LEIOSCH DAGBLAD Dinsdag 27 October 1942 STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN UIT DE OMSTREKEN FEUILLETON HEI GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK AGENDA SPORT UIT DE RIJNSTREEK Links: De Opperbevel- iiebber van de Duit- sche Oorlogsmarinè, Grootadmiraal Raeder bezocht een werf in Nikolajef. (Hoffmann- Stapf m.) Rechts: De Sint Ger- trudiskerk te Workum elke dateert uit de 6de eeuw, wordt ge- estaureerd. Een dei nuren wordt ver nieuwd(Polygoon- Zeylemaker m.) Links: De gebarentaal is ook in de Egypti sche woestijn het mid del, dat de brug tus- schen twee volkeren slaat. (PK. Krempc- H-H.-St. m.) Réchts: Op het land goed „Wildrijk" bij St. Maartensbrug, is ge durende eenige weken gelegenheid tot -hei sprokkelen van hout De hecle familie helpi mede de dorre takker te verzamelen. Poly goon-Kuiper m.) C. R. te Leldschendam had zich schuldig ge maakt aan diefstal van een aantal distributiebon nen. Conform den elsch werd hU tot f. 15.boete, subs. 15'dagen hechtenis veroordeeld. Ook J. H. G. te Zoetermeer had zich aan een dergelijk feit schuldig gemaakt. Voor hem werd het vonnis eveneens f. 15.subs. 15 dagen. In de fabriek der Coöp. „Nooit Gedacht" te Leldschendam had den J. C. K. en A. T. T. uit die gemeente bloem gestolen. De Officier vond het een ernstLg mis bruik van vertrouwen dat verdachten hadden ge maakt, omdat zU voor den luchtbeschermings dienst wacht hadden, De elsch tegen elk luidde daarom zes weken gevangenisstraf. De politierech ter veroordeelde tot vier weken gevangenisstraf. Van zijn vriend had J. H. E. te Leldschendam een werkjas gekocht. Die was van diefstal afkomstig, hetgeen E. niet wist volgens zijn verklaring. Hi) was 13 Jaar vriend met den verkooper geweest, en had niet verwacht dat die hem zoo tracteeren zou. De elsch was f. 40.boete subs. 20 dagen hechtenis; het vonnis f. 20.subs. 10 dagen hech tenis. Ter waarde van f. 55.aan pakjes vet en vleesch had IB. te Hlllegom van zijn patroon meegenomen, HU was bij het klaar maken van dc boodschappen voor de verleiding van dezen tUd bezweken. Dc officier elschte f. 75.boete subs. 6 weken hechtenis,, het vonnis werd conform de zen elsch, doch met gratiekans voor f.50.In Noordwljkerhout had J. O. N. ten nadecle van de gemeente Amsterdam een aantal boomstammen gestolen. HU werd conform den eisch tot f.25. boete subs. 14 dagen hechtenis veroordeeld. Mcj. I H. M. M. te Lelden was werkster in een studen- tenhuls, waar zij een klein warenhulsje met goe- I deren had gestolen. Drie maanden gevangenisstraf vorderde de officier waarvan 2 met gratiekans. De -echter gaf voor alle drie gratiemogelljkheid. Door .nlddel van een valschen sleutel had A. B. te Lel den kans gozlen een woning binnen te dringen, vaar hij distributiebescheiden had gestolen. De Jfflcier vorderde' drie maanden gevangenisstraf daarvoor; het vonnis werd vier maanden. Een ge- .neene streek haalde N P. S. te Rynsateywoude •it. Hij had gehoord dat een kat zoo lekker -maakte. Des avonds ving hij een kat. en trapte net zijn schoen het dier dood. Toen hem later .veer het eten van het dier werd afgeraden, gooide hij de kat voor de varkens: De officier vónd het ren schandelijke daad, en vorderde drie weken ge vangenisstraf, waartoe de rechter hem veroor deelde. Links: Op een Ita- liaansch vliegveld. Het scherp stellen van torpedo's, vóór deze aan de torpedo-vlieg tuigen worden beves tigd. (Orbis Luce-Hol land. m.) Rechts: De voetbal wedstrijd V.U.C.-Blauw Wit. - De V.U.C.-doel- man onderschept een aanval. (Polygoon-Meyer m.) ECHTPAAR DOOR KOLENDAMP GESTIKT. Zaterdagmiddag j.l.wilde de gehuwde zoon van een echtpaar, wonende in de Van Houwe- ningenstraat te Amsterdam, een bezoek aan zijn ouders brengen. Toen hij geen gehoor kreeg en de buren, desgevraagd, vertelden, dat beide bewoners zich-dien dag tegen hun gewoonte in nog niet hadden laten zien. terwijl daar enboven eenige rooklucht in het perceel was waargenomen, verschafte de man, die zelf lid van hét politiecorps is, zich met behulp van een collega, toegang tot de woning. Daar vond men de echtelieden de man is 66, de vrouw 64 jaar bedwelmd door kolendamp. Een onmid dellijk ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. HUIDENDIEFSTAL TE LAREN. De marechaussee te Laren (N.H.) is Zaterdag een ingewikkelde diefstal van schapenhuiden op het spoor gekomen, waarbij tal van personen betrokken zijn uit de gemeenten Hilversum, Laren, Blaricum en andere plaatsen. Het onder zoek in deze diefstal- en smokkelaffaire is nog in vollen gang, terwijl het zich laat aanzien, dat deze zaak nog een belangrijken nasleep' zal hebben. Zaterdag j.l. deed de Larensche marechaussee een inval in de woning van zekeren G. aan den Leemkuil, aldaar, en zij vond daar zeven scha penhuiden, die in beslag genomen werden. He't onderzoek wees verder uit, dat de huiden door G. gekocht waren van de gebroeders S., woon achtig te Hilversum, f.40.— per stuk. Een groot gedeelte van dit geld kon eveneens in be slag worden .genomen. ,De gebroeders S. werden daarna verhoord en dezen bekenden tenslotte dat zij de huiden had den gestolen bij zekeren C. te Blaricum, in ver- eeniging met een kostganger van dezen laatsten, zekeren K. Bij C. waren n.l. 16 schapenhuiden opgeborgen door P. K. uit Blaricum, die bij verhoor mede deelde, dat er niet 7 doch 8 huiden ontvreemd waren, zoodat er nog één zoek is. Het bleek voorts, dat P. K. de huiden gekocht had van iemand, die met vergunning van het rijkshuidenbureau handelde. De huiden had hy* klaarblijkelijk in den zwarten handel gebracht. Tegen de zes reeds genoemde personen is proces-verbaal opgemaakt. De acht nog restee- rende huiden zijn eveneens In beslag genomen. INBREKERS TE HILVERSUM IN ACTIE. In het afgeloopen weekeinde zijn de inbrekers te Hilversum weer druk" in actie geweest. Den grootsten buit troffen zij wel in de woning van P. B. aan de Tulpstraat, waar drie geldkistjes, resp. inhoudende f.600, f.400 en f.75 met waar depapieren werden gestolen,'terwijl in de werk plaats van een sigarenmaker aan de Kleine Drift o.m. 2000 sigaren en 25 kilo tabak wer den ontvreemd. Bij andere inbraken werden o.a. radiotoestellen, levensmiddelen en kleeding als buit meegevoerd. BUITENLANDSCH GEMENGD. BRITSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. De Brltsche berichtendienst meldt uit Mom treal. dat een vliegtuig der Britsche luchtmacht neergestort is. Daarbij kwamen zestien personen om het leven, onder wie twee leden der beman ning. NOORSCHE MINISTER OMGEKOMEN. By auto ongeluk. Minister dr. Gulbran'd Lunde, de chef van het Noorsche departement voor Cultuur en Volksvoorlichting,- is met zijn vrouw bij een auto-ongeluk aan de Romsdalfjord om het leven gekomen, ls officieel te Oslo medegedeeld. De minister was per auto van Aalesund, waar hij op een vergadering had gesproken, onderweg naar Andalsnes. In ^verband met den dood van den minister waren in Oslo alle bioscopen en schouwburgen gisteren gesloten. Minister-presi dent Quisling heeft minister Skancke belast met de voorloopige leiding van de zaken van het departement. DE ECONOMISCHE RECHTER STRAFT. H. J Willebrand te Lelden had een hoeveelheid vet gekocht zonder bon. Het was met veel, het geen den officier aanleiding gaf te volstaan met een boete van f. 40 subs 25 dagen hechtenis te elschen. De rechter legde f. 25 boete subs 25 dagen hechtenis op. Naar J. v.d. Leede te Llsse vertelde, dacht hij dat het slachten van lammeren was toegestaan,^ want men mocht ze ook houden. Maar de offloi^ vond dat verweer ongeloofwaardig, want een leder weet wel dat lammeren bij sphapen behooren, die Je zoo maar niet mag slachten. Volgens verdachte zou hij slechts één lam hebben geslacht, doch hij had eerst bekend dat het er meer waren. Daarom vorderde de officier acht maanden gevangenis straf. Na het pleidooi van den verdediger, veroor. deelde de rechter conforyi den elsch, doch zonder het onmiddellijk gevangen nemen. H. de Koning te Haarlemmermeer hielp 'bij clandestien slachten van de lammeren, hij had de dieren van de huid ontdaan. Dat was dus ook slachten, waarvoor de officier acht maanden gevangenisstraf elschte. Het vonnis werd zeven maanden gevangenisstraf. Voor f. 30 aan clandestien schapenvleesch had S. F. Barhhoorn te Llsse gekocht, waarvoor de officier f. 30 subs 30 dagen hechtenis elschte. Het vonnis werd conform dezen elsch. Eenzelfde straf voor een dergelijk feit werd opgelegd aan P. Mieloo te Llsse, terwijl ook de hulsvrouw L. C Karstens te Llsse het clandestien vleesch had gekocht, waar voor ook zij een boete van f. 30 subs 30 dagen hechtenis kreeg. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor M. had j: V. te Lelden een bankbiljet van f. 20 moeten wisselen. HIJ verdween met het geld, zcodat hij wegens verduistering terecht moest staan. Er was een. ongunstig rapport over hem, hetgeen de officier aanleiding gaf een maand ge vangenisstraf te elschen. waartoe de rechter ver oordeelde. Terzake diefstal van drank stond terecht J. L. B. E. te Wassenaar, die conform den elsch tot drie maanden gevangenisstraf werd ver oordeeld. Netjes had A. de H. te Hlllegom plank jes gelegd over de slangen die op den weg lagen, teneinde zijn gasgenerator van de auto schoon te maken. Doch v.ö. J. vond het noodlg net over het gedeelte 'te fietsen waar geen plankjes lagen. Daarover maakte de H. een opmerkRig, doch in- plaats van herhaling te voorkomen, reed v.d. J. er nogmaals overheen Toen werd de H. kwaad en gaf den dwarsboomer een stfvigen klap. Voor mishandeling 'werd hij na den elsch van f, 50, tot f 25 subs 25 dagen hechtenis veroordeeld. Een hoeveelheid hout was gestolen door W. L. v.d. B. omdat het volgens diens verklaring, zoo koud was. Hij werd tot f. 25 boete veroordeeld. Bij de Fa. Parmentler te Leiden had J. v. D. een half mud kolen en een paar kousen gestolen. Hij werd tot f" 25 boete subs 10 dagen hechtenis veroor deeld met kans op gratie. Tén nadeele van de .Rijkswaterstaat nam P. C. de H. te Oegstgeest eenige palen weg. waarvoor hij conform den eisch tot f. 25 boete subs 10 dagen hechtenis werd ver oordeeld. Wegens poging tot diefstal van hout kreeg C. H. S. te Leldschendam f. 10 boete subs 10 dagen hechtenis, met gratle-mogelijkbejd BEGRAFENIS VAN DR. F. J. LOS. Gistermorgen vond op de begraafplaats „Rhyn- hof" de begrafenis plaats van dr. F. J. Los, emeritus-predikant der Ned. Herv. Gemeente van Amsterdam, die.de vorige week op 77-jari- gen leeftijd te Haarlem overleed. Dr. Frans Jo hannes Los, werd 25 Juli 1865. te Leiden gebo ren. In 1892 promoveerde hij aan de Rijksuni versiteit alhier tot doctor in de theologie op een proefschrift getiteld: „Wilhelmus Brakel". Op 15 Mei 1892 aanvaardde de thans ontsla pene het predikambt by de Ned. Herv. Gem. van Bruchem, van waar hij in 1897 naar Alk maar vertrok. Achtereenvolgens was hij predi kant te Barneveld, Koudekerk a. d. Rijn (1906 1916) en Amsterdarri. Deze laatste gemeente heeft hij gediend tot aan zijn emeritaat, dat hem op 31 Oct. 1937 eervol verleend* werd. On der de aanwezigen merkten wij o.a. op: dr. G. Oorthuys, uit Amsterdam, ds. A. A. de Geus uit De Bildt. A. v. Egmond uit Koudekerk a/d. Rijn, kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente aldaar en J. de Nie uit Leiden, oud-voorzitter van „Prediker", waarvan de overledene oud bestuurslid was. Toen de kist in de aula was geplaatst las ds. H. Bakker uit Amsterdam enkele verzen uit Ps. 39 en een gedeelte uit Openbaring 21. Ds. A.' A. de Geus uit De Bildt herdacht den overledene als geleerde, predikant en mensch, terwijl namens den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente en namens het Ministerie van Predi kanten te Anlsterdam het woord wérd gevoerd door dr. G. Oorthuys en vervolgens door ds. D. T, Los, uit Deventer, zoon van den overledene. Daarna werd het stoffelijk overschot graf waarts gedragen en in het familiegraf bijgezet, waarna de oudste zoon van den overledene dank zegde voor de betoonde belangstelling. Ds. H. Bakker, Ned. Herv. Pred. te Amsterdam, .ging vogr in gebed en bad het Onze Vader. HANDELSREGISTER K v. K. Nieuwe inschrijvingen: Firma J. P. van Berge Henegouwen (Beper kende Bepalingen) Aalmarkt 12, Leiden, radio techniek, handel in radio-toestellen en onder - deelen. Vennooten: Wed. M. H. van Berge Hene gouwenJansen en L. A, van Berge Henegou wen, Leiden,, H, Romijn én Zoon (Beperkende Bepalingen) Raadhuisstraat 51, Alphen a. d. Rijn, schippers- bedryf. Vennooten: H, Romyn en J. Romyn, Alphen a. d. Rijn, Wijzigingen: Gebroeders van Hoeken's Houthandel, Waard 7, Leiden. Dè heef L.-van Hoeken heeft mét ingang van 1 Juli 1942 opgehouden beheerend vennoot te zyn, blyvende hy echter voor het ge heel aansprakelyk firmant. Textielgoederen Handel „De Katoenbaai" voorheen N. Kloots, Haarlemmerstraat 45, Lei den. De zaak is dd. 1 Sept. 1942 omgezet in een vennootschap en commandite onder den naam: N.V. Textielgoederen Handel Maatschappij „De Katoenbaai" vJi. N. Kloots. Beheerend Vennoot: A, J. F. Eichhorn, Leiden. Aantal yennooten bij wyze van geldschieter: één. C. Wagemaker, Hooge Morschweg 57, Leiden, commissiehandel in aardappelen. De zaak is d.d. 1 Jan. 1942 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma Cent Wagemaker en Zoon (Beperkende Bepalingen). Vennooten: C. Wagemaker en C. Wagemaker Jr., Leiden. De Vereenigde Nederl. Makelaarsbur. Eigen Haard, Boonstraat 11, Oegstgeest. Nieuwe Ven noot: A. E. Witmans, Oegstgeest. Firma F. Zwetsloot, Kanaalstraat 58, Lisse, kruidenierswaren. Uittredend Vennoot: F. C. J. Zwetsloot, Lisse, dd. 1 Oct. 1942. Het bedryf wordt onder den ouden naam .voortgezet door den vennoot P. Zwetsloot, als eenig eigenaar. Zondag as. herdenkt de heer F. Swanen- burg, wegwerker alhier, den dag. dat hij vóór 25 jaren by de Ned. Spoorwegen in dienst trad. KATWIJK AAN ZEE Ouderavond Herv. School V Deze ouderavond werd gehouden in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Ds. P. Pras liet zingen Ps. 138 vers 1, las Spreukén 8 van vers 39 af tot Spreuken 9 vers 11 en ging voor ln gebed. Spr. gaf êen beschouwing van het voorgelezen Schriftgedeelte ln. verband met de opvoeding van het kind. Het hoofd der school, de heer P. v. d. Laan, wees. aan de hand van modellen, op het belangrijke van de Bijbelsche lessen op de Chr. School. De heeren L. Haasnoot en J. Haasnoot gaven eenige piano- en vioolnummers ten beste. Na het zingen van Gezang 22 las de heer v. d. Laan enkele Chr. gedichten voor en ae heer H. J. de Groot een stuk proza. Ds. Pras dankte een door FRANZ WENDELMUTH. Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR, (29 Toen hij in de kamer terugkwam, viel het hem op, dat de man wat zenuwachtig en ge jaagd scheen te zyn. Hij nam het laken van den schilder aan en spreidde het over het doode lichaam uit. Toen wendde hy zich wee? tot Homan: „Neemt u, de lamp en laat my de voetsporen zien!" De jongeman deed wat hem bevolen werd, maar toch kon hy een zekere antipathie tegen den man niet onderdrukken. Kwam het door zyn afstootend uiterlijk, of door zyn heesche. Tjevelende stem? Ze gingen in de naastliggende - kamer, waar Homan de lamp hoog boven zyn hoofd hield, zoodat de ander de sporen in de stoflaag dui- delyk kon waarnemen. „Mooi, ik heb het gezien", zei hij. terwyl hy een poosje zwijgend naar de indrukken bleef staren. „Hebt u ook nog op andere plaatsen die voetstappen gezien?" ..Alleen in de kamer, waar het lyk ligt", antwoordde Piet „maar daar zyn ze door het vele heen en weer loopen vrijwel uitgewischt". De pseudo politieman knikte onverschillig en keek opnieuw naar de sporen. Nog even zweeg hy nadenkend, toen hief hy plotseling met een ruk het hoofd op. ..Breng my water om myn handen te was- schen. Ik heb den doode aangeraakt begrypt u? U zult toch wel water in huis hebben?" „Natuurlyk!" lachte de ander. Hy zette de lamp op tafel en ging naar de keuken, hoe wel de duisternis nog,slechts, weinig door den komenden dag was verdreven. Hij had dezen weg echter al zoo mkwijls geloopen. dat hij meende, hem wel met gesloten oogen te kunnen vinden. Hij vulde een schaal met water, dat hij den vorigen avond uit den regenput achter het huis gehaald had. Een stuk zeep haalde hij uit I een bakje en een handdoek legde hy over zynl arm Door de vestibule ging hij terug. De deur van de kamer, waar de man op hem wachtte stond op een kier. Merkwaardig stil was het daar en toen hy de deur met zijn voet open stiet, zag hij dat het vertrek leeg was. Alleen de lamp stond nog op tafel en brandde. „Hallo!"., riep Homan een paar maal, maar hy kreeg geen antwoord. De frissche morgen wind kwam door de openstaande voordeur naar binnen, hoewel Piet zeker wist. dat deze zoo even nog gesloten was geweest. Het buitenlicht scheen vry en vroolijk naar binnen in de gang. In het Oosten scheen de hemel in vlammen te staan, maar de jongeman zag het niet. Hij staarde verwezen naar de plaats waar zooeven nog ontelbare voetsporen in het stof te zien waren geweest. Ze waren alle uitgewischt en wel in de weinige minuten, dat hij naar de keuken was om water te halen. Piet Homan wist niet, wat hij er van denken moest. De vreemdeling had zich voorgedaan alk politieman, ofschoon Piet hem allesbehalve sympathiek kon vinden, maaf hy kende nog niet zoo goed het karakter van de eilandbewoners, meende hy. I Nogmaals riep hy, maar toen hy ook ditmaal geen antwoord kreeg, besloot hij, zelf een onder zoek naar den man in te stellen. Het huis was geheel verlaten, geen sterveling was te vinden dan hyzelf en het lyk. Verwonderd schudde Piet zyn hoofd en ging nadenkend in den leunstoel zitten. Ky keek door het venster en eensklaps doorvoer hem een schok. In de ver té tusschen de duinen- by het strand, ontwaarde hy den man, die met haastige passen voortliep, maar Homan voelde niet veel lust, zich verder met hem te be moeien. Hij dacht erover na, wat hem te doen stond. Het lyk kon hier niet blijven en de politie moest gewaarschuwd worden. Die twee zaken moesten het allereerst af gewerkt worden en vyf minuten later was hy 'op weg naar de Bonus, die reeds heel vroeg van zou steken. HOOFDSTUK XII. Commissaris Peeters scheen zich zoo ernstig voor het geval St. Anthonius te interesseeren, dat hij zich nog laat in den middag naar het Amstelhotel begaf, om persoonlyk met den in specteur over de zaak te spreken. Hans Wildschut zat aan zyn schrijfbureau te werken, terwyl de kleine Yen bezig was, den koffer van zyn meester aan een grondige in spectie te onderwerpen. Hy had de kleeding- stukken eruit genomen en netjes over een stoel gehangen. Op dit oogenblik was hij bezig, de plooien in de pantalon met een electrisch strijk ijzer een onberispelyken vorm te geven. „Hallo, mynheer Peeters!" riep Wildschut vroolijk, toen de bezoeker op zijn „binnen" de kamer betrad. ,.U komt zeker met verbazing wekkende mededeelingen? Ga zitten alstublieft". De commissaris véegde zich met een bloed- rooden zakdoek het zweet van zyn voorhoofd. Het is ontzaglijk heet buiten", steunde hy, .maar ik zeg maar zoo, je moet wat over hebben voor de goede zaak. nietwaar? Kyk eens aan, daar ben ik zelf maar gekomen om je de telegrafische berichten uit Londen en Zweden te brengen". Nadruk) verboden) (Wordt vervolgd). 2-1 heden: Jeruël (le Groenesteeg 16)Bltbèllezlng 7.3# uur nm. Morscnweg 59: Stadsevangelisatie te 7 Va u. n.m. Stadszaal: Revue ..Het laatste nieuws". iy2 uur Woensdag. Marekerk: Sprekers ds^ Pop en prof. Bakhuizen v. d. Brink. iy2 uur nam. Stadszaal: Revue „Het laatste nieuws", 2y2 en iy2 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te^elden wordt van Zaterdag 24 October 20 uur tot Zaterdag 31 October 8 uur waargeno men door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheld" Hooigracht 48. Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsehe Apotheek. Raadhuispark 8. Tel. 26274. VOETBAL. DISTRICTSELFTALLEN VOOR DEN TECHNISCHEN DAG. Zondag 8 November zal, zooals reeds is gepu bliceerd, weer e6h technische dag voor de voet ballers worden gehouden. In Groningen op het terrein van Be Quick zal Noord tegen West spe len en op het terrein van NAC ln Breda Zuid tegen Oost. De districtselftallen voor deze wed strijden zijn als volgt samengesteld: West: doel Kraak (Stormvogels), achter: Louwe (Xerxes) en v.d. Heyde (Feljenoord). midden: Poulus (VSV). Kuppen (Feljenoord) en Stljger (Blauw Wit), voor: Draeger (Ajax). v.d. Vogte (HBS). Dumortler (DOS), Smit (HBC) en B. de Harder (VTJC). Noord: doel: van Dorst (Velocitas) achter: J. Lenstra (Heerenveen), en Pienter (Be Quick), midden: Hogenblrk (Be Quick). Kammeyer (Be Quick) en Blom Jr. (LSC), voor: Drenth (Leeu warden), Jonkman (Heerenveen), Pals (GVAV) A. Lenstra (Heerenveen) en Bottlnga (Be Quick)! Zuid: doel Sarris (SW), achter: Blom (NAC). en Schampers (Eindhoven), midden: Pelllkaan, (Longa)van Gemert (Eindhoven) en van Ier- lant (Willem 2). voor: v.d. Heyden (Eindhoven). Bogers (Plcus), van Roessel (Longa), Berenschot (NAC) en van Beek (BW). Oost: doel: Steinvoorte (Quick), achter: Na gels (Enschede), en Jansen (Wageningen)mid den: H. Koopman (Go Ahea$), Gabriels (AGOW) en Wanningen (Heracle*)., voor: Lodensteyn (NEO), Engelsman (Quick) ten Duls (Enschede). Wiskamp (NEC) en Jaarsma (Heracles). DAMMEN. NEDERL AAGW EDSTRIJD A.D.C. In den nederlaagwedstryd tegen Amlcltla. uit Loosduinen, heeft A.D.C. zich goéd geweerd, hoewel zij met vier Invallers uitkwam. Na een goed uur hadden de gasten een 73 voorsprong, doch daarna kwam de spanning. Ruytenburg maakte er 7—5 van en Oosterom 77. De laatste drie partijen wérden onder groote spanning remise, zoodat de einduit slag 1010 werd. DAM VEREENTGING „VOORSCHOTEN" De uitslag van de 5e ronde van de bordenwedstrijden Muldt als volgt: Hoofdklasse: J. v. BemmelenP Hakker 11; G. v. BemmelenW H. J. Ju 20; J. Zuyderduyn S. v.d. Mey 11; 2e tiental: W. v.d. KrogtJ. A. Baars 20; c: Bins—S. Solleveld 0—2; G. H. Oostergo—Th. Kooijmanl1; K. JuW. v. Egmond 20; 3e tiental: J. ZonneveldJ. den Hollander 20; I. RomeinS. Mens 20; J. NederhofP. Brog- gaar 2—0. ALPHEN a.d. RIJN Te Amersfoort slaagde voor het diploma vakbekwaamheid Kantoorboek handel mevr. J. v.d. Hulst—Markx alhier. Jaarvergadering „Groene Kruis" In het wykgebouw werd de Jaarvergadering gehouden van de afd. Alpnen van het Groene Kruis onder voorzitterschap van den heer J. A,. v. d. Lee. Uit het jaarverslag van den secretaris over 1941 bleek dat de flnancleele toestand der afd. niet onbevre digend was. Hét ledental was van 1522 tot 1834 gestegen; ook het materiaal bevindt zich 'ln goeden toestan,d. Niet minder dan 1499 keer werd het materiaal uitgereikt. BIJ het. -consult; bureau waren 168 kinderen ingeschreven met ruim 1300 consulten. Het# bestuur dankte voor de vele en goede prestaties van de zusters der Chr. wijkverpleging. Het Jaarverslag van den penning meester gaf aan als ontvangsten f. 4146.67. uit gaven f. 4139.03. batig slot aldus f 7.59. Deze rekening werd goedgekeurd. De begrooting 1943 werd vastgesteld met een geraamd batig slot van f 70.De aftr. bestuursleden dr. F. C. Nieuwen^ huyzen, W. Braber en K. Tolk werdeh herkozen! Tot afgevaardigden naar de alg. vergadering wer den benoemd Zuster Sandwljck, mevr. v. d. Meer en als pl.v. de heer J. P. Liefhebber. Dank werd gebracht in het verslag van de materlaalcommls. sle aan de magazijnmeesteres voor de keurige verzorging van het materiaal. Hierna sluiting. BOSKOOP Bekroning De afdceling rozen- commissie der Vereen. .Hoorn- en Plantenbeurs" heeft na herhaalde keuring, een certificaat eerste klasse toegekend aan de nieuwe roos. Mevrouw Elisabeth Doorenbos, eigenaar de heer F. van der Velde alhier. Dankbetuiging In verband met het verdrin ken van een Duitsch soldaat in de Gouwe alhier, maakt de burgemeester op verzoek van den Orts_ kommandant het volgende bekend: ,Jch spreche allen 'Elnwonern Boskoops. die sich um die Rettung des am 19-10-42 ertrunke- nen Soldaten bemüht haben. melne Anerken- nung and melnen Dank aus". De gemeenschap „Vreugde en Arbeid" van het Nederlandsche Arbeidsfront zal op Woensdag 28 October a.s. in de zaal van het IJ.K. vereen.-ge- bouw een cabaret-voorstelling geven. Onze plaatsgenoot, de heer C. P. Driesprong, slaagde te Rotterdam voor het candidaatsexamcn Econ. Wetenschappen. WAPDINXVEEN Ziylveren jubileum Op 1 November a.s. zal de gasfabriek 25 jaar ln het beheer zijn der gemeente Op dien dag zullen tevens vier jubilarissen 25 Jaar op de fabriek werkzaam zijn. t.w. de heeren Jac. Bitter (direc teur), E. Lammertse (fabrieksbaas), W. van der La£k (chef-fitter) en M. W. Schildt (metcrop- nemer-lncasseerder) Onze plaatsgenooten T. Ververs. P. Raven- stein en J. Stolker z(jn geslaagd voor het diplo ma machineschryven. ieder voor de medewerking. Na het zingen van Ps. 25 vers 2 en 6. sloot ^e heer v. d. Laan met dank gebed. waarna -emeenschappelljk staande werd ge zongen: ..Zijn naam moet eeuwig eeT ontvangen'-'. LEIDSCIIENDAM Ten nadeele van den land bouwer N. aan den Stompwykscheweg ls 's nachts een drietal schapen uit het land gehaald en in een ln hetzelfde land staande sghuur geslacht. Het onderzoek ls in handen van dè marechaussee. LISSE Geslaagd voor het examen Wiskunde L.O. de heer J. Montagne alhier. - VOORSCHOTEN" Wolhanclkrab gevangen De heer J. T.. alhier, heeft by het vlsscnen ln water langs de Horstlaan in een fuik een wol- handkrab gevangen van flinke grootte. ZEVENHOVEN Tot voorzitter der Chr. Jonge mannen Vereeniging ..zyt Getrouw" is benoemd de heer T, v. Woudenberg.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2