STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS AGENDA zangeres had haar beste momen ten in een fijnzinig Wiegenlied der Hirten, van ongeveer 1790, dat zij héél teeder en rein zong en de celliste in een aria van Durante en een Andantino van Martini. Meer schakeering zal haar spel echter ten goede ko men. Gedrieën gingen zij fraai op in het prachtige „Maria Wie genlied" van Max Reger, waarin speciaal de zangeres, thans vol ledig ingezongen, door nobele klankgeving opviel. De bekwame organiste gaf haar medewerken den veel steun, die echter soms iets te sterk uitviel. In diverse orgelnummers waardeerden wij haar gedegen en muzikale kwali teiten als steeds. Het optreden van dit drietal maakte een sym pathieken indruk. Th. J. Hannema. Jaltrio In de Stadsgéhoorzaal vond in den avond van Tweeden Kerstdag een uitvoering plaats van Jaltrio. Voor een geheel uit verkochte zaal, waar een geani meerde stemming heerschte, tra den op de Madjoe Haiwaiians met de Madjoe-Zusters, die succes oogstten met vele Hawaiianliedjes, Jos Windt, parodist en imitator, die een virtuoos bleek in het na bootsen van allerlei muziek-in- strumenten, de Spotvogels, die met bekende en nieuwe liedjes voor de eerste maal in Leiden optraden en een dankbare ontvangst deelachtig werden, benevens Eddy Botesz en zijn Corina's, een sextet dat de plaats innam van de niet meer optredende Grasschoppers. Het programma werd in een vlot tempo afgewerkt en oogstte telkenmale levendig applaus. Kinderkerstfeest. - Het kinder kerstfeest, dat Winterhulp-Ne derland en de Ned. Volksdienst op Eersten Kerstdag in de Stads- gehoorzaa. hadden georganiseerd, is een groot succes geworden. Niet alleen door de groote opkomst er waren ruim 600 kinderen in de zaal aanwezig maar ook en vooral door de opgewekte stem ming, welke den gahschen mid dag heerschte en welke daarna ongetwijfeld in tal van huiska mers is voortgezet. Twee gewel dige kerstboomen, welke op het podium waren opgesteld, vorm den het voornaamste element" in cle smaakvolle Kerstversiering. Het programma omvatte het op treden van een goochelaar en een clown en de vertooning van de geluidsfilm „Dik Trom", waarom onbedaarlijk is gelachen. Diverse heerlijke tractaties vervolmaak ten het genot, terwijl elk kind bovendien nog een zak appelen mee naar huis kreeg. De burge meester, mr, R. N. de Ruyter van Steveninck, gaf door zijn tegen woordigheid gedurende een deel van den aardigen middag, blijk van zijn belangstelling. Geen niéuwe conductrices meer op de stadstram Toen na 1930 de bedrijfsuitkomsten der N.Z.H. T.M. zich in sterk dalende lijn be wogen, werden ter verlaging der exploitatiekosten verschillende proefnemingen genomen. O.m. werd van 1926 tot 1931 de dienst LeidenOegstgeest in twee deelen uitgevoerd, n.l. Hooge Rijndijk Station en Station—Oegstgeest, waarbij op het laatste deel één- mansbediening werd toegepast, terwijl in 1935 ook eenige jeugdige conducteurs werden aangesteld. Nadat geen van beide maat regelen bevredigend resultaat had opgeleverd, ging men in 1937 tot een derde proefneming over, n.l. de aanstelling van conductrices. Zoo werden op de lijn Leiden Oegstgeest 6, HaarlemHillegom 7 en VoorburgScheveningen 3 conductrices, dat is een derde van de conducteursplaatsen aangesteld Van de 16 conductrices, die in 1937 werden aangesteld, is er thans nog slechts één in dienst en wel op de lijn LeidenOegstgeest. Voorts werden op deze lijn in 1939 nog 3 conductrices aangesteld, van wie er thans eveneens nog één dienst doet. De proefnemingen op de lijnen Hillegom—Haarlem en VoorburgScheveningen eindig den in 1939. doordat de nog aan wezige conductrices den dienst verlieten. De ervaringen, welke de N.Z.H. T.M. met de conductrices heeft op gedaan, zijn niet van dien aard, dat het in het voornemen ligt, om tot verdere aanstelling over te gaan. De overwegingen hiertoe zijn gelegen in het geringe aantal jaren, dat de conductrices bij de Maatschappij doorbrengen. Het wegleiden der eerste Amerikaansche gevangenen In Tuni» wordt door nieuwsgierige inwoners gadegeslagen PK Brückner-DV-R-P m Begrafenis van den heer J. C. A. Binnendijk Op de begraaf plaats „Rhijnhof" is Donderdag middag onder vrij groote belang stelling het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer J. C. A. Binnendijk, in leven oud- öirecteur van de N.V. Sajetfabrie- ken P. Clos en Leembruggen al hier en oud-bestuurslid van tal van instellingen en vereenigingen, waarvan vele vertegenwoordigers door hun aanwezigheid blijk gaven van him groote erkente lijkheid en sympathie jegens den arbeid en den persoon van den ontslapene. Nadat de kist, welke door een groot aantal bloemstukken was gedekt, in de aula was binnenge dragen, werd het eerst het woord gevoerd door zijn schoonzoon, dr. ir. J. J. Valkenburg, die getuigde van de groote liefde van den over ledene voor zijn gezin en den arbeid. Hij had een hooge plichts betrachting en was daardoor een voorbeeld voor allen, die met hem samenwerkten. Voor zijn gezin was hij een voorbeeldig pater familias, dien wij vol eerbied en diepe be wondering blijven gedenken. Nadat de oudste broer namens de broers en zusters had bedankt voor het vele wat de overledene voor hen had beteekend en ge daan, wees de huidige directeur der N.V.. mr. C. J. Leembruggen, op de groote verdiensten van den ontslapene, die gedurende zijn meer dan 40-jarige rustelooze werkzaamheid onnoemelijk veel heeft bijgedragen tot den "groei van het bedrijf. Niet alleen zijn kundigheden, maai- vooral zijn karaktereigenschappen stempel den hem tot den geboren leider, die recht op zijn doel afgaat en nochtans plooibaar en soepel was; die door zijn groote beminnelijk heid alom sympathie verwierf die strafte, waar het onvermijde- In de buurtschap Oud Kamerik bi) Woerden heeft zich het biologisch uiterst merkwaardige geval voorge daan, dat reeds begin December lammeren werden geboren, terwij! dit normaal eerst geschiedt in Maart De lammeren dartelen thans levenslustig cn gezond in dewintersche welde Schimmelpenningh-Stuvel-Pax m lijk was, doch die in alle opzich ten met zijn personeel meeleefde, den goeden geest onder hen be vorderde en in stilte ontzaglijk veel goed deed. Een welbesteed, vruchtbaar leven is afgesneden. Hij ruste in vrede. De heer J. A. Riedel, sprekende namens het college van regenten van het Joost Fransen v. d. Lin- denhofje, waarvan de heer B. ruim 33 jaar deel uitmaakte, ge tuigde van de fijne wijze, waarop de overledene dezen humanitairen plicht heeft vervuld en schetste den oprechten eenvoud en in nemende beminnelijkheid, welke dezen mensch kenmerkten. De heer J. J. Planjer, procura tiehouder bij de N.V., vertolkte in warme bewoordingen de gevoelens van het geheele personeel, bij wie de overledene in zeer hoog aan zien stond. De heer Binnendijk schonk zijn medewerkers zijn vol ledig vertrouwen en dezen stelden wederkeering oprecht vertrouwen in hem. Stipt in de vervulling van zijn plichten, veeleischend voor zichzelf, was hij lankmoedig je gens zijn personeel, dat hij altijd welwillend en behulpzaam tege moet trad. Daardoor was hij voor ons allen, aldus spr.. een lichtend voorbeeld. Wij danken God, zoo besloot spr., voor hetgeen Hij ons in den heer Binnendijk heeft ge geven. Daarna had de teraardebestel ling plaats, waarna een zoon, ir. A. C. Binnendijk dankte voor de belangstelling en het betoonde medeleven. Kerstuitvoeringen. - Het uitge breide, met smaak samengestelde programma van het Kerstconcert dat Zaterdagmiddag gegeven werd in de Stadszaal door het Chr. Kinderkoor „Lenteklokjes", met medewerking van de afd. dameskoor uit Sassenheim, zulks onder leiding van mej. Riek Meijering, heeft een alleszins goeden indruk gemaakt. Geza menlijk ging men op in de fraaie kerstliederen, met de bekende Kerstcantate van Cath. van Ren- nes als hoogtepunt. De klank is beschaafd en met zorg bestu deerd, al kunnen de tempi wij wezen daar reeds eerder op in het algemeen levendiger zijn, ter wijl de voordracht aan een zekere tonie lijdt. Maar de ernst, waar mee gezongen wordt en waartoe het onderwerp ditmaal in hooge mate bijdroeg, spreekt van de toewijding, waarmee deze diri- gente haar belangrijke pa^adogi- sche taak opvat. D begeleiding berustte bij den heer Han Zirkzee, die voortreffe lijk werk deed en de liederen door mooie, korte tusschenspelen verbond. De predikanten Wier- singa en Eringa verrichtten ope ning en sluiting. In de Waalsche Kerk waren velen gistermiddag bijeengeko men ter bijwoning van een Kerst concert, dat gegeven werd door de dames Cornélie M. de Haas, organiste dier kerk, de zangeres Fiep Kruyt en de celliste Marie Olivier. Er heerschte een wij dingsvolle stemming. Aanvanke lijk schenen zangeres en celliste de zenuwen parten te spelen, maar toen zij zich eenmaal op haar gemak gevoelden, viel dit optreden wel te waardeeren. De Handelsregister K. v. K. Op heffingen: N.V. Algemeene Han del- en Credietmaatschappij in liquidatie, Vliet 23, Leiden. Sikkens' Lakfabrieken N.V. in liquidatie, Rijksstraatweg 31, Sas senheim. Bewaarder der boeken: Comm. Venn. Sikkens' Lakfa brieken. Wijzigingen: Fa. A. Dieben en Zn., Witte Singel 2-3-4, Leiden, stoom-, wasch- en strijkinrichting. De zaak is met ingang van 1 Jan. 1943. in liquidatie getreden. Liq.: P. J. Dieben en M. J. A. Dieben, Leiden. Firma W. Zintel, Dorpstraat D 157, Hazerswoude, graanhandel. Nieuwe Vennoot: J. P. Zintel, Hazerswoude. Leidsch Drankweer Comité Tweeden Kerstdag- werd door het Leidsch Drankweer Comité een wijdingsmiddag gehouden in het Vrijzinnig Christelijk Federatie huis. De vice-v'oorzitter, de heer D. Fallaux. opende met een har telijk welkomstwoord. Als spreker trad op de heer A. Rolloos, alge meen voorzitter van het hoofd bestuur van den Alg. Ned. Ge heelonthouders Bond uit Velsen. Spreker zeide om.: Kerstfeest is zonnefeest, doch wij bedoelen iets anders dan een zuivere na tuur - vereering, n.l. geestelijke vorming van onszelf. Wij getuigen vandaag dat wij willen dienen. Als dit jaar de gedachte van het Kerstfeest tot ons komt, zal deze mogelijk nog' sterker zijn dan vroeger, om dat het noodig was haar meer en dieper te overdenken dan voor heen. Het is noodzakelijk, dat wij sterker komen te staan. Moge Kerstmis 1942 zijn zin en betee- kenis hebben en het volgende Kerstfeest licht en vrede brengen. De heer W. Beekman speelde eenige mooie cello-soli. Aardbeving in Columbia - Vol gens een bericht uit Cartagena in Columbia heeft een aardbeving in de buurt van Chinu in de pro vincie Boliva-r aanzienlijke schade veroorzaakt. Te Chinu zelf wer den een kerk en verscheidene andere gebouwen totaal verwoest. In de haven gingen enkele klei nere schepen onder. Het aantal dooden bedraagt volgens de eerste rapporten 10: velen wei-den ge wond. Slachtoffer van ontploffing Op het terrein van de Nederland- sche Scheepsbouw Mij aan den Cornells Douwesweg te Amster dam heeft in een schakelkast, vermoedelijk tengevolge van gas- ontwikkeling, een ontploffing plaats gehad, waardoor eenige metalen deksels aan stukken wer den geslagen. De wegvliegende stukken troffen een 17-j. leer- ling-lasscher en een 26-j. las- scher. De eerste bekwam een sche- delbassisfractuur en is later in de Valeriuskliniek overleden; de an dere werd ter plaatse verbonden en daarna naar zijn woning ver voerd. Moeder en kind verdronken Tweeden Kerstdagavond geraakte de 27-jarige mevrouw Vredenburg uit Westzaan met haaf 4%-jarig- dochtertje, dat achter bij haar op de fiets zat, door de duisternis in het water van de Delft tusschen Assendelft en Westzaan. Wlncervoorbereiding lo deo Noo westelijken Kaukasus. Onder 1 schoenen worden glijders bevestig welke het voortgaan dooi de die poedersneeuw vergemakkelijken, rijn voornamelijk bedoeld voor het bruik bij de ravitailleerings renhed <n het hooggebergte PK LangI-0 H-P er 11 ert •i He Heden. ;ad Hai :t al t eei dei we irii tg. Schouwburg: „De man In badkuip" door Gez. Jacq. v. Bijli velt. iy2 uur nam. BIOSCOPEN: t 18 jaar - 14 jaar - alle leel Luxor-Theater: „Pygmalion" Da 2 en 7.30 u. Kerstdagen en Zon 27 uur doorloopend. Lido-Theater: „4 vroolijke vagi bonden" t Dagel. 2.15 en 7.30 Trianon-Theater: „Wiener Blut' Dag. 2 en 7.30 uur, Kerstdag! en Zondag te 2, 4y2 en 7y2 ui i* Casino-Theater: „Watt en y2 Wa als ridders in lompen" Dag. a en 7.30 u. Kerstdagen en Zoïi 2, 4.15, 6.30 en 8.45 uur. Rex-Theater: „Gasparone" Da 2 en 7i/2 u., Zond. en Kerstdag te 2, 41/2 en *iy2 uur. De avond-, nacht- en Zonda-w dienst der apotheken te Leiüe wordt van Zondag 27 Decemb 8 uur tot Donderdag 31 Dec. 8 ui door de Apotheek Duyster, Nieun Rijn 18, Tel. 2053. Te Oegstgeest alle drie dagi door de Oegstgeestsche Apothee Raadhuispark 8, Tel. 26274. Waar gebrek heerscht, mot geholpen worden. Dit doet Winterhulp door UI offer. Giro 5553. Hoewel spoedig de reddend hand geboden werd, bleek, nada medische hulp was ingeroepei dat de levensgeesten, zoowel va moeder als kind, reeds waren weken. Vrouw vprdronken Op len Kerstdag is te Breda het j aarde echtpaar Bos door de ternis misleid op den in de Mark geraakt. De man door den priester C. Hulsbosch, zich te water begaf, worden De 63-j. vrouw verdronk ieder krijge het volle pond en de juiste maat. Op het ijkkantoof te Amsterdam is men thans wëer druk bezig met het ijken en Herijken van maten en gewichten VNP-De Haan-Pas o|

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 6