ADOLF HITLER DE FUHRER VERJAART de grootste figuur dezer eeuw Jaargang Dinsdag 20 April 1943 No. 25478 le van dr. Göbbels VERDUISTEREN: Oproep van rijksmaarschalk Göring EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN den vooravond van den April, den verjaardag van ïhrer, vond in de Berlijn- 'hilharmonie een feestelijke ikcmst plaats, waaraan door ide vertegenwoordigers der staat en weermacht, oor- wonden. bewapeningsarbei- en vele andere volksgenoo- ai»Werd deelgenomen. inWpminister dr. Göbbels hield j rede, in den aanvang waar- J i hij verklaarde, dat het Duit- ie [volk dezen dag viert in een zolder ernstige houding en ling. De oorlog heeft zijn Jtoe hardste stadium be- IK, een uitweg uit zijn druk of •inde zijn vooreerst nog ner- ■te bespeuren. De enorme af- "gen van zijn politieke en lire gebeuren, die alle vijf de Iddcelen omvatten, treffen ihen en volken. Men vergeet de zorgen en den druk van dagen maar al te gemakke- lat deze oorlog in tegenstel- et alle voorafgegane, een en volksch en raskarakter en derhalve aan beide met zoo taaie verbittering gestreden. De volken, die p deelnemen, weten nauw- dat het ditmaal niet gaat 'eer of minder belangrijke 'orrecties, doch om hun na- 'e leven. Dat hebben de flooze veroorzakers van deze itische volkerenworsteling gedroomd, toen zij in Sep- "r 1939 naar het zwaard gre- >m te verhinderen, dat de 'he stad Dantzig terug- le in het rijksverband. Göbbels verklaarde ver is, dat er aan de zijde der anders van Duitschland 'd mogelijkheden zijn ge- om zonder het geringste aan #t, aanzien en prestige te ver te voldoen aan de ge- aardigde nationale eischen rtschland. Men heeft den gewenscht, zooals de hui- rgelsche minister-president ,ih 1936 heeft verklaard, f-hutschland te sterk was rorden, Engeland heeft zijn H. Hoffmacn-Stapf-Pa* a nationale bestaan in de waag schaal der beslissing geworpen en moet thans tot zijn ontzetting constateeren, dat het dat. zonder ook maar het geringste van zijn oorlogsdoelstellingen te kunnen bereiken, beetje bij beetje moet opgeven: Met het oog op de geveinsde vij andelijke propaganda die onver moeid aan het werk is om de oorzaken van dezen oorlog te doen vergeten is het noodzakelijk terug te gaan tot het utgangspunt van den oorlog, om zijn ontwikkeling en zijn huidige, dramatische hoog tepunt te begrijpen. De minister herinnerde daarna aan de vele vergeefsche pogingen van den Pührer vóór het uitbreken van den oorlog de bewapeningen te vermijden, ja zelfs zoo spoedig mogelijk voor goed een einde te maken aan eiken oorlog. Dit alles is tervergeefsch geweest, daar de gewetenlooze kringen, die dezen oorlog moedwillig hebben ontke tend, geen half werk wilden doen. Deze kringen, zoo verklaarde dr. Göbbels, bekommeren zich niet om het leed en het ongeluk der volken, wanneer zij slechts hun lust naar persoonlijke verrijking en onbegrensde machtsontplooiing over alle volken en continenten kunnen botvieren. Juist daarom is het dezen oor logsdrijvers onmogelijk begrip te toonen zelfs voor de eigenlijke be langen van hun eigen volken. Hun brutale cynisme en vooral hun helsche haat tegen de nationaal- socialistische volksbeweging, het nationaal-socialistische Duitsche volk en rijk en vooral tegen den Führer zelf vloeien voort uit een volksvreemde gezindheid. Zij, die den Führer zien als een indringer in de regionen der lei ding van de staatszaken, die voor hen synoniem zijn met volksbe drog en geldheerschappij hebben dezen oorlog stelselmatig voorbe reid, dezen op het hun geschikt voorkomende oogenblik geprovo ceerd, teneinde de eerste poging tot vorming van ware volksstaten in Europa te torpedeeren en te verstikken onder de reactie hun plutocratsche vrijbuiterij. Dat is de oorzaak, de aanleiding, de reden en hun doel van dezen Gor- log. Het is reeds vaak gezegd, dat de Führer voor alle Duitschers het beeld van het Duitsche volk is. De trekken van hardheid, van vastbe slotenheid, doch ook van een diep lijden om het volk en in uitgebrei- deren zin om de menschheid, die geheel tegen zijn wil en zijn bedoe lingen zooveel bitters en zwaars moeten doorstaan, zijn onmisken baar geworden in het gelaat van den Führer. De sterke magische kracht van de persoonlijkhed van den Führer doet zich dagelijks meer en met toenemende kracht gevoelen, en haar uitwerking heb ben alle leugens en laster van de vijandelijke propaganda niet te niet kunnen doen. Een volk kan geen grooter schat de zijne noe men, dan die van een domineeren- de, en boven het tijdsgewricht uit stekende persoonlijkheid, die op den duur vriend en vijand onder haar ban dwingt. In beide afgeloopen ver schrikkelijke winters heeft de j Führer bewezen, dat hij en met hem het geheele Duitsche volk be reid en vastbesloten is. de histo- j rische fout van den laten herfst van 1918 weer goed te maken en j juist daarvoor den prijs van de groote overwinning naar huis te brengen. Het is niet gemakkelijk de persoonlijkheid van den Pührer op zijn vierden verjaardag in den oorlog te schilderen, zoo vervolgde dr. Göbbels, want hijzelf staat volgens zijn eigen wil volkomen achter zijn werk, dat op het punt staat voltooid te worden. Juist door deze zoo zeer bescheiden le vens- en werkwijze echter is de Führer des te nader tot het Duit sche volk gekomen, dat hem eerst thans uit de diepte van zijn hart heeft leeren liefhebben. Men kan thans nog niet beseffen, wat het bewustzijn den Pührer te hebben, voor Duitschland als oorlogvoerend volk beteekent. Wanneer het Duitsche volk aan den vooravond van den 54sten verjaardag van den Führer zich rond hem verzamelt, om hem eensgezind en aaneengesloten zijn groeten en alle slechts denkbare goede wenschen voor zijn per soon en zijn historisch werk te brengen, doet het dat dit jaar in het gevoel van een bijzonder ver trouwen vol geloof. Vertrouwen is het beste moreele wapen in den oorlog. Wanneer er echter iets voor de Duitschers vanzelfspre kend is geworden, dan zijn het de trouw en het onvoorwaardelijk volgen door allen aan het front en in het vaderland van den man, die niet slechts de veiligheid van het Duitsche heden, doch ook de verwachting voor de Duit sche toekomst belichaamt. Als volk van negentig millioen legt Duitschland opnieuw getuigenis af van zijn geloof in hem. „Wij gelooven, zoo verklaarde dr. Göbbels woordelijk, „in de groote Duitsche overwinning, omdat wij in hem gelooven, trouw en on wankelbaar als steeds willen wü hem volgen, waarheen hij ons leidt. Hij is ons geloof en onze trotsche hoop. Een volk, dat een dergelijken leider den zijne noemt en hem met zoo onvoorwaarde lijke trouw aanhangt is tot groote dingen geroepen. Het moet het groote slechts onverstoorbaar willen". De rede van den minister ein digde met een geestdriftige ver klaring van trouw der oude me destrijders van den Führer. Diep ontroerd door de woorden van den minister, die het Duitsche volk uit het hart gegrepen wa ren, gaven duizenden uiting aan hun besluit ook in de toekomst evenals tot op heden alle krach ten in te spannen voor het werk van den Führer en voor Duitsch land. (DJJ.B.) van hedenavond tot morgenochtend 21 uur 6.30 uur De maan ging heden onder te 7.03 uur en komt op te 20.46 uur; van het is vandaag Volle Maan. De Führer bij zijn soldaten. - Geestdrift en vast vertrouwen spreekt uit de gezichten m:X)LF Hitier herdenkt van daag zijn 54en geboorte dag en hij zal dezen dag vieren te midden van zijn solda ten op een wijze, welke geheel in overeenstemming is met de so berheid uit dezen oorlog voort vloeiend. Niet alleen herdenkt het Duitsche volk thans zijn Führer en nationalen verheffer, ook andere volkeren zullen den ken aan hem, omdat hij hen be vrijdde van banden, welke velen gevangen hielden en een ont plooiing in den weg stonden. Met groote liefde wordt Adolf Hitler door het Duitsche volk omringd en vooral op dezen dag zullen veler millioenen gedachten zijn bij den eersten soldaat van het Duitsche Rijk, die tevens ge roepen is tot opperbevelhebber van de vereenigde Europeesche weermacht, die thans een strijd voert zonder gelijke. In Nederland zijn er ook ve len, die in Hitier den Germaan- schen Führer zien, en zij zullen op dezen dag verheugd zijn over den gezondheidstoestand en de genialiteit van dezen grooten man. Zij zullen hem vooral op dezen 20en April al die kracht en sterkte toewenschen, welke noodig is om dezen grooten strijd tot een goed einde te brengen. Maar ook degenen, die zich deze gedachte nog niet eigen hebben gemaakt, dus nog verre staan van het Germaansche denken en leven, zullen heden moeten ge tuigen van de grootheid, welke van dezen man uitgaat. Zij zul len bekennen, dat Adolf Hitler een geboren leider is, wiens ideeën helder zijn en bovenal lo gisch. Daarnaast weten zij, dat hij zijn ideeën als opgaven be schouwt en verwezenlijkt, hoe in gewikkeld en schier onbereikbaar ze ook mogen schijnen. H. Hoffmann-Stapl-Pax m Zijn tegenstanders in de Anglo Amerikaansche landen hebben hun oordeel en dat zal zeker be kend verondersteld mogen wor den. Maar één ding is daar bij zonder te onderstrepen en wel het feit, dat de Anglo-Ameri- kaansche politici vele geestelijke producten van Adolf Hitler heb ben gestolen. En in dezen dief stal moge men dan van die zijde een waardeering zien voor het werk van den Führer. Meer en meer dringt het besef tot vele millioenen door, dat Adolf Hitler de grootste figuur dezer eeuw is en geroepen is het onbegrijpelijk schijnende te verwezenlijken. Reeds nu is Adolf Hitler de man geweest, die Europa van het on- menschelijke bolsjewisme heeft bevrijd. Straks zal Hitler door al len gevierd worden als de waar achtige bevrijder en de bouwer van een nieuwe wereldorde van recht. Het grootste geschenk op de zen dag zal zijn, dat allen zich zoo inzetten voor hun volk en hun vaderland, zooals ook hij zulks doet, Deze oorlog eischt veel van den Führer en daarom gaat de bede op om hem den zegen te geven, welke noodig is cm het groote vredeswerk, waar aan hij voor dezen oorlog is oe- gonnen, te voltooien, opdat de wereld straks een ander aanzien zal krijgen, overgoten door de stralen van den goddelijken he mel. Met dit ideaal bezield trek ken velen ten strijde, omdat zij in Adolf Hitler zien den man, die de wereld behoedde voor den ondergang en haar heiligdom men, als godsdienst, cultuur en beschaving, beveiligde voor ko mende geslachten. Daarom klinkt ook in Neder land de roep: den Führer heil! Naar aanleiding van den ver jaardag van den Führer heeft rijksmaarschalk Göring den vol genden oproep uitgevaardigd: „Duitsche volksgenooten! Met een warm en ontroerd hart biedt het geheele Duitsche volk vandaag den Führer zijn geluk- wenschen aan. En voor hem en zijn werk smeekt het in den zwaren oorlogstijd de bescher ming en den zegen van den Al machtige af. Moge een gunstig lot den Führer ook in het ko mende jaar kracht en gezondheid schenken. In de sterke hand van den Führer berust het Duitsche lot. Welk een onbuigzame kracht er van hem uitgaat is in de afge loopen wintermaanden opnieuw bewezen. Door het op de been brengen van enorme troepen massa's hebben de bolsjewisten gepoogd het Duitsche front om ver te rennen en de poort naar het Duitsche rijk te doen sprin gen. De geest en de wil van den Führer echter doorgloeiden de heldhaftig strijdende Duitsche weermacht en voerden haar uit de verdediging vol offers weder naar den zegevierenden aanval. De geschiedenis waardeert de grootheid van een man niet naar gemakkelijk bevochten successen. Den hoogsten onvergankelijken roem schenkt zij slechts hem, die ook in het meest gevaarvolle uur met dapper hart volhoudt, zich nooit buigt en elk vijandig geweld trotseert. In de gigantische wor steling met duizendvoudigen te genstand vervult de Führer zijn leven van bevrijder va» toet va»

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 1