Nette Meisjes Versche Visch Firma J. J. DAM LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 16 Maart 1942 De distributie van rijwielen „Standaard" wmkel EXPEDITIEBEDRIJF en SLEEPERIJ Voorwaarden als bij de bandendistributie SPORT De Voetbalvlegel Jaarvergadering van den Ned. Lawntennisbond Wasscherij SPRONKN.V. FLINK MEISJE Coöperatieve Boerenleenbank Lammenschansweg 23, Tel. 21593 De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat heden een aanvang zal worden ge maakt met de distributie van rijwielen. Dit houdt derhalve in, dat van dezen datum af rij wielen uitsluitend mogen worden gekocht, ver kocht of afgeleverd, indien hierbij een geldige bon wordt ingeleverd. Op de bonnen zal men het complete rijwiel, echter zonder banden, kunnen aanschaffen. Het tijdelijk verhuren van rijwielen blijft toegestaan. Onder de distributie vallen tourrijwielen, sport- en racerijmelen, invalidewagens, trans portrijwielen, carriers en onderstellen voor car riers, alsmede frames voor genoemde rijwielen, invalidewagens en carriers. Onder tourrijwielen worden in dit verband verstaan alle soorten da mes-, heeren- en kindertourrijwielen, voorzoo- ver de framehoogte 16 of meer bedraagt. Onder invalidewagens worden de z.g. invalide driewie lers verstaan, welke door invaliden worden ge bruikt, om zich langs den openbaren weg te verplaatsen. Ziekenwagens, rolstoelen e.d. zijn hieronder niet begrepen en mogen dus, even eens als rijwielen, waarvan de framehoogte minder dan 16 bedraagt, zonder bon gekocht, verkocht of afgeleverd worden. Onder transport rijwielen in den zin van de distributieregeling worden verstaan: rijwielen, welke voorzien zijn van twee wielen en al dan niet van transport dragers en v/elke speciaal gebouwd zijn voor het vervoer van goederen, terwijl onder car riers alle rijwielen, welke voorzien zijn van meer dan twee wielen en welke speciaal ge bouwd zijn voor het vervoer van goederen, worden begrepen. Zooals hierbovep reeds werd medegedeeld, vallen ook frames voor de genoemde soorten rijwielen onder de distributie-bepalingen. De aandacht wordt er echter op gevestigd, dat dit alleen geldt voor frames voor reparatie-doel einden. Frames voor montagedoeleinden zullen uitsluitend kunnen worden betrokken op een koopvergunning van het bureau voor de meta len verwerkende industrie. Deze vergunning zal echtrr niet aan het publiek, doch slechts aan grc/siersr die rijwielen samenstellen uit onder deden. welke zij van derden betrekken, worden gegeven. TWEE SOORTEN BONNEN. Er zijn voor deze distributie twee soorten bonnen ontworpen, n.l. een voor rijwielen en een voor frames. Iedere bon bestaat wederom uit twee gedeelten, n.l. een bestelbon en een koopbon. Dit onderscheid is gemaakt, omdat het zal voorkomen, dat een rijwielhandelaar niet altijd het verlangde model in voorraad zal hebben, doch dit eerst bij de fabriek moet be stellen. In zoo'n geval dient men eerst den be stelbon aan den rijwielhandelaar af te geven en den koopbon als bewijsstuk te bewaren. De rijwielhandelaar kan dan dezen bestelbon aan zijn leverancier zenden, die hem hierop het verlangde rijwiel zal toezenden. Eerst by de af levering aan den verbruiker dient deze tevens de koopbon aan den rijwielhandelaar af te ge ven. De rywielhandelaar moet dezen koopbon zorgvuldig ter verantwoording van zijn voor raad bewaren. Indien de rijwielhandelaar wel het verlangde rijwiel in voorraad heeft, en af levering dus terstond kan plaats vinden, kan men onmiddellijk zoowel den bestelbon als den koopbon afgeven. De rijwielhandelaar dient dan den koopbon te bewaren en kan op den bestel bon zyn voorraad aanvullen. De bonnen zijn geldig tot den op den bon vermelden datum. De aflevering van het rijwiel dient derhalve voor dezen datum te hebben plaats gevonden. Daar de detaillisten niet steeds het verlangde rijwiel in voorraad hebben, ver dient het aanbeveling het rijwiel zoo spoedig mogelijk te bestellen. De detaillisten kunnen zich tot ten hoogste een maand na den op den bon vermelden datum herbevoorraden. Zoowel op den bestelbon als op den koopbon wordt het soort rijwiel of frame, dat is toege wezen, vermeld. Met nadruk wordt er de aan dacht op gevestigd, dat op den betrokken bon uitsluitend een rijwiel of een frame, dat be hoort tot de op den bon vermelde soort, mag worden gekocht. Voor sport- en racerijwiclcn zullen geen bonnen worden afgegeven, zoodat men hiervoor ook geen aanvragen bij den distri- buticdienst kan indienen. DE VOORWAARDEN VOOR EEN VERGUNNING. Als algemeen vercischte om voor een rij wielbon in aanmerking te komen, is in de eerste plaats gesteld, dat de aanvrager niet over een bruikbaar rijwiel beschikt. Voorts is als algemeen vercischte gesteld, dat de aanvrager in het bezit is van de benoodigdc buiten- en binnenbanden of van de bonnen om deze banden te kunnen aanschaffen. In verband hiermede zijn dan ook voor het verkrijgen van rijwielen dezelfde voorwaar den gesteld, als voor banden gelden. Zooals bekend zijn deze voorwaarden als volgt: A De aanvrager moet om zich naar zijn werk of de school te begeven, dagelijks van zijn rij wiel gebruik maken, terwijl de afstand van de woning tot het werk of de school of, indien van een openbaar middel van vervoer gebruik kan worden gemaakt, de soni van de afstanden van de woning tot de dichtstbijzijnde tram-, bus- of treinhalte en van den afstand van de tram-, bus- of treinhalte, waar uitgestapt wordt, tot het werk of de school ten minste 5 KM. (voor kinderen beneden 10 jaar ten minste 3 K.M.) bedraagt. B. Indien het rijwiel ten behoeve van de uit oefening van het beroep of bedrijf van aanvra ger wordt gebruikt, moet de dagelijks op dit rijwiel af te leggen afstand ten minste 20 KM. bedragen, terwyl het voorts moet vaststaan, dat de aanvrager niet van een openbaar vervoer middel gebruik kan maken. Als algemeene norm geldt voorts, dat bij aan koop van een rijwiel, carrier of invalidewagen, het oude rywiel of de te vervangen carrier of invalidewagen uiteraard zonder banden bij den leverancier van het nieuwe moeten worden ingeleverd. In vcrbaixl hiermede kuuncn ook personen die niet aan de onder A. of B. omschreven voorwaarden voldoen, doch die over een on bruikbaar geworden rijwiel beschikken, waar van de banden nog bruikbaar zijn, een ry wielbon verkrijgen, mits zij het oude rijwiel bij den leverancier van het nieuwe inleve- Het voorschrift, dat het oude rijwiel bij den leverancier van het nieuwe moet worden mge- leverd, is evenwel ook van toepassing indien personen, die over een oud rijwiel beschikken, in aanmerking komen voor een bon, omdat zij aan de hierboven onder A, en B. genoemde voorwaarden voldoen. Slechts dan is de ver plichting tot inlevering r.iet van toepassing, in dien de distributiedienst op den bon een aan- teekening heeft gesteld, dat geen oud rijwiel be hoeft te worden ingeleverd. De distributiedienst zal deze aanteekening st-eeds aanbrengen, wan neer de aanvrager voldoet aan de onder A. of B. gestelde voorwaarden, doch niet in het be zit is van een oud rijwiel. Er kunnen zich dus de volgende gevallen voordoen: 1. Aanvrager is niet in het bezit van banden en ook niet van een rijwiel; hy komt in aan merking voor een rijwielbon voor het aankoopen van een rywiel ten eigen behoeve, indien hij voldoet aan de voorwaarden, gesteld onder A. of voor het koopen van een rijwiel ten behoeve van zijn beroep of bedryf, indien hy voldoet aan de voorwaarden, gesteld onder B. OPVOERING DOOR HET DUNO- CELERITAS-TOONEELGEZELSCHAP Jan Schrooth's tooneelspel „De Voetbalvlegel" heeft zich in betrekkelijk korten tyd een groote mate van populariteit verworven. Ongeveer vijf duizend adspiranten en juniores van N.V.B.-clubs zagen het stuk reeds ln Den Haag en na de voor stelling van Zaterdagavond in den A.S.C.-kring staan Den Haag, Zeist, Rotterdam en andere plaatsen alweer op het dichtbeschreven programma van het wakkere gezelschap uit de Haagsche vereenlglngen Duno en Celerltas, dat ,,De Voetbal vlegel" ten tooneele voert! Het Is, bij het aanleg gen van een maatstaf, goed die algemeen groote belangstelling niet uit het oog te verliezen. Stellig bleef de voorstelling Zaterdagavond in de goed bezette zaal van „Schuttershof" Iets beneden de gestelde verwachtingen, maar er school ook veel waars ln de opmerking van een A.S.C'.'er, die ons zei: „WIJ zijn in dit opzicht door de mooie A.S.C.- revues te veel verwend!" Een stuk. dat zooveel interesse wekt. moet nood wendig toch vele goede kwaliteiten hebben. Het is geschreven door den heer J. Schrooth, secreta ris van de Haagsche vereenlglng ..Duno". en werd niet onverdienstelijk vertolkt. Met de paedagogi- schc strekking, dat het werk vóór het genoegen moet gaan. maar dat men anderzijds de lijn toch ook niet al te streng mag doortrekken, zal men bovendien in meerderheid accoord hebben kun nen gaan. Hier toonde de schrijver zich onbe twist een man, die wars is van alle sportchauvl- nisme maar tegelijkertijd toch ook de geestesge steldheid van het schoolgaande kind op voortref felijke wijze te peilen weet en begrijpt dat eenige toegeeflijkheid van de zijde der ouders ln moei lijke oogenbllkken voor den knaap een betere stimulans voor diens werklust kan zijn dan hals starrig vasthouden aan een eens bepaalde straf. In ,,De Voetbalvlegel" krijgt de Jongen, die met een zeer slecht rapport ls thuisgekomen, op het laatste moment van zijn vader toestemming toch nog ln een belangryken voetbalwedstrijd uit te komen. Als die wedstrijd gewonnen ls, volgt des avonds de kamploensfuif en die fuif vormt te vens het laatste bedrijf van dit tooneelspel. Het bracht het optreden van een kampband met be kende liedjes, een demonstratie boksen en wor stelen, enz., en oogstte bij herhaling warm ap plaus. Bezwaar voelde men nochtans ln breeden kring tegen de grapjes van den conferencier, die ofwel ontzagwekkende baarden hadden ofwel ln deze omgeving nauwelijks toelaatbaar waren. Dc lieer S. J. Koopmans heeft na afloop dank gebracht aan het gezelschap en den heer Schrooth als blijk van waardeering Joris van den Bergh's bekende boek „Mysterieuze krachten iu de Sport" aangeboden. k. BEEN SCHAKEN. 2 .Aanvrager is in het bezit van een onbruik baar rywiel, zonder banden; hij komt alleen voor een rijwielbon in aanmerking, als hij voldoet aan de voorwaarden, gesteld onder A. of B. 3. Aanvrager is in het bezit van banden, doch niet van een rijwiel; hij komt alleen in aan merking voor een rywielbon, indien hy voldoet aan de voorwaarden, gesteld onder A. of B. 4. Aanvrager ie in het bezit van een onbruik baar rijwiel met bruikbare banden; hij komt in aanmerking voor een rywielbon, mits hy zyn oude rywiel bij den leverancier van het nieuwe inlevert. Voor invalidewagens is de overlegging van een doktersverklaring vereischt, waaruit blijkt, dat de aanvrager den invalide wagen noodig heeft om zich langs den openbaren weg te ver plaatsen. Bonnen voor frames zullen alleen worden af gegeven, indien het aan te schaffen frame voor reparatie-doeleinden is. bestemd. In alle geval len moet het oude frame by den leverancier van het nieuwe worden ingeleverd. Indien men op grond van het bovenstaande voor een rijwiel in aanmerking wenscht te ko men, dient men zich tot den plaatseiyken dis tributiedienst te wenden ter verkrijging van een aanvraagformulier. Na invulling dient dit we derom bij dezen dienst te worden ingeleverd. Aanvraagformulieren voor transports wielen en carriers moeten echter niet by den plaatselyken distributiedienst worden ingeleverd, doch in tweevoud bij de plaatselijke afdeeling van de rijksverkeersinspectie. NATIONALE WEDSTRIJDEN IN DEN HAAG. Ter gelegenheid van haar 32-Jarlg bestaan had de Residentie Schaak Club nationale wedstrijden georganiseerd. De uitslagen hiervan lulden: Eeregroep veteranen: 1. H. H. Kamstra (den Haag). 2>/2 pnt.; 2. K. J. Nleukerke (den Haag) 2 punten. Eeregroep Juniores: 1. C. Vlagsma (R.dam), 3 p.; 2. A. J. van der Hoek (A.dam) iy2 P- Hoofdklasse groep a.: 1, H. J Blok (R.dam) 2y2 P-: 2. A. A. Gordijn (den Haag). 2 pnt. Groep b: 1. E. L. Jansscns (R.dam), 2 p na een vluggertje ex met 2. L. J. Stolk (den Haag), 2 p. Groep c.: J. Moonen (den Haag), 3 p.; 2. E. V. Remouchamps (Lelden), 2 pnt. Groep d: 1. H. Humor (den Haag), 2 p. na lo ting met 2. C. Loeb (Den Haag), 2 p. Groep e: B. Evtlfeeff (den Haag). 2\fz p. 2. J. H. Sybrandy (den Haag), 2 p. LEIDSCHE SCHAAKBOND. De competitie. De volgende uitslagen kunnen vermeld worden: le kl A: Alphen IGym. I 100 (n.o.): Al- plien IBoskoop I 73; Gym. INoordwük I IV28 ¥2. 2e kl.: Alphen nVTL I 4%—5%; Philldor II VTL I 5—5. 3e kl.: Lelthen IIGem. AS. I 2—'VA. Alphen I is ongeslagen kampioen in de le kl. A en moet nu om het kampioenschap spelen met den winnaar van de lo klasse B. waarschijnlilk Philldor I. Enkele wedstrijden moesten wederom uitgesteld worden, HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Om den wisselprijs van het „Leldsch Dagblad". De voorronden dezer wedstrijden zullen begin nen op Woensdag 1 April a.s. des avonds om kwart over zeven in ..De Harmonie". Er ziln thans 24 deelnemers, die verdeeld zijn ln 4 groe pen van 6 spelers. In elke groep komt de hoogst- ultkomende ln deir eindstrild, waarvoor reeds 6 spelers orligesteld zlin. De Indeeling ls de vol gende I. 1. J. P. van Ham, 2. A G. de Kier. 3. J. Koet Jr.. 3. W. H. v. d. Nat. 5 B. D. Robbers. 6. W F. Schüss. II. 1. Th. v. d. Eerg. 2 J. Bey, 3. G. Bosscha, 4. A. E. J. Modderman. 5. P. J. Planjer, 6. G. Ruys. III. I. H. Boekkooi. 2. Th. J. de Bruyn. 3. J. A. Loef, 4. E. V. A. Remouchamps. 5. H. Staats, 6. F. Tel eng. IV. 1. Mr. A. G. de Blécourt. 2. N Cok. 3. A. van Es. 4. J. Koet. 5. A. J. Rotteveel, A. Sytzema. le ronde: 1 tegen 6. 2 tegen 5, 3 tegen 4. ZWEMMEN TENNIS. De Nederlandsche Lawntennisbond heeft Zater dagmiddag te Utrecht ziln algemeene vergadering gehouden In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer D. Croll, op de moeilijke omstan digheden. waarmede de tennissport in deze dagen te kampen heeft. Er ziln ln dezen spannenden tijd. aldus spr. belangrijker vraagstukken die de aandacht vragen. Toch is het opmerkelijk, dat de belangstelling voor onzo sport stijgende Ls. Voor de competitie schreven 430 ploegen in. tegen ver leden jaar 405. In totaal kwamen 23 aanvragen binnen r/oor het houden van een tourhooL De voorzitter werd herkozen daar geen tegen- candldaat werd gesteld. Tevens werden hem, evenals verleden Jaar, alsmede ook aan het be stuur, ln verband met de tijdsomstandigheden de gevraagde volmachten verleend, tot het zoo noo dig nemen van besluiten zonder de bevoegde In stanties daarin te raadplegen. Als leden van den bondsraad werden gekozen de heeren P. D. A. van der Hcydo. G. Leembrug gen en dr. Tetzner. Goedgekeurd werden de reglementswijzigingen, welke ingevoerd zullen worden Indien de tennis parken eventueel verplicht zullen worden zich aan te sluiten bil den bond. Ter/ens werd goed gekeurd het contrlbutlebeslult. alsmede het voor stel Inzake de districtssubsidies. Deze bijdrage werd vastgesteld op f. 100.vast en 10 cent per lid eener toegetreden vereenlglng. plus 5 cent per algemeen lid ln het district woonachtig. RAGNHILD HYEGER VERBETERT OPNIEUW EEN WERELDRECORD. Na reeds verschillende malen hiertoe een ver- geefsche poging te hebben ondernomen, slaagde thans de bekende Deensche zwemsie. Hveger er ten slotte gisteren in het reeds op haar naam staande wereldrecord 440 yards borstcrawl te verbeteren In het Frederlksbarger overdekte bad te Kopenhagen legde zij dezen afstand af ln den bijzonder fraaien tyd van 5 min. 11.5 sec., daarmede het oude record met 1.3 seconde verbe terend, dat zij 12 December 1937 eveneens te Kopenhagen vestigde met 5 min. 12.8 sec. GYMNASTIEK. KEURTURNWEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Ter gelegenheid van haar 25-Jarlg bestaan heeft de vereenlglng Maas te Rotterdam de kemturn- wedstryden van het district Zuid-Holland georga niseerd. Het „Maandagochtendblad" meldt hier over. De strijd stond op hoog peil. Het werd al spoe dig duidelijk, dat mevr. A. KoppelaarBernhard, lid van de jubileerende vereenlglng, den kam pioenstitel zou verwerven, al gaven de dames G. HulsLasschult uit Den Haag en G. Bakkers Ocks, lid van M.A.A.S., haar goed partij. De wed strijd' voor "de dames omvatte ringen, paard, brug, vrije oefeningen, rek en springen, deze nummers golden ook voor de heeren. BIJ de heeren wist Verhoekx van ArnolldRotterdam te zegevieren. De uitslagen luidden als volgt: Turnsters: mevr. A. KoppelaarBernhard (M. A. A. S„ Rotterdam). 10y2 pnt.; 2. mevr. G. Huls Lasschuit (Donar, Den Haag), 96 3/4 pnt.; 3. mevr. G. BakkerOcks (M. A. A. S., Rotterdam), 95^ pnt. Turners: 1. W J. Verhoekx (Arnoldl, Rotter dam), 97 3/4 pnt.; 2. F. F. Schonk (Sparta, Delft), 93^2 pnt.; 3. A. Bagijn (Arnolld Rotterdam) en T. van Arkel (O.K.K., Gorkum), belden 88y2 pnt. Jeugdturners: 1 J. Falana (Rotterdam), 78 pnt.; 2. A. de Smoker (Sparta, Dordrecht), 77y2 pnt. DAMMEN. OM DEN LEIDSCH DAGBLAD WISSELBEKER In groep A, Hoofdklasse gaan Zaalberg en S. v. d. Reek aan den kóp, daar deze spelers resp. wonnen van Brouwer en Sladek, KootePronk. Deze partij werd afgebroken In een zoo goed als gewonnen stelling voor Pronk. In groep B, werd F. LatervcerFranken 11;' NachtegellerI. Laterveer (afgebroken). le klasse: LardeeC. Klinkenberg 02; v. d. WielJ. Tol 2—0; H. C. PieteHuisman Sr. 0—2; GroenemeljerJ. W. Schuss 02; J. Heemskerk Klein 0—2 (regl.) 2e klasse: TeunlssenBornhoorn 20; Schild— Ouwehand 20; W. PieeteLabree 20. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Voor het persoonlijk hoofdklasse kampioen schap van Nederland werd Zaterdag te Haarlem de vierde ronde gespeeld. De uitslagen lulden: R. C. Keller—J. C. P. v. Dartelen 1—1 Ph. J. Ham—A. M. Olsen 2—0 W. Hulsman—J. H. Vos 1—1 de GraagG. Pors 11 De vilfde ronde werd gisteren in Lommerrijk te Hlllegersberg gespeeld. De volgende resultaten werden geboekt: J. H. Vos—A. M. Olsen 11 A. de GraagP. J. v. Dartelen 20 J. C. P. Kalden—Ph. J. Ham 0—2 J. M. BomG. Pors 02 W. Hulsman—R. C. Keiler 0—2 De stand ls nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. 1. R. C. Keiler 5 4 10 9 2. J. H. Vos 5 2 3 0 7 3. Ph. J. Ham 5 3 117 4. A, de Graag 5 2 3 0 7 5. G. Pors 5 2 3 0 7 6. P.. J. v. Dartelen 5 12 2 4 7. W. Huisman 5 12 2 4 8. J. M. Bom 5 0 3 2 3 9. A. M. Olsen 5 0 2 3 2 10. J. C. P, Kalden 5 0 14 1 Hulsman speelt te Leiden. Morgenmiddag te half vijf wordt in Royal, aan de Douzastraat, voor de 6e ronde de inhaalwed strijd gespeeld tusschen onzen stadgenoot W. Huls man en J. C. P. Kalder. Gezien de prestaties van Huisman mag stellig een spannende strijd wor den verwacht. Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nyvcrheid en Scheepvaart. INDIENING VAN AANVRAAGFORMULIEREN „A" VOOR HET VERKRIJGEN VAN EEN TOEWIJZING VOOR IJZER EN STAAL. De Directeur van het Rijksbureau voor IJzer en Staal vestigt er de aandacht op, dat zeer vele aanvragen als bovenbedoeld, welke bij dit bureau worden ingediend, wegens onjuiste behandeling van de de zyde der aanvragers moeten worden geretourneerd. 5553 De oorzaak hiervan is gedeeltelyk gelegen in een onjuiste invulling van de aanvraagformulieren, doch in hoofdzaak in de omstandigheid, dat de aanvragen niet by het juiste adres worden ingediend. In dit verband wordt belanghebbenden dringend geadviseerd nauw keurig kennis ten nemen van circulaire No. 599, behelzende de be grenzing van het terrein der verschillende contingentbeheerders, welke by de Kamers van Koophandel alsmede by het Rijksbureau voor IJzer en Staal, Lange Houtstraat 11, Den Haag, verkrygbaar is. Officieele publicatie v. h. Departement van Landbouw en Visschery. DISTRIBUTIE VAN BOTER, MARGARINE EN VET Uitreiking van toewijzingen aan detaillisten en grossiers. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visschery maakt het volgende bekend met betrekking tot de distri butie van boter, margarine en vet. Evenals gedurende het tydvak van 9 t/m. 13 Maart j.l.. zullen gedurende het tydvak van 16 tot en met 20 Maart a.s. de plaatse lijke distributiediensten aan detaillisten, die bonnen van de boter en vetkaart inleveren ter verkryging van toewijzingen, voor de helft van die bonnen vettoewy zingen. recht gevende op boter en marga rine of spysvet uitreiken en voor de andere helft vettoewijzingen met afgeknipten linker bovenhoek, uitsluitend recht gevende op margarine of spijsvet. De bonnen van de boter- en vetkaart kunnen derhalve ditmaal met een ontvangstbewys m.d. 201 worden ingeleverd. Aangezien gebleken is, dat gedurende £e afgeloopen weken niet alle detaillisten al de in hun bezit £ynde bonnen van de boter- en de vetkaart bij de distributiediensten hebben aangeboden ter ver krijging van toewijzingen, wordt er de aandacht op gevestigd, dat in geen geval de termyn, gedurende welken de inlevering dei- bonnen kan plaats vinden, zal worden verlengd Voor de uitreiking van verzameltoewyzingen aan grossiers, gedu rende het tydvak van 16 tot en met 20 Maart gelat wederom, dat bij inlevering van toewijzingen, waarvan de vervaldatum gelegen is voor 1 April a.s., eveneens voor de helft van het aantal ingeleverde rantsoen vettoewijzingen. recht gevende op boter of margarine of vet en voor de andere helft, vettoewijzingen met afgeknipten linker bovenhoek, uitsluitend recht gevend op margarine of vet, zullen worden uitgereikt. In verband hiermede kunnen toewijzingen, waar van dc vervaldatum gelegen is voor 1 April a&, te zamen met een ontvangstbewys m.d. 257 worden ingeleverd. Handelaren, die in het bezit zyn van toewyzingen, waarvan de vervaldatum reeds is verstreken, kunnen deze gedurende het tijd vak van 16 tot en met 20 Maait a.s. alsnog inleveren Met nadruk wordt er dc aandacht op gevestigd, dat na 20 Maart a s de plaatseiyke distributiediensten geen toewijzingen, waarvan de vervaldatum is verstreken, meer in ontvangst zullen nemen, zoodat ook dc toewyzingen. welke gedurende het tydvak van 16 tot en met 20 Maart a.s. vervallen, uiterlijk op 20 Maart moeten worden ingeleverd. Voor zoover vettoewy zingen met. afgeknipten linker bovenhoek worden uitgereikt tegen inlevering van vettoewijzingen. waarvan de linker bovenhoek niet is verwilderd, zullen de distnbutiediens'en de uit te reiken toewyzingen aan de achterzijde voorzien van een waarmerk distributiezegel. De van eer. zoodanig zegel voorziene toewyzingen geven geen recht op het koopen van boter, doch kunnen wel dienen ter verdere verantwoording tegenover de Neder landsche Zuivelcentrale. Voor zoover grossiers gedurende het tijdvak van 16 tot en met «0 Maart a.s. toewijzingen inleveren, waarvan de vervaldatum gelegen is op of na 1 April a.s., ontvangen zij voor de aangeboden boter- toewiizingen een botertoewyzing. voor de aangeboden yeltoewijzm- rren een vettoewijzing en voor de aangeboden vettoewy zingen met afgeknipten linker bovenhoek een vettoewyzing met afgeknipten linker bovenhoek. Toewijzingen met een vervaldatum voor 1 April a.s moeten der halve bij de inlevering gescheiden worden gehouden van toewij zingen met een vervaldatmn op of na 1 April a.s., terwyl by de inlevering van toewyzingen met. een vervaldatum op or na 1 April as de boter toe wil zing ende vettoewijzingen en de vettoewyzingen met afgeknipten linker bovenhoek, gescheiden moeten worden ge- houden met dien verstande, dat elk dezer drie soorten m een afzon derlijk zakje m.d. 258 met een afzonderlyk ontvangstbewys moeten worden ingeleverd. 5546 Officieele Publicatie v. h. Departement van Landbouw en Visschery. TEELT VAN HENNEP. De Regeeringscommissaris voor de Bodemproductie maakt bekend, dat de teelt van hennep volgens de Bodemproductiebesohikking 1942 Akkerbouw en Weidebouw slechts mag plaats vinden nadat daarvoor een vergunning is uitgereikt. Ter voorkoming van teleurstelling wordt echter medegedeeld, dat voor de beperkte oppervlakte, welke voor deze teelt zal worden toe gestaan. reeds voorloopige vergunningen zyn uitgereikt, zoodat het geen zin heeft verdere aanvragen 0111 vergunningen daarvoor in te zenden. 5551 Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visschery. VERVOER VAN POOTAARDAPPELEN. De Provincale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Zuid-Holland maakt het onderstaande aan belanghebbenden bekend; Evenals voor consumptie-aardappelen het voorschrift geldt, dat slechts 7 K.G. vrij mag worden vervoerd, is ook voor de door volks tuinders e.d. gebruikers zelf te vervoeren pootaardappelen een der gelijke bepaling afgel^ndigd. Wenscht een volkstuinder dus een grootere hoeveelheid pootaard appelen te vervoeren, dan moet hy hiervoor een geleidebiljet aan vragen bij zyn handelaar, van wen hij deze betrekt, of by den Plaatselyken Bureauhouder, indien hy zijn pootgoed van een agent of vereeniging van volkstuinders ontvangt. In afwijking hiervan zal hy echter steeds in het bezit moeten zyn van een geleidebiljet. wanneer hij zijn pootaardappelen vervoert naar een der navolgende gebieden: Leiden, begrensd door de gemeentegrenzen. 's-Gravenhage, waaronder te verstaan de gemeenten 's-Graven- hage, het gedeelte van de gemeente Rijswijk gelegen ten Westen van den Delftsche Vliet en Kleyweg, alsmede het gedeelte der gemeente Voorburg, gelegen ten Westen van den Vliet en ten Zuidwesten van de spoorbaan SchevenlngenRotterdam «Hofplein). Delft, begrensd door de gemeentegrenzen. Gouda, begrensd door de gemeentegrenzen. Rotterdam, Schiedam. Vlaardingen, wordt begrensd door Heyschehaven O.Z., Courzandscheweg, Waal havenstraat Waalhaven W.Z., Waalhaven Z.Z., weg Vliegterrein O.Z.. Korperweg, Charloische Lagedyk, Smectlandschedijk, Oost Varkenoordscheweg, Groene Laagjesdijk, Kreekkade en verder de grens tot het Zuiddiepje, het Zuiddiepje, de grenslijn loopende door de rivier de Maas tct de Guanofabriek te Capelle, de IJsselmond- schelaan. 's-Gravenweg, Laan van Nooitgedacht. Kralingscheweg, Plaszoom Ter Bergscheweg, linker Rottekade tot Zuidelijk grenspunt, gemeente Bergschenhoek, grens Hillegersberg tot Ceintuurbaan, tot spoorlyn naar Schiedam, deze spoorlijn volgen tot Overschiescheweg, Schie Poldervaart tot Vijfsluizen Vlaavdingerdijk tot Vlaardinger Ambacht, gemeentegrens Vlaardingen tot het Geur, rechte lyn tot Oostpunt Rozenburg, den linkeroever van de Nieuwe Maas tot Heyschehaven O.Z. (Dc genoemde wegen, kanalen etc. worden geacht te behooren tot het consumptiegebied). 9 Dordrecht, wordt begrensd door as (midden) Mei-wede, volgt as ingang Mer- wehaven, Westoever Merwehaven. Markstraat, loopt in Zuidelyke richting over het Wantij naar de uitmonding in het Wanty van Uitwateringsgeul, volgt die Uitwateringsgeul tot aan. het gemaal Jhr. Jantson van Eerffrenten (perceel Noordendijk 207, Dordrecht), gaat vanaf dit gemaal Zuidwaarts door de as van Molenvlietstrekkende van den Noordendyk lot Krommedijk), loopt vervolgens door de as van de Raamkil (liggende tusschen Krommedijk en Dubbeldamsche- weg). gaat daarna langs de as van den Nieuwen Waterweg. Tocht sloot en Spoorvliet (Oostzijde spoorbaan), liggende tusschen Dubbel- damschewég en Oudedyk, volgt verder de as van den spoorvliet tusschen Oudedijk en Zuidendyk tot aan den spooroverweg aan den Zuidendyk. loopt over dien overweg en gaat verder Westwaarts over de as van dien dijk en een kort gedeelte Zuidwaarts over den Dwarsweg weer westwaarts over de as van den Reeweg-Zuid tot aan de aanlegplaats van het 's-Gravendeelscheveer. loopt vervolgens in Noordelijke richting door de as van het Mallegat, in Noord- oosteiyke richting door de as van de Oude Maas en in Oostelijke lichting door de as van de Merwede tot aan ingang Merwehaven). (De genoemde wegen, kanalen etc. worden geacht te behooren tot het consumptiegebied). Dit geleidebiljet mag eveneens worden afgegeven door een han delaar in pootaardappelen. wanneer het vervoer vanaf diens zaak plaats vindt en moet in alle andere gevallen by den Plaatselyken Bureauhouder worden aangevraagd. Daarentegen behoeft geen geleidebiljet te worden getoond, wan neer hy zich buiten een der bovengenoemde gebieden bevindt en kan aantoonen, dat hy langs den kortsten weg op weg is naar zyn tuin of land. 5581 Met. nadruk wordt erop gewezen, dat de bovenstaande bepalingen van het vrye vervoer slechts gelden van 6 uur van tot 8 uur n.m. WITTE SINGEL 14 vraagt 5566 GEVRAAGD te Oegstgeest van 8V2 u. tot 1 uur. Loon f.4.per week. Br. onder No. 5578 Bur. v. d. Blad. Beschaafd, keurig MEISJE direct gevraagd bij dame. Alle huish. bezigh. k. doen. Goede behandel, van V28 tot V43 uur, Zaterdags langer. Br. No. 5573 Bur. v. d. Blad. geeft XJ alles aan Voedsel en lekkernij, wat U aan andere artikelen moet missen. Laat U bij het koopen des kundig gratis adviseeren in de ZEEVISCHHANDEL „STANDAARD" HAARLEMMERSTRAAT 335 LEIDEN 5554 Leiden - Rapenburg 63 (Aangesloten bij Coöp. Centr. Raiffelsenbank te Utrecht). OPROEP tot de Alg. Ledenver gadering op Dinsdag 31 Maart a.s. des avonds half acht ln „ZOMERZORG" te Leiden. De agenda, rekening-balans en rooster van aftredingen van Bestuur en Raad van Toezicht liggen voor de leden ter inzage ten kantore der Bank. 5560 HET BESTUUR. Officieele Publicatie v. h. Departement van Landbouw en Visschery. AANKOOP VAN JONGE HENNEN DOOR LANDBOUWERS. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in oorlogstyd maakt bekend, dat fokkers en houders, van vermeerderingsbedrijven in de gelegenheid zullen worden gesteld een beperkt aantal kuikens op te fokken ten behoeve van de vervanging van op de landbouwbedryven aanwezig pluimvee. Aan fokkers en houders van vermeerderingsbe drijven zal voor den opfok van deze kuikens een voedertoewying worden verstrekt, voldoende om jonge hennen op te fokken tot een leeftijd van 7 weken en jonge eenden tot een leeftijd van 6 weken Voor verderen opfok zal geen voeder worden toegewezen. Landbouwers, die op hun bedrfjf aanwezige kippen of eenden door jonge leghennen (legeenden) zouden willen vervangen, zullen goed doen zich zoo spoedig mogelijk met een fokker of houder van een vermeerderingsbedryf in verbinding te stellen. Het aantal jonge hennen (eenden), dat een landbouwer, die niet meer dan 10 of 15 «tuks kippen (eenden) mag houden, van een fokker of een houder van een vermeerderingsbedryf zal kunnen betrekken, mag niet meer bedragen dan 12 stuks. Aangezien de jonge dieren uitsluitend mogen dillen ter vervanging van thans aanwezig pluimvee is bepaald, dat de overjarige kippen (eenden), welke door jonge dieren zullen worden vervangen, uiterlijk 15 September a.s. van het landbouwbedrijf moe ten zyn verwyderd. 5545 Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visschery. NADERE AANDUIDING VOLKSBROOD" VOOR DE PROVINCIE ZUID-HOLLAND. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening maakt bekend, dat in de gemeenten Leiden en Oegstgeest dient te worden verstaan onder: Volkswitbrood: le. busbrood van normaal model, al of niet gesneden of geknipt; 2e. snijders, fluiters en weiszbrood. Volksbruinbrood: le. busbrood van normaal model, al of niet gesneden of geknipt; 2e. vloerbrood van normaal model, al of niet gesneden of geknipt; 3e. volkorenbrood, In de gemeenten 's-Gravenhage. Ryswyk, Voorburg, Wassenaar, Delft. Rotterdam (met uitzondering van Hoek van Holland en Rozenburg), Schiedam, Vlaardingen en Maassluis dient te worden verstaan onder: Volkswitbrood le. busbrood van normaal model, al of niet gesneden, niet geknipt, of geknipt met de gewone handschaar; 2e. aangeschoten vloerbrood, al of niet gesneden of geknipt, mits niet dubbel gebakken. Volksbruinbrood: le. busbrood van normaal model, al of niet gesneden, niet geknipt, of geknipt met de gewone handschaar; 2e. aangeschoten vloerbrood, al of niet gesneden of geknipt, mits niet dubbel gebakken. 3e. volkorenbrood. In alle andere, dan de hierboven genoemde gemeenten of onder deden van gemeenten, welke gelegen zyn in de provincie Zuid-Hol land. dient te worden verstaan onder: Volkswitbrood: le. busbrood van normaal model, al of niet gesneden of geknipt; 2e. aangeschoten vloerbrood, al of niet gesneden of geknipt. Volksbruinbrood: le. busbrood van normaal model, al of niet gesneden of gekniffc 2e. aangeschoten vloerbrood, al of niet gesneden of geknipt; 3e. volkorenbrood. 55<#

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 6