TALENSCHOOL 1 r Gramophoonpiaten iSTIEREHKEURINGEH IN Z.-H. 5 Liedermafinée MAX KL00S „KLEINTJES" DE LEIDSCHE KUNSTKRING .VOOR ALLEN laatste berichten bekendmaking. |Burg. Stand van Leiden Indrukwekkende rouwplechtigheid voor generaal Seyffardt Défilé, toespraken en kransleggingen op het Binnenhof. famiueberichtên"" OFFICIEELE kennisgevingen. officieele mededffi ïwr-en Baby-Piano of kleineVleugel NATIONALE LEERAREN ^TE KOOP Dagmeisjes TERREIN Winkelpand "Valkenburgerweg 11c, Katwijk a. d. Rijn, Gevraagd Aangeboden Personeel gevr. Personeel aaneeh, Huizen gevraagd Kamers aangeb Diversen BINNENLAND „Sonderausweise" die door de Jeauftragten des Reichskommis- irs-Polizeioffiziere" zijn ver rekt voor de nachtelijke uren an middernacht tot 4 u., waarin S c* vc boden is zich op straat te evinden, gelden zonder meer ook anneer de verboden nachtelijke ren worden uitgebreid. RAUTER, SS-Gruppenführer en Luitenant-Generaal der Politie. De verhooging van den kiniter- ijslag De Centrale Persdienst an het Ned. Arbeidsfront schrijft ins o.m.: Zooals reeds werd bekend ge naakt, is de kinderbijslag ver- loogd met ingang van de uitkee- ing over het vierde kwartaal van 942. In vele gevallen is echter de litbetaling over dat kwartaal eeds geschied, zoodat alsnog aan- ipraak kan worden gemaakt op en aanvullende uitkeering. Reeds zijn bijzondere maatre den getroffen, om deze uitbeta- ing zoo vlot mogelijk te doen rerloopen. Men wordt daarom verzocht, reen aanvragen om uitbetaling bij le organen in te dienen, daai' dit lechts tot extra briefwisseling en Higevolg tot tijdverlies leidt, leen premies voor gelegenheids- elers - In het afgeloopen jaar rebben vele particulieren door het ïuren van een stukje met graner. )f peulvruchten bebouwd land of ioor het lcoopen van een nog te elde staand gewas, gepoogd om oor de voor de boeren vastge- ^elde premie van een zekere hoe heid graan of .peulvruchten ■r gezinslid in aanmerking te omen, of om in de gelegenheid esteld te worden hun broodkaar- en om te wisselen tegen graan. In verband met dit zeer onge- Iwenschte verschijnsel, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat thans maatregelen zijn genomen om dezen gelegenheidstelers alle voordeelen. die aan dergelijke handelingen verbonden zouden kunnen zijn, te onthouden. In het algemeen zal een ieder, die in 1941 geen gram of peul vruchten heeft geteeld, niet voor benige premie in den vorm van graan of peulvruchten in aan merking komen. Het spreekt vanzelf, dat boven staande maatregelen niet getrof fen zullen worden tegenover de werkelijke boeren, die, tó?v. door dat zij eerst thans weiland heb ben gescheurd, voordien niet in gelegenheid waren graan of peulvruchten te telen. GEBOREN: Johanna Jacoba, d. v A. F. van Ider Heijde en C. Schenkeveld; Harm 1 Willem, z. v. A. H. B. Kamerling en IW. A-. Oudshoorn. Cornelia, dr. van P. F. M. van I den Broek en M. H. Rombaut; Mar- .Met indrukwekkend eerbetoon is vandaag te Den Haag afscheid genomen van den ais gevolg van een revolveraanslag overleden luitenant-generaal H. A. Seyf- fardt. den bevelhebber van het Vrijwilligerslegioen Nederland, dat aan de fronten in den strijd tegen het bolsjewisme en voor het nieuwe Europa zijn belangrijke taak vervult. Op het historische Binnenhof, welks omlijsting dit plein een prachtig geheel doet zijn, was te negen uur voor den ingang tot de Ridderzaal de baar met het stof felijk hulsel van den generaal op een katafalk opgesteld, gedekt door de Nederlandsche vlag en de attributen van den gestorvene en geflankeerd door twee zuilen met eerevlammen. Daarachter stond op het podium een eere- wacht, gevormd door enkele man nen van het Vrijwilligerslegioen met den standaard en werder van de SS., de W.A., de N.S.E. en den Jeugdstorm, met hun vaandels. Onderdeelen van verschillende wapens der Duitsche weermacht en van de W.A. waren met een militair muziekkorps in carré- vorm op het Binnenhof geplaatst. Van halftien af schreed een lange stoet van belangstellenden langs .de baar. terwijl zij op eer biedige wijze den Germaanschen groet brachten. Tegen 11 uur verschenen de hoogere autoriteiten en vertegen woordigers van partij-instanties van N:S.B. en N.S.D.A.P. en te 11 uur precies kwamen de Rijks commissaris Rijksminister Seyss Inquart en de Leider van het Ne derlandsche volk, Mussert, op het Binnenhof aan. Militaire eerbewijzen worden gebracht, tamboers slaan met ge dempte trom den presenteer- marsch, de muziek speelt een koraal en dan wordt de treurmu ziek uit Beethovens Eroica ten gehoore gebracht. tinus, zn. van H. Broers en P. H. Cornelisse; Gerard, zn. van G. Sdhipaanboord en J. C. Sollie; Ja cobus Wilhelmus, zn. van T. J. Vos kuil en J. Dubbeldeman; Theodora Maria Antonia, zn. van H. Buis en M. Cornelisse; Johannes, zn van L. J. Poort en M. Kuntzel; Paul Richard, zn. van P. Halsema en H. Kool; Dirk Albertus, zn. van D. A. Bakkenes en P. Hupje; Jannes, zn van R. J. Veenstra en L. M. de Ruijter; Barend Martien Bobby, zn. van P. Rijlaarsdam en A. M. H. van Beers; Elsje Flora, dr. van I. van der Nieuwendijk en M. E. van Tol: Hendrik, zoon van L. Sleg- tenhorst en L. Doove; Johanna Ger- truida dr. van G. Verbooij en A. C. Klinkenberg; Helena Josephina. dr. van J. Molnar en E. G. Vogels; Jo hannes Pleter, zn. van A. Schouten en J. Libochant Bij deze plechtigheid hebben achtereenvolgens Mussert, de Weermachtsbevelhebber generaal Christiansen, de hoogere SS.- en politieleider Rauter namens den Reichsführer SS en de Rijkscom missaris namens den Führer van het Duitsche volk groote kransen bij de baar gelegd, terwijl eenige Duitsche vliegtuigen eereronden boven het Binnenhof vlogen. Toespraken hielden o.a. de Leider van het Nederlandsche volk. de hohere SS- und Polizei- führér en de Rijkscommissaris. Deze toespraken werden ge volgd door het spelen van het Deutschlandlied, het Horst Wes- sellied en het Wilhelmus. (Mórgen zullen wij deze toe spraken geven. - Red. L.D.) Daarna werd de rouwstoet op gesteld, waarin een affuit met paardenbespanning ter overbren ging van de baar was geplaatst. De dragers van tientallen kran sen van tal van Duitsche en Ne derlandsche autoriteiten en in stellingen sloten zich hierachter aan. Aan het hoofd van den rouw stoet schreed het muziekkorps, treurmarschen spelend, en ver der namen aan den stoet deel grenadier-compagnieën van de Weermacht en Waffen SS, een heden van de Germaansche SS in Nederland en van de W.A., en vaandeldragers van het L°gioen De affuit werd begeleid door 16 slippendragers en door de eere- wacht. Daarachter volgden de Rijks commissaris. de Leider van het Nederlandsche volk en de Weer machtsbevelhebber en verder commandeerende generaals, ver tegenwoordigers der N.S.B. en der N.S.D.A.P. en afvaardigingen van militaire formaties, politie, N.S.B.Legioen en W.A. Langs het Buitenaf, den Vij verberg en het Korte Voorhout schreed de stoet naar het Haag- sche Bosch, bij welks ingang tij dens het spelen van „Ik had een kameraad" en met drie salvo's de baar werd overgenomen in de auto, die het stoffelijk overschot ■naar Westerveld bracht. NECROLOGIE. Luitenant-Generaal H. A. Seyf- fardt, oud-chef van den Ned. Gen. Staf, werd geboren op 1 November 1872 te Breda. Hij stamde uit een militair geslacht, dat reeds van 1757 af vele hooge officieren heeft voortgebracht. Van 1888 tot 1892 was hij stu dent aan de Militaire Academie te Breda, waarna zijn benoeming volgde tot tweeden luitenant der Vesting-Artillerie. Vervolgens diende hij als in structeur aan de Artillerie Schiet school en als leeraar in de Ar tillerie-wetenschap aan' de Mili taire Academie. Op 1 Mei 1911 volgde zijn benoeming tot Kapi tein bij de Vesting-Artillerie, in welken rang hij na anderhalf jaar werd overgeplaatst bij den Generalën Staf. Van 19161919 diende hij in gelijken rang bij het tweede re giment Veld-Artillerie en bracht vervolgens ruim een jaar in het Fransche leger door om, in Ne derland teruggekeerd, tot Majoor bevorderd te worden. In Juni 1922 werd hij als zoodanig inge deeld bij den Gen. Staf en twee jaar later bevorderd tot Luite nant Koionel. Öp 2 Mei 1926 volgde zijn benoeming tot Kolo nel, tevens .Commandant der le Artillerie Brigade, Twee jaren daarna bevorderd tot Generaal Majoor, Commandant van de le divisie, volgde op 1 Mei 1929 zijn benoeming tot Chef van den Generalen Staf. Van 2 Mei 1930 1 Mei 1934 bekleedde hij den rang van Luitenant Generaal, waarna door hem de actieve dienst met pensioen verlaten werd. Na zijn pensionneering trad hij in de jaren 1934 en 1935 als spreker op in tal van be langrijke plaatsen in vergaderin gen van het Verbond voor Na tionaal Herstel. Daarin betoogde hij de noodzakelijkheid om de Nederlandsche Weermacht uit haar verval op te heffen, waar bij hij protesteerde tegen de af braak van het leger. In Juli 1941 heeft Luitenant- Generaal Seyffardt onmiddellijk gehoor gegeven aan het verzoek van Rijkscommissaris-Rijksmi nister dr. Seyss Inquart tot het vormen van een Nederlandsch Vrijwilligers Legioen voor den strijd tegen het bolsjewisme. Ook als zoodanig betoonde hij zich een zeer krachtige figuur, die niet nagelaten heeft bij voortduring te wijzen op de be- teekenis van het door hem ge vormde Legioen. Hij zette zich met zijn geheele persoon in voor d.e ideeën, die hem als hoogste goed golden, zulks in dienst van zijn vader land, waaraan hij lange jaren zijn beste krachten heeft gewijd! Ontleend aan andere bladen. Bevallen: Nefkens-Evers z., SchiedamMaarschalkerweerd- Groos d.. Gouda; Scheffers-Pes- sers z„ Goirle; de Jong-Weimar d„ A'dam; Gehuwd: F. Westerman en Jo Baltussen A'dam; L. N. v. d. Heyde en J. W. v. Noppen, Utrecht. Overleden: F. Th. J. Horstink m., 52 j. Nijmegen; J.Th. de Wit, m., 73 j. Hilversum; G. J. Roukens m„ 80 j. R'dam; F. W. A. Beelaerts van Blokland m., 64 j den Haag; A. G. Müller m„ Olst. Hoofdredacteur: B W Mens- norst, Leiden: plv hoofdredacteur: K Been Leiden Redactiestaf: B. W. Menkhorst,. Buitenland en Tooneel; K Been, Binnenland en Sport; J Brouwer. Stadsnieuws: Th I Hannema. Omg en Muz.: Verantwoordelilb v d advertenties: A Poortman In herinnering wordt gebracht, dat de bonkaarten voor voe dingsmiddelen. well# voorheen werden uitgereikt in de bijkan toren Utrechtsche Veer en Morschweg, thans alleen kunnen worden afgehaald aan het bij kantoor „Den Burcht" (ingang Burchtsteeg) No. 14 De Burgemeester, STEVENÏNCK. Leiden, 3 Februari 1943. 2653 INENTING TEGEN DEPHTHERIE. De Directeur van den Gemeen telijken Geneeskundigen- en Ge zondheidsdienst maakt bekend, dat wederom gelegenheid zal worden gegeven kinderen te laten inenten legen DIPHTHERIE. Dringend wordt aangeraden alle kinderen van één jaar en ouder, die nog niet tegen deze (hans veel voorkomende ziekte zijn ingeënt, onvatbaar te doen maken. De in spuitingen zijn volkomen onscha delijk. De kinderen worden, met ge leider, op ZATERDAG 13 FEBR. 1943. TE HALFTIEN PRECIES, verwacht in het gebouw van den Geneeskundigen Dienst, Nieuwe Mare I3a, alhier. Het trouw boekje moet worden meegebracht. Leiden, 10 Februari 1943. DE DIRECTEUR I' AN DEN G. G. en G. D. VERZORGING VAN INGEKUILDE AARDAPPELEN De Provinciale Inkoop -ntrale van Akkerbouwproducten voor Zuid- Holland vestigt er de aandacht van aardappeltelers op, dat zij. die aard appelen onder winterdek hebben, deze tijdig dienen om te zetten. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat de telers verplicht zim de aard appelen tot aan het tiidstip van levering, goed te bewaren, daar hier anders onvoorwaardelijk moei lijkheden uit zullen voortvloeien. Indien bij het omzetten blijkt, dat de partij niet langer houdbaar is. moet hier direct kennis van worden gegeven aan den Plaatsèliiken Bu reauhouder van het district waar dë teler woon^ehtJ— 2931 CONTRACT.KEREN VAN AARDAPPELEN. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Zuid- Holland maakt in aansluiting op haar desbetreffend persbericht van 27 Januari j.l. bekend, dat de ter mijn, waarin men opgave kan doen aan de V.B.N.A. van verkoop van aardappelen op late levering alsnog is verlengd tot 15 Februari a.s. Telers, die van deze gelegenheid nog gebruik wenschen te maken dienen er voor zorg te dragen, dat hun schriftelijke oDgaven uiterlijk 15 Februari a.s. bij de Provinciale Inkoopcentrale zijn ingediend Opgaven, welke na dien datum worden ontvangen, kunnen niet meer ln behandeling worden Be nomen. 2932 GEVRAAGD. |Joh. Algra, Linnaeuspark- Iweg 18, A'dam O., tel. 52963. OUDE LESSEN in de moderne TALEN door voor meergevorderden en eerstbeginnenden. TURFMARKT 3 LEIDEN. te koop gevraagd, elk I kwantum a f. 1.50 per kilo. L. VAN GEELEN, Haarlem- merstr. 55, t.o. Rex Theater. I een prima Gasoven f. 200. zeer geschikt voor bedrijfs- I keuken, als nieuw. 2 bak- ruim>tem. 100x50x70 c.m. HANENBURG, Korevaarstraat 7, Leiden. verplichte keuring te: VOORBURG, Donderdag 1 April 10 uur. STOMPWIJK Donderdag 1 April 12 uur. ZOETERMEER Donderdag 1 April 2.30 uur. ALPHEN A. D. RIJN, Donderdag 8 April 10 uur tevens Premiekeuring te Zoetermeer en Alphen a.d. Rijn op het zelfde uur. 2927 t Aang. v. d. verpl. k. (waar alle stieren moeten verschij nen, die v. d. openb. dekdienst worden gebezigd), moet geschied uiterl. 2 w. en v. d. pr. k. uiterl. 5 w. voor d, keuxingsdag bij den secretaris A. Louter, O. b. dw. laan 23 Voorburg, op bij hem gratis verkrijgbaar gest. form. EENIGE gevraagd, niet beneden 18 jr. v.g.g.v. Zich aan te melden DIACONESSENHUIS, Witte Singel 27, v. 4 tot 6 u. te koop gevraagd aan water te Warmond. Liefst Leede of omgeving. Brieven Bureau van dit Blad onder No 5498a. te huur. te koop of huur- overname gevraagd. Haar lemmerstraat of vlak nabij, geschikt voor cafébedrijf, grpot plm. 40—50 M2., hoog te 3.00 M. Brieven Bureau van dit Blad No. 5495a. Heeft U moeite met Loon-, Omzet- en Inkomstenbelasting. Wendt U zich dan tot P. PIERS Telefoon 267. Inrichten, bijhouden en controleeren van boekhoudingen. Billijk tarief. 3675 STADSGEHOORZAAL, Zondag 14 Febr. 2.30 uur m.m.v. ANTH. VAN DER HORST, Piano. Losse kaarten f. 1.10 b. i. dag. bij de fa. Van Zwicht (telefoon 20228) 'en aan de middagkassa. Oude kinderwagen. or goeden prijs, defect en leelijk geen bezwaar. Kooipark 15 J. v d. Burg 8 Ecu mandoline in voeden staat Smolders. Witte Rozenstraat 16. 200 a 300 roe land te huur gevraagd. J. Jun- gerius. Uiinzichtweg 150 Oegstgeest. gj Liederenbundel, Oude en Nieuwe Zangen, door M. van Woensel Kooy. Moene. Zijlsingel 6. g| 4 stoelen, 1 fauteuil en canapé, rood pluche f. 22.50. electr. lamp 5.50 2 petroleumstellen. 1- pits en 3 -pits f. 6.50. Edeling. Mr. C. Fockstr- 5, Katwijk aan Zee. Buffet en een-pers. ledikant, eiken, samen f. 20 C. Voortkamp. Volmolengracht 2 a. 9 Water til uw bed - Vlug met Uw lekke bed- kruik naar Alt. die maakt er weer een nieu we pakking in en bent U weer voor jaren klaar. Prijs v3h 15 ct. af Fa. A. Alt. Mare 112. Leiden B Een gepolitoerde Frie- sche staartklok met beeldjes, goed loopend voor f160 en een rood koperen antieke ketel, geschikt voor open haard f. 60. Veringa, Resedastr. 6, Leiderdorp O Net meisje, voor heele of halve dagen. P.G., v. g. g. v. Mevr. Lamain, de Mey van Streefkerkstr. 8 B Een nette hulp ln de hulshouding gevr Dins dag of Maandag, 95 u. Fagelstraat 8 Leiden. Voor direct huishoud ster, in moederloos ge zin van drie pers., N.H., leeftijd 30 a 40 j., beslist zelfst. kunn. werken. Br. Bur. v. d. Blad No. 6662k B Mevr. Hei.jl Fred. Hen- driklaan 33 Oegstgeest. vraagt een meisje, van 85 uur B Werkster, drie och tenden per week. Böonstraat 4. Oegstgeest B Besch. juffr., P.G., m. 1.. z pl. in besch. mi lieu. bii heer of dame v. de huishouding of iets dergelijks. Met lich te verpleging bekend. Hulp werkster. Briev. Bur. v d. BI. No. 4943k 18 Naaister vraagt ver- ander-verstelwerk en kindergoed aan huis. Br. a/d Blad No. 4955 k B Gevr, door Jongelui, die wenschen te trouwen, niet van buiten de stad, een huis of etage te huur Brieven Bur v. d Blaa onder No. 4907 k. B Groote slaapkamer met twee-pers., bed en vaste waschtafel. f. 4 p. week. 1 Maart te aan vaarden. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 4932 k O Radio's. Let op. Alle inlichtingen over radio's geeft alleen het bekend ste adres: Biko, Cosijn- straat 24, Telef. 26963,

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3