Oegstgeest. P°P een schitterende einig gebr. mahonie ant-Zeilkano, 5.30X J M. met pracht tuig r?„aUe toebehoren. 800. G. v. d. PUTTEN «eesterstraatweg 163, feest. directeur; Willem Andriessen Aanmelding nieuwen cursus vóór 1 Junj voor Staatspraktijkdiploma en voor Statistiek Cursus B. Condities enz. onder No 6514 Bureau van dit Blad. 2 HALFWAS gevraagd, leeftijd 1618 jr. Garage ROSEBOOM, Noordeinde 12, Rjjnsburg, MORSCHWEG 34. Inrichten en bijhouden van Uw Boekhouding Belastingen. gevr. 2xper week, voor zoo spoedig mogelijk. 1826a Adres: De Sitterlaan 78. Een NET DAGMEISJE gevraagd en een flinke JONGE WERKSTER voor de Vrijdag. 1820a Mevrouw BONTE, Breestraat 23. Gevraagd een van 9 tot 3 uur. 6484 Leimuiden 236B. VAN LEERAREN IN HANDELSCORRESPONDENTIE, BOEKHOUDEN EN STENOGRAFIE VAN 28 TOT EN MET 30 JUNI 1943 Prosp. schriftelijk aan te vragen: Rapenburg 57, Lelden.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3