KERK EN SCHOOL SPORT STADSNIEUWS. VRAGENRUBRIEK. LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN. MOLESTVERZEKERINGEN 8.500.000.000 AGENDA g; I- Het affiche, dat door den Nederland- schen Volksdienst ls uitgegeven in verband met de collecte, welke op Zaterdag en Maandag a.*. gehouden aal worden ten bate van de dooi den Britschen terreuraanval op Rotterdam getroffenen CNF-Pax m Groeten naar Nederlandsche vrijwilligers aan het Oostfront - De persdienst van den Nederl. Omroep deelt mede, dat familie leden en kennissen van Neder landsche Oostfrontstrijders weer in de gelegenheid worden gesteld groeten naar hun verwanten aan het Oostfront via de radio te zen den. Aanmeldingen hiervoor wor den schriftelijk ingewacht bij de afd. pers en propaganda van den Ned. Omroep, Schuttersweg 8 te Hilversum, waarna men zoo spoedig mogelijk een oproep krijgt om de groeten in een der studio's te Hilversum uit te spreken. Bij de aanmelding dient men te ver melden hoeveel personen willen spreken en tevens rang en naam van den Oostfrontstrijder en het wapen (S.S., Ned. Legioen, NSKK enz.) waartoe hij behoort. W. J. Bossenbroek ten grave gedragen. - Gistermiddag werd op de begraafplaats Zorgvliet te Amsterdam onder zeer groote be langstelling ter aarde besteld de heer W. J. Bossenbroek, in leven voorzitter van het vroegere Ne- derlandsch werkliedenverbond Patrimonium. Nadat de organist een Psalm ten gehoore had ge bracht, werd het woord gevoerd door ds. H. S. Bouma, Geref. predikant en de heeren Chr. Smeenk, J. Douwes en W. Stein- metz, de laatste twee namens enkele vroegere organisaties. Het voorbeeld van Rotterdam. Max Blokzijl spreekt heden avond om kwart voor 7, via den zender Hilversum II, over „Het voorbeeld van Rotterdam". PREDIKBEURT. Boskoop Geref. Gem.: Vrijdag nam. 7 u., ds. H. Ligtenberg van Vlaardingen. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Reitsum c.a. cand. H. P. Huisman te Harlingen. Beroepen te Nieuwolda, cand. E. B. Rijnders, hulpprediker te Noordwijkerhout, die dit beroep aannam en 16 Mei a.s. zijn intrede hoopt te doen. Geref. Kerken Beroepen te Driesum, ds. G. van Andel te Ooster-Nijkerk, te Huizum, (vaca ture ds. W. H. den Houting), ds. A. van der Ziel te Wetsinge-Sau- werd. Chr. Geref. Kerk Tweetal te Utrecht, ds. W. F. Laman te Haar lem en ds. J. G. van Minnen te Huizen. Geref. Gemeenten Beroepen te Terneuzen, ds. Dorresteyn te Opheusden. NED. HERV. KERK Beroepen te Varlk (toez.) cand. M. J. W. Knipscheer, hulpprediker te Zeist, te Uithuizen ds. J. W. Beerekamp te Nieuw Weerdinge. Aangenomen naar Nieuwolda cand. E. B. Rijnders hulpprediker te Noordwiikerhout, Brietal te Arnhem (7e predikants plaats), ds. H. J. Groenewegen te Alblasserdam. ds. F.J. Pop te Delft en ds. P. W. Spruyt te Mijnshee- renland. Benoemd tot hulpprediker te Winschoten cand. J. Rienstra te Leiden. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Steenwiik ds. L. Selles te Waardhuizen, te Almelo (3e predikantsplaats) ds. D. Anenk te Veenendaal, te Doetinchem ds. C. H. Appelo te Harmeien. GEREFORMEERDE KERKEN IN HJV. Aangenomen naar Oude Mirdum cand. P. Verdam te Bus- rum. VOETBAL. A.S.C.Laakkwartier Voor den beslissenden bekerwedstrijd tegen Laakkwartier is het elftal van A.S.C. voor Zondag a.s. vastgesteld met: Doel: J. van Berge Henegou wen; achter: H. Kok en L. van Ber ge Henegouwen: midden: J. Sloos, J. van Duyn en W. Rietbergen; voor J. de la Bije, W. de Roo, J. de Troye J. Aniba en H. Snelleman. BOKSEN. Elten blijft Nederlandsch kam pioen zwaargewicht Hoewel vrij eentonig is de strijd om het kam pioenschap zwaargewicht, waartoe Rienus de Boer (85.6 kg.) den ti telhouder Dorus Elten (78 kg.) had uitgedaagd, niet zonder span ning verloopen. De Boer viel van het begin af fel aan, maar zijn tegenstander verdedigde zich uit muntend en ronden lang ging de strijd gelijk op. Elten bokste kal mer en meer beheerscht en kwam daardoor langzamerhand iets in de meerderheid. Dit voordeel bracht hem ten slotte de overwinning, hoewel De Boer In de elfde en in de laatste ronde nog eenige zeer felle aanvallen inzette. Elten won op punten en behield dus zijn titel De wedstrijden te Leiden In j het programma voor de Maandag alhier te houden wedstrijden is een verandering gekomen. Dit luidt nu: profs: 8 ronden van 3 minuten: Piet van EsJan de Pauw. 6 ronden van 3 minuten: Frans DiessenNico v. d. Wete ring. Amateurs: 3 ronden vau 3 minu ten: P. RuisCas Snoek, Meerts Heusden, KnijfelPhilippe Reserve-amateurspartijen: C. de WaterSpierings, BorreeNelson, KolpersBrummer. LagrandProietti om den Euro- peeschen titel in het lichtgewicht De Europeesche Boksbond voor beroepsboksers heeft de uitdaging van onzen landgenoot Arnold La- grand aan den Italiaan Proietti om den Europeeschen titel in het licht gewicht een gevech t te leveren, aanvaard. Voor 10 Augustus moet dit titelgevecht ziln gehouden Voorts heeft de bond de uitda ging van den Franschman Tenet aangenomen om een titelgevecht te leveren tegen den Duitscher Jupp Besselmann om den Euro peeschen titel in het middenge wicht. GTMNASTIEK. Brunhilde In de jaarvergade ring van „Brunhilde" zijn de af tredende bestuursleden mej. Stef- felaar en mej. G. de Groot, bii ac clamatie herkozen. Als penning- meesteresse werd mej. A. Rep be noemd. Het werkplan 1943 heeft in het vooruitzicht: 11 en 15 Mei vaardig- heidsproeven dames en meisjes; 16 Mei adspiranten bondskeurwedstrij- den, Den Haag; 4 Juli adsp. wed strijden L. Turnkring; 14 Juli on derlinge dames wedstrijden en in October deelneming aan de uitvoe ring van den L. Turnkring. BRIDGE. Viertallencompetitie „De Sleutels" In de tweede klasse zijn gister avond de volgende uitslagen ver kregen 2de klasse A: team Pielanen wint van team Parmentier met 10 m.p.; team Van Egmond wint van team Doing met 41 m.p.; team Bussching speelt gelijk tegen team Zandbergen (3 p. ten gunste van Bussching). 2de klasse B: team Warnecke wint van team Kanbièr met 35 m.p. team Van As wint van team Huive naar met 37 m.p.; team v. d. Togt speelt gelijk tegen team Visser (1 p. ten gunste van v. d. Togt). 'fcig^henlnds>lo«mbolIenscreek Vollen bloei. Deze jongedame JÜlfdt een aantal exemplaren af tét verfraaiing) van de huiskamat CNF-Stevens-Pax m Jeugdconcerf Residentie-Orkest. Als laatste en vierde jeugdcon- cert der Mij. voor Toonkunst gaf het Residentie-Orkest gisteren een uitvoering der Suite no. 2 b kl. t. van Joh. Seb. Bach en Maurice Ravel's Bolero, waaraan de dirigent Frits Schuurman een interessante toelichting liet voor afgaan. Zoowel Bach's melodieu ze danssuite als Ravel's obsedee- rend-rhythmisch opus, waarin het slagwerk zulk een belangrijke rol vervult, maakten op het jeug dig gehoor een diepen indrukDe hiermee beëindigde concerten reeks, met haar belangrijke pae- dagogische waarde, moge het volgend seizoen voortgezet wor den. De groote belangstelling be wijst, dat hiermee in een groote behoefte voorzien wordt! Jaarvergadering Coöp. Boeren leenbank. - De Coöp. Boeren leenbank alhier hield haar alge- meene jaarvergadering in ,,Zo- merzorg." De voorzitter, de heer W. Bink, gaf in zijn openings woord een overzicht van den gang der zaken bij de Boeren leenbanken, waaruit bleek dat in het algemeen groote toevloeiing van gelden plaats had, waardoor de liquiditeit zeer werd verhoogd. Na den oorlog zal er echter groo te behoefte aan crediet ontstaan, daar veel aankoopen op land- en tuinbouwgebied zullen moeten plaats hebben. Wat de plaatselijke bank be treft, namen de omzet en de werkzaamheden ook belangrijk toe. Hierna bracht de kassier een financieel verslag uit, waaruit bleek dat de omzet der bank dit jaar plm. 30 millioen gulden be droeg. Voor de uitbetalingen van vee en vele andere zaken op land- en tuinbouwgebied werd de bank ingeschakeld, zoodat zij een onmisbare plaats ter finan ciering op agrarisch gebied in neemt. Het aantal spaarders, ook van personen, die niet recht streeks bij den land- en tuin bouw zijn betrokken, steeg in be langrijke mate. Nadat een en an der nog met verschillende cijfers was toegelicht, werd overgegaan tot behandeling der rekening en balans, welke werden goedge keurd. Besloten werd de winst bij de reserve te voegen. De heeren W. Bink en L. Ver haar Jr. werden in hun functies van bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht herkozen. Tot lid van de commissie, welke voor 1943 is belast met het afnemen van examens voor ak ten van bekwaamheid tot het geven van nijverheidsonderwijs en zitting houdende te Den Haag is benoemd dr. W. Tuijn alhier. HANDELSREGISTER K. v. K. Wijzigingen: M. E. Zitman, Breestraat 21, Leiden, handel in electr. artike len; aanleg van electr. leidingen. Uittr. eigenaar: M. E. Zitman, Leiden, dd. 12 Jan. 1943. Kantoor Lotisico, Oude Singel 142, Leiden, loterübedrijf. De zaak is dd. 29 Mrt. 1943 overgegaan aan de C.V.: Administratie en Commissiebank „ADCO", welke aan bovengenoemd adres een fi liaal heeft gevestigd. Hoofdkan toor: 's-Gravenhage, Laan v. N. O.-Indië 207. Beh. fil.: J. J. Foortse, 's-Gravenhage. De han delsnaam Kantoor Lotisico is vervallen. Firma J. en G. Koning Pz., Hoofdstr. 53, 80 en 82, Leider dorp, dakpannen- en draineer - buizenfabriek; handel in steen en wandtegels. Nieuwe eig.: P. Ko ning, Zoeterwoude. C. Bakkum, Weeresteynstraat 60, Hillegom, c.ommissiehandel in bloembollen. Uitgeoef. bedr. thans: bloembollenkweeker en commis- sionnair in bloembollen; land- en tuinbouwzaden en aanverwante artikelen. Nieuwe inschrijvingen: Fa. Gebrs. D. en P. van Dijk (Bep. Bep.). Middenweg 25, Val kenburg (Z.-H.),. bloementeelt en land- en tuinbouwbedrijf. Venn.: D., P., P. en C. van Dijk, Val kenburg. Aan C. v. Dijk is hand lichting verleend. M. Zandvliet, Veen- en Ont- ginningsbedrijf, Platanenlaan 1, Sassenheim. Eigenaar: M. Zand vliet, Sassenheim. Chalet Huis ter Duin (Bep. Bep.) Oude Zeeweg 5, Noordwijk, hotel-, café- en restaurantbedrijf. Venn.: H. J. Wenckebach, Oegstgéést (Huw. Voorw.) en N.V. Mij tot Hotel-Exploitatie „Huis ter Duin", Noordwijk. N.V. Ned. Grofsmederij. - Aan de toelichting op de jaarstukken van bgn. genootschap, welke Donderdag 29 dezer haar jaar- lijksche vergadering van aandeel houders houdt, is het volgende ontleend: De brutowinst, in af wijking met vorige jaren ver minderd met de bedragen voor sociale voorzieningen, bedraagt f. 252.571.05. Na aftrek der af schrijvingen blijft ter beschik king f. 117.586.70, waarvan wordt voorgesteld f. 46.206.75 te reser veeren voor pensioenuitkeeringen en f. 20.000 voor belastingen. Voorts wordt voorgesteld een dividenduitkeering van 6% op de prioriteitsaandeelen en van 4% op de gewone aandeelen (vorige jaar beide 6%). Behoudens goedkeuring door aandeelhouders wordt de reserve voor pensioenuitkeeringen ver hoogd met het agio van de aan deelenuitgifte 1941 en '42, waar door deze reserve zal stijgen tot f300.000. De balans per 31 December j.i. vermeldt o.m. de volgende acti va: gebouwen, terreinen en werk tuigen f. 820.942, debiteuren f358.025, werken onder handen en voorraden f. 735.865 en als passiva: reservefonds f. 300.000, reserve pensioenen personeel f. 253.793, crediteuren f. 266.178. De verlies- en winstrekening ziet er als volgt uit: Debet: intrestrekening f. 17.185, afschrij vingen f. 127.798.nettowinst f. 117.586.credit: brutowinst f. 252.571. Voor het alhier afgenomen examen van apothekers-assistent zijn geslaagd de dames: J. V. Meijer, Amersfoort, H. L. Wei- mar. Vlaardingen, W. Schouten, Hillegersberg, E. Ie Noble, Rot terdam en E. R. I. Vinke te Wassenaar. F. C. v. d. P. te L. ij kun nen U niet aan deze adressen hel pen; mogelijk, dat de administratie van het Ned. Herv. Kerkgenoot schap, Pieterskerkhof, alhier, ze U kan verst) ekken. K. H. te L De Haarlemmer meerspoorlijn is in 1912 geopend. De heer P. J. W. overleed in Octo ber 1914. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag Hoe kan ik mijn uitge bloeide Cyclamen overhouden voor een bloei in het volgend voorjaar? Mej. C v. B. te L. Antwoord Trek de uitgebloeide bloemen met steel en al uit en houdt de plant droog. De bladeren verdorren. Zet de plant half Mei in den tuin op een beschutte plaats. Wanneer de groei weer begint geeft u versche aarde en houdt haar in den tuin t°t eind September. Bij droog weer geregeld water geven. Vraag Kan ik mijn Primula, welke nu nog mooi bloeit, in den zomer in den tuin zetten?' Mej. C. v. B. te L. Antwoord Dat kan zeer goed, als u de plant vooral voor de scher pe zon beschut. U bedoelt waar schijnlijk de veel voorkomende P. obconica? Geef na den bloei ver sche aarde, of sterk verdunde koe mest. Houd de plant in den pot en geef bij droog weer geregeld water Vraag Wanneer kan ik violen- zaad zaaien? Mej. C. v. B. te L. Antwoord Dat doet u het best in Juni, bijv. in geultjes, 15 c.M. uiteen. Bij droog weer gieten tot het zaad flink is gekiemd. Vraag Wanneer moet ik mais zaaien? Mej. C. v. B. te L. Antwoord Dat doet u het best in de eerste of tweede week van Mei. U bedoelt zeker de suiker- mais? Leg telkens 3' zaden bijeen op 75 c.M. afstand op de rij. De rijen ook 70 75 c.M uiteen. Leg de zaden 3 a 4 c.M. diep in nor maal gemesten grond. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". Haagsch Gerechtshof Wegens overtreding van de distributiewet- ten, door verhandelen van zeep, was J. Kuiper te Leiden veroordeeld tot een maand hechtenis en f. 200. boete sübs. 2 maanden hechtenis. Het Hof heeft, na den eisch van een maand en f. 100.boete, een maand gevangenisstraf opgelegd. Wegens het verhandelen van vet en vleesch van clandestiene slach ting afkomstig, was G. F. Aarihane te Katwijk veroordeeld tot 2 maan den gevangenisstraf en f500. boete subs. 5 maanden hechtenis. De adv.-gën'eraal vorderde ln hoo- ger beroep f250.boete subs. 50 dagen hechtenis. Het Hof heeft overeenkomstig dien eisch. veroor deeld. A OHDERLINOE W a PverzexerjS^EUMS^ I HALFJAARLIJKSCHE SCHADEREGELING Totaal word reeds verze kerd voor ruim GULDEN Voegt daarbij ook Uw j belang en vraagt inlich- tingen bii uw Assurantie- bezorger! I Als hoest vastzit, helpen eeds 2$/lelfa's J HEDEN. :1 Remonstr. Kerk; PassieherSl ding. H. Welbooren en B. Ma!C 71/2 uur nam. 't Schuttershof; Jaarverg. Leidsche Bouwver. 41/2 uur't 't Schuttershof: Postzegel!1 Leidsche Ver. van Postzegelv*1 meiaars. 7 uur nam. Vrjjdag. St. Petruskerk: Conferentie niet-Katholieken. 7 uur nam. 31 StadszaalGymnastiekuitvom van „D.O.S." 7 uur nam. De avond-, nacht- en Zouöj dienst der apotheken te Le1 wordt van Zaterdag 10 April 203 tot Zaterdag 18 April 8 uur vï genomen door de Apotheek Kuip der Menschheid" Hooigc 48, Telef. 21060 en de Doeza-S theek, Doezastraat 31. Tel 2il Te Oegstgeest door de Oegstgr* sche Apotheek, Raadhuispark 8, lefoon 26274. il :r Tot zes maanden gevan mi.'b was J. J. v. Dam Sr. te Bodegii veroordeeld door den economist rechter wegens overtreding varSi Voedselvoorzieningsbesluit, ïi welk vonnis verdachte thans f hooger beroep kwam. De adv.li neraal merkte op dat in deze het bewijs zoo niet viel te leve/ Het verleenen van verstek e waar verdachte niet was verss nen. echter niet plaats vinden ir: dat de dagvaarding niet wasü teekend. Afvoering van de rol a geëischt, waartoe het hof bes>< Wegens het verhandelen van 'f tenvleesch zonder bon, was J* Strijd uit Voorschoten verooro? tot zes maanden gevangenissl* De adv-gen. vond het bewijs in C zaak wel geleverd. doch met! dat gezien de omstandigheden straf wel wat te hoog moet wo: geacht. Hij vordere thans ook gestelde minimum: zes maaij gevangenisstraf, doch met een der straf met gratieclausule. Wegens het slachten van e koeien, waren H. v. d. Does ee T. Hoogendoorn, beiden te Wq naar elk tot een jaar gevang), straf veroordeeld, van welk voit zij in hooger beroep kwamen li adv.-generaal vorderde thans a houden van beide zaken, ter bff kenen van de dagvaarding. n Het waren zware straffen welk1 economische rechter had opge aan de verdachten, die than: hooger beroep terecht stonden" verdachte P. Lepelaar uit Lei! hrd in Rotterdam een groote veelheid loodkabel te koop aa: boden tegen veel hooger prijs i was toegestaan. Hij was daorl veroordeeld tot 1wee jaar gev4 nisstraf en f. 5000.boete suf; maanden hechtenis; de verdac F. H. Hol uit Zoeterwoude ruim 22.000 meter loodkabel s geboden tegen veel te hoogen waarvoor een Jaar en zes maat' gevangenisstraf en f. 5.000 b subs 5 maanden hechtenis f opgelegd; J. A. A. Wijffelmar.: Rijswijk verkocht 8000 meter en werd tot een jaar gevangt] straf en f5000 boete subs 5 ras den hechtenis veroordeeld; Hj v. Teijlingen uit Leiden verkj honderd wollen dekens, en 1 tot een jaar gevangenisstraf j voordeeld. De verdachten verklj den thans wel de feiten te heli gepleegd, doch zij meenden in overtreding te zijn geweest. In deze zaak werden diverse, tuigen gehoord, aan het i waarvan de adv.-generaal I! voldoeijde bewijs aanwezig arj voor de schuld van verdach Vopr allen wérd thans vrijsp' geeischt.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2