BINNENLAND Vrijdag 13 Februari 1942 LclOSCH DAGBLAD De nieuwe bonnen Tijdelijk geen bier Landstand in Noord-Holland geïnstalleerd Verduisteren: 18.49 uur 8.59 uur k._ ^^^nel en zeker! FEUILLETON De vrees voor den afgrond Eerglstermiddag werd in Pulchri Studio in Den Haag de Nederlandsche Kultuurraad in een plechtige zitting door den Rijkscommissaris, Rijksminister Dr. Seyss In- quart, geïnstalleerd. De» Rijkscommissaris spreekt. (Polygoon-Zeylemaker) De gemeente Den Haag is door het comité „Wittebrug" een beeld aange boden van den Haagschen beeldhouwer L. Blom. Het beeld stelt voor „Meisje met bloemen in het haar" en zal ge plaatst worden in de omgeving van de Wittebrug. (Polygoon-Meyer) Een mantel uit zware wollen stof door welks model de heuplijn ge accentueerd wordt. (Weltbild-Polygoon) Nederlanders. Ook Uw Vaderland is in gevaar. Helpt mede het bolsjewisme te vernietigen, door dienst te nemen bij de Waffen S.S. Voor aanmelding en inlichtingen wende men zich tot de Waffen S.S., Stadhouderslaan 132. Den Haag. (Fellinga-Peters) Voor de volgende week zijn ter verkrijging van de gebruikelijke rantsoenen brood en vleesch aangewezen de bonnen 09 van de daartoe bestemde kaarten. Ook voor aardappelen is bon 09 aange wezen, doch deze bon zal geldig zijn tot 28 Februari. AFLEVERING GESTAAKT MET HET OOG OP DE OMSTANDIGHEDEN. De brouwerijen in ons land hebben aan haar afnemers bericht gezonden, dat zij van over heidswege opdracht hebben ontvangen het tap pen en bottelen van bier tot nader order te sta ken. Zulks op grónd van de stagnatie in den aanvoer van kolen. In verband hiermede zullen de brouwerijen, na verzending van de gereedstaande hoeveelhe den bier, de aflevering voorloopig moeten sta ken, met dien verstande, dat zij zullen trachten het kwantum waarop de afnemers krachtens de loopende periode van hun toewijzingen recht hebben, alsnog te zenden. Daarna echter zal er gedurende eenigen tijd geen bier meer geleverd kunnen worden, aldus de N. R. Crt. Ten aanzien van de wederverkoopers hebben de brouwerijen bepaald, dat zij verplicht zijn het nog beschikbare bier volgens de distributievoor schriften onder hun afnemers te verdeelen. PLECHTIGHEID TE ALKMAAR. Te Alkmaar heeft gistermorgen de installatie plaats gehad van den Landstand in Noord-Hol land, Vele autoriteiten waren hierbij zoowel van Nederlandsche als Duitsche zijde aanwezig. De plaatsvervangend boerenleider in Noord-Hol land, de heer C. Koeman, uit Blokker, opende met een welkomstwoord waarna de boerenleider Roskam een uiteenzetting gaf over den Land stand. Spreker betoogde hierbij met klem, dat de Landstand alles, wat niet bij hem behoort, en wat alleen er in werd opgenomen omdat het tot vroegere organisaties opgenomen was, zeer geleidelijk weer zal loswikkelen, en kondigde vervolgens de dezer dagen verschijnende orde ning van den Nationalen Coöperatieven Raad aan. waarvan de voorzitter wordt benoemd op voorslag van den Nederlandschen Landstand. Van de 20 bestuursleden van dezen raad zullen er 11 van den Landstand komen. De dorpsboerenraad moet het leven in het dorp van den boer en zijn erf groepeeren en alle moeilijkheden en mogelijkheden bespreken en regelen. Principieel staat nu reeds vast dat ook het voedselapparaat niet door den staat maar door den boer zelf moet worden geleid, met an dere woorden, door den Landstand. Tot slot ging spreker over tot de installatie van JSaai als boerenleider, voor Noord-Holland, waarna deze het woord voerde. De Beauftragte van den Rijkscommissaris in Noord-Holland, de heer Unger, sprak de over tuiging uit dat de Landstand van doorslagge vende beteekenis voor het Nederlandsche boe renvolk is. De commissaris in Noord-Holland, mr. A. J. Backer, zegde toe dat het provinciale bestuur ook in de toekomst met de belangen van de boeren terdege rekening zal houden. Oberregierungsrat v. d. Weuse onderwierp ten slotte in het licht van de nationaal-socialisti- sche wereldbeschouwing de boerenorganisaties in het verleden aan een beschouwing en stelde hiertegenover de organisatie geschoeid op volk- schen grondslag. WIJZIGING ARBEIDSUREN. In verband met gaslooze uren. De secretaris-generaal van het departement van sociale zaken heeft aan hoofden of be stuurders van ondernemingen, in wier fabrieken of werkplaatsen tengevolge van de gaslooze uren tusschen 3 uur des namiddags en 5 uur des na middags en tusschen 9 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags geen arbeid kan worden verricht, zoolang de bepaling van de gaslooze uren van kracht blijft, toegestaan dat, in af wijking van de arbeidswet, de normale arbeids tijden mogen worden -gewijzigd, in dier voege, dat de uren, waarop tengevolge van deze gas looze uren arbeidsverlet zou plaats vinden, voor zoover mogelijk, worden ingehaald in de restee- rende tijdsruimte en in aansluiting aan het be gin of einde van den normalen arbeidstijd. PEEN EN UIEN IN BESLAG GENOMEN. Frauduleus gedroogd en buiten de veiling om gekocht. De centrale crisis controledienst heeft een scherpe controle ingesteld op groentendrogerijen. Bij een drogerij in Zuid-Holland namen de con troleurs 15.000 k.g. frauduleus gedroogde peen in beslag. Ook in Zeeland hebben zij controle ge houden, waarbij verschillende partijen tuin bouwproducten in beslag konden worden ge nomen, wegens verkoop buiten de veiling om. Een dier partijen bestond uit 250.000 k.g. uien en 200.000 k.g. peen. MAXIMUMPRIJZEN HARING EN HARINGPRODUCTEN. Blijkens een publicatie in de gisteren versche nen Staatscourant zullen met ingang van 15 de zer maximumprijzen gelden voor haring en ha- ringproducten. GORT, GORTMOUT EN GORTBLOEM. De prijs van gort, gortmout en. gortbloem is thans opnieuw vastgesteld en zelfs lager dan hij tot nu toe .geweest is. Per rantsoen, d.i. per 250 gram, zijn gortproducten 1 tot 5 cent goedkoo- per geworden al naar gelang het ofn mindere of betere soorten gaat. BEWAAR UW LEDIGE KRUSCHEN-FLACONS i Tot nu toe kon de verpakking van Kruschen hier te lande nog regel matig als voorheen voortgang vinden. De voorraad Kruschen is nog voor geruimen tijd voldoende, doch glas-schaarschte bemoeilijkt thans de levering. - Daarom kan voortaan Uw apotheker o! drogist slechts Kruschen afleveren, indien U hem een onbeschadigde ledige Kruschen-flacon met deksel inlevert van gelijke grootte. Hij vergoedt U daarvoor 3 of 2 ets. naar grootte. Kruschen wordt uitsluitend verkocht in de bekende gele verpakking. NIEUWE NAMEN VOOR WATERSTAATS WERKEN. De secretaris-generaal van het departement van waterstaat heeft in de Staatscourant be kend gemaakt, dat in het vervolg de hierna ge noemde. waterstaatswerken zullen worden aan geduid, zooals daarachter is aangegeven: Het Wilhelminakanaal als „Het kanaal van de Zuid-Willemsvaart naar de Donge"; het Julia- nakanaal als het „kanaal van Maastricht naar Maasbracht"; de Beatrixsluis te Vreeswijk als „de Oostelijke sluis te Vreeswijk"; de Wilhel- minasluis te Andel als „de sluis te Andel"; de Wilhelminasluis te Vianen als „de kleine sluis te Vianen", en de Wilhelminabrug te Maastricht als „de nieuwe brug te Maastricht." VERDEEL EN HEERSCH. Een duivelsch beginsel dat toegepast werd door de Engelsche diplomatie in het groot en dat door de democraten in alle landen van Europa in het klein, dus voor eigen land, in toepassing werd gebracht. Door deze politiek was het Engeland mogelijk óe landen van Europa tegen elkaar op te zet ten. Het systeem: verdeel en heersch, verhin derde verder in ons land, dat het gezonde ver stand de minderwaardige praktijken van onze regeerders en beroepspolitici onmogelijk maak te. Tegenover dit duivelsch beginsel stelt het nationaal-sociallsme de eenheid van Europa. Daardoor zal het mogelijk zijn het bolsjewisme te vernietigen. Landgenoot, als waarachtig va derlander dient gij voor goed te breken met al het oude dat ons land aan den rand van den afgrond bracht en u in te zetten voor het nieu we Europa. Neen, woorden zijn niet voldoende. Er wordt een daad van u gevraagd. Want eerst moet de aartsvijand van Europa het bolsje wisme vernietigd worden Meld u dus aan bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland", Koningin negracht 22, te 's-Gravenhage. EEN VAST BEDRAG. De Uitgeversmij. K. te B.. schreef aan de Ne derlandsche ambulance, dat zij maandelijks een vast bedrag zullen overschrijven op giroreke ning 87600. De firma Van D. te U. stort iedere week een bepaald bedrag. Mevrouw N. te J. zegt, dat zij maandelijks een rijksdaalder stort. De leerlingen van de H.B.S. in V. houden aan het begin van de maand een inzameling voor de Nederland sche ambulance. Waar blijft uw storting toch? U kent toch het gironummer? Noteert het: 87600 Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. OUDSTE INWOONSTER VAN DEN HAAG 103 JAAR. Gisteren vierde de oudste inwoonster van Den Haag, de weduwe van Nelck—De Rooy haar 103den verjaardag. Het heeft haar daarbij niet aan belangstelling ontbroken. Hoewel zij door haar bedlegerigheid geen deel kon nemen aan de verjaardagsdrukte, waren toch tal harer kin deren en kleinkinderen gekomen, om de jarige dezen dag tot een onvergetelijke te maken. De wnd.-burgemeester, prof. ir. C. L. van der Bilt, stuurde haar een mand bloemen, vergezeld van een schriftelijke felicitatie. GENERALE REIS DER NED. REISVEREENIGING. Naar de persdienst van de Nederlandsche Reisvereeniging meldt, heeft het hoofdbestuur van deze organisatie besloten dit jaar de groote generale reis van 19 tot en met 25 Juli te doen houden naar Nijmegen en haar omgeving. van hedenavond tot morgenochtend De maan kwam heden op om 7.30 uur en ging' onder te 16.47 uur Officieele Landbouwmededeelingen voor de provincie Zuid-Holland. NIEUWE VOEDERBONNEN. Zeer binnenkort zullen belanghebbenden reeds de bonnen voor rundvee-, gelten- en schapen voeder voor de laatste twee perloden van dit sei zoen, te weten 22 Februari21 Maart 1942 en 21 Maart18 April 1942, ontvangen. WIJ raden den veehouders aan deze bonnen terstond na ont vangst den handelaar te doen toekomen. Na inlevering van deze bonnen bij het Bureau van den Voedselcommlssaris. kan de handelaar zich n.l. pas bevoorraden en niet eerder. Met het inzenden e.d. gaat vanzelfsprekend eenlge tijd verloren. Stelt de handelaren dus ln de gelegen heid zoo snel mogelijk voorraad op te doen, door Uw bonnen (tegelijk voor belde perloden) direct na ontvangst by hen in te leveren. Doet men dit niet, dan loopt men veel kans het voer niet op tyd te kunnen ontvangen. Voorts vestlgeh wij er de aandacht van betrokkenen op, dat zij hun leveranciers bij Inlevering van de bonnen dienen op te geven, welke kwanta meel en koekjes en/of brokjes zij per periode wenschen te ontvangen. Ofschoon men dezen keer de bonnen vroegtijdig ontvangt, mogen de afleveringen van voeder eerst plaats vinden, wanneer de distributieperiode Is ingegaan en niet eerder. De handelaren dienen aan dit laatste wel ter dege hun aandacht te schenken. BINDTOUW. De termijn voor het aanvragen van bindtouw is reeds op 15 Januari 1942 verstreken. Het heeft dus geen zin meer nu nog naar de Plaatselijken Bu reauhouder te gaan, ter verkrijging van een aan vraagformulier, want deze heeft ze niet meer. Alleen lnleverlngsbewljzen, behoorende bij een reeds ingediende aanvrage kunnen nog ingeleverd worden. Hiermede zal zoo mogelijk nog rekening worden gehouden bij de nieuwe toewijzingen bindtouw. Nadere mededeelingen betreffende de bindtouw distributie volgen binnenkort. KUNSTMEST. Aanvullende Kunstmesttoewijzing voor de uit breiding van de groeiltcnteelt. Ter nadere toelichting van dit onderwerp wijzen wij er op, dat de toewijzing van lederen tuinder, die een bijzondere tulnbouwteeitvergunning ver kregen heeft, op de afdeeling Kunstmest van ons Bureau wordt herzien. Deze tuinders hebben een circulaire ontvangen naar aanleiding waarvan zij de afdeeling Kunst mest ten spoedigste een opgave dienen te ver strekken van die gewassen, welke ln het afgeloo- pen oogstjaar op het betreffende stuk land, waar op de nieuwe byzondere vergunning rust, geteeld zijn. De kunstmesttoewljzlng ontvangen zy dan auto matisch. Gaat men telen op bijgehuurd land, dan dient men omtrent den aard der laatst geteelde gewassen overleg te plegen met den verhuurder. Volgt geen opgave als bovenomschreven, dan kan de extra toewijzing niet berekend worden. Deun er om In Uw antwoord Uw organisatie- nummer te vermelden, dat bespoedigt de behan deling van Uw zaken. Wijziging bouwplan 1942 ten opzichte van 1941 in verband met de kunstmesttoewyzlug. Hieromtrent deelen wy "U mede. dat een leder, die in 1942 meer dan 10% méér aardappelen of suikerbleten zal ~aan telen dan in 1941 het geval was, zijn kunstmesttoewljzlng kan laten herzien. De daarvoor bestemde aanvraagformulieren kun nen thans by den Plaatsehjken Bureauhouder af gehaald worden Na opzending aan de afdeeling Kunstmest volgt herberekening naar de normen voor de gewassen, die men van plan is te gaan telen. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR ZUID-HOLLAND. DE TEELTREGELING VAN STIERKALVEREN Degene, die voornemens ls stierkalveren aan te houden, leeze het onderstaande zorgvuldig. Hieronder wordt n.l. uiteengezet, welke stierkal veren mogen worden aangehouden. Dit zijn dan ten eerste de geregistreerde stierkalveren. Hier onder wordgn verstaan de kalveren, welke afstam men van een vader, die óf Ingeschreven ls in het Nederlandsch Rundveestamboek (hetzij definitief, hetzy voorloopig voor zoolang de Inschrijving van kracht ls) óf ln de fokreglsters van een erkende fokvereenigiug of een erkend stamboek en dan premlcwaardlg verklaard zijn op één der districts keuringen, welke ln 1941 ln Zuid-Holland werden gehouden. Daarbij moet de moeder, waarvan de betrokken dieren afstammen, voldoen aan de mi nimum productie elschen, zooals deze voor de Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch gelden en Ingeschreven zyn ln een erkend stamboek of bij een erkende fokvereenlging. Alle andere kalveren worden als ongeregistreerd beschouwd en mogen alleen aangehouden worden door hen, die ln de afgeloopen 3 jaren, tenminste één ldentlteitsbewys voor een niet geregistreerden stier hebben ontvangen; Uit één Jaargang mag voortaan slechts één z.g. „wild" stierkalf worden aangehouden. Deze stie ren kunnen vooreerst een voorloopig identiteits bewijs krygen, doch vóórdat zij 250 K.G. wegen, dienen zy gekeurd te zijn. waarbij bepaald wordt of zij aan redelijke exterieur elschen voldoen Voor dit laatste moeten zy minstens gelijkwaardig zyn aan een normaal dier van een veestapel van ge middelde kwaliteit. Een leder doet dus verstandig, wanneer hy een niet geregistreerd stierkalf wil aanhouden, dit dier met de noodlge zorg uit te kiezen, terwijl wy er ten slotte nog op wyzen, dat deze categorie van stierkalveren, wanneer zy volwassen zyn, slechts koeien van den eigenaar van den stier mogen dekken. Opgemerkt wordt, dat zoowel voor geregistreer de als niet-geregistreerde stierkalveren, binnen 5 dagen na de geboorte een identiteitsbewijs aange vraagd moet worden bij den Plaatseiyken Bureau- houder. Welke stieren andere koeien dan die van den eigenaar van den stier zullen mogen dekken, zal men kunnen lezen ln de Landbouwmededee lingen van de volgende week. Tevens zal dan het een en ander vermeld worden over de ver plichte stierenkeuringen. DE RIJKSVEETEELTCONSULENT TE 'S-GRAVENHAGE. INVENTARISATIE STROOVLAS. Teneinde een overzicht te verkrygen van het momenteel nog by telers aanwezige stroovlas, ls aan alle vlastelers een Inventarisatie-formulier ter invulling toegezonden. Dit formulier moest vóór 28 Januari j.l. aan de Landbouw-Orlsls-Organlsa- tle geretourneerd worden. Daar echter de tyds- ruimte tusschen den datum, waarop het formu lier de telers bereikte en den datum, waarop het formulier ons ulteriyk teruggezonden moest wor den, wat klein was, was het verklaarbaar, dat de meeste formulieren binnenkwamen nk 28 Januari. Echter hadden alle formulieren nu reeds gerui men tyd ln ons bezit kunnen zijn, wat echter niet het geval ls. Wy verzoeken thans den telers, die verzuimden het formulier te retourneeren, deze nalatigheid spoedig te herstellen. Wij mer ken hierbij op, dat, ook al is geen vlas meer voor radig, het formulier toch aan ons opgezonden moet worden en wel met de vermelding, dat al het vlas verkocht en afgeleverd ls. Telers, die tevens vlasser zijn. ontvingen èn een formulier van de Landbouw-Crlsis-Organlsatle én een van de Nederlandsche Akkerbouwcentrale. Het formulier van de Nederlandsche Akkerbouwcen trale dient volledig Ingevuld aan deze Centrale opgezonden te worden, terwyi het formulier van de Landbouw-Crisls-Organlsatle aan ons moet worden geretourneerd met de bemerking „als vlasser aan de Nederlandsche Akkerbouw-Centrale opgegeven". LANDBOUW - CRISIS - ORGANISATIE VOOR ZUID-HOLLAND. BELANGRIJKE DATA. Van 121 Februari 1942 moeten de volkstuin ders, die by een plaatselijke vereeniglng van volks tuinders zijn aangesloten en andere min of meer tot een groep aaneengesloten volkstuinders, zooals personeel van eenzelfde fabriek of houders van een complex tuinen, zich door middel van het vereeniglngsbestuur of bij ontstentenis hiervan door middel -yan een algemeen gemachtigde (die mag geen poterhandelaar of handelsagent zyn) tot den PI. Bureauhouder wenden ter verkryglng van pootaardappelen. Volkstulnders, die niet tot bovenvermelde groep behooren en andere kleine telers, geen lid van de Landbouw-Crisis-Organisatle zijnde, dienen zich teneinde ln het bezit gesteld te worden van poters, te v/enden tot den Plaatselijken Bureauhouder van 23 Februari7 Maart 1942. (Den volkstulnders wordt aangeraden zich zoo veel mogelijk aaneen te sluiten, dat bevordert een vlotte voorziening van pootgoed.) 15 Februari 1942 ls de uiterste datum, waarop varkens ln huisslachting kunnen worden 'geslacht. Op 15 Februari 1942 vervallen de stikstofbon nen, voorzien van opdruk No. 4. Op 17 Februari, 25 Februari en 26 Februari worden resp. te Rotterdam, Oud Beyerland en Gorlnchem taxatiemarkten voor paarden gehouden Vergeet deze data niet, opdat ge niet ln moei lijkheden geraakt, DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR ZUID-HOLLAND. Per flacon f. 1.15.- Bij apoth. en drog. dooi MIGNON G. EBERHARDT. (10 zy had als jong meisje aquarelletjes gemaakt, en kopjes beschilderd en geborduurd en ze kon nog steeds heel behoorlijk pianospelen. Jaren lang had zij de correspondentie met de heele familie onderhouden. Zy was nooit getrouwd geweest en had zich gewyd aan haar nichtjes Jeanne en Diane, die beiden weezen waren; en nadat haar oudere broer Jean Abot met Isa- belle Lernain was getrouwd, had zij ook Richard onder haar vleugels genomen. Zy hadden allen veel van haar gehouden en goedig grapjes over haar gemaakt over haar kinderlijkheid; haar bij wyien scherpe tongetje; haar lieve, maar toch wat komische airtje van gezag. Maar Jeanne zei nu: Maar tante, dat dat is niet mogeiyk! Verbeeld u zich toch niet En zij dacht vlug en een beetje wreed: Hoe noemen ze dat ook weer? Vervolgings waanzin? Lucie schudde energiek het hoofd. Het is geen verbeelding. Het is driemaal gebeurd. Den eersten keer wist "ik het niet; ik voelde me alleen maar misselijk en ik dacht dat ik iets verkeerds gegeten had. De tweede maal vond ik het raar. Ik had dat oude doktersboek nog: je weet wel dat ik voor jullie ook altijd raad pleegde. Daar ging ik weer eens in lezen en ik kon niet anders vinden of het waren symptomen van arsenicumvergiftiging. Maar ik werd weer heter en ik concludeerde dat het natuurlijk fout moest zijn. Maar ik besloot dat. als het nog ^ens gebeurde, ik er een dokter by zou roepen, iemand uit de stad. En toen toen gebeurde het nog eens. en ik heb een dokter uit Parijs geroepen, en die heeft weer een ander in consult genomen. En nu kan je zelf zienZij gaf een tikje op Jeanne's handen als om te zeggen dat zy het zich niet zoo moest aantrekken, en ging naar haar hooge ouderwetsche schrijfbureau. Het was afgesloten, zij greep naar een sleutel die onder een klok van Meissner porselein ver borgen was en maakte het bureau open, Het bureau bleek propvol papieren en alle mogelijke andere dingen; het leek wel of Lucie haar heele leven nog nooit iets had weggegooid. Maar zij was netjes ook, en reikte onmiddellijk naar een enveloppe met getikt adres Hier is het. zei ze. Lees nv ar: hpt is het raüpor' van den dokter. Jeanne las den brieflas nog eens en kon haar oogen niet gelooven. Er stond heel eenvoudig en nuchter dat juffrouw Abot een arsenicum-ver- giftiging had gehad; dat het door hun labora toriumproeven bewezen was De proeven werden kort en technisch opgenoemd, met de waar- schynlyke hoeveelheid die zy ..bij ongeluk" naar binnen gekregen had. Het was eigenlijk niet veel anders dan laboratorium-rapport in brief vorm. Er was maar één zin, die eenigszins duid de op een zekeren twijfel of ongerustheid van den dokter. „Daar een volgende aanval van de zen aard doodeiyk zou kunnen;, zijn", schreef hy. „raad ik u sterk aanv alle mogelyke voor zorgen te nemen tegen een zich herhalen van deze toevallige vergiftiging". ..Toevallig". Hij herhaalde het, als om er den nadruk op te leggen dat, ofschoon hij als dokter zyn patiënt moest waarschuwen hij tegelijk zwart op wit wilde zeggen, dat hij niemand van poging tot moord beschuldigde Poging tot moord' Maai dat ls niel mogelijk! Dat dacht ik ook Maar je ziet. Hebt u er iemand lets van gezegd? Lucie schudde energiek het hoofd. Nee. Ik ik wist niet wat ik doen moest. Zelfs niet aan Diane? Nee. Ik heb aan je geschreven zoodra ik den brief van den uokter had. Maar waarom deed u dat? Lucie antwoordde zachtzinnig: Begrijp je het niet? Zij waren hier toen het gebeurde. Allemaal. «Calvin, Diane, Richard, Eve. En als werkelijk iemand tracht me te vergiftigen Er viel een lange pauze. Toen zei Jeanne: Personeel. Weer schudde Lucie het hoofd Ze zijn alle maal nieuw. Toen het den tweeden keer gebeurd was. toen ik er zoo zeker van was, wat het was heb ik gezorgd dat ze er allemaal uitgingen het heele stel Behalve natuurlijk oude Jonas, de tuinman. Jonas was minstens al vijfentwintig jaar in hun dienst. Hij woonde in het dorp Gedurende de zomermaanden kwam hij dagelijks op een geheimzining vroeg urn- aanzetten, scharrelde den heelen dag in den tuin rond, om tegen don ker even geheimzinnig weer te verdwijnen. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) 2—1

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2