r§ „KLEINTJES" Eipé Dit onthoudt Baby-Piano of kleine Vleugel LAATSTE BERICHTEN Afweerstrijd in het Oosten. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN. VISSCHERIJBERICHTEN VRAGENRUBRIEK. MARKTBERICHTEN. FAMILIEBERICHTEN. OFFICIEELE KENNISGEVINGEN. - OFFICIEELE MEDEDEELING. Platina Damesring MeidHuishoudster Gevraagd Aangeboden Personeel gevr. Personeel aang. Huizen aangeb. Kamers gevraagd Diversen BINNENLAND. Doodelijke val Bij het ramen zeemen viel gisteren mej. Meijer te Elburg van de trap, waarbij zoo ongelukkig terechtkwam, [at zij later aan de gevolgen overleed. Keuze tusschen sinaasappelen en mandarijnen Bon reserve 403, waarop men 350 gram mandarijnen of sinaasappelen kan verkrijgen, geeft met ingang van heden desgewenschtrecht op sinaasappelen. Men moet ge noegen nemen met hetgeen de handelaar voorradig heeft, daar het niet mogelijk is, de bevoor rading zoo te doen geschieden, dat aan een ieder mandarijnen of sinaasappelen naar keuze kan worden geleverd. Verdronken Te Rotterdam is de 52-jarige huisschilder D. Jordaan, wonende in de Hendrik de Keizerstraat aldaar, op de Rottekade, nabij het Noordplein, door de duisternis misleid, in het water van de Rotte geloo- pen. Er werd oogenblikkelijk naai den man gedregd, doch toen hij weid opgehaald, bleken de le vensgeesten reeds te zijn geweken Inbraak te Nunspeet. - In den nacht van Dinsdag' op Woens dag werd een inbraak gepleegd in het kantoor van de N.V. Ve- luwsche melkproductenfabriek te Nunspeet. Uit de brandkast, waarvan de sleutel in een kast werd gevonden, namen de die- i ven een aantal coupures voor bo- 1 ^^r, alsmede ook opplakvellen met bonnen gestandaardiseerde en taptemelk. Op dat oogenblik zijn zij waarschijnlijk in hun werk gestoord, want een bedrag aan geld, dat eveneens in de brandkast lag, werd ongemoeid gelaten. De nachtwacht ontdekte de inbraak, waarop de dieven de vlucht namen. Zij wisten te ont komen met medeneming van de distributiebescheiden. Op het kan toor trof men later nog een zak aan, gevuld met blikjes gecon denseerde melk, die klaar was gezet om meegenomen te wor- den. Het aantal gestolen rant soenen is zeer groot en bedraagt verscheidene tienduizenden rant- soenen boter en enkele honder- den rantsoenen melk. BUITENLAND. Geen Angelsaksische muziek jpeer in Japan. - Bij overheids- ^beschikking wordt van heden af alle muziek van Amerikaansche en Engelsche herkomst uit het - Japansche muziekleven geban- nen. Daarmij heeft men vooral het oog op verwijdering van jazz muziek. Het inlichtingenbureau der regeering heeft een lijst ge- publiceerd van Amerikaansche en Engelsche gramofoonplaten, die verboden zijn. Deze platen zullen uit den handel genomen worden en moeten ook uit par- ticulier bezit worden ingeleverd. Van buitenlandsche gramofoon platen zijn in het vervolg alleen nog Duitsche en Italiaansche be- schikbaar. (D.N.B.) Duitsch weermachtbericht. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: Na de verliezen van den vori- gen dag heeft de vijand in het Westen van den Kaukasus slechts hier en daar zonder ver band aanvallen uitgevoerd, die werden afgeslagen. Tusschen Kaukasus en Don en in het Dongebied mislukten de voortgezette aanvallen van de sovjets met verlies van 26 tanks. In het gebied van Stalingrad sloegen de Duitsche troepen sterke aanvallen van infanterie en tanks in heldhaftige, zware gevechten af. Het luchtwapen greep op de zwaartepunten der gevechtshandelingen op den grond in. Vijandelijke aanvallen ten Zuiden van Woronesj op de stel lingen van Duitsche en Hon- gaarsche troepen stortten in een. De gevechten ten Zuidoosten van het Ilmenmeer en ten Zui den van het Ladogameer duren voort. In Libye hebben Duitsche en Italiaansche jagers tegenover 2 Duitsche verliezen 11, afweerge schut 3 vijandelijke vliegtuigen riergeschoten. Herhaalde aanval len van vijandelijke strijdkrach ten in Tunis werden afgeslagen. Duitsche en Italiaansche forma ties van het luchtwapen hebben ïavitailleeringscolonnes en troe penconcentraties van den vijand uiteengedreven. Op luchtsteun- punten werden aanzienlijke ver nielingen veroorzaakt. Bij aanvallen overdag van Brit- sche luchtformaties op de bezet te Westelijke gebieden werden 5, in het gebied van de Noordzee 2 vijandelijke vliegtuigen neerge schoten. In de late- avonduren deden Britsche vliegtuigen aanvallen op West-Duitsch gebied, vooral op de stad Essen. De bevolking leed verliezen. Er ontstond hoofd zakelijk schade aan gebouwen. Het communiqué van heden van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: „Hoewel gehinderd door zand stormen was de bedrijvigheid in de lucht in Libye gisteren aan weerskanten zeer levendig. In herhaalde gevechten werden 11 vliegtuigen neergeschoten door jagers van de spil. en wel 5 door Italiaansche en 6 door Duitsche jagers. Ons vierde regiment jachtvliegtuigen droeg tot dit succes bij door twee viermotorige vliegtuigen te vernielen, waar door het zijn 500ste overwinning behaalde. Voorts werden 3 vlieg tuigen door den Italiaanschen en Duitschen luchtafweer neerge haald. Vijandelijke luchtbombar dementen op bewoonde plaatsen veroorzaakten verliezen onder de bevolking: de schade is niet ernstig. Aan het front in Tunesië mis lukten herhaalde vijandelijke aanvallen, ondernomen meit steun van gepantserde afdeelin- gen. Verscheidene tanks werden vernield. Escadrilles van onze luchtmacht hebben in opeenvol gende golven troepencolonnes en concentraties van motorvoertui gen met succes aangevallen: een tiental van deze voertuigen werd in brand geschoten De havenwerken van Algiers en Bone werden eveneens krachtig gebombardeerd. Een vliegtuig, dat in het communiqué van 12 Januari als vermist werd opge geven, is op zijn basis terugge keerd." Nacht jagers en afweergeschut van het luchtwapen hebben vijf vliegtuigen doen neerstorten. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben overdag installaties aan de Zuidoostkust van Engeland aangevallen, des nachts vielen zij het stedelijk gebied en de wer ven van Sunderland aan. Uitge breide branden werden waarge nomen. BOSKOOP - Bij 'beschikking-van den secretaris-generaal van het Departement van Opvoeding, We tenschap en Kuituurbescherming is aan drs. W. Dijkshoorn, te 's-Gravenhage, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als tijde lijk leeraar aan de Rijkstuinbouw school alhier. HAZERSWOUDE Sohapenrtief- stal De veehouder Th. J. V. al hier heeft bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat ten na- deele van de R.K. armen en de R.K. kerk een viertal schapen ont vreemd is, die -in de weide liepen achter zijn woning. KATWIJK AAN ZEE De heer R. Krol. onderwijzer aan de Herv. School IV alhier, is benoemd tot tijdelijk hoofd dér Chr. School te Vlachtwedde. VOORSCHOTEN Ternauwer nood aan dood ontsnapt Door dat een hoofdbuis van de gastoe- voerleiding lets was verzakt en daardoor onder den grond een lek was ontstaan, zijn twee families ternauwernood aan den dood ont snapt. Het uitstroomende gas kon door de bevroren bovenlaag geen uitweg vinden én verspreidde zich door den zanderigen bodem tot onder de huizen van de families W. en T. aan de Voorstraat, om daarna béide panden geheel met gas te vullen Bij belde families werden de huisgehooten 's nachts wakker en voelden zich onwel, waarbij zij meenden een benzinelucht waar te nemen, hetgeen onmogelijk was. Tenslotte werd de toestand zoó ernstig, dat medische hulp werd ingeroepen. Na onderzoek door een deskundige, kwam men tot de conclusie dat beide panden ge vuld waren met lichtgas en daar door de bewoners ongesteld waren geworden. Gelukkig heeft dit on geluk geen slachtoffers geëischt, hetgeen wel een wonder mag hee- ten. Vischprjjzen IJmuiden, 14 Jan. Tarbot f 63.50: tong f. 7.50 2.50; kabeljauw f. 2.202; gr gul f. 1.65—1.50; kl. gul f. 1.351.20; idem 2e srt. f. 0.880.80; kl schol 2e s'rt. f. 2; idem 3e srt. f. 0.80: Idem 4e srt. f 0.50; middelschol f. 3; kl. middelschol f. 2.50; bot f. 1; kl. schar f. 0.30; wijting f. 0.80 gr. griet f. 5; kl. griet f. 2,50; visch. puf f. 0.10 (alles per kg.). L. v K. te H. Dat is ons niet bekend. P. v. N. te L. Voor zoover ons bekend niet. J, G. de H. te L. Wasch de suikerbieten, rasp ze en kook ze met een beetje water tot ze gaar zijn. Pers dan het sap door een doek en laat het koken tot het stroopaehtig geworden is. De afval heeft geen waarde. O. te L. U kunt den Inspec teur der belastingen verzoeken te beslissen, dat op het pensioen al vorens de belastingtabel daarop wordt toegepast, een bedrag in mindering wordt gebracht wegens buitengewone lasten. Zonder aftrek bedraagt de loon belasting f. 7.15 per maand. Aan genomen is, dat u den leeftijd van 65 Jaar heeft bereikt. K. W. te L. De belasting wordt berekend naar twee grondslagen, t.w.: de bedrijfsopbrengst en het bedrijfskapitaal. Zonder nadere ge gevens ls het ons niet mogelijk nadere inlichtingen te verstrekken. M. K te L. De ondernemings belasting zal vermoedelijk f. 290.40 bedragen. Bedrijfsopbrengst gesteld op f. 3000. J. B. te B. Van het totale in komen moet u inkomstenbe'astlng betalen. Volgens tarief groep II be. draagt de belasting f. 42. Met U: Winter hulp, Zonder UWinter leed. Giro 5553. GOUDA, J4 Januari Veemarkt. Aangevoerd 214 stuks, waarvan: 38 biggen prijzen van f. 1525; 94 runderen, 27 nuchtere kalveren, 2 graskalveren. 26 schapen, N.V.C.: 78 bokken en geiten f. 10150. Handel redelijk. Ontleend aan andere bladen. Bevallen: Linders-Galis z„ GroningenVos-Dieters z„ Haar lem; Brom-Gelissen z., Heerlen; Vos-Emons z., Oosterbeek; Wit- te-Wtist, d., Bergen op Zoom; Snieders-Bartles z.. Dommelen. Gehuwd: P. Larisch en N. Tinbergen, R'dam; P. Schierbeek en H. Kufist, den Haag. Overleden: J. H. F. M. Gieskes m„ 43 j. Velsen; G. F. Matla m., 78 j. Soestdijk; W. v. Riesen m., 69 j. Heerenveen; E. R. Meray m., 34 j. A'dam; M. de Heer Kloots m., 69 j. Haarlem; M, v. Suchtelen v., 70 j. Velp; H. v. Duyl, m„ 58 8j. Adam; A. L. D, Dainen m., 58 j. Heemstede; J. G v. Nauta Lemke m., 50 j. den Haag; B. Peters m., 63 j. Arn hem; P. J. Pompe m„ 82 j. Rot terdam; P. de Bruyn Prince- Brocx v., 90 j. R'dam; A. H. Baartman m., 68 j. Overschie; G. M. v. Schaik Avelingh-Erenst V. 88 j. den Haag; M. C. Baehrens- Hecker v., 88 j. Groningen. VERKOOP VISCHKOEKEN. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat op Zaterdag 16 Januari a.s. van 8 3/4 tot 12 uur door de door den Gemeen telijken Dienst voor Maatschap pelijk Hulpbetoon ondersteun den, gerookte en gebakken vischkoeken kunnen worden ge kocht a 5 cent per stuk. De ver koop vindt plaats in het wacht lokaal achter het schoolgebouw Lammermarkt en wel voor de genen, die niet in het bezit zijn van een legitimatiebewijs van 8 3/49 1 '4 uur, die in het bezit, zijn van oranje legitimatiebewij zen van 9 1/410 1/2 uur en voor degenen, die in het bezit zijn van witte legitimatiebewijzen van 10 1/212 uur. Zij, die hiervan gebruik wenschen tie maken, die nen de indertijd aan hen uitge reikte letterkaartjes mede te brengen, aangezien zij anders geen vischkoeken kunnen ver krijgen. Vervolgens moet pak papier worden medegebracht. De Burgemeester, 1875 STEVENINCK VERKOOP VISCHKOEKEN. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat op Zaterdag 16 Januari as. van 9 tot 12 uur door de door den Gemeen telijken Dienst voor Sociale Za ken gesteunde werkloozen, die over de loopende week steun heb ben ontvangen, gebakken visch koeken kunnen worden gekocht a 5 cent per stuk. De verkoop vindt plaats in het gebouw Le- vendaal No. 1 tegen inlevering van den gelen contra-bon. Pak papier dient te worden mede gebracht. 18^4 De Burgemeester, STEVENINCK. HET VERVOER VAN GRAAN. De Voedselcommissaris vóór Zuid Holland wijst _pr nogmaals or. dat alle vervoer van graan zonder ver- voerbewijs verboden ls. Alle zelfverzorgers broodgraan, benevéns telers en landarbeider» met telerspremie en personen in het bezit van leesgraan dienen, voor het vervoer van dit graan naar de maalderij en voor het vervoer van het uit dit graan verkregen meel naar den bakker of naar huis een vervoerbewijs aan te vragen bij den Plaatselijken Bureauhouder, onder wien zij ressorteeren. 1860 Loonmalers en bakkers worden erop gewezen, dat zij geen graan of meel als bovenbedoeld mogen accepteeren zonder dat het gedekt is door een geldig vervoerbewijs. Hoofdredacteur: B. W. Menk- horst, Lelden; plv. hoofdredacteurs K. Been, Lelden. Redactiestaf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport: J Brouwer. Stadsnieuws; Th J. Hannema, Omg. en Muz.: Verantwoordelijk v d advertenties: A Poortman. U met gemak SCHAATSEN SLIJPEN is een vak. Let op adres: MARE 39, t.o. Beulink. Ter overname gevraagd een eenvoudige GOUDEN of met 1 of 2 kleine briljanten. BACKERS, Surinamestraat 22, 's-Gravenhage. Wij kannen weer reparatie aannemen. 10 van Uw Overhemd is zichtbaar, die maken wij weer als nieuw. VISCHMARKT 1 Thuisnaaisters TELEFOON 24729 gevraagd. Spoedig gevraagd bij Heer alleen, Wassenaar; leeftijd niet jonger dan 30 jaar. Brieven met ref. onder No. 1870 aan het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD. Brieven onder No. 367 aan het Bureau van dit Blad. Boekhoudles gevraagd 1 uur per week des avonds aan huls. Br. Bur. v.d. Blad onder no. 4598k. Rijwielband, 28 x 314 Rijn- en Schiekade 21, Damesmantel, goede kwaliteit. Brieven Bur. v. d. Blad No. 3334 k. 1 paar mooie br. 1. 'schoenen, mt 39 f. 15. Br. Bur. v,d. Blad on der no. 3161k. Jong geleerd, oud ge daan. Dit geldt ook voor orgel- en pianospelen. Bogln en U zult zien, dat het een waar genoe gen is. Vrijblijvend in lichtingen bij Chris Ha- negraaff, Garenmarkt 8 Leiden. Te koop, Plano, ta feltje met marmer blad, kachel, en dubbele gas lamp. Te bezichtigen tusschen 10 en 12 uur. Vliet 38. wasch mach ine met wringer, geheel electr., kippenhok en volière, tevens groote gereed- schapklst met eenig timmergereedschap. Te bevr.: Rijnegommerstr. 31, Zoeterwoude, H.R. Leert zelf uw kleding knippen en naaien! Pa troontekenen naar maat volgens eenvoudige me thode bij ervaren gedipl. Lerares. Bespreken Dins dag, Woensd. en Don derdag voor club- en Privélessen. M. L. Eps- kamp, Plantsoen 11. Salon-ameublement, keukeneeiser. kachel plaat, photobox, lederen étui, Zeiss Ikon, Ijzeren ledikant ledikantje met matras, hobbelpaard, kinder W.C., kinder laarsjes 25 ruilen tegen 27, lage schoentjes ook goed. Fagelstraat 18, Weet U tjjdelijk geen raad met uw gasfor nuis? Zeer net gezin wil gaarne voor den duur van den oorlog hiervoor plaats inruimen! Briev. Bur. v. d. BI. No. 3303 k Nieuwe lange bont mantel (Bisam) swag ger model. Brieven Bur. v. d. Blad No. 3306 k. Koren blauwe velours chiffon trouw- of avond japon, nieuw! Pracht kwaliteit maat 42/44. Zonder punten. Br. Bur. v. d. Blad No. 3323 k Jhok-up, ameuOlem., bloemenbak met zinken binnenbak, huiskamer bioscoop met films. Te vens gevraagd plano. Br. Bur. v. d. BI. No. 3326 k Moderne kinderwagen oude kwaliteit en een z. g. a. n. wandelwagen tje, oude kwal, voor den hoogsten bieder, heeren- costuums, winterman tels, damesschoenen 36- 37 en 39, damesbadcost., kinderbadcostuunj rood. Hoogewoerd 161, Vloerkleden van f. 25 af, haarden en kachels, ledikanten, bedden en meubels, dames- en he renkleding van f. 25 af enz. enz. Alléén: Hooi gracht 55. BI Staande klok en eiken ledikant, een-pers. Vólmolengracht 2 a. ■Terstond gevraagd een net meisje van half ne gen tot half één of werkster voor ongev. 3 k 4 morgens per week. Aanm.:-Kaiserstr 9. Net meisje, van 8.3U 12.30, in klein gezin, 2 personen. Niet ouder dan 16 jaar. Hoogéwoerd 90. Nette werkster, v. e. g. V. drie dagen p. week van 812 uur. Hoogewoerd 90. Net meisje voor de morgenuren, 1517 j. Eikenlaan 11 Leiderdorp B Nette loopjongen, 14 a 15 jaar. Boekhandel: W. Punt, Rapenburg 20. B Winkeljuffrouw b. z. a., liefst levensmidde- lenbedrijf, met vak be kend. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3313 k. Droge pakhulsrulmcè aangeboden, voor Inboe del. Lage Rijndijk 27 A, Telef. 20700. B Gem. zit-slaapk. of etage met telefoon, te vens gebr. v. keuken, door 2 dames. Br. Bur. v. d. Blad No. 3294 k. B Huwelijk. Net meisje, 35 jaar, zoekt ernstige kennismaking met net ten beschaafden heer, vaste positie. Br. Bur. v. d. Blad No. 3332 k. Weggelopen 12/1 Een donkerbruine hoiidpvge golrchaart, middelmaat met halsband. Luistert naar Jimmie. Tegen be looning terug te bezor gen; Janssen Bloemstr. 18. Lage Rijndijk, Leiden B Verloren op Oude jaarsdag, in de Huigstr. 'n witte bontwant, bin- kant lichtblauw gebreid, tegen belooning terug te bezorgen: Oude Sin gel 232a. BGouden oorbelletje verloren met opaaltje, op 3 Jan. 1943, omge ving Zuiderkwartier. Te gen belooning terug te bezorgen: Martijn, Ka- merlingh Onneslaan 30. B Ruilen: zw. winter- pelgnoir met lichtblauw gegarn. voor wollen ja pon of stof daarvoor; 6 babywolletjes, 100 gr. rose, 320 gr. witte, 80 gr. zalm, 300 gr. bleu babywol voor wol ge dekte kleur. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 3319k Heer, 23 j., zoekt aan sluiting bli leuk dans- of tooneélclubje, in besch. milieu. Br. Bur. v. d. Blad No. 3296 k. B Besch. juffr., dochter welv. veehouder, G.G., ervaren huishoudster, pl.m. 50 Jaar zoekt rus tige werkkring, bij heer of klein gezin waar huisvrouw ontbreekt. Liefst buiten. Hoog sa laris geen vereischte. Br. Bur. v. d. BI. NO. 3298k B Wil degene, die Maan dag 11—1—43, »7 u.. n.m in de stadstram per abuis een r-ruine handkoffer inhoudende stof van overjas voor 'n kind van arm arbeiders gezin, zoo goed zijn deze terug te bezorgen, Me- relstr. 4, Leiden JTh, Wijsman. Huwelijk. Jonge man 30 J„ vast werk, zoekt: kennismaking met dito meisje. Liefst met foto, op eerewoord terug. Br, Bur. v. d. BI NO. 3324k

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 3