1 «33506^ ..1 RECHTZAKEN. b A. Stevem-Paz a KERK EN SCHOOL. Geldig zijn de volgende bonnen. SPORT. Burg. Stand van Leiden OVER VOOR BRIDGESPELERS UIT DE OMSTREKEN. BERE EN BEREIDING AGENDA UIT DE RIJNSTREEK Niettegenstaande koude en sneeuwjachten zijn de bestuurders der ravitailleeringsvoertuigen onvermoeid in de weer, om de verzorging van het Vont te verzekeren PK Etshold-Atl-H-P m Haagsche rechtbank Het was een lange lijst van goederen die door Th P. uit Alkemade. thans gedetineerd, waren gestolen. Tafel lakens, zeiljoppers, fietswielen, thee koffiesurrogaat, bijl, hetwas alles verhandeld door verdachte, die de goederen door middel van inbraak had bekomen. De officier deelde toen P. zich Donderdag voor de rechtbank te verantwoorden had mede, dat totaal zes in braken op rekening van verdachte stonden. Hij vorderde acht maan den gevangenisstraf. Bij een hoog leeraar te Leiden was op een avond iemand gekomen, die aanmerking maakte op de verduisteringsmaat regelen. Maar een verdere straf vervolging kon worden voorkomen indien f. 20 werd betaald. Hieraan werd voldaan, doch latex bleek de hoogleeraar te zijn opgelicht. Voor dat feit moest thans terecht staan F. C v.fi. B. die echter ver stek liet gaan. De officier vond het tenlaste gelegde niet bewezen en vorderde vrijspraak. Tien maanden gevangenisstraf vorderde de offi cier teg'en J. B. uit Leiden, die terecht stond terzake diefstal van sigaren ten nadeele van J. W. de Water. Wegens diefstal van f. 10 en een hoeveelheid vet ten nadee le van zijn vader, die zelf aangifte van de diefstallen had gedaan, stond terecht M. W. S. uit Leiden. Tien maanden gevangenisstraf vor derde de officier tegen hem. Voor het inwinnen van een reclasseerings- rapport was de strafzaak tegen S. v.d. V. uit Leiden aangehouden. Verdachte had te Oegstgeest dief stal van rijwielbanden gepleegd. Gezien het gunstige rapport over verdachte, persisteerde de officier bij zijn eisch van drie maanden gevangenisstraf. Uitspraken over 14 dagen. De economische rechter straft. Er zijn door den economischen rechter opnieuw scherpe voorbeel den gesteld voor de clandestiene slachters, en een viertal personen uit Alphen werd daarvoor zware straffen opgelegd. Eerst stond te recht J. Koster, die enkele scha pen had geslacht, en tegen wien de officier een jaar en zes maan den gevangenisstraf eischte, welke straf de rechter oplegde. Vervolgens A. van 't Wout, die aan het slach ten hielp, en na den eisch van een jaar en drie maanden gevangenis- In een broelproevenbedrljt te filllegom worden verschillende soorten bollen neutraal gebroeid onder doorloopend toezicht. Dagelijks komt een honderd* «al bollenkweekers de resultaten hier* van voor de handelssoortcn en aan* winsten beoordeelen PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 17 JANUARI. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Vm. 10V2 en n.m. 2 u., ds. W. Bies- haar Jr.; Geref. Gem.: Vm. IOV2 en n.m. 13/4 u. leesdienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Vm. 9y2 u. (H.A.) en n.m. 3 u., (Dankz.), ds. Klüsener; Geref. Kerk: Vm. 10 en n.m 3 u., cand. W. C. P. den Boer; Ev.'Luth. Kerk: Vm. 10 u., ds. J. G BahnmjHler; Evangelisatiekring /.Bodegrr Wn": Nm. 3V2 u., in de E. L. Kern de heer H. C. Flier van Apeldoorn.; Geref Gemeente: Vm. 10 en n.m. 6 u., leesdienst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Vm. 91/2 en n.m. 3 u., ds. Jacobs; Geref. Kerk: Vm. 10 u.. ds. De Mooi; nam. 3 u., ds. Van der Stoel; Chr. Geref. Kerk; Vm. 10 en nm. 3 1/2 u., ds. Kleisen; Rem. Kerk, voor Vrijz. Hervormden: Vm. 10 u., ds. J. G. I. van Iterson van Schiedam; Geref. Gem.: Vm. 10 en n.m. 3 u., leesdienst. Hoogiuade Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., ds. Baas. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en n.m. 3'/2 u„ ds. v.d. Windt. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en n.m. 2y2 u., ds. Koch; Geref. Kerk: Vm. 10 en n.m. 3 u„ ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk Vm. 10 en n.m. 3 u., ds. Vermet; Geref. Kerk: Vm. 10 en n.m. 3 u., ds. Rietveld. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u.. ds. Van Roon van Oude- Wetering; Rem. Kerk: Vm. 10 u., ds. L. W. van Wijngaarden; Geref. Kerk: Vm. 9Vfe en n.m. 2 u., lees dienst. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk Vm. 9'/2 u. (H.A.) en n.m. 3 u., (Dankz.), ds. Lazonder; Geref. Kerk: Vm, 9'A en n.m. 3 u„ ds. Smilde; Chr. Geref. Kerk: Vm. en 'n.m 3 u., leesdienst. straf tot een jaar werd veroordeeld. Ook D. Klompenburg had zich aan clandestien slachten van schapen schuldig gemaakt, en werd na den eisch va n een jaar en zes maan den gevangenisstraf tot een jaar en drie maanden veroordeeld. Bij H. Klompenburg was in een zak op een kinderwagen een schaap gebracht, welk dier hij had ge slacht. Tegen hem luidde de eisch zeven maanden gevangenisstraf, het vonnis zes maanden. In al deze zaken gold als verzwarende om standigheid, dat de schapen gesto. len- waren bij verschillende vee houders bij Alphen. In,hetdonker had A. P. Koemans té Noordwijk levensmiddelenkaarten verkocht, volgens zijn verklaring aan J. Koe lewijn uit dezelfde gemeente, die als gevolg daarvan terecht moest staan. Maar hij wist van niets, en opperde de mogelijkheid dat zijn broer, die veel op hem gelijkt, de kaarten had gekocht. Het bleek na het hooren van getuigen niet een voudig zekerheid in de zaak te krijgen, waardoor de rechter na den eisch van twee maanden ge vangenisstraf door den officier, verdachte vrijsprak. De kaashande laar W. H. A. Verwey te Nijmegen was bij J. H. v.d. Heuvel te Bode graven komen praten over verkoop van kaas, en laatstgenoemde ver zond later enkele kazen. Voor dezen ongeoorloofden handel stond Ver wey terecht, tegen wien de offi cier een maand gevangenisstraf vorderde. De rechter veroordeelde tot f. 60 boete subs 30 dagen hech. tenis. Giovanni Battiston te Den Haag had voor f. 600 suiker-toe wijzingen gekocht van W. Snabel, maar toen deze er mee verscheen, ging de aflevering niet door, om dat B, weigerde. Nu stond hij te recht voor den aankoop, en werd na den eisch van twee maanden gevangenisstraf, tot f. 80 boete subs 40 dagen hechtenis veroor deeld. NoordVn Ned. Herv. Kerk: Vm. 9 1/2 en nm. 2 u. ds. Zwijnen- burg; Geref. Kerk: Vm. 9 1/2 en nm. 2 u. ds. Bokraa van Waarder. Noordwijkerliout Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 u., cand. Rijnders; n.m. 3 u., ds. Jongeboer van Val kenburg. Sassenlieim Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en n.m. 3 u., ds. Krijkamp; Geref. Kerk: Vm. 9 1/2 en nm. 3 u. ds. Kuiper; Chr. Geref. Kerk: Vm. 10 en n.m. 3 u.. ds. Visser; Ned! Prot. Bond: Vm. 10y2 u„ ds van der Veer van A'dam; Pinksterge meente: Nm. 3 u., de heer Zout man. Waddinxveen. - Ned .Herv. Kerk. V111. 10 u. en nm. halfvier ds. Vroeg indeweij; Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 3 u., ds. Smidt; Oud-Geref. Gem.: Vm. 10 en nm. 3 u., ds. van der Kraats; Rem. Kerk: Vm. 10 u. ds. Zuurdeeg; Wet en Evangelie: Nm. kwart voor vier, ds. Engel uit Rotterdam. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Vm. 9 1/2 u., ds. de Stoppelaar, Den Hoef, nm. 7 1/2 u., ds. de Stoppe laar; Geref. Kerk: Vm. 91/2 en nm. 2 u., ds. de Ruig. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nm. 2.30 u. onbekend; Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 2.30 u. ds. H. Versluijs; Geref. Gemeente Vm. 10 en nm. 7 u. Leesdienst; Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Vm. 9 1/2 en nm. 2 u. de heer Verboom te Den Haag; Ver. van Vrijz. Herv.: geen dienst. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk Vm. 9.30 u. ds. Pop; nm. 2.30 u. de heer van der Craats, van Waddinx veen; Geref. Kerk: Vm. 10 en nm. 2.30 uur ds. Zwaan: Rem. (Geref.) Gem.: Vm. 10 u. mej. ds. Günther. 17 TOT EN MET 23 JANUARI GYMNASTIEK. Het N.G.V. 75 jaar Het Ned. Gymnastiekverbond zai op 15 Maart 75 jaar bestaan. Het verbond be gon in 1860 met de navolgende 6 vereenigingen met totaal 215 wer kende leden: „Amstel G.V.", „De Amsterdamsche G.V."„, Hercules", „De Hollandsche G.V.", „Lycurgus en E.V.O.K.", allen te Amsterdam, hans heeft het verbond, inclusief het aantal adsplranten en onder steunende leden, ruim 80.000 aan geslotenen verdeeld over bijna 600 vereenigingen onder haar vaan. Zestig procent daarvan zijn meis jes en vrouwen. BILJARTEN. Kampioenschap groot biljart an kerkader 45/1 Gisteren zijn te Rotterdam de wedstrijden begon nen om het kampioenschap van Nederland groot biljart ankerkader 45/1. Deelnemers zijn Van de Pol, titelhouder, Dommering, Zweering, De Leeuw, Gehrels, Jacobs, Vrees wijk en Hoogland. Er werd op den eersten dag niet best gespeeld. Favoriet voor den titel zijn: Sweering, Van de Pol en De Leeuw, die echter geen van drieën op dreef waren. Zij behaal den desondanks allen twee over winningen: Sweering tegen Jacobs en Hoogland, De Leeuw tegen Dom mering en Vreeswijk, v. d. Pol tegen Hoogland en Jacobs. Het beste ge middelde werd door Sweering ge maakt, namelijk 23,07. GEBORENGeertrudis Maria, dr. v. C. P. van Fulpen en G. M. Jansen: Johan, zn. v. A. Hollebeek en L. Burger jon; Abraham, zn. v; A. van Polanen en J. C. Galja&rd: Martinus Christiaan, zn. v. W. Laman en A. c. van der Vos; Cor nells Jacobus Anthonius Marinus Leopold, zn. v. J. A. van den Berg en P. Smit; Jan Jacob, zn. v. G. J. van Beelen en M. Zwanenburg: Johanna, dr. v. D. Bergman en J. de Kort; Klaas, zn. v. D. van der Plas en T. Mos; Petrus Johan. nes Andries, zn. v A. J. Busch- man en E. H. Nijnens; Dirk Gerar- dus. zn. v. F. T. Schiere en M. G. Grootendorst; Marijtje Johanna, dr. van C. Bakker en J M. Kok; Pe- tronella, dr. v. T. Ouwerkerk en N. Cornelisse; Pieter Gerard, zn. v. Adrlana Martine, dr. van P. G. de Jong en A M. Walraven. ONDERTROUWD: H.T. J.H. Bac ker, jm. 26 j. en M. C. van der Wiel, jd. 24 jaar. C. van Atten, jm. 23 j. en G. van Essen, jd. 22 jaar. GETROUWD: J. G. N Cupedo, jm. en C. M. Goudswaard, jd.; J. J. Dernee, jm. en D. van Buuren. jd.; A. J. J. Duindam, jm en R. J. M. Raap horst, jd.; A. Eeuwijk, jm. en F. van Beek. jd.: H. H. van Egmond, wedn. en S. J. Wolters, jd.; H. W. Hozee, jm. en C. E. van Egmond, jd.; D. Stouten, jm. en J Schlag- wein, jd.; J. A. van der Zeeuw, jm. en J. H. Rozier, jd.; S. Glastra, jm en D. Zlerfuss. jd. OVERLEDEN: M. S. van der Salm. wed. van: J. G. B. Straathof, 49 j.; A. P. C. Wolvers, zn. 3 da gen; W. van der Waals. wedn.. 53 Jaar. J. Vos. huisvr. van: C. Vis, 78 J.; H. C. Lek, zn., 18 jaar. 04A Brood 04B Brood 04 Beschuit 04A Vleesch 04B Vleesch 04A Aardap. 04B Aardap. 04 Melk 04 Taptem. 04A Tabak 04B Tabak Brood of gebak Bescli., Br, of gebak i rants. y2 rants. I rants. 1 rants. VJeesch of 1/4 rants. Vl.waren 2 K.G. 1 K.G. i 3/ 4 liter Melk 1 3/4 liter Taptemelk 1 rants. Tabak 1 rants. Tabak (1 Liter) t/m. Aardapp. PETROLEUM: 04 27 Februari. De volgende bonnen zijn binnen kort niet meer geldig: Na Zater dag 16 Januari: alle bonnen 03, behalve de bon Boter 03. Neem nooit meer bonnen mee dan U noodig hebt. Wat U verliest, wordt niet vervangen! OPLOSSING SPEL 36 De Kaartverdeeling was: Noord: SchoppenAas Harten: Aas, 5, 2 Ruiten: Heer, Vrouw, 4, 3 Klaver: Aas. Heer, 7, 6. 2 Zuid: Schoppen: Boer, 10, 7, 6, 4, 2. Harten: 10. Ruiten: Aas, 7. 2 Klaver: 8. 5, 3 Het bieden was verloopen: Noord: Oost: Zuid: West: 1 KI 1 Ha. 1 Sch. 3 S.A.4 Sch. Uitkomst Harten Boer. Gevraagd werd: Hoe moet Zuid spelen en waarom? Antwoord: In Noord moet na tuurlijk de Aas genomen worden en Sch. Aas worden nageslagen. Hierna wordt een kleine Ruiten naar de Aas in Zuid gespeeld waar na Schoppen moet worden nage trokken. De vraag is alleen welke Schoppen. Bij eenig nadenken zal men tot de conclusie moeten komen dat een kleine Schoppen moet worden gespeeld en niet de Boer. Indien de ontbrekende Schoppen 8-3 ver deeld zitten, komt het er niet op aan, welke kaart wordt ge speeld. Zitten zij echter 4-2 en heeft West bijv. Vrouw. 9, 8, 2 dan zou bij naspelen van de Boer Oost de Heer maken en West met Vrouw. 9 achter de 10 nog 2 Schop, pen slagen maken. Had Zuid ech ter een kleine Schoppen gespeeld dan zou hij. met Boer. 10 aan de Vrouw, 9 slechts 1 slag behoeven af te staan. Zou Oost of West Heer, Vrouw vierde gehad hebben, dan worden altijd 3 slagen verloren, zoodat met de verliezende Klaveren, Zuid steeds down is. Zuid moet dus de kans nemen dat de Schoppen 4. 2 verdeeld zitten met in de 2 kaart eveneens een van de honneurs. OPGAVE SPEL 37. Noord: Sch. Aas, Heer. 6, 5. 3. Harten Heer, 10. 2. Ruiten Heer, 10, 4, 3. Klaver Heer. Zuid: Schoppen 4. Harten Aas, Vrouw, Boer, 9. 8, 4. Ruiten Aas, 8, 2 Klaver 9, 7. 3. Het bieden is verloopen onder passen van Oost en West: Zuid: Noord: 1 Ha. 2 Sch. 3 Ha. 3 Sch. 4 Ha. 6 Ha. V/est komt uit met Harten 7. Hoe moet Zuid spelen en waarom? BENTHUIZEN Morgen zal het 40 jaar geleden zijn. dat de heer S. Blijleven als besteller in dienst trad bi) het bedrijf der P.T.T. Het zal hém eeker niet aan belang stelling ontbreken LEIDSCHENDAM. Geslaagd voor het diploma wetenschappe lijk archiefambtenaar der 2e klas se de heer G. 't Hart alhier. SASSENHEIM. Voor het praktijk-examen Boekhouden der Ned. Associatie slaagden mej. N. v. Breda en de heer D Durieux. bei den alhier. Met No. 9 der Ned. Stcrt. zijn verzonden afdrukken der statuten betreffende de N.V. Gerrit Elde- ring alhier. VOORSCHOTEN. - Onbewoon baar verklaard. - De burgemees ter heeft bij besluit dd. 9 Januari 1943 onbewoonbaar verklaard de woningen plaatselijk gemerkt Els- laan nrs. 7 en 9. over de indeeling der maaltijden, het bestrijden van bederf en tal van andere belangrijke onderwerpen die op dit seizoen betrekking heb ben, heeft de VOEDINGSRAAD een serie adviezen samengesteld die van groot nut zijn voor de huisvrouw. U ontvangt deze 21 vouwbladen met de brochure „Zuinig stoken" en een handig mapje om ze te be waren na storting van 30 ct. op postgirorekening No. 363081. Voor bewoners van het platteland zijn bovendien nog een aantal speciale vouwbladen uitgegeven: „Brood om mee te nemen", „Groente en fruit in den Winter", „Schapen- en geitenmelk", „Tuin kruiden", „Mais", „Peulvruch ten", „Aardappelen" en „Granen". Wenscht U deze 8 vouwbladen eveneens te ontvangen, dan ge lieve U 40 ct. te storten op post girorekening No. 363081 of dit bedrag in postzegels te zenden aan den Voedingsraad, Dr. Kuyper- straat 8, 's-Gravenhage. 1 Vrijdag. Stadszaal: „Die Winterreise" door L. Bogtman. 7 1/2 uur nam. Zaterdag Schouwburg: „De man In de badkuip". 7% uur nam. Stadszaal: Bont programma te 7 uur nam. Volkshuls: Kunstmiddag door H. C. Verkruysen te 4 uur nam. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 9 Januari 20 uur tot Zaterdag 16 Januari 3 uur waargenomen door: de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegst- geestsche Apotheek, Raadhuispark 8. Tel. 26274. BODEGRAVEN. - De heeren C. 1 Roos en H. F. v. d. Kley, beiden werkzaam als lijnassistenten aan het Station der N. S. alhier wer den door de directie der Spoorwe gen benoemd tot stationsambte- naar met standplaats Bodegrave»-,^, Eveneens werd als zoodanig be- noemd de heer H. v. d. Vliet, niet standplaats Alphen a. d. Rijn, zoo dat deze ambtenaar onze gemeen te zal verlaten, terwijl ten slotte de heer Th. den Hartog, alhier werk zaam als leerling-assistent, werd. benoemd tot lijnassistent met stand plaats Gasseltenijeveen. waarheen hij reeds is vertrokken. De heer D. v. d. Lagemaat al hier slaagde voor het examen Boek houden, afgenomen door de Ned. Associatie voor Practijk-examens. BOSKOOP. - De Harmonie „Ex celsior" g-af in het vereemgmgsge- bouw aan de Rozenlaan. onder lei ding van haar directeur, den heer Max Weil haar- jaarlijksche concert; het programma werd keurig en vlot afgewerkt. Voorts trad op het va riétégezelschap Gerzee uit Rotter dam dat er terdege de stemming in wist te brengen! Jaarvergadering Tuinbouw- en Plantkunde Onder leiding van den voorzitter den heer G. J: van Noordt, vergaderde in „Neuf de voornoemde vereeniging. Het leden tal der afdeeling is van 163 tot laa gestegen De tuinbouwcursus ver heugt zich evenals de cursus voor aanleg en onderhoud tuinen in grooten bloei. Bii ontvangsten van f. 575.11 bedroegen de uitgaven f. 552.99; batig saldo f. 22.12. Tot bestuurslid werd herkozen de heer A Vuyk Cz„ gekozen werden de hèeren J. Edelman Kz. en A. Spaar garen. De voorzitter deelde mede, dat op voorstel van den heer W. C. Hage bij het Hoofdbestuur een tusschentijdsche keuring is aangevraagd voor Donder dag 20 Mei. omdat omstreeks dezen datum de seringen, rhodo dendrons, azalea's enz. buiten in bloei staan. Hiervoor is reeds een commissie benoemd, bestaande uit dê heeren W. C. Hage. A. Vuyk Cz. en Th. Brans. De heeren Hage en Vuyk spraken een opwekkend woord voor deze eerste keuring te Boskoop; zij ver wachten 'een mooie zaal met bloe men. ZWAMMERDAM. - De heer W. v. Tuyl Jr., ambtenaar ter secre tarie is benoemd tot schrijver le kl. ter gemeente-secretarie te 's-Gra venhage (afd. Burgerlijke Stand Bevolking en Verkiezingen). Onze plaatsgenoote. mej. Nan Spreij, slaagde te Dordrecht voor het examen kantoorstenografie.

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2