LEID5CH DAGBLAD Donderdag 16 Juli 1942 FEUILLETON Duel met diamanten SPORT BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VRAGENRUBRIEK AGENDA UIT DE OMSTREKEN dooi H U RUMPFF (37 Ditmaal draagt Gervaise het kleed van „grootmoeder", de schilderachtige lappende ken van vrouw Murtus en zelfs hierin ziet ze er goed uit Ze bezit de chic, welke een Pa- risienne altijd kenmerkt. Aanvankelijk is Ger vaise bang geweest voor deze branche van haar artistenberoep. nu echter, gesterkt door applaus .stemming en alcohol, voelt ze zich volkomen ongedwongen Grischa illustreert haar uit spraken op het touneel met opwekkende ba- lal? ika-muziek. want onveranderd ziet de toekomst voot de ingezetenen van Nedda er rooskleurig uit Steeds maar weer speelt hii 1 polka's. Gervaise begeeft zich in de zaal, grijpt als een echte waarzegster een hand, kijkt diep in de daarbij behoorende oogen en zegt: „Een gelukskind. Vooral van den Dinsdag en den Donderdag moet je gebruik maken, niet veel vragen en in het bijzonder op den twintig-sten. elfden en tweeden van elke maand een voor nemen uitvoeren Want dan kun je alles wagen! Dat is' een van Grischa's waarzegrecepten, waarvan hij er een heele reeks aan Gervaise heeft toevertrouwd. Verder moet ze op haar goed inzicht, geluk en combinatievermogen vertrouwen net als vroegei Het hoofd der school voor wien de waard haar speciale at tentie heeft ingeroepen, weet ze direct gun stig voor zich te stemmen. Zij neemt zijn hand kijkt hem in de oogen en zegt:,, Velen zien tot U op! Een groote man! Iemand die veel goed doet voor de menschheid, een schrandere kop" en met een veelzeggend gebaar „een gulle hand Met moeite houdt mijnheer Hoffmann een zegevierend lachje terug. Hij gaat overdreven kalm weer zitten, overal klinken bijvalsbetui gingen. Precies zoo vergaat het den dokter, den I apotheker, den burgemeester, op wien Ger vaise zich voordien in het bijzonder opmerk zaam heeft laten maken: het eerste ongeluk I gebeurt wanneer zij bij de tafel van den heer en mevr Schulthess, de concurrenten van mevr. Stark, komt. Ongelukkigerwijze houdt ze de blonde juffrouw Mochel, de eerste verkoop ster, die ook aan de tafel zit voor de echtge- noote van den heer Schuthess, die er verge leken bij zijn vrouw buitengewoon jeugdig uitziet en het paar zelf voor den pas getrouw den provisor en diens vrouw. Dit paar had de zaalknecht hun als een zeer geschikt object voor de waarzeggerij aanbevolen. Gervaise had zich in tafel vier en vijf vergist. Ze neemt de hand van den heer Schulthess. „Groot geluk, groot geluk" roept de helder ziende in de doodstille zaal „een mooie blonde vrouw..." Mevr. Schulthess is een beroerte nabij. Ze is dik en zwart en mooi kunnen alleen haar tal rijke vijanden haar noemen wanneer ze haar belachelijk willen maken. De zaal ruischt als een roggeveld wanneer de voorboden van een onweer zich aankondigen. „Kort geleden heb je haar een ring gege ven' leest Gervaise onbevangen verder uit de indiscrete hand. Mijnheer Kuiler aan de tafel ernaast stoot zfjn vrouw zoo hevig tegen een knie, dat ze een luiden schreeuw geeft. De heer Schulthess zelf zweet verschrikkelijk en probeert krampachtig, maar met een duidelijk afwerend gebaar, te lachen en zijn hand los te maken. Gervaise, die wanneer ze eenmaal op streek is, zich net zoo laat gaan als Grischa ,",een reisje heb je gemaakt met een mooi blondje..." De zaal onderdrukt een hoongelach met zak doeken en shawls. „Ik zie een groot hotel voer mij", zoo gaat Gervaise voort, want zij is van plan met deze zeer gedetailleerde gedachtenle- zerij te eindigen. Ze verzuimt naar mevr. Schulthess te kijken die op het punt staat te ontploffen. „Over een jaar zal ze je een blond kindje schenken en veel geld..." zal het kosten!" vult de galerij brul lend aan, waarbij mijnheer Hoffmann weel- duidelijk de stem van den jongen Selbach her kent. Maar dat is voor mevr. Schulthess te veel Beleedigd te worden voor geheel Nedda door een zigeunerin? „Zeg eens, hoe kom jij aan die brutaliteiten?" schreeuwt ze buiten zich zelf en pakt Gervaise bij de schouders. „Akelig wijf, hoe kom je er bij mfj zoo te be- leedigen. Ik zit naast mijn man" en voor Ger vaise er iets aan doen kan voelt zé de handen van mevr. Schulthess op haar beide wangen. Dat is weer een domheid van mevr. Schult hess. Want er ontketent zich een orkaan van bijval, welke eenig is in de annalen van de stad Nedda. Mevr. Schulthess slikt het pas door tandarts Schmidtke geleverde gebit bijna in. Nu verliest de omvangrijke vrouw alle zelf- behèersching. Ze springt in de hoogte en haar zwartzijden japon kraakt in alle naden. Als een furie grijpt ze de waarzegster met haar tien vingers in het haar en in het bijzonder schijnt ze het begrepen te hebben op de knal- roode roos, welke ze kent uit de smerige eta lage van haar concurrente Stark en waar ze al langen tijd een hekel aan heeft. Tegen zoo'n aanval is het artikel van Stark, Gervaise's be schermingspogingen ten spijt niet bestand. De steen, de Cataract, een onbetaalbaar kleinood, waarnaar een leger van internationale detec tives zoekt, hij wijkt voor dezen onweerstaan haren aanval De roos, het omhulsel, explodeert en het juweel wordt weggeslingerd, juist in het bierglas van den heer Kuiler! (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) 2—1 Huldiging van den heer Joh. van Kessel (links) die dezer dagen 60 jaar marktmeester was op de bijenmarkt te Veenendaal. (Polygoon-Van Bilsen m.) Een Duitsch gevechtsvliegtuig in het hooge Noorden laadt ben zine en bommen voor een aanval op Moermansk. (Hoffmann-PJK, Jager m) Voorbereidingen voor de Kaagweek. De eerste booten worden startklaar ge maakt. (Polygoon-v. Bilsen m.) De opmarsch aan het Zuidelijk deel van het Oostelijk front. - Vluchtelingen trekkenlangs de Duitsche troepen naar achter het front. (Hoffmann-P.K. Dieck m.) Zilveren jubileum bij de Haagsche politie. Commissaris Ru- gers (links) complimenteert den jubilaris, hoofdbrigadier der be reden politie Th. Taconis. Midden Inspecteur le kl. mr. v. d. Berg (Polygoon-Meyer m.) Zoo zien de Duitsche soldaten er uit, die in het moerasgebied van de Wolchof een bolsjewistisch stootleger vernietigden. (Welbild-Pol.-P.K. Schmidt-Scheeder m.) ZWEMMEN DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN DEN KRING DEN HAAG De Zaterdag uitgestelde wedstrij den om de kampioenschappen van den kring Den Haag zijn nu definitief vastgesteld op a.s. Zater dag te 3 uur n.m. In de zweminrichting ..De Zijl". Na afloop wordt een waterpolowedstrljd LeidenDen Haag gespeeld. WATERPOLO. DE ZIJL (adsp.)D.V.Z. (adsp.) Deze wed strijd eindigde in een 30 overwinning voor De Zijl. De rust ging ln met 20. UIT BOSKOOP In het Zuiderbad te Bos koop, won Boskoop III van Bodegraven II met 3—1. A.Z.C. 1FOREL I 25. Forel heeft op ver diende wijze gewonnen en het kampioenschap ln de wacht gesleept. Haar linksvoor en mldvoor wis ten voor ae rust een 20 voorsprong te behalen, terwijl na rust door hen de score, kon worden opgevoerd tot 50. Toen wisten Bijl en de Vries voor A.Z.C. de eer te redden door twee tegen-goals te maken. In de ontmoeting A.Z.C. IIBoskoop. II wist Raaphorst van A.Z.C. twee keer te doelpunten, terwijl de mldvoor der bezoekers na rust den ach terstand tot 21 verkleinde, mot welken stand het einde kwam. ATHLET1EK. CENTR. COMMISSIE VOOR SCIIOOLATHLE- TIEK Te Zwolle zijn gisteren de finales van de schoolwedstrijden van de centr. commissie voor schoolathletiek (C.C.S.A gehouden. Dc uit slagen waren: Jongens meerkamp: 1. R.H.B.S.. Zwplle 51 p.; 2 4e gem. H.B.S Rotterdam 45'/2 p.;3. Chr. Lyceum, Haarlem 43 p. Estafette 4 maal 100 m 1. 4e gem. H.B.S.Rotterdam 46.6 sec.. 2. R.H.B.S Zwolle 46 7 sec 3. 2e Openbare Han delsschool. Amsterdam 46.6 sec. Beste persoonlijke prestatie Lyceum, Baarn 1938 p. Meisjes meerkamp: 1 gem. H.B.S., Dordrecht 24 p.: 2. Chr. Lyceum. Haarlem 23.5 p.: 3. gem H.B.S., Hilversum 22 p. Estafette 5 maal 80 m: I. Chr. Lyceum. Haarlem 54.3 sec.; 2. gem H.B.S.. Dordrecht 54.4 sec.; 3. School voor Midd. en V.H.O., Ede 54,8 sec. Beste persoonlijke prestatie: C. de Bruyn, gem. Lyceum. Kampen 2142.32 p. SCHERMEN. KAMPIOENSCHAPPEN NED. POLITIE SPORT BOND In Lommerrijk te Hillegersberg hebben schermwcdstrljden plaats gevonden om het kam pioenschap van den Ned. politie sportbond. Tien equipes en 70 deelnemers hebben meegedaan en de degenwedstrijden moesten wegens tijdgebrek vervallen. De uitslagen lulden als volgt: Equipe: I. H.P.S.V. II, Den Haag 29 gew p.; 2. H.P.S.V. I, Den Haag 27 gew. p 3. 's-Herto- genbosch I 23 gew. p., Lelden werd zesde met 16 gew p. Hoofdafdeeling: 1. I. van Daalen, Den Bosch 7 gew. p 2 H. C. Vincent, Deventer 6 gew p.; 3. G. Bonga, Rotterdam 6 gew. p. De Leldenaar werd nummer 8 met 2 gew. p le afdeeling: 1. M. G Feter, Den Haag 6 gew. p.; 2 L van Dijk. Den Haag 5 gew. p.; 3. J. R TJerpkema. Den Haag 5 gew. p. 2e afdeeling: 1. G. Paling. Lelden 7 gew. p.; 2. A. F. Hoevers, Den Haag 7 gew. p.; 3 M. Bril- lcman. Den Haag 4 gew. p. TENNIS. DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Zoowel Hughan als mej. Rollln Couquerque heb ben het gisteren moeilijk gehad bij de wedstrij den te Schevenlngen om het nationale kampioen schap. Het spel van Hughan was onzuiver, bij het nonchalante af. Tegen Tamlnlau kwam hij zelfs met 51 achter te staan en pas toen deze op setpoint kwam. scheen Hughan wat los te komen. Hl) won toen nog de set met 97 en de volgende met 62. Veel beter dan dat van Hughan was het spel van Teschmacher, die Kammer klop te met 62. 63 en Van Meegeren Sr. met 60. 62. Des avonds triomfeerde Hughan met 62. 64 over Marlnkelle. In den halven eind strijd zijn geplaatst: Hughan, Bouman, Tesch macher en Van der Kruk. Derhalve een finale: HughanTeschmacher. Mej. Rollln Couquerque speelde tegen mej. Godefroy en de kampioene was daarbij geheel uit vorm De party duurde drie sets. De eerste was voor mej. Godefroy (63). De tweede scheen een keerpunt te worden, want spoedig was het 40 voor de nationale kampioene. Toch won zij de set slechts met 64. De derde set kenmerkte zich door eentonig spel niet weinig netspel. Wat meer vaart en Initiatief van mej. Godefroy en zij had het verder gebracht dan 61. Mej, v.d. Wal won van mevr. Hoyer met 64. 62, doch ook zij vermocht geen grooten Indruk te maken. Mevr. Joncqulére klopte mej Pastor met 62, 86. Verdere uitslagen waren: Damesdubbelspel, eerste ronde: mej. Couquer que en mevr. Van Berkel sl. mej. Hitlbesma en mevr. Van Berkel 61. 62. Heerendubbelspel, eerste ronde: Karsten en Teschmacher sl. Windt en Van der Straaten 64), 62; Hoeke en Bou man sl. Van Leeuwen en Münch 62, 75: Hug han en Van der Haar sl. Van Heel en Lagaay 61, 26, 63; Van der Lee en van der Knoop sl. Pletere en Van Reekum 26, 64. 61: Groe- newegen en Kllnkspoor sl Zevenbergen en Fablus 63, 64. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mevr. Hoyer en Van Herwljnnen sl. den heer en mevr. Haver Droeze 63.64: tweede ronde: mevr. Van Berkel en Karsten sl. mej. Kruizlnga en J. Bijlmer 4—6. 6—1, 7—5: mej. Rollln Cou- puerque en Teschmacher sl. mej. Slot en Groe- newegen 6-2. 61. Praatjes vullen geen gaatjes, het komt op daden aan. Wordt lid van den Nederlandschen Volksdienst. GEBOREN: Carla. d. v. J. W. van der Boon en C. C. le Mair Wilhelmus Johannes Maria. z. v. W. C. van Hoorn en J. Kamphucs Johannis, z. v W. J. Buljs en D Poppe Atonla Adolf Ine Benlta Franclsca, d. v. M. Kloos en E. W Vuijk Frida Wllhelmlna Lulse Johanna, d. v. C. Turen - hout en F. Kühn Hendrlka, d. v. M W. Fl_ llppo en J. Bodr() Willem, z. v. W. van der Linden en A. Flanderhijn AUda Margaretha, d. v J. Maarsc en A. van Scherpenzeel. ONDERTROUWD: J. T. C. van Soelen, jm 26 J en L. J. P. Zandvliet, Jd.. 25 j. R. M. de Haan Jm.. 32 J. en C. G. Hommes, jd., 28 j. P. Miere'met, jm., 24 J. en M. van den Berg, jd., 19 j A. H. den Besten, jm.. 27 J. en J. van Rijn Jd 21 J. J. A M. Beerenfenger. Jm.. 19 J. eii S. Verver, Jd.. 18 J. C. Middelkoop. Jm. 23 J. en J T. J. van der Werf jd.. 21 j. GETROUWD: J. Blansjaar, Jm. en A M. van der Biezen. Jd, M Crama. Jm. en S. M. Zwart. Jd. J. J. Fekkers. jm. en M. B. Hardey, jd. P Houweling, jm. en H. van den Wijngaard, jd. J. W. Hulsman, Jm. en C. G. van Arkel, Jd J. Jongeleen, jm. en L. A. Nicolaas, jd. D. van Klaveren jm. en E. M. A van der Klugt. jd. T C Maghielse wedn. en A. van Rheenen, wed. F. Mleremet, Jm. en G. Tisseur. Jd. P. van Noort. jm. en J. L. M. G. Schrijvers. Jd. J. F. Ouwcrkerk. Jm. en J. Overdijk, Jd. K. Pardon, Jm en A. M, Salman, Jd B. Plu, Jm. en A Fllp- po jd a. J. M. van de Ruit, jm. en W. Kraan, jd'C. J de Vrind. jm. en K. J. van Egmond, jd.' W. Wallaart. Jm. en G. van der Kils. jd. C J van Wingerden. Jm. en G. M. C. de Jongh, jd. T. Prins, Jm. en A. E Dille. Jd. J. Hollem, Jm en J. Bavelaar, jd. P. J. M. van Egmond. Jm. en A. F. L. NIJssen, Jd. A. G. J. v. Mechelen, Jm. en G. G. Kling. Jd OVERLEDEN: E. Latervcer, vr., 74 jaar. GEVESTIGD: J. M. Becker, werkster. Lccuwe- rlkstraat 12 A. van den Berg. verpleegster Rijnsb weg 10 J. van Berge Henegouwen, tand arts. Haarl.straat 40 M J. Binnendijk, ass. ac countant, Kalserstr. 5a F. C. A. Bremer, leera- res Lj'ceum voor Meisjes. Pietersk.hof 38 G. J. BeekmanCarree Oosterstr. 69 A. Cornelisse, broodbakker, Langebrug 49 B. J. Delfos, 1.1. verpleegster, Witte Singel 11 A. C P. Huigen van Drunen, kinderverzorgster, Hoogl Kerkgr. 17 AA. Duijn, dienstbode, Rljnsb.weg 123 J. A van der Gaag. los-werkman. Doezastraat 29a C H. van Goozen. dienstbode. Marnlxstr. 6a B K Groenendijk, Konlnglnnelaan 9 J. J. Hagen Rljnsb.weg 155 N W. Holtkamp, notaris. Rapen burg 66 W. F. Jense. Cobetstr. 8 M. de Jeu, hulp 1 d huish., Noordelndspleln 8a T. C. F, van Kamp, Hooigracht 88 C, A. M. Kengen cn fam tandarts, Prlnsessekade 2 M. G, D. van der Kolff, wed. van Hagen, Meermanshof 5 N. Korswagen en fam uitvoerder. Oude Singel 210 H C Laman, dienstbode, Morschslngel 8 W. La tooi), bedr.leider bakkerij Nieuwe Rijn 38 J. de Leeuw, schilder, Utr. Jaagpad 18 J. p. de Llgny 1.1. verpleegster, Rljnsb.weg 10 J. E. p. Llnders ambt. Rljksbur. IJzer en staal, Merel straat 40 H. Loeb, meubelteekenaar. Breestr. 161 A Mellenbergh. landmeetk. teekenaar. Da Cos- tastraat 58 C. H. van Meurs. hulp in de hulsh., Maredljk 61 Wed. N. van der Kwast—Oudshoorn Morschweg 61 A. M. Oudshoorn, huishoudster, Vliet 29 T. E. Palsgraaf, serveuse, Steenstr. 38 j Verkadevan Putten. Janvossensteeg 15 J Ravensbergen, kok, Brederostr. 36 S. de Ridder, strijkster, van Speljkstr. 53 C J. van Kampenvan Rijn. Nieuwe Rijn 92 A. E. de GraafSpronkers. Medusastr. 17a T. L. van der Veen. secr. van den Burgemeester, Jan van Govenkade 6 E. A. Venema, ass. bedr.lelder tex- tlelfabr.. Zoeterw Singel H. A. de Vet en fam., fotograaf. Marlënpoelstr, la H. J. de Vrlnger en fam., chauffeur, Oude Singel 26 C. J. de Win ter dienstbode, Rapenburg 82 M. C. Witten berg, hulshoudster, Hoogewoerd 122. VERTROKKEN: G. W. Benedlctus, 's-Graven- hage. v. d. Eljndestr. 5 J H Bodde Bouman, De Bilt, U„ Soestd.weg 4 B. J Boland, Oegst- geest de Kempenaerstr. 15 M. van den Brink, Renkum. Leeuwenstr. 33 Wed. S. Nesscher Broekman Amsterdam, Sarphatlstr. 149hs M. M. Cabalt' Medembllk, Tuinstr. 32 E. F. A. M. Camlnada, 's-Gravenhage, L. de Collgnypl. 25 T. G. J. Casteleln. Alphen a. d. Rijn, Hoorn 296 AH Dalmeljer, Bloemendaal, Dr D. Bakker laan 60 B J. M. Dazert, Ubbergen Beek, Beek- scheweg 9 Wed. J. R. Kret—van Delden, 's-Gra venhage Zusterstr. 2e W. N. van Deursen en fam., Rotterdam, Vler-Ambachtsstr. 53b F. Duifjes Amsterdam. Nw. Heerengr. 79III B. W. van Duijn, Oegstgeest, Warmonderweg 10 D T MorpurgoEmondt en fam., Amsterdam, du Jardinstr. 50 D. van Erkel en fam., 's-Graven hage. Noordpolderk. 458 E. Frederlks. Amster dam. Cliostr. 8bv C. M. L. van Gheel Gilde- meester, Cs-Gravenhage. Fr. Maelsonstr. 57 J. S. M L. 's-Gravesande Pannekoek, Wageningen, O. Bennek.weg 146 N. Groot en fam., Berkhout, C 16 - W. van de Haar, Zeist, Schooldw.weg 11 M van Erkel—Harland. 's-Gravenhage, Noord polderk 458 I. van den Heuvel. Noordwijk, van Leeuwenstr. 17 W. de Jong. Tiettjerksterad Rottevalle 9 G. Koerselman, Oegstgeest, De Kempenaerstr. 15 P. Koning. Ommen. Markt 28 P. W van der Koogh, Zullen, Llnnaeusstr. 37bls W. Koops, Westdongeradeel, Waaxens M. Koppen, Amsterdam, Zeeburgerdorp 13hs J L. Kraayenbrink, Weesp. Spoorstr. 2 C. P. van Sluls_Krabbendam, Wlerlngermeer, Havenstr. 3 J Kukler Wassenaar, Nachtegaallaan 6 H. A. J Lambers. Middelburg. Langevlele 61 K. M. van Lohulzen, Eindhoven. Kievitlaan 25 S. Mat- thleu Bloemendaal, Acacialaan 4 A. Merens, Heemstede, Heemst. Dreef 263 M C. Mes, Rot terdam. Adrlanalaan 105 E. Meijer, Dordt, Bleljenhoek 1 C. van Mourlk. 's-Gravenhage, Rubensstr. 188 E. Muller. Haarlem. Zomerlust- straat 25 H. H. Piest. Zwollerkerspel, de Ruy- terlaan 1631 B. A. Prins, Zoeterwoude, F 7 A. J A. Przijbijlskl en fam., Baarn, Krugerlaan 1 A. Quispel, Groningen. Zwanestr. 37 J. A. de Reus, Haarlem, 2e Èmmastr. 26 J. M. Rhljns- burger Baarn, Krugerlaan 1 J M. van Roon, •s-Gravenhage, Vlvlenstr 16 J. M. Schakenbos, Alkemade. D 151i J. Spreeuw, Wassenaar. Ama zonelaan 1 M. Stoof, Baarn. Nleuwstr. 26 J. A Stoop (Jonkheer), 's-Gravenhage, Laan V. van Cattenb. 38 M. M. van der Velde, Wateringen, Kerklaan 49 H. J. Visch, Oegstgeest, de Kem penaerstr. 15 M. A. WynveldtVlaardingerbroek. Rotterdam. Terbregscbew. 61 C. Vogels, Leeu warden, Wynaldumerstr. 8 W. A. van der Voort, keemstede, Kerklaan 123 D. E Wage naar. 's-Gravenhage, Aardbelstr, 2 P Postma Werner, Breskens, Kijk Uit 145 W. Wijk, Am sterdam. Prinsengracht 1015 A J. Zilver, Rot terdam. Puntstr 42a J. C+. Zuidwyk en fam., 's-Gravenhage, Stortenbekerstr. 77 E. van der VoortZwagerman. 's-Bosch, Brugstr. 38 A. J. M. A. van der Zijden, 's-Gravenhage, Zwarte- weg 24. Mej. S. te L. Leiden, Alphen, Utrecht. Amers foort. Apeldoorn. Zutphen. Lochcm, Borculo, Eibergen. Totaal 160 K M. Deze afstand lijkt ons voor u te groot om op één dag af te leggen; U doet beter eerst met den trein bijvoorbeeld naar Amersfoort te reizen en daar op de flets te stap pen. De afstand ls dan nog 90 K.M.. Terug kunt u het beste fietsen naar Ruurlo (15 K.M.). Ver trek per trein vandaar om 19.24 u.. aankomst Apel. doorn 20,16, vertrek 20.31, aankomst Amersfoort 21.10, vertrek 21.16. aankomst Utrecht 21.40, ver trek 21.54, aankomst Lelden 23 uur. M J. v. G. te L. Wij geven u ln overweging u ln verbinding te stellen met den Octroolraad, Bureau van den Industr Eigendom, W. Witsen- pleln 6. Den Haag. HEDEN. Jcruëlspreker de heer P. D. Bardelmeyer, 7 3/4 uur, nam. Leger des Hells: Afscheid br. P. Ranselaar, 7V2 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo- theeken te Leiden wordt van Zaterdag 11 Juli 20 uur tot Zaterdag 18 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoo gewoerd 171, Tel 20502; de Apotheek Reljst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Raadhuispark 8. Tel. 26274. Geen gereedschap; wees niet boafj U ontbood hem juist op den dag, dat hij zijn pakje J.G. kreeg. J.G. Shag voor pijp en sigaretde genotvolste belegging van Uw rookerskaart J.G. NOC! STEEDS OE BESTE I N.V. Tobaksfabri J. Grvno VOOR VRIJDAG 17 JULI. Hilversum I, 415.5 VI. 6.45 Gramofoonmu- zlek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 7 15 Gramofoonmuzlek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmu zlek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Gra mofoonmuzlek 9.15 Voor de hulsvrouw 9.20 Concertgebouworkest (opn.) 10.00 Groot Amu sementsorkest en gramoroonmuziek (opn.) 11.00 Voor de kleuters 11.30 Orkest Malando en solist 12.00 Gramofoonmuzlek 12.10 Theo Uden Masman en zijn dansorkest 12.40 Almanak 12 45 B.N.O.: Nieuws cn zakelijke berichten 13.00 Frans Wouters en zijn orkest 13.40 Gramofoonmuzlek 14.00 Goolsch Strijkorkest, soliste en gramofoonmuzlek 16.00 Bijbellezing 16.20 Viool, plano en gramofoon muzlek 17.15 B.NO.: Nieuws- zakelijke- en beursberichten 17.30 Zoo word Je winkel meisje, causerie 17.45 Zang met pianobege leiding 18.30 Neerlands stem van het Oost front 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 18 55 B.NO.: Blnnenlandsch zakelijk praatje 19.05 Duitsche taalcursus 19.30 Ernst van 't Hoff en zijn orkest 20.00 Gramofoonmuzlek 20.15 Vrildagavondcabaret 21.00 Gramofoonnv 21.25 Het wekelljksche sportpraatje 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00 Gramofoonmu zlek Vanaf 22 15 Alleen voor de Radio-Cen trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken 22.1524.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301.5 M. 0.45—8.15 Zie Hil versum I 8.15 Orgelconcert (opn.) 8.35 Om- roep-Opera-Orkest en solisten (opn.) 9.45 Gra mofoonmuzlek 10 00 Morgenwijding 10.15 Zang met pianobegeleiding 10.40 Reportage 11 00 Orgelconcert 11.30 Zang met pianobege leiding 11.55 Gramofoonmuzlek 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest 12 45 B.N.O.: Nleuws- en zakelijke berichten 13 00 Causerie: Stop pelgewassen-Verbouw in Gelderland 13,15 Tus- schen de bedrijven, gevarieerd programma 15.00 Voor de vrouw 15 45 Ensemble Willy Kok en gramofoonmuzlek 17.00 Als Je verre reizen doet 17.15 B.N.O Nieuws- aakelljke- cn beursberichten 17.30 Bertus van Dlnteren en zijn orkest 18.15 Boekbespreking 18.30 Film en Operette (opn.) 19.00 Musette-Orkest en soliste (opn.) 19.30 B.NO.: Nieuwsberich ten 19.40 B.NO.: De Jordaner vertelt over sociale nooden 19.50 Spiegel van den dag 20.00 B.N.O.Engelsche Uitzending: „Hollands Polltiecal spects". (Radio-Centrales: Gramofoon muzlek) 20.15 Zang met pianobegeleiding en pianospel (opn.) 20.50 Utrechtsch Stedelijk Orchest (opn.) 21.00 Landmans lust 21.30 Gramofoonmuzlek 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten 22.00 B.N.O.: Leidende staatslieden schrijven 22.10 Avondwijding 22.1524.00 Zie Hilversum I. PLAATSELIJK RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Voor Vrildag 17 Juli. le programma: 6.4524.00: Hilversum I. 2e programma: 6.4522_.15: Hilversum U 22.1524.00: Duitsch programma. 3e programma: 7.0024.00: Duitsch programma 4e programma: 7 0021.00: Duitsch programma 21.0022.00: Gramofoonmuzlek G. R. D. 22.0024.00; Duitsch programma. LEID SCHEND AM Zilveren jubileum Don derdag 23 Juli a.s herdenkt de heer R. Rozema, Zijdestraat 2. den dag dat hi) voor 25 Jaar in dienst trad bij de Nederl. Spoorwegen. De Jubi laris v/as tot 15 Mei 1939 werkzaam op verschil lende lokaallljnen in de provincie Groningen, waarna hij werd overgeplaatst naar Leidschen- dam, waar hij sedert dien dienst doet als con ducteur op de lijn Den HaagSchevenlngenRot terdam Hofplein. NOORDWIJK Geslaagd- te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken mej. W. M. Asten alhier. RIJNSBURG Aan den heer D. Driebergen alhier, ls op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar van den distributiedienst. VOORSCHOTEN" Geslaagd te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken mej. G. M. Schaap, alhier. Inbraak Wederom ls ingebroken in de slga- renkiosk van J. G. staande nabij de tramhalte Zllverfabrlek. Een partij sigaren en sigaretten ls ontvreemd. WASSEN \R Geslaagd te Den Haag voor het staatsexamen piano L.O. mej. F. van San- dlck en voor het examen Klnder-Koorzang mej. J. L. Stoltenhof. belden alhier Geslaagd te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken mej. M. Mansvelt, alhier.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2