■F .0 0.^1 LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 8 Juli 1942 ff n *'<f f t I ft t-t m- ,1 5 V JTM ,oO*ct STADSNIEUWS CENTRAAL RIJNLANDSCH ASSURANTIE BEDRIJF BINNENLAND Voorschriften voor advertenties in nieuwsbladen en tijdschriften AGENDA GEMENGD NIEUWS Te Aalten is het derde Moedertehuis in Gelderland van den Nederlaiidschen Volksdienst in gebruik genomen. De moeders, die hier een vacantie van drie weken doorbrengen, krijgen volop gelegenheid haar huishoudelijke beslommeringen voor een tijdje te vergeten. (V.NP.-Bouvet, m.) Een flottielje Duitsche mijnenvegers op patrouille in de Noordelijke wateren. (Atlantic-Holland-PK. Hirche, m.) De A.D.O.-supporters hebben hun club een kampioensvlag aangeboden. (Polygoon-Meyer, m.) Na de installatie van burgemeester Boelens te Vledder werden volksdansen uitgevoerd. (Holland-Van Buiten, m.) Pantsersoldaten rusten uit voor het gevecht. t. (Weltbild-Polygoon-PK. Etzold, m.'i Bij het Nederlandsche Legioen Pakjes uit vaderland worden verdeeld. (Henkels-S.SP.K. Brantsen, m.i GENOOTSCHAP „MATHESIS SCIENTIARUM GENITRIX". 157ste algemeene vergadering, In den foyer van de Stadsgehoorzaal werd gisteravond de 157ste jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van het Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix", welke behalve door het bestuur, leeraren en leerlingen, o.a. werd bijgewoond door de heeren ir. J. J. G. van Hoek, voorzitter en G. E. E. Kuijntjes, direc teur der Leidsche Ambachtsschool, ir. P. la Fon taine, deskundige bij de eindexamens Electro- techniek en J. B. van Julsingha. rijksinspecteur bij het L.O. De voorzitter van het bestuur, prof. dr. J. Droste, sprak een kort welkomstwoord, waarna de notulen, gelezen door den secretaris, dr. J. van Alphen, onveranderd werden goedgekeurd. Overeenkomstig het advies van de kascommis- sie, bestaande uit de heeren L. Otto en J. C. de Graaff werd de penningmeester, de heer H. van Slooten Jr. onder dankzegging voor zijn accuraat beheer gedéchargeerd. De heeren prof. dr. J. Droste, dr. ir. P. Fehmers en H. van Slooten Jr., die aan de beurt van aftreden waren, werden met nage noeg algemeene stemmen als bestuursleden her kozen. Vervolgens hield de voorzitter zijn gebruike lijke rede, waarin hij een overzicht gaf van de voornaamste wederwaardigheden uit het afge- loopen jaar en waarin om. melding werd ge maakt van de mutaties, welke zich in het be stuur en het leerarencorps voordeden. Het aantal gewone leden bedraagt op het oogenblik 258, het aantal leerlingen op 1 Januari j.l. 460. Voorts werd gewag gemaakt van de vele excur sies en lezingen, welke de Ver van Mathesianen in het afgeloopen jaar organiseerde, waarbij zeer waardeerendc woorden werd/sn gericht aan het adres dezer vereeniging, welke kort geleden haar 25-jarig bestaan mocht herdenken. Ten slotte richtte spr. een gelukwensch tot de leerlingen, die het einddiploma verwierven en derhalve de school verlaten, om daarna de diploma's uit te reiken. Deze werden als volgt behaald: Eindexamen 5de klasse werktuigkunde: C. Akkerman. Den Haag; J. M. v. Beek. Wasse naar; D. v. Bemmel; F, Boden, Den Haag; A, I. Boersma; A. Bouohier, Breda; S, P. Bruyn, Haarlem; C. J. de Cler; G. F. Douma; J. F. Droge; H. Ebels, Den Haag; J. Glasbergen; A. D. Hakkenberg, Oegstgeest; H. W. Hoogduin; C. Jongenburger. Alph. a/d. R A. P. de Jongh. Arnhem; J- A .Jongmans; J M. Jozemans; D. Keyser; F. H. Klinkenberg; J. de Lange. Lei derdorp; P. Leemans, Zoterwoude; C. A. Mank; J. M. v. d Mey; P Mioch; W. Moerer; A. J. A M Neger, Tiel; W. Pieete; W. Prins; J. C. de Reede; C. Rietbergen. Wassenaar; P. Rietman, Deventer; J. Romanesko; M P. Schippers, Oegstgeest; K. Tensen, Ter-Aar; J. Teske. VoorschotenW. J. H. Traksel, H'lem; J. Tukker; C. H. Verhoogt; H. L. Vos: T. H. Vos: B J. Wassink Deventer: A de Water; F. de Water; A. v. d Weerd. Den Haag; P. v. Wee- ren: A. Zevenhuizen; C. M. Zitman; B. Zwaan; G. Zwaan, Alohen a/d. R. Idem Bouwkunde: A. J. Broeders, Noordwljk a/Zee; C. J. v. d. Bijl, Alphen a/d. R.; A, Hak kenberg; B. H. J. Hederik- W. v. Hemsbergen. Alph a/d R.: P. v. d. Horst; G J. Kriek. Voor schoten: A Langeveld. Hazerswoude; W. Nier vaart: H. Th. v. Noort, Oegstgeest; A. H. J. PnovH^ooper: A, Schnevderberg, Voorburg; Th W M Sluivs, Noordwlik: J. Splinter; P. C. v. d. Weyden. Noordwiik; J. Zandee. Overgangsexamens Electrotecbniek: lste tot 2de klasse: J Altink; Th. G. v. Beek. Wasse naar: E. H. Boddé. Rijssen (O.): P. J. Bon; S. M. Bruinsma, Deventer; R Died er ik. Er- melo; W. Doorn. Arnhem; C. Flippo. herexa men; Th. Groenewegen, herexamen; W. D. de YciIcQenvsBtijisets tan issue Ito Gunst; H. R. v. Iterson. Katwijk/Zee; W. Kooy, Schiedam; H L. P. Peeters. Voorschoten; J. v. d. Peppel. Voorschoten: N. A. Roosendaal; W. G. de Rooy; H. Soetens, Schiedam; B, Verhoeven; D. v. Vliet, Oegstgeest; F. N. J. van Wijk; B. L. Wijland; M. E. C. Zitman; L. C. Bik. leden van klasse 2 naar 3; J, A. van Dijk; W. Elderson, R'dam; H. de Groot; V. Hellen- doorn, Wassenaar; R. Krooshof, Deventer; M. v. Lieshout; J. J. Nieboer; E, S, Prins, W. Rhijnsburger, Oegstgeest; C. A. Smit, Hillegom; P. J. Smit; J. G. E v. d. Spek; A. A. J. Suringa, Bodegraven: A. L. v. Veldhuysen, Haarlem; N, de Water; B. Zwiers, Zuidwolde. Eindexamens Electrotecbniek: H, A. Andreas, Noordwijk; J, D. Bey; H. J. Bolmeyer, Haar lem; G. J. v. d. Burg; A. J. Gasteleyn, Alphen a/d. R.; J. Delfos; C. van Egmond, Leiderdorp; J, Hollander; J. Kanbier; I. J. de Kramer, Den Haag; J, A. Kuypers, Stompwijk; A. D. Lange veld, Rotterdam: H. J. v. Langeveld, Haarlem; P. Langeveld; J. Limburg; W. Lindenhovius, Bennekom; J. Loos, Rijswijk (Z.-H.); W. Ober; P. H. Schouten. Voorschoten; A. Steinmeyer; F. Verlinde, Den Haag; F .v. d. Water; M. F. A. Wesseling. Overgangsexamens Bouwkunde: Van klasse 1 naar klasse 2: A. v. Breda, Sassenheim; C. L. de Bree; M. P van Es, Warmond; A. v, d. Mey; S. v. d. Mey. Rijnsburg; N. Outshoorn; J. M v. d. Ruit; J. Smit. Eindexamens Beschrijvende Meetkunde cn Perspectief: J Bekooy; P. C. J. J. G, Doedens, Alph. a/d. R.; J. Korbee, Wassenaar; S. Lln- schoten; M, W Meyer, Voorschoten; D. van Woudenberg; H. Th. Wijsman; A. Heetveld. Dezelfde candidaten. met uitzondering van laatstgenoemdeslaagden eveneens voor het eindexamen Bouwkunde. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. Voorts werden nog prijzen uitgereikt aan de winnaars van de jaarlijksche prijsvraag voor binnenbetimmering, t.w. 1. S. van der Mey; 2. A. van Breda en 3, L, C de Bree. De directeur der school, de heer Alb. van der Hoogt, wenschte de geslaagden eveneens geluk, daarbij herinnerende aan de moeilijke omstan digheden in den afgeloopen winter, toen de duisternis, felle koude en onbegaanbare wegen inzonderheid van de buitenleerlingen groote op offeringen en inspanningen hebben gevraagd. Hij wees er voorts op, dat de gediplomeerden van M.S.G. over de geheele wereld verspreid zitten en spoorde de thans geslaagden aan, om evenals hun voorgangers den naam van de schoo1 hoog te houden. Een tweetal leerlingen, J, Loos en S, Lm- schoten, dankte ten slotte bestuur, directeur en leeraren vcor het genoten onderwijs, waarbij de wensch werd uitgesproken, dat binnen afzien- baren tijd het schooldiploma de waarde zal hebben van een M.T.S.-opleiding. DE RIJPERE SCHOOLJEUGD IN DE ZOMERVACANTIE OP DE BOERDERIJ. Gelegenheid tol aanmelding opengesteld. Bij het gemeentebestuur is het plan in over weging, de rijpere schooljeugd waaronder in dit verband worden verstaan johgens en meisjes van 15 jaar en ouder in de gelegenheid te stellen tijdens de zomervacacantie 1942 gedu rende' een of meer weken op verschillende boe renbedrijven en tuinderijen in de omgeving van onze stad arbeid te verrichten. Er heeft zich daartoe een commissie gevormd, waarin verte genwoordigers van het gemeentebestuur, van het onderwijs en van de boerenbedrijven zitting hebben. Behalve dat de verwezenlijking van dit plan zou kunnen bijdragen tot vermeerdering van de productie en ook eenigermate zou kunnen voorzien in de bestaande behoefte aan arbeids krachten in die bedrijven, zou de stadsjeugd daardoor in de gelegenheid zijn het werk en het leven op het platteland van meer nabij te leeren kennen. In verschillende opzichten kan de uit voering van dit denkbeeld dus haar beteekenis en nut hebben. De opzet is aldus, dat op de daarvoor in aan merking komende bedrijven door de school jeugd gewerkt wordt van des ochtends half- negen tot des middags 6 uur (met onderbre king uiteraard voor eenige schafttijden), ter wijl waarborgen aanwezig zijn, dat de voeding van de deelnemers evenredig zal zijn aan een aard van de te verrichten werkzaamheden; voorts genieten de deelnemers een zaikgeld van f. 0.50 per week en ontvangen zij na afloop van de werkperiode een geldelijke toelage, af hankelijk van de verrichte prestaties en van den duur hunner werkzaamheid. Zullen de deelnemers in het algemeen eiken dag per rij wiel of tram naar en van het. boerenbedrijf moeten gaan (de vervoerskosten worden ver goed). zoo is het In enkele gevallen toch niet uitgesloten, dat zij op het bedrijf „Intern" zul len kunnen zijn. Dit laatste hangt geheel af van de vraag, welke boerenbedrijven zich straks voor de onderwerpelijke regeling zullen aanmelden. De Commissie, welke met de voorbereiding en uitvoering van een en ander belast is, wekt. thans alle leerlingen van 15 jaar en ouder der Leidsche inrichtingen van uitgebreid lager-, nijverheids-, middelbaar-, voorbereidend hoo- ger- en booger onderwijs, alsmede alle boeren en tuinders, welke aan de bovenomschreven rege ling willen medewerken, op, zich ten spoedigste persoonlijk aan te melden aan de Afdeeling Onderwijs. StadhuisLeiden (van 9—12.30 en van 13.30—17.30). GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden voorwerpen in de maand Juni: armbandje met steentje, afbrandlamp, album met trouwfoto's, arbandhorloge, bankbiljet, balkenschuifje, alphab. boek, bril, boord van een overhemd, babybroekje met badhanddoek, cein tuur, doosje met Maria-beeldje, damesparapluie, das, doek, dameshorloge, Engelsch studieboekje, étui, inhoudende rozenkrans, étui met sleutels, fietspomp, fitting met lampje van rijwiel, foto toestel in étui, glassnijder, geld, grifieldoos, ge wicht, handschoenen, hondenriem, hondenket ting, jasje, kinderfietsje, kindermuts, kano met peddels, kniptang, muts, portemonnaies, pakje, inh. babygoed, postzegels, rekenboekje, rozen krans, RJC, kerkboekje, rijwielslot met ketting, sleutels, sierpijl van auto of rijwiel, slot, siga renaansteker, spenen, sportriem, verduisterings- kap, vulpenhouder, vulpotlood, wol, zilverbons, zakagenda. Gevonden in de Tram (stadslljn)een boek, portemonnaie, regenkapje, handschoenen, sleu tels, kindertaschje, R.K. kerkboek, paraplules, koffertje, een damestasch, een beursje met sleu tel, een paar gymnastiekschoenen. Inlichtingen te bekomen en terug te verkrijgen ten politiebureele alhier op Woensdag- en Za terdagmiddag van 2—4 uur. De staatscourant bevat een besluit van den secretaris-generaal van het departement van volksvoorlichting en kunsten betreffende het plaatsen van advertenties in nieuwsbladen en tijdschriften. t Hierin wordt bepaald, dat deze advertenties zoodanig moeten worden opgesteld, dat duidelijk blijkt, dat zij niet behooren tot het redactioneele gedeelte, terwijl zij voorts naar vorm en inhoud aan de volgende elschen moeten voldoen: a. zij behooren zakelijk zonder kennelijke misleiding of overdrijving te zijn; b. zij mogen niets be vatten, dat er toe leiden kan de belangen of het streven naar gemeenschap van het Neder landsche volk, zijn kuituur of economisch leven te verzwakken of de godsdienstige gevoelens van anderen te kwetsen; c. zij mogen niets inhouden, dat de eer of het welzijn van een ander weder rechtelijk aantast of zijn goeden naam schaadt; d. zij mogen niets inhouden, dat om andere redenen in strijd is met de openbare orde en goede zeden. Voorts kan de secretaris-generaal in het be lang van de volksvoorlichting nadere voorschrif ten vaststellen, waaraan advertenties moeten voldoen. Verder is bepaald, dat de uitgever dengene, die in feite de leiding heeft over het advertentie gedeelte van een nieuwsblad of tijdschrift als advertentiechef behoort te vermelden onder de in het journalistenbesluit bedoelde vermelding op elk exemplaar van een nieuwsblad of tijd schrift. De uitgever en de advertentiechef zijn ver plicht naar beste weten en kunnen er voor zorg te dragen, dat het advertentiegedeelte van een nieuwsblad voldoet aan bovenbedoelde richt lijnen. Een uitgever of een advertentiechef, die zijn hem door dit besluit opgelegden plicht verwaar loost, pleegt een beroepsovertreding. Genoemde secretaris-generaal kan in dat geval den uit gever of den advertentiechef tuchtrechtelijk straffen met: a. een waarschuwing; b. een geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. Voorts kan hij in zeer ernstige gevallen, indien hij zulks in het openbaar belang noodzakelijk acht, een nieuwsblad voor bepaalden of onbe- paalden tijd verbieden advertenties te plaatsen Dit besluit kan worden aangehaald als „advertentiebesluit 1942". Het treedt heden in werking. DE NIEUWE ZEEPBON. Wie de vorige week het bericht betreffende de nieuwe zeepbonnen goed heeft gelezen, zal heb ben begrepen, dat wij met onze zeep thans nog zuiniger moeten zijn, dan wij al gewend waren. Het Is niet ongewenscht het voornaamste uit het bericht nog eens in het kort te vermelden. De nieuwe bonnen zijn geldig t/m 15 Augustus. Wij moeten dus met ons rantsoen zes weken toekomen in plaats van een maand. Er zijn ditmaal 2 bonnen aangewezen. De eene, bon 335, geeft recht op het koopen T'an 75 gram eenheidstoiletzeep; de andere bon, 336 op het koopen van 250 gram waschpoeder of zeeppoeder. Bon 335 kan men desgewenscht in plaats van voor het koopen van zeep, bezigen voor het doen wasschen van acht kg. waschgoed en bon 336 voor het doen wasschen van twaalf kg. waschgoed. Op de bonnen kan men te zamen dus, evenals vroeger, 20 kg. waschgoed laten waschen. Het voordeel is, dat men nu niet in eens een bon voor 20 kilo behoeft af te geven. Voor kinderen beneden 8 jaar is één extra bon aangewezen, de bon „1-zeep". Op deze eene bon kan men echter hetzelfde krijgen als op bon 335 en 336 te zamen. Desgewenscht kan men deze bon ook aan de wasscherij geven voor het wasschen van 20 kg. waschgoed. Op bon 335 kan men in plaats van een stukje eenheidstoiletzeep van 75 gram ook een stukje van 2P gram, luchtgevulde eenheidstoiletzeep koopen. Door de verschillende samenstelling komt dat vrijwel op hetzelfde neer. De oude zeepsoorten mogen, voor zoover voor radig, ook verkocht worden. Op bon 335 en op de bon „1-zeep" kan, in plaats van de 75 gram eenheidstoiletzeep of de 28 gram luchtgevulde, ook 45 gram huishoudzeep of 50 gram zachte zeep gekocht worden. De oude bonnen, die men tijdig heeft inge leverd bij zijn leverancier, blijven hun volle waarde behouden, d.w.z. als er zeep op geleverd wordt, dan heeft men recht op 2 stukjes een- heidszeep. Kan de winkelier er huishoudzeep op leveren, dan mag men ook 90 gram per bon verlangen. Ook geven ze recht op 250 gram waschpoeder of zeeppoeder of 100 gram zachte zeep per bon. t Men moet echter van zijn leverancier niet vergen, wat hij niet heeft en zoo noodig, eenig geduld hebben. Ten slotte zij nog vermeld, dat voor kinderen beneden de 2 jaar de bon „1-toiletzeep" recht geeft op het oude rantsoen van 75 gram toilet zeep. REGELING VAN STATIEGELDEN. De statiegelden, die dU inlevering van leege flesschen, kruiken of potten moeten worden te rugbetaald, zijn thans, blijkens een mededeeling van den gemachtigde voor de prijzen, aan een regeling onderworpen. De desbetreffende be schikking, die op 14 Juli in werking treedt, stelt niet alleen het bedrag der statiegelden voor flesschen, potten en kruiken met en zonder sluiting vast, maar bepaalt tevens, dat dit be drag op de etiketten moet worden vermeld. Wanneer binnen één maand na het van kracht worden van deze beschikking flesschen. kruiken of potten worden ingeverd, waarvan kan worden aangetoond, dat daarop een ander bedrag dan het na bovengenoemden datum geldende aan statiegeld was betaald, dient het werkelijk be taalde bedrag te worden terugbetaald. Ten slotte verdient het bijzonder de aandacht, dat de statiegelden afzonderlijk aan den kooper in rekening moeten worden gebracht, dus niet bij den prijs mogen zijn Inbegrepen. HEDEN. Evan. Chr. Gem.: Spr. ds. Berkhoff 3 en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der auo- theken te Lelden wordt van Zaterdag 4 Juli 20 uur tot Zaterdag 11 Juli 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552; de Haven-Apotheek, Haven 18, Tel.20085; Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Raadhuispark 8. Tel. 26274. Bbog"9zl]n halen In een hoed 't Zou zuur zijn, maar het stêéf Ce ge* keuren! Tenminste als U niet zoó vriendelijk zou zijn Uw Boog-flessched plus sluiting weer zoo spoedig mogelijk terug te geven. Maar U bent wèl zoo vriendelijk niet waarWant dan is er weer heel gauw Boog azijn voor ieder een en kunt U aan tafel weer geregeld zeggen: VLIELAND EN TERSCHELLING GAAN OVER NAAR FRIESLAND. Bij verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied is be paald, dat met ingang van 1 September a.s. de gemeenten Vlieland en Terschelling van het gebied der provincie Noord-Holand overgaan naar dat der provincie Friesland. RAAD AAN VACANTIEGANGERS. Hedenavond van 18.0518.15 uur zal over den zender Hilversum I een vraaggesprek worden gehouden met den heer H. J. Leupen, secretaris van de interdepartementale commissie ter be studeering van het vraagstuk van de vacantie- spreiding. Hierin zal tevens aan de vacantle- gangers advies gegeven worden over het ge bruikmaken van de spoorwegen in de komende vacantieweken. VERSPREIDE BERICHTEN. Mr. H. J. M. Loeff is met ingang van 15 Augustus opnieuw tot burgemeester van Vught benoemd. Met ingang van 2 Juli is voorts de voor- loopig verlengde ambteperiode van den burge meester der gemeente Veghel, M, A, Sliens, be ëindigd, Bij besluiten van den sedretaris-generaal van het departement van Justitie zijn be noemd tot: Raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam mr. W, A. Ubbens, thans rechter in de arron- dissements-rechtbank te Alkmaar; tot rechter in de arrondissements-reehtbank te Alkmaar mr. J. H. Meijer, advocaat en procureur te Alkmaar; tot substituut-griffier bij de arron dissements-reehtbank te Rotterdam mr. P. J. C. Schipper, tijdelijk commies ter directie in al- gemeenen dienst bij de strafgevangenissen te 's-Gravenhage. CHARME, KWALITEIT, PASVORM D4t zijn do onveranderlijk» en zoor gewoerdeerde eigenschap pen van Copper»' Corjcli- Mogen zl] lijdelijk jchoorach zijn - er komt een dog, waorop zij vreer onboperkt verkrijgbaar zijn corsets Den Haag - Schevenlngen Rotterdam Dellt Arnhem Lelden Dordt - Groningen Voor het examen Gemeentelijke admini stratie I slaagden onze stadgenooten J. A. v, Krieken en A. Parmentler alsmede de heer P, Duyverman te Oegstgeest. Als verdacht van diefstal van een dames mantel ten nadeele van een verpleegster van he>t Academisch Ziekenhuis is aangehouden de 56-jarige koopman J„ K, uit Eindhoven, die bovendien in het bezit bleek van twee, vermoe delijk eveneens van diefstal afkomstige wollen tafelkleeden ter grootte van 90 x 90 en 150 x 175 centimeter, Wie deze vermist, wordt verzocht zich ten spoedigste te melden aan het Politie bureau afd. Recherche, Gisteravond is de 51-jarige mevrouw H. J, J. M. uit Den Haag, toen zij zonder op het ver keer te letten, de Steenstraat overstak, aange reden door een onbekend gebleven wielrfjdster waardoor zij Tiol en den rechter onder arm brak De EJI.D. vervoerde haar naar het Academisch Ziekenhuis. NOODLOTTIGE VERGISSING IN EEN APOTHEEK. Te Rotterdam is een 33-jarige man overleden ten gevolge van een vergissing, die in een apotheek werd begaan. Op voorschrift van den dokter kreeg hij op recept poeders tegen ischias. In deze poeders was een kleine hoeveelheid van een zwaar vergif gemengd. Toen de poeders werden nabesteld, vergiste de assistent-apothe keres zich in de hoeveelheid van het vergif met het noodlottige gevolg, dat de man kort na het gebruik van de poeders is overleden. De assis tent-apothekeres is in bewaring gesteld. Zij zal zich moeten verantwoorden wegens veroorzaken van dood door schuld. INBRAAK IN MUSEUM TE UTRECHT. Maandagnacht hebben onbevoegden zich door middel van verbreking toegang verschaft tot het oude kunstmuseum in het Wlllemsplantsoen te Utrecht, waarbij voor een waarde van ongeveer f, 2200 aan museumstukken werd gestolen. Vermoedelijk zijn de ongenoode gasten door ge bruikmaking van een valschen sleutel en het forceeren van een deur in het museum gekomen. Tal van voorwerpen van historische beteekenis zooals boeken, penningen, kronen, mijters, handschoenen, medaille- en een scepter zijn uit het museum verdwenen. Verschillende van de gestolen voorwerpen waren eeuwen oud, ONDER VALLEND GESTEENTE BEE DLEN. Het tienjarige dochtertje van de familie Leurs te Gutt-ecoven bij Sittard speelde nabij de ouder lijke woning in de omgeving van een bouw- valligen muur. Deze stortte plotseling in met het gevolg, dat de kleine onder het puin be dolven werd. Onmiddellijk werden pogingen aangewend om het kind te redden, doch toen men het onder het puin vandaan had gehaald, bleek het zoodanig door de steenen getroffen te zijn, dat het levensgevaarlijke verwondingen on kneuzingen had opgeloopen. Na overbrenging naar het R.K. ziekenhuis „De Goddelijke Voorzienigheid" te Sittard, is het meisje daar aan dc gevolgen overleden. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Te Grootebroek is het 2 Vz jarig zoontje van den heer Schoenmaker nabij den onbewaakten 'overweg tegen een naderende locomotief aan- geloopen, met het noodlottig gevolg, dat het kind in het ziekenhuis te Enkhulzen aan de gevolgen is overleden. VACANTIEGANGERS ERNSTIG GEDUPEERD. De koffer kwam aan met lompen en steen >n. De fam. M„ die enkele weken vacantie in Het Gooi zou doorbrengen, verzond einde vorige week een grooten koffer met kleeren en enkele levensmiddelen per bode van Amsterdam naar Hilversum. Bij aankomst bleek echter tot haar grooten schrik, dat de koffer nog slechte wat waardelooze lompen en steenen bevatte. De kleeren o.m. Japonnen, overhemden, een flinke hoeveelheid ondergoed, sokken, kousen, laken* en sloopen en ook bruine boonen en capu- cijnders waren verdwenen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2