y BINNENLAND RECHTZAKEN. SPORT. KERK EN SCHOOL. FAMILIEBERICHTEN. STADSNIEUWS. Neem,kAKKERTJE AGENDA LAATSTE BERICHTEN bi Oefeningen met afweergeschut. Notariaat. - Benoemd is tot notaris binnen het arrondisse ment 's-Gravenhage ter stand plaats Bodegraven E. J. Everts, candidaat-notaris te Bilthoven. Jeugdstormers naar West-Prui sen terug. - Ongeveer vierhon derd jongens en meisjes, die in West-Pruisen hun plicht vervul len in den Germaanschen land- dienst en die hun Kerstverlof in het vaderland hebben doorge bracht, zijn gisteren weer uit Amsterdam naar de verschillende kampen in West-Pruisen vertrok ken. Vóór hun vertrek zijn de stormers en stormsters, die ge- ruimen tijd zullen wegblijven, gis termiddag op Den Dam officieel toegesproken. Een aantal autori teiten woonde de afscheidsplech- tigheid bij. Na het zingen van de zesde strophe van het Wilhelmus, mar cheerden de stormers en storm sters, voorafgegaan door de staf- muziek van de Amsterdamsche politie, die ook de plechtigheid had opgeluisterd, naar het Cen traalstation. Onthulling borstbeeld E. Luden. Onder groote belangstelling', o.a. van den commissaris der provin cie Noord-Holland, mr, A. J. Backer, den burgemeester van Hilversum, jhr. mr. E. J. B. M. von Bönninghausen, verschillende andere Gooische burgemeesters, vele bestuursleden en oud-be stuursleden van Stad en Lande van Gooiland, heeft Zaterdag middag in het gemeenlandshuis te Hilversum de officieele onthul ling plaats gehad van het borst beeld van wijlen gen. majoor E. Luden. Op den eersten jaardag- van zijn overlijden werd deze portretbuste van den man, die gedurende 28 jaren Stad en Lan de en het belang der Erfgooiers diende, in de hal van het ge meenlandshuis onthuld. Notaris Schermer te Gouda overleden. - Te Gouda is Maan dagmorgen op 50-jarigen leeftijd overleden notaris H. P. A. Scher mer. die eerst sinds 16 Augustus 1941 dit ambt te Gouda vervulde. De overledene, die als candi- daatnotaris werkzaam is geweest in Hoorn en Arnhem, was daarna als Indisch candidaat-notaris te Soekaboemi op Java werkzr-am. Tekort van ruim 30 millioen te Amsterdam - Het ontwerp ge- meentebegrooting van Amster dam voor 1943, wijst een tekort aan van f. 30.428.711, hetwelk f2.237.123 hooger is dan voor het vorige jaar. Naar de wethou der voor de financiën, de heer J. Walch, mededeelde, mogen deze beide tekorten evenwel niet zoo maar met elkaar worden verge leken, daar in de begrooting voor 1942 de ramingen van enkele be lastingopbrengsten waren ver werkt, die in de begrooting voor 1943 niet zijn opgenomen. Het groote tekort is grooten- deels veroorzaakt door het feit, dat de opbrengst van de nieuwe ingevoerde ondernemingsbelas ting, welke bedoeld is als een be langrijk onderdeel van de maat regelen tot saneering van de ge meentelijke financiën, nog niet is te ramen, zoodat deze als een memoriepost op de begrooting voorkomt. Dé economische rechter straft J. W. van Dam te Ter Aar had een vergunning gekregen voor een vloerkleed en een damesmantel en daarmee werd een handeltje gedre. ven. Dat kwam doordat de trouw plannen die verdachte had geen uitvoering v|nden. zoo vertelde hij aan den Haagschen economi- schen rechter. De officier vorder de f. 40 boete subs 20 dagen hech tenis, waarna de rechter tot f. 30 subs 15 dagen hechtenis veroor deelde. De vergunning voor het vloerkleed was gekocht door J. M. Vermeulen te Ter Aar, die na den eisch van f, 25, tot f. 15 boete subs 7 dagen hechtenis werd ver oordeeld. Dan vólgde de huisvrouw C. A. v. ZWÏeten te Ter Aar, die de vergunning voor de damesman tel bemachtigde, en conform den eisch tot f. 15 boete subs. 7 dagen hechtenis werd veroordeeld. Een volgende schakel in den vergun- uinghandel was J. Wildenberg te Ter Aar, die ook f. 15 boete subs 7 dagen hechtenis kreeg, welke straf ook ten deel viel aan Th. A. Turk te Ter Aar, die een vergun ning verder verhandelde. Tien ge- tulgen decharge en een geheel af zonderlijke zitting des middags waren gewijd aan de zaak, waarin C. Herrewyn te Nieuwkoop en J. van Leeuwen te Aarlanderveen betrokken waren. Reeds eerder bad deze zaak op de rol gestaan. BOKSEN. Nicolaas wint van den Belg Jacobs - Jan Nicolaas heeft gis teravond bewezen nog steeds in grootschen vorm te verkeeren. In den Haagschen Dierentuin heeft hij een overtuigendé overwinning behaald op den Belg Staf Jacobs, die aanspraken maakt op den Bel gischen titel in het lichtgewicht. Wat Nicolaas gisteravond liet zien was van het beste gehalte en be wijst nog eens temeer, dat de prestaties van den Nederland- schen kampioen zich zeker niet in dalende lijn .bevinden. Zijn of fensieve kracht was geweldig en de Belg moest alle zeilen bijzetten om zich den Nederlander van het lijf te houden. Nicolaas won ge makkelijk op punten. Krijgt Nicolaas nog een kans? Naar wij van de zijde van den N.B.B. vernemen is de kans groot, dat een nieuwe competitie wordt uitgeschreven om het kampioen schap van Europa, lichtgewicht. De verwonding van Botta, eenigen tijd geleden aan een zijner han den opgeloopen, is van dien aard, dat hij voor geruimen tijd niet meer in den ring zal kunnen ver schijnen en dus niet zal kunnen uitkomen tegen zijn landgenoot Proletti. Gedacht wordt thans zeer ern stig aan een nieuwe competitie met den Italiaan Proietti. den kampioen van Spanje Alvarez en onzen landgenoot Nicolaas. waar bij dan gebokst zal worden in een gevecht over' 15 ronden. SCHAATSENRIJDEN. 50-j. jubileum „IJsclub Oegst- geest" -Op Zaterdag a.s. zal het 50 Jaar geleden zijn, dat de IJs club „Oegstgeest" werd opgericht. Dit is de oudste vereeniglng t? Oegstgeest. Juist in de moeilijk ste wintermaanden bood zij ge durende tal van jaren in men'.g gezin de helpende hand, dooru.id. del van werkverschaffing op het ijs. De belangstelling voor de pres taties der vereeniglng op het ge bied der ijssport neemt welver diend in verheugende mate toe! Het bestuur is voornemens Za terdagmiddag in hotel „Het Witte Huis" te recipieeren. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Weesp (toez.), ds. J. van Kuiken te Amstelveen, yoor Maar tensdijk ds, J. R. Cuperus te Doornspijk; voor Eemnes-buiten ds. A. Vroeg in de Wey te Loon- op Zand. Benoemd tot voorganger der. Ned. Herv. Evangelisatie te Gasselte en Eesergroen de heer G. Hopster, thans als zoodanig werk zaam te Annen. Bedankt voor Genemuiden ds. A. Vroegindewey te Loonopzand. Aangenomen naar Wleringermeer ds J. Germans te Cubaard. Bapt iste Gemeenten Bedankt voor Apeldoorn ds. G. Vegter te Stavoren. Geref. Kerken Aangenomen naar Rotterdam-Delfshaven (voor den arbeid onder de schippers), cand. M. de Wit. hulpprediker al daar. Benoemd tot hulpprediker te Amsterdam-C., cand. C. van Rij, hulpprediker te Eindhoven. Ds. J. W. Tnnderman overleden Ds. J. W. Tunderman. gerefor meerd predikant te Helpman, bij Groningen, is op bijna 40-jarigen leeftijd overleden. Voorheen stond ds. Tunderman te Vrouwepolder, sinds 1938 in zijn tegenwoordige gemeente. Ontleend aan andere bladen. OVERLEDEN: C. Timman. m„ 57 j. A'dam; A. DeelemanBorn, v., 84 j. R'dam: R. J. H. Neu mann. m., 82 J. Den Haag; A. ten CateKremer, v., 86 j. Gro ningen; D. G. den' Bésten, nr., 56 j. R'dam; J. C. Leijte, m., 49 j. R'dam; G. v. Oorschot, m„ 72 j. R' dam; E. A. de GraafOost hoek, v., 68 j. Overschie; N. Nuij- ens. m„ 68 j. Haarlem; H. J. Th. de Dildt. m., 57 j. Uitgeest; G. A. Th. Keiser. m.. 86 j. Den Haag; Y. v PerckelWybrandi. v., 100 j. Den Haag; R. Broersma, m., 70 j. Den Haag. doch was -toen aangehouden. Het betrof een clandestiene slachterij en vervoer van vleesch van die slachterij afkomstig. Vijf getuigen a charge waren door den officier gedagvaard, doch na- al deze ge tuigen, meende de .officier dat er geen voldoende bewijs bestond, zoodat hij vrijspraak vroeg. De rechter sprak beide verdachten vrij. Ongeoorloofde handel in blik- groenten De restaurateur A. B. te Leiden kocht in Juli j.l. on geveer 700 literblikken geconser veerde groenten a f. 1.60 per liter blik van den winkelchef A. v.d. N. te Oegstgeest. Ambtenaren van de Prijsbeheersching maakten tegen beiden proces-verbaal op en na men ruim 500 blikken bij den win kelchef in beslag. Thans heeft de berechtende Instantie den restau rateur een boete van f. 300.op gelegd en den winkelchef een boete van f. 50.De in beslag genomen blikken groenten werden verbeurd verklaard. Hoe verzorgt gij uw waakhond? Het bestuur van de afd. Leiden der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren schrijft ons: Wat doet gij, waarde lezer, voor uwwaakhond, waarvan gij ver wacht, dat hij u beschermen zal'? Laat gij hem, onnadenkend, aan zijn lot over, niet of slecht beschermd tegen koude en regen, aan een ketting, die te zwaar of te kort is en in een hok, dat te klein, te nat, te koud, te tochtig is? Zoudt gij niet liever uw be schermer uw dankbaarheid too- nen door hem een goede verzor ging en wat levensvreugd te geven? Het is toch zoo gemakkelijk en het trouwe dier heeft er recht op. Laat uw hond, vooral in de win termaanden. bij voorkeur binnens huis. Kan dit onmogelijk, zorg dan in elk geval voor een ruim, droog en warm hok met wat stroo of hooi er in en vooral goed be schermd tegen ijzigkouden wind. Wij rekenen op uw medewer king. Dieren te beschermen is men- schenplicht. Handelsregister K. v. K. - Nieu we inschrijvingen: Leidsche Ex peditieonderneming Gebrs. M. en A. v. Nood (Bep. Bep.) Utrecht- sche Jaagpad 10b, Leiden. Venn.; M, van Nood en A. van Nood, Leiden. Rijsdam en Zoon, Buitensluis straat 13, Katwijk. Bode-dienst Katwijk aan Zee-Leiden, retour. Venn.: J. Rijsdam en A. Rijs dam,. Katwijk. Commanditaire Vennootschap wed. Th. Verdegaal en Zonen. (Bep. Bep.), Heereweg 289, Lisse. Kweeken van en verkoop van eigen gekweekte bloembollen e.a. landbouwproducten. Beh. venn.: G. L. J. Verdegaal en M. P. Ver degaal, Lisse. Aant. venn. b.w.v. geldsch.: één. Van den Berg en Plug (Bep. Bep.) Havendwarsstr. 59 Noord wij kerhout Bloembollenkweekerij en Handel. Venn.: P. J. van den Berg, Noordwijkerhout en W. Plug, Sassenheim. Firma C. Raaphorst Dzn. en Zonen. (Bep. Bep.) Raadhuis straat 86, Alphen a. d. Rijn. Manufaeturenhandel. Venn.; C. Raaphorst, D. Raaphorst en C. Raaphorst, Alphen a. d. Rijn. Wijzigingen; Dingeman Cannoo Hoogewoerd 105, Leiden. Wijn- en limonadehandel, grossierderij in vetten en oliën. De zaak is dd. 1 Dec. 1942 omgezet in een venn. 0 firma: Dingeman Cannoo (B. Bep.). Venn.: D. A. en D. J. Can- no0- i. i. 1 J. Los de Kempenaerstraat 1, Oegstgeest. Slagersbedrijf. De zaak is d.d. 1 Dec. 1942 omgezet in een venootschap onder firma; J Los en Zoon. (B. Bep.) Venn.: J.' Los en H. Los, Oegstgeest. D. J. van Cuïlenburg, Leidsche- weg 11-13, Voorschoten. Automo bielbedrijf. Bovengenoemde zaak is met ingang van 1 October '42 omgezet in een vennootschap on der firma onder den naam: Fir ma D. J. van Cuilenburg en Zoon (B. P.) Venn.: D. J. en P. A. v. Cuilenburg, Voorschoten. Technisch Bureau P. Kaayk. Voorstraat 25, Voorschoten. Aan leg van electr. installaties, han del in electr. apparaten enz. en radio, en installateur, voor gas- en sanitair. De handel in radio artikelen is met ingang van 1 Januari 1943 overgegaan aan de. vennootschap onder firma onder den naam: Radio-Technisch Bu reau Kaayk. Sikkens' Lakfabrieken, Rijks straatweg 31, Sassenheim. Aan de Procuratiehouders C. Ooster- om en C. P. A. Kappelmeier is de titel van „Onder-Directeur" toegekend. (B. P.) J H. Daudey, Heereweg 150, Lisse. Handel in glas, poreelein en aardewerk, emaille en huish. art. borstelwaren. De zaak is dd. 1 Jan. 1943 omgezet in een ven nootschap onder firma: J. H. Daudey en Zoon. (Bep. Bep.) Venn.: J. H. en A. Daudey, Lisse. Aan A. Daudey is handlichting verleend. H. Sijsenaar Jr., Burg. Pont straat 100, Hillegom, Bloembol- lenhandel en export. De zaak is dd. 1 Jan. 1943 omgezet in een vennootschap onder firma: H. Sijsenaar Jr. Venn.: H, Sijsenaar Jr., en C. H. Sijsenaar, Hillegom. C Pluimgraaff, Zuidstraat 42 Katwijk aan Zee. De fabricage van en handel in mineraalwa ter, ijs, limonades, benevens de bierbottelarij en de handel in bier, wijnen en soortgelijke dran ken, alles in den meest uitge- breiden zin. Omgezet in vennoot schap onder firma onder den naam: Gebr. Pluimgraaff (B. P.) Ven.: A. en G. PluimgraaffKat wijk. Firma Kr. van Dijk, Zeesteeg 9, Katwijk. Handel in hooi, stroo en aardappelen, zuivelproducten, vrachtrijdersbedijf (in het groot en in het klein). De bepalingen ten aanzien van de rechten van derden zijn gewijzigd. N.V. Handelscompagnie Mare- zate, Golfweg 6, Noordwijk. De zaak is dd. 2 Jan. 1943 in liqui datie getreden en opgeheven. Liq. J. Pereboom, Noordwijk a. Zee. G. V. van Leeuwen, Schiestraat 3, Noordwijk-Binnen. Bode- en lijndienst, agentschap A.T.O., grossierderij in graan, meel, zout, zeep en soda. De zaak is omge zet in een venn. o. firma: G. V. v Leeuwen en Zonen. Venn.: G. V., C. en J. G. van Leeuwen, Noordwijk. Firma Cok, Dorp D. 108, Ha- zerswoude, Kappersbedrijf. N. Venn.: B. Cok, Hazerswoude. C. Raaphorst, Raadhuisstraat 86, Alphen a. d. Rijn. Winkel in manufacturen en meubelen. De handel in manufacturen is om gezet in een vennootschap onder firma: Firma C. Raaphorst Dzn. en Zonen. W. Seijsener, Prins Hendrikstr. 68 Alphen a. d. Rijn. Kruide- niersbedrijf en den handel in schoonmaakartikelen, zulks in den meest ruimen zin. Bovengenoem de zaak is met ingang van 1 October 1942 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: W. H. Seysener (B.P) Venn.: W. H., H. H. en Th. P. Seysener, Alphen a. d. Rijn. Teraardebestelling van dr. F. C. Wieder. - Gistermiddag vond onder groote belangstelling op de Algem. Begraafplaats te Noord wijk aan Zee de teraardebestel ling plaats van wijlen dr. F. C. Wieder, oud-directeur der Uni- versiteits-bibliotheek alhier, die de vorige week op 68-jarigen leef tijd overleed. Onder de vele aan wezigen merkten wij o.a. op prof. dr W. v. d. Woude, wnd. rector- magnificus der Leidsche Univer siteit, prof. dr. J. H. Kramers prof. dr. H. P. Blok, dr. T. P. Se- vensma, directeur der Rijksuni- versiteits-blibliotheek alhier, dr. J. J. de Gelder, secretaris dei- Mij. Ned. Letterkunde, dr. F. W. T. Hunger uit Voorschoten, mr. W. J. Baaten uit den Haag, de heeren V. Funke, chef van de Uitgevers-Mij. M. Nijhoff uit den Haag tevens als vertegenwoordi ger van de Linschoten Ver. in welker bestuur de overledene zit ting had, H. E. Stenfert Kroeze, J W. van Nouhuys uit den Haag, oud-directeur van het Volken kundig en Maritiem Museum te Rotterdam, en vele vrienden en kennissen. Ook waren aanwezig enkele vertegenwoordigers der fa. E. J. Brill, van welke vennoot schap de overledene president commissaris was. Toen de kist, welke met een groot aantal kransen en bloem stukken was gedekt, boven de groeve was geplaatst, karakteri seerde ds. W. W. Siddré uit Noord wijk-Binnen het leven van den overledene en getuigde dat deze gewerkt heeft zoo lang het dag was. Hij heeft, aldus spr., een groote plaats ingenomen in de wereld der wetenschap, waardoor wij hem zullen blijven herdenken Vervolgens richtte spr. woorden van troost tot de familie enhuis- genooten. Hierna bad spr. het „Onze Vader", waarna de zoon van den overledene alle aanwe zigen dank zegde voor de be toonde belangstelling. Bonte avond Wederom vierde in de Stadszaal de lach hoogtij, tijdens een „Bonte avond" -der Koofaa, waarbij voor kluchtig ver tier gezorgd werd door het revue gezelschap „De Lachsprinters" on der leiding van den heer Martin van Delden uit Haarlem, dat o.a. de lachers op zijn hand kreeg met de schets over den rijken oom uit Mexico. Voorts waren er het be schaafd musiceeerende Leidsche Stille-Zuidzee Trio, ook wel ge- heeten de Mauna Kea Hawaiians, vervolgens de mondaccordeonvir- tuozen de Adlers, die binnenkort op tournée gaan naar België, de Cubano's met hun rumba's en tango's, de accordeonist Rossini en niet te vergeten Bulletje en Eoonestaak, die voor de introduc tie der nummers en vele grappen zorgden. M Heden Morschweg 59: Stadsevangelisa tie te 7!/2 uur nam. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden, wordt van Zaterdag 9 Januari 20 uur tot Zaterdag 16 Januari 8 uur waargenomen door; de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegst- geestsche Apotheek, Raadhuispark 8, Tel. 26274. Bt BINNENLAND. De Duitsche weermacht houdt schietoefeningen op 13 Januari van 10 tot 12 uur, resp. van 13.30 tot 16 uur 30. Gevaarlijk gebied: Sloten, Slo- terweg-Noord, Bovenkerk, De Poel, Boschplan, Amstelveen, Oost-einde, De Hand, Aalsmeer- derweg, Laar. Leiden, Rijk, Kalf jeslaan, Van Lijnden, Buitenvel- dert ,(prov. Noord- en Zuidhol land) De bevolking wordt er nogmaals op gewezen, dat zij bij het vuren van afweergeschut in huis moet blijven of terstond de naastgele gen dekking moet opzoeken, aan gezien anders bij voorkomende schade of ongevallen geen aan spraak gemaakt kan worden op schadevergoeding. Diefstal van sieraden Naar aanleiding van den diefstal van sieraden bij mevr. de Wed. M. J. O. in de Hoogewaard tè Koude kerk a. d. Rijn, vernemen wij nader, dat behalve de 23-j. fa brieksarbeider G. W. uit Wou- brugge. nog gearresteerd is diens 33-j. zwager uit Alphen a. d. Rijn. Bijna de geheele kostbare buit kon achterhaald worden. Bi la O' k< ge Bi Bi la ir st di re D 17 di w ei ui v: w< Batterijen voor zaklantaarns In verband met de op 29 Dec. <-!< jj. verschenen publicatie om trent de voorziening met batte- bi rijen voor zaklantaarns, deelt de h' Nederlandsche Kultuurkamer het w volgende mede: st Naar aanleiding van de vele b< aanvragen van kültuurwerkers om v; voor 'toewijzing van batterijen in g< aanmerking te komen, heeft de le leider van de hoofdafdeeling so- te ciale zaken der Nederlandsche D Kultuurkamer aan het Rijksbu- zi reau voor verwerkende indus- n: trieën verzocht de volgende drie li groepen in te schakelen. 1. Orkestmusici-dirigenten, so listen en alle andere toonkunste naars, die aan het openbare mu ziekleven deelnemen. 2. Tooneelspelers, regisseurs, 1 cabaret- en variété-artisten. 3. Bioscooptheaters ten behoeve van de in de bedrijven werkzame ouvreuses. Thans kan worden medege- 1 deeld, dat omtrent toewijzing van f de eerste twee groepen door de betreffende instantie kan worden J beslist, zoodra vaststaat, dat de 1 grondstoffenpositie inschakeling I mogelijk maakt. Getracht zal worden de bioscooptheaters reeds thans te voorzien. Voor de in de theaters werkzame ouvreuses kunnen op een hiertoe bestemd formulier h.g. bij het Rijksbureau voor verwerkende industrieën aanvragen worden ingediend. Bedoelde formulieren zijn in middels door de Nederlandsche Kultuui-kamer aan belanghebben den toegezonden. 1 Mevr. M. Westen—Gemke, al hier slaagde voor den Ned. Bond I van Schoonheidsspecialisten te Den Haag, voor het examei'U^ schoonheid- en huidverzorging. Onze stadgenoot, de heer J. Th. Luykx slaagde voor de exa mens belastingconsulent en ac countancy; de heeren C.Wijnobel en P. L. Bakker te Oegstgeest alleen voor het examen accoun tancy. I

Leidsch Dagblad | 1943 | | pagina 2