G. KLUIT - Breestraat 114 s "GEBRS. JONKER, Zaadteelt en Zaadhandel Tandarts-Assistente Aankomende Bakkersbediende Apothekers- Assistente Fa. B. ROOIJAKKERS Gramophoonplaten tlinke Dienstbode Er is rouw in onze harten. SPORT UIT DE OMSTREKEN 102.000 brt. in den grond geboord. UIT DE RIJNSTREEK KERK EN SCHOOL Nieuwe aanval in Tunis. Voortvluchtige bank bediende gearresteerd. OFFICIEELE KENNISGEVINGEN. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN KENNISGEVING afd. knippatronen-^ BEYJEK's knippatronen Wij hebben nog aan te bieden: GESLOTEN. 'n Echt „groot" gmelwas het.. IJ velen is het zoo, dat na bijzondere ontgoochelingen hun de schellen van de en vallen. Deze ontgoochelin- i moeten dan ook wel van een Sonderen aard zijn, waardoor e en naïeve aanhankelijk- wordt te niet gedaan. De Hitten verheugden zich tot voor t nog in de blinde en vooral eve aanhankelijkheid van ve- uit de Westelijke gebieden. Vfi het Britsche luchtwapen zijn j re gedaante heeft getoond, finen millioenen in de Weste- u|hl;e gebieden hun stemmen van kwa'ontwaardiging en haat niet er onderdrukken. Het groote Jrfleil, dat de laatste dagen over KAst-Europa is uitgestort is van mbI dergelijken omvang en van i, u.i zoodanigen aard, dat dit al- jocd ten hemel schreit. Rotterdam, """t®, AntwerpenWoorden ■"•nnen niet uitdrukken wat door Anglo-Amerikanen is aange- ht. Ontzetting, dood, verderf, .melooze ellende treft men in r' dze steden aan onder de bur- jrbevolking, die met de oorlog- ëring niets uitstaande heeft, sa enderen, vrouwen en grijsaards narden bedolven onder aoodver- i Zreidende projectielen. Kinde- te a, die op school waren en daar 1 3 ji eerste lessen ontvingen om 'g'aks het leven te kunnen in- lo^an, vrouwen, die thuis haar leepederlijke plichten deden, grijs- 36. rds, die hun rustigen ouden leztg sleten, werden vermoord de or Britsche en Amerikaansche lhuegers, die van hoogten van 00 meter hun bommenlast lie- "Tti vallen. De grootste misdaden, 'like de geschiedenis ooit ge tuind heeft, werden hier bedre- wem. De geheele beschaafde we- ■terid laat hiertegen een fel pro- J- st hooren en wacht op het ogenblik, waarop deze rekening d^.1 worden vereffend. Met derge- ke acties zullen de Engelschen tiji>n oorlog zeker niet winnen, fieleer geven zij er mede te ken- ills nen, dat dit teekenen van zwakte zijn. Immers, het is toch een sol daat onwaardig zich tegen kin deren, vrouwen en grijsaards te richten. Nog versch ligt ons allen de aanval op Rotterdam in het ge heugen. Daarop volgden Parijs en Antwerpen. En Antwerpen is wel in het bijzonder het doelwit der Britten geweest. Reeds heeft het aantal dooden de 2000 overschre den, terwijl nog velen vermist worden. Noord- en Zuid-Neder land zijn wel zwaar getroffen en het is daarom ook niet te ver wonderen dat er door de bevol king dezer lage landen een storm van verontwaardiging is gegaan. In het Vlaanderland wordt de stormklok geluid en in alle lagen der bevolking klinkt de kreet van woede en tegenmaatregel. Er is rouw in onze harten, rouw om den dood, rouw om de honderden kinderen, die de hoop en toekomst onzer natie zijn, schrijft „,Het Vlaamsche Land". Het lïlad meent, dat de oogen van de verblinden thans zeker zullen zijn opengegaan. Alge meen is de verontwaardiging, zegt het Vlaamsche blad. „Volk en Staat" schrijft, dat een waarlijk soldaat dergelijke methoden van den Anglo-Ame- rikaan verafschuwt. De scholen werden gebombardeerd, aldus het blad, tijdens de lesuren waar onze kinderen hun taak voor het leven begonnen. „De Dag" noemt de gevolgen van dezen terreuraanval de groot ste ramp, welke Antwerpen ooit heeft getroffen. „Het Laatste Nieuws" meldt, dat deze aanval een aanklacht blijft tegen de Britsche en Ame rikaansche oorlogvoering. Ook de Vlaamsche radio staat in het teeken van dezen terreur aanval.. Vanmorgen werd 1 mi nuut stilte in acht genomen, ter wijl het programma verder uit gewijde muziek bestond. Het geheele Belgische volk leeft met het geteisterde Antwerpen mee en offert voor hen, die zoo zwaar getroffen zijn. i. i3 bet l E BRIDGE. 'c^'arencompetitie „De Sleutels". - j;e gedurende twee weken door j.De Sleutels" gehouden paren- Ir.impetitie heeft het volgende re- a iltaat gehad: Hoofdklasse (zwart): 1. Ree- j 3rs-Hins 76 p.; 2. v. Helvert- ïetuiper 65% p.; 3. Roem-Visser P) j-; 4. Wakka-Vogelenzang 61 5. Vrijenhoek-Castelein 60 p.; Auken-Stikkelman 59% p.; 7. ili'aoekman-Keesom 59 p.; 8. echt- ïiiïar v. Wingen 58 p. zIdem (zwart wit): 1. Koch- jerboog Sr. 74 p.; 2. Laken-v. d. tar 71 p.; 3. Bonte-Prins 65% 4. Thoolen-Gans 61% p.; 5. Weizen-Verboog Jr. 60 p.; 6. feenhouts-Kuilman 59% p.; 7. j. Tuyn-Kuyt 57% p.; 8. v. Win- in en-Biesiot 54% p. lste klasse (rood): 1. de Graaf aV. Egmond 77% p.; 2. gebr. ,iudshoorn 67 p.;-3 en 4. Her mans-Verdegaal en Smittenaar- cjrokaar 63% p.; 5. Pamontjak- jnbnoe 62 p.; 6. Siem-v. Leeuwen 3id% p.; 7. v. Noort-Vermet 60 p.; v. d. Staay-Verpoorten 49 p. Idem (groen)1. v. d. Burg- 7 Berge Henegouwen 72% p.; 2. ■lebos-v. Delft 71% p.; 3. hr. en mej. v. Doorn 70% p.; 4. echtp. Eichhorn 63% p.; 5. dames Vis- ser-Vrijenhoek 59% p.; 6. hr. en mej. Montanus 58 p.; 7. dames Bosse-v. Ingen Schenau 55% p.; 8. mej. Huibers-van Noort Jr. 53 p. De uitslag van de lste klasse (rood-wit) moet nader worden vastgesteld. 2de klasse: 1. Inv. voor Gans- v. Ingen Schenau 73 p.; 2. echtp. Kiel 69% p.; 3. dames Landzaat -Slebos 67% p.; 4. Laman-Ver- auyn 66% p.; 5. echtp. Kuipers 61% p.; 6. dames Sier-Van Zijl 61 p.; 7. echtp. v. Alphen 56% p.; 8. dames van Boxtel 48% p. NOORD WIJK-ZEE. Teraardbestelling van den heer J. A. Timmers Op de Alg. Be graafplaats vond de teraardebestel ling plaats van wijlen den heer J. A. Timmers, gep. agent van politie, laatstelijk nog werkzaam als hulp. Achter den lijkwagen sloten zich aan de inspecteur van politie, de heer F. G. Wassenaar, de adj. in specteur de heer A. A. Burgens, als mede de collega's. Ds. Cupedo sprak een grafrede uit, waarna op verzoek der familie werd gezongen het „Jezus, neemt de zondaars aan". Hierna schetste de heer Wasse- EXTRA-BERICHT. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In zware gevechten tegen de vijandelijke ravitailleering heb ben onze duikbooten op den At- lantischen Oceaan en op de Mid- dellandsche Zee wederom veer tien volledig geladen schepen met te zamen een inhoud van 102.000 b.r.t. en een torpedoboot- jager in den grond geboord. Vijf andere schepen werden getorpe deerd. Door den terstond begin- nenden sterken afweer kon niet worden waargenomen of zij zijn gezonken. In de golf van Biscaye heeft een onzer duikbooten een aanvallenden vijandelijken zwa- ren bommenwerper neergescho ten. naar de goede eigenschappen van den overledene. Onder de aanwezi gen merkten wij op burgemeester v. d. Mortel, den inspecteur van po litie te Alphen den heer H. v. Beek e.a. Een broeder van den overledene heeft dank gebracht voor de beloon de belangstelling. Onder de vele bloemstukken waren er van den burgemeester en het politiecorps. OEGSTGEEST. Geslaagd voor het examen apothekersassistente mej. L. Happe alhier. RIJNSBURG. Tot onderwijzeres aan de Ger. School Smidstraat is benoemd mej. A. van Vliet. Gedurende Maart hadden voor de Rijkspostspaarbank 87 inlagen plaats tot een bedrag van f 14647.90 en 14 terugbetalingen tot een be drag van f. 2675.38. WARMOND. Vergadering CoöP. Boerenleenbank Onder voorzitterschap van den heer J. C. van der Voet vond deze vergadering plaats. De voorzitter huldigde de nagedachtenis van wij len de heeren H. M. L. Machen en G. B. de Vromen, bestuursleden der Bank. De notulen van den secre taris werden ongewijzigd goedge keurd. Uit het verslag van den kas sier vermelden we: ontvangen werd in 1942 f. 1.117.495.38, uitgegeven f. 1.110.845.54. kassaldo op. 31 Dec. 1942 f. 6.649.84. Herkozen werden als bestuurslid de heeren P. F. Ver geer en G. A. Uit den Boogaard als lid van den Raad van Toezicht. In de vacature van wijlen den heer H. M. L. Machen werd gekozen de heer J. van Winsen Johz. LEIDERDORP. Met No. 66 der Stscrt. zijn ver zonden afdrukken der statuten be treffende de N.V. Steenfabriek „Ouderzorg" alhier. PREDIKBEURTEN. Voor heden. Noordwijk-Zee Geref. Bond: Zaal Juliana v. Stolberglaan 27: nam. 8 u. de heer E. L de Witt. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Schiedam (vacature ds. P. Bokma) ds. A. J. Brinkman te Zegveld: te Driebergen (3e predikantsplaats) cand P. Swagerman, hulpprediker aldaar: te Harkstede-Scharmer: cand. I. S. Gras. hulpprediker evangelist te Assen; Bedankt voor 's-Gravenhage (vacature ds. K. van de Pol), ds. J. C. W. Kruishoop te Ermelo. Benoemd tot hulpprediker te Amersfoort: cand. W. Hoogevest te Utrecht en cand. C. C. Klerk te De Bilt; te Leusden cand J. van Drü- ten te eist; te Utrecht: cand. J. Colijn te Utrecht. Duitsch weermachtbericht. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „Aan het Oostelijk front wordt slechts uit enkele sectoren leven- digere plaatselijke gevechtsactie gemeld. Afzonderlijk sterk door artillerie gesteundé aanvallen der bolsjewisten mislukten. Een eigen aanvalsonderneming aan de mid den Donets bereikte ondanks hard- nekkigen vijandelijken tegenstand het beoogde doel. Tijdens een succesvolle onder neming in den Noordelijken sec tor van het front blies een stoot troep van de Spaansche vrijwil- ligers-divisie veertien kazematten in de lucht en maakte gevange nen. Aan het Zuidelijke front in Tu nesië ging de vijand na hevige voorbereiding door de artillerie opnieuw tot den aanval over. De gevechten zijn nog in vollen gang. Een afzonderlijke Britsche bom menwerper werd tijdens een po ging plaatsen in Noordwest- Duitschland met de boordwape- nen aan te vallen, neergeschoten. De verliezen van de burgerbe volking van Antwerpen tijdens den terreuraanval van Britsch- Amerikaansche vliegtuigformaties op den 5en April 1943 zijn tot meer dan 2000 dooden gestegen. De bankbediende A. Y. de Ree, wiens opsporing eenige dagen ge leden door de politie was verzocht, is gisteren op aanwijzing in een woning in de Hartenstraat te Am sterdam gearresteerd. De man die zooals men weet zich door valsche boekingen en handteeke- ningen een bedrag van ruim f. 102.000.had weten toe te eige nen, verklaarde, door speculeeren tot zijn daad gekomen te zijn. Voor ongeveer f. 85.000.aan geld en effecten had hij in bezit; dit werd door de politie in beslag ge nomen. Geref. Kerken Tweetal te Hui- zum (vacature wijlen ds. W. H. den Houting( ds. E. Nawljn te Bergum en ds. A. van der lel te Wetsinge- Sauwerd Beroepen te Opperdoes cand. A. de Bruin, hulpprediker te Dordrecht: te 's-Gravenhage: ds. J. J de Vries te Vrouwenpolder Be dankt voor Rljsoord: ds. J. Koppe te Ommen Benoemd tot hulp prediker te Bergen op Zoom; cand. A. de Groot, hulpprediker te Gouda Chr. Geref. Kerk Tweetal te Sliedrecht: ds. L. S. den Boer en ds. N. Brandsma te Harderwijk Beroepen te Amsterdam-N. (Nieu- wendam)cand. B. Nederhof te Rotterdam Bedankt voor Utrecht (2e predikantsplaats)ds L. S. den Boer te Amsterdam. Geref. Kerken in H.V. Beroe pen te Oude Mirdum: cand. P. Ver dam te Bussum. Met ingang van heden wordt de schuilkelder, zich bevindende onder de perceelen Koorevaar- straat No. 4-6-8. aan zijn be stemming onttrokken. Leiden, 7 April 1943. 5230 De Burgemeester van Leiden, Plaatselijk Luchtbeschermings leider. STEVENINCK. VERKOOP VOORWAARDELIJK GOEDGEKEURD VLEESCH SLACHTHUIS. Donderdag, 8 April, 910 uur Nos. 28032894 Sociale Dienst. Uitsluitend op speciale door dien dienst verstrekte bonnen, ten hoogste 1 kg. per bon. Legitimatiebewijzen, distributie bonnen, papier en gepast geld medebrengen. 5247 STEVENINCK, Burgemeester. TEELT VAN ZOMER KOOLZAAD EN AARDAPPELEN. Gelijk reeds eerder ls medegedeeld Is het gebruikers van bedrijven op kiel-, zavel- en roodoorngronden met een oppervlakte bouwland van 5 ha. of minder toegestaan, inplaats van 8% van hun grond met winter- koolzaad of winterraapzaad te bete ten, een gelijke oppervlakte met blauwmaanzaad te bebouwen. Ter aanvulling hiervan maakt de re- geeringscommissaris voor de bodem productie bekend, dat deZ8 telers ook kunnen volstaan met het ver bouwen van gelijke oppervlakte zomerkoolzaad, of het uitbreiden van hun aardappelteelt ten opzich te van 1942 met deze oppervlakte. Over de op grond van deze bepaling met aardappelen bebouwde opper vlakte wordt géin.sprb';':^0 «cbeur premie uitgekeerd LEVERINGSBEU li ZEN KIND VEE. De veehouders in het werkgebied van den Voedselcommissaris voor Zuid-Holland dienen alle In hun bezit zijnde leveringsbewijzen. be trekking hebbende op den aanslag veelevering 1942 en 1943, op korten termijn bij den P.B.H. in te leveren Iedere veehouder is verplicht hier aan te voldoen. Van runderen, che in den loop van het jaar nog gele verd worden, dienen de bonnen steeds binnen 14 dagen na ont vangst bij den P.B.H. ingeleverd te worden tegen een bewijs van ont vangst. Ingeleverd moeten worden, roode bonnen, contractstrookjes af rekening noodslachtingen, gekro- bonnen voorzoover afgegeven voor 18 Januari 1943, en bewijzen van afkeuring. De veehouders ontvan gen bericht op welk tijdstip en op welke plaats zij de bonnen diepen in te leveren. 5235 Hoofdredacteur: B. W Menfc- horst, Leiden; plv hoofdredacteur: K Been, Leiden. Redactiestaf: B W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K.. Been, Binnenland en Sport; J Brouwer. Stadsnieuws: Th. J Hannema, Omg en Muz.: Verantwoordelijk v d. advertenties: A Poortman Van heden af is de Banketbakkerij en Theesalon van 12% uur 's middags gesloten. brengt U vanaf heden de bekende Andijvie, Kroten. Pronkboonen, Tuinboonen, Stamsla- oonen, Doperwten, Peulen, Koolsoorten, Koolrapen, Prei, len. Wortelen, Radijs, Kropsla, Raapstelen. Spinazie, Diverse Keukenkruiden, Bloemzaden e.a. Diverse Groentenplanten, Tabakszaad No. 25 A f. 0.75 per pakje. PDOEZASTRAAT 39, TEL. 25867 LEIDEN. GEVRAAGD. Brieven met volledige in lichtingen ondier No. 5212 aan het Bureau v. dit Blad. Gevraagd een H. C. LINDHOUT, ,,De Krocht", Noordwijk. Gevraagd in drukke apotheek voor 5 a 6 uren per dag. Vaste aanstelling na geble ken geschiktheid. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder No. 5215 aan het Bur. van dit Blad. Brandstoffenhandel, is Donderdag 8 April wegens sterfgeval OUDE te koop gevraagd elk kwantum a f. 1.50 per kilo. L. VAN GEELEN, Haarlem- merstr. 55, t.o. Rex Theater. Gevraagd v. a. en n. Aanmelden na 7 uur. 5226 FELTKAMP, Haarl.weg 49, „Groenoord". Ja, je had het gevoel, alsof je een heele heer was, als je een paar Robinson-Luxe kocht. De „gewone" waren niet eens goed genoeg meer voor meneer.de atwerking moest nog mooier, het leer nèg fijner zijn. En de pasvorm... nee, die kon immers niet beter? Maar,.ize. komen wéér, die goeie, Robinsons' f

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3