MARKTBERICHTEN STADSNIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. Het front dankt. 4e. Het Duitsche volk, uit welks naam ik u, mijnheer de Maar schalk deze verklaring afleg, koestert geen haat tegen het Fransche, doch ik ben als zijn Führer en vertegenwoordiger vast besloten onder geen omstan digheden door het dulden van manipulaties van die elementen, die dezen ontzettenden oorlog veroorzaken, D-uitschland en daar enboven geheel Europa over te leveren aan een chaos. Ik zal derhalve positie kiezen tegen die instellingen en vooral die perso nen, die tusschen het Fransche 'en het Duitsche volk ook in de toekomst iedere samenwerking willen verhinderen, die reeds eenmaal met de zware bloed schuld van het uitbreken van den oorlog beladen, thans schijnbaar ten tweeden male hun uur geko men achten om in het Zuiden van Europa een invalspoort te vormen voor inbraken van mo gendheden van buiten het con tinent DE BEZE TTING. 5e. Ik heb derhalve thans, na kennisneming van de nieuwe eerewoordbreuk van Fransche officieren, generaals en admiraals om door de thans be wezen bedoeling ook Frankrijk, evenals Noord-Afrika open te stellen voor de Engelsch-jood- sche oorlogsmisdadigers, het be vel gegeven Toulon onmiddellijk te bezetten, de schepen te ver hinderen uit te varen of te wor den vernietigd, en eiken tegen stand, zoo noodig met het uiter ste geweld te breken. Dit is geen strjjd tegen Fransche officieren en soldaten, die de eer liefheb ben, doch tegen dergelijke oor logsmisdadigers, wien ook thans niet genoeg bloed gevloeid is en die onafgebroken uitzien naar nieuwe mogelijkheden van ver lenging en uitbreiding van deze catastrophe. Ik heb derhalve bevel gegeven alle eenheden der Fransche weer macht te demobiliseeren, die te gen de bevelen der eigen Fran sche regeering in, door de offi cieren opgehitst en tot daadwer kelijken tegenstand tegen üuitscn land opgestookt worden. 6e. Ook deze maatregelen, waar toe mij slechts de trouwelooze houding van uw admiraals en generaals gedwongen heeft, zijn zooals reeds gezegd niet te gen Frankrijk of den Franschen soldaat als zoodanig gericht. Het is mijn oprechte hoop en ik weet mij daarin één met 'de op vatting van mijn bondgenoot dat het mogelijk moet zijn den Franschen staat weer een weer macht te geven welker officieren tenminste gehoorzaam zijn aan het eigen staatshoofd en aldus een waarborg bieden voor het sluiten van welke overeenkom sten en verdragen dan ook tus schen staten. Hoe smartelijk dit oogenblik voor u, mijnheer de Maarschalk, zijn moge, zoo zal toch de erkentenis dat een staat zonder een gedisciplineerde en gehoorzame weermacht op den duur ondenkbaar is, en dat der halve het wederopbouwen van een aan u, mijnheer de Maar schalk, zelve in blinde gehoor zaamheid toegewijde marine, le ger en luchtmacht, niet slechts geen ongeluk doch integendeel een geluk voor Frankrijk zal zijn, kalmeerer.d en ontlastend wer ken. Ik zou echter dezen brief niet willen eindigen, zonder u opnieuw te verzekeren, dat deze mij opge drongen stap niet in het geringst mijn wil tot samenwerking met Frankrijk verkleint, doch waar schijnlijk eerst de voorwaarden voor practische verwezenlijking schept. Het is verder mijn vast besluit Frankrijk te helpen bij het terugwinnen van de hem on danks alle beweringen van het tegendeel door de Angelsaksers ontroofde koloniale gebieden, en wel met alle middelen die het Rijk ter beschikking staan. Het was noch de Duitsche, noch de Italiaansche bedoeling het Fransche koloniale rijk te ver nielen of te vernietigen. Het ligt slechts in handen van het Fran sche staatsbestuur zelf de onont koombaar noodzakelijk geworden Duitsche maatregelen zoo op te nemen, dat daardoor geen ver der bloedvergieten ontstaat, doch dat eindelijk de voorwaarden voor een werkelijk succesvolle, in allen deele nuttige samenwerking ontstaan. Veldmaarschalk von Rundstedt is voor zoover het de Duitsche actie betreft, bevoegd, alle nood zakelijke bepalingen en beslissin gen te treffen en zal u mijnheer de Maarschalk, te allen tijde ter beschikking staan. Ik eindig dezen brief in de hoop, dat daar mede thans een samenwerking wordt ingeleid, waarvan wij van de zijde van Frankrijk niets an ders verwachten dan inzicht in het wezen van het gemeenschap pelijke lot van Europa en loya liteit. Ontvangt, mijnheer de Maar schalk, de verzekering' van mijn persoonlijke vereering. Uw ADOLF HITLER. COMMUNIQUÉ VAN VICHY. In verband met de gebeurtenis sen in Toulon is te Vichy gister avond het volgende officieele com muniqué uitgegeven: „Onze vloot heeft sinds Juni 1940 vele smartelijke beproevingen doorstaan. Onze schepen zijn bij Mers-el-Kebir verslagen, andere zijn te Alexandrië geblokkeerd en weer andere op verschillende pun ten der wereld buitgemaakt. Ten slotte zijn nog andere 14 dagen ge leden door de Amerikanen aan de kusten van Algerije en Marokko getroffen. De 27ste November is een nieuwe rouwdag voor de Fran sche marine. Niet zonder inner lijke ontroering kan men aan de fiere schepen denken, die de trots van onze zeestrijdkrachten ge weest zijn en die thans nog slechts weerlooze wrakken vormen. De Franschen, die trotsch waren op hun marine en hun mariniers, wier heldenmoed steeds door allen werd erkend, lijden onder dezen nieuwen slag die hen getroffen heeft. Voor de Franschen is deze slag des te smartelijker daar hij het gevolg is van de onwaardige houding van bepaalde aanvoerders die gelijktijdig hun vaderland ver raden en hun eed gebroken heb ben. Naast degenen, die zoo dwaas waren ons in den oorlog te storten, zijn dezen het, die jegens het land de verantwoordelijkheid dragen voor het verdwijnen van een ma rine, die de bescherming betee- kende van ons imperium. Ook zij, die marine, is het slachtoffer van dezelfde misdaden, en zij was het symbool van de beste traditie van eer en roem van ons land". (D.N.B.) Nog meldt het A.N.P. uit Ber lijn: Gevechten hebben zich bij de bezetting van Toulon niet voor gedaan. Slechte kwam het hier en daar tot incidenten. Hoewel men hier nog niet over nadere bijzonderheden beschikte en ook nog niet kon zeggen of de Fran sche weermacht geheel ontbon den, dan wel slechte ontwapend wordt, nemen Duitsche militaire kringen aan dat een groot deel van de Fransche vloot tot zin ken is gebracht. Het ministerie van Voorlich ting te Vichy deelt het volgende mede: De maatregelen tot demobilisa tie van het Fransche leger, welke maatregelen Rijkskanselier Hit- Ier in zijn schrijven aan den Maarschalk van Frankrijk en het Staatshoofd heeft aangekondigd en waarmede in den loop van den nacht een begin is gemaakt, verloopen zonder incidenten. De regeering verzoekt de bevolking de grootste kalmte te bewaren. Het Iersche republikeinsche leger Naar de Britsche berich tendienst meldt, is Hugh Mac Ateer, de chef van den generalen staf van het Iersche republikein sche leger tot 15 jaar tuchthuis veroordeeld. Twee van zijn staf officieren werden zoogenaamd wegens hoogverraad tot 12 jaar tuchthuis veroordeeld. (D.N3.) Ter dood gebracht Wegens actieve ondersteuning der com munistische partisanenbeweging en voorbereiding tot ernstige da den van sabotage zijn op 25 Nov. door het standgerechtshof der Servische staatswacht 11 perso nen ter dood veroordeeld. Het vonnis is op 26 Nov. Voltrokken. (Interinf). RIJNSBURG. 25 Nov. Bloemen veiling. Chrysanthen: Golden Seel, 45-50 c; Bacchus, 4550 c; Enkel rood 4550 c; Ficales, 50 cent. UTRECHT, 28 Nov. Veemarkt. Totaal aangevoerd 2407 stuks. Stie ren f250450; Vaarzen f. 350 400 per stuk; Pinken f. 225350; Melkkoeien 1. 550800; Kallkoeien f. 500775; Varekoeien f. 400520, Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: Z.R.V. Lorentzkade 18, Leiden. Perio dieke inspectiedienst op wandge dierte, incl. zuiverheid risico-ver zekering voor vaste goederen. Eig.: Q. W. A. Bleijs, Leiden. (Huw. Voorw.) Subliem Chemische Fabriek. Dorpsstraat 163, Nieuwveen. Ver vaardigen van en handel in poetsrein. middelen e.a. chem. producten. Eing.: J. van Zoest, Nieuwveen. (Voortzetting van de N.V. Subliem Chem. Fabriek in liquidatie). A. en J. Windhorst, Expeditie bedrijf. (-Bep. Bep.) A. 92, Wou- brugge. Vennooten: A.Windhorst Jzn. en J. Windhorst Chrzn., Woubrugge. Wijzigingen: A. W. v. d. Poel, Hoogl. Kerkst. 8, Leiden. Rund en varkensslagersbedrijf. De zaak is met ingang van 1 Sept. 1942 omgezet in een venn. o. firma: Firma A. W. v. d. Poel en Zoon. (Bep. Bep.) Vennooten: A. W. van der Poel en J. A. F. van dei- Poel, Leiden. Firma J. P. M. Balet, Zoeter- woudscheweg 13, Leiden. Groot handel m glas, porcelein en aar dewerk. De zaak is per 1 Nov. 1942 omgezet in een venootschap en commandite: Comm. Venn. J. P. M. Balet. (Bep. Bepal.) Venn.: J. S. Schermer Voest en L. Scher mer Voest en L. Schermer Voest, Leiden. Procuratiehouder: J. M. Chr. Schermer Voest, Leiden. A. Hogenes, Volmolengracht 21, Leiden. Expeditie- en meubel transportbedrijf. De zaak is dd. 1 Dec. 1942 omgezet in een venn. o. firma: Expeditie- en Meubel transportbedrijf A. Hogenes en Zonen. (Bep. Bep.) Venn.: A. Hogenes Sr., C. Hogenes, A. Ho genes Jr. en W. Hogenes, Leiden. Aan W. Hogenes is handlichting verleend. Het Centraal Middenstandshuis. Hooge Rijndijk 105/105a. Infor matie-, incasso- en adviesbureau. Vestiging bijkantoor 's-Graven- hage, L. Copes van Cattenburch 145, dd. Juni 1942. Melkinrichting ,.Het Zuivelhuis" Kraaierstraat 34a, Leiden. De zaak is met ingang van 1 Sept. 1942 omgezet in een venn. o. fir ma: Melkinrichting Het Zuivel huis. (Bep. Bep.) Venn.: J. J. van Schie en C. A. J. van Schie, Leiden. Van Schie, Kerkstraat 25, Kat wijk a. d. Rijn. Bode- en expedi tiebedrijf. De zaak is omgezet, met ingang van 1 Juli 1942, in een vennootschap o. firma: Th. M. van Schie en Zonen. (Bep. Bep.) Venn.: Th. M. van Schie en J. C. van Schie, Katwijk a. d. Rijn. Naaml. Venn. Gebrs. den Dulk's Handelsmaatschappij, in liquida tie, Mr. Fockstraat 43, Katwijk. De N.V. heeft haar bezittingen en belangen, alsmede verplichtingen, op den voet van het Overdrachts- besluit 1942 overgedragen aan de comm. venn.: Gebvs. den Dulk's Ha ndelmaatschappij N.V. v/h. C den Duik, in liqui datie, Mr. Fockstraat 43, Katwijk, reederij en haringhandel. De N.V. heeft haar bezittingen en belan gen, alsmede verplichtingen, op den voet van het Overdrachtsbe- sluit 1942 overgedragen aan de comm. venn.: Firma C. den Duik. H. den Haan, Leidscheweg 330, Voorschoten, melkhandel en de tail. Uittr. eig.: H. den Haan, Voorschoten, d.d. 19 Juni 1942. Nieuwe eig: G. H. den Haan, Voorschoten. N.V. Gebroeders Eggink, Veur- scheweg 18, Voorschoten, kwee ken van- en handel in bloemen, bloembollen, zaden, planten, enz. Nieuwe dir.: Wed. M, A. Eggink- Koning, Voorschoten. Th. Ammerlaan, Weipoortsche- weg 44, Zoeterwoude. graanhandel kruideniersbedrijf. Bijv. uitge oefend bedr.: expeditie. G. Slootweg, D. 151B Hazers- woude, expeditie- en brandstof- fenbedrijf. De zaak Is dd. 1 Nov. 1942 omgezet in een venn. o. fir ma: G. Slootweg en Zonen (Bep. Bep... Venn.: G. Slootweg, J. H. Slootweg en H. Slootweg, Ha- zerswoude. totaal 890 stuks, handel redelijk, iets hoogere prijzen. -1 magere kalveren f.80190. Handel matig, onveranderde prijzen. Magere var kens, geen noteering. Schrammen f. 17—35; 237 biggen f 10—17. Han del redelijk. 1061 magere schapen f. 75150: geiten f. 80180; Lam meren (Texelaars) f.4080. Han del redelijk, prijs onveranderd. BINNENLAND. Een brief van den kommandeur van het Vrijwilligerslegioen „Nederland". In April en Juni van dit jaar heeft het Vrijwilligerslegioen Ne derland, daartoe in staat gesteld door duizenden geefsters en ge vers, verscheidene kisten met ge schenken voor de strijders aan het Oostfront gezonden. Het was de hand van het thuisfront die reikte tot in de bunkers en ka zematten van de frontlijn. De kommandeur van het Vrij willigerslegioen S.S. Ober-Sturm- bannführei' Fitzthum heeft thans aan luitenant-generaal Seyffardt, commandant van het Vrijwilli gerslegioen in Nederland den vol genden brief gezonden: Zeer geachte Generaal, Uit naam van het legioen be vestig ik hiermee dé. ontvangst van de in April afgezonden tien kisten en van de in Juni afge zonden 2691 geschenkenkistjes en 16 groote kisten met geschenken voor de soldaten. Beide zendin gen bereikten den troep op den 10.10, resp. 21.10.42. De groote vertraging is blijkbaar door transportmoeilijkheden ver oorzaakt. De zendingen bleven langen tijd in Berlijn, Dantzig en Riga liggen. De inhoud heeft er echter niet onder te lijden gehad. De mannen waren er zeer blij mee. Uit de ingesloten bijlage kunt u, zeer geachte generaal, zien, op welke wijze de gaven on der de soldaten zijn verdeeld. Ik mag wel aannemen, dat zoowel u zelf, alsook de gevers de getroffen regeling goedkeuren. Uit naam van alle mannen van het vrijwilligerslegioen Nederland dank ik u, zeer geachte generaal, en ook alle gevers van ganscher harte, voor deze zoo royale en welkome geschenken voor den troep. Het legioen voelt als een weldaad de erkentelijkheid van Wed. J. C. Ketel, A. 113, Kou dekerk a/d. Rijn, handel in ma nufacturen. De zaak is dd. 1 Sept. 1942 omgezet in een vennootschap o. firmaFirma J. C. Ketel en Zonen (Bep. Bep.). Venn.: Wed. C Ketel-Van Dorp, Joh. Ketel en C. Ketel, Koudekerk a/'d. R. Aan C. Ketel is handlichting verleend N.V. Subliem Chemische Fabriek, Dorpsstraat 163, Nieuwveen. De zaak is dd. 1 October 1942 in li quidatie getreden. Liq.: J. van Zoest, Nieuwveen. N.V. Nederl. Mengvoederfabriek Muskator, A. 186, Oude-Wetering, (Alkemade). Uittr. dir.: J. ten Berge, Lisse, dd. 1 Dec. 1942: N. dir.: F. A. Alberts, Nijmegen. H. Raterink, Dorpsstraat 125, Ze venhoven, graanhandel en graan- maalderij. De zaak is dd. 15 Oct. 1942 omgezet in een venn. o. fir ma: Firma H. Raterink én Zoon (Bep. Bep.). Venn.; H. en G. Ra terink, Zevenhoven. Aan G. Rate rink is handlichting verleend. Vereeniging tot IJsbestrijding Onder voorzitterschap van den heer J. W, Bonda kwam gister middag in ,,'t Schuttershof" de Ver. tot IJsbestrijding bjeen. Na lezing van de notulen bracht de scretaris-penningmeester, de I heer H. R. Troost, verslag uit omtrent het afgeloopen jaar, waarin het ledental met één verminderde tot 74. Deze strekken zich uit over 19 gemeenten uit de omgeving. Het batig saldo bedroeg f. 1476.84. Onder dankzegging werd den penningmeester décharge verleend, waarna de heeren Par- levliet en Ti-oost als bestuursleden werden herkozen. Ten aanzien van het garantiefonds van f. 5000. en de minimum-contributie werd besloten, dezelfde regelingen als vorig jaar aan te houden. Tijdens de rondvraag werd be sloten een schrijven te richten tot Rijkswaterstaat en het bin- nenvaartbureau aangaande het openhouden van de vaarwateren buiten de omgeving van Leiden en de elders gevestigde vereeni- gingen te verzoeken aan dit schrijven adhaesie te betuigen. De Leidsche politie heeft twee schippers uit Schiedam aange houden, verdacht van diefstal van een partij gedistilleerd, waar van het vervoer aan hen was toevertrouwd. De samenkomsten in de Hartebrugkerk 's middags te half twee ,.Een kwartier voor God", zullen volgende week worden ge leid door pater I. Booms. het eigen vaderland voor houding en prestaties, die in deze actie tot uitdrukking is gebracht. Ik mag u er dan dan nog wel r van verzekeren, dat de lof dien, u den troep in uw voorjaarsgroet®:? uitspreekt, geheel en al gerecht-uef vaardigd is. Onophoudelijk span .Pto, nen de mannen zich onverdroten^*; in om hun harden en moeilijken sch plicht in den strijd tegen de bols-0ok jewistische pest der menschheidNe< te vervullen. Taai en verbeten, enten terwijl er dagelijks bewijzen vanDe groote dapperheid worden gele-zaa verd Staan zij hier op de bres der voor hun overtuiging, aange-spc spoord door het lichtende ideaal art van een groot en voor altijd be- veiligd Germaansch rijk in een*s vereenigd Europa. Be Ik vat het als een trotsche enmo eervolle taak op, het vrijwilli- gerslegioen Nederland te mogen de: commandeeren. Ik groet u, zeer geachte gene- re( raai, als den verzorger van het legioen hartelijk en oprecht. Heil Hitier. ul' w.g. FITZTHUM in SS-Obersturmbannführer u. kom- °v mandeur. in NED. HERV. KERF Beroepen ®e: Te Oosterwolde, ds. L. Brasser h tir Bruchem. Te Tjalleberd (stand- rei plaats Heerenveen-Terband), ds. J. zil Oosterhuis te Wirdum. - jn Aangenomen. Naar 's-Gravenha- ge (vacature ds. A. B. te Winkel) ds. A. W. Lazonder te Nieuw Ven- nep. Naar 's-Gravenhage (20st< predikantsplaate) ds. H. J. Drost t< ve Schoten. ne REMONSTR. BROEDERSCHAP - st< Aangenomen. Naar Hengelo (O.), Jjq ds. D. G. van Vreumingen, waarn j-.; pred. aldaar. T EVANG. LUTH. KERK Drietakte Te Maastricht, dr. C. W. MoenrrtwJwS prop. te Amsterdam, drs. N. J. PaSf-ïn bon, em. pred. te 's-Gravenhage e» jji prop. A. P. Rasch te Haarlet» (verb, bericht). GEREF. KERKEN Tweetal tL Hijken, cand. W. G. Visser, hulp-; g( prediker te Voorburg en cand. L kl L. van der Vliet, hulpprediker tl a; Assen. Beroepen. Te Lopig. cand n: E. Pijlman, hulpprediker te Wees: Amsterdam's financiën in 1941 li Verschenen is de rekening er y administratieve verantwoording ,j( der gemeente Amsterdam ove' M 1941, sluitende met een tekort oi ri, den gew. dienst van f. 21.281.522 d' Dit is ongeveer f. 5.200.000 lagei dan geraamd werd. In dit tekort heeft het Rijk reeds een bijdrage t- verleend van f. 11.420.000 en ver- wacht wordt dat de gemeente nog een extra-bijdrage zal ontvangen van rond f. 3.500.000, waarna het Y! eigenlijke tekort dus f. 6.361.522 1- zal bedragen. P ti De leege Naamlooze Vennoot - schap en de Vei-mogensbeIastiiifj?®b Voor de vermogensbelasting eW zi de ondememingsbelasting word; ij k aangenomen, dat een naamloozt L vennootschap bestaat, indien zij;l v in het handelsregister staat inge- f' schreven. Dit brengt mede, dal d de leege naamlooze vennootschap l pen in elk geval vermogensbe- jp lasting verschuldigd worden tol een bedrag van ten minste f. 121 s per jaar. De wnd. secretaris generaa 0 van het Departement van Finan- r ciën heeft bepaald, dat leegf I I naamlooze vennootschappen van bovengenoemde belastingen van irtjE den aanvang harer heffing ai» c zullen worden bevrijd, indien l zij alsnog vóór 1 Januari 194; 1 worden ontbonden onder in schrijving van het desbetreffen de besluit in het handelsregistei en voorts ten spoedigste alle aan 3R de ontbinding en de vereffening l verbonden formaliteiten worden - vervuld. 1 Vergoeding van woninghuren 'S Het bureau afvoer burgerbevol- king vestigt de aandacht op het volgende Indien een woning, welke dooi een geëvacueerde is verlaten een andere geëvacueerde ter bewoning wordt toegewezen, wordt deral eigenaar dezer woning van rijks wege de volle huur respectievelijk:* huurwaarde vergoed, mits hij dé* woning ten genoege van de ge- meente naar behooren ondeiw^ houdt. De geëvacueèrde, wien woning is toegewezen is voorloo- pig in afwachting van een naden regeling, aan het rijk daarvooi een vergoeding verschuldigd tertri bedrage van 3/4 van het bedrag der huur respectievelijk huur waarde, tot een maximum van d( huur of hum-waarde der door hen ontruimde woning. Hierbij zij uitdrukkelijk vermei dat het bovenstaande alleen var I* toepassing is op woningen, welk werkelijk worden aangewezen.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2