SPAAR- RUKSPOST SPAARBANK BINNENLAND BRAND!!!??? Bel op 2 2 2 41. GEMENGD NIEUWS SPORT STADSNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK DE BIOSCOPEN. VOOR BRIDGÉSPELERS B'JDE U KUNT OOK 6IREEREN POSTREKEN 1NG-200.000 AGENDA Herbenoeming burgemeester Jhr. W. C. Sandberg tot Essen- burg, is gerekend van 15 Februari 1943 af, opnieuw tot burgemeester van Krabbendijke benoemd. Vergoeding verhuiskosten Vergoeding van verhuiskosten aan geëvacueerden wordt niet alleen op vertoon van kwitantie verstrekt doch kan ook geschieden na over legging van de betreffende reke ning, m.a.w. personen, die moeite hebben, de verhuiskosten voor te schieten, behoeven niet te wach ten tot zij de benoodigde som zelf bij elkaar gescharreld hebben, om pas na betaling de vergoeding te kunnen ontvangen. Men kan op de evacuatiebureaux een machtigingsformulier beko men, waarop de geëvacueerde den verhuizer machtigt, de verhuis kosten bij de gemeente te innen. Benoemingen bedrijfschap voor visscherijproducten. - Ingevolge beschikking van den secretaris generaal van het Departement van Landbouw is benoemd tot algemeen directeur van het cen traal aan- en verkoopbureau voor visscherijproducten, N. Haasnoot te Katwijk aan Zee, tot directeur van het aan- en verkoopkantoor van mosselen, J. B. Heimerikx te Bergen cp Zoom en tot directeur van het aan- en verkoopkantoor voor garnalen, W. J. M. Vriens. Door electrischen trein gegrepen en gedood. Donderdagmiddag even over twee liep de 35-jarige railswachter G. de G. in Veenen- daal ter controle langs de spoorlijn De Klomp-Ede-Wageningen. Vol gens ooggetuigen had hij even zijn aandacht bij iets anders, toen plotseling, zonder dat hij het be merkte, de electrische trein, welke om 14.14 uur van het station Ede- Wageningen in de richting De Klomp vertrokken was, naderde. G. de G. werd gegrepen en onmid dellijk gedood. Poging tot vergiftiging met arsenicum. De Rotterdamsche politie is een afschuwelijk misdrijf op het spoor gekomen. De 27- jarige gescheiden vrouw P. E. T. had namelijk haar pleegouders om het leven willen brengen door arsenicum in de pap te doen, die het gezin op een avond in Januari j.l. heeft genuttigd. Op dien avond namelijk werd de hulp ingeroepen van een geneesheer voor een geval van vergiftiging. Het bleek, dat het gezin, bestaande uit vader, moeder, een pleegdochter en haar dochtertje, na het eten van pap onwel was geworden. De keuringsdienst van waren stelde een onderzoek in naar de pap, waarbij bleek, dat ze een groote dosis arsenicum bevatte. Doordat de familie had gebraakt waren er geen ernstige gevolgen. De politie nam de zaak in han den en daarbij rees meer en meer verdenking tegen de pleegdochter. Zij was na haar scheiding weer bij haar pleegouders komen wonen en had haar anderhalf jaar oude dochtertje meegebracht. De vermoedens tegen de vrouw werden zoo sterk, dat men haar in bewaring stelde en voor den officier van justitie te Rotterdam leidde. Na een streng verhoor gaf zij eindelijk toe, arsenicum in de pap te hebben gedaan, die thuis oji het fornuis stond te koken. Naar haar motieven die nog niet duide lijk zijn, wordt een nader onder zoek ingesteld. De arsenicum had de vrouw enkele dagen tevoren bij een drogist gekocht. Meisje overreden en gedood Het vierjarig dochtertje van den heer Osies te Wildervank viel van een beladen voertuig. Het kind kwam onder een der wielen terecht en was op slag dood. Dader van den moordaanslag te Nijmegen gearresteerd In verband met den onlangs aan den Postweg te Nijmegen gepleegden moordaanslag op den heer Krop man. die daarbij door eenige re volverschoten ernstig werd ge wond, is door de Njjmeegsche politie te Arnhem gearresteerd een 17-jarige jongeman, woonachtig te Nijmegen. Bij zijn verhoor be kende hij onmiddellijk den aanslag gepleegd te hebben. Het slacht offer is gelukkig aan de beterende hand. Vandaag trekt de Jeugd storm er weer op uit, om boeken in te zamelen voor onze Nederlandsche arbeiders in Duitschland. Laat de Jeugdstorm ook aan uw deur niet vergeefs aanbellen. Zjj vraagt niet voor zichzelf, maar voor honderdduizenden onzer volksgenooten, die in Duitschland werken. VOETBAL. L.F.C.Olympia Voor den N.V.B.-beker speelt L.F.C. morgen tegen Olympia uit Gouda in de volgende opstelling, v. 1. n. r.: doel Duffels; achter: Koning en van Waveren; midden: N.N., Pijnaker, Kukler; voor: v. d Blom, Laurier, Herreur, Ouwerkerk en v. Leeuwen. KORFBAL. Nederlandsche Korfbalbond Het programma voor Zondag luidt: Noord-Holland I: SportiefDED; Koog Zaandijk—DVD; Westerkwar tierSVK, Zuid-Holland I: DeetosHSV; Ons Eibern.Gymnasiasten- HKV Het Zuiden. Zuid-Holland IIA: Achilles 2 Vicus Oriëntis; FluksReady; Die Haghe—HSV 2. Zuid-Holland IIB: Zwervers Deetos II; OSCRRozenburg. Zuid-Holland IIIA: VeloxALO; Gymnasiasten 2Emma. Zuid-Holland IIEBFluks 2 Achilles 3, 12 uur; Vicus Oriëntis 2 Rood Wit, 10'A uur. Gelderland I: HellasWilskracht- Steeds HoogerZKC: Onder Ons SOS; EKCANoviomiagum Overijsel I: Oranje ZwartNaas; HKC't Overschotje. Zuid I: Rust RoestVolt. Noord I: Rood Zwart—Wordt Kwiek; Hermes-Nic.; WWMDClub Brothers. Steden wedstrijden Zuid-Holland De jaarlijksche Zuld-Hollandsche stedenwedstrijden, waaraan de ver tegenwoordigende ploegen van Lei den, Rotterdam, Den Haag en Dor drecht deelnemen, zullen dit jaar op den 2en Pinksterdag in Dor drecht gehouden worden. ZEILEN. Waarschuwing tegen reglements overtredingen De zeilraad der N.V.W.V. heeft besloten op grond van artikel 50 van het wedstrijd reglement voor den tijd van één jaar uit te sluiten van het sturen of aan boord van een jacht de ver antwoording dragen in wedstrijden den heer H„ C, G. ,te Delft. Deze Zeiler Heeft in een wedstrijd als stuurman van het pampusjacht „Oppassertje" te Warmond gevaren met binnenballast, hetgeen door den zeilraad beschouwd wordt als een grove overtreding van het re glement BILJARTEN. Teegelaar slaat de Kuyter De verrassing van den derden dag was de overwinning van den Leidenaar Teegelaar over den Waalwijker De Ruyter. Na 11 beurten was de stand 68—71, maar toen ging Teegelaar uitloopen en er was geen houden meer aan, want De Ruyter bleef krukken. Met een schitterende serie van 68, waarin hij al zijn goede spelkwaliteiten demonstreerde, ver grootte de Leidenaar in de 23e brt zijn voorsprong zelfs tot 130 (stand 256—126). Teegelaar scoorde er vervolgens 10 waarbij hij een opgelegden bal mis te en toen kwam De Ruyter nog even opzetten. Nadat hij de ballen in goede positie had gebracht, volg de In vlot tempo een fraaie serie langs de lijn met zuiver afgemeten rappels. Een oogenblik scheen het, alsof De Ruyter, die ln dit klein- spel een meester is, met een groot- sche serie de partij zou beëindigen, doch hij strandde op 65 doordat de speelbal iets te kort liep, een euvel, waarmede de Waalwijker reeds eenige keeren in deze partij te kampen had gehad. Teegelaar gaf hem daarna geen nieuwe kans en maakte de partij uit. Hij won met 300228 (gem. 8.82). Bij den aan vang van dezen dag had de Leide naar helaas reeds een nederlaag moeten boeken tegen den Amster dammer Beuming, die daarmede zfjn eerste overwinning behaalde. Beuming 300Teegelaar 212 (gem. voor Beuming 11,11). De ontmoeting SchmidtHoog land had een zeer spannend ver loop Na een van beide zijden slecht begin nam Schmidt de lei ding, om deze telkens met een klein verschil te behouden tot Hoogland hem ln de laatste beur ten voorbij streefde en met 300 274 won (gem. 9.68) Na den derden dag leidt De Ruy ter nog steeds, zij het dan ook niet meer ongeslagen, n.l. met vier ge wonnen van de vijf gespeelde par tijen. Hoogland ls tweede met drie winsten uit vier ontmoetingen en Teegelaar bezet de derde plaats, met drie winsten uit vijf partijen. Doet Uw volkschen plicht. Geeft voorrang aan houdsters van voor- rangskaarten van den Nederlandschen Volks- dienst. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: Firma M. L. C. de Geus en Zoon (Bep. bep.) Hoefstraat 27, Leiden. Zuivelhandel annex krui- deniersbedrijf. Venn.: M. L. Chr. en W. de Geus, Leiden. Fa. Gebrs. Verhoeff. (Bep. bep.) Moriaansteeg 6, Leiden. Smedery, winkel in huish, arti kelen. Venn.: W. en N. Verhoeff Jr., Leiden. Administratie-bureau G. van Diggele. Spanjaardslaan 15, Lei derdorp. Eig.: G. van Diggele, Leiderdorp. Frans van Diemen en Zonen. (Bep. bep.) D. 82, Nieuwkoop. Veehoudersbedrijf. Venn.: J. F., H. J., A. J„ J. F. (Jr.), G„ M. G. en C. A. van Diemen, Nieuwkoop. Aan C. A. van Diemen ie hand lichting verleend. Willem van Diemen en Zonen (Bep. bep.) D. 83, Nieuwkoop. Veehoudersbedrijf. Venn.: W., C. G„ G. C. F.. J. W„ en F. P. van Diemen, Nieuwkoop. Aan F. P v. Diemen is handlichting verleend. J. van der Marei. Steekterweg 40, Alphen a/d Rijn (post: Zwam- merdam)melkexpeditie. Afkom stig uit- Bodegraven. Opheffing: Erven J. Ommering, Gevers straat 40, Oegstgeest. Exploitatie van onroerende goederen. Ver effenaar: A. Dirkse, Oegstgeest. Wijzigingen: ■H. E. Stenfert Kroese's Uit- vers Maatschappij N. V., Bree- straat 14, Leiden. Procuratie ver leend aan H. E. Stenfert Kroese, Leiden (als procuratiehouder met den titel van adjunct-directeur). J. M. van der Meer. Hoogl. Kerksteeg 1—la, Leiden. Dames- en heerenkappersbedrijf. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma: Fa. J. M. van dei- Meer en Zn. (Bep. bep.) Venn.: J. M. en H. van der Meer, Lei den. G. Zandbergen, Langevaart 13, Rijnsburg, groothandel in bloe men. De zaakis omgezet in een vennootschap onder firma: G. Zandbergen Sr. en Zonen. Venn.: G. Zandbergen Sr.. H. Zandber gen. A. Zandbergen, en. G. Zand* bergen Jr.. Rijnsburg. Vlasveld's Manufacturenhadel, Lage Rijndijk 28b en 38. detail handel in manufacturen, bedden en tapijten. De zaak is omgezet in een venn. o. firma: Vlasveld's Manufacturenhandel (Bep. Bep.). Venn.: Wed. H. M. Vlasveld-Van Leeuwen, S. J. Vlasveld en A. J. Vlasveld. Leid°n Rechtervoet afgereden. - Gis termiddag omstreeks 15.30 uur is een 75-jarige dame, wonende aan den Morschweg, op het emplace ment van de N.Z.H.T.M. aan den Stationsweg bij het voorrijden van een uit drie wagens bestaan- den tramtrein, door het opdrin gende publiek tegen den achter sten wagen gedrukt. Hierdoor werd haar rechtervoet verbrij zeld. De E.H.D. heeft het slacht offer ter behandeling overge bracht naar het Ac. Ziekenhuis. Gem. Inlichtingenbureau - Zoo als wij reeds eerder meldden, heeft het gemeentebestuur naast den telefonischen, een tweeden, mondelingen inlichtingendienst ingesteld, bestemd voor het ver schaffen van voorlichting in zaken van meer ingewikkelden dan wel persoonlijken aard. Voor deze voorlichting houdt een ambtenaar dagelijks van 10-11 uur zitting ten Stadhuize (kamer 28, 1ste verdieping). Het is de be doeling met deze instelling hen te helpen, die niet bekend zijn met de instantie, waar zij een be paalde door de tijdsomstandig heden voor hen ontstane moei lijkheid. dienen voor te brengen. Het nieuw ingestelde bureau kan geen beslissingen geven, welke tegen van hoogerhand vastge stelde voorschriften indruischen; verzoeken van deze strekking die nen derhalve achterwege te blijven. BODEGRAVEN. Een geslaagde uitvoering werd gegeven door de Chr. Zangvereen. „Halleluja" onder leiding van den heer J. M. Kouwenhoven, waaraan meegewerkt werd door de Chr Mu- zlekver. „Soli Deo Gloria", direc teur de heer F. A. Grégolre. Er was buitengewoon groote belangstelling en het programma werd uitnemend verzorgd. Trianon - Die ééne kus, bij de aankomst van een trein, gegeven door een jonge vrouw aan een haar onbekenden man, had veler lei gevolgen! Den fabrikant Wol- ters werd er een teleurstelling door bespaard, zijn met anderen flirtende vrouw werd er per saldo jaloersch door en de man, die de kus kreeg, bleek al spoedig tot over zijn ooren te zijn ver liefd! Zoo wordt de film „De kus op het station" een amusante ge schiedenis, rijk aan Verwikkelin gen, waarin Leny Marenbach, Lu cie English, George Alexander en Ferdinand Marian voortreffelijk spel leveren, dat u enkele uren op zeer onderhoudende wijze bezig houdt. Lido - „Dossier Lidussa" (Lei- nen aus Irland), waarin ook de liefde een groote rol speelt, be handelt immoreele handelsprac- tijken van den joodschen chef eener Oostenrjjksche textielfirma, waardoor deze hoopt allereerst zichzelf een wereldmachtpositie te bezorgen. Dat daardoor duizenden nijvere wevers met ondergang be dreigd worden, interesseert hem niet. Een jong ambtenaar, wien het volksbelang het hoogste is, stelt zich hiertegen krachtig te weer, met alle consequenties van dien. Dank zij zijn onvermoeid streven en sterke overtuiging wordt het gevaar gelukkig nog bij tijds gekeerd. Bekende Weensche acteurs, als Otto. Tressier, spelen de hoofdrollen in dit boeiende filmwerk. Casino - Men weet, wat een Marika Rökk-film beteekent: vol op amusement, luchtig spel en uitstekende muziek, ditmaal van Peter Kreuder en wel in de film „Een nacht in Mei", die hier reeds eerder de aandacht trok. Rex - Wat gebeurde er op de tweede étage? Wij willen wedden, dat dit velen interesseeren zal, want de misdaad, die hier ge schiedde, is niet gemakkelijk op te lossen en menigeen houdt van raadsels. Dat de bekende Henny Porten in een moederrol weer op het witte doek te zieri is, verleent* aan deze spannende film een speciale aantrekkelijkheid. Lnxor De wereldberoemde opera Rigoletto van den ItgJiaan- schen meester Guiseppe Vetdi vindt in de film van dezen naam een meeslepende uitbeelding. Wie van dit genre houdt en tevens van dramatisch spel wil genieten, zal zeker het door Maria Mercader, Michel Simon en Rossando Braz- zi gebodene op prijs weten te stellen. Muziek en zang zijn in- tusschen wel wat op den achter grond gehouden. Th. J. Hannema. OPLOSSING SPEL 39. De kaartverdeeling was: Noord: Sch.: 6, 4 Ha.: Aas. Heer, 7, 3 Ru.: Vrouw, 10, 8, 2 KL: Heer. 10, 4 West: Oost: Sch.: Aas, Heer. Sch.: Vrouw, 2 10, 8, 5, 3 Ha.: Boer, Ha.: Vrouw, 9, 6, 4 10, 5 2 Ru.: 6, 4 Ru.: 9, 5 KL: 9 KL: Vr„ 7, 5, 3, 2 Zuid Sch.: Boer, 9, 7 Ha.: 8 Ru.: Aas, Heer, Boer, 7. 3 KI.: Aas, Boer, 8, 6 Het bieden was verloopen: Zuid: West: Noord: Oost: 1 Ru. 1 Sch 2 Ha. pas 3 KI. 4 Ru 5 Ru. West speelde Schoppen Heer en Aas en een derde Sch. na. Gevraagd werd: Hoe moet Zu'd spelen en waarom? Antwoord: De derde Schoppen moet. in Noord met de 10 worden getroefd opdat Oost niet kan over troeven. Hierna wordt troef nage speeld waarbij blijkt dat belde te genstanders er 2 hebben. Zuid mag geen enkele slag meer verliezen zoodat dus in Klaveren drie slagen gemaakt moeten wor den. Aangezien naar beide zijden gesneden kan worden, moet Zuid trachten uit te vinden hoe de ver deeling van de spellen van Oost en West is geweest. Hiertoe worden Aas en Heer van Harten gespeeld. Op de 2de Har ten ecarteert Zuid een Klaveren. De derde Harten wordt afgetroefd en Noord met Ruiten Heer aap slag gebracht. Hierna wordt de 4de Har ten uit Noord gespeeld en opnieuw in Zuid getroefd. Beide tegenstan ders bekennen 4 maal. Het spel van West is nu geheel bekend. Oost had slechts 2 Schop pen dus West had er 6. Hij bekende 2 maal Ruiten en 4 maal Harten dus kan niet meer dan 1 Klaveren SPAARBANKBOEKJE HEDEN. Concertzaal, Steenschüur 4- Postzegel veiling. 't Schuttershof: Athletlekav „Holland". 6'/2 uur nam. Stadszaal: Jubileumconcert „NI Leven". 7 uur nam. Zondag. Schouwburg. Kindervoorstel] „De gelaarsde kat". 2VX uur nar Schouwburg: W. Goossens Vo tooneel. .-Moeder". 7V2 uur nan Stadszaal: Sterrenparade te 7. uur nam. De geneeskundige dienst te Lei wordt van Zaterdagavond 8 uur Maandagmorgen 8 uur.waarge men door de doktoren Bruin6 S de Bruyne, de Graaff, Langezaal Starck. Te Oegstgeest wordt deze die dan waargenomen door dr. Vi kamp, Telef. 21916. De avond-, nacht- en Zonde dienst der apotheken te Leii wordt van Zaterdag 13 Maart 20 tót Zaterdag 20 Maart 8 uur ws genomen door de apotheek Duy: Nieuwe Rijn 18, Tel 20523. Te Oe( geest door de Oegstgeestsche A theek, Raadhuispark 8, Tel. 2621 «....kleine Staten zijt gQ bang het Bolsjewisme? Komt «San e mijn paraplu, zij biedt U afdc bescherming tegen elke wolkbl Erik-FelllfWa-P gehad hebben. Aangezien de m lljkheid bestaat dat dit dé Vrouv moet een kleine Klaveren in Z' worden gespeeld en de slag Noord met de Heer worden g« men. Nu West de 9 speelt Is i zekerheid bekend dat Oost Vrouw moét hebben. Een kit Klaveren wordt dus nagespeeld indien Oost een kleine speelt tw in Zuid de Boer gelegd. De i zorgt dan voor de laatste slag deze wijze het spel dirigeerei weet Zuid dus met zekerheid 1 hij geen slag in Klaveren beM te verliezen. OPGAVE SPEL 40. Noord: Schoppen: Boer, 9, 2 Harten: 10, 2 Ruiten: Heer, Vrouw V' Klaveren: Heer, Boer, 7, i Zuid: Schoppen: Vrouw, 8, 5 Harten: Aas, Heer, 2 Ruiten: Aas, Boer. 5, 3 Klaveren: Aas, 6, 3 Tegen een 3 Sans Atout conw van Zuid komt West uit Schoppen 4. Oost neemt de en speelt een kleine Harten na. moet Zuid spelen en waarom,1 met zekerheid aan zijn contract voldoen?

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2