UIT DE OMSTREKEN UIT DE RIJNSTREEK MARKTBERICHTEN FAMILIEBERICHTEN Burg. Stand van Leiden LAND- EN TUINBOUW AGENDA flensen LEIDSCHENDAM. Onder leiding van den heer J. van Heiningen hield de Coöp. Boerenleenbank haar jaarvergade ring. Goedgekeurd werden de jaar stukken. De rekening gaf een eind cijfer van f. 755.206.73, de balans f. 702.879.74, de omzet had bedra gen f. 1.498.126.02. Tot bestuurslid werd herkozen de heer A. W. Hen driks. VOORSCHOTEN. Brandende teer Een knecht van den tuinder N. K. had een pot met teer op een kachel gezet, om de teer te verwarmen. Dit werk is niet zonder gevaar, want de teer vatte vlam, waardoor tevens en kele bosjes vlas in brand vlogen. G. S. uit Wassenaar vatte den bran dende pot met teer met beide han den beet en droeg hem naar bui ten. waardoor zijn linkerhand en gezicht met brandwonden werden overdekt, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zilveren jubileum. De heer J. L. A. den Hollander herdacht den dag dat hij 25 jaren werkzaam was bij de N.V. Gebr. Eggink. bloem bollenkweekers, alhier. De jubila ris werd 's morgens op het jkan- toor ontboden en door één der firmanten, de heer Chr. Eggink, toegesproken terwijl hem tevens een enveloppe met inhoud werd overhandigd. Het overige gedeelte van den dag kon de heer den Hol lander in den huiseliiken kring- doorbrengen. riiosKoop. Zondag a.s. zal de dienst der doktoren worden waargenomen door dokter A. J. Zwartendijk. Tel. 355. WADDINXVEEN. Het Mannenkoor .Onvermoeid Vooruit" gaf een zeer geslaagde uitvoering. Een 8-tal zangnum mers werd. ondanks het door de tijdsomstandigheden, kleine aantal leden, zeer goed vertolkt. Daarna volgde een reeks voordrachten en één acters, die het publiek aange naam bezighielden. De zaal was geheel bezet. De Openbare School aan het Dorp hield een ouderavond, in de zaal v. d. Water. De heer Akkers- dijk uit Voorburg hield een leer zaam betoog over ..Lichamelijke Opvoeding". In de oudercommis sie werden gekozen de heeren de Haan, de Zwart en de Jong. De ouders maakten een dankbaar ge bruik van de gelegenheid om zich met de leerkrachten te onderhou den. De leerlingen der hoogste klassen zongen verdienstelijk eeni- ge liederen. BOSKOOP, 24 Mrt. Coöp. ver. De Bosk, Veiling. Diversen per bos: Tulpen 80 ct., Anemonen 4050, Cerasus Hisakura ((kers) 410620, Prunustakken 60110, Balrozen 190230, Rhodonendronblóemen 280, id. Pink Pearl 310340, Aug. Noach (Rozen) 240320, Forsy- thiatakken 140320, Magnoliabloe- men 310, Jap. Azelea's per stuk 70130. Azalea-mollusbloemen per bos le srt. 410530, id. 2e srt. 190270. Ontleend aan andere bladen. Bevallen: v. Walbeek-Sindram z., Heiloo; ten Hove-Bakhuis z., Deventer; v. Renesse-de Wilde z„ A'dam; Althoff-Loubère d„ A'dam; Vos-Raaff d„ Pijnacker; Smits-den Holder z., Eindhoven; Jungerhans-v. Bemmel d„ Alk- maai" v. Poelgeest-Zwalje z., Hilversum. Gehuwd: J. v. Hamersveld en H, A. Gerretsen, A'dam; T. Lam- mers en M. J. Buys. Zaandam. Overleden: J. E. de Bruyn Kops v., 84 j. Velp; K. Bever sluis, m., Utrecht; A. Thunhorst m„ 58 j. Hilversum; A. I. Veld- huis-Wilmes v., 89 j„ Voorburg; J. E. C. de Joncheere-Sayers v., 58 j. Dordrecht; C. A. Radema ker-de Wilde v„ 64 j. Utrecht; J. L. Möhlmann nu, 69 j. R'dam; M/Smit Sibinga vf, 78 j. Ooster beek; J. W. M. Meulenbeek v., 44 j. den Haag. straat 27; N. Mouton, Ridderker, Bolnes A55; P. Oosterom en fam„ Apeldoorn, Boschweg 42; A. W. J. Pouw, Alkemade, Zuideinde 129; H. de Roo en fam.. Rotterda n, Voorde 129; A. de Roode en fam.. De Bilt, U., Bilthoven, Soestd.weg 222; J R. E. van Rooijen, Bloemendaal, Mau- ricialaan 54; J. Schwencke, Wisch, C. 93A; J. Stavleu. Markelo, Berg weg M41c; A. A. Kolvan Steen bergen, Katwijk, Vlierstr. 36; J. Teeuwen, Apeldoorn, Prinsenlaan 7; H. J. M. Timmerman, Middelburg, Dam 40; I, A. van der Tuyn en fam. Delft, Geerweg 82; M B. C. van de Voort, 's-Gravenhage, Barentszstr. 41; J. F. Welbers, 's-Gravenhage, Beeklaan 488; H. van Welij, 's-Gra venhage, Zuidwal 83; P. G. Zand vliet, Noordwijk, Voorstr. 123/125; A. Zwart, Amsterdam, Beth.dw.str. 9 huis. De eerste Haagsche tramconductrice beeft haar intrede gedaan. De char mante uniform trok onder het publiek zeer de aandacht. Binnenkort zal nog een aantal meisjes, dat thans in op leiding is, op de Haagsche tram in dienst treden Schimmelpenningh-Pax m GEBOREN. Nicolaas Lambertus. zn. van L. H. Visser en C. van Leeuwen: Jo hannes Cornelis Hendricus. zn. van H. Kukler en M. Koppeschaar; Neeltje. dr. van P. Roos en P. C. Van der Stam; Theodorus Hendri- kus. zn. van P. H. van Beelen en J. M. Warmerdam; Cornelis Abra ham. zn. van J- Glasbergen en G. J. Wiesmei.jer: Hermanus Antonie, zn. van C. Middelkoop en J. F. J. van der Werff; Alfred, zn. van C. Smit en C. A. Bousie. ONDERTROUWD. K. F. Broertjes, jm., 24 j. en E. van Egmond. jd., 26 j. GETROUWD. T. Segaar. jm. en T. J. van Thiel, jd.: J. J. Geerling. jm. en M. C. C. Willems, jd.; H. J. van Hattum, jm. en E. van Leeuwen, jd.; A. J. van Heijningen, jm. en M. van Bohemen. jd.; M. Keereweer. jm. en C. M la Lau, jd.; P. van Kla veren. jm. en T. M. Marquenie, jd.; J. Laterveer. jm. en E. Bink, jd.; F. J. Perquin, jm. en J. E. A. Pommer jd.; J. Platteel. jm. en L. M. Schuman. jd.; B. Roeloffs, jm. en A. J. de Wit, jd.; F. G. v. Veen, jm. en A. M. de Beer jd.; H. J. van der Zon. jm. en M. M. de Lange. jd. OVERLEDEN. M. van der Meer, dr., 5 j.; W. A. J. Nederlot. zn., 8 j.; L. E. de Laaf, wed. van J. Kriek, 66 j.; B. van Briemen, zn., 3 mnd.; M. Ju, huisvr. van A. van Haarlem, 67 j.; A. Cramer *an 74 jaar. GEVESTIGD. P. M. Abraham, huish.. Rapen burg 59; J. Batenburg, kinderver zorgster, Rapenburg 50; G. M. van Beelen, hotelhoudster, Apothekers- dijk 30; N. van Beelen, hotelhou der, Apothekersdijk 30; J. van den Berg. kantoorbediende N.S.P., Pot gieterlaan 10a; A. Biesheuvel en fam., agent van politie, Oude Hee rengracht 15a; J. Boezelijn en fam., Major Hans Philipp, drager van het Eikenloof met Zwaarden bij het Rid derkruis van het IJzeren Kruis, be haalde den 17den Maart J.l. op zijn 26sten verjaardag in hevige lucht gevechten ten Zuiden van het Mmen- meer met 4 opeenvolgende afgeschoten vliegtuigen de 200—203de overwin ning in de lucht en staat daarmede aan de spits der succesvolle Duitsche jachtvliegers. Major Philipp verneemt kort voor den start de laatste be lichten betreffende het aanvliegen vao vijandelijke toestellen PK Berfl«ePB2MR-P m chauffeur, Heerensingel 31; Wed. J E. Hungenberg de JongBosman, W. Singel 20; N. Bosman en fam., Jan van Goyenkade 27; J. Boter- mans en fam., electr. Techn. ing., Jan van Goyenkade 16; J. A. Brinks en fam., goudsmid, Turfmarkt 11; A. Bruin, dienstbode, Nieuwstr. 13; F. P Caspers en fam., los arbeider, Lijstérstr. 14; Wed. M. C. van Ulden Choufoer, Rijndijkstr. 16; M. H. Claringbould, ass. cameraman Ned. Ond. Film, Steenschuur 13; Wed C. E. BfjvanckCramerus, de Laat de Kanterstr. 2; S. Dingens en fam., landbouwer, Lage Rijndijk 6B; P. A. van Donselaar, kinderverz., Marnix- straat 11; M. Dreijhuis, fotolithogr., Hoogl. Kerkgr. 23; C. van Duin en fam., timmerman, Rijnsb.weg 31F; N. van Duin, dienstbode, Rijnsb.weg 42; L. J. Feitsma, Plesmanlaan 3; W. J. Frohwein en fam., Roodenb.- straat 65; E. Gerritsen, Hugo de Vriesstraat 24; J. van Gilse en fam. Groenhovenstr. 13; J. M. de Groen, Toussaintkade 13; F. de Groot en fam., ambt. Ned. Veeh. Centr., Ra penburg 77; S. F. de Groot, dienst bode, Zoeterw. Singel 34; C. P Gu- leij, strijkster, Kooipark 8; J. P. Hazenoot en fam., pottenbakker, v. 't Hoffstr. 33a; A. C. Heemskerk, hulp in de huish., de Sitterlaan 14a Wed. J. M. van DamHeemskerk, de Sitterlaan 14a; W. Helvensteijn en fam., Doelengracht 1; J. P Her scheid en fam., hand.reiz. koffie en thee. Joh. Willem Rrisostr. 27; T. J. Herweijer en fam.. Rapenburg 13; W. A. Hofman, arts, Lijstérstr. 35; Wed, M. van VenetiënHooidonk en fam.. Hooigracht 75; P J. Huij- brecht en fam., Franchimontlaan 19; A. Huvgens en fam., kantoor bediende, Boerhaavelaan 14; H. L. H. Hijmans, wetensch. ass. bij dok ter in de letteren, Nieuwst. 2; Wed. E. C. BlankenImmerzeel, Haven kade 7; E. WitteveenJansen, Plantsoen 95; G, A. van Heukelom —Kluft, Noordeinde 32; A. H. v. d. Knoop, ass. Landst., afd. tuinb., J. van Goyenkade 6; H. Koevoet en fam,. letterzetter. Zuidsingel 49; M. W. Kooreman. dienstbode. Haarlem- merstr. 151; H. van der Kwaak, lijn ass. N.S., R. Visscherstr. 57; H van der Koogh, machinist gr. vaart, Jan van Goyenkade 27; J. W. Lagerweij, Oude Vest 233; N. Lagerweij, idem; H. Laman, auto-monteur, v. Limb. Stirumstr. 24; J. Lubach en fam., kant.bed., Rijnsb.weg 112; G. B. Marcus, adv. en proc., Langebrug 8a; W. J. Marks, los werkm., Morsch straat 60a; C. Marijt, ambt. C.B.S., Acaciastr. 14; M. C. E. A. Feldvan Meel, Donkersteeg 12; IJ Mens, Bloemistenlaan 36; J. de Meij, Waardgracht 106; E. Minnée, Hoo- ge Rijndijk 132; H. J. F. Monnée, vertegenw.. Lammenschansw. 52; Wed. M. E. G. van der Steen Mouwen, Heerengracht 8a; C. M. v. d. Nat, Nieuwsteeg 23; Wed A. VoogdOckerse, v. 't Hoffstr. 41; T. A. Oostveen, Rapenburg 59; E. H. van Oostwaard, dienstbode, Sta tionsweg 23; P. Otto, Lammen- schanswee 19; R. A. Papenburg en fam., as6. Ac. Ziekenh., Witte Sin gel 37; Wed. E M. W. Wiegman Regout en fam., psychologe, Mare- dijk 161; M. J. Renard, Rijnsb.weg 159; P. J. M. Ruigrok, Coornhert- str. 48; W. Rijnders, Hoogew. 57; C. Schaap en fam., Boerhaavelaan 7; D. Sittermans, slager, Haarlem merweg 1; H. Smit, Bloemistenl. 36; P. Smit, controleur C.CD., Mèrel- straat 38; A. M. L. Stok, Hooge- woerd 57; J. W. A. Stuurop en fam., gepensionneerd, Plantage 2; C. Swanenburg, v. d .Waalsstr. 25; A. M. Teske, costuumnaaister, Kore- vaarstr. 8a; B. Tieleman, verpleeg ster, Rijnsb.weg 149; W. Veldhuy- zen, Oude Vest 237; C. Verduijn, verpleegster, Lage Morschweg 65; J. C. Verhoeven, broodbakker, Haarl.- straat 8; M. A. Vermeulen, huish., v. d. Sande Bakh.laan 26; A. C. Ver steekt, costumière, Maredijk 63; M. de JongVink, Lorentzkade 8; J. Vissers, Heerensingel 31; Wed. L. Groenewegvan Vliet, Hooigr. 38; C. H. Neuteboomde Vos, Waard gracht 41; Wed. G. van Meeningen Winters, Pasteurstr 7; Wed. J. AngevarenWijnands, Hansenstr. 93; H. Zaatkamp, Stille Rijn 10; S. Zaatkamp, idem; N. van cjer Zalm en lam., Maredijk 129; G. van Zeijl <•1 fam., bloemist. Kastanjekade 33. VERTROKKEN. G. V. M. Bernard, 's-Gravenhage, Nw. Havenstr. 74; L. H. M. Bernard, idem, idem; W I. de Bolster, Hil- legom, Hoofdstr. 119a; W. J. J. Bul ten, Apeldoorn, Daendelsweg 9; J. A. M. van Denzen, Noordw.hout, Zeestr. 69; M. J. Dorré, Arnhem, Beethovenlaan 7; M. M. van Dort, Heemstede, Kerklaan 101; A. T. de Geus, Amerongen C. 199;'W Goos- zen, Wageningen, Rijksstr.weg 13; H. C. Graven, Rotterdam, Lambert- weg 25; J. L. Hamel, Apeldoorn, Asselschestr. 131; H. M. Hanegraaff, Rotterdam, Mathenesserpl. 45; T. P. van den Heuvel, 's-Gravenhage, van Bassenstr. 26; W. E. -lapteijn, Oegstgeest, Warmonderweg 12- T. Y Kingma Boltjes, Rotterdam, 's-Gravendijkwal 8; A. P. G. de Kier Enschede, Min. de Visserstraat 4; F. C. GriffioenKnaap, Hilversum, Taludweg 29; S. M. W. van der Valk de Kroon, Rotterdam, Heemraad singel 24b; W. Kuiters. Dordt, Sin- gei 87rd; H. C. van LeeuwenLa- man, 's-Her ogenbosch, Koningsw. 3; H. F. van Leeuwen, idem, idem; B. W Logténberg. 's-Gravenhage, Ieplaan 28; J. A. Mens, Laren, Gld. Nood ziekenhuis „Ampsen"; E. L, Molt, Dordrecht, Boom- „The Morning Post", Londen, van 2 Februari 1937, schilde een drastische scène, die zich in het Lagerhuis afspeelt, wal gebeuren zou, indien de legendarische Russische „cultuur" Engeland kwam. (De man, die volgens Russische methode, juist door dé politie gearresteerd wordt, is majoor Attlee). heel rechts op zijn bank bevindt zich Morrison, minister Binnenlandsche Zaken in het Churchill-kabinet. (G. N. F./G. F. L. P»5 Li den moestuin zijn we druk aan het werk. Na het mesten en spitten harken we op lichte gron den de oppervlakte direct fijn en gelijk. Bij deze aanhoudende droogte verliest een kluiterige grond veel water en worden zand gronden bovenop te droog. Klei grond laten we enkele dagen ruw gespit liggen, om daarna de op pervlakte fijn te harken of te eggen. Drogen hier de kluiten te sterk op dan kunnen we ze moeilijk meer fijn krijgen. Bij het zaaien van de verschil lende groenten kunnen we op twee manieren te werk gaan. We kunnen het zaad regelmatig over de oppervlakte verdeelen om het daarna met de hark in den grond te werken. Dit laatste is noodig, omdat aan de oppervlakte lig gend zaad verdroogt of door de vogels wordt opgepikt. Dit onder den grond werken is een lastig werk en vraagt veel routine. Be ginnende kweekers Csters) kun nen veel beter in rijtjes of voor- tjes zaaien, welke vooraf met behulp van een stokje worden gemaakt. Diepere geulen maken we bijv. met den schoffel langs een vooraf gespannen lijn. De voordeelen van het zaaien op rijen zijn meerdere. Beginnende kweekers kunnen gemakkelijker het op rijen gezaaide gewas van onkruid onderscheiden en begaan bij het wieden minder gemak kelijk een vergissing. Doordat alles op rijen staat kan met behulp van een schrepel of krabbertje de grond tusschen het gezaaide gemakkelijk los worden gemaakt, wat vooral het gewas ten goede komt. De in geultjes gezaaide zaden komen alle even diep te liggen, wat een gelijke stand van het gewas waarborgt, terwijl minder zaad kans loopt te ver drogen of bij wind bloot te stui ven. Moet later worden gedund, zooals dat bijv. bij kropsla, bie ten. schorseneeren, Brusselsch lof enz. gedaan wordt, dan kan dit vlugger en beter gedaan worden dan wanneer de planten onregel matig over de oppervlakte zijn verspreid. Vooral krijgt men bij bedoelde wortel- en knolgewas sen minder planten op dezelfde oppervlakte, maar meer gewicht aan wortels of knollen. Bij lage groenten, welke maar kort op het vëld staan nemen we als rij afstand bijv. 15 c.M. bijv. bij spinazie, raapstelen, radijs enz. Bij kropsla en andijvie 25 a 30 c.M. Bij schorseneeren, Brus selsch lof, rammenas 30 cM., bij peen (zomerpeen) 15 c.M., win terpeen 25 c.M. enz. Tuinboonen zaaien we op rijen, 50 a 60 c.M. uiteen en op de rij krijgen de zaden 15 c.M. afstand. Lage dop erwten krijgen tusschen de rijen 40 a 45 c.M. afstand, de zaden op de rij 3 a 4 c.M. Stamboonen verlangen een rijafstand van 40 c.M.. terwijl op 40 c.M. afstand HEDEN. Hooigracht 30: Spr. D. Ko Den Haag. 71/2 uur nam Vrijdag. St. Petruskerk: Conferent niet-Katholieken. 7 1/2 uut Zaterdag. Stadszaal; Snip en Snapt uur nam. De avond-, nacht- en Zi dienst der apotheken te wordt van Zaterdag 20 Maai x tot Zaterdag 27 Maart 8 uu ii genomen door de Apotheei Kok, Rapenburg 9, Tel. 2i de Apotheek „Tot Hulp der held". Hooigracht 48, Tel. 21 Oegstgeest door de Oegstge 0 Apotheek, Raadhuispark 8 foon 26274. op de rij putjes worden g< van plm. 4 cJM. diepte, 3 a 4 zaden bijeen komen Op zware gronden 3 zad een, op lichte 4. Op drogei doet men goed de zaden gedurende 24 uur in w weeken. Dit doet alles kiemen. Bij snij- en sper nen is dit vooraf weekei wenschelijk; deze zaden gemakkelijk. Wat kunnen, we nog do zaden, welke van het vori zijn overgebleven? Dit ha de eerste plaats af van de van de kiemkracht. Zoo g J ken we van erwten en b evenals van prei en uien 1-jarig, dus jong zaad. 0 houden zaden van deze gri r hebben een groot deel v kiemkracht ingeboet en 1 meestal zwakke planten, neer het weer tegen loopt, de erwten en boonen in di bewaard dan kan men ze het tweede jaar zaaien, van andijvie, spinazie, en IC ai ii f >j 01 11 )3 1 s hóóg Het devies,..waarna bij Bensdorp stee te werk wordt gegaa „Kwaliteit vóór alles Ook in dezen tijd. BIJ It Uw goed best

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2