LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 14 Maart (942 De Leidsche Bioscoop- Programma's STADSNIEUWS BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VRAGENRgBRIEK Burgerlijke Standen Omstreken YISSCHERSJ'BERICHTEN Laatste Berichten Binnenland Buitenland Burgerlijke Standen Rijnstreek Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken AGENDA Winterhulp Nederland OPENBARE LAGERE SCHOOL z—i Rex-Tlieater Heinz Rühmann en Hans Moser: dit duo bezorgt u in de film „De Onge luksvogel" een' avond van ongekend amusement! Felix Rabe (Heinz Rühmann) is door een tante tot universeel erfgenaam gemaakt. Hoe wel dit feit hem in het begin eenige vreugde volle momenten bezorgt, komt hij, de erfenis ziende, spoedig tot andere gedachten. De erfe nis bestaat n.l. uit 13 oude stoelen. Ten einde toch nog iets in de wacht te kunnen sleepen, geeft hij ze aan een antiquair (Hans Moser) in commissie. Pas heeft hij dit gedaan of achter een spiegel vindt hij een briefje van zijn tante, waarin staat, dat in één van de stoelen een bedrag van 100.000 Mark zit. Ijlings begeeft hij zich naar den antiquair Deze heeft de stoelen intusschen reeds verkocht. Maar wanneer hij de geschiedenis van het geld hoort, is hij on middellijk bereid Felix te helpen, bij het zoeken naar de stoelen. Dan begint een ware klopjacht! Overal schij nen de stoelen te zijn verspreid. In een dames modezaak, een zenuwinrichting, bij een verza melaar. En overal dringen de twee naar binnen en snijden de zittingen open Totdat Felix ten slotte in een weeshuis belandt, waar de laatste stoel terecht is gekomen en ook het geld. Wanneer Felix hoort hoe blij men er daarmede is, laat hij als onbekende gever het weeshuis het geld behouden. Eens komt echter het geluk! Zoo ook bij Felix; want door een toeval ontdekte hij een haargroeimiddel, waarmee hij spoedig beroemd wordt. Ten slotte staat hij samen met den antiquair aan het hoofd van een groote kapsalon. In het voorprogramma, naast het wereld nieuws, een interessant filmojc over „Het leven der vogels". Luxor-Theater. Annelic: de geschiedenis van een rijk en diep vrouwenleven. Haar ge boorte in den Nieuwjaarsnacht van 1870/71, haar jeugd, huwelijk en moederschap. Aan het einde van dat leven staat zij aan het hoofd van een uitgebreid nageslacht, dat haar liefde en vereering toedraagt. Prachtig is in deze film van een Duitsche familie de ouderwetsche, oprecht degelijke sfeer getroffen, voortreffelijk zijn ook getee- kend de vreugden en de smarten van deze vrouw, die haar man in den wereldoorlog 1914 —1918 verloren heeft, de man, voor wien zij steeds hét ideaal geweest is en aan wien de herinnering in hoogen ouderdom tijdens den huidigen oorlog, haar grootsten steun blijft. Zuiver menschelük is het veel-verscheidene verloop van dit vrouwenleven getypeerd, wel ls waar niet ontheven van ontroerend en aan grijpend sentiment, maar geheel passend in een familiekring, waar men weet, wat naast- de blijdschap, óók het offer beteekent Luise Ullrich speelt op uitstekende wijze de hoofdrol, speciaal als jonge '/rouw, want later blijven grime en houding iets te jeugdig om de rollen van moeder en grootmoeder- volko men geloofwaardig te maken. Gustav Ludwlg Diehl cn Werner Kraus zijn voortreffelijke te genspelers in deze hoogstaande film met rijk- bewogen inhoud, waarin ook de humor niet veronachtzaamd is en velen een belangrijke taak vervullen. Voor de pauze „Vijanden van het woud", betreffende de vernietigende rup- senplaag en haar bestrijding. In de journals bekende voorvallen uit de afgeloopen week en de Duitsche en Japansche frontacties. Trianon-Theater „Wir bitten zum Tanz", heeft dedansleeraar Roublé (Paul Hörbiger) op de uitnoodigingskaarten gezet, die zijn rond gestuurd ter gelegenheid van de opening van zijn nieuwe dansschool en om extra de aan dacht te trekken heeft hij er zijn portret bij laten afdrukken. Vooral dat laatste feit echter is een doorn in het oog van zijn vroegeren vriend en concurrent Hofeneder (Hans Moser), die een dansleeraar is van den ouden stempel en al die moderne fratsen „des duivels" vindt, in het bijzonder nu zij gepropageerd worden door een man, met wien hij al jaren lang over hoop heeft gelegen. Deze heer Roublé immers, is indertijd ge trouwd met de vrouw, op wie Hofeneder ver liefd was. Herhaaldelijk leidde dat voorheen reeds tot conflicten en noodwendig moet het ook thèrns daartoe komen. Een buitengewoon grappige verwikkeling is het gevolg. Hans Moser is geestiger dan ooit, valt van de eene woede-uit barsting in de andere, brengt zichzelf in groote moeilijkheden en met een voortreffelijk en ge noeglijk tegenspeler als Paul Hörbiger amu seert u zich. als toeschouwer, bij al die dwaas heden waarlijk kostelijk. Het voorprogramma brengt om een flim over den vliegtuigbouw in Duitschland. Lido-Theater De film „De roman van een dokter", die wij nog niet zoo lang geleden in dit zelfde theater konden zien, geeft de ge schiedenis weer van een dokter, die onschuldig veroordeeld is tot een langdurige gevangenisstraf. Hij had de schuld van een moord op zich geno men, om zoodoende zijn vrouw, de werkelijke daderes, in vrijheid te laten en de zorg voor hun kind te waarborgen. Na zijn vrijlating echter hoort hij, dat zijn zoontje is overleden, terwijl als genadeslag de beslissing komt dat hij zijn beroep niet meer mag uitoefenen. Langen tijd duurt het vóór hij zijn energie terugvindt, mede ten gevolge van de weigering van zijn vrouw, om in een scheiding toe te stemmen. Op een reis, die hij maakt per auto, komt hij in aanraking met een jonge weduwe, wier zoontje hij bij een ongeval eerste hulp ver leent. Tusschen haar en zijn echtgenoote ont staat een groote rivaliteit. De wederzfjdsche spanning in de verhoudingen brengt ten slotte alle conflicten tot een oplossing. De werkelijke dader geeft zich bij de politie aan, waardoor de arts ook weer toestemming weet te krijgen zijn beroep uit te oefenen. Albrecht Schoenhals, Camilla Horn en Maria Ander gast vertolken de hoofdrollen. Voor de pauze wordt o.a. een- voortreffelijk filmpje vertoond over de Duitsche autowegen, benevens eenige opnamen van bekend beeld houwwerk in Duitschland. Casino-theater Douanepost Nr. Ill brengt ons de werkzaamheden der douanebeambten in beeld. Zeer vele gevaren brengt deze betrekking met zich mede en men moet dan ook zeker niet bang zijn uitgevallen, om deze functie uit te oefenen. De film geeft daarvan een duidelijk voorbeeld. Het betreft hier speciaal een jacht op drank smokkelaars. Deze „heeren" zijn niet voor de poes en er ontstaan dan ook de noodige con flicten en de daaruit voortvloeiende hevige ge vechten. Thomas Kolk, een der beambten verliest bij het uitoefenen van zijn plicht, zijn leven. Zijn broer Arne Kolk, die eveneens bij het corps is, neemt zich voor hem te wreken. Maar wanneer er wéér alarm is, meldt hij zich een half uur te laat. Dit beteekent zijn ontslag. Door dezen tegenslag. Taakt hij op het verkeerde pad en door toevallige omstandigheden is hij van plan zich onder de dranksmokkelaars te scha ren. Op het laatste moment bedenkt hij zich echter en door zijn doortastend optreden, valt de gansche smokkelaarsbende in handen van zyn vroegere collega's. Hij wordt dan in eere hersteld en mag weer in dienst treden. Een spannende film, met goed spel der hoofd vertolkers. Voor de pauze, behalve de journaals, nog twee kleine filmpjes: het leerzame „Euwig levende teekens" en het komische „Doorgereden. Th. J. Hannema. De heer J. van der Linden alhier is ge slaagd voor het voorlooplg diploma scheeps- werktuigkundige. Onze stadgenoot, de heer Jef van Beek. leerling van den dagcursus voor Binnenhuis kunst aan de Academie voor Beeldende Kun sten te Den Haag, behaalde in de Kerstprijs vraag voor deze afdeeling door bovengenoemde academie uitgeschreven den 2den prijs. De op gave was „de inrichting van een flatwoning in een groote stad." Als verdacht van diefstal van een rijwiel zijn aangehouden de gebroeders K. alhier, oud 30 en 32 jaar. GEBOREN. Johan Jacobus Gerardus Silbrandus, z. van K. W. Tacoiris en J. J Falkena Jan Willem, z. van F v 't Hof cn J. Militie Christina, d. van C. Gaijaard en C. Volkering Minko. z. nan J- Weggemans en M. Kooil Maria Jacoba Andrea Jozepha. d. van A J. M v. Opstal en H. A. M. Nuiitcn Cornells Joseph Jacobus, z. van H. v. Eg mond en C. Hanno Jozephus Slpke Nlcolaas, z. van S. Bouma en E. Vogt Adrlaan Gerard, z. van B. Erades cn J. Schaap Johanna, d. van H. J. Kettenls eh M. W. Bonte Jacoba Maria Ge- slna, d. van J Kok en J. M. C. Leugerlng Hen_ drlkus Adrlanu6. z. van D. Koet en J. v. d. Plas Marina WUhehnlna, d. van J. Koning en M. W. °Uj^5oouS' z. v. P. J. Hartevelt en M. Neuteboom Catharina Judith, d. v. S. J, Ooststroom en J. J. Jonker Paula Gerrle. d. v. C. Wetselaar en J. Beekman Jeannette Cornelia, d. v. S. Plat- teel en C. de Nle Hermanus Nlcolaas, z. v. H. N. Smit en M. van Eijgen. Hermanus Nicolaas, z. v. H. N. Smit en M. van Eijgen Maria, d. v. F. X. Kerstens en J. F. Kamplvues Elisabeth Janna, d. v. A. A. Rlel cn J de Beer Jannette, d. v. F. de Roolj en G. v. Dommelen Frans Picter, z. v. B. Henge- veld en E. Soetors Henrlëtte Josefa Maria, d. v. A. C. Goddljn en M. C. v. Noort Maartje Adrlana. d. v. D. Berkheli en J. Plokker Wilr lem rearer, z, v. r. j. v. Huls en E. v. Ark Maartje Alida, d. v. H. Jager en T. Geluk ONDERTROUWD. J. Link. jm.. 27 J. en H. Veenstra. Jd. 23 J. m rtffcKfci Jill.. J. eu ivl. JDaUlOtrgC:geSCh., 45 j G J Phlllpsen, jm., 27 j. en J. M. van Dlcmen, Jd., 24 J. J. v. Oorschot, gesch., 48 j. en G. J. v. d. Berg, wed., 45 J. G, v. d. Wljk.. Jm., 24 J. en M de Vrles, jd., 25 J. GETROUWD. C, G- Cretier, jm. en S. Ladan. Jd. J. Heli- mans. jm. en G. J. La Lau, Jd. A. J. Kwak. Jm. cn F. E. Busscher. jd. P. v. Vllct. jm. en C. Roo sendaal, jd. B. S. v. Leeuwen. Jm. en W. E. Stouten, jd. A. v. Zegveld, jm. en E. Boom- sma. Jd. OVERLEDEN. H. J. L. Westdljk, gesch. vr„ 74 j. n o. Bruis. aa„ 6* j. H M Wlchers. wed. van Ph. F. Rollandet, 86 J. H. Lakcrveld, wedn., 87 J. W. Warmenhoven, Vr 83 J G. C. Maarschalk. Vr„ 46 J. J. B. J. te L. Lijnolie Is op geen enkele wijze gesohikt te maken als bakolie. Aalsmeer Geboren: Alie Maria, d. van M. Piet en A. v. d. Zwaard Jacoba Cornelia Ma ria, d. van A G. Gouwerok en C. C. v. d. Laan Dirk Jacobus, z. van D. J. Splinter en G. LIndhout Aldert z. van J Jongkind en G. van Doorn Hendricus Jozeph, z. van J. M. Tes- selaar en G. J. Stokkel. Ondertrouwd: J. Podt 33 j. en E. Kriebel 25 j. G. C. Winters 27 j. en A. Baars 23 j. Overleden: P. Leegwater 59 j. echtg. van G. v. d. Zwaard R. Zijlstra 28 j. echtg. van H. van Leeuwen Petrus P*ulus, 9 j. z. van C. Buskermolen en E. de Jong Maria, 13 m., d. van D. J. Verhoef en B. Klee M. Jongkind 73 j. wed. van W. Mans. Levenloos aangegeven; d, van L. Pol en A. M. P. Baer- veldt. Haarlemmermeer Geboren: Johannes, z. v, J. H. A. M. Meekel en M. Oudt Elegina Maria, d. v. H. A. P. Langkemper en D. F. A. Kok Alexander z. v. J. van Hemert en L de Smit Jenneke Maria d. v. H. Vervloed en M. v. Neuren HendrikUs Jacobus, z. v W. Betjes en W. Zaal Johannes Gerardus Petrus, z. v. C. C. van Saase en C. G. A. Luljben Petrus Jacobus Jo hannes, z, v, J. S. Meegdes en C. E. Cellie Cornelia Maria, d. v. Q. Sells en M. C. Blokker Allda Johanna Elisabeth, d. v. W. E, van der Plaats en M A. van den Hoek Jozina. d. v. C. Nieuwkoop en N. Dól Wijntje, d. v. K. Kwaak en K. Heeren Frouwkje Hendrika Adrlana. d. v. E. S. Zorge en J. van Drlel René Vlctoire Adolf, z. v. A. Ollemans en P. C. van Son Alle, d. v. D. Koopmans en C. Schail- lee Jan Carel Johan, z. v. J. Hooijer en G. Muller Maagje, d. v. A. M. van Wijk en S. van der Bijl Cornelia Anna Maria, d. v. J. Q. van Es en M. Schrijnemaekers Johanna, d. v W. J. Pet-let en M. J Mlnderhoud Allda Hen drika Maria, d. v. J. A. Stalenbcrg en B. Brulnsma Lena, d. 'v. B. de Groot en H. J. Vrij Manjo, d. v. D. van Rijn en J. M Andréa Johannes, z. v, N. Broertjes en M. Gorter Maria Agatha Eli zabeth, d. v. P. Vermeulen en E. M. Ott-o. Ondertrouwd: Cornells Koolbergen, 23 j. cn Aagje Broere, 24 j. Thomas Kuperus, 25 J. cn Antjc Wllhelmina Groen, 25 J. Klaas de Jong, 44 J. en Leuntje Boutcrse, 39 J. Jacob van der Marei. 25 J. en Wllhelmina Kosten, 24 J. Josc- phus Pranciscus van Moorten, 35 J. en Johanna Hulberdlna Kauffman. 31 j. Getrouwd: Teunls Vork 30 J. en Jacoba Hen- drlna Petronella Bosman. 22 J. Jacob Heimans, 22 J. en Adrlana Zegstroo, 19 J. Overleden: Theodorus Johannes Dfjt, 69 J.. echtg van A. van Stcljn Nlcolaas Maria Dek ker, 13 m.. z. v. P. Dekker cn H. Meester Grietje Adrlana van Splunter, 82 j.. wed van J. Ale wijn Jacobus Worm, 60 J., echtg van A. A. Bart- stra. Lcldsclicndam Ondertrouwd: Adrlanus Jo hannes van der Sande. 27.j en Allda Elisabeth van Hoorn, 21 J. Overleden: M. Hydra. vr_ 17 J. W. Schalk wijk, m„ 62 j. Lisse Geboren: Martlnus, z. van G. Hors man en P. Groeneveld Petrus Adrianus Mar tlnus, z. van Th. H. Wassenaar en W. C. A. Schoone. Overleden: Cornells Leonardus van der Zwet, 15 d. Neeltje Keekstra. echtgen. van Joh. Eisenga. 51 jaar. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. LJMUTDEN. 14 Maart Kleine schol le soort f. 140; Kleine schol, 2e soort f. 130120; Pufschol le soort f. 8279; Puf- schol 2e soort f.5146; Groote bot f.134; Kleine bot f.10098; Kleine schar f.61; Pufschar le soort f.3836, Pufschar 2e soort f 1815. (Alles per 50 K G,) Besommingen: Kotters: IJM. 221 f.1320; IJM. 223 f.2967. NED. INDISCHE SALDI IN AMERIKA GEBLOKKEERD. Naar de Britsche nieuwsdienst uit Washington meldt, heeft het Amerikaansche departement van financien bekend gemaakt, dat de Ned. Indische saldi in de Ver. Staten geblokkeerd zijn. (D.N.B.). DS. F. A. VISSER OVERLEDEN. Ds. F. A. Visser, emeritus-predikant der Ned. Hervormde gemeente te Cadzand, is op 61-jari gen leeftijd te Heemstede overleden. Ds. Visser aanvaardde op 27 November 1904 te Hoorn op Texel het predikambt, en stond nadien te Oosterzee en Cadzand, waar hem op 1 October 1940 eervol emeritaat verleend werd. Hij was bestuurslid van „Het evangelie in Spanje". Ds Visser maakte eenige reizen op het hospitaalkerkschip „De Hoop" mede. WAVELL OVER HET VERLIES VAN BIRMA. Volgens een bericht uit New Delhi heeft ge neraal Wavell verklaard, dat de val van Ran goon en het verlies van Birma belangrijker is dan de nederlaag bü Singapore. Met den val van Rangoon is de verbinding met den Chi- neeschen bondgenoot verbroken en staat de oorlog voor de poorten van Br.-Indië. Wij heb ben ons onvoldoende voorbereid, zoo verklaarde Wavell letterlijk. De versterkingen kwamen te laat en bestonden bovendien uit ontoereikend opgeleide troepen. Wavell besprak vervolgens de verdediging van Br.-Indië van den zeekant af. Wegens de-lengte van de kust is het onmo gelijk, aaneensluitende verdedigingswerken aan te leggen. Daarom zal men probeeren, goed be wegelijke troepenformaties- op de belangrijke Eunten te concentreeren, van waar uit de tel- ens bedreigde posities op de snelste wijze te bereiken zijn. Nogmaals ingaande op de kwestie der verster kingen, zei Wavell, dat deze niet alleen later dan men verwachtte in Birma zijn aangekomen doch dat de Japanners ook een grootere snel heid ontwikkeld hebben dan men verwacht had, Om den toestand met enkele woorden te ken schetsen, zoo besloot Wavell: „wij waren er niet op voorbereid om den oorlog in Oost Azië te voeren". (D.NB.) NED. INDISCHE INSTELLINGEN ONDER JAPANSCHE CONTROLE. In een bericht uit Bandoeng aan de Asahi wordt gemeld, dat de Japansche legerautoritei- ten de overdracht naar Japansche controle vol tooid hebben van verschillende Ned. Indische bestuursorganen, met inbegrip van de departe menten van defensie, openbare werken en ver keer, alsmede van de riJkskininefabrleken. De overdracht der controle is begonnen op 11 Maart terstond na een bespreking tusschen de Japansche militaire autoriteiten en Ned. Indi sche regeeringsvertegenwoordigers van het vroegere Ned. Indische bestuur. (Domei), AUSTRALISCH MINISTER NAAR WASHINGTON. De Engelsche nieuwsdienst meldt, dat volgens een mededeeling van den Australischen minister president, Curtin, de Australische minister van buitenlandsche zaken, Evatt, naar Washington zal reizen, om rechtstreeks in contact te treden met de Amerikaansche regeeringspersonen. (A.N.P.). JAPANSCHE BEDREIGING DER SALOMONS EILANDEN. Volgens een door Dagens Nyheter gepubliceerd bericht van United Press uit Melbourne, is nien in Australië zeer beducht voor de zware bedrei ging der Salomons «ilanden door de Japansche vloot, waarbij Australische militaire kringen deze bedreiging als een gevaar voor Australië opvatten. Een Japansche aanval op de Salomons eilanden zou een nieuwe bijdrage vormen voor de omsingeling van Australië. Voorts meldt United Press, dat men een Ja- panschen vlootaanval op de nieuwe Hebriden verwacht. Een dergelijke aanval zou zijn spits tegen Nieuw Zeeland richten en Australië van zijn toevoerwegen naar het Oosten afsnijden. (D.N.B.). ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. Hedennacht hebben Britsche bommenwerpers storingsaanvallen op Noordwest-Duitschland ondernomen. Woonwijken der burgerbevolking werden door bommen beschadigd. Volgens voor- loopige berichten werd een der aanvallende bommenwerpers neergeschoten. (D.N.B.). VOLLEDIGE ONAFHANKELIJKHEID VOOR BRITSCH-INDIË GEËISCHT. In een tèlegram, dat de Asahi uit Britsch- Indië ontvangen heeft, wordt gezegd, dat Jln- nah, de leider van de Britsch-Indische Mo- hammedaansche liga, in een proclamatie de waarschuwing geuit heeft, dat indien aan Indië niet de volledige onafhankelijkheid wordt ver leend, de Mohammedanen in Britsch-Indië de wapenen togen de Britsche regeering zullen opnemen. (Domei). Alphen a. d. Rijn. geboren: Aafje, d. van J. v. d. Vlies en Cornelia Ramp; Cornells, z. van N. v. Oosterom en Maartje Staring Clazina, d. van J. L. de Visser en T. Geleijns Leendert, z. van W. W. van Beerschoten en Heintje Zijlstra Marja Johanna, d. van G. de Jong en Cl. Wansinck Geertruida Maria Adr. d. van G, v, Rijswijk en Geertruij M. Adr. v. Til. Gehuwd: H. Hoogendóorn 29 j. cn Grietje Anthonia v. d. Berg 24 j. Overleden: KI. ter Wal 81 j-, gehuwd met- L. Bos Adr. Hoogendoorn 60 j., gehuwd met Gijsje Laros. Bodegraven Geboren: Maria Theodora, d. v. W. J. van Tol en C. van Tol Grietje, d. v. N. Besemer cn J. M. Horsman. Hazerswondc Geboren- Helena Anna Maria, d. van G. C. de Groot en A. H. Kleiweg Antho- nlus Josephus Cornells, z. van J. Horst en A, H. Boere Gerrlt. z. van A van Aalst en G. Hasse- fras. Overleden: J. van der Werf. 73 j. wedn. van M. E Zwetsloot D. Dorrepaal. 76 J. geh. met A. van Dobben de Brutln. Leiderdorp Slmon Petrus, z. v. N. Ouwerkerk en H. Nievaart Guurtje. d. v. G. Munnink en J. Klndt. Ondertrouwd: H. Hollslag. jm,. 27 1. cn M. P. v. Waveren, J.d. 20 J. J. Slingerland, jm.. 27 J. en M. A. v. Veen. Jd.. 22 J. Getrouwd: L. v. d. Sijs cn P. Schalkcrs Overleden: I. J Klaver, 67 J.. echtgenoot van M. A. Leurs. LeSmuldcn Geboren Ernestlna Elisabeth Maria, d. van P. L. Noordermeer en K. Klein. Gehuwd: G de Vos en N. de Vos C, Ver baas en P. Vis. Warmond Geboren: Agatha Hazlna, d. v. J. v. d. Sleet cn J. Verdocs Theodora Maria, d. v. J. van Leeuwen en J. M. v. d. Geest. Ondertrouwd: J Schavemaker en S. v. Kempen J. A. Kerkvliet en Th. M. Honsbeek. Overleden: A. H. v. Winden, weduwe van A. El- senbroek, 88 j. J. J. Meyer, weduwe van G. v. d. Kerkhof, 79 J. S. Bellkom, 9 J. Woubrugge Geboren: Johannes Cornells Jo zef. z. v, W. J. van der Kroft en G. A. van Tol Adrianus Cornells Wilhelmus, z. v. W, C. Rijke- UJkhuizen en C. A. M. Moons. Zoetcrmeer Geboren: Adriaan Dirk. z. van M. de Kooter en J. Moerman Benjamin, z. van H. Kok en B. Pol Johanna Cornelia, d. van C. J. Gouweleeuw en W. Wcnsvecn. Zwammcrdam Geboren: Elizabeth Johan na, d. van Jan Beunder en Elizabeth Johanna van de Werken Bernardus Hermanus, z. van Gerrlt van der Heijden en Neeltje Mijntje Hul- scher Adrianus Martinus Joseph, z. van Gijs- bertus Antonius Vollering en Antonia Theodora Maria Dr-oogh. ALPHEN. Fietsendief op heeterdaad betrapt. Behalve van eenige schapen werd bij de poli tie aangifte gedaan van diefstal van een da mesrijwiel en een paar rubber laarzen. Het mocht de politie gelukken op klaarlichten dag nabij het Kerkplein den rijwieldief, zekeren L. te snappen, die juist op het karretje zou weg rijden, toen de eigenaar een bankinstelling uit kwam en op wiens geroep: „houd den dief!" enkele personen inderdaad het succes hadden, den man te kunnen grijpen. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk aan de Jullanastraat is in de vacture ontstaan door het- overlijden van den heer A. Maaskant, be noemd de heer G. Maaskant, die deze benoe ming heeft aangenomen. ALKEMADE. Uitvoering Onderling Kunstgenot. Dit symphonieorkest heeft met groot succes onder groote belangstelling haar jaarlijksche uitvoering gegeven in de Pancratiuszaal te Roe lof arendsveen. De heer Van Wouw uit Leiden had veel voldoening van het ten gehoore ge brachte en oogstte een dankbaar applaus. Vergadering R.-K. Ziekenhuisfonds. Het R.-K. Ziekenhuisfonds St. Vincentius A Paulo, vergaderde in de Pancratiuszaal. De heer P. van Rijn opende de vergadering en heette in het bijzonder welkom den heer Muskuns, arts, als medisch adviseur. De secretaris las de notulen en het jaarverslag, waarin hij wijlen den heer van Dooren, voorheen medisch advi seur dankte. Niet minder dan 69 patiënten waren verpleegd met een totaal aantal ver- pleegdagen van 1277. De rekening van den pen ningmeester sloot met een saldo van f. 784.53, waardoor het bestuur in staat was gesteld over Februari bij zijn leden geen contributie te hef fen. Na rondvraag sluiting. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Poldervergadering. Onder voorzitterschap van den heer M. Mout kwamen stemgerechtigde ingelanden van den Lagenwaardscheh en Bruimadeschen polder in hotel De Bruin in jaarlijksche vergadering bij een. De voorzlter opende en herdacht het over lijden van de heeren C. Kraan, watermolenaar van den polder, den heer H. J. Boer, polder bode en den heer N. Franeker oud secr.-pen- ningmeester. De notulen werden onveranderd vastgesteld, alsmede de rekening 1941 op ont vangsten f. 3605.50 en uitgaven f. 2944.54. batig saldo f. 660.96. De begrooting 1942 werd vastge steld op f. 3759.05, bij een omslag van f.6 per H.A. NIEUWVEEN. OPBRENGST COLLECTE WINTERHULP. De laatst gehouden lij st encollecte voor Win terhulp heeft opgebracht de somma van f37.81. Verstrekking van warm eten. Deze week is een aanvang gemaakt met het verstrekken van warm eten, uitgaande van den Ned. Volksdienst. In de afgeloopen week wer den eiken middag 36 porties eten verstrekt, wat zeker in de komende week wel hooger zal zijn. Want het eten is buitengewoon goed en goedkoop De heer C. v. Tol alhier, is door het hoofd van den Ned. Landstand benoemd als Buurt- boerenleider in deze gemeente. AALSMEER. Jaarvergadering Poloclub „Oosterbad". Onder voorzitterschap van den heer Jb. Gelijn vergaderde de poloclub „Oosterbad" in Bloe- menlust. De voorzitter roemde den goeden club geest. De secretaris en de penningmeester brach ten hun verslagen uit en daaruit sprak goede hoop voor de toekomst. De heeren KI. Baarsen en C. van Eyk werden als bestuurslid herko zen. Tot kascommissieleden werden benoemd mej. G. Verbeek en mej. C. Tulp. De technische commissie werd als volgt samengesteld: D. Been, H. Geurts en J. v. d. Graft; Arie Oliemans zal als polosecretarls fungeeren. Voor het komende seizoen staat op het programma een prestatie tocht vén 2 K.M. en een polotournooi voor ju niores. Aan de competitie wordt deelgenomen met niet minder dan drie zeventallen (2 hee ren en 1 dameszevental). Vergadering der N. S. V. O. In de groote zaal van de III Kolommen vond de eerste openbare vergadering plaats van de Nat. Soc. Vrouwen Organisatie. Mevr. Boom verheugde zich over de groote opkomst, waarna onder leiding van Melchert Schuurman, met aan de piano Boet Eveleens, eenige strijdliederen ingestudeerd werden. Als spreekster trad op mevr. Gorris Spruitenburg. Speciaal de Moederdienst werd besproken. Haar doel is alle Ned. vrouwen te binden in één organisatie en daarin een taak te vinden, opdat deze zich bewust worden van haar ver antwoording in den Staat. Een ordentelijk Volk hoort een weermacht te hebben en dan is het een eer voor de moeder haar jongen daarin te zien opgenomen. Van de levenshouding der moeders hangt de richting van het gezin af; deze heeft toch alles in handen. Moederscho- I len zullen komen voor cursussen in zuigelingen zorg, lichamelijke opvoeding, ziekenverpleging, koken en alles wat tot de moederdienst gere kend kan worden. Bij een goede voorbereiding zal ongetwijfeld ook de Ned. Volksdienst een beroep op ons vrouwen doen. Mussert zeide: „Iedere vrouw behoeft direct geen N.SR.stcr te zijn, doch allereerst lid der N5.V.O. Daarin heeft zij een taak. Opbouwend moet gewerkt worden door goed te doen om ons heen, want door daden trekken wij de vrouwen tot ons. Be sloten werd met het zingen van het 6e couplet van het Wilhelmus. Morgen wordt de doktersdienst waargeno men door dokter H. Oei, tel. 489. HILLEGOM. De dienst der doktoren wordt morgen waargenomen door dokter Ten Hoopen, tel. 5417 HEDEN. N.V. Leidsche Kousen- en Tricotagefabrlek Key. Buitehgew. verg. van aandeelhouders. 3 uur nam. StadszaalKinderfeest Gezelschap Mullens, 2 1/4 en 4 uiir nam. Zondag. Evang, Chr, Gem.; Samenkomst-en te 10 uur voorm. en uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 5 uur nam. Stadszaal: Jaltrio's sterrenparade. uur nam. Stadszaal: L.K.K. „Voor AUen". Violist Jlrl Straka. 2\'z uur nam. Maandag. t Schuttershof: Cabaretavond Emtégée's: 7il5 uur nam. DIVERSEN. 's Dinsdag :s Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bqreau. 9/211 uui voorm. Gew. Arbeidsbureau (Douzastraat). Iedere derde Dinsdag der maand consultatiebureau voor on- volwaardigen. 35 uur nam. 's Donderdag :s Gem. Geneesk, Dienst (N. Mare 13): Consultatiebureau voor minder begaafden 56 uur nam. 's Donderdags: Wljkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alcoho listen, 3 uur nam. BIOSCOPEN, t 18 Jaar; 14 Jaar; alle leeftijden. Luxor-theater: „Annelle"*, Dagelijks te 2 en 8 uur nam. Zondag, 27 uur doorl. Lldo-theater: „De roman van een dokter" Dagelijks 2 1/4 en 7% u. nam. 's Zondags doorl. van 2 uur af en 7)4 uur. Trlanon-thcater: „Polonaise" Dagelijks 2 en 7.45 u. Zondag van 26.30 uur doorloopende voorstelling. Casino: „Douanepost nr. UI"* Dagelijks te 8 uur Woensdag en Zaterdag ook te 2 uur; 's Zondags te 2, 4% en 8 uur. Rex-theater: „De geluksvogel" 5 2 en 7.45 u. nam., Zondag 26% uur door loopende voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee)„Kora Terry" 7% uur nam. ('s Zondags gesloten). De avonds-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 Maart 20 uur tot Zaterdag 21 Maart 8 uur door de Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek voormalig Wilhelminapark 8, Tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Alphen, Van der Hoeven, Kors, Renaud en Simons: Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Leemhuis, tel. 22030. Gironummer van de W. H. N. 5 553. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereenig3mg N. V. Amsterdam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 oI 877. Ge brengt geluk in veler leven. Gevonden voorwerpen: Zwarte polsmof, bl. dameshandschoen, rozenkrans, bruine pet, br. wollen handschoen, idem gebreide, Lipssleutel en een babywantje. Inlichting politiebureau tusschen 7 en 8 uur nm. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagd te Den Haag voor het voorloo plg diploma Scheepswerktuigkundig examen de heer C. N. Noordenneer alhier. KATWIJK AAN ZEE. Kcrtwijk aan Zee. Voorstraat 84 A. AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN voor ALLE leerjaren kan iedere school dag plaats hebben bij het Hoofd der School, van 912 en 24 uur. De leerlingen moeten vóór 1 April 1942 zes jaar oud zijn. 5461 De school verzorgt zowel de Opleiding voor de exatnens als Eindonderwijs. KATWIJK AAN ZEE. DE HEER D. VAN DUYN BAN-SPORT- INSTRUCTEUR. In tegenstelling tot' het bericht van Woensdag J.l. betreffende de aanstelling van den heer D. v. Duyn als Heerban-Inspecteur, deelt de comman dant van het W.A.-vendel het volgende mede: Nadat onder leiding van D. van Duyn. die als wachtmeester dienst doet In de Katwijksche W.A., enkele demonstraties gegeven zijn, is deze door het Stafkwartier der WA., (dus niet door de Duitsche autoriteiten, gelijk abusievelijk gemeld), opgeroepen een cursus te Berlijn te volgen op sportgebler. Thans Is D van Duyn door Heerban- leider Feenstra benoemd tot Ban-Sport-Instruc- teur. Do heer van Duyn, die ln de Katwijksche Gymnastiekvereeniglng geen onbekende ls, en nog in de laatste uitvoering een leidend aandeel had, ls thans niet meer aan genoemde vcrecnl- glng verbonden. AFSCHEID VAN Ds. C. JONGEBOER. De hulpprediker, ds. C. Jongeboer, zal wegens zijn aannemen van een beroep naar Valkenburg morgenochtend as. om 10 uur in' de Nieuwe Kerk een afscheidswoord spreken. Het bestuur van de Katwijksche Gymnas tiekvereeniglng „Hercules" deelt ons mecle dat tot leider der afdeeling gymnastiek is benoemd de heer W. v. d Gugten te Rijnsburg. Onze plaatsgenoote. mej. T. Selnstra. thans tijdelijk onderwijzeres aan de Herv. School I. hoofd de heer D. Goedhart, ls benoemd tot tij delijk onderwijzeres aan een Chr. School te Goer*

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2