HOFSTAD KOFFIE en THEE EINTJES" :hool Stadhouderslaan Heden tentoonstelling Hendrik Ver burg Weggeloopen STADSNIEUWS LAATSTE BERICHTEN Bouillonblokjes, aroma's e.d. distributiegoed. BRAND!!!??? Bel op 2 2 2 4 1. DE BIOSCOPEN. UIT DE OMSTREKEN OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Kunsthandel Gerard v. Spaandonk I Gevraagd Haarlem- Aangeboden Personeel gevr. Kamers gevraagd Diversen •ig jubileum J. Ober. - i herdacht de heer J. £en dag waarop hij voor J werd aangesteld als graf- lop de begraafplaats aan repoort alhier, i 1915 is de heer Ober als er werkzaam op de be aats „Rhynhof". vroeg in de morgenuren Tde jubilaris vele felicita- ontvangst nemen in- den I van bloemstukken, tele- Ten e.a. niddags had de officieele Hg plaats. Aanwezig wa de Gemeentecommissie |t Ned. Herv. Kerkgenoot afgevaardigden van het tpersoneel, en het hoofd fn technischen dienst. (eerste spreker trad naar Be heer J. P. Mulder, voor fan de Gemeentecommissie B. Herv. Gem. alhier, die Jrooten lof gewaagde van ïichtsbesef en den ijver van bilaris, die ook veel heeft agen tot verfraaiing der (plaats, waardoor deze is Ben tot een der mooiste lande. Spr. wenschte hem |tte toe, dat hij gedurende lren, welke hem nog van fcnsioen scheiden, met de- jlust en opgewektheid zijn al mogen blijven verrich- even groote tevredenheid Immissie en in het genot jezelfde gezondheid als tot re zijn deel was. Namens aissie bood spr. daarbij pveloppe met inhoud aan. werd nog het woord ge- door het hoofd van den fchen dienst, den heer K. die namens de kosters en administratief personeel een geldbedrag onder aanbood, door den heer azurel, hoofd der admini- die een bloemenmand tde en door den heer A. iCerkhoff namens het per der begraafplaats, die Ins bloemen overhandigde, heer Ober dankte allen af- Ilijk voor de hem gebrach- ilde. ethovencyclus Residentieorkest qrtrouwd eigendom der gan- Imuzikale menschheid zijn liaug Beethoven's Egmont- jture, het 4e pianoconcert en ki'mphonie. Al kan men vóór- IJl als op het podium deze F droomen, het laat ons toch Biet onverschillig, hóé zij ver- 'worden. Dan dient verklaard, ieiding van den jongen ad- J dirigent Yvon Baarspul, die plotseling ongesteld geworden Êpchuurman verving een véél- Ifnden indruk maakte. Een met vasten wil en aangeboren tertalent, die na een lichte- onevenwichtige weergave der "pt ouverture te sterke Jstwerking tusschen gstekte Slaagde tern'o! beraden ze- li monumentaal bouwend te ging in de 5e Symphonie. Hij 6 deze in zuivere klankver- ngen op tot een stralenden «tocht, waaruit de vereischte ppende en zegevierende kracht ïljk sprak. Na deze beheerscli- te en spannende weergave verwierf hij bij zijn debuut een doorslaand succes, dat alle goeds voor de toe komst, waarin wij met zijn opvat tingen en gaven nader kennis ho pen te maken, voorspelt. Zijn nauwlettende samenwerking met Cor de Groot in het poëtische G dur concert was eveneens wèl- verzorgd. De Groot speelde magi straal en briljant, met besliste en gespierde rhythmiek en verwonder lijke schakeering van de kleur, op welke beide elementen welhaast alle aandacht geconcentreerd lijkt. Naast het frissche. sprankelende en energieke blijft het geestesdiepe en bijv. de romantische teederheid van het Andante echter wel eens te sterk op den achtergrond. Het technisch-virtuose verbluft en do mineert, vooral in de interessante candensen van zijn leermeester Ul- fert Schults. Hij oogstte een triom faal succes, waarin dirigent en or kest terecht betrokken werden! Beethoven's machtige persoon lijkheid. wiens suggestie nimmer verflauwt, sprak in dit boeiende vóóravondprogramma opnieuw haar sterkend woord. Th. J. Hannema Kleuterverblijf Ned. Volksdienst - Eerstdaags zal het Kleuterver blijf van den Ned. Volksdienst, dat gevestigd is Langebrug 87, geopend worden. Het is bestemd voor kinderen van 3-6 jaar. De ouders moeten zich met htm kleuters aanmelden as. Maandag 10 Mei, Oude Vest 25 (van 9-11 uur), waar dan tevens de keuring zal plaats hebben. Orgelavond-Feike Asma - Het programma van de orgelbespeling in de Hooglandsche Kerk a.s. Maandagavond door den heer Peike Asma, bevat werken van Bach, Handel, Stam, Zwart (Oud- Ned. Volksliederen) e.a. De toegang is vrij. HANDELSREGISTER K. v. K. Wijzigingen: Naamlooze Vennootschap Na tionaal Veem. Kantoor Heeren gracht 118, Leiden. Veembedrijf, Expeditiebedrijf, Schuitenver - huurderij enz. Overl. de commis saris F. Los Ez., Leiden. Nieuwe comm. H. J. de Koster, Wasse naar. J. Buis, Sluisweg 25, Katwijk aan Zee, Stoffeerderij en tapijt winkel. Het bedrijf, voorzoover betrekking hebbende op den handel in tapijten, bedden, gor dijnstoffen, en vloerzeilen is op 19 April 1943 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma J. Buis en Zoon .(Bep. Bep.) Venn.: J. Buis, Katwijk aan Zee en G. D. Buis, Katwijk aan Zee. Sikken's Lakfabrieken. Rijks straatweg 31, Sassenheim. Pro curatie verleend aan L. van der Plas, Oegstgeest. Gebr. L. en A. Nagtegaal, Aarkade 58, Alphen a. d. Rijn. Expeditiebedrijf, üittr. venn.: L. Nagtegaal, Bodegraven. De zaak wordt voortgezet door den over- blijvenden vennoot A. Nagtegaal (Huw. Voorw.) Alphen a. d. Rijn, onder den naam: Fa. A. Nagte gaal. BINNENLAND. In het heden verschenen Ver ordeningenblad is opgenomen een beschikking van den secretaris generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij in gevolge de distributiewet 1939 betreffende de distributie van bouillonblokjes, aroma's e.d. Daarin wordt het volgende be paald: bouillontabletten, bouillonblok jes, bouillonkorrels bouillonpoe der en bouillonpasta in den zin van het vleeschextractenbesluit, extracttabletten, extractblokjes, extractkorrels, extractpoeder, ex tractpasta, soeptabletten, soep blokjes, soepkorrels, soeppoeder, soeppasta, soep gedroogd of soep in drogen vorm, justabletten, jus- blokjes, juskorrels, juspoeder, juspasta, vloeibare jus, spijs-aro- ma, soeparoma, spijs en soep aroma, plantenextract, pikante saus, ketch-up en gedroogde soepgroente, zoomede alle pro ducten, welke kunnen dienen oi welke zouden kunnen worden ge bruikt ter vergrooting van olie-, vet- of botervolume of ter ver- Rex. - Heinrich George en Ilse Werner spelen de hoofdrollen in de ontroerende film „Bruiloft op Berenhof", waarin ondanks de dramatiek van Het verhaal een passende dosis humor werd ver werkt. Lido. - „Mijn vrouw Teresa" geeft den bezoeker een uiterst geestige vertelling over een schrijver, die contractueel ver plicht is, vóór een bepaalden da tum een roman te produceeren, terwijl de benoodigde inspiratie hem op dat oogenblik geheel ont breekt. Zeer tot ongenoegen van zijn echtgenoote kiest hij dan zijn eigen huwelijksleven als on derwerp. Voor de hoofdpersonen Elfie Mayerhofer en Hans Söhn- ker biedt het humoristische ver haal alle gelegenheid, zich ten volle te ontplooien. Trianon. - Evenals de weinige Hongaarsche films, die hier te lande af en toe op het witte doek verschijnen, blijkt de Tjechische film en vergeef ons onze schulden" niet in het tempo en op die wijze gespeeld te worden, die wij gewoon zijn. De film vol doet daardoor niet meer aan de eischen, die de gemiddelde bio scoopbezoeker er aan stelt. Het sentimenteele element over- heerscht te veel, om het op zich zelf goede gegeven duidelijk tot zijn recht te laten komen. Casino. - Meerdere malen reeds werd de film „De ster van Rio" hier ter stede vertoond. De be kende danseres La Jana, Gustav Diessl en Werner Scharf, spelen de voornaamste rollen in deze boeiende avonturenfilm. (P. Pok) vanging van olie, vet, boter, bo tersaus, room, slasaus of mayon naise, alsmede theesurrogaten, zoomede alle producten, welke kunnen dienen of welke zouden kunnen worden gebruikt om op thee of theesurrogaat gelijkende dranken te bereiden, worden aangewezen als distributiegoede ren in den zin van artikel 4 van de Distributiewet 1939. Boerderij afgebrand. Doordat kinderen met vuur speelden is Woensdagmiddag de boerderij van den landbouwer W. Schutte te Den Velde bij Gramsbergen tot den grond toe afgebrand. Een varken en een paard konden in veiligheid worden gebracht. Eenige koeien, die nog op stal stonden, kwamen echter in de vlammen om. Voorts ging landbouwgereedschap verloren. BUITENLAND. West- en Zuidoost-Engeland gebombardeerd - Zware Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben naar het D.N.B. verneemt, in den nacht van 7 op 8 Mei doeltreffend plaatsen in West en Zuidoost Engeland gebombardeerd. De voedselvoorziening in Duitsch- land en Italië. - Tusschen den fungeerenden Duitschen minister van voedselvoorziening en land bouw, staatssecretaris Herbert Backe en den Italiaanschen mi nister van landbouw, Carlo Pa- reschi, is van 3 tot 5 Mei te Rome een bespreking gevoerd. Deze had ten doel een onderzoek naar de voedselvoorziening in Duitschland en Italië en werd in den geest van hartelijke kame raadschap gevoerd, waardoor beide landen verbonden zijn. De slotbespreking vond plaats in te genwoordigheid van den Duce die met levendige voldoening kennis nam van de volledige overeenstemming inzake de op de politiek der voedselvoorziening betrekking hebbende kwesties en opnieuw wees op de principieele beteekenis van een krachtige agrarische politiek voor de in standhouding van de geestelijke en lichamelijke kracht van de landbouwers en de verzekering van de volksche toekomst. (D.N.B.) HILLEGOM Aan het postkantoor alhier werd gedurende April 1943 inge legd f. 65.981.91 en terugbe taald f. 15.190.27. LISSE. Mej. A. van Voorst Cdr. slaag de voor het diploma Kraamverzorg ster voor het Groene Kruis te Rot terdam. Geslaagd voor het Manu- facturenbrevet te Amsterdam de heer A. W. F. Janssen alhier. VOORSCHOTEN. De burgemeester heeft tot com mies le klasse bij de Centrale Boekhouding benoemd de heer P. J. Kraayeveld, ambtenaar bij de Centrale Boekhouding te Sliedrecht Volksgenooten. belpt elkander. Offert aan Winterhulp. Giro 5553. INLEVERING BOTERBONNEN 13 EN 17. Handelaren dienen alle bonnen „boter 13a", „13b boter", „boter 17a" en „17b boter" uiterlijk op Woensdag 12 Mei as. bij de plaat selijke distributiediensten in te leveren ter verkrijging van toewij zingen. Eventueel dient aanvulling tot een tiental rantsoenen te ge schieden met de bonnen „boter 18a" of „18b boter". Na genoem den datum nemen de diensten deze bonnen niet meer aan. 6480 GELDIGHEDSDUUR KUNSTMEST- BONNEN. Alle thans geldige kunstmest- bonnen behouden hun geldigheid tot uiterlijk 10 Juni 1943. De stik stofbonnen No. 5 en b.t., de fos- forzuurbonnen No. 1 en de kali- bonnen No. 5 en B.T. moeten uiter lijk 7 Juni a.s. door de verbruikers bij hun leveranciers worden inge leverd, opdat deze voor tijdige in zending der bonnen aan het R. V. O. Kunstmest Distributie Bureau kunnen zorgdragen. De Provinciale Voedselcommlssarlssen kunnen na 20 Mei a.s. geen correspondentie betreffende de distributie van kunstmeststoffen ln het seizoen 1942/'43 meer ln behandeling ne men. De mogelijkheid tot het om ruilen van vervallen kunstmest- bonnen tegen geldige bonnen blijft eveneens tot uiterlijk 20 Mei 1943 geopend. 6478 ONGEMERKTE LAMMEREN. ,Toor lammeren, geboren ln 1943, Is tot 1 Juli 1943 niet van toe passing de bepaling, dat voor scha pen alleen geleidebiljetten worden afgegeven, indien zij gemerkt zijn en staan ingeschreven ln een schapenboekje. Tot 1 Juli 1943 mogen lammeren, geboren in 1943, ongemerkt worden verhandeld en vervoerd, doch het vervoer dient op geleldeblljet plaats te vinden, waarop ln plaats van de registratiemerken het aantal stuks Svordt vermeld. Bij verkoop van schapenhouder naar schapenhou der blijven aankoop vergunningen noodlg. 6477 VERGUNNINGSTELSEL VOOR DEN VISCHHANDEL. M. i. v. een nader door het be drijfschap voor visscheriiproducten te bepalen datum ls op grond van de verordening tot regeling van den handel ln vlsch de uitoefe ning van den groot- en kleinhan del in visch. schaal- en schelpdie ren markt- en straathandel hieronder begrepen en van het) bedriif van tusschenpersoon ln den vischhandel slechts toegestaan aan hen die ln het bezit ziln van een daartoe door het bedrilfschap af gegeven vergunning, waarvoor aan vragen voor 8 Juni as. moeten worden ingediend bil genoemd be drijfschap. 2de Adelheidstraat 300. 's Gravenhage. Zij die zich na 6 Augustus 1941 op grond van het visscherijbesluit 1941 bil de N.V.O. hebben aangemeld, onverschillig of zii sedert dien bij genoemde cen trale voorloopig als georganiseerde zijn toegelaten of niet. behoeven geen aanvrage meer te doen. 6479 Hoofdredacteur: B. W Menk- norst Lelden: plv. hoofdredacteur: K. Been, Lelden. Redactiestaf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; j. Brouwer, Stadsnieuws: Th J. Hannema, Omgeving en Muziek. Verantwoordelijk voor de adver tenties: A Poortman jKDAGMORGEN in de Zuiderkerk (ing. Lamm.weg) j luur de klas van Mej. Veenendaal en Mej. Aldershoff j V.2 uur de klas van Mej. Tamboer en Mej. v. Venetië VDAGMORGEN in Mathesis: luur de klassen van de H.H. Bakema Siemons, Snel l en van Kapel. L'2 uur de klassen van de HU. Willemse, Bouwman, van Veen en Noorduin werken van den Noord-Veluwschen schilder in de bovenzalen van Breestraat 39 Telefoon 20528 Geopend v. 10 tot 5 u. Toegang vrij boven 18 jaar. Dwerg pincher (Teefje) luis terend n. d. naam Trixie". De steller is gaarne bereid het hondje terug te halen tegen flinke belooning. Adres: D. J. LUCAS, Park Leeuwenberg 61, Voorburg, - Telef. 778493. uilelwagentje. v. d. of>' Nieuwe Brug- 4 -D. 0 goed onderhou- smderwagen. ook ■n te ruilen tegen 1 De Bolster. Vliet Juo te koop gevr., ln goeden staat, m twee-pers. Brle- ï-epgaaf prijs enz. n goed onderhou- orgel met ens 15 registers en cuiewieler kinder- Br. met opg. van J. Maagdelijn, Var- VZeeaat 167' Kat" n in goeden staat vouwwagentje. iet opgaaf v. prijs 12s- Valkenburg- eg 26, K. a/d. Rijn Een in goeden staat zijnde wringer door H. v. Duijn. Chr. de Wet straat 13, Katwijk a/Zee B Groote schoonmaak. Dit geldt juist nu ook voor uw gasstellen en apparaten. Neemt bti ons een abonnement. Technisch Bureau: H. Swaak, Haarljstr. 250, Tel. 2361821303. Zware teakhouten kist met Ijzerbeslag f.75 witte Indische pakken f. 30. Schaatsen (houten Noren) f. 10. Winla, Nieuwstraat 29. Luxe opgebouwde sloep. bev. kamer, keu ken. W.C., 4 slaappl. en overdekt achterdek. Prijs f. 1500. Met T-Ford J. P. Segaar, Leidsche wee 491. Voorschoten. Een moderne kinder wagen tevens wandel wagen f.30, groot kin derbad f10 en wieg f. 12.50, alles ln goeden staat, bij: D. Kwak, Thijmstraat 14, Katwijk a/Zee. Tabaksplanten, goed gehard. J. Blokhuis. Hoofdstr. 104 Leiderdorp B Heer heeft nog eenige tijd beschikbaar voor het verrichten van adm. werkzaamheden. In het bezit van schrijfmachi ne. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 1383 k. B Heerenrywlel, merk Gazelle met goede ban den en electr. licht prijs f. 70, vaste waschtafel f. 45. kinderwagen mo dern f85. kinderstoel f. 20, klnderledlkantje f. 22.50. Langezaal. Stille Rijn 7. B Mevr. Meerpoel, Hooi gracht 58. vraagt net meisje, voor halve da gen en werkster voor eenige dagen per week. Goed loon. B Piano, liefst Duitsch merk. zwarte of bruine kast, ongev. f. 500. F. L. Poppeliers, Linker Rottekade 50, Rotter dam. Telef. 26836. B Ren jongen voor de tuin door Joh de Groot Riinegommerstraat 36. Zoeterwoude. B Net meisje, van 8.30 12 uur of werkster, voor 2 5. 3 middagen of och tenden per week. Aan melden: Rijnkade 3. B Ren hulshoudster, ln moederloos gez.. die ge heel de hulshouding op zich kan nemen. P.G. of Ger. Gem. Brieven aan C. Doornekamp Machi nist B. 141. Zwammer- dam. B Net meisje, v. g. g. v. voor de ochtenduren of tot 2 uur; of flinke werkster voor enkele da gen per week. Tevens naaister voor 1 dag ln de twee weken. Mevr. Boon, Hofdijck 47 Oegst geest. B Liefst voor direct, een dagmeisje, v. g. g. v. Aanmelden 's avonds v. 79 u. Louise de Collg- nylaan 24. Oegstgeest. B Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens", Breestr. 27, zoekt voor zoo spoedig mogelijk een bindersleerling, c.a. 14 J. oud. Aanmelden da gelijks tusschen 1112 uur. (Niet 's Zaterdags) B 2 lieeren zoeken een gemeubil. zit-slaapka- mer. liefst met kookge legenheid, zijn bereid een goeden prijs te be talen. Br Bur van dit Blad onder No. 1333 k. Zit-slaapkamer door heer. werk. stand, met volledig pens., stookge- legenheid en kasten a f. 14 p. week. Br Bur. v. d. Blad No. 1357 k. Gevonden een bruin lederen rechter hand schoen en een dames hoed (uit het water ge haald bij Hartebrug). Tegen vergoeding terug te bekomen: Hansen straat 70 A. 9 Verloren op tweeden Paaschdag een gouden doublé dames armband, gaande van Resedastr. tot R.K. kerk Meerburg Tegen belooning terug te bezorgen: De Buck. Resedastraat 28 Leider dorp. Opwekking-samen komsten, Zondag 10 u. v.m. en 4 u. n.m.. ge bouw Geversstraat 22, Oegstgeest. Spreker de heer A. Sneep uit Rot terdam. Ieder welkom. G.G. Het Leger des Hells, Hooigracht 31. Bezoekt a.s. Zondag on ze samenkomsten, v.m. 10 en n.m 6.30. Toegang vrij. B Katwijk a/Zee. D.V. Woensdag 12 Mei hoopt in Casa Cara voor te gaan Ds. E. du Mar- chie v. Voorthuizen. Aanvang 7 uur. B Jeruel, Groenesteeg 16. D.V. Zondag 10 uur spr. de heer H. Schou ten: 5 uur de heer G. F. Kolderman. Dinsdag avond 7 u. Biibelbespre- klng. H Rullen, een pr. hooge Jongensschoenen mt. 33 voor jongensschoenen mt. 35. P Bette. Zoeter woude H. R. 381. stadsevangelisatie. - Morschweg 59. - Dins dagavond 7 1/2 u Bit- bellezing Habakuk 3 17b en 18a. Alhoewel er geen rund in de stal lingen wezen zal; zo zal ik nochtans ln den HEERE van vreugde op springen. Bruine damesschoe nen suède met leer. 3/4 hak. maat 39 te rullen tegen Jongensschoenen mt. 37 of meisjesschoe nen mt. 36. Houtzagers, Narcisstraat 50. Voor schoten. ■I Net beschaafd meisje (sedert kort ln Lelden), zoekt een R.K. vriendin, 19 iaar Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1335k B In ruil 1 paar ln zeer goeden staat verkeeren- de wit lederen Swift damesschoenen mt. 38 voor mt. 39-40. Te koop gevr. een werkjas en broek, punten aanwezig Dull. Borneostr. 7 a. B Net meisje R.K. zoekt een R.K vriendin, leef- tild 17 1. Br. onder let ter S. aan W. v. Beelen Cz. Kerkstraat 16. Kat wijk a/d. Rijn.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3