Weer elf schepen in den grond geboord A.S.C. I-U.V.S. I LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 18 Augustus 1942 BEKENDMAKING TANDH. INRICHTING Duitschland strijdt voor Europa Extra bericht Vorderingen in den Kaukasus Vijandelijke aanvallen afgeslagen Congres van sportjournalisten Stadsnieiltvs Buitenland BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN BEURSOVERZICHT TEGEN PIJNEN frg^ MARKT [pffe BERICHTEN F amilieberichten OFFICIEELE KENNISGEVINGEN TO MIDDENSTANDSDIPLOMA. Examenopleiding Ph. G. L. v. d. REIJDEN NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS SPAARBANK H.H. REIZIGERS Middenstands- Diploma Hoogstraten's Boekhoudbureau DE ZWARTE HANDEL LOKT VOETBAL WEDSTRIID Abonneert U op hetLeidsch Dagblad Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: Duitsche dulkbooten hebben opnieuw in de laatste 24 uur 11 schepen, die in convooi voeren of afzonderlijk reisden, op den Atlantischen Oceaan, de Noordelijke IJszee en de Mlddellandsche Zee, met een totalen inhoud van 72.000 b.r.t., verder een hulpkruiser van 12.000 bj-.t. benevens twee met troepen beladen schepen in den grond geboord. Het opperbevel der Duitsche weermacht fjelt verder mede: „In het gebied *Van den Kaukasus wordt de aanval van Duitsche troepen en die der bond- genooten met succes voortgezet tegen hardnek- kJgen vijandelijken tegenstand, onder moeilijke terreinsomstandigheden en bij tropische hitte. In de havens langs de kust der Zwarte Zee syn door bomtreffers 12 kustvaartuigen voor het vervoer van munitie zwaar beschadigd. In de N.O. lus van de groote Donbocht zijn vol gens de tot dusverre ontvangen rapporten bij de aanvallen van 15 tot 17 Augustus meer dan 12.300 gevangenen gemaakt en 47 pantserwa gens en 252 stukken gschut buitgemaakt of vernietigd. De zuivering van het terrein duurt voort. Ten Oosten van Wjasma werden verscheidene vijandelijke aanvallen, deels in tegenaanvallen, afgeslagen. In het gebied van Rzjef viel de vijand opnieuw op verschillende punten met sterke afdeelingen infanterie en pantserforma ties aan. Alle aanvalln werden afgeslagen. Se dert 30 Juli zijn bij deze zware afweergevech- ten In voorbeeldige samenwerking met afdee lingen der luchtmacht in totaal 1068 pantser wagens vernield. Ook in de Noordelijke zone van het front mislukten verscheidene plaatselijke aanvallen van den vijand. De_Finsche luchtmacht heeft in luchtgevechten 11 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. In den nacht van 16 op 17 Augustus is het in het Kanaal tusschen Duitsche mijnvegers eri" Engelsche motortorpedobooten tot een ge vecht gekomen, waarbij een vijandelijke motor torpedoboot zoo zway beschadigd werd, dat zij verloren geacht kan worden. Een Duitsche boot is niet teruggekeerd. Verdragend geschut der marine bracht een door mijnvegers in brand geschoten vijandelijk schip tot zinken. Bij overdag ondernomen storingsvluchten bo ven West- en Noord-Duitschland en boven het bezette gebied in het Westen verloor de vijand In luchtgevechten 5 vliegtuigen. In den afgeloopen nacht heeft de Britsche luchtmacht West-Duitsch gebied aangevallen. In woonwijken van de stad Osnabrueck werd materieele schade en schade aan gebouwen veroorzaakt. De burgerbevolking leed verliezen. Drie der aanvallende bommenwerpers werden neergeschoten. Overdag en des nacht heeft de Duitsche luchtmacht voor den oorlog belangrijke instal laties aan de Zuidkust en in het Zuidwesten van Engeland met brisant- en brandbommen aangevallen. Er ontstonden verwoestingen en branden. REDE VAN PROF. VAN DAM. Met een korte rede, waarin hy doel en stre ven van het eerste congres van sportjourna listen uiteenzette, heeft de heer P. J. van Meg- chelen, voorzitter van het Verbond van Neder- landsche journalisen, dit congres te Valkenburg (L) geopend. Een dertigtal vooraanstaande sportjourna listen is hier in het schoone Zuid-Limburg bijeen om te luisteren naar causerieën van autoriteiten op het gebied van sport en licha melijke opvoeding en om daarna yan gedachten te wisselen. Als eerste spreker trad op prof dr. J. van Dam, secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en kuituurbescher ming, die onder zijn gehoor o.a. telde den heer Max Blokzijl, leider vam de afdeellng perswe zen van het departement van volksvoorlichting en kunsten, den heer Van Groningen a Stuling gevolmachtigde voor de sport en R. J. Huyts, leider van het Persgilde. Uit den aard der zaak zag prof Van Dam te sport, die onder zijn departement ressorteert, rooral van regeeringszijde. Hij wees op het ver band, dat moet bestaan tusschen de overheid en de sport. Uit hoofde van drie redenen moti veerde hij het ingrijpen van den staat in de sport: 1. de sport vereenigt vele menschen tot een gemeenschappelijk doel en is dus politiek. 2. de lichamelijke en dus ook de geestelijke choonheid van een volk ls slechts mogelijk door een intensieve sportbeoefening. 3. de nationale sport representatie van Neder land in het nieuwe Europa ls volksbelang en dus staatsbelang. Dieper ingaande op het eerste punt zette prof. van Dam nóg uiteen, dat sport verbon den moet zijn, niet met de politiek van allen dag, niet met de partijpolitiek, zooals ook he den ten dage nog veel voorkomt, doch met de politiek van de groote lijn. Nationaal moet de sportpolitiek zijn in den waren zin des woords en de politieke constel latie van vroeger moet ver uit de sport verwij der worden. Een belangrijke stap op dezen weg is reeds afgelegd door de unificatie van de sportbonden onder het motto: één tak van sport, één bond, hetgeen tevens een voorname stap beteekent in de richting van de volksche eenheid. Niet in het staatkundige, maar in het volk sche beginnen zich de lijnen reeds duidelijk af te teekenen. Ten aanzien van de lichamelijke weerbaarheid van ons volk is het ingrijpen van de overheid in de sport noodzakelijk en voor de hand liggend. Het is een eminent belang van den staat, den hioeden werker weer klaar te maken voor zijn taak van den volgenden dag en daarin ligt voor de sport een groote taak. Vooral financieel kan de regeering in dezen veel werk verrichten door het beschikbaar stel len van subsidies, voor het aanleggen van sport terreinen, sintelbanen, zwembaden en het op richten van en sportschool, waar sportleiders worden geschoold. Dat Nederland zich in Euro pa een nieuwe en belangrijke plaats moet ver werven is evident en dat daarbij de Interna tionale sportrepresensatie een belangrijke rol kan spelen, is eveneens duidelijk. Hierbij zal dus de staat te letten hebben op de individueele sportprestaties der kampióenen. In dit verband herinnerde prof. van Dam nog aan zijn onder houd met den Rykssportführer Von Tscham- mer und Osten, waarbij hy o.m. de oprichting van een Europeeschen sportbond ter sprake Dit alles is nog toekomstmuziek, doch spreker was er van verzekerd, dat Nederland in die Europeesche sportgemeenschap de plaats zal innemen, die het toekwam. DE KINDERBIJSLAG. De hoofdafdeeling rechtsbescherming van het Nederlandsche Arbeidsfront vestigt er met na druk de aandacht van de belanghebbende ar beiders op, dat de medewerking aan de uit voering van de kinderbyslagwet in hun eigen belang dringend gewenscht is, Reeds zyn in sommige gevallen de aanspraken op kinderby- slag verloren gegaan, omdat geen tydige aan vraag werd gedaan. Op grond van artikel 82, 2e lid verjaart de rechtsvordering wegens uit- keering na verloop van vier maartden. Dit be teekent, dat byv. een aanvraag om kinderby- slag voor de maanden Januari, Februari en Maart uiteriyk in Juli aanhangig kan worden gemaakt. Het reeds hierom dringend gewenscht het verzoek met gebruikmaking der voorgeschre ven formulieren op tyd te doen. Het is echter eveneens van belang, dat deze formu lieren juist worden ingevuld en dat aan ver zoeken van de zyde der uitvoerende organen tot aanvulling van onvolledig Ingevulde formu lieren gevolg wordt gegeven. Weigering van kinderbyslag kan nameiyk eveneens geschieden indien de arbeider geen redelyke medewerking verleent tot het verkrygen van Inlichtingen, welke voor een juiste beoordeeling van het recht van kinderbyslag noodig zyn. (art. 73, le lid). Tenslotte zy de aandacht erop gevestigd, dat een toegekende uitkeering, die niet is ingevor derd binnen viermaanden na den eersten dag der betaalbaarstelling, niet meer wordt uitbe taald. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN ZEVENHOVEN. De heer J. M. H. L. Hoynk van Papendrecht die tot burgemeester van Zevenhoven benoemd is, werd op 28 Februari 1897 te Den Bosch ge boren, waar hy de HJ.S. heeft doorloopen. Na een studie in Utrecht werd hy in 1919 benoemd tot secretaris van den directeur der gemeente lijke licht- en waterbedryven te Den Bosch. De heer Hoynk van Papendrecht heeft zich veel op het gebied van voetbal bewogen en Is o.m. 15 jaar scheidsrechter van de N.VJ3. ge weest. Hij is RK., gehuwd en vader van een kind. EXAMENS ZIEKENVERPLEGING. Voor het staatsexamen voor ziekenverpleging slaagde van het St. Elisabets Ziekenhuis: zus ter Cyrilla (M. J. A. Horsten), zr. Engelmunde (C. Th. M, Speet)zr. Felicitas (J. M. Elands) zr, Lamberta (C. Verlaan)zr. Launa (M. C. Oosterveer); zr. Ludovica (J. G. W. Groos); zr. Prisca (C. A. Maas); zr. Rosalia (M. J. Plas- meyer) en zr. Veneranda (P. J. Broekhof). Afgewezen geen. CHURCH1LLS BEZOEK AAN MOSKOU. De Londensche correspondent van Svenska Dagbladet meldt, dat het officieele communi qué over Churchills bezoek aan Moskou te Londen gepubliceerd is eerüge uren nadat „door een vreeseiyke fout van de Amerikaansche cen suur" de aangelegenheid in de Vereenigde Sta ten bekend was geworden. De correspondent meldt, evenals die van de Stockholms Tidningcn, dat het waarschynhjk Churchills voornaamste doel was, Stalin er op voor te bereiden, dat van een tweede front in den vorm van een landing in West-Europa dit jaar niets meer kon komen. De Stockholms Tidningen schryft bovendien, dat het Engel sche volk niet meer aan een tweede front ge looft en door het zwygen van het communiqué daarover zyn meening bevestigd ziet. Men is te Londen steeds meer tot de overtuiging ge komen, dat de wapening der Westelyke mo gendheden nog niet het stadium bereikt heeft, dat een dergeiyke onderneming kans op succes zou geven. Churchill heeft er waarschyniyk ook op aangedrongen, dat de Sovjetambassa deurs te Londen en Washington een gereser veerde houding aannemen, omdat zy tot dus verre een propaganda voor het tweede front gevoerd hebben, die voor de regeeringen van Engeland en Amerika zeer lastig geweest is. Een voortzetting van die propaganda zou ver deeldheid in de openbare meening veroorzaken en de positie van Churchill en Roosevelt onder mijnen. Of Churchill in dit opzicht succes heeft gehad, zou moeten biyken uit de uitlatingen van Maisky en Litwinof in den komenden tyd. (Interinf.) De nieuwe reis van Churchill naar heb bui tenland wordt door de Britsch-Amerikaansche pers belicht als de belangrykste oorlogsge beurtenis tot dusver. Wel ls de Londensche pers thans teleurgesteld over het communiqué van Downingstreet. Men kan werkeiyk niet veel uit dit communiqué opmaken, zoo klagen de bladen. Zelfs de Times duidt in zyn eerste hoofdartikel over het bezoek van Churchill aan Moskou aan, dat „geenerlei terstond tastbare resultaten" te verwachten zyn. Het blad, dat zich zeer gereserveerd uitdrukt, geef echter toe, dat de angst over de algemeene oorlogsontwik - keling Churchill naar Moskou heeft gedreven. De Times schryft: de beteekenis van de on derhandelingen van Moskou kan niet alleen gezien worden in het licht van den strategi- schen toestand van het oogenblik in Rusland, die is zeer ernstig, maar het voornaamste oor- logstooneel komt steeds nader by de gebieden, waar Britsche strydkrachten staan, nl. het Na- bye Oosten. Iedere stap,, dien de Duitschers vooruitkomen, beteekent thans een vergroote bedreiging voor de Britsche strydkrachten in het Nabije Oosten, ook al „openen zich moge lijkheden op een vergroote samenwerking". De Times besluit echter met te zeggen: men moet aannemen, dat het wederzydsche begrip niet zoo volledig en succesvol is geweest als wen- scheiyk gèwëest £oü zyn. waarvoor echter beide partners verantwoordeiyk gesteld moeten wor den. (Interinf). GEBOREN Catharlna Elisabeth, dr. van: M. Vreeken en C. E. van der Meel Cornelia, dr. van C. Stavleu cn J. van Gorsel Hendrik, zn. van H. de Vrij en C. Castelaars Johanna Amelia, d. van M. Bronsgeest cn C, J. van Wagenlngen Margaretha Johanna Jacoba, dr. van G. de Jong en, M. van Vegten Abraham Gerard us. zn. van A. G. van Leeuwen en P. M. Hoek Hugo Chris tian. zn. van C. H. Knook en C. Bouwman Hendrik Maarten, zn. van w. wijnnobel en T van Duljvcnvoorde Adriana, dr. van C. van den Oever en K. de Wit Catharlna Maria, dr. van E. Glesen en K. van der Holst Cornells, zn. van L. Groenenboom cn H. C. de Mey Pleter, zn. van P. Meijer en S. J. M. van Vliet Dirk Arend Jan, zn. van H. W. de Mooy en A. J. Modderkolk Dirk Cornells, zn. van D. C. van Delft en J. van Steenbergen Dirk, zn. van J. van der Kaay on E Slnteur Johanna Gecrtrulda Her- mina, dr. van G. Zwlers en W. R. Veenema Hendrik, zn. van C. G. van den Berg en A. Schou ten. ONDERTROUWD J. J- van der Hulzen, Jm. 25 J. en H. vaji Wensveen, jd. 22 J. J. Chaudron Jm. 24 J. en J. Betgen, Jd. 23 j. B, Warners, jm. 38 J. en G Lepelaar Jd. 35 j. AMSTERDAM, 18 Augustus. De handel was heden kalm. Enkele speciali teiten veroorzaakten echter een flinke beweging. De stemming was vast. De aandacht werd weer in de eerste plaats getrokken door Unielevers die de opwaartsche koersbeweging onverminderd voortzetten. De koers liep vandaag op van 205 V4 tot boven 208%. Calvé's werdeh ook tamelyk druk verhandeld waarby een flinke koersverbe- tering werd verkregen. Philips was kalm, een paar punten hooger. Van Berkels en Aku's pryshoudend, weinig ver anderd. Voor de minder actieve Industrie aan- deelen bestond goede belangstelling. Olie's open den op 392% of 4 punten boven de vorige top- pryzen. Scheepvaartunies, Vaarten en JapanUJnen konden zich wederom iets verbeteren, Booten waren mede iets hooger, Amsterdam Rubbers waren iets hooger, de minder courante soorten goed pryshoudend. Tabakken weinig gewyzigd H.V.A.'s waren van eenige procenten beter. Vorstenlanden waren wat hooger. Overige In dische aandeelen waren goed gestemd. De Nederlandsche Staatspapieren waren goed pryshoudend. weinig veranderd. De nieuwe 3^% obligatiën Nederland stegen tot 101%. Indische obligatiën prijshoudend. Gemeentelijke en provinciale leeningen lagen weer goed. Pandbrieven onveranderd. Prolongatie 2 1/4 o/0. Toga!, de wereldvermaarde tabletten tegen Rheumatiek, Ischias, Hoofd-, Spier- en Zenuwpijnen. Togal geeft baat waar andere middelen falen» terwijl Togal volstrekt onschadelijk werkt. Koopers van Togal-tabletten, die geen leege flacon kunnen inleveren, worden verzocht genoegen te nemen met Togal- tabletten in nood-verpakking. BOSKOOP, 17 Augustus Coöp. vereen. „De Boskoopsche velling". Rozen per bos: Orangé- Trlumph 50—78; Doius Rijkers 66—1.26: Florex 90—1.70; Rosalandla 80—1.40; Else Poulsen 1.00— 1.48; Briarcllf 80—1.20; Butterfly 90—1.60; Edlth Helen 1.10—1.60; Rosa-Mudi 78—92; Ellen Poul sen 96; Vlerlanden 1.802.80; Better Times 90; Pechtold 1.00—1.60; Wendlarid 1.10—1.40; Hadley 2.20—3,20; Queen Mary 60—94. Diversen per bos: Clematis, mevr. le Coultre 2.10—2.40; ld. Durandl 95; ld. Pnns Hendrik 90— 1.70; Llatrls 13—22; Lelies 1.70; Floks 12—15; Gladiolen 5670; Clepeas 15—22 ct.; Chrysanton gr. bloemig 2.60. KAT WIJ.: AAN DEN RIJN. 17 Aug. Groen- tenvelling: Vroege aardappelen: Groote f. 5.70r Drielingen f. 3.50 prr K- kg.; Doppers f. 12.80—16; Prlnc.boonen f. 17.6022.Snljboonen f. 12.80 16.—; uien f. 4.806.—; Sla per 100 st. f. 1.20— 1.50; Bospeen f. 4.10—5.Bloemkool I f. 13.80 14 idem H f. 10.2011.—. Prei f. 2.90—3.50; Kroten f. 3.*04.Peen per kist f. 1.301.40, LEIDSCHENDAM, 17 Augustus 1942 Coöp. Tuinbouwveiling „Veur en Omstreken. Komkom mers 1 A 13.50; le soort 11.—; 2e soort 8.50; 3e soort 5.50; uitschot 8per 100 kilo; Kropsla le soort 2.2e soort 1.50; Stoofsla 7.Peen 5. Bloemkool 1 A 14.—; le soort 11.—: 2e soort 8.—; 3e soort 5.50; uitschot 2.20; Koolrabi le soort 3. 2e soort 2.50, Spitskool 3.50; Roode kool 4.50; Witte kool 3.Savoye kool 4.50; Boerenkool 4.50; Herfstkool 8.50; Kroten 4.Tomaten midden 8.50; groote ronde 8.50, 2c soort 8.50; 3e soort 8.50; bonken 6 50; kriel 3.50; rijpe 8.50; Andijvie 7 per 100 kilo; Spinazie 10.— per 100 kilo; Postelein 13.Rabarber 5.per 100 kilo; Snlj boonen 16.Pronkboonon 11Spercioboonen 16.Radijs 1.80; Peterselie 3.Prei 3.50; Scl- dery 2.50; Peulen 16.Tulnboonen 6.Dop erwten 16.Meloenen 22.32- Druiven 35. 37.5040.—; Perzik 2—816—30; 25,— per 100 kilo; Paprika 17 NOORDWIJKERHOUT, 17 Aug. 1942 Velling .De Eendracht". Snljboonen f. 1.201.70; Hoeren- boonen f. 1.702.60; Tulnboonen f.0.600.80; Sperciebooncn f. 1.802.50 per zak van 10 kg.; Bloemkool f. 4.1011per 100 stuks; Groote aardappelen f. 5.70; Drielingen f. 3.50 por 100 kg. ROTTERDAM 18 Aug. Heden werden ter vee markt aangevoerd: 2195 dieren waaronder 53 paarden, 277 veulens, 116 schapen, 1053 rundo ren, 152 nuchtere kalveren. 173 graskalveren. 90 biggen en 281 bokken cn geiten. Prijzen per stuk: melkkoeien 710, 695. 490; kalfkoelcn 715. 695, 490; varekoelen 490. 395, 335; vaarzen 480. 360, 235; pinken 310. 230. 190; graskalvcren 210, 165, 80. RIJNSBURG, 17 Aug. Groentenveillng. Aard appelen f. 4.80; Waschpeen f.7; Sperciebooncn f. 16; Tomaten f. 16; ldom bonken f, 12; Groene kool f4.50; Rabarber f. 4 per 100 kg. Bloomkool f. 5, f.8. f.11 en f.14; Kropsla f. 1.50—2 epr 100; Radijs f.1.80; Bospeen f.5; Peterselie f.3; Ker vel f.3; Selderie f.2.50 per 100 bos, RIJNSBURG. 17 Aug. Bloemenveiling. Dahlia's f. 22.50; Goudsbloemen 1014 ct.; Leeuwen bekken 1215 c.; chrysanthen: bruin 4550 ct., geel 3035 ct., Scablose f. 1.502 ;Convilll f.3— 3.50; Galardla f.1.802.20; Zinnia's groot f.5 f.6. Idem klein f. 1.502; Gladiolen: Plcardië 5 7 ct.. wit 4 ct., geel 810 ct. ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: Musters-Wagenaar d., Alkmaar; Van Dooren-Deckker z., Enschedé; Punt-Ad- miraal z., Alkmaar; Van der Meulen-Bödeker, z„ A'dam. Ondertrouwd: M. Eysbouts en F, L. M. Hoe- bens, Asten; R. E. A. Wayers en G. E. W. M. J. Zeegers, Tilburg; H. J. A. Bende en J. W, F. ten Hacken, Haarlem; M. L. J. Simons en J. A. M. Eyrond, Amsterdam; D. van Vessem (Haarlem) en N. Dirkse (A'dam). Gehuwd: J. W. Colenbrander en W. M. A. van Hommert, Breukelen-Nyenrode. Overleden: A. A. Kleintjes m., 91 J. Hoorn; L. J. Schryver-Jamin v,, 38 j. Den Haag; P. de Koning, m. 40 j., Spaarnwoude; M. P. J. Wouters m., 66 j., Tilburg; A. A. M. Feldbrugge v., 64 jRenkum; J. F. J. Damm m., Apel doorn; A. M. Hamburger-Mas v., Schevenin- gen; M. W. O. A. E. Hempenius-Barüch v., 47 j., Den Haag; F. P. A. van Gheel Glldemees- ter m„ 67 j., Den Haag: P. I. Helwlg, m., 73 j., Den Haag; J. M. Roest van Limburg-Hojel, v., De Bilt; L. de Fouw m., 88 J,, Den Haag; M. de Vassy v„ Den Haag. AANMELDINGSVERORDENING. De burgemeester van Lelden wyst nogmaals houders van ondernemingen, welke dienen tot het by wyze van bedrijf of in het algemeen belang verstrekken van huisvesting aan reizi gers en vreemdelingen, dan wel tot verblyf van herstellenden (byv. hotels, herbergen, pensions, liefdadige Instellingen. herstellingsoorden, jeugdherbergen, tehuizen voor dakloozen), zoomede particuliere personen, die geregeld kamers verhuren en de bestuurders van kloosters, orde-tehuizen, retral-tehuizen en tehuizen van kerkeiyke genootschap pen op hun verplichting om hun bedrijf, re spectievelijk hun werkzaamheid aan te melden. De aanmelding moet schrifteiyk geschieden aan het Hoofdbureau van Politie (Zonneveldstraat). By de aanmelding moeten de ligging van het huis waarin het huisvestingsbedryf zich be vindt. alsmede de localiteiten, welke door het huisvestlngsbedrljf worden gebruikt, nauwkeu rig worden aangeduid. Aangezien hem gebleken is, dat velen zich nog niet hebben aangemeld waarschuwt hy, dat tegen niet-naleving van vermelde verplich ting streng zal worden opgetreden. Hy geeft dérhalve hun, die de aanmelding tot nog toe achterwege lieten, ernstig in overweging om, in einde moeiiykheden te voorkomen, die aanmel ding alsnog ten spoedigste te doen. Niet naleving van de verplichting wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste zes maan den en met geldboete van ten hoogste duizend gulden, of met een dezer straffen voor zoover niet op grond van andere voorschriften een zwaardere straf is bedreigd. 3291 LEIDEN. 18 Augustus 1942. STEVEN INCK. RUILING AARDAPPELKAARTEN TEGEN RIJSTBONNEN DOOR CHINEEZEN JAVANEN, ETC. Zy, die na 7 Augustus aardappelkaarten heb ben ingeruild tegen rystbonncn, worden be leefd verzocht, zich te vervoegen op het Distri butiekantoor. Steenschuur 15. D.S.K. medebrengen. 3290 LEIDEN, 18 Augustus 1942. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN MAXIMUM GROSSIERS- EN DETA1LLISTEN- FRIJZEN VOOR GROENTEN, bekendmaking No, 27/1942. Deze prijslijst geldt van 19 Augustus 1942 af. Grossiers- Detail!,, pryzen prijzen GROENTEN. Hollandsche bloemkool: Ia boven 27 cm. over den kop gemeten Ib 2227 cm., over den kop gemoten II 1822 cm. over den kop gemeten III 12—18 cm., over den kop gemeten Witte kool Roode kool Savoye kool Chlneosche kool Spitskool Boerenkool Snysla Analjvlc Postelein Splnazlo: blad Spinazie: struik Boonen: stok prlncesse sny spek stnmboonen zond. draad Overige soorten Pronkboonen Tulnboonen Kropsla I minstens 2 kg. p. 10 st. II v. 1,7 tot 2 kg. p. 10 at .'omkommerB: Ia minstens 850 gr.p.st. Ib 700—850 gr. p. st. .4 II 600—700 gr. p. st. III 500—800 gr. p. st Komkommefstek Tomaten I, n. Ill en IV Idem bonken Idem kriel en gescheurdo Aubergines Peterselie, kervel BosseldcrU Knol6elderU (6 cm. door snee) Bosprel Zllverulen Pepers Paprika Koolrabi (boven 7 cm doorsnee) Peen zonder lof: I v 20-50 gr. gewaasch. II v. 51-200 gr. ongew. ni v. 201-500 gr. ongew. Bospeen (0,6 kg peen per bos minst. 15 st. p.boe) Kroten Ramcnas Sjalotten Herfstknollen BleekselderU Zuchettl Pootulen Vroege aardappelen: I boven 28 mm n kriel boven 15-28 mm. p. 100 st. per stuk f. 18.— f. O.M 1. 18.— f. 0.20 f. 11.— t. 0.14 f. T.60 f. 0.10 p. 100 kc- p«r kr. f. 550 f. 0.08 f. 6.90 f.0.00 f. 6.00 f. 0.09 f. 6.20 f0.09 f. 8.90 f. 0.08 f. 7.50 f.0.10 f. 10.— f. 0.13 f. 10.— f. 0.13 f. 17.— f. 0.22 f. 13.50 f. 0,18 f. 12.50 f. 0.16 f. 26.60 f0.34 f. 19.50 f. 0.25 f. 19.50 f0.25 f. 16.50 f. 0.22 f. 14.— f,0.18 f. 8.60 f.0.11 p. 100 st. per stuk f. 3.60 f. 0.06 f, 3.— 0.05 f. 17.— f. 14. f. 11.— f. 8, p. 100 kg. f. 10.50 f. 20.— f. 15.50 f. 10.— p. 100 st. f. 24.50 p. 100 bos f. 4.50 f. 4.— P. 100 St. f. 7.60 p. .100 bos f. 5.70 p. 100 kg. I. 15.60 f. 68.— P. 100 st. f. 17.60 f. 6«— p. 100 kg. f. 10.— f. 7. f. 6.— p. 100 bos f. 7.60 p. 100 kg. f. 6.— f. 11.— f. 11.— f. 5.60 f. 11.— f. 11.— f. 8.50 f. 0.22 f. 0.18 f. 0.14 f.0.10 per kg. f0.14 f.0 26 f. 0.20 f. 0.13 per stuk f.0.31 f. 0.06 per stuk f.0.10 per bos f.0.08 per kg, f. 0.20 f. 0.84 per stuk f. 0.23 f. 0.08 per kg. f. 0.13 f0.00 f0.08 per bos f.0.10 per kg. f0.08 f. 0.14 f.0 14 f. 0.08 f. 0.14 f0.14 f.0.11 f. 0,09 f. 0.06 Voor het enyden van kool mag 3 ot. pwr k.f. berekend worden met dien vorstande dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrap pen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos berekend worden met dien verstande, dat de wor telen vóór het schrappen gewogen worden. Voor bezorging van groenten mag door detail listen 1 ct. por k.g. In rekening gebracht worden boven den verkoopprijs af winkel. Voor do afwykcnde kwaliteit van boven genoemde producten, alsmede voor het zoo genaamde uitschot, mooten prijzen berekend worden welke ln een redelijke verhouding 6taan tot de hierboven gepubliceerde maximumprijzen, welke geldon voor de beste kwaliteit. Pl| Inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximumprij zen moeten de verkooppryzen dienovereenkomstig worden verlaagd. 3280 HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR! BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK BAAR! Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. Redactiestaf; B. w. Menkhorst, Buitenland en Toon eel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brou wer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omè. en Muz, Verantwoordelijk voor de advertenties: A. Poortman. Om verder misverstand te voorkomen vestigt onder- geteekende er de aandacht op, dat de ruim veertig jaar bestaande stucadoorszaak van JOH. BEKOOY niets uitstaande heeft met de pas opgerichte zaak van W. Bekooy Haarlemmerstraat 184a. 3257 Hoogachtend. JOH. BEKOOY, Stucadoorsbedrijf, Oude Rijn 112, Tel. 22492. dit Jaar 8» geslaagden. Condities f. 4.50 p. m. Kleine clubs. Boeken in bruikleen. RIJN- EN SCHIEKADE 91 LEIDEN. Amsterdam, Heerengracht 580. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de periodieke verificatie van de spaarboekjes van ons Agentschap Leiden zal plaats hebben op 19 en 20 Augustus 1942 ben kantore der Nederlandsche Middenstandsbank, Breestraat 61. 3065 De Directie J. ViAN ECK. Voortaan 'n doos Erdal No. 20 (van 16 centl) alléén bij inlevering van een ledige Erdal-doos. Schoenen gaan langer mee...door ÈRDAL Gevraagd Ingevoerde REIZIGERS (levensmldidedehbranciie) voor Leiden en omstreken. Persoonlijke aanbieding Donderdagmiddag v. 35 uur in café Restaurant DE HARIMJONIE. Breestr. 16, Leiden. 3367 Middag- en avondcursus. Volgende week aanvang der middag- en avond cursussen. Examen voorjaar 1943. Condities t. 36 per cursus. Boeken ln bruikleen. PLANTSOEN 1, TEL. 26754. 3264 E. N. K. R. L KUNSTGEBITTEN, natuurge trouw, met garantie - Repara ties aan elk gebit - Niet pas send gebit ln één dag omzetten Spreekuur 95 uur; ook Maan dag-, Woensdag- en Vrijdag avond van 68 uur. 9364 HOOGEWOERD 88A. ^UISTERT NAAR DE UITZENDING VAN HET 2.e DE£L VAN HET 5TERK DRAMATISCHE LUISTERSPEL IN 4 DEELEN WOENSDAG 19 AUGUSTUS 19.55-20.15 uuR HILV. I NEDERIANDSCHE OMROEP Donderdag 20 Augustus om 7.30 uur aan de De Kempenaerstraat te Oegstgeest. 3261 TOEGANGSPRIJS: ALLE RANGEN 25 CT.; JONGENS 10 CT. Leden van beide veneenigöngen hebben vrije toegang.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 3