Dinsdag 4 Augustus 1942 IE1DSCH DAGBLAD SPORT AGENDA .IJrirllViJjjH Jarenlang ondragelijke hoofdpijn. RACIC UW RADIO DEFECT? FEUILLETON Duel met diamanten Het 10-jarig bestaan van de Ortsgruppe Waubach van de NB. DA.P. Gespannen luisteren de honderden Duitsche en Neder- landsche aanwezigen naar de uiteenzettingen van Hauptdienst- lelter Schmidt. (N.S.D.A.P.-Arb^itsbereich-Pol. m. Een bloeiende agave in den Haagschen Dierentuin. De plant bloeit eens in de veertig of vijftig jaar en sterft daarna af. (Pol.-Meijer m.) Als druiven hangen de Duitsche Infan teristen aan de tanks. Het gaat om snelle verplaatsing. (Weltbild-Polygoon-PJEC. Gerlach m.) ■Reusachtige colonnes vrachtwagens staan gereeu --m. ..au, nei front te vertrekken. (Weitbild-Polygoon-Mittelstaedt m.) Zaterdag werd te Grouw onder groote belangstelling van publiek en zeilers een zeilwedstrijd voor beurt- en vrachtschepen ge houden." (Polygoon-Hartog m.) Druk bezochte veulen- en jaarlingpremiekeuring te Barneveld. (Polygoon-Zeylemaker ip.) JAARVERGADERING N.Z.H.T.M. In de gisteren gehouden algemeene vergade ring van aandeelhouders in de Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg Maatschappij N.V. werd ver slag uitgebracht over het afgeloopen jaar en werden de balans en verlies- en winstrekening per 31 December 1941 goedgekeurd. Evenals het vorigeja ar zal geen dividenduit- keering plaats hebben. Met het voorstel van commissarissen aan aan deelhouders om de winst ad f. 5.534.98 in minde ring van het verliessaldo te brengen, werd inge stemd. Aan den heer prof. dr. ir. J. Goudrlaan werd op diens verzoek op de meest eervolle wijze ont slag verleend als commissaris. Besloten is, in deze vacature niet te voorzien. Goedgekeurd werd een overeenkomst, rege lende de financiëele verhoudingen tusschen de N.V. Nederlandsche Spoorwegen en de aanver wante Maatschappijen, onder welke de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. ijEveneens werden goedgekeurd de ontbindings overeenkomsten, resp de exploitatie-overeen komsten tusschen de N.Z.H.T.M. N.V. en de Maatschappijen, welker lijnen zij blijft exploi- teeren. BIJ HET ZWEMMEN IN DE KAAG VERDRONKEN. De 26-jarige P. de Groot, jeugdbemiddelaar bij het gewestelyk arbeidsbureau hier ter stede, vertoefde Zondag met eenige vrienden op de Kaag, waar hij bij het zwemmen is ver dronken. Het slachtofffer kon behoorlijk zwem men. zoodat kramp vermoedelijk de oorzaak van dit ongeval is. Het lichaam is gisteren op gehaald. GEEN SPREEKUUR, De wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen en de wethouder van Financiën, de heer M. G. Verweij zijn verhinderd morgen spreekuur te houden. HANDELSREGISTER K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: J. J. Krantz en Zn. (Beperkende Bepalingen). Oude Singel 86, Lei den. Vervaardiging en verkoop van wollen e.a. sloffen. Vennooten: Dr. L. P. Krantz, Oegst- geest (Huwelijksche Voorwaarden) en A. Krantz Leiden (Huwelijksche Voorwaarden). Bovenge noemde zaak is de voorzetting van: J. J. Krantz en Zn., N.V. in liq. Vereenigde Wasscherijen Vewa Leiden (Be perkende Bepalingen). Witte Singel 13, Leiden. Wasscherij. Vennooten: H. B. A. van Ulden (Huwelijksche Voorwaarden) en L. C. W. van Ulden (huwelijksche Voorwaarden), Leiden. Bo vengenoemde zaak is de voortzetting van: Vereenigde Wasscherijen Leiden „Vewa" N.V. in liquidatie. Firma J. A. Houps, Prinsenstraat 68. Lei den. Kruideniersbedrijf, verkoop van glas- en aardewerk en textielgoederen. Venooten: K. de Boer en C. W. de Boer-Houps, Leiden. Commanditaire Venootschap Winkelbedrijf v.h. H. J. van den Berghe. Hoofdstraat 76a, Noordwijk aan Zee. Het uitoefenen van het winkelbedrijf, speciaal de handel in sigaren en schoenen en aanverwante' artikelen. Beheerend Vennoot: E. H van den Berghe. Noordwijk a. Zee. Aantal vennooten bi) wijze van geldschie- WATERPOLO. A.Z-C. (flpiieu) Woensdagavond worden in het Alphen's zwembad gespeeld: A.Z.C-dames G.Z C-dames (om het kampioenschap van den kring); A.Z.C. IIIBoskoop III en A.Z.C.-comb. De Bijlen. ATHLETIEK. DE GOUDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN Za terdag J.l werd op het Alphenterroln het tweede gedeelte der Goudsche Athletiekkampioenschap- pen verwerkt. Door de A.A.V. '36 leden werden fraaie successen geboekt. Schram werd winnaar op de 200 m met den moolen tijd van 23,9 sec. voor Kuil (Vires) en Verlooy en Zellstra van Alphia; v. Muyen en Lam werden 5e en 6e. Op de 1500 m. zagen we een spannenden strijd. De Ruyter (Vlres) liep al direct uit en werd on bedreigd winnaar. Jaap Zaal werd hier 2e. ernstig bedreigd door zijn broer die 3e werd. terwijl Heem- rood en de Jong (Achilles) ongeveer gelijk dooi de flni6li gingen. Het kampioenschap verspringen werd door Eykclenboom in de wacht gesleept met een sprong van 6,48 m. voor Verkerk met 6.31 m. Van Muyen werd hier 4e met 5,74 m.. terwijl Jan Windhorst het ook lang niet slecht deed door als 5e te ein digen met 5.59 m. Het verspringen Junioren bracht een overwin ning voor Kwakernaak met 6,91 m. waarmede hij zijn persoonlijk record van 5.47 m. belangrijk verbeterde. Leeuwenhoek werd 2e met 6,84 m. en Fred Lam 4e met 5,61 m. Leen Zoetemeyer voor het eerst uitkomend op de 300 m. leverde een goede prestatie door als 2e te eindigen In 40.5 sec. Fred Lam werd 3e ln 43.2 sec. en Chllla 4e ln 44,6 sec Bij het speerwerpen Juniores wierp Versteeg 43.72 m. en wist dus het A.A.V. '36 Juniores clubrecord weer belangrijk te verbeteren (2e plaats) Zoetemeyer werd derde met 36.90 m. Op de 200 m. dames werd Leny Wijsman 3e in 30.7 sec. Het speerwerpen dames bracht een overwinning voor Riek v. Geen met 19,12 mo, 2e werd Marijke van Winkel met 15.59 m. Het verspringen voor dames bracht de A.V.V. '36 de 3e, 4e en 5e plaats, respect, met L. Wijsman 3,90 m., R. Blom 3,82 m. en M. v Winkel 3,71 m. BIJ het verspringen meisjes werd Corry Kwaker- naak 3e met 4,15 m. Het slotnummer de Zweedsche estafette bracht na spannenden strijd tusschen de A.V.V. '36 en Alphia een kleine overwinning voor de A.A.V. '36. Voor de A A V. '36 kwamen uit Zaal 400 m. Schram 300 m. v. Muyen 200 m. en Eykelénboom 100 m. De laatste nummers van deze kampioenschap pen worden 22 Aug. In Gouda verwerkt. TENNIS. DE FRAXSCHE KAMPIOENSCHAPPEN —In den eindstrijd heeren enkelspel verdedigde Des- tremeau met succes zijn titel tegen Boussus" 6—7. 64. 6—4, 6—1. Bij het dames enkelspel werd mcj. W. Welvers kampioene door met 64,64 van mevr. Dodllle Payot te winnen. In het heeren dubbel be haalden PetraDestremeau met 63. 64. 108 de zege op CochetFeret. Het dames dubbelspel werd gewonnen door mej. Weivers en mevr. St. OmerRoy en het gemengd dubbel door Pclizza en mevr. Laffarque. GYMNASTIEK. „PRO PATRIA" (Zoetermcer) Zaterdagavond hield de gymnastiekvereen. „Pro Patrla" te Zoe- termeer onder gunstige weersomstandigheden en voor een talrijk publek een goed geslaagde open lucht-demonstratie onder leiding van den heer Osephlus. De verschillende oefeningen zoowel vrije als oefeningen aan rek en ringen werden goed uitgevoerd. Ook de kleintjes toonden wat zij konden. Het geheel slaagde uitstekend. I1EDEN. Koudekerk: (hotel v. Egmond)Spr. J. A. Bruyn. 8 uur n.m. De avona--. nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Lelden wordt van Zaterdag 1 Augus tus 20 uur tot Zaterdag 8 Augustus 8 uur waar genomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18. Tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Ocgst- geestsche Apotheek, Raadhuispark 8, Tel. 26274. WIELRENNEN. DERKSEN WINT IN KOPENHAGEN De groote pr()s van de Ordrupbaan, welke reeds sedert 1388 bestaat, werd ditmaal gewonnen door den Nederlander Jan Derksen ln een strijd tegen Arle van Vliet en de Denen Anker Meyer Andersen en Willy Falck Hansen. Winterhulp Nederland loterij 1942 beteekent: winst voor eigen volk! hMc.» k.. Dop,rlom.nl ..n H.nd.l, NlJ-.k.ld S«h..p..«lt, ting: vijf. Gevolmachtigde: H. J. van den Berghe, Noordwijk aan Zee. Bovengenoemde zaak is de voortzetting van: N.V. Winkelbedrijf v.h. H, J. van den Berghe in liq. Wijzigingen: J. J. Krantz en Zn N.V., Oude Singel 86, Leiden, vervaardiging van wollen e.a. stoffen. De N.V. is met ingang van 1 Jan. 1941 ln liquidatie getreden. Liquidateur: dr. L P. Krantz, Oegstgeest en A. Krantz, Leiden. Bo vengenoemde N.V. heeft haar bezittingen en belangen, alsmede verplichtingen, op den voet vap het Overdrachtsbesluit 1942 overgedragen aan de vennootschap onder firma: J. J. Krantz en Zoon. Naaml. Venn. N. Zandbergen Wzoon's Bloem- Dollenbedrijf, Rijsjes 16, Oegstgeest. Bovenge noemde N.V. heeft haar bezittingen en belan gen, alsmede verplichtingen op den voet van het Overdrachtsbesluit 1942 overgedragen. o^YOude Nest", Van Wijngaardenlaan 48, Voorschoten, verkrijgen, exploiteeren en ver vreemden van onroerende goederen, enz. De N.V, is ontbonden. Het bedrijf der vennootschap wordt niet voortgezet. Liquidateur: J. P. M. C van Iperen. Pension ..Panorama", Oude Zeeweg 56, hoek Pr. Hendrikstraat, Noordwijk a/Zee. Tot Ver- waltungstreuhander van bovengenoemde zaak is aangesteld: G. L. van der Berg. Noordwijk aan Zee. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden voorwerpen in de maand Juli: Arm band, arbandhorloge, armbandje met steentje autostep, brillen, boek, bankbiljet, broche, cein turen, damestaschje, dameshoed, damespara- pluie, dashouder, damesmanteltje, etui inh, 2 sleutels, geld, gouden ring, gesp. handschoenen, jongenspakje, kindermutsje, kettinkje van ge kleurde kralen, klndertaschje, kous, kinder schoentje, kindersokjes, kinderschoen, kruisje, melkkit, portemonnaies, portefeuille, parapluie, pakje inh. zakdoeken enz., poederdoos, psalm en gezangenboekje, roeiboot, R.K. kerkboekje, retourkaartje van H.S.M., regenjas, ring sleutels, sjaal, schepnet, stopdas. vulpenhouder, windjack, zilverbon, zakmes in étui. Gevonden in de tram (stadslün)damespara- I pluie, handschoenen, 1 cartonnen doos inh. plat Dat gaat naar den Bosch toe, zoete lieve Gerritje, Dèt gaat naar den Bosch toe, zoete lieve meid Dat gaat naar De Gruyter, zoete lieve Gerritje, Dat gaat naar De Gruyter, déar is kwaliteit. Bladwijzer No. 10 uit de ierie 11 NEDERLANDSCHE KLEEDERDRACHTEN zoolang de voorraad ïtrckt gratis bij onxo Versnaperingsartikelen bord, 1 beige regenjas, een paar oude schoenen in doos, een oude bruine boodschappentasch, 1 Lipssleutel, 1 broche met groene steen. 1 zak mes, een bruine slipover, 1 sjaal. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrij gen op \Woensdag en Zaterdagmiddag tusschen 24 uur ten Politiebureele alhier. De heer G. H. van Brussel alhier is ge slaagd voor het examen Engelsch L.O. Geslaagd voor het examen Fransch M. O A mej. A. P. Sevensma, alhier. Gisteren is de E.H.D. te pas moeten komen aan een echtelijken twist. Tijdens een huiselijke ruzie gooide een vrouw een etensvork naar het hoofd van haar echtvriend en raakte hem zoo danig, dat hij een kleine vleeschwond aan het hoofd bekwam De man schopte hierop naai zij n vrouw, doch miste en trapte met den rechtervoet door een glasruit van een theekast. zoodat hij een snijwond opliep. De E.H.D. heef' den man naar het Acad. Ziekenhuis overge bracht. Thans weer plezier in het werk. Mevrouw M. G. te W. schrijft, dd. 18-7-'40: „Tien jaar lang kwelde mij ondragelijke hoofd pijn. Nadat ik evenwel een kuur met Ovaaltjes heb gevolgd, zijn de pijnen geheel verdwenen. Nu doe ik weer met plezier mijn werk." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep,zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentuur. Deze hebben geen schade lijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 as. In alle apotheken en drogisterijen K verkrijgbaar. w Trineral Agentuur. Nassaukade 373. Amsterdam. ZEILEN. DE HOLLANDWEEK I De laatste dag van het eerste gedeelte van de Hollandweek bracht de navolgende uitslagen: 45 M2. krulscrklasse1. met den hoofdprijs Foehn (A. G. Sijthoff): 2. Blauwe Vogel (J. Arm- brust). Drakenklasse: 1 T1J1 Uilenspiegel J. R. Bliek- man; 2. met een hoofdprijs Sapltau, J. Loopuyt; 3. Sterna, J. C. Tlms. Regenboogklasse: 1. Anncmaxle. L. de Wit; 2. Iris, S. de Wit; 3. Chanteclair, M. de Haan. Vrijbuiterklasse: 1. Marodeur 5. J. J. Jlskoot Jr.; 2. Sam Cornelisse. H. J. B. Schippers; 3. 't Zonne kind. Ir. C. J. de Bergh. Valkenklasse: 1. Bries 2. J. J. van MonsJou; 2. Goesting, W. Ritman: 3. Valk. C. Bruynzeel; 4. Muizerd, mr, E. Stutterhelm. 16 M2. eenheidsklasse le groep: 1. Squall. W. J. de Jongla; 2. Arendsjong, A. Arendse; 3. I '11 try, mej. T. Maartenae 2e groep: 1. Roerdomp 3. Jan Brunt, 2. Nix 2. G. H. van Harten; 3. Pourquol pas, N. Wolfswinkel. 12 M2 klasse; 1 Wllgenhoek, J. H. Louwerse; 2. Fleve, M. Dudok van Heel: 3. All Weather, Jac. F. Stap. Olympia Jollenklasse: 1. met hoofdprijs: Be- roeboe 3. J Bier; 2. Magneet. J. R. v. d. Berg; 3.' Daphnla. P. H. R. Borgerhoff Mulder. 12 voetsjollenklasee. 1. Woelwatertje, mej. Dlcky Kleijn; 2. Woelwatertje 2, H. Fokker; 3. Popje, D. M. Schoen. SCHAKEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND De uitslagen der tweede ronde waren: van Scheltlnga ir. van Steenis 10; Sumpersv. d. Hoek \'2 Vz'. CortleverKramer 10; de GrootMulder 10; De partij v. d. HoekScheltlnga uit de eerste ronde eindigde in remise. VOOR WOENSDAG 5 AUGUSTUS. Hilversum I. 415.5 M. 6.45 Gramofoonplaat 6,50 Ochtendgymnastiek 7,00 B.N.O.: Nieuwsbe richten 7,15 Lichte gramofoonmuzlek 7,45: Ochtendgymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gewijde zang (opn.) 8.45 Cello en piano (gr.) 9.15 Voor de hulsvrouw 9.30 Klndermuziek (gr.) 10.00 Geliefde melodieën (gr.) 11.00 Vacantle-Kleuterklas 11.20 En semble Jack der Kinderen 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest 12,40 Almanak 12,45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten 13.00 Zang met planobegeleiding en gramofoonmuzlek 13 45 Strijkkwartet (gr.) 14 00 Melodlsten en soliste en gramofoonmuzlek 15.00 Voor de vrouw 15.20 Viool en plano 16.00 Cyclus: Gelijkenissen die alleen ln het Evangelie van Lucas voorkomen 16.20 Voor de Jeugd 17.00 Valse musette (gr.) 17.15 B.N.O.: Nleuws- stormreportage 17.45 Koor en orkest van den Nationalen Jeugdstorm (gr.) 18.00 Een half uur Roemenië, gramofoonplatenprogramma 18 30 Nederlandsche solistenplaatjes 18.45 B. N.O.: Nieuwsberichten 18.55 B.N.O.: Zakelijk praatje over den landbouw 19.05 Liedje van verlangen 19 15 Zang met planobegeleiding en gramofoonmuzlek 20.00 Residentie-Orkest en solist 21.00 Luisterspel: ..De zwarte handel lokt" 21.20 Residentie-Orkest 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00 Humoresk Melodlos (gr.) Vanaf 22,15 Alleen voor de Radio-Cen trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken 22.15 Walsen (gr.) 23.00—24.00 Van A tot Z liefde (gr.). Hilversum II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hil versum I 8,15 Gerard van Krevelen en zijn orkest, solist, Dameskoor „Aethercharme" en orgelspel (opn.) 9.00 Omroep-orkest (opn 9 40 Opera- en filmmuziek (gr.) 10.00 Mor genwijding 10.15 Planovoordracht 10.40 Voordracht 11,00 Klassieke gram.muziek - 12,00 Bertus van Dintelen en zijn orkest 12,45 B.N.O.: Nieuws en zakelijke berichten 13.00 Reportage 13.15 Otto Hendriks en zijn orkest 14.00 Kinderkoren zingen (gr.) 14.15 Voor dracht 14.30 Opera: „Un ballo ln Maschera" (opn.) 16.00 Klassieke muziek (gr.) 16.30 Beethovens lc Symphonle (gr.) 17.00 Den tuin ln! 17.15 B.N.O.: Nieuws- zakelijke- en beursberichten 17.30 Ensemble Wllly Kok 18.00 Luisterspel. „Van Soeten Dranck" 18.30 Ensemble Willy Kok 18,45 Marcel Wlttrlsch pn Erna Sack (gr.) 19.00 De Praatvaars 19.15 Marschen en marschllederen (gr.) 19.30 B.N. O.: Nieuwsberichten 19,40 B.N.O.: Brabantsch praatje van den Dré 19.50 Spiegel van den dag 20.00 Cabaretprogramma 20 45 De fa milie dc Beer 21.00 Anna del Rlo zingt (gr.) 21.15 Amusement orkest en solisten 2145 B.N O.: Nieuwsberichten 22.00 B.N O. Politiek praatje 22 10 Avondwijding 22.1524.00 Zie Hilversum I. Bel 24244 De Radiotéchnisché Dienst 1 E M O n.v. NIEtnï'E RIJN 32. dooi H L RU MP FF De arts uit Eutin nam de tasch en de flesch in ontvangst „Gelukkig, het is nu voorbij. Het is nu een kleinigheid hem naar Hamburg te brengen. Wilt u de reizigers gerust stellen? De aanval zal zich wel niet herhalen!" „Twee dokters en een verpleegster," zei de conducteur tien minuten later tot zijn collega van de wagons 5—8 op. het tweede perron in Hannover, die nieuwsgierig langs de afgesloten coupé liep „Die zullen het wel met den krank zinnige klaar spelen! Treurig, zoo iets. En wat het allertreurigste is: hij noemde zich zelf een idioot!" Overigens stapte de arts uit Eutin in alle rust in Hannover even uit den trein en liep op het perron heen en weer. Hij ging naar een wagen tje van de restauratie en de treinbeambten constateerden grinnikend, dat de krachtige man even veel gaf om vijf of zes dubbele Steinha- gers als om e.n verdachten krankzinnige. „Plaats nemen! Allen instappen! Stap maar ln dokter!" De stationschef van Hannover had zich in het kort laten inlichten en reden tot ongerustheid scheen er niet te zijn. Hij hief de schijf met het groene licht (hoewel het helder dag was) op en langzaam zette de trein zich in beweging. Gervaise ging met een zucht van verlichting zitten. Het zwaarste lag nog voor hen: Hamburg, het station, de ziekenauto en de wachtende politie! In Hamburg wachtten twee verplegers met een gesloten baar van zeildoek, twee neutraal kijkende serieuze heeren met stijve hoeden en twee agenten, die twintig passen verder ston den en deden alsof ze niet de minste belang stelling voor de zaak hadden. Om hen was het rumoer van het Hamburger hoofdstation. „Warnemünde-instappen! De voorste wagens gaan direct door naar Stettin! Keulen? Vierde perron. De restauratie wagen gaat niet verder dan Flensburg!" Reizigers, die toevalligerwijze tijd hadden, groepten te zamen. Het transport van een zieke vinden nu eenmaal heel wat menschen een hoogst interessante gebeurtenis. „Doorloopen" zeiden de politieagenten met gedempte stem en dat was voor de nieuwsgie rigen een bewijs, dat er iets bijzonders gebeur de, zij deden een paar stappen, maar bleven toen staan. Tot hen, die het meest nieuwsgierig waren, behoorde mevr. Kleinbrood. Zij voelde, dat zij .er ook het meeste recht toe had. Men genoot, van een interessante vijf minuten-scène. Uit den nu leegen trein werd de zieke ge dragen. Hij was aan handen en voeten gebon den, hij had een prop in den mond en om het hoofd een witte doek een paar bloedvlekken welke daarop zichtbaar waren gaven mevr. Kleinbrood eerder een huivering van voldoe ning dan van medelijden, Vermoedelijk was hij toen hij met het hoofd tegen de bank sloeg ge wond geraakt. Juffrouw Pohl stond er ook. Met geweld on derdrukte ze een kreet van medelijden toen zij de krachtige bewegingen van den gebondeie zag. Hij wentelde zich van de eene züde op de andere, schopte met beide beenen naar de ver plegers zelfs de beide serieuze heeren moesten er zich mee bemoeien, waarbij hun stijve hoe den verschillende malen over het perron rol den. wanneer de zieke hun een krachtigen stoot met. zijn beenen gaf. De verpleegster in de fan tasie-uniform, die er door de inspanning van de nachtelijke reis wat verwaaid uitzag, leidde de onderneming en men kon het haar duidelijk aanzien, dat zij blij was toen het pakket ein delijk in de draagbaar was geladen. Met aan beide zijden de heeren met de dophoeden, ging de baar naar de ziekenauto. Onderweg zwaaide de baar nog steeds heen en weer. hetgeen een gevolg van de geweldige krachtsinspanning, welke de zieke ontplooide om los te komen. Als laatste verscheen de blonde dokter in de deur van den D-trein wagon. Ook hij zag er als ge volg van den ingespannen nacht minder goed uit. Hij had zijn kraag hoog opgeslagen en het zeer klein stukje gezicht, dat nog boven zijn baard was te zien, was vaal. Zijn hoed had hij diep over de oogen getrokken en uit alles kreeg men de indruk, dat. deze vertegenwoordiger van de wetenschap moeite deed om voor het publiek onopgemerkt te blijven. Juffrouw Hildegard Pohl had zich niet laten verdrijven en bleef tot het laatst toe staan. Toen liep ze in gedachten verzonken achter het kleine transport aan. Toen ze eindelijk op keek kruiste haar blikken die van den blonden dokter die snel langs haar heen naar den uit gang ging. Juffrouw Pohl verstijfde: de oogen, die des nachts zwart waren jeweest als kolen (ze kon zich niet vergissen), waren nu blauw! Van een merkwaardige blauwe kleur, welke zij haar leven lang niet meer zou vergeten! Juffrouw Pohl stiet een schorren schreeuw uit, maar spoedig was ze zichzelf weer meester. Ze werd zich plotseling weer bewust, dat zij ambtenares was in overheidsdienst en zij voelde, dat ze maatregelen moest nemen „hei daar!" riep ze op schrillen toon, „hei daar, dat is toch heele- maal niet (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) 2—1

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2