GEMENGD NIEUWS. STADSNIEUWS. Een nieuw recept voor een hoestsiroop. AGENDA RECHTZAKEN In tegenwoordigheid van den Rijkscommissaris, Rijksminister dr. Seyss-lnquart werd op een plechtige bijeenkomst der N.S.D.A.P. in den Haagschen Dierentuin aan den Gebietsfuhrer Blomquist de leiding van de Hitlerjugend in Nederland overgedragen Arbeitsbereich der NSDAP-Stapf-Pax Holland m Burgemeesters Herbenoemd zijn: M. J. C. A. Arnolds, met ingaing van 13 Dec. tot burge meester van Esch; F. Nieborg, met ingang van 11 Dec. tot bur gemeester van Stad aan 't Ha ringvliet; M. P. J. v. Vlokhoven, met ingang van 16 Dec. tot burgemeester yan Megen. Mutaties bij de Spoorwegen Met ingang van 1 Januari a.s. is A. D. Cuperij, hoofdstationschef te Den Haag H. S. verplaatst naar Amsterdam C.S. Benoemd zijn: P. Luder. stationschef 1ste kl. A te Delft tot hoofdstations chef te 's-Hertogemboseh; R. Wever, stationschef 1ste kl. A te Zutphen tot hoofdstatiönschef al daar; K. Bloothoofd, stations chef 1ste kl.- A te Apeldoorn tot hoofdstationschef aldaar; H. Feun, stationschef 1ste kl. A te Venlo tot hoofdstationschef al daar; J. J. zur Kleinsmiede, sta tionschef 1ste kl. A te Amster dam CS. tot afdeelingschef 2de kl. te Utrecht AijnbureauJ. J. Visser, stationschef 1ste kl. B te Geldermalsen tot stationschef le kl. A te Delft; J. G. Boer, sta tionschef 1ste kl. B te IJmuiden tot stationschef 1st kl. A te Gel dermalsen; H. Lutgert, hoofdsta tionschef te Den Haag S.S. is verplaatst naar Den Haag H.S. en J. Idsenga, stationschef 1ste kl. A te Groningen naar Den Haag S.S. Hoestpastilles niet meer op de bon. - Met ingang van heden mogen hoestpastilles, d.w.z. men- tholbonbons, mentholpitten, men- tholtabletten, eucalyptisbonbons, eucalyptistabletten en eucalyptis- pitten, alsmede calciumpeper- munt, anijstabletten en anijs- melkblokjes, worden gekocht en afgeleverd, zonder dat daarvoor een bon van de versnaperingen- kaart behoeft te worden afgege ven. Betreffende verkoop en af levering van deze artikelen aan den handel zal de Nederlandsche meelcentrale nadere regelen stel len. Meisje onder kipkar geraakt Het schoolgaande dochtertje van den landbouwer Koerkamp, wo nende in de buurtschap Broek land te Raalte is tegen een greep opgeloopen, waarmede een twee wielige kipkar in evenwicht werd gehouden. De kar dompte, het kind geraakte onder het voertuig en was vrijwel op slag dood. Onder de tram gekomen Eergistermiddag tegen halfvier stak op de Laan van Meerder - voort te Den Haag de 75-jarige mevrouw P. H., van de Conrad- kade, zonder uit te kijken den rijweg over. Daar zij zeer doof is, hoorde zij niet dat er een tram aankwam. Zij geraakte eronder en werd met een schedelbasis- fractuur naai- het ziekenhuis Westeinde vervoerd, waar zij in den loop van den avond is over leden. Doodeljjke val uit een raam De 78-jarige H. van D. te Delft had het ongeluk uit een raam vain de tweede verdieping van zijn woning te vallen. Ernstig ge wond werd de man naai- het gast huis overgebracht, waai- hij later san de gevolgen is overleden. Jaarvergadering van de Leid- sche IJsclub In „De Harmonie" kwam .gisteravond de Leidsche IJsclub bijeen onder voorzitter schap van den heer J. W. Henny. Na de opening en de lezing en goedkeuring; van de notulen las de secretaris, den heer H. J. de Koster, het jaarverslag. Uit de rekening eh verant woording van den penningmees ter, den heer H. Th. P. Coebergh, bleek, dat het afgeloopen boek jaar een batig saldo opleverde van f. 284,18. Het ledenaantal be droeg meer dan 1300. Bij monde van den heer E. J. Hoppe uitte de kascommissie woorden van hulde aan het .be leid van den penningmeester, wien décharge werd verleend. In plaats van den heer Hoppe werd in de kascommissie benoemd mej. B. Berkhouwer. De aftredende, bestuursleden, de heeren J. Flanjer en S. J. Koop- mans, werden bij acclamatie her kozen, waarna de voorzitter eenige mededeelingeti deed met betrek king tot het a.s. seizoen. Het be stuur stelt zich voor, ingeval van eventueel voorkomende moeilijk heden bij het verkrijgen van schaatsen hulp te verleenen, waartoe den leden wordt ver zocht overbodige schaatsen ter beschikking te willen stellen, op dat door tusschenkomst van het bestuur leden-verkoopers en leden-koopers tot elkaar gebracht kunnen worden. Ter oplossing van sneeuwmoeilijkheden krijgt de IJsclub dit jaar de beschik king over een sneeuwploeg. De reeds eerder opgevatte plan nen tot het geven van onderricht in het hardrijden zouden verwe zenlijkt kunnen worden indien daarvoor voldoende animo blijkt te bestaan; belangstellenden kun nen zich bij het bestuur aanmel den, evenals zij, die prijs stellen op beoefening van ijshockey. Op het programma voor den komenden winter staat in de eerste plaats de wedstrijd om de provinciale kampioenschappen in het hardrijden voor Zuid-Hol land, terwijl daarnaast ook de mogelijkheid bestaat van demon straties kunstrijden en ijshockey. Tevens werd tijdens de rond vraag de mogelijkheid geopend, om met financieelen steun van de geïnteresseerde leden te komen tot onderricht in het kunstrijden Handelsregister K. v. K. - Nieu we inschrijving: Fa. H. P. Korte- kade en Zoon. (Beperkende Be palingen, Van Beverninckstraat 16, Warmond. Handel in zand, grint, puin en koolasch; plezier- vaartonderneming. Vennooten: H. P. Kortekaas'en H. J. Kortekaas, Warmond. Aan H. J. Kortekaas is handlichting verleend. Wijzigingen: C. H. Timmer - mann en Zonen, Zoeterwoudsche weg 21, Leiden. Houthandel. De zaak is dd. 1 Jan. 1942 omgezet in een vennoot o. firma: C. H. Timmermann en Zonen. (Beper kende Bepalingen). Vennooten: J. L. C. Timmermann en K. M. J. Timmermann, Leiden. Naaml. Venn. Algemeen Tech nisch Handels'- en Ingenieursbu reau „A.T.H.I.B.U.", Lammer markt 58, Leiden. Nieuwe Com missaris: J. de Wilt, Oegstgeest. J. A. Dieben, Noordeinde 29, Leiden. Rund-, varkens- en lams- slagerij; fijne vleeschwaren. De zaak is dd. 1 Juli 1942 omgezet in een vennootschap onder firma: J. A. Dieben en Zoon. (Bep. Be palingen). Vennooten: J. A. Die ben Leiden en Jac. A. Dieben, Leiden. (Huweliiksche Voorwaar den). Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, Oegstgeest. Uit tredend Gevolmachtigde: J. Doe- dehs, Oegstgeest. A. Hogewoning, Valken'ourger- weg 13, Rijnsburg. Commissie handel en agenturen in bloemen, fruit en groente. Uittredend ven noot: W. Teljeur Jr., Oegstgeest dd. 1 Juli 1942. Nieuwe Vennoot: A. Hogewoning, Rijnsburg. Gebr. Slingerland, Valkenburg- scheweg 22, Katwijk a. d. Rijn. Aannemersbedrijf. De zaak is dd. 23 Oct. 1942 omgezet in een ven nootschap onder firma: J. Slin gerland en Zoon. (Bep. Bepalin gen). Vennooten: H. Slingerland en J. Slingerland, Katwijk a. d. Rijn. C. den Duik Jaspzn., Zuidstraat 75, Katwijk a. Zee. Vischrookerij en -handel. De zaak is dd. 1 Oct. 1942 omgezet in een vennootschap onder firma: C. den Duik Jaspzn. en Zonen. (Bep. Bepalingen). Vennooten: C. den Dülk Jaspzn., C. den Duik en C. G. den Duik, Katwijk aZee. A. Heuzen, Heerenweg 80, Lei- muiden. Rijwielherstellers- en electrotechnisch bedrijf. De zaak is dd. 1 Juli. 1942 omgezet in een 'vennootschap onder firma: A. Heuzen en Zonen. (Bep. Bepa lingen). Vennooten: A. Heuzen, C. A. Th. Heuzen en A. Th. A. Heuzen, Leimuiden, W. Loomans Jz„ Wijk D. 244, Hazerswoude, Handel in manu facturen. De zaak .is dd. 21 Juli 1942 omgezet in een vennoot schap onder firma: fa. W. Loo mans Jzn. Vennooten: W. Loo mans en J. J. Loomans, Hazers woude. D. Raaphorst Sr., Van Man- dersloostraat 43, Alphen a.d. Rijn Handel in heerenmode-artikelen. Uittredend eigenaar: D. Raap horst Sr., Alphen a. dN Rijn, dd. 1 Jan. 1942. Wijz. handelsnaam in: Heerenmodehuis D. Raap horst Sr. Nieuwe eigenaar: W. Verduyn, Alphen a. d. Rijn. Gebr. Mulder, Wijk D. 31, Ter Aar. Slagerij. Nieuwe vennoot: P. van Harten D.Wzn., Ter Aar. De bepalingen ten aanzien der rech ten van derden zijn gewijzigd. Geslaagde Lustrumviering E.H.B.O. In de Stadszaal vond gisteravond een geslaagde vie ring van het 10-jarig bestaan van de Leidsche af deeling der Ned. Ver. E.H.B.O. plaats, voor afgegaan door een drukbezochte receptie, waarbij namens diverse zustervereenigingen bloemen werden aangeboden. De opening- geschiedde door den voorzitter der Lustrumcommissie den heer J. Bergman, die o.a. verschillende afgevaardigden, de docenten, de donateurs en leden begroette. Vervolgens was het woord aan den voorzitter, -den heer D. Ver sloot. Deze wees er o.m. op, dat de Leidsche afdeeling zich in een kerngezonden toestand mag ver heugen: zij werd opgericht met 18 leden, bij het eerste lustrum bedroeg dit aantal 97 en thans' niet minder dan 250, waarvan ruim 100 cursisten. Hij overhan digde aan de vrouwelijke be stuursleden ter herinnering bloe men en een zilveren lepeltje en aan de manlijke een paar zil veren manchetknoopen. Dank werd uitgesproken aan den direc teur van het Acad. Ziekenhuis, dr. Maas en aan de professoren Suermondt en v. Gilse voor hun steun, alsmede aan den directeur van den G.G.D., dr. Horst. Voorts werd dank betuigd aan de docen ten; aan eenige hunner, t.w. de heeren Ruhaak (medisch leider), Braun en Kostelijk werden fraaie boekwerken aangeboden. Waar- deerende woorden wei-den ge sproken tot de Lustrumcommissie en de zusterorganisaties, terwijl drie der oprichters, t.w. de hee ren Bakker, Kampenhout en Piena een door den oud-voorzit ter, den heer J. L. Questroo wèl- verzorgd samengesteld geschrift ontvingen, betreffende het wel en wee der vereeniging. Hierop werd overgegaan tot de afwerking van een geanimeerd lustrumprogrammawaaraan me dewerkten de Leidsche Orkestver. „Musica", onder leiding van den heer Noordanus Jr.. welk gezel schap zich in talrijke nummers van een goede zijde deed kennen en een cabaretgezelschap, dat met gevarieerde nummers de aanwezigen wist te boeien. Een avond, waarvan de Leidsche E.H.B.O.'ers ten zeerste genoten hebben In een kwart sï liter heet wa-g- ter lost U eendi eetlepel sui-is ker op. Na af-|5 koeling voegt U hieraan toe p( 30 gram Ver- d< vus (dubbel d geconcen- w treerd), die U bij eiken apo- r theker of dro- gist kunt verkrijgen. Even goed h doorroeren en Uw hoestsiroop is v gereed. Eenvoudiger kan het niet. L Dosis: volwassenen: een eetlepel; kinderen van 8 tot 12 jaar: een dessertlepel; 3 tot 8 jaar: een theelepel. Na de voornaamste n maaltijden en vóór het naar bed j: gaan. li Om niet te vergeten 30 gram Ver- vus (dubbel geconcentreerd) in z, huis te halen, bevelen wij U aan c dit recept uit te knippen. f i <J Donderdag. Rehoboth (Rapenburg)Spre kers: P. v. d. Woude en A. G. Rijnen. 7y2 uur nam. j Toonwinkel S.L.F. (Hooigracht): j. Kookdemonstraties. 3 uur nam. j Schuttershof: Feestavond dames- d comité „Athalia", 7y2 uur nam. De avond-, nacht- en Zondags- dienst der apotheken te Leiden 1 wordt van Zaterdag 21 Nov. 20 u. t tot Zaterdag 28 Nov. 8 u. waarge- t nomen door: de Apotheek van f Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider Apotheek Lammen-^ schansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegst- geestsche Apotheek, Raadhuispark 8. Tel. 26274. HAAGSCHE GERECHTSHOF Tot een jaar gevangenisstraf was S. A. S. te Boskoop, thans gedeti neerd in het huis van bewaring, veroordeeld, terzake rijwieldiefstal. De rijwielhandelaar K. te Alphen had van verdachte een flets ge- kocht die gestolen was, en later was nog een tweede fiets gestolen. Verdachte ontkende, doch waar getuige K. bij -zijn verklaring bleef dat hij de fiets van verdachte had gekocht, vorderde de proc.-gene- 1 raai bevestiging van het vonnis. Wegens het vervoeren van vleesch, afkomstig van een clandestiene slachting, was P. de Ligny te Kou- dekerk veroordeeld tot drie maan- den gevangenisstraf. Verdachte ontkende thans voor het Hof hef vleesch te hebben verkpeht. doch de getuigen deelden mede dat ver dachte het vleesch had gebracht.*! De proc.-generaal vond hierdoor bewezen dat verdachte het feit had gepleegd, en vorderde bevestiging van het vonnis. Arresten over 14 d. Mej. Gree Demmenie alhier slaagde aan het Rijksconserva torium voor Muziek te Den Haag voor het diploma piano-onderwijs. Voorts slaagde voor diploma B Orgel onze stadgenoot Johan Zweers met onderscheidingen voor virtuositeit en organistische eigenschappen. onze vrijwilligers. Ben verkenningstroep onderweg. In de steppen In nei Oosten niiaken onze mannen gebruik van kameelen en muilezels SS PK LQttmer-O H-P H m

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2