J OORLOG EN DE JODEN ruringen voor de Waffen-SS, let Legioen en de Landwacht BEKENDMAKING Ijaargang Vrijdag 7 Mei 1943 No. 25491' 1 van Dr. Göbbels uH van den Commissaris voor de Belangen van de voormalige Nederlandsche Weermacht. De stem der SS. VERDUISTEREN Het yerbod van verblijf in de open lucht. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN jrlog en de Joden", aldus iet opschrift boven het rtikel van dr. Göbbels in :ich". s verbazingwekkend, zoo 4j, met welk een naïeve- niet te zeggen argeloos- ,ns nog bepaalde kringen opa staan tegenover de estie. Daarbij is het bo ren twijfel verheven, dat, wij bij de oplossing van kwestie thans ook maar ingste blijk van zwakte wij hierdoor misschien itste gevaar voor ons volk en voor geheel Europa doen ontstaan. Het Jo- heeft dezen oorlog ge- bo verklaart de minister. Hen men in het vijande- np ook kijkt, hetzij naar cratische, hetzij naar de tische zijde, men ziet de op den voorgrond exponenten der vijande- Brlogvoering de Joden als Mors, ophitsers en gang- Zij organiseer en de vij- Me oorlogseconomie. Uit «lederen recruteeren de Ver. en Engeland de wraak- agitators en politieke kers en de Sovjet-Unie oristische commissarissen eoe. Hiermede vormen zij "die de vijandelijke coalitie udt. Zij zien in het na- socialistische Rijk een die hun en him streven e wereldheerschappij niet in militair doch ook in opzicht het hoofd kan Van daar hun ontzetten- it. Men denke niet dat de amentische uitbarstingen .ak, die in hun bladen en izendingen tot uiting "leen maar politieke lite- 'ormen. Zij zullen ze ge- al verwezenlijken wan de macht daartoe bezit- 'et is derhalve een eisch iatsveiligheid, dat wij in en land de maatregelen die gepast schijnen om ijdende Duitsche volksge- ap tegen dit gevaar te en Dat mag hier en daar tot harde beslissingen lel den, doch dat valt alles in het niet vergeleken met het gevaar. Want deze oorlog is een rassen- oorlog. Het Jodendom streeft naar geen ander doel dan de vernietiging en uitroeiing van ons volk. Zouden de spilmogend- heden den oorlog verliezen dan bestaat er geen dijk meer, die Europa voor de Joodsch-bolsje- wistische overstrooming zou kun nen redden. Dr. Göbbels wijst er op, dat uit alle vijandelijke landen steqds weer berichten komen volgens welke het antisemietisme snel toeneemt. Men kan niet zeggen, zoo verklaart hij. dat het anti semietisme in de vijandelijke lan den een kwestie is van de anti- semietische propaganda, want deze is op instigatie van het Jo dendom bij hen zeer streng ver boden, in de Sovjet-Unie staat er zelfs de doodstraf op. Men kan hier dus van een heel na tuurlijke reactie van de betref fende volken op het Joodsche gevaar spreken. Geen profetisch woord van den Führer wordt met een zoo onheilspellende ze kerheid en logica bewaarheid als het woord, dat wanneer het Jo- derdom er in zou slagen een tweeden wereldoorlog te ontkete nen, deze niet zal leiden tot een vernietiging van de Arische menschheid, doch tot een vernie tiging van het Joodsche ras. Dit proces is van een wereldhistori sche beteekenis en daar het ver moedelijk onafzienbare gevolgen zal hebben, heeft het ook zijn tijd noodig, doch tot staan te brengen is dit proces niet meer. De Joden zullen zich hebben te verantwoorden voor hun tallooze misdaden aan het geluk en den vrede der menschheid. En het zal ongetwijfeld op zekeren dag in de geheele wereld de straf on dergaan, die het thans reeds in Duitschland krijgt. Wij spreken in deze kwestie zonder eenig wraakgevoel. De tijd is te ernstig om naieve wraakplannen te koes teren. Het is een wereldprobleem van de eerste orde, dat door de thans levende generatie opgelost kan worden en ook opgelost moet Mi m ssiiS Vrijwilligers. Welver- Bae rust na harden strijd SS PK Zschackel-O-H-P m -Ersatzkommando Neder- elt mede: rlanders van arisch bloed, I leeftijd van 17-45 jaar <ook die lichamelijk zoowel 'stelijk goed ontwikkeld zijn i geheel kunnen geven aan enen, die de opleiding hun fnnnen zich bij de genoemde pn vervoegen, ten einde ge- |te worden. ie onderzoekingen worden Wie gevraagde inlichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging der familieleden, duur der opleiding, extra levensmidde len voor de familieleden enz. De aandacht wordt er op geves tigd, dat voor de vrijwilligers, die om bepaalde redenen in Neder land moeten blijven, de mogelijk heid bestaat, him dienst te doen bij de Landwacht Nederland of bij het Wachtbataljon in Amersfoort. Tijdens deze keuringen kun nen zich ook diegenen melden, die tot de Germaansche SS in Nederland willen toetreden. 11.5.43 815 uur Rotterdam, Deutsches Haus, Westzeedijk. 12.5.43 815 uur Breda, Restau rant Modern, Markt. 13.5.43 815 uur Goes, Café Cen traal. 14.5.43 815 uur Den Bosch, Ho tel „Noord-Brabant" Markt 45. 15.5.43 8—15 uur Venlo, Deut sches Haus, Egmondstraat 16. 16.5.43 815 uur Arnhem, Café Royal. 17.5.43 815 uur Hengelo, Café Modern, Spoorstraat 18. 18.5.43 815 uur Zwolle, Hotel Gijtenbeek. 19.5.43 815 uur Groningen, Con certhuis, Poelestraat. 20.5.43 815 uur Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat 21.5.43 815 uur," Amsterdam, School, Iepenweg 13. 22.5.43 8—15 uur Utrecht, N.V.- Haus, Oudegracht 245. 23.5.43 815 uur Amersfoort, Pol. Durchgangslager, Leusder- weg. 24.5.43 815 uur. Den Haag, Café „den Hout", Bezuidenhoutsche- weg. worden. Wij staan ln het Joden dom tegenover de belichaming van het algemeene verval van de wereld. Of wij vernietigen dit gevaar, of de volken worden door dit gevaar vernietigd. De Joden willen de nederlaag der spilmo- gendheden daar zij hierdoor het herstel van hun oude voorrech ten kunnen verkrijgen. Wat ligt" meer voor de hand dan dat wij het ons dreigende gevaar vernie tigen,d.w.z. ons eerst den rug vrijmaken, opdat wij zoo den strijd naar buiten des te ener gieker en zonder eenig voorbe houd kunnen voortzetten? Men staat bij het Jodendom steeds voor de keus het de macht af te staan of het die geheel te be twisten. Wij gaan den tweeden weg. Aan het einde van dezen oorlog zal naar onze vaste over tuiging tegenover het Jodendom een menschheid staan, die volle dig besef zal hebben van het Joodsche gevaar. De minister schrijft verder, dat de Joden tegen het toenemende antisemietisme in Engeland op dezelfde wijze reageeren als zij elders plegen te doen. Eerst spe len zij de totaal ten onrechte vervolgde onschuld terwijl zij van hun rabbijnen de vermaning krij gen zich in het openbaar groote terughoudendheid op te leggen, daar hun provoceerend gedrag ergernis wekt. Dan huren zij en kele corrupte geziene leden der maatschappij, het economische of religieuze leven wier taak er in bestaat het antisemietisme als cultureele schande aan de kaak te stellen. De arme joden huilen in het openbaar en sommen de diensten op, die hun vertegen woordigers aan het land hebben bewezen, welke redelijke en pa triottische staatsburgers zij van oudsher geweest zijn en ook in de toekomst wenschen te blijven. Zeer spoedig vinden zij dan ook wel een hooggeplaatst kerkvorst, die bereid is over het zooge naamd met het Christendom in strijd zijnde antisemietisme den banvloek uit te spreken en ten slotte zijn niet de Joden, doch hun vijanden de schuld van het nationale ongeluk. Dan begint het vroolijke spelletje weer van voren af aan. Doch de kruik gaat ook hier zoo lang te water tot zij breekt. We weten zeer goed, dat de Joden ons met hun geheele ziel haten. Er bestaat geen leed, dat zij ons niet zou den willen aandoen, wanneer zij de macht daartoe zouden bezit ten. Daarom mag men hun geen schijn van macht geven. Sterker nog', het is onze plicht de wereld op de hoogte te stellen van het wezen en gevaar van het Jodendom, van de rampzalige rol die het vooral bij het ontstaan en het voeren van dezen oorlog gespeeld heeft en het zonder mededoogen aan te klagen voor de misdaden waaraan het zich heeft schuldig gemaakt, totdat de volken beginnen te ontwaken. Dat kan lang duren, doch het is de moeite waard. Wij schakelen zoodoende den gevaarlijksten vij and uit, die ooit het leven, de vrijheid en de waardigheid van de menschheid heeft bedreigd. Daarbij kan van genade geen sprake zijn. Medelijden hebben wü alleen met de ontelbare mil- lioenen menschen van ons eigen volk en van andere Europeesche volken, die weerloos aan den haat en vernietigingswil van dit duivelsche ras zouden zijn over geleverd,. wanneer wij hier zwak zouden worden en ten slotte in dezen strijd zouden falen. Ook in Duitschland, zoo besluit dr. Göbbels, hebben de Joden gela chen, toen wij voor den eersten keer tegen hen in het strijdperk traden. Het lachen is hun in- tusschen wel vergaan. Zij hebben daarop den oorlog gekozen, doch deze oorlog staat op het punt een oorlog tegen henzelf te wor den. Toen zij voor het Duitsche volk het plan voor een totale vernietiging opstelden, ondertee kenden zij daarmede hun eigen doodvonnis. Ook hier zal de we reldgeschiedenis het vonnis vel len. Aan verwanten van het personeel der voormalige Nederlandsche Weermacht, dat zich in krijgsgevangenschap bevindt, kan overeen komstig de regelen, die bij opkomst onder de wapenen van toepas sing waren, kostwinnersvergoeding worden toegekend. Degene, die meent voor zoodanige vergoeding in aanmerking te kunnen komen, moet daartoe aanvraag doen op de gemeente secretarie van haar of zijn woonplaats, nadat de desbetreffende militair zich voor afvoering in krijgsgevangenschap heeft aangemeld. De uitbetaling van de vergoeding zal door de zorg van den burge meester geschieden. Voorts wordt verwezen naar eventueele nadere bekendmakingen van gemeentewege. De verwanten van het beroepspersoneel dienen zich voor de uitbetaUng van bezoldiging rechtstreeks te wenden tot den Commis saris voor de belangen van de voormalige Nederlandsche Weermacht, Lange Voorhout 7. Den Haag. Luistert op Zondag 9 Mei van 11.30 tot 11.45 uur, over den zen der Hilversum I, op golflengte 415 meter, naar de stem der SS., onderwerp: De les van het front (2). Actie tegen Martinique - Naar United Press verneemt staat een actie van de Amerikaansche ma rine tegen het Fransche eiland Martinique voor de deur. Als reden hiervoor worden binnen- landsche onlusten opgegeven, die veroorzaakt zijn door gebrek aan levensmiddelen, zoodat de Ver. Staten zich genoodzaakt zien zelf de rust en orde te herstellen. Onlangs werd van dezelfde Ame rikaansche zijde beweerd, dat Martinique bezet moest worden, opdat het niet een basis voor een invasie der Spilmogendheden op het Amerikaansche vasteland zou worden. Voorts verluidt, dat Mar tinique een steunpunt voor duik - booten der Spil zou zijn. Met deze motiveering voor den beraamden overval op Martique, zoo ver klaart de Wilhelmstrasse (Bui- tenlandsche Zaken te Berlijn), wordt het toppunt van leugen achtigheid bereikt. Wanneer er op Martinique werkelijk honger - relletjes uitgebroken zijn. dan is dat uitsluitend en alleen de schuld der Amerikanen die het eiland blokkeeren om admiraal Robert te doen buigen. De door een blokkade ontstane even tueele onrust onder de bevolking wordt thans het voorwendsel voor een militaire actie. In wer kelijkheid hebben de Ver. Staten naar in de Wilhelmstrasse op nieuw met nadruk wordt ver klaard, het op het op Marti nique liggende goud van den Fransehen staat en op de aldaar in de havens liggende overblijf selen van de voormalige Fran sche oorlogs- en koopvaardijvloot voorzien De vastberaden wil tot verzet van den Franschen admi raal Robert, die zich nog steeds als vertegenwoordiger beschouwt van de legale Fransche regee ring, wordt te Berlijn bijzonder gerespecteerd. fD.N.B.) De sovjets en Polen. De di plomatieke correspondent van het D.NJ3. schryft: De New York Times publiceert een schriftelijk antwoord van Stalin op 2 vragen van den cor respondent te Moskou van dit blad. Het schrijven is gedateerd 4 Mei en behandelt het vraag stuk der betrekkingen tusschen Polen en de Sovjets. De vraag, of de Sovjet-Russische regeering een sterk, onafhankelijk Polen wenscht. beantwoordt Stalin met „ja". De tweede vraag, op welke grondslagen de betrekkingen tus schen de Sovjet-Unie en Polen na den oorlog geplaatst moeten van hedenavond 21.15 uur tot morgenochtend 6 urn- De maan ging hedennacht onder te 0.17 uur en kwam op te 8.16 uur De höhere SS- und Polizei- führer bij den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied wijst er op, dat het door zijn bekendmaking van 5 Mei 1943 (Deutsche Zeitung no. 327) gegeven verbod van verblijf „op openbare straten en pleinen" thans van 9 uur aldus opgevat moet worden, dat van genoemd tijdstip af het verblijf in de open lucht" verboden is. BON 19 VLEESCH A EN B VOOR 28 DAGEN. Deelen van den Nederland- schen landbouw zijn de laatste week op groote schaal in ge breke gebleven t.a.v. hun afleve ringsplicht. De aanvoer op de abattoirs is derhalve niet vol doende om de bevolking volgens de plannen van vleesch te voor zien. Dat is de reden, waarom de bekend gemaakte vleeschbon 19a en b op het oogenblik niet geho noreerd kan worden. Zooals onlangs werd medege deeld, geven de bonnen 19a recht op het koopen van 100 gr. vleesch met been, de bonnen 19b op het koopen van 25 gr. vleesch met been, in den tijd van 215 Mei 1943. Dit rantsoeneeringstijdvak moet om bovenvermelden reden met 14 dagen tot 29 Mei 1943 verlengd worden. Men zal dus met het op de bonnen 19a en 19b verkrijgbare rantsoen niet zooals anders 14 dagen, maar 28 dagen moeten doen. Niet getroffen wor den door dezen maatregel de werklieden, die zwaren, zeer zwa- ren, langdurigen en nachtelijken arbeid verrichten. Zij krijgen van 16 Mei af op speciale bonnen van hun distributiekaart zoowel het normale rantsoen als het bijzon dere rantsoen voor 14 dagen. De hervatting van de normale vleeschverdeeling" hangt af van de houding der boeren. Nadere bijzonderhederi zullen te zijner tijd bekend gemaakt worden. worden, beantwoordt Stalin als volgt: „Op den grondslag van hechte betrekkingen van goede nabuurschap en wederzijdsché achting, of ingeval het Poolsche volk dat wenscht op den grond slag eener alliantie". De New York Times voorziet deze verklaring van den almach tige van het Kremlin van een commentaar van zijn Moskou- schen correspondent, die dit standpunt van Stalin beschouwt als een geschikten grondslag om te onderhandelen over een her stel der betrekkingen tusschen de Sovjet-Unie en de Poolsche emigranten en herinnert er aan dat Stalin reeds in December 1941 aan Sikorski de verzekering gegeven heeft, dat de Sovjet- Unie een „sterk en onafhanke lijk Polen" wenscht als basis der Sovjet-Russisch-Poolsche betrek kingen. Wanneer reeds toen van be voegde Sovjet-zijde aan d* Pool-

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 1