Maandag 23 Februari f942 If'O'fH DAGBLAD De verstrekking van b-steun Wat wot uje&L wtfudtkëtl ASPIB1M (p Aoirit Utfuud STADSNIEUWS De heer J. H. van Straaten van Nes overleden AGENDA NIEUW/ Leidsche Schouwburg. VRAGENRUBRIEK FEUILLETON De vrees voor den afgrond Leden van het Fransche vrijwilligerslegioen kregen de opdracht in hun stadskwartier in de Rue Auber te Parijs postzegels van de vliegpostserie ter waarde van 3 millioen francs te verbran den. Deze zegels zijn buiten gebruik gesteld. Een nieuwe serie zal t.z.t. in omloop worden gebracht. (Atlantic-Holland) Overijsel bezit een groote klompenindustrie. In Enter (nabij Wierden) treft men nog vele huiswerkers aan, die alles met de hand doen. (Pol.-Sagers) De zeeleeuw in de Rotterdamsche Dier gaarde Blij-Dorp, ontsnapte en beklom het terras van den uitkijktoren. Blijk baar wilde het dier zijn omgeving ook eens uit de hoogte bekijken. De uit breker werd met visch in zijn verblijf teruggelokt. (Polygoon-Hof) Het Engclsche bombardement op een stad in het Oosten van het land heeft onder de burgerbevolking veel dakloozen gemaakt. De Neder - landsche Volksdienst heeft zich over deze gezinnen ontfermd en o.a, hiervan zes gezinnen volledig ondergebracht in een hotel. Al de kamers van dit hotel zijn door den Nederlandschen Volksdienst afgehuurd en hierin zijn de gezinnen op dé meest huiselijke wijze ondergebracht Een der hotelkamers is ingericht als ziekenkamer, onder leiding van een gediplomeerd verpleegster van den Nederlandschen Volksdienst. (Polygoon-Sagers) In een rondschrijven aan de burgemees ters der gemeenten heeft de secretaris-ge neraal van het departement van sociale zaken medegedeeld, dat de gemeentebesturen zich wat betreft het verleencn van den z.g. b-steun, voorloopig aan dezelfde bedragen kunnen houden als in 1941 per hoofd moch- I ten worden uitgegeven. In de personen, die voor b-steun in aanmer king komen, is geen enkele wijziging gebracht. Deze steun, bestaande uit de verstrekking van kleeding, schoeisel en dekking, komt' dus ten goede aan Ingevolge de steunregeling gesteunde werkloozen en kleine grondbebruikers. De burgemeester of daarvoor van gemeente wege bestaande commissie (het b-comité) wijst de personen aan, die b-steun zullen ontvangen en stelt tevens de uitkeering vast, die aan de betrokkenen, hetzij in geld, hetzij in natura, hetzij in bonnen, zal worden verstrekt. Mitsdien berusten het onderzoek en de beslissing inzake aanvragen om b-steun, zooals trouwens steeds het geval is geweest, bij den burgemeester of het hiertoe door hem aangewezen comité. Ten einde de verstrekking van den b-steun zoo vlot mogelijk te doen verloopen, geeft de secretaris-generaal den burgemeesters echter in overweging, om, indien in hun gemeente een b- steuncomité aanwezig is. een of meer function- narlssen van den Nederlandschen Volksdienst in dat comité op te nemen. De uitreiking van den b-steun zal geschieden door de instanties van den Nederlandschen Volksdienst, en wel zooveel mogelijk door de wijk- en blokhoofden. DE STRIJD TEGEN DE PRIJZENKNOEIERS. Opleiding van speciale ambtenaren. De cursus voor politie-ambtenaren, welke de gemachtigde voor de prijzen, mr. H. C. Schokker, in het deoot van de marechaussee te Apeldoorn had belegd voor de vorming van een speciaal opsporingscorps, verbonden aan zijn dienst, is Zaterdag gesloten. De cursus heeft vijf weken geduurd. De eerste twee weken hebben twee verschillende groepen van ieder 50 a 60 politie ambtenaren uit diverse plaatsen van het land den één-wekelijkschen cursus gevolgd. Daarna hebben ongeveer 50 douane-ambtenaren, voor namelijk uit Amsterdam en Rotterdam afkom stig, zich twee weken in het depot opgehouden. De eerste week diende om hun eenige politio- neele scholing te verschaffen en de tweede was, evenals voor de andere cursisten, uitsluitend aan de prijsbeheersching gewijd. De laatste week hebben ongeveer 50 politie ambtenaren en enkele marechaussees den cursus gevolgd, wier taak, in tegenstelling met de meeste van de andere cursisten, niet uitsluitend de prijsbeheersching betreft, maar die er bij hun dienst wel telkens mee te maken krijgen. De meeste cursisten hebben hun oude stand plaatsen behouden, van waaruit zij nu in een hun toegewezen rayon tegen de prijsknoeiers te velde zullen trekken. BEREND RIDDER OVERLEDEN. In den ouderdom van 88 jaar is de bekende hengstenfokker en paardenhandelaar Berend Ridder te Harkstede (Groningen) overleden. In de Nederlandsche paardenwereld heeft de overledene een grooten naam verworven. Zeer veel hengsten werden door hem uit Oost-Fries land en Oldenburg geïmporteerd. Onder de tal rijke hengsten uit Oldenburg was de vermaarde Wilfried. welke hij als veulen aankocht, een succesnummer, waarmede hij in 1921 op de ten toonstelling in -Groningen werd gehuldigd, De begrafenis is bepaald op morgen om 2 urn- des middags te Harkstede. DE MAAND LOOPT TEN EINDE. Dat wil zeggen dat het tijd wordt om na te gaan welk bedrag straks op den acht en twin tigsten zal worden overgeschreven op het giro nummer van de Nederlandsche ambulance. Tal van groote firma's doen dit reeds. Maan delijks schrijven zij een bijdrage orcr voor de hulpexpeditie aan het Oostfront Uw firma blijft daarbij toch niet achter? Zorgt dat ook uw firmanaam op de eerelijst vermeld wordt. Stort een maandelijksche bij drage op gironummer 8 7 6 0 0. Nederlandsche ambulance Koninginnegracht 22. 's-Gravenhage. EEN NIEUW KABINET. Churchill heeft een nieuw kabinet gevormd een oorlogskabinet. Nu gaan de heeren weer nieuwe plannen maken om den oorlog te win nen natuurlijk. Daartoe worden weer nieuwe commissies ingesteld, opnieuw besprekingen ge voerd en plannen gesmeed met Roosevelt. De Engelsche radio zal zich uitputten in lofzangen op het nieuwe kabinet en ook dit kabinet zal dc noodige buigingen maken voor Stalin en het bolsjewisme aanmoedigen in zijn strijd voor de ..vrijheid" van de ..onderdrukte" Europeesche volkeren. Het zij zoo. Maar nieuwe kabinetten, commissies en plannen, zij zullen .niet kunnen verhinderen dat Duitschland en zijn bondge- nooten het bolsjewisme vernietigen, dat verder gebouwd zal worden aan het nieuwe Europa, en dat ook steeds meer Nederlanders gaan in zien dat onze plaats is naast Duitschland en tegen het bolsjewisme, Tegeh het bolsjewisme strijden reeds duizen den Nederlanders aan het Oostfront. Al strij dende vertrouwen zij er op. dat ook u hun voorbeeld zult volgen, uw plicht zult doen en u zult aanmelden bij het Vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22. te 's-Graven hage. DE ZUURKOOLPRIJS. De winkelprijs voor zuurkool is met ingang van Zaterdag met twee cent verhoogd tot een rond bedrag van tien cent per half kilogram. De gemachtigde voor de prijzen deelt mede dat deze verhooging noodzakelijk is gebleken in verband met het stijgen der koolprijzen ten ge volge van de bewaarkolen. Zoowel voor fabri kant als grossier als voor den winkelier zijn de prijzen herzien, doch de nieuwe regeling is in belangrijke mate gunstiger voor den klein handelaar uitgevallen. Dr. JOH. ,T. HANRATH DIRECTEUR VAN DEN AUTOBEVRACHTINGSDIENST. Bij beschikking van den seccretaris-generaal van het departement van waterstaat zijn be noemd, met. ingang van 1 Januari j.l.: 1. dr. Joh. J. Hanrath administrateur bij het departement van waterstaat, tot- directeur van den autobevrac.htingsdienst; 2 W. K. J Baay. tijdelijk ambtenaar bij het departement van waterstaat, tot adjunct-direc teur van genoemden dienst. VERSPREIDE BERICHTEN. Zaterdagmiddag is Eindhoven's nieuwe Bur gemeester, dr. H. A Pulles, in een plechtige zitting op het stedelijk Van-Abbemuseum als zoodanig geinstalleerd. J Aanwakkerende ivind des avonds beteekent voor den volgenden dag slecht iveer. De zon houdt zich in ons land soms langen tijd schuil. Verkoudheid, griep en rheu- matiek zijn aan de orde van den dag. Daarom: j A 20 tflbletlon 55 cL Zok)« 2 UbUtlan 7 cl. BALI, HET EILAND DER DEMONEN. Filmochtend „Vreugde en Arbeid". In het kader der Zondagochtendvoorstellingen van „Vreugde en Arbeid" had gistermorgen in Trianon" de vertoonihg plaats van de film „Baii, het eiland der demonen". Het was werkelijk een genoegen deze prach- tige film nogmaals te kunnen genieten. Daar is allereerst het sawah-landschap met de glimmend natte karbouwen, traag -voortzeulend door het vette water, de inlander met plat, groot hoofd deksel ze aansporend met een lang touw aan een stok. Er is het oerwoud, ondoordringbaar voor menschen, maar een dorado voor de dieren, i Er zijn vele prachtige Hindoe-tempeltjes, want) in Bali wemelt het van goden en geesten. En er moet heel wat gebeuren voordat die tevreden gesteld en verjaagd zijn. Een groot deel van de film is daarom gewijd aan den godendienst, i welke het leven van den Balinees beheerscht. Door deze prachtige opnamen op Bali, -is een verhaal gevlochten: een liefde tusschen een in-! landschen jongen en een meisje, waarvan de vader niet duldt, dat zijn dochter. Sari heet zij, zal trouwen met den zoon van een heks. Want de moeder van Wajan, den verliefden jongeman. I is de kwade geest van het dorp. Maar naar den wil van den beschermgod sterft zij ten slotte, waarna het kalme leven der Balineezen weer j doorgaat en Wajan en Sari gelukkig worden. Het bijprogramma werd verzorgd door het ko misch muziekkwartet „De Zwervers", dat veel bijval oogstte. JUBILEUMTOURNEE WILLY BERBY. Een hartelijke huldiging. Willy Derby, die kort geleden zijn zilveren artistenjubileum vierde, is m onze stad een po pulaire figuur, zoodat het voor de hand lag, dat hij op zijn jubileumtoürnée zijn geboortestad niet- zou vergeten. Zaterdagavond gaf hij in de groote Stadsgehoorzaal de eerste van drie ju bileumvoorstellingen en de groote opkomst van het publiek de zaal was vrijwel uitverkocht! bevestigde, dat de jubilaris zich in de aan hankelijkheid van zijn Leidsche auditorium al lerminst had vergist. Een hartelijk applaus viel hem bij zijn opkomst ten deel en nadat hij in een geestige inleiding had verteld, waarom hij ait jubileum eigenlijk vierde, gaf hij in een uit gebreide potpourri een bloemlezing van zijn meest bekende levensliedjes ten beste, zooals .Moeder", de Schlager waarmede hij 25 jaar geleden debuteerde en welke hijzelf nog altijd beschouwt als de beste zijner scheppingen. .Figaro", „Het fiere schooiershart", „De molen aan de vliet", „Scheiden doet lijden" en ta) van andere succesnummers welke eens door heel Nederland werden gezongen. Het succes was ook nu weer groot}. Nadat Derby zijn programma voor de pauze had beëindigd, betrad een jubileumcommissie het podium, waarvan de heer J. Dragt als woordvoerder fungeerde. Deze wees er op. hoe het uitgebreide répertoire van den jubilaris ve len Leidenaars door middel van radio, gramo- foonplaat of persoonlijke aanhooring welbekend is. Spreker zeide te gelooven namens de ge- heele burgerij te spreken, wanneer hij den heer Derby van ganscher harte gelukwenschte met zijn zilveren zangersjubileum en verbond daaraan den wensch, dat de jubilaris nog vele malen in de Sleutelstad zal optreden. In zijn kwaliteit van voorzitter van den Leidschen Bond van Harmonie- en Fanfarekorpsen en van het Leidsch Politie Muziekgezelschap kon spr. naar waarheid getuigen, dat tal van plaat selijke vereenigingen de medewerking van den jubilaris aan haar feestavonden steeds op hoo- gen prijs hebben gesteld. Namens de commissie, welke zich hier ter stede had gevormd om den heer Derby op de zen avond een eenvoudige, maar daarom niet minder hartelijke huldiging te bereiden, over handigde spr. hem ten, slotte een fraaien krans in de Leidsche kleuren. Het hartelijk applaus van de zaal vertolkte aller instemming met deze woorden en daad. De jubilaris dankte met eenige hartelijke woorden voor de spontane huldiging. Het verdere deel van het programma werd i ingenomen door het optreden van den uitste- 1 kenden snelteekenaar Roland, zang van Ka- tinka Kuster, die ook Derby op volgzame wijze aan den vleugel begeleidde, verbazingwekkende goocheltoeren van Jan Hagoort en de opvoe ring van een kluchtige schets, die daverende lachsalvo's ontketende. Voor weerszijden van het voetlicht was het een geslaagde avond. Gistermiddag en -avond werd de voorstelling i herhaald en ook gisteravond was de zaal weer tjokvol. J- BROUWER. BEKENDE FIGUUR UIT BOOMKWEEKERS- WERELD. Foto Archief L.D. Haarlemmerstr. 48 a; Bijbellezing door den heer Bardelmeyer. 7 uur nam. De heer J. H. van Straaten van Nes, zooals men zich hem herinnert in de kracht van zijn leven. In den ouderdom van 72 jaren is Zaterdag na een langdurige ziekte té Boskoop overleden de heer J. H. van Straaten van Nes, een zeer be kende l'iguur uit de boomkweekerswereld ln Ne derland. maar vooral een persoonlijkheid van bij zondere beteekenls ln Boskoop De heer van Straaten van Nes heeft voor Boskoop veel weten te bereiken Hij was een man met groote Idealen en stoute gedachten, hetgeen wel eens oorzaak ls geweest, dat hij niet altijd dien bijval verkreeg, welke hij verwachtte Maar hij wist van doorzet ten! De meeste Idealen en plannen welke hij na- toeg, mocht bij dan ook verwezenlijkt zien Wie de naam van Jan van Nes noemt, combineert dien onmiddellijk met de verschillende bloementen toonstellingen, welke hij èn georganiseerd èn ont worpen heeft. Geen wonder, want de heer Van De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 21 Februari 20 uur tot Zaterdag 28 Februari 8 uur waargenomen door de apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48, tel. 21060 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeetsche Apo theek, voormalig Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. Straaten van Nes beschikte tevens over groote ar tistieke gaven Met recht kon hij de kampvechter .oor den aanleg van den spoorweg GoudaBos koopAlphen a. d Rijn genoemd worden, die op 3 October 1931 officieel geopend werd. Hij ijverde I voor de stichting van het gebouw „Flora", welk gebouw tot stand kwam, evenals voor de stlch- •lng van een vast tentoonstellingsgebouw, ver bonden aan het gebouw „Flora" dat eveneens verrees. Van de N.V. tot Exploitatie van het ge bouw „Flora" was de heer Van Straaten van Nes president-commissaris. Ook heeft de heer Van Straaten van Nes sterk geijverd voor de stichting van een nationaal park op de Veluwe, dat echter niet tot uitvoering kwam. In vroeger Jaren ls de heer Van Straaten van Nes voorzitter van de Pomologlsche vereenlglng geweest, die later is omgezet ln de Ver. voor Bos- koopsche Culturen. Ook was hl) verschillende Jaren, van de oprichting af, 2de voorzitter der Ver. tot instandhouding van een Fonds voor on persoonlijke reclame ..Vifor" geweest. Vroeger was bij lid der firma C. B. van Nes en Zonen te Bos koop. Later ls hij uit deze firma getreden en werd hij directeur van de N.V. „Reijneveld". Als boom- kweeker heeft de heer Van Straaten van Nes er zich sterk op toegelegd om rhododendron-hybrl- den geurend te krijgen. Tot op zekere hoogte is hem dit ln bepaalde gevallen gelukt. Als boom- kweeker-handelaar heeft hij veel ovor de wereld gezworven. Hij had vele relaties en was tc be schouwen als een gezien vertegenwoordiger van Boskoop. Onder zfjn buste, aangebracht ln het gebouw „Flora" staan de woorden „Strijder voor Boskoop- sche belangen". Inderdaad ls hij dit altijd ge weest. vaak tot schade van zich zelf! De ver diensten van den heer Van Straaten van Nes vonden erkenning ln zijn benoeming tot Ridder ln de Orde van Oranje-Nassau, Ridder ln de Hulsorde van Oranje-Nassau en Ridder 1ste kl. der Wasa-Orde van Zweden. De bijzetting ln het familiegraf zal morgen middag plaats vinden op de Alg. Begraafplaats te Boskoop des nam. te half één. ZESDE ABONNEMENTSVOORSTELLING. De Zondaar, tooneelspel in drie bedrijven door mr. J. H. Penning Wat uitnemend spel van een op zich zelf niet al te sterk gebouwd stuk kan maken, is giste ren weer eens proefondervindelijk bewezen. Door het in een woord magnifieke spel van Cor v. d. Lugt Melsert wordt dit vaderlandsche stuk een waar succes! Met de vertolking van ,Den Zondaar" valt of staat het tooneelspel en slechts een meester in de kunst kan het doen slagen. Voor Cor v. d. Lugt is de rol bijkans op het lijf geschreven en hij maakt er een creatie van. die men niet licht zal vergeten, af tot in de kleinste kleinig- hèid. echt-warm doorvoeld, regelrecht sprekend tot het gemoed. Vol bewondering heeft het DRIE VINGERS AFGEKNELD. Zaterdag is L. J. R. alhier bij het verrichten van werkzaamheden in een inrichting voor houtbewerking aan de Oude Dorpsstraat te Oegstgeest met zijn linkerhand bekneld geraakt tusschen een fraisemachine.'. waardoor drie vin gers werden af gekneld. R. werd met een auto overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis, waar hij werd verbon den. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: C. Haasnooot, Zuidstraat 4, Kat wijk aan Zee. Broodbakkerij en bloembollenhan- del. Wijziging handelsnaam in: D. Haasnoot. prachtig bezette Huis deze creatie met stij gende belangstelling gevolgd, een creatie, die ons onwillekeurig deed denken aan v. d. Lugt's vertolking in „Eenzaam" van Fabricius. Het stuk behandelt de historie van een on schuldig veroordeelde, die juist vrij komt op den dag, dat zijn zoon zich verlooft. Hij vindt dus zijn huis'in feest-stemming, terwijl er voor hem echter geen reden is voor vreugde, want hij vindt zijn vrouw hertrouwd met een jeugd vriend in zijn eigen thuis. Wanneer dan zijn onschuld wordt bewezen door een bekentenis van den werkelijken dader, blijft hij zijn „schuld" dragen terwille van zijn zoon en diens verloofde, omdat hij hen de vader van de verloofde is de dader wil spa ren voor de herhaling der schande van een nieuwe veroordeeling. Deze grootmoedigheid is fijntjes uitgewerkt, zij het niet altijd even ver antwoord in tooneelbouw en de creatie van Cor v. d. Lugt doet de figuur leven ten voeten uit. Hoe innig dit flegmatieke spel van ongekunstel de eenvoud, vol fijne humor en echte mensche- lijkheid. Naast v. d. Lugt dient Ludzer Eringa ge noemd. als de tweede man van des zondaars vrouw, waarvan Tilly Perin-Bouwmeester niet geheel maakte, wat er van te maken is. John Gobau teekende den werkelijken dader krach tig en ook Jans. de dienstbode, van Marie Faas- sen dient geprezen. De overige rollen blijven door den auteur te licht aangezet om er veel van te kunnen ma ken. Zij bleven in ieder geval in den toon. Dankbaar was het applaus, dat voor v. d. Lugt aan het slot den vorm van een ovatie aan nam; een welverdiende hulde B. W. MENKHORST. C. V. Wzn. te K a. Z. U moet zich wen- Nieuwe eigenaar: D. Haasnoot, Katwijk a." Zee. Jen Haag*" hooIdtontoOT' Sweelinckpleln 14. te door MIGNON G EBERHARDT. HOOFDSTUK VII. Zij week achteruit tegen het deurkozijn en draaide zich snel om. Iemand kwam uit de keu ken in de woonkamer: zij hoorde iets omvallen of iemand ln het donker om een stoel struikelen, en zij gilde: „Richard!" N Het was Richard Plotseling hielden de voet stappen op en klonk zijn stem onnatuurlijk in het duister: - Jeanne, ben jij het? Waar ben je? Hierop den drempel! Blijf daar staan! Beweeg je niet! Het licht is doorgeslagen! Bij een volgenden, minder hevigen bliksem straal. zag ze hem flauwtjes staan; zijn gezicht als een witte vlek, zijn witte overhemd met open kraag. Hij greep haar arm. Wanneer ben je hier gekomen? Daarnet! Eve. daar Opnieuw rolde de donder over het huisje. Hü riep er boven uit: Heb je haar gezien? Ik had er voor willen zorgen, dat je het niet zag. Ik Jeanne, je moet teruggaan. Gauw! Wat is er gebeurd? Waarom heeft ze Plotseling hield het lawaai van den donder op en Richard zei heesoh en dringend: Je moet precies doen wat ik Je zeg. Ga nu vlug! Ga terug langs het meer dat is veiliger. Zeg aan niemand dat je hier bént geweest! Wanneer heeft ze dat gedaan? Wat is er gebeurd? Toe, JeanneHij brak zijn zin af en vervolgde toen vlug: Ik weet het niet. Ik heb haar zoo gevonden. Nog maar een paar minuten geleden, toen ik aan het huisje kwam. Ik zal je alles later vertellen, Je moet nu gaan. Is ze dood? Richard, is ze dood? Ik ben bang van wel. Je moet nu gaan, Jeanne. Hij trok haar naar de deur, maar voor ze er waren, werd de deuropening voor een mo ment door een bliksemstraal verlicht, en trok hij haar weer terug. Neen, niet langs dezen kant. Ga door de keuken. Vlug, Jeanne. Ga de keukendeur uit en volg de rij van heesters. Ga langs het meer en ga door een zijdeur het huis bimien. Maar vlug! Het was aardedonker in de keuken; de bui tendeur piepte een beetje. Richard zei weer dringend: „Vlug. vlug!" Hij duwde haar half naar buiten en sloot de deur achter haar. Buiten was het nog steeds benauwd warm, maar de duisternis was anders dan binnen. Zij had juist de donkere streep van heesters be reikt. toen een nieuwe straal langdurig, en zoo helder dat het haar verblindde den hee- len omtrek spookachtig verlichtte: het donkere huisje met zijn hooge dak, het grasveld er om heen en de boomen en struiken. En op het gras. scherp afgeteekend in het licht, stond iemand die naar het huisje keek. Zij dacht, dat het een man was; het duurde maar een fractie van een oogenblik, en daarna was het licht weer weg. Wie was dat, en waarom stond hij naar die donkere vensters te kijken? Zij aarzelde een oogenblik en stond op het punt, Richard te gaan waarschuwen. Zij deed zelfs reeds een paar weifelende stappen terug naar het huisje. Maar het lichte opnieuw en nu was de gestalte op het gras even volkomen verdwenen of hij er nooit geweeest was. De donder rolde over haar hoofd en een dikke warme regendruppel viel op haar gezicht. Had ze daar dan niemand gezien? Was het een boomstam, een vreemde schaduw, was het ver beelding geweest? Maar zij bleef wachten, en pas toen een volgende straal opnieuw een leeg grasveld deed zien. ging zij verder naar het pad. Zij kende den weg en zij bewoog zich voort als een automaat. Haar oogen waren nu aan het duister gewend en zij kon beter haar weg langs de struiken vin den. Een tak streek over haar gezicht. Er be gonnen meer druppels te Vallen. Haar dunne witte japon bleef ergens in haken, en zij rukte zich los. Het huisje stond dicht bij het meer; zij was juist op het voetpad langs het water gekomen, toen hevige windvlagen uitschoten en de regen in stroomen begon te vallen. In een oogenblik was haar japon doorweekt en haar haren drijfnat. Het meer strekte zich inktzwart en sputterend aan haar rechterhand uit, en telkens vielen er verblindende lichtstra len over het water en de bossdhen. Maar het liep er toch beter dan op het pad door het bosch. Zij had geen begrip, hoe lang het duur de, voordat zij de treden bereikte, die van den steiger naar het huis omhoog liepen. Het huis boven haar lag in het donker, maar dat sprak vanzelf, want zij wist dat het op dezelfde elec- trische leiding als het tuinmanshuisje lag. Zjj sloop om het huis heen, kwam door de achterdeur binnen en zocht in het donker haar weg over de achtertrap, en door het smalle gan getje naar de bovenhal, vanwaar zij beneden een flauw lichtje zag schijnen, (Nadruk verboden.) (Wordt vervolgd.# 2—1

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2