Radiotoestel RUBBERSTEMPELS Wie heeft LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 18 Februari 1942 NAGEKOMEN BERICHTEN TE HUUR GEVRAAGD L. DEMMENIE Zn.r Haarl.slraat 169 ZIT-SLAAPKAMER KLEINE ADVERTENTIES Binnenland De nasleep van den Frieschen Elfstedentocht Moordaanslag in de Frans Hals straat te Amsterdam Duitschland strijdt voor Europa Duitsch Weermachtsbericht Stadsnieuws Teraardebestelling stoffelijk overschot Dr J. R. de Bruine Groeneveldt RECHTZAKEN Zóó is Katwijk BEURSOVERZICHT IVOROL: De K walt teits-tandpasta spoedig, modern flink Winkelhuis op eersten stand, v. damesmodebranche. Accordeon Accordeon en Drumstel HUIZEN aangeboden gevraagd KAMERS aangeboden DIVERSEN HET GEVAAR VAN ONVOLDOENDE KLEEDING. Het A.N.P. meldt uit Lemmer: In verband met allerlei geruchten over gevallen met ernstigen afloop als gevolg van den Frie schen Elfstedentocht, hebben wij de moeite ge nomen eens hier en daar ons licht op te ste ken. Hierbij valt het niet moeilijk, te consta- teeren, dat er velen nu nog met de gevolgen van den tocht zitten. Bevroren voeten, beenen, vin gers, ooren, komen veel voor en er zijn wel eens gevallen bij, welke zich niet best laten aanzien. Een geval, dat de dood ten gevolge had, kwam ons ook nog ter oore. Twee broers uit Balk, die aan den tocht deelnamen, hebben namelijk be vroren beenen opgeloopen. De eene scheen al spoedig weer te herstellen en kwam zelfs al weer op straat, maar plotseling kwam er een inzin king en na nog in een ziekenhuis te zijn opge nomen is de jongeman overleden. Ook zijn broer ligt nog in het ziekenhuis. Dit zijn tragische gevallen, welke niet zullen nalaten, dat velen den elfstedentocht zullen gaan beschouwen als itas moordends." Reeds nu laten verschillenden zich in dezen zin uit. Daarom willen wij hier uitdrukkelijk verklaren, dat ons bij informatie is gebleken, dat gevallen van be vroren ledematen te wijten waren aan een be slist onvoldoende kleeding. Er is geen sprake van. dat de laatste elfstedentocht is gehouden bij een temperatuur, welke voor deelnemers indirect le vensgevaar opleverde Het tragische geval te Balk bijvoorbeeld is te wijten aan onvoldoende klee ding. zooals ook de andere gevallen. ALLEENWONENDE VROUW MET EEN BIJL AANGEVALLEN. Gisteravond heeft een 17-jarig jongmensch, wonende op de Amstelkade te Amsterdam, een moordaanslag gepleegd op een 40-jarige vrouw, die alleen een benedenhuis in de Frans Hals straat bewoont. Tegen 8 uur vervoegde de jon gen zich met een naar later bleek gefingeerd briefje aan de woning, waar de vrouw, niets kwaads vermoedend, hem binnenliet. Nauwelijks v/as de buitendeur achter hem gesloten of hij 'haalde achter zijn rug een bijl te voorschijn en voordat de vrouw besefte, wat zijn bedoeling was bracht de jeugdige misdadiger haar eenige slagen op het hoofd toe. Hoewel de vrouw zware wonden bekwam, zag zij toch nog kans een ka mer binnen te vluchten en daar de politie te bellen. De dader had onmiddellijk na zijn mis drijf'de woning verlaten. De vrouw, die veel bloedveilles had geleden, werd naar een ziekenhuis gebracht. Dank zij het feit. dat het slachtoffer den Jon gen eenigszins kende, kon de politie er reeds spoedig in slagen hem te arresteeren. Eveneens werd een 15-jarige jongen aangehouden, wo nende in de Uiterwaardenstraat, die het gefin geerde briefje waarin verzocht werd. wat sui ker voor zijn moeder te leenen had geschre ven. Verder heeft de politie nog een man gear resteerd. in wiens woning de jongen na zijn misdaad de bijl zou hebben gereinigd. Omtrent het motief van den dader tast de politie nog in het duister. BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. Het Rijkscommissariaat maakt bekend: De commissaris-generaal voor bestuur en justitie heeft op grond van par. 3 der verorde ning 108/40 tvierde verordening op bijzondere bestuursrechtelijke maatregelen) te zamen met par. 4 al. 1 der verordening 3/40 op de uit Het Duitsche opperbevel deelt mede: In den centralen sector van het Oostelijk front werd wederom een vijandelijke formatie van haar verbindingen afgesneden en vernie tigd, Talrijke gevangenen. 11 kanonnen, vele machinegeweren en groote hoeveelheden ander oorlogsmateriaal vielen ons in handen. Meer dan 1.000 dooden van den vijand werden op het slagveld geteld. De luchtmacht bracht ter ondersteuning van het leger vooral in den centr'alen en den noor delijken sector van het Oostelijk front sterke formaties gevechtsvliegtuigen, duikbommenwer pers en jachtvliegtuigen in den strijd. Zij dreef verscheidene vijandelijke colonnes uiteen en vernietigde groote hoeveelheden rollend mate riaal. Bij de gevechten van gisteren werden 28 vijandelijke pantserwagens vernield en 51 vlieg tuigen van den vijand neergeschoten. Voor de Engelsche Oostkust beschadigden ge vechtsvliegtuigen overdag een klein koopvaardij schip. Andere luchtaanvallen waren gericht tegen ravitailleeringsinstallaties in de haven (Great Yarmouth. In Noord-Afrika verkenningsactie in het ge bied ten Z.O. van el Mekili. Tien Britsche pant- serverkenningswagens werden buiten gevecht gesteld Formaties van de Duitsche en de Ita- liaansche luchtmacht bombardeerden Tobroek alsmede een Britsch vliegveld en vielen vijande lijke colonnes met bommen en boordwapens aan. In de wateren rond Kreta werd een Britsche duikboot waarschijnlijk tot zinken gebracht. Enkele Britsche bommenwerpers ondernamen in den afgeloopen nacht vruchtelooze storings aanvallen op N.W. Duitsch gebied. oefening der regeeringsbevoegdheden in Ne derland benoemd: den bedrijfsleider A. J. M. Tendyck. in Roermond, tot burgemeester van Haerlen en Buggenum en den landeigenaar P. J. E. Bekker, in Berg en Dal. tot burgemeester van Oude-Tonge. ter mr. A. van de Sande Bakhuyzen, dr. G. A. de Jager en dr. J. H. F. Lahr namens de Leid- sche huisartsen en dr. J. J. de Jong namens de Leidsche specialisten. In den stoet kwamen verder nog mee prof. mr. J. van Kan. rector Sondaal, de directrice van het Diaconessenhuis, zuster L. van den Brink en rector Bernefeld namens het St. Elisabeths ziekenhuis. Een schat van bloemen dekte de baar. Op verzoek van de familie werd aan de groeve alleen het woord gevoerd door prof. mr. J. van Kan, die zeide, het een groote moeilijkheid te" achten, hier te spreken namens alle vrienden, want de rijke persoonlijkheid van den ontsla pene biedt zoovele zijden dat het niet licht valt, deze alle te belichten. Zijn leven bruischte van energie, doch zijn meest kenmerkende eigen schap was de algeheele toew ijding waarmede hij zich wijdde aan zijn levenstaak van weldoend geneesheer. Hij was een vermaard chirurg en onderzoeker van het kankervraagstuk. wiens roep van scherp medisch inzicht uitging ver buiten de grenzen van zijn plaatselijken werkkring en die hem heeft verheven tot een groote onder de practiseerende geneesheereri. In zijn onderzoe kingen op het gebied van de kankerbestrijding, in het bijzonder de vroegtijdige onderkenning, spatten de vlammende vonken van zijn schep pende genialiteit. Tal van voortreffelijke karak tereigenschappen sierden den mensch. Aan zijn gaven van groot vernuft paarde hij een vaderlijke zorg en een innige toewijding. Het bericht van zijn overlijden is door zijn tal rijke oud-patiënten met groote droefheid ver nomen. Door hun dankbare hulde straalt meer dan de bewondering voor zijn medisch kunnen een gevoel van warme aanhankelijkheid en diepe erkentelijkheid voor den steun dien de overledene him in het leven heeft gegeven. Bij zijn 40-jarig arts-jubileum stroomden uit het geheele land de verknochten samen om hem him dank openlijk te betuigen. Thans heerscht er rouw in veler harten en velen toeven in ge dachten hier of bidden voor de belooning voor al datgene wat dr. de Bruine Groeneveldt hun aan moois en goeds heeft gegeven. De dankbare herinnering aan zijn edelmoe dig karakter zal blijven voortloven zoolang de huidige generatie van zijn oud-patiënten be waard blijft en zijn werkzaamheid ten bate van de kankerbestrijding zal blijken, duurzaam voor de toekomst te zijn geweest. Spreker besloot met woorden van troost tot de nabestaanden en een woord van persoonlijken dank voor de gedurende vele jaren ondervonden trouwe vriendschap. Een neef. jhr. Van Citters, dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. boete van f.2000, bij niet-betaling te vervangen door 5 maanden hechtenis, met onmiddellijke gevangenneming en verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen. In dezelfde zaak werd S. Kukler, wonende te Leiden, tot vier maanden gevangenisstraf en tevens tot een boete van duizend gulden, te vervangen door vier maanden hechtenis, met onmiddellijke gevangenneming en verbeurdver klaring van de in beslag genomen goederen veroordeeld. Hij had aan bovengenoemden J, A. B. thee. kaas. maizena en havermout geleverd. Een zekere A. Hendriks hoorde voor hetzelfde feit eenzelfde straf tegen zich uitspreken. Clandestiene slachting. Verder had zich voor den economischen rech ter te verantwoorden een inwoner van Sassen- heim, zekere Q. J. van; Kesteren, Hij werd ervan verdacht begin December 1941 tezamen en in vereeniging met J. J. H. Duivenvoorden te Warmond een rund geslacht te hebben. De verklaringen van vier getuigen k décharge mochten verdachte niet baten. Het feit werd bewezen geacht door den inhoud van eenige processenverbaal, en door den verklaringen van verdachte zelf en van een getuige k charge. Het vonnis luidde 14 maanden, met onmid dellijke gevangenneming. PROF. MR. J. VAN KAN SPREEKT AAN DE GROEVE. Onder zeer groote deelneming en belang stelling, vooral van de zijde van zijn oud- patlënten. die uit het geheele land naar Leiden waren gekomen, o mhun geliefden geneesheer de- laatste eer te bewijzen, heeft hedenmiddag op de begraafplaats Rhijnhof de begrafenis plaats gevonden van wijlen dr. J. R. de Bruine Groeneveldt, die gedurende een groot aantal jaren hier tea* stede de chirurgische praktijk heeft uitgeoefend, en zich voorts een groote be kendheid heeft verworven met zijn onderzoe kingen op het gebied der kankerbestrijding. Onder de talrijk velen, die getuige waren zijn laatsten gang, bevonden zich behalve bovengenoemde oud-patiënten, zeer vele colle ga's, verpleegsters van het Diaconessenhuis, en voorts de hoogleeraren dr. H. A. Kuenen en dr. E. Gorter; voorts dr. J. J. Bijl, directeur van het Instituut voor Praeventieve Genees kunde. zijn medewerker bij de onderzoekingen over het kankervraagstuk dr. L. de Kromme uit Amsterdam, mi*. W. J. Woldringh van der Hoop en mej. Van der Velden, namens het be stuur van het Diaconessenhuis. oud-burgemees ZWARE TUCHTHUISSTRAFFEN VOOR VERDUISTERING EN VERVALSCHING VAN DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. Het Duitsche gerechtshof heeft 13 dezer twee ambtenaren van een distributiekantoor veroor deeld tot 12 en 8 jaar tuchthuis, omdat zij groote hoeveelheden gebruikte levensmiddelen- en ko- lenkaarten van hun bureau ontvreemd en met groote winst nogmaals in circulatie hebben ge bracht. In een andere zaak kreeg een ambtenaar we gens verduistering en uitdeeling van textiel punten 5 jaar tuchthuis. Ook tegen de vervaardiging en het in om loop brengen van vervalschte vetbonnen werd met zware straffen opgetreden. Zoo werden in twee processen tegen verscheidene personen we gens den afzet van vervalschte vetbonnen de hoofddaders veroordeeld tot 7 en 6 jaar tucht huis. Tevens werden de afnemers van deze bonnen gevoelig gestraft. ECONOMISCHE RECHTER. Distributiegoederen verkocht zonder bon. Voor den economischen rechter te Den Haag stond terecht de kelln'er J, A. Boef uit Wasse naar. Hij had in de afgeloopen maanden aan verschillende personen te Wassenaar dlstribu tiegoederen verkocht en afgeleverd zonder in levering van bonnen. De economische rechter veroordeelde den man tot 8 maanden gevangenisstraf en tot een De Persdienst van den Ned. Omroep meldt: Hoeveel duizenden badgasten ziet Katwijk des zomers niet door zijn straten naar zee trekken, doch slechts weinigen onder hen weten iets meer te vertellen, dan dat de zee zalig en de zon heerlijk was Weinig, te weinig, weten zij van de Katwyk- sche bevolking-van-alle-selzoenen en van de stoere visschers, die in de zomermaanden bijna verloren gaan in den stroom van vreemdelingen. Zij zagen wel het oude Katwijk met zijn eigen aardige bevolking, het gezellige haventje en de prachtige historische kerk, maar begrepen de schoonheid er niet van. Om de duizenden, die dezen zomer weer naai de badplaats trekken, aen aard van het stoere visschersvolk beter te leeren begrijpen en hen te wijzen op de schilderachtige plekjes, be zoekt de reporter van den Nederlandschen Om roep Vrijdag 20 Februari het legendarische Lugdunum. Hij zal de Katwfjkers zelf laten vertellen over hun dorp. levenswijze, bedrijf en de oude kerk. Onder den titel „Zóó is Katwijk" zal de reportage Vrijdag a.s. van 10.40 tot 11.00 over Hilversum II worden uitgezonden. aanhoudend schommelde tusschen 218% e* 221 Vi terwijl bij het scheiden van de markt nog niet met nauwkeurigheid kon worden nage gaan hoe de situatie zich verder zou ontwikke len Van de Suikerfondsen openden H.V-A.'s op 250% om in te zakken tot 246%, daarna snel op te loopen tot 254% om vervolgens weer ach teruit te gaan tot ongeveer het laagste punt van den dag, terwijl het verdere verloop onbe rekenbaar bleef. Vorstenlanden waren opnieuw vrfj belangrijk lager, terwijl de overige Suiker- aandeelen waren aangeboden. Ook de Rubberfondsen hadden te lijden on der realisatie, de meeste soorten kwamen op nieuw op een lager peil terecht, zij het dan ook, dat de verliezen vandaag niet van zoo'n ernstigen aard waren. Amsterdam Rubbers lie pen heen en weer tusschen 138% en 142%. Voor c\e Tabakken bestond weer de noodige ver- koopsdruk, waartegenover geen evenredige kiacht bestond. De Deli-aandeelen waren vrij gevoelig lager; Deli Batavia's kregen een ern stig verlies te boeken. Senembah's kregen een nadeelig verschil op hun rekening. De Scheepvaartafdeeling bracht het er vandaag ook niet mooi af; Scheepvaart Unies lagen beslist zwak in de markt en zagen zich vele punten ontgaan, waarbij zij voorna melijk schommelden tuschen 121 en 124% De aanverwante aandeelen waren uiteraard eveneens belangrijk lager. Japanlijnen. Booten en Vaarten kwamen be neden de vorige prijzen terecht. De Industrle- afdeeling kon zich ook thans weer niet ont worstelen aan de algemeene beursstemming. De affaire was echter zeer gering; Unilevers zakten in van 159%% tot 156 3/4%, waarbij slechts een beperkt aantal stukken van eigenaar verwis selden. Zoo nu en dan was de hoek, waarin dit fonds verhandeld wordt, geheel verlaten. Calvé's waren iets lager en hetzelfde was het geval met van Berkel's en Philipsaandeelen. Aku's konden zich bij geringe affaire handha ven. De minder courante industrieelen waren verdeeld, zonder groote veranderingen. De aan deelen in Indische spoorwegondernemingen, tramwegmaatschappijen, handelsvennootschap pen, openbare nutsbedrijven en bankinstellingen waren algemeen aan aanbod onderhevig en voor zoover noteeringen tot stand kwamen, waren die hiermee in overeenstemming. De beleggingsafdeling was kalm. De stem ming was prijshoudend, de 4% obligatiesoorten Nederland lagen blijkbaar iets beter in de markt. In de nieuwe 3%% obligatiën Nederland ging veel minder om, dan den laatsten tijd ge bruikelijk was. De koers bewoog zich daarbij tusschen 97 7/8 en 98%. Obligaties Nederlandsch Indië stonden onder druk en konden zich daar niet voldoende tegen verweren, met het resul taat dat lager koersen te voorschijn kwamen. Voor gemeentelijke en provinciale leeningen bleef een vaste stemming bestaan en daarbij werd iets meer belangstelling vertoond. Pand brieven waren stil, prijshoudend, weinig veran derd. De Duitsche markt was verwaarloosd. Prolongatie 21/4%. (A.N.P.). AMSTERDAM, 18 Februari Dezelfde beweegredenen, welke reeds van het begin van de week af een gedrukte stemming op de beurs teweeg hebben gebracht, deden zich ook vandaag gelden. En de gemoedstoestand van de beursbezoekers en alle belanghebbenden bij de fondsenmarkt was er blijkbaar nog niet op ver beterd. Ook thans viel weer aanbod te verwer ken en hoewel er voor zoover van buitenaf te beoordeelen viel, minder materiaal aan de markt kwam, dan de laatste dagen het geval was, werd toch nog genoegzaam fondsen aangeboden om een verdere reactie te voorschijn te roepen, daar men er nog maar weinig voor gevoelt om on danks de vrij scherpe inzinking tot aankoopen te besluiten. Op vrijwel alle afdeelingen van de markt werd heden op een lager koerspeil ge handeld. waarbij echter kon worden opgemerkt, dat de schommelingen minder heftig waren, dan dezer dagen kon worden waargenomen. De markt scheen toch echter nog niet haar even wichtspunt te hebben gevonden, want in weer wil van de minder scherpe fluctuaties, bleef de stemming onzeker. Kort na de opening kon weliswaar een klein herstel worden geregistreerd, maar later op den middag zakten de koersen meerendeels toch weer in tot ongeveer het beginpeil of zelfs nog iets daar beneden. In Olies werd druk zaken gedaan, waarbij de koers onder beurstijd bijna KATWIJK A. D. RIJN, 17 Febr. Groenten- veiling: Waspeen f. 7.509.40; Grove Peen f. 2.50 f. 3.10: Kroten I f. 4.60—5.80; idem II f,3.40— f. 4.30; Idem III f. 2.70—3.40; Uien f. 5.70—7; Rapen f. 2.803.10; Witlof f. 21—30. RIJNSBURG, 17 Febr. Groentenveiling. Roode kool f. 7.80, gele kool f. 7.20, uien f.6.10, kroten f. 6, breekpeen f6.20, idem II f. 4.30, idem III f. 3.60, waschpeen f. 9.40, knolrapen f. 3.30, nero f.18 80, knolselderle f.12, idem II f. 11.30, idem III f. 8.50 per 100 kg. RIJNSBURG. 17 Febr. Bloemenveiling. Tul pen: Copland 40 ct.p Victoire 60, Sonja 45, Sinobe 45, Peach Blossom 65, Noore 36, Prins v. Oosten rijk 44, Gele Prins 56, Rijzende Zon 72, Couronne d'Or 40, Albino f. 1, van der Haeff 65, Murillo 50, Narcissen: Surprise 17, Orhatus 17, Helios 22, Alfred 25; Hyacinthen: gemengd f.10—13; Cro- cussen: f. 1.40—1.60. Redactie-staf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omgeving en Muziek. 33U? Rijksambtenaar vraagt gem. ZIT-SLAAPKAMER met volledig pension. Geen beroeps. Omg. Tuinstadswijk. Br. met prijsopg. letter L., Delftsche Courant, Delft. 4270 Brieven met uitvoerige inlichtingen te willen richten onder no. 4284 Bureau van dit Blad. voorzien van Uw naam of met iederen tekst, worden nog steeds onbeperkt geleverd in de oude kwaliteit rubber. 4248 (Geopend van 10-12.30 - 1.30-5.30) 's Maandags gesloten. met pianoklavier tegen goeden prdjs door leerling te koop ge vraagd; met 48 bassen of meer Moet beslist als nieuw zijn. Brieven met inl. en prijs on der no. 2594a Bur. v. d. Blad. voor mij te koop een modern met u.k.g. Brieven met opgave van merk en prijs Bur. v. d. Blad no. 2664a Officieele Publicatie van het Departement van Handel, NUverheld en Scheepvaart. VERBOD TOT HET VERKOOPEN ENZ. VAN LANDBOUWMACHINES. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel. Nijver heid en Scheepvaart maakt, met verwijzing naar zijn desbetreffende publicatie ih de Nederlandsche Staatscourant van 17 dezer bekend, dat het koopen, verkoopen en afleveren door fabrikanten en hande laren van nieuwe machines, werktuigen en apparaten voor den land bouw, tuinbouw en vee houderij en van onderdeelen daarvoor, voor zoover deze meer dan 10 kg. per stuk wegen, zonder vergunning van het Bureau voor de Metalenverwerkende Industrie verboden is. In verband hiermede is tevens bepaald, dat ook de ondernemingen, welke vijf of minder dan vijf werknemers in dienst hebben en welke haar bedrijf maken van het vervaardigen van bovenbedoelde machines, apparaten of onderdeelen bij het Bureau voor de Metalenverwerken de Industrie moeten worden ingeschreven. 4243 VERPLICHTE STIERENKEURINGEN ZUID-HOLLAND. Voorburg: Donderdag 2 April, 10 uur v.m. Storapwijk: Donderdag 2 April, 12.30 uur n.m. Zoetermeer (tevens premiekeuring) Donderdag 2 April, 3 uur. njn. Aangifte voor de verplichte keuringen moet geschieden uiterlijk TWEE weken en aangifte voor de premiekeuring uiterlijk VIJF weken vóór den keuringsdag bij den secretaris A. Louter, Oostenburger- dwarsladn 23, Voorburg, op by hem gratis verkrijgbaar gestelde for mulieren. Aangiften welke na de gestelde termünen Inkomen, worden niet meer aangenomen. Zie voor verdere mededeelingen de aanplakBillet ten ln Uw gemeente. 4944 Gevraagd gem. met gebruik van keuken, in Oegstgeest of omgeivtog. Br. met condities letter A: G. v. d. MEY, Agent Leidsch Dagblad, Rijnsburg. 4278 te koop gevraagd. Br. met merk en prijs aan J. KIEKENS, Smedestr. 27, Haarlem, 2730a Vijf vrachtauto's en vijf perso nenauto's te huur gevr. m. of zonder chauffeurs. De vracht auto's 3, 4, 5 ton met gasgene rator en de personenauto's met persgas of gasgenerator. Wa gens moeten in goeden be trouwbaren staat verkeeren. Aanm. Garage POT, v, Z. van Nijeveltstraat 251-255, Wasse naar, Telef. 3434. 4260 GARAGE Te huur garage of pak huisruimte. Wasstraat bij de Zoeterwoudsche Singel. Inlicht.: JAC. v. d. WAALS Beéedigd makelaar, Hooge Rijndilk 47 A. Tel. 24253. PAKHUIS Te huui^angeboden pak huis Heerengracht 66 a, huurprijs f. 20.p mnd. Te bevr A. DE JONG. Langebrue 36. Tel. 22819. GELDBELEGGING Burgerwoonhuis te koop te Oegstgeest, bev.: gang, kamers en suite en keuken boven 3 slaapkamers en zo'der. liefst particulier. Brieven Bur v d Blad ETAGE Gevr. etage, ben - of bo venwoning of 3 ong. k. m keuken. Br. Apothekersdijk 32. ETAGE Bejaard* echtpaar r/raagt kamer en suite met keu ken of twee kamers met keuken, liefst op zonkant of aan verkeersweg. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1937 k. ZIT-SLAAPKAMER Studente r/raagt gestoff. zlt-slaapkamer met aparte kookgelegenheid Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2488 k. ZIT-SLAAPKAMER gevraagd, door een heer, aan zonzijde gelegen, met stook- en kookgelegenheid, tegen billijken prijs. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2405 k. GESTOFF. KAMERS Gevr. door Jong echtpaar. 2 gestoff. of 'ongestoff. ka mers met keuken. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2380 k. KAMERS Gevraagd gemeub. of onge meubileerde zitkamer met slaapgelegenheid voor 3 personen (m.) met gebruik van keuken. Brieven Bur v. d. Blad ond No 2688 k. ALPHEN A/D RIJN Gevraagd tijdelijk, voor ajs. Maandag, een kosthuis, voor Jongen 18 Jaar, Maan dag tot Zaterdag. Geen wasch. Omtrek De Vries Lentsch. Brief/en met prijs Schenkelweg 69, Zoeter- woude. ZIT-SLAAPKAMER Te huur gevr. zlt-sl.kamer of zit- en sl-kamer. Liefst ln het centrum, op het Zuiden, str. water, gas, tel. aanwezig. Omstreeks f - 20 - bedienlng Lnbegr. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2609 k. NET KOSTHUIS Gevraagd te Lelden net kosthuis, met huiselijk ver keer. Br. letter C. Boekh. v. d. VEEN, Oegstgeest. GEDEELTE HUIS Te huur gevraagd gedeelte huis of 2 kamers m. kook gelegenheid. Brieven met prijsopgaaf Bur. van dit Blad onder No. 2582 k. ZIT-SLAAPKAMER Hollandsch meisje vraagt per 1 Maart of eerder gem. zlt-slaapkamer of zit- en slaapkamer. Billijken prijs. Centrum stad of omgeving Ritnsburgerweg. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2566 k. ZIT-SLAAPKAMER Gevraagd te Oegstgeest. voor twee dames, gem. zit- slaapkamer met kabinet en kookgelegenheid. Br. lett A. Boekh. v. d. VEEN. Oegstgeest ZIT-SLAAPKAMER Jongedame, b. b. h. h.. zoekt voor 1 a 2 maanden gezellige zlt-slaapkamer m. verw. Brier/en Bur. v. d. Blad onder No. 2646 k. ZIT-SLAAPKAMER Gemeub. zlt-slaapkamer te huur aangeboden, aan straat- en zonnekant gele gen en voorzien van stroo- mend water, dlvanbed enz. Met of zonder pension, bil lijke prijs. Telef. en berg. flets aanwezig. Adres: Jan v, Goyenkade 19. PENSION Heer biedt wegens huwe lijk. zijn ln alle opzichten zeer goed pension aan. Korevaarstraat 3. NETTE COMMENSAAL gevraagd, frlssche vrije zlt- slaapk. of hulsel verkeer, ln klein gezin, prils billijk. Te bevr.: Heerensteeg 21a. KAMERS Te huur aangeboden op 't mooiste gedeelte Breestr., zeer goed gemeub. kamers, desgewenscht met gebruik van keuken, alles centraal verwarmd. Voor rustige be woners. prils billijk. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2706 k. SLAAPKAMERTJE Aangeb. gezellig gemeub slaapkamertje, zeer billijke prijs. 3 Octoberstr. 63 D. ZIT-SLAAPKAMER Gem. zlt-slaapkamer, voor dame alleen, vaste wasch- tafel mot gebruik van keu ken. Omgeving Rljnsbur- gerweg dicht bU het Sta tion. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2634 k. KAMERS Gem. en gestoff. kamer te huur, voorzien r/an centr. verw. en str. water, gele gen aan stads- en blauwe tram. Gangetje 12, Lelden. f.25.- BELOONING Het meisje, dat Zaterdag J.l per abuis een zwarte damestasch meegenomen heeft op de markt bij den koopman Bos, wordt ver zocht deze tejiig te be zorgen: Hooge Rijndijk F 43 a, Zoeterwoude. VEREENIGING VOOR Kraamverzorglng verleent hulp aan alle gezindten. Spreekuur Dinsdag en Donderdags van 10 tot J uur Rijn- en Schlekade No 42. telf. 21660. HU WEL1JKSBEMIDD. Door U alleD tot Neder lands grootste bureau te wenden verruimt U onze reeds zeer uitgebreide re laties nog meer en is abso luut succes gewaarborgd Bur. „Holland". Admlra- lengracht 219, Amsterdam. HUWELIJKSBEM1DD. Eenzamen van alle rangen standen en leeftijden. Wendt U allen tot Neder lands grootste bureau met uitgebreide relaties door geheel Nederland Geopend dagelijks van 2 tot 10. Bur. „Holland" Admlra- lengracht 219 Amsterdam HUWELIJKSBEMIDD. Succesvolle arbeid uiterst billijke voorwaarden ziln de resultaten van onze groote advertentiecampag ne. ln alle Nederlandsche Dagbladen. Tallooze tevre- denheidsbetulglngen liggen ter Inzage. Schriftelijk, mondeling. Bur. ..Holland*' Admiralengracht 219. Am sterdam. VERMIST 3 schapen ooien, 1 oude en 2 jongen met een teer- streep op de kop uit de Langelandse polder, door: J. A. DE GROOT. Hazers- woude (Dorp) VERLOREN Degene 'die Zaterdagavond een tasje gevonden heeft ln Schuttershof, ge lier; e het tegen beloning terug te bezorgen: Maurltsstraat 69 (bil de Maresingel) RUBBERLAARZEN Ik heb rubberlaarzen mt. 38. zoo goed als nieuw. Wie wil ze rullen voor maat 40. 41 of 42. J. J. SCHINKEL. RiJn- dijkstraat 15, Lelden. HUWELIJK Jongeman, groot, blond, 22 jaar, vaste betrekking, z. k. met net meisje, leuk en eerlijk karakter NE. Brieven liefst met foto. welke wordt teruggezonden Bur. van dit Blad onder No. 2386 k. HUWELIJK Dame, wed., P.G.. met zoon. wenscht kennisma king met beslist netten heer. goede positie, 4550 Jaar, om na wederz. goed vinden een gelukkig huwe lijk aan te gaan. Brieven Bur. v. d. Blad onder No 2499 k. VRIENDIN Moderne Jonge vrouw, 20 Jaar, wier echtgenoot ln het buitenland ls. zoekt dito «vriendin, liefst alleen staand meisje middenstand die over veel vrije tlld be schikt. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2498 k. „DE OORLOG ln de lucht". Hierover zal morgenmiddag gesproken worden ln gebouw „Noma- teg" ,1e Binnenvestgracht 21. Spreker: M. HEYMANS godsdienstonderwijzer al- hier. Aanvang 3 uur. Toe gang vrij Zaal verwarmd! WEET U NOG! dat de Chr. Muz. Vereen. „Athalla" op 4 Maart as. In de groote stadszaal een uitvoering van muziek en tooneel geeft. (Lichte Maan), tl komt toch ook? N.V.V. FILMOCHTEND in Trianon op Zondag 22 Febr. Aan,vang 10 u. Ver toond wordt: Ball, het eiland der Demonen. Bl)- programma verzorgd door muzlekkwartet „De Zwer vers". Toegangsprijs 30 ct. Kaarten aan het Volksge bouw. BRANDSTOF Ter besparing v. brandstof en electricitelt ln dames- en berenkapsalons, gaarne Uw medewerking deze ln den morgen en middag te bezoeken, om 5 uur de kachels te dooven voor 7 uur sluiting. „H. en V." HUWELIJK R.K. meisje, 32 Jaar, uitat, huisvr., wenst kennlsm. met R.K. heer. vaste pos. Brieven m. foto op ecrew. ret. Bur. v. d. Blad onder No. 2741 k. „DE ZWERVERS" komisch muzlekkwartet. verzorgen het bUprogram- ma op de filmochtend van het N.V.V. In Trianon op 22 Februari waar vertoond wordt: ..Ball, het eiland der Demonen". Kaarten a 30 cent »/h. Volksgebouw. WIL DEGENE die Zaterdagavond op de Breestraat 115 een badpak en blauw-wltte badhand doek van de flets gestolen heeft ln eigen belang te rug brengen: Witte Singel 23, daar persoon bekend is. WELKE MEVROUW helpt Rottordamsch gezin tijd. te Lelden aan kleer tjes, v. jongetje v. 3 a 4 J-, t. kl. vergoeding. Brieven Bur. n. d. Blad onder No. 2573 k BALI, het eiland der Demonen, wordt Zondag a.s. vertoond door het N.V.V. In Trianon Aanvang 10 uur, zaal open 9.30 uur. Kaarten a 30 ct. aan het Volksgebouw. Hee- rengracht en 's morgens aan de zaal. HUWELIJK Net zakenman, niet ln de gelegenheid kennis te ma ken. zoekt langs dezen weg een net knap meisje, leeft. 2025 Jaar. Br. met foto. eerewoord retour, Bur. v. d. Blad onder No. 2598 k. HANDSCHOEN met kap verloren, Dinsdag ochtend op Hoogewoerd of Breestraat. Tegen beloo ning terug te bezorgen: Hoogewoerd 140. ZONDAG 22 Februari fllmochtend. voor leden van het N.V.V. In Trianon. Toegangsprijs 30 ct. Aanvang 10 uür. Vertoond wordt „Ball, het eiland der Demonen". Bij programma verzorgd door „De Zwervers",

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 3