BOLS PR0DENT GEMENGD NIEUWS BRAND!!!??? Bel op 2 2 2 41. RECHTZAKEN SPORT De uitslagen v. d. N.V.B. AGENDA zorgi voor Uw gezondheid Ook in het Noorden van het Oostelijk front heeft het voorjaar zijn intrede gedaan. De eerste lenteboden in den vorm van modder en smeltwater hebben loopgraven en bunkers over» stroomd en met een slijkkorst over dekt. Met behulp van een oude waterpomp wordt het water uit de loopgraven verwijderd SS PK Slapak-Atl-H-P m Mr. dr. J. Bool overleden. Na een kort ziekbed is in den ouderdom van 81 jaar in het Rk. ziekenhuis te Groningen overle den mr. dr. Johannes Bool, oud- gemeente-secretaris van Utrecht. Hij was officier in de orde van Oranje Nassau. Dr. G. Horreüs de Haas over leden. Te Zwolle is Zaterdag op 63-jarigen leeftijd dr. G. Hor reüs de Haas. Nederlandsch Her vormd predikant te Zwolle over leden. 18 Januari 40 jaar gele den begon dr. de Haas zijn pre dikambt. Op dien datum deed hij zijn intrede bij de Neder Duitsche gemeente te Bergum (Pr.). Het was het begin van een loopbaan, die op religieus en sociaal terrein zeer rijke vruchten heeft gedragen. Van die 40 jaar heeft hij er 24 te Zwolle gestaan. Van 1907 tot 1919 diende hij de Ned. Herv. Gem. van Sneek. In verschillende kringen heeft dr. Haas zich gedurende zijn 40-jarig predikambt bewogen en steeds was hij een geestelijk leider, een spreker en schrijver, die door zijn groote gaven en warm hart veel invloed heeft gehad. Behalve op kerkelijk gebied heeft hij zich verdiensten verworven voor de drankbestrijding en het cultureele leven. De begrafenis is bepaald op morgen op de Kranenburg te Zwolle. Nieuwe petroleumrantsoenbon- nen. - Van 1 Mei af zullen nieu we rantsoenbonnen voor petro leum, elk recht gevende op een half rantsoen (1 liter), in om loop worden gebracht. De oude petroleum-rantsoenbonnen, die recht geven op een heel rant soen (2 liter), worden van dien dag af niet meer uitgereikt. Deze laatste bonnen, die voor 1 Mei in circulatie zijn gebracht, blijven tot 15 Mei geldig. i Jongetje doodgereden. Op den ringdijk te Overschie is het zesjarig knaapje J. P. Hoogland, gewoond hebbende in de School straat te Rotterdam, door een autobus aangereden en zoo zwaar gewond, dat het in het zieken huis aan den Bergweg aan de bekomen verwondingen is over leden. Meisje verdronken. Uit de Oosterhavensluis te Groningen is het lijkje opgehaald van het 3-jarig meisje M. H., dat op 19 April aldaar te water is geraakt en verdronken. Door vrachtauto aangereden en gedood. Aan de Noorder haven te Groningen is de 52-ja- rige mevrouw Th. C. geboren D., wonende te Groningen, aange reden door een vierwielige vrachtauto. Zij bekwam een schedelbasisfractuur en is spoedig daarna overleden. Drama te Ziirich. Paasch- zondag is te Zürich een schrik kelijk familiedrama voorgevallen, waaraan zeven personen ten offer gevallen zijn, grootouders, ouders en drie kinderen. Tegen eenen 's middags zagen voorbijgangers, hoe een man op het balcon der vierde verdieping van een huis zichzelf met een pistoolschot trof en daarop over de balustrade in de diepte stortte waar hij dood bleef liggen. De gealarmeerde politie verschafte zich toegang tot de woning en trof daar zes menschen aan, van wie slechts een elfjarig meisje leefde, dat evenwel kort daarop in het ziekenhuis eveneens den geest gaf. Omtrent de toedracht van deze tragedie is uit het onderzoek ge bleken, dat de 43-jarige Damm, directeur van het bijkantoor van een bank, eerst in de eetkamer, waar de tafel gedekt stond voor den maaltijd, zijn 78-jarigen va der heeft gedood door een schot in het hoofd en vervolgens in de keuken twee schoten heeft gelost op zijn 38-jarige vrouw. Daarop schoot hij in de gang zijn moe der neer en snelde toen naar de badkamer, waar zijn drie-jarig dochtertje kort tevoren door de grootmoeder was gebaad en schoot het kleintje dood. Ten slotte doodde hij in de kinder kamer zijn beide andere doch tertjes van zes en elf jaar. Ge bleken is, dat Damm reeds ge- ruimen tijd zwaar overspan nen was. De rijkelijk in bloei staande prulmen- boomen in „De Bangert" bieden een prachtig gezlchc CNF-Kuiper-Paz m De economische rechter straft Zes pond vleesch en twee pond vet zou E. J. Koster uit Rijnsburg heb ben gekocht, en hij zou hebben ge weten dat het van clandestiene slachting afkomstig was. Maar ver dachte ontkende te hebben gekocht Er was wel over de levering ge sproken, doch verkocht had hij niet De rechter nam dat zoo niet aan, en liet een minderjarigen knaap uit Rijnsburg komen, die ook terecht moest staan omdat nij zich met den clandestienen handel had in gelaten. Maar deze getuige wist ook te verklaren dat K nog niet had gekocht, als gevoeg waarvan de officier vrijspraak vorderde, waar toe de rechter besloot. De zaak te gen een derden verdachte in deze geschiedenis werd wegens ziekte van verdachte, aangehouden Het clandestien slacntfn van twee schapen zou door W. Blok te Leiden in een weide zyn gebeurd. De verdachte was reeds zes maan den in het kamp te Vught geweest, en daarmee rekening houdend, vor derde de officier nu zeven maan den gevangenisstraf met aftrek van preventief. De rechter legde zes maanden op met aftrek van pre ventief, zoodat verdachte uit de hechtenis kon worden ontslagen. De rechter wees erop dat J. Mar tens te Alphen eigenlijk blij mocht zijn dat men hem zoo spoedig had gesnapt met het vleesch, anders zou hij wellicht zwaarder straf hebben gekregen. Nu stond hij al leen maar terecht wegens vervoer van vleesch afkomstig van clande stiene slachting. Slechts enkele meters had verdachte het vleesch, dat per roeiboot was aangevoerd, op zijn fiets gehad, en toen kwa men de ambtenaren. Verdachte heeft reeds drie maanden in Vught doorgebracht en de officier vorder de nu vijf maanden gevangenis straf met aftrek van preventief. De rechter veroordeelde tot 3 maan den gevangenisstraf met aftrek van preventief, zoodat verdachte uit de hechtenis werd ontslagen. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland - ADOWillem H 14; Feijenoord Enschede 01. District I. tweede klasse A:OSV -HBC 3—3; West-Prisia—ZFC 10 Alcmaria VictrixKennemers 63 Tweede klasse B: DOSAFC 41; DWVZeeburgia 20; HVCHer cules 23. District II, tweede klasse B: Uni- tasCoai 21. Vierde klasse A: HillegomLDWS 81; Teylingen Vogel 13; Vierde klasse B: Rouw koopCeleritas 32. Vierde klasse EAmmerstolsche SVMoordrecht I2. Res. derde klasse A: Alphia 2 Alphen 2 52. District IV. eerste klasse: Noad Roermond 12; LongaPicus 6—1. District V. eerste klasse: LSC Sneek 11. Kampioenschap van Nederland - Ongeveer dertigduizend toeschou wers zijn te Nijmegen getuige ge weest van een spannenden en vrij harden wedstrijd tusschen Ensche de en Feyenoord. De Rotterdamsche ploeg was technisch beter, maar maakte de fout te kort te spelen. Voor doel was Enschede, dat toch ook bekend staat om zijn weinig productieven aanval, doortastender dan Feyenoord, dat in de voorhoe de een schutter miste om de door de middenlinie telkens aangeboden kansen te kunnen benutten. Het plaatsen van De Vroet als midden voor bleek geen verbetering en daar Vrauwdeunt zelfs de kunst verstond een strafschop hoog over te schie ten, begrijpt men. dat de voorhoede van Feyenoord geen schitterenden indruk maakte. In de eerste helft gaf Wiegerink aan Enschedé de leiding en bij dien stand is het gebleven, ondanks eenig overwicht der Rotterdammers De ontmoeting te Den Haag tus schen Ado en Willem II was fraai noch spannend. Ado was aanvan kelijk sterker en nam al na 5 min. door Roosenburg de leiding. Toen was het echter met het goede sa menspel in de Haagsche ploeg in eens gedaan. De Tilburgenaren kwa men er daarentegen beter in en met 31 voor Willem II kwam zelfs de rust. In de tweede helft werd nog een doelpunt aan de score toegevoegd zoodat de bezoekers met 41 een verdiende zege boekten. Een kwartier voor het einde deed de Haagsche aanvoerder Choufoer een zoo ongelukkigen val, dat hij van 't veld moest worden gedragen. De stand is: 1. Feyenoord 6 gesp. ,8 pnt.; 2. en 3. Enschede 55 en Willem II 65; 4. en 5. Ado 44 en Heeren veen 54, Politie won van de W-A. De wedstrijd tusschen de L.P.S. en de W.A. is met 70 door de politie mannen gewonnen (rust 30). KORFBAL. Nederlandsclie Korfbalbond De uitslagen zijn: Kampioenschap van Nederland: Wordt KwiekBlauw Wit 00; DeetosWilskracht 53; DOS PSV 5—5. Promotie en degradatie: Gelder land I: RapidltasOnder Ons 53. Zuid-Holland II A: HSV II—Vicus Oriëntis II 04 Competitie: Zuid I: Rust Roest Volt 5—2 Om den Zilveren Korf: le ronde: Afd. D.: HSVVicus Oriëntis 14. Seriewedstryden Fluks De uit slagen van dit in sportief opzicht volkomen geslaagde tournooi waren le afd.: Koog ZaandijkOlympia 40; DetoFuks 01; Fluks Olympia 00; DetoKoog Zaandijk 0-1; OlympiaDeto 02; Koog Zaandijk-Fluks 4-0. le prijs: Koog Zaandijk; 2e prijs: Fluks. 2e afd.: Haarlem-ALO 0-0; Fluks II—Deto II 0-1: ALO-Fluks II 3-0; Haarem-Deto II 0-0; Deto II-ALO 1- 2; Fluks II-Haarlem 1-3. le prijs ALO; 2e prijs: Haarlem. 3e afd.: DTV rv-Fluks III 1-1; Roda- Koog Zaandijk IV 0-2: Fluks III—Roda 0-2; Koog Zaandijk IV- DTV IV 0-0: DTV IV-Roda 0-2; Koog Zaandijk IV-Fluks III 2-0. le prijs: K.Z. IV (definitief winnaar van den wisselbeker): 2e prijs: Roda. H.S.V. IVicus Oriëntis I 14 H.S.V." heeft eenlge invallers (sters) H.S.V kiest den sterken wind mee. De partijen wegen goed tegen el kaar op. Spoedig neemt H..V. de lei ding (10). Mej. M. Brieër dient echter weldra van repliek en mej. Cats geeft nog voor de rust Vicus de leiding (12) Na de rust is Vicus sterker en zij weet deze meerderheid uit te druk ken in twee goede doelpunten van Cats en mej Boom (14) Met dezen stand komt het einde. H.S.V. IIVicus Oriëntis II 04 H.S.V. verschijnt met slechs 4 dames. Vicus is dan ook gedurende den geheelen wedstrijd sterker. H. v. Zijp geeft Vicus na een fraaie doorbraak de leiding (0—1). Nog voor de rust weten mej. v. d. Tuijn en G. v. Zijp den stand op 03 te brengen. Na de rust vindt G. v. Zijp nog eenmaal de korf (0—4). Hier mede heeft Vicus II haar tweeden promotiewedstrijd gewonnen. ATHLETIEK. Slijkhuis won te Delft In den jajarlijkschen veldloop te Delft won de Holland-looper W. Slijkhuis in de A-klasse met groot verschil den eersten prijs. 2. J. Meyer (De Me teoor), 3. P. Van Rijn (Trekvogels) De B-klasse bracht een zege voor Bonber (Volewijckers)In de C- klasse won het Docos-lid L. van der Steen 6e. J. Kortekans (R.K. Hol land) werd in die klasse winnaar. GYMNASTIEK. Nederlandsen Gymnastiek Ver bond Te Utrecht is het Nederl. Gymnastiek Verbond in vergade ring bijeengekomen. Op voorstel van het bestuur werden de heeren J. M. J. Korpershoek (den Haag) en K. Krijg (Renkum) tot eerele den benoemd. Op treffende wijze werd door alle kringvoorzitters bij monde van den heer W. w. Boer het geheele dagelijksche bestuur, bestaande uit de heeren W. de Graaf, L. J. A. van Ekeren, J. H. van den Burg, J. Hop en J. H. F. Sommer, het eerelidmaatschap aangeboden. Nadat de verslagen waren goed gekeurd, werd door den heer J. J. T. Bakker, uit een overschot van een jubileumgeschenk en verschil lende bijdragen een cheque van f. 1000.aan het bestuur overhan digd. Bij de begrooting werd erop aangedrongen, zoo spoedig moge lijk tot inrichting van een volledig bondsbureau te komen. Het be stuur deed toezegging deze aan gelegenheid te bezien en op de eerstvolgende vergadering met voorstellen te komen. Bij de bestuursverkiezing kwam geen wijziging in de samenstelling van dit college. Als vierde tech nisch bestuurslid werd benoemd de heer Th. Koek (Apeldoorn) voor het vrouwenturnen met als advi- seuze mevr. van der HorstLeijer- weert. De voorgestelde reglements wijzigingen werden aangenomen, zoodat thans in de afvaardiging ter algemeene vergadering een wijzi ging is gekomen, dat voortaan iedere kring drie vertegenwoordi gers zal aanwijzen. Aan het bonds- bestuur werd overgelaten de vast stelling van de plaats, waar de eerstvolgende algemeene vergade ring zal worden gehouden. HOCKEY. Kamp. van Nederland Venlo won met 21 van HDM. Mixed-Hoekeydag te Den Haag De uitslagen zijn: afd. A: Leiden I eerste ronde vrij. tweede ronde: Leiden ITOGO I 0—8; finale: TOGO IHilversum I 30. Afdee- ling B.: Leiden II—TOGO II 0—6. ZWEMMEN. Poelmeer In de vergadering van de Zwemver. „Poelmeer" zijn de aftredende bestuursleden, dr. H. W. Borgerhoff Mulder en mej. De Vries, herkozen. BILJARTEN. Ned. Biljart Bond, afd. Leiden Voor den eindstrijd van de ca- dreklasse zijn geplaatst: de Roo (TOG), J. Sira (TOG), P. Schou ten (SDO), Verstraaten (DOS), Mulder (P.v.C.) en G. M. Teegelaar (idem). Deze klasse begint Woens dag a.s. bij ,,De Caramoole" Café Veltman, Lage Rijndijk. Voor de tweede klasse libre zijn geplaatst: Pijnacker (TOG), Was- sink (TOG), Rodenburg (OSL), Oudshoorn (TOP), van Rijzen (TOG) en de Jong (BOS). Deze eindstrijd begint morgen bij ,,'t Vierkantje", Groenesteeg. De einduitslag van de derde klas se libre luidt: kampioen; de Roo- de (OSL), 2. Kantebeen (SDO), 3. de Water (DOS), 4. van Velezn (TOG), 5. Eradus (DOS), 6. Mas- saar (TOP). Tevens worden mor gen de laatste partijen gespeeld om het kampioenschap eerste klasse libre bij B.O.S.. Café „Eigenzorg", Stationsweg. WIELRENNEN. Wegwedstrijden Het te Den Haag gehouden Laak-criterium (80 K.M.) is bij de amateurs gewonnen door den Hagenaar C. Bijl en bij de nieuwelingen door W. Grift (Soest- d(jk). De Ronde van Stein (L.) over 125 K.M is gewonnen door Schulte. het Warande-criterium te Oosterhout door A. van Amsterdam (vóór Rui ter, Joosen, Renkes en v. d. Zanden) Baanwedstrijden Te Nijmegen en Utrecht zijn voor de eerste maal weer baanwedstrijden gehouden. Op beide banen was de sprint voor Arie van Vliet, die verreweg de sterkste was. Hij kwam te Utrecht tegen Peters en te Nijmegen tegen Rem- kes in de finale. PAARDENSPORT. Courses op Duindigt Zaterdag middag werden op Duindigt drave rijen en rennen gehouden, waar van de uitslagen als volgt luiden: Coloradoprijs (draverij) afstand 1740 meter: 1. Clyde d' Anvil (eig. L, v.d. Kroft) tijd. 3 min 2 sec.; 2. Hendrika D. (eig. W. Goossens) Billitonprijs (ren voor paarden van 3 jaar en ouder) afstand ca. 1800 meter: 1. Olymius (eig. Stal De Venhoeve) tijd 2.05.2; 2. Little May Dun (eig Stal Viking). Crackprijs (draverij voor Neder- landsche paarden en amateurrij ders) afstand 2000 meter: 1. Baro nes Spencer (eig Stal Vita Nova), tijd 3 min. I sec.; 2. Cisca B. (eig. Stal Delfia) Diophonprijs (ren voor paarden van 3 jaar en ouder) afstand ca. 1350 meter; 1. Dec Plus Ultra (eig. r Zegt U dat wel, Notaris! Maar wanneer! een kruik Bols krijgt, Jaijj t ook BOLS, hè? Geen i verschil met vroeger. BOLS wijzigt zijn eeuwenoude tg ten niet. Al is de aflevering da tijdsomstandigheden beperkt, dei liteit blijft onverminderd gehandbf HEDEN. Noordwijk a. Zee (CasiL N.S.D.A.P. „7 jaren pech". 71/J Stal Avanti) tijd 1 min. 31,81 2. La Vie Rose (eig. Stal Prosjf Casinoprijs (draverij) af) 2040 meter: 1 Excellent (eig in 't Veen), tijd 3 min. 18 s'e Cycloon (eig. Stal Amsterdamil Biribiprijs (ren voor alle parit van.4 jaar en ouder), afstanoi' 2000 meter: 1. Duroc (eig. L. Jfi Englebert), tijd 2 min. 16,6 se) Marjolet (eig. Stal Prospero) Clingendaalprijs (draverij) stand 2220 meter: 1 Soprana I G. J. v.d. Elshout) in stalvertl met Mesndll-Cher tijd 3 min. sec.; 2. Dutch Hanover (eig. R.). Tetatremaprijs (ren voor paal van 3 jaar en ouder) afstand! 1350 nr.: 1. Tomi (eig Stal Prosi ro), tijd 1 min. 27,4 séc.; 2 Foijj (eig. F. G. Buntenbach) De uitslagen van de Zonda houden wedstrijden luiden: Duindigt-prijs: prijzendra| voor paarden welke nog geen I zend gulden hebben gewonnen) stand 2040 meter: 1. Eppo Oosh (eig. Stal Eala Frya Fresena),g 3 min. 25 sec.; 2. Graaf NorberS Lenteprijs (handicap A) 8 paarden van 4 jaar en oudei.E dit jaar niet gewonnen hebbeéë stand ongeveer 2000 meter: ljli ciole (eig Stal De Venhoeve)g 2 min. 22,2 sec.; 2 Pampelunl Demosthenesprijs. priizendr) voor paarden welke 1000 giif hebben gewonnen, doch nog 4000 gulden: 1. Friedensbote J. Smit) tijd 3 min. 36 sec.: 2.1 rius G. i Buccaneerprijs. voor alle pa.'ï van 3 jaar en ouder, die dit niet gewonnen hebben, afstand! geveer 2500 meter: 1. Aquilon 'P Stal Viking), tijd 3 min 8 ■serf' Scare Groote Paaschprijs. afstand meter: eerste serie: 1. Narciso l_ Stal Vita Nova), tijd 3 min. 6.5) 2. Allouez. tweede serie: 1. Narciso 3 min. 4.4 sec.; 2. Oeagre. Aprilprijs, voor alle paarden I 3 jaar en ouder, afstand 1800 ml 1. Solidor (eig. L. J. H. Engletl tijd 2 min 5,4 sec.; 2. Melisseeca Diomedesprijs, handicapdra) basis 1,32, voor amateurrijders,F stand 2200 meter: 1. Benna II (eig. Th. Ponsen), tijd 3 min. 261 2. Job. Prijs van Auteuil, hordenrenl grensde handicap, afstand ongel 4000 meter, voor paarden van 4J en ouder: 1. Etna II, (eig. Prospero)tijd 5 min. 14.2 sei Sartene. N.V-PRQDENTA pTbji

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2