Huwelijk Tandh. Inrichting Coöp. Boerenleenbank A.S.C. l-TONEGIDO I Chr. Scholen v. L.O. en opleiding U.L.O. KATWIJK-AAN-ZEE Chr. School Sluis weg 14 INSCHRIJVING Instituut „Redevo" Tactische bewegings oorlog in het Oosten. KERK EN SCHOOL. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. DE NEDERLANDSCrtE OMROEP Hoogewoerd 88a. Zondagmiddag 2 uur Voetbalwedstrijd Wenscht U op zeer discrete wijze in kennis te komen? Duitsch weermachtbericht Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakte gisteren be kend „In den Zuidelijken sector van het Oostelijke front hebben de Duitsche troepen den aan het ge- heele front zich tot de doorbraak gereedmakenden vijand onder zware verliezen voor de bolsjewie ken afgeweerd en den tegenstan der op vele plaatsen, den tegen aanval inzettende, teruggeslagen. Een pantserdivisie sloeg hierbij in vastberaden aanval een sterke vijandelijke formatie infanterie uiteen. In den Oostelijken Kaukasus hebben de Duitsche troepen zich, binnen het bestek van de bewe gelijke oorlogvoering, systema tisch van den vijand losgemaakt. De door den tegenstander nauw omsingelde en aan den sterken vijandelijken druk hardnekkig weerstand biedende groep Duit sche strijdkrachten in Stalingrad moest ook gisteren zware gevech ten tegen de met verre superieure strijdkrachten aanstormende bols jewieken doorstaan. Ondanks heldhaftigen afweer konden de verdedigers van Stalingrad niet verhinderen, dat de vijand van het Westen af binnendrong, het geen dwong tot een achteruit schuiven der eigen stellingen met eenige kilometers. In een strijd van man tegen man werd een vrij groot aantal tanks der bolsjewie ken vernietigd. In de groote bocht van den Don en aan den middenloop van den Don duren de zware, wissel vallige gevechten, voort. Plaatselijke acties van den vijand in den centralen sector van het front en het Zuidoosten van het Ilmenmeer mislukten. Bij Welikije Loeki werden 18 tanks, vernield. Ten Zuiden van het Ladoga- meer zijn felle aanvallen der bols jewisten gestrand op den vastbe raden afweer van onze troepen. De vijand verloor hier 14 tanks. In Noord-Afrika werden Misu- rata en Homs na vernieling dei- voor den oorlog belangrijke in stallaties ontruimd. Achterhoe detroepen sloegen in hardnekki ge gevechten de aanvallen van opdringende vijandelijke strijd krachten af. In Tunis werden de succesvolle eigen aanvalsacties voortgezet, Talrijke vijandelijke steunpun ten werden genomen en vijande lijke groepen strijdkrachten in den pan gehakt. Duitsche jagers vielen met suc ces spoorwegdoelen aan en scho ten drie Britsche jagers neer. De bestrijding van het groote vijandelijke convooi voor de N.- Afrikaansche kust bracht ver dere successen. Het Duitsch-Ita- liaansche luchtwapen heeft vijf vrachtschepen met te zamen 36.000 b.r.t. in den grond ge boord en 12 transportschepen voor een deel zoo zwaar bescha digd, dat het verlies van 5 dezer schepen verwacht kan wordën. Zwakke strijdkrachten van het Britsche luchtwapen hebben gisteravond lukraak West Duitsch- gebied gebombardeerd, de bevol king leed verliezen. In woonwij ken ontstond schade aan gebou wen. Door jagers en afweerge schut verloor de vijand 9 vlieg tuigen. VOOR ZONDAG 24 JANUARI. Alphen aan den Rijn Geref. Kerken: Raadhuisstr.Vm. 10 u., de heer v. Houten van Leiden; n.m. 3 u„ ds. J. Hartkamp; De Ruyterstr.: Vm. 10 u., ds. Hart kamp; n.m. 3 u„ de heer van Hou ten; Hooftstr.: Vm. 10 u., ds. Bosch; n.m. 3 u.. ds Bosch; Oud Geref. Gemeente Lokaal van Man- dersloostr.; Vm. 9.30 en n.m. 3.45 u„ leesdiesnt; Ned. Herv. Kerken; Juliana v. Stolbergstr.: Vm. 10 u., ds. Stehouwer; n.m. 2y2 u., dr. Scheers; Oudsh.wegr Vm 10 u„ dr. Roeders te Leiderdorp; if.m. 3 u., de heer de Jong; Hooftstr.: Vm. 9>/2 u., de heer de Jong: n.m. geen dienst; Martha-Stiehting: Vm 10 u_ ds. Meijer; n.m. 4 uur; (Bed. Tï.A.) Benthuizen Ned. Herv. Kerk: V.m. 9'/s u. (Voorb. H.A.) en n.m. 2 u. ds. W. Bieshaar Jr.; Geref. Gem.: V.m. 9y2 en nam. 1 3/4 uur leesdienst. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u„ de heer J. de Groot van Leiden; n.m. 4 u. ds. A. Flink van Voorhout; Geref Kerk: Vm. 10 en n.m. 3 u., dienst; Chr. Ger. Kerk: Vm. 10 en njn. 3>/2 u„ leesdienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: V.m. 9V4 uur ds. G. den Duijnvan Oud-Alblas; nam. 3 u. de heer Dek ker; (Nieuwerbrug „De Ster" n.m. 1V2 u. ds. G. den Duijn van Oud- Alblas; Geref. Kerk: V.m. 10 en n.m. 3 uur cand. W. C. den Boer; Ev. Luth. Kerk: V.m. 10 u. ds. J. G. Bahnmüller; nam. 4 u. ds. W. J. Kooiman van Amsterdam; Ger. Gem.: V.m. 10 en nam. 6 u. lees dienst; Evangelisatiekring: geen dienst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: V.m. 9>/2 en nam. 3 u. ds. Jacobs; Geref. Kerk: V.m. 10 en nam. 3 uur ds. Van der Stoel; Chr. Geref. Kerk: V.m. 10 en nam. 3% uur, ds. Kleisen: Rem. Geref. Gem.: V.m. 10 u. ds. Zuurdeeg; Ger. Gem. V.m. 9 en en IOV2 en nam. 3V2 u. V.m. 10 en nam. 3 u. leesdienst. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: ds. Kiehl; Geref. Kerk: V.m. 9V2 en nam. 3 u. ds. Heuzeveldt. Hoog made Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 u. ds. Baas. KatwUfc-aan-den-Rijn Ned. Herv. Kerk: V.m. 9V4 en nam. 3 u. ds. E. Warmolts; Geref. Kerk: V.m. 9 1/2 en nra. 3 u. ds. J. G. Aalders. Katwjjk-aan-Zee Nieuwe Kerk V.m. 9Vz u. ds. B. van Ginkel; V.m. 11.15 ds^ C. A. van Harten; nam. 3V2 uur ds. P. Pras .Bed. H.D.) Zaal v. Chr. Prot. Bel.: V.m. 9V2 u. ds. van Harten; nam. 3 V2 u. ds. R. P. A. Rutgers; Geref. Kerk: V.m. 10 en nam. 4 u. ds. J. C. Gilhuis De Kaag Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., ds. v.d Windt. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., (H.A.) en n.m. 2V4 u., ds. van Binsbergen; Geref. Kerk: Vm. 10 en n.m. 2'/2 u„ ds Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 u. (Voorb. H.A.) en nam. 2V2 u. (jeugddienst met koor) ds. Koch; Geref. Kerk: V.m. 10 en n.m. 3 uur ds. Dijk; Ver. van Vriiz. Her vormden: V.m. IOV2 u. de heer H. de Nie. Leidschendam Ned. Herv. Kerk V.m. 10 en nam. 3 u. ds. Vermet; Geref. Kerk: V.m. 10 en nam. 3 u. ds. Rietveld Leimuiden Ned. Herv. Kerk: V.m. 9V2 u. ds. van Veenen; Ger. Kerk: V.m. 9Vz en nam. 3 u. ds. Gilhuis. Lisse - Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en n.m. 4 u., ds. J. Th. v. Vee nen; Geref. Kerk: Vm. 9y2 en n.m. 3 u., ds. Th. Ruys Jr.; Chr. Geref. Kerk; Vm. 10 en n.m. 3 u., ds. A. Ponstein; Geref Gem.: Vm. 10 en n.m. 3 u.. ds. A. Verhage; Oud Geref. Gem.: Vm.9',4 en n.m 3 u, leesdienst. Nleuwveen Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u„ ds Kater; Geref. Kerk: Vm. 10 en n.m. 2y2 u., cand. v.d. Hoeven van Leiderdorp; Evangeli satie: Vm 9% en n.m. 2% u., de heer van Scherpenzeel. Nieuw-Vennep Ned, Herv. Kerk: V.m. 9V4 en nam. 3 u. ds. Lazonder; Geref. Kerk: Vm. 9V2 en nam, 3 u. ds. Smilde; Chr. Geref. Kerk: V.m. 9V4 en nam. 3 u. lees dienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: V.m. 9V2 en nam. 2 u. ds. Zwijnen- burg: Geref. Kerk: V.m. 9% uur ds. Zwaan van Zwammerdam; n.m. 2 u. leesdienst. Noordwjjk Binnen Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u. (H.A.), ds. Sid- dré; Geref. Kerk: Vm. 10 en n.m. 3 u„ ds. W. Bouwman van Leiden. Noordwijk aan Zee Geref. Kerk in H.V. (Egb de Grootstr.) Vm. 10 u., (Bed H.A.)ds. C. A. de Ridder. Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en n.m. 3 u., ds. Cupedo; Geref. Kerk Vm. 10 en n.m. 3 u.. ds Bouma. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 u. (Bed. H.A.). ds. Pras van Katwijk-aan-Zee; nam. 3 u. ds. Terlaak Poot van Den Haag. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u„ (Voorb. H.A.), ds. van Roon; Geref. Kerk: Vm. 9'/2 en n.m. 2V$> u., ds. v.d. Bos; Remonstr. Kerk: Vm. 10 u., ds. Heyn. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u„ de heer F H. Breukel- man; n.m. 3 u., dr) G. C. van Niftrik; Kerkzaal: Vm. 10 u.. dr. van Niftrik; n.m. 3 u.. dr. G. J. Stfeeder van Leiden; Geref. Kerk (Voorhouterweg) Vm. 9 >/2 u., ds. M. C. v.d. Loo; n.m. 3 u., cand. Bol van Terneuzen; Ger Kerk (Rapenburg) Vm. 9% u., cand. Bol; n.m. 3 u., ds. H. Post; Con cordia: Vm. 9V4 u., ds. Post; n.m. 3 u, ds. Van der Loo; Chr. Ger. Kerk: Vm. 9% en n.m. 3 u., lees dienst. Rijnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: V.m. 9>A> en nam. 2 u. ds. de Vree: Chr. Geref. Kerk: V.m. 9V4 en nam. 3 u. leesdienst. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Vm. 91/2 en n.m. 2 u.. ds. Huls; Geref. Kerk: Vm. 9y2 en n.m. 3 u„ ds. Warner Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en n.m. 3 u„ ds. Jongeboer Geref Kerk Vm. 10 en n.m. 3 u., ds. Rljrieveld. Wassenaar Geref. Kerk: Vm. 10 en n.m. 3 u., ds. Feringa; Geref. Kerk Zuid: Vm 10 en n.m. 3 u., ds. Timmer. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., ds. Kranenburg. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 en nam. 3 u. ds. Krijkamp Geref. Kerk: V.m. 9y2 en nam. 3 uur ds. Holtrop; Chr. Geref. Kerk: V.m. 10 en nam. 3 u. ds. Visser; Ned. Prot. Bond: V.m. 10y2 u. de heer Schouwink van Delft: Pink stergemeente: N.m. 3 u. de heer Zoutman. Voorhout Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 u. ds. Flink; nam. 4 uur (jeugddienst) ds. S. Kranenburg van Zoeterwoude. Voorschoten Ned. Herv. Gem. Vm. 10.15 ds. Brouwer van Oegst- geest; n.m. 4 uur, ds. Koeisel- man; Geref. Kerk: V.m. 10 en nam. 3'/2 uur ds. J. C. Houtzagers. Geref. Gem. (Leldscheweg 66)n.m. 3 u. Leesdienst. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk V.m. 10 en nam. 4 u. ds. Vroegin- deweij; Geref. Kerk: V.m. 10 en nam. 3 u. ds. Smidt; Oud.-Geref. Gem.: V.m. 10 en nam. 3 u. ds. van der Kraats: Wet en Evangelie: V.m. 10 u. ds. Treffers van Woer den. Warmond Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 u. (Bed. H.A.) en nam. 3 u. (Dankz.) ds. de Bel Wassenaar Ned. Prot. Bond: V.m. IOV2 u. mej. dr. J. W. Herfst; Ned. Herv. Gem.; Geen opgave. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: V.m. 9y2 en nam. 2y2 uur ds. Van der Ent Braat; Geref. Kerk: Vm. 9V2 en nam. 2V2 utlr prof. dr. Nauta van Amsterdam: Ned. Prot. Bond: N.m. 7 u. ds. A. G. Roedérs Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: V.m. 9y2 en nam. 2 u. ds. de Stop pelaar: Geref. Kerk: V.m. 9% en nam. 2 u. ds. de Ruig. Zoeternieer Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 en nam. 2'/2 u. ds. J. J. Woldendorp: Geref. Kerk: V.m. 10 en nam. y22 uur ,ds. H. Versluijs; Geref. Gem.: V.m. 10 en nam. 7 uur. leesdienst; 'Vereen_ tot Ver breiding der Geref. Waarheid: V.m. 9V2 en n.m. 2 uur de heer Wildschut te R'dam; Ver. v. Vrijz. Herv.: geen dienst. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk Vm. 9.30 u. (Bed. H.A.) en nm. 2.30 uur (Dankz.) ds. Pop; Geref. Kerk: Vm. 10 en nm'. 2.30. ds. Zwaan; Rem. ((Geref.) Gem.: Vm. 10 u. mej. ds. Günther VLEESCH-, MELK- EN TAPTEMELK-BONNEN. In verband met de verlaging van de vleesch-, melk- en taptemelk- rantsoenen wordt het volgende be kend gemaakt: Aangezien zoowel de a-bonnen als de b-bonnen voor vleesch met ingang van 24 Januari 1943 recht geven op een half rantsoen vleesch of vleeschwaren, dienen detaillis ten de bonnen „vleesch 05a" en .vleesch 05b" gescheiden te hou den van de bonnen „vleesch 03a" „vleesch 03b". „vleesch 04a" en „vleesch 04b". Zij moeten derhal ve op één opplakvel de bonnen „vleesch 05a" en „vleesch 05b", elk recht gevende op een half rant soen vleesch of vleeschwaren, In leveren. Op een tweede opplakvel moeten zij de bonnen „vleesch 03a" en „vleesch 04a", recht gevende op één rantsoen vleesch of vleesch waren, inleveren en op een derde opplakvel de bonnen „vleesch 03b" en „vleesch 04b", recht gevende op een kwart rantsoen vleesch of vleeschwaren. Aangezien de melk- en taptemelk bonnen voor een periode van vier weken worden aangewezen, dienen de standaardisatiebedrijven deze bonnen tot nader order gedurende de tweede, derde en vierde week van den geldigheidsduur en ge durende de eerste week na afloop van den geldigheidsduur in te le veren. Inlevering gedurende de eerste week van den geldigheids duur is niet toegestaan. Restant bonnen, tot een maximum van 99 stuks, kunnen nog gedurende de tweede week na afloop van den geldigheidsduur ingeleverd worden. De bonnen „reserve 4-08", aange wezen ter verkrijging van 51/4' liter, d.i. drie rantsoenen, gestan daardiseerde melk kunnen teza men met de melkbonnen worden ingeleverd, doch moeten op een afzonderlijk opplakvel worden op geplakt 2175 MARGARINETOEWIJZINGEN. Detaillisten dienen de bonnen „boter 04",welke zij van 23 Jan. tot en met 3 Februari 1943 van hun klanten ontvangen op de normale wijze bij de plaatselijke distributiediensten in te leveren ter verkrijging van een margarine toewijzing. Deze bonnen mogen niet tezamen met andere boterbon nen worden ingeleverd. Teneinde evenwel ëen veelvoud van tien rantsoenen te kunnen bereiken, mo gen detaillisten de bonnen „boter 04" wel tot een maximum van negen rantsoenen aanvullen' met andere boterbonnen 2174 VERKOOP VAX ZAND- EN KLEIAARD APPELEN VOOR LATE LEVERING AAN DE V.B.N.A. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Zuid-Holland maakt bekend, dat telers, die dit wenschen reeds thans de nog' bij hen aanwezige zand en kleiaardappelen voor late leve ring aan de V.B.N.A. kunnen ver- koopen, op onderstaande voor waarden. Sorteering: Minimaal 28 m/m vierkantsmaat opw. Tijd van levering: Op afroep van de V.B.N.A. Vereischte kwal.: Op het tijdstip van contractafsluiting van goed houdbare kwaliteit; op het tijdstip van levering' van eerste kwaliteit en uitstekend bewaard. Betaling: Binnen 10 dagen na contractafsluiting 50 van den basisprijs, het restant na aflevering Prijzen: De basisprijzen zijn: Kleiaardappelen groep j f 4 75 Kleiaardappelen groep II f. 4.50 Kleiaardappelen groep III f. 4.25 Zandaardappelen groep I f. 4.00 Zandaardappelen groep II f. 3.75 Overigens geldt ten aanzien van de definitieve afrekening de op den dag van aflevering geldende te- lersprijs, zooals bij den normalen verkoop van consumn'ieaardaVpe- len. Niet aangekocht zullen worden: a. te velde goedgekeurde poot- aardappelen, tenzij bove.amaatsche; b. witvleezige rassen. c. de aardappelen liggende in Zeeuwsch-Vlaanderen het offici- eele grensgebied en in Limburg ten Zuiden van de Zuidgrens der gemeenten Susteren en Roosteren; d partijen, kleiner dan 1000 kg., tenzij de totale te verkoopen hoe veelheid van den betrokken teler dit kwantum overschrijdt; e. fabrieks-aardappelen. ook al zijn deze voor consumptie bestemd. Contract. Van iedere te verkoopen hoe veelheid zal een contract worden, opgemaakt, waarin uitvoerige con. dities zijn opgenomen en dat door den betrokken teler en den V.B.N.A. vertegenwoordiger moet wordei onderteekend. Telers, die van de gelegenheid tot voorverkoop aan de V.B.N.A. gebruik wenschen te maken, die nen hiervan vóór 24 JatiUari 1943 schriftelijk kennis te geven aan de Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Zuid- Holland, Anna Paulownastraat 22, 's-Gravenhage. 1. Hoeveelheid In kg'.: 2. ras en sorteering: 3. opslagplaats. Zoo spoedig mogelijk na ont vangst der schriftelijke aanmel dingen zullen de opgegeven par tijen door gemachtigden van de V.B.N.A. worden gekeurd; deze dra. gen tevens zorg voor het afsluiten van het contract. 2209 Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst. Leiden; plv. hoofdredacteur: K. Been, Lelden. Redactiestaf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omg. en Muz.; Verantwoordelijk v d advertenties: A. Poortman. Luister ZONDAG a.s. 15.00 uur oyer Hilversum li naat Zafa u*a£ QüttHve/utuuw, Opera in 3 bedoven van Albert lortzing, uit te voeren door het Omroep-Operakoor en Orkest o.f.v. Leo Ruygrok. «we. (GEREF. SCHOOLVERENIGING) De cursus aan onderst, scholen begint 1 Maart a.s. 1. STADHOUDERSLAANSCHOOL: bij Tuinstad- wijk en aangrenzende buurten (tegenover de Koninginnelaan). Hoofd: G. BAKEMA. 2. LUSTHOFLAANSCHOOL: Hoofd G. H. POTHUIS. 3. KOOIP ARK SCHOOI: Driftstraat 49, hoek Javastraat. Hoofd: C. F. VAN DER BÏE. Leerlingen voor de nieuwe eerste klas, die dus 1 Maart begint, moeten vóór 1 April 6 jaar oud zijn. Ook in hogere klassen is nog plaats. Spoedige aangifte, die altijd onder schooltijd kan plaats hebben, is gewenst. Deze scholen leiden op voor voortgezet onderwijs en hebben een eigen Franse cursus. "«2 HET BESTUUR. E. N. K. R. 1. KUNSTGEBITTEN natuur getrouw, met garantie - Reparaties aan elk gebit. Niet passend gebit in één dag omzetten. 9364 Spreekuur 95 uur; ook Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond van 68 uur. RIJNSBÜRG. Bijschrijving van rente en controle der boekjes voor rekeningcourant en spaar bank op Dinsdag, Woens dag en Donderdag 26, 27 en 28 Januari a.s., van v.m. 9 tot 12 uur, n.m. van 24 u. Belanghebbenden worden dringend verzocht op de aangegeven dagen en uren met hun boekjes op het kantoor te komen. Namens het Bestuur, T. KRALT, 2207 Voorzitter. aan de De Kempenaerstraat te Oegstgeest. In den vervolge zal niet meer door de Rood/Zwarte vlaggen op de trams kenbaar gemaakt worden dat A.S.C. een thuiswedstrijd heeft. 2200 Wendt U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoonlijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblij vend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „SUCCOUR", Agathastraat 145 (voormalige Wilhel- minastraat), Den Haag, Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren van -109. 33 School met 8 leerjaren, opleiding voor U.L.O.-school, H.B.S. en Gymnasium. Fransche cursus te beginnen met het 5e leerjaar. Aanmelding van nieuwe leerlingen (vóór 1 April, 6 jaar), liefst vóór of na schooltijd aan de school of Weth. Meerburgstraat 36. Het Hoofd der School, H. VAN HULZEN. voor de Cursus in Angstvrjj en goed spreken in het openbaar. Speciale clubs voor dames en heeren. Verbetering van alle spraakstoringen. Aanmelden dagelijks: JOHAN DE WITTSTR. 34. Coöp. Boerenleenbank „HAZERSWOUDE— KOUDEKERK". Controle der Spaarbank boekjes en Rekeningcou- rantboekjes en bijschrij ving van rente zal geschie den als volgt; Ten kantore der Bank: op 25, 26, 27 en 28 Jannari a.s. des morgens v. 912 u. Ten huize van A. Kroon te Hazerswoude (dorp): op 26, 27 en 28 Januari a.s. des middags van 26 uur. Iedere rekeninghouder is per circulaire uitgenodigd op een bepaalde dag en uur te komen, dringend verzoe ken wij hieraan gehoor te geven. - 2201' Bankzaken kunnen op ge noemde dagen gewoon doorgang vinden. HET BESTUUR.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3