SPATOGEN DAMPO - LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 11 Februari 1942 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS Laatste Berichten Buitenland ZIEK VAN VERKOUDHEID? De strijd om Singapore Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AGENDA MARKT DIAMANTEN ZAKENJUBILEUM. Van de firma W. H. Marks. A.s, Zondag zal het precies zestig jaar geleden zijn, dat de heer W. H. Marks in het pand Hoogewoerd 112 een koper- en blikslagerij open de. Kort nadien was hij door de toenemende drukte gedwongen een hulpje in dienst te ne men, als hoedanig een 12-jarige knaap, Samuël van Weesel in betrekking trad. Door zijn ijver, handigheid en vlug begrip wist deze spoedig niet alleen het vertrouwen van zijn patroon te winnen, doch evenaarde hij aldra diens goede vakmanschap, zoodat het geen wonder was, dat toen den heer Marks in 1919 de leiding van het bedrijf wat zwaar begon te vallen, hij zijn weet- gierigen leerling als compagnon in de zaak op nam. En toen de heer Marks zich twee jaar later geheel uit het zakenleven terugtrok, was de heer Van Weesel de aangewezen man om hem op te volgen en het bedrijf alleen voort te zetten. Thans, nu de zaak haar diamanten be- staansfeest zal vieren, is de heer Van Weesel nog slechts een korte spanne tijds van zijn 50- jarige werkzaamheid verwijderd en er bestaat voor hem alle reden om met groote voldoening op den afgelegden levensweg terug te zien. Onder zijn vaktechnisch-bekwame en zake- lijk-verstandige leiding, heeft het bedrijf zich gunstig ontwikkeld, zoodat het behalve aan hemzelf en zijn zoon, die klaar staat om straks de voetsporen van zijn vader te drukken, dage lijks werk geeft aan vijf knechts. En al is het karakter van de zaak in den loop der jaren gewijzigd, doordat niet meer het zwaartepunt ligt in het eigenlijke koperslagers- en loodgietersvak denk aan den aanleg van centrale verwarming, sanitaire en fabrieksin- stallatiesl vader en zoon van Weesel zijn met hun tijd meegegaan en hebben den goeden naam van de firma Marks steeds hoogge houden. In verband met de tijdsomstandigheden zal een feestelijke herdenking achterwege blijven, doch dat de dag van Zondag voor de familie Van Weesel heelemaal onopgemerkt zal voorbij gaan, neen, dat kunnen wij voorshands niet gelooven. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden voorwerpen in de maand Januari 1942: Armbandhorloge, armband, autoslinger, bankbiljet, bril, boek, beursje, brandstof, cein tuur, capuchon, duimstok, damestasch, etens- pannetje in tasch, enveloppe met inhoud, ge wicht van 1 K.G., handschoenen, hoofddoek, handwarmers, handpomp, jas, groen kapje, kof fer, inh. kleeding enz., mutsen, melkbus, oor knop, overschoenen, portemonnaies, padvinders- riem, rubber laars, RJEC. kerkboek, sleutels, sjaal, schoenen, steunzool, schaatssleutel, schort, siga renaansteker. schaatsen .T/B.C.-bonnen, tasch je met inhoud, thermogèneflesch, voordracht, vul penhouder, zegelringetje, zweep, zaklantaarn, zilverbonnen. Gevonden in de tram (stadslijn): een veld- llesch, een Duitsch boek, een blauwe dames hoed, een bont capuchon, een blauwe ceintuur, handschoenen, een zwart, stoffen handtaschje, een zwarte ledige boodschappentasch, een zwarte dameshoed, een étui, inhoudende een briefje en een foto, een damesparaplule. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen iederen werkdag van 13 uur namid dag, behalve des Donderdags en Vrijdags ten Politiebureele alhier. Voor het examen Nederlandsche Handels correspondentie van de Nederlandsche Associa tie voor Practijkexamens slaagden de dames mej. A. van Noord, J. Pracht en J. v. d. Waay en de heeren J. B. de Bruyn, J. Geysman, Th. van Wezel en L. Spaanderman. Voor het examen Fransche Handelscorrespon dentie van deze Associatie slaagden de heeren P. van der Marei en E. A. Th. Vermond. Zondagavond a^. zal Willem Goossens' .Volkstooneel in den Schouwburg wederom een opvoering geven van „Het Biechtgeheim", dat reeds meermalen hier ter stede met groot suc ces werd vertoond. Medespelenden zijn Willem Goossens, Roosje Köhler, Greta Goossens, Enny Bouwmeester e.a. Wrijf rug enborstinmelDampo. Dan onder de wol! Volgende morgen be- terlPot50ct.Tube40ctDoos30ct. De slag om Singapore heeft hedennacht een hoogtepunt bereikt, meldt United Press. Er is eenige actie uit een nieuwe richting ontwik keld. De Japansche troepen trekken van het Westen uit op, hetgeen er op duidt, dat de Japanners ergens landingen hebben verricht. De correspondent van United Press, Harold Quard, meldt: Ik heb mijn laatste bezoek aan het front gebracht en waargenomen, hoe Brit- sche troepen in him loopgraven zaten, terwijl enorme ketens Japansche vliegtuigen lien met bommen en machinegeweervuur bestookten. De Japansche vliegtuigen maken voor de verdedi gers van Singapore het leven tot een hel. De in de stad verschijnende bladen hebben onomwon den toegegeven, dat het niet waarschijnlijk is, dat men de Japansche aanvallers, die voort durend versterkingen krijgen, van het eiland kan verdrijven. Elkeen geeft toe. dat de toe stand een zeer ernstig stadium is ingegaan. Omtrent de landing en het opdringen van de Japansche troepen op het eiland Singapore heerscht in kringen van de Engelsch-Ameri- kaansche verdediging van den Stillen Oceaan groote bezorgdheid. Vooraanstaande kringen te Batavia verhelen niet, dat de capitulatie van Singapore de doodsteek voor Nederlandsch-Indië beteekent. De Australische regeering is lang durig in vergadering bijeen geweest ten einde de gevolgen van een eventueelen val van Sin gapore op de positie van Australië in de ver dediging van den Stillen Oceaan te bespreken. (D.N.B UITBREIDING VAN MOBILISATIE IN AUSTRALIË. De Australische regeering heeft een bepaling uitgevaardigd ter verdere verscherping van de mobilisatie, aldus heeft de minister-president Curtin bekend gemaakt. De premier voegde hieraan toe, dat deze maat regel noodzakelijk geworden is als gevolg van de omstandigheid, dat de toestand in den Stillen Oceaan slechter wordt. (D.N.B.) BIJEENKOMST VAN DEN OORLOGSRAAD IN DOWNING STREET. Volgens een officieel bericht uit Londen, is gistermiddag in Downingstreet een vergadering van den oorlogsraad voor den Stillen Oceaan gehouden. De bijeenkomst stond onder voorzitter schap van Churchill; onder de aanwezigen be vonden zich de lord zegelbewaarder Attlee, de minister van buitenlandsche zaken Eden, de minister-president van de Nederlandsche emi- grantenregeering en de Nederlandsche „gezant" te Londen, voorts sir Earle Page als vertegen woordiger van de Australische regeering, W. J. Jordan als vertegenwoordiger van de Nieuw Zeelandsche regeering, de staatssecretaris voor Britsch Indië Amery als vertegenwoordiger van de Indische regeering, de eerste lord der admira liteit sir Duddley Pound, de chef van den gene- ralen staf van het empire, sir Allen Brook en de chef van den staf der luchtmacht sir Charles Portal. (D.N.B.). DE JODEN IN FRANKRIJK. De militaire bevelhebber in Frankrijk heeft bepaald, dat Joden zich voortaan na 's avonds acht uur niet buiten hun woning mogen bevin den. Voorts mogen zij niet verhuizen buiten hun huidige woonplaats. (D.N.B.). ENGELSCHE WANDAAD IN GRIEKENLAND. Britsche vliegers hebben een vluchtelingenkamp bij Athene aangevallen, dat kilometers van ieder militair doel verwijderd ligt. Ook de woningen der aldaar gevestigde arme Grieksche bevolking werden met bommen bestookt. Volgens de tot nog toe ontvangen officieele Grieksche gegevens werden 15 personen gedood. 16 zwaar gewond en talrijke licht. Door de verwoesting van hui zen zijn meer dan zestig gezinnen dakloos ge worden. (D.NJ3.) UITREIKING EXTRA KAARTEN VOOR ZWAREN EN ZEER ZWAREN ARBEID. De nieuwe extra kaarten worden uitsluitend uitgereikt aan personen die in de Gemeente Leiden hun werkzaamheden verrichten. Zij die dus in Leiden wonen, doch elders wer ken, kunnen alhier hun extra rantsoenen niet ontvangen. De extra kaarten zullen worden afgegeven aan hen, die in het bezit zijn van hun stamkaart en van een bruine kaart, waarvan een der linker vakjes is voorzien van datum van uitreiking en de handteekening van den werkgever. Aan personen, die den leeftijd van 18 jaar nog niet hebben bereikt, kunnen geen bescheiden worden afgegeven. Aan hen. die wegens vorst hun werkelijken ar- I beid niet kunnen verrichten, zal geen extra kaart worden afgegeven. Uitgereikt zullen worden: Voor zwaren arbeid: JA-kaart 03, vermelding 03 in het vakje Z8 van de Distributiestamkaart; Voor zeer zwaren arbeid: JB 03, vermelding 03 in het vakje Z9 van de Distributiestamkaart. De uitreiking zal plaats hebben op het Distri butiekantoor Breest-raat 119. 2e deur links van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur 30 en wel Maandag 16 Februari: Industrie-arbeiders wier geslachtsnaam begint met de letters A, B, C enz. tot en met M. Dinsdag 17 Februari: Industrie-arbeiders wier geslachtsnaam begint met de letters N. tot en met Z. Woensdag 18 Februari: Transportarbeiders. Donderdag 19 Februari: Arbeiders in de bouw takken werkzaam en grondwerkers. Vrijdag 20 Februari: Land- en tuinbouwarbei- iers en arbeiders werkzaam in de werkverrui- >ning. Langdurige en Nachtarbeid. Voor hen, die reeds in het bezit zijn van een toeslagkaart JC 02 moet opnieuw een aanvraag worden ingediend, waarop voorkomt: Naam, Adres, Plaats, Beroep, Vertrek van huis en Aan komst thuis, alsmede aanvang en einde van den werktijd. Uitgereikt zal worden: Kaart JC 03, vermelding 03 in het vakje Z7 van de Distributiestamkaart. Lelden, 11 Februari 1942. 3938 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. HAZERSWOUDE. ONTSLAG AAN BURGEMEESTER A. WARNAAR. De Staatscourant bevat een besluit van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederland sche gebied, waarbij ontslag verleend wordt aan A. Warnaar, als burgemeester dezer gemeente. LEIDERDORP. NAAR DE 4000 INWONERS! Het aantal Inwoners dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1941 3653. Op 1 Januari 1942 was dit aantal geklommen tot 3924. zoodat naar alle waar schijnlijkheid dit Jaar het getal van 4000 wel zal worden bereikt! AALSMEER. vergadering vereen. tuinbouw en plantkunde. De afd. Aalsmeer van bovengenoemde vereeni- glng vergaderde onder flinke belangstelling onder voorzitterschap van den heer G. Oud ln de groote bovenzaal van „De Oude Veiling". Ditmaal wer den de cyclamen behandeld omdat deze thans zeer de belangstelling hebben. Dr. H. J. Venema was door ziekte verhinderd. De secretaris, de heer Augustijn, las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Speciale aandacht vroeg de voorzitter voor de serihgenkeurlng op 5 Maart a.s. Doordat bij verschillende keuringen geen geschik te prijzen konden worden verstrekt ls met een aardewerkfabriek overeengekomen, Iets te ver vaardigen met speciaal Aalsmeersch cachet. Ir. C. Koeman behandelde de cyclamen-grond- proef. genomen door bemiddeling van den Tuln- bouwvoorllchtlngsdlenst op den proeftuin met de bedoeling den Invloed van den potgrond op het resultaat van de cyclamencultuur na te gaan. Voor dit doel hebben Verschillende kweekers pot grond afgestaan. De verkregen resultaten, d. w. z. de gekweekte planten, waren aanwezig. Vele moei lijkheden trotseerend ls reeds veel bereikt, doch er valt nog veel te verbeteren, daar men eerst aan het begin van het grondonderzoek staat, Iederen kweeker wordt aanbevolen den grond ln te zenden opdat naast mededeellng omtrent het gehalte, ook advies wordt verstrekt, wat ter ver betering gedaan moet worden. De heer Koeman gaf antwoord op gestelde vragen en de heer Sef- flnga vervolgde zijn bespreking van cyclamenplan- ten en kassen, verlucht door lantaarnplaatjes. benoemingen. De burgemeester heeft de navolgende personen benoemd: tot gedelegeerden der gemeente in het bestuur van de Nijverheidsschool voor meisjes: mevr. Kolbvan Wlngerde en mevr. BoomTese- beld, alhier: tot gemeentebode in tydelijken dienst den heer M. A. H. Gijsberti Hodenpljl; tot incas seerder/deurwaarder der plaatselijke belastingen, controleur voor Sociale Zaken en controleur voor de vermakelijkheidsbelasting ln tydelijken dienst den heer C. de Pous, alhier: tot tydclyke ambte naren aan den distributed lenst den heer P C Plet. Haarl.meer en mej. C. M M. Oiyhoek al hier; tot ambtenares ln tydelijken dienst aan de gemeente-secretarie mej. M. Groenveld, alhier. vergadering van het witte kruis. Onder voorzitterschap van den heer J. van ZU- verden Kzn vergaderde in het wykgebouw de afd Aalsmeer van Het Witte Kruis. De secretaris, de heer Hofman, las de notulen, welke onder dank zegging werden vastgesteld. De Jaarverslagen wer den goedgekeurd. Hierop volgde de behandeling der rekeningen zoowel van Wijkverpleging als het Witte Kruis, die belde met een flink batig saldo sluiten. Den penningmeester werd décharge ver leend. De begrootingen werden eveneens aange nomen. Gevonden voorwerpen: sok, portemonnaie, damesmantel-ceintuur. Inlichtingen bij de politie. LEIDSCHENDAM. opcenten personeele belasting. Het aantal opcenten op de Personeele Belasting 1942 ls wederom bepaald op 200. GEEN ERWTENSOEP, WAT NU..? MEM PPRDPPPEL - CROEHTESOEP /Ni/ErfiENU'J -RECET^T» Kookt K.G. aardappelen in 3/4 water te zamen met 1 Boui-Fix groentensoepblok. Wrijft de aardappe len fijn en u hebt een gebonden voed- RIJNSBURG. Tot onderwyzer aan de Geref. School in de Smidstraat ls benoemd de heer D. de Leeuw. SASSENHEIM. Candidaat J. Rijneveld te De Bilt heeft de benoeming tot hulpprediker der Ger. Kerk te dezer plaatse aangenomen. WASSENAAR. Gevonden voorwerpen: uitlaat van auto, slede, actetasch met inh., sleutel van melkbus, damespantoffel, twee doozen met lampen, hond, kindermuts. pijp, vulpotlood, bril, twee dassen en oorkleppen, broodtrommel, twee zwanen, sleutel, portemonnaie met inh., huissleutel. Yale sleutel. Inlichtingen bij de politie. ZEVENHOVEN. Vergadering IJsclub „De Vooruitgang". Deze jaarvergadering werd gehouden in café Veenboer. In kas was de somma van f. 114. De aftredende bestuursleden, de heeren H. Bos en G. van Rassenberg, werden herkozen, gekozen werd de heer A. van Trigt. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk is her kozen de heer A. Maat Sr. N1EUW-VENNEP. De Zondagsdienst van doktoren wordt Zondag a.s. waargenomen door dokter Schreuder WADDINXVEEN. Gevonden: een duimstok, een grijsbruine handschoen, een paar bruine kinderwanten, een bruin-roode lederen portemonnaie. Te bevragen politiebureau. GEBOREN: Comelis Pieter, Z. van J. C. v. Rijn en A. Spaanderman Jannetje, D. van J. v. Kra lingen en G. Goudkuil Elly Maria Klazina Cornelia Willemina, D. van H. Binnendijk en C. W. v. d. Gugten Theodorus, Z. van L. J. Warmerdam en Th. W. Jansen Elisabeth Johanna Maria. D. van J. A. v. d, Meijden en P. Zomer Maria Christina, D. van C. v. d. Heijden en T. v. Alphen Comelis, Z. van J. B. Korenhof en A. M. Pot Abraham, Z. van J. H. Kriek en C. Slingerland Johanna Cornelia Maria, D. van J. C. v. d. Werf en J. M. Simons Jantje, D. van J. v. d. Zeeuw en H, E. Ouwerkerk Cornelia Maria Gemma, D. van F. J. Bonnet en C. M. Baars Maria Jo hanna, D. van N .v. Abswoude en E. A. Burmik Hermanus Comelis Dirk, Z. van H. C. D, Nieuwland en G. A. Blom Johannes, Z. van J. Beü en M. Anneeze Jan Gerardus, Z. van A. Th. Reijken en C. de Ridder Albert. Z. van H. P. Diseraad en K. v. Atten Wilhel- helmus I Antonius Gerardus, Z. van J. G. A. Veeren en E. J. Gertenaar. Maria Johanna Gemma, d. v. B. Bekkering en A. M. Peeters Louis Francois Alphonsus Maria, z. v. L. F. J. Porrunée en H. C. v. Vliet Maria Theodora Theresla. d. v. J. A. M. Kleine en M. C. Rosdorff Hendrlka Cornelia Petronella, d. v. J. A. v. Berge Henegouwen en P. c. v. Wetten OVERLEDEN: P. H. v. d. Hart, M. 76 j. W. F. Engels. M.. 65 J. G. A. Gips, Vr., 71 J. J. Onderwater, huisvr. van J. Schreuder 54 j. J van Katwijk, Zn., 15 J. H. Ph. Maan', wed. van J. Schoneveld, 75 Jaar. gevestigd. M, Aniba, marechaussee, Hooigracht 92 N. Bakker, ass. Ned. Woordenboek, Rodenburgerstr. 51 G, v. d. Belt, garagehouder, Ballstr. 78 R. A. L. Bodenheim vertaalster en typiste, Zoe- terw. Singel 29 A."Boers, dienstbode, Rljnsb.weg 153 M. F. H. Boogaard, loodgieter, Franchl- montlaan 1 H. A. M. v. d. Bosch. Boerhaave- laan 21 H J. v. d. Broek en fam., baas wegen bouw, Levendaal 64 A P. J. Coenen, vertegenw., Morschweg 57 a W. J. Cornellssen, Rapenburg 54 P. J. Corver en fam., uitvoerder. Rynsb.weg 191 B. M. de Court Onderwater, handelsreizi ger, Rapenburg 57 S. Crommelin, Nieuwe Rijn 69 W. F. Borstv. Dlesen, Leeuwerlkstr. 12 J. Dollekamp, Cobetstraat 8 S. E. E. v. Gllse, leerares Ned. taal, Groenhovenstr. i3 A. m! Groot, leerares. Stationsweg 35 N. Groot, ver pleegster. Boerhaavelaan 51 C. B. J. m. Haase, Witte Singel 75 B. ten Have en fam., beton- tlmmerman, woonwagen H. Morschweg R. J. v. Helsdlngen, Marlënpoelstr la J. C. v. Heu- kelom, ass. secr. directie N.V., Noordelnde 32 N. A. Hoogeveen, dienstbode, Apothekersdyk 35 Wed. T. ReedijkHoogvliet, 3 Octoberstr. 41 a F. Itallaner, Gerecht 1414a J. Jongeneel en fam., chauffeur, Oude Singel 62 A. w. m:. v. Keulen en fam.. verkoopleldlngscontr., Kernstr. 23 G. Key, Burggra venlaan 3 C, Kloot, kantoorbed., Cobetstraat 8 E. A. Kooij, duiker, Maredijk 89 f Th. A. Kop, Sumatrastr. 7 G. Kragt, zulvelarbeider, Groenesteeg 59 A. Kramer, Rynsb.weg 10 H. L. D. G. Krippen- dorff, Rynsb.weg 18 A. Leuerlng en fam,, exp. chauffeur, Hansenstr. 36 a L. Limburg, Rood- borststr. 34 N. C. v. Malssen, Jac. Catslaan 48 G. H. Noy, dienstbode. Mareslngel 20 G. van Polanen, wlnkeljuffr., Amallastr. 36 M. M v. d. Post, werkmeisje, Breestr. 84 K. Reltsma en fam., directeur openb. slachthuis, Mareslngel 20 M. SandersRos, Staringkade 52 A. Schaap, Rynsb. singel la J. J. Smit, casslêre, Boer haavelaan 2a L. Smlttenaar, dienstbode. Zuid- singel 21 M. P. Snoep, Steenstr. 55 a M. R. C. Stol. Plantsoen 35 H. B. F. Tobé en fam., vliegtuigmonteur, Heemskerkstr. 102 m. B. Tool, controleur, Cosynstr. 18 A. Borstvan Unen, Evertsenstr. 60 L. E. M. Valk, Witte Singel 82 A Werker, onderwijzeres Groenho- venstraat 8 A. P. Wesselman, dienstbode, Hoo gewoerd 30 M. A. Wesselman, dienstbode, ld. J. J. v. Woerkom. uitvoerder. Joh. de Wltt- straat 35 E. M. v. d. Stokde Wolf. Wasstr. 31 J. B. Wortelboer, Thorbeckestr. 47 J. van Zoest, kapper, Morschstr. 16 C. E. E. Zwaan, hulp in de huish., Soembastraat 63. vertrokken: W. J. v. Aller, Putten Gld., Harderwijkerstr 55 A. A. F. Asjes, Oegstgeest, Weth, Spaargaren straat 36 W. v. Beest, Rotterdam, Mecklenb.- pleln 6 F. M. A. Beugelsdyk, Leeuwarden. Ve- gellnstr. 37 H. A. Boutmy. Amsterdam, Leld- schekade 86 P. C Brlnkeiïnk, Gronirgen, de Remit* str. 5c e. H. Brouwer, Amsterdam Z.r- cherstraat 1 J H. de Brouwer. Utrecht, Alex Numankade 13 H. C. A. de Bruin, Koudekerk a. d. Ryn, B 145 H. J. Brunklaus Breda. Baronie- laan 67 P. A, Burggraaf, Oegstgeest, L. de Co- lignylaan 4 J. A. Corée, den Haag, Jan Maet- suyekerstr. 11 E. Denzier. Ziist. Duinweg 20 S. L. Doing. Oegstgeest, Poelgeesterweg 2 C. E. Dorreman, Alkmaar, Vlaanderhof 3 Teekenlngen F. Wagner. De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier 42 Hein neemt een Hindernis 42. Ze waren aJ een neel eind op weg, toen daar in eens een diepe spleet hun de verdere voortgang versperde. Blijkbaar stonden ze op een gletscher want diep en donker lag de Ijzige af grond voor ben. Er overheen springen was niet mogelijk en bovendien zaten ze dan toch nog met de slee Wat te doen! Akaba waarschuwde Barrabaj vooral niet te dicht bij de rand te ko men. want die kon wel eens plotseling gaan afbrokkelen en dan was bet leed niet te overzien En verder beval ze Hein om op de slee te passen. Zelf zou ze eens gaan zien. door de spleet te volgen, of er ergens geen gelegen heid te vinden was, om er overheen te komen. Barrabas keek baar na, zoo als ze daar voorzichtig voortgleed langs de gevaarlijke afgrond, terwijl Hein hel zich gemakkelijk maakte door op de slee te gaan zitten, met het plan eens fijn uit te rusten van de vermoeienis sen van de tocht. Met de rug tegeD de zak geleund en z'n poten fijn uit gestrekt zat hij daar heerlijk en dommelde zachtjes ln. Dit werd zijn ongeluk, want de slee, die op een hel ling stond, begon langzaam naar be neden te glijden, eerst langzaam, maar urn uwm dan steeds sneller en sneller. Barrabas zag de slee naar beneden komen en door zijn verschrikte kreten werd Hein wakker Hij probeerde nog. van de slee af te komen, maar dat ging niet meer, de vaart was Inmiddels veel te groot geworden en zo vloog hij naar oeneden, de afgrond tegemoet, juist in de richting van Barrabas. die van schrik niet wist wat -e doen en als vastge nageld bleef staan. Daar was de slee al vlak bij. Barrabas sloot de ogen en verwachtte elk ogenblik het gekraak te zullen horen, waarmee de slee ln de afgrond te pletter zou slaan. Donderdag. Prediker: Spr. ds. E. v. DJjk, S en 7 u. nam. Vrjjdag: Oude Rijn 104: Verg. van aandeelhouders N.V. Eerste Leidsche Hulpbank, 2 uur nam. Zaterdag. Volkshuls: Lezing ir. H. van Oerle over „Lelden voor het beleg". 4 uur nam. Zondag. Stadszaal: Bokswedstrijd te 1 /2 uur nam. BIOSCOPEN. t 18 Jaar; 14 Jaar; alle leeftyden. Luxor-theater: „Schoonpapa knapt het dfi" f Dagelijks te 2 en 8 uur nam. Zondag 27 uur doorl. voorstelling. Lldo-theater: „Vuur in den nacht" f. Dageiyks 2 en 7Vz uur nam. 's Zondags IV,, 4A4 en IVi uur. Trlanon-theater: „Ik beschuldig" f. Dageiyks 2 en 8 uur. Zondag van 2—6.30 uur doorloopende voorstelling. Casino: „Kora Terry" f. Dagelijks te 7.45 Woensdag en Zaterdag ook te 2 uur; te 2, 4% en 7.45 uur. Rex-theater: ,,La Habanera" 2 en 8 u. nam. Zondag 26Vt uur doorloopende voorstelling. Nova-theater (Katwyk aan Zee): „Vyanden". Zondag 3 en 7% uur rram. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Februari 20 uur tot Zaterdag 14 Februari 8 uur waargenomen door Apotheek Boekwijt, Be straat 74, tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek voorm. Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. 3839 GebrulV. eetiigen tijd Sanai°9en en U *uU b£' m^en.aaiU» Vetmocidbci<3 vetdwii"1 cn L Uw «eTVVtaeht toerreemt- hel zenuwsterkende voedsel N.V. A. WULFlNO CO'S CMCM. PBOD. - fSORAVENMAOr C. J. Droppert, Den Haag, Riouwstr. 78 J. Dijkstra, Eindhoven, Floralaan 120 J. P. v. Dijl en fam., Den Haag, Thorbeckelaan 18 b! Fenstra, Abbekerk, Coöp. zuivelfabr. J. m'. H. J. Gadiot, Den Haag, Sweelinckpléln 26 A. v. Gessel, Utrecht, Homeruslaan 27 J. A. Gottmers en fam„ Rotterdam, Insulindestraat 268 A, H. G. de Groot, Den Haag, v. Hoeylaan 15 C. Th. de Groot, Naaldwijk, Moddermans plein 9 F. de Groot, Oegstgeest-, W. de Zwij gerlaan 33. A. Hagendijk, Den Haag, Loudonstr. 23 H. A. Hellendoorn, Den Haag, v. Loostr. 12 E, Hey, Gendringen, Anholtschew. 15 H. A. Hoogslag, Den Haag, Am. v. Solmsstr. 78 A C. Houtman Groningen, Jos. Israëlstr. 68a A. E. Hypers, Rotterdam, Mynsheerenlaan 49b T. Jansma, Utrecht, Achter St. Pieter 5 J. Laan, Utrecht, J. P. Koentsr. 22bis D. Greive-Luyendyk en fam., Delft, Roterd.weg 33 C. F. van Mervennee Utrceht, Catharijnesingel 89bis W. C. G. Mooij- man, Amsterdam, Tesselschatr. lBb Wed, e. P. J. Visser-Mulder, Schiedam, Boerhaavelaan 112a E. M. Offerhaus, Amsterdam, Stadhoudersk. 71 F. C. Onneklnk, Gouda, C. Ketelstr. 33 H. Pennlnga, Dokkum, Stationsstr. F123 J. Pestman, Poortugaal, Albrandw.dijk 74 S. S, Que en Fam Groningen, Oosthammerikkade 2-4a B. L. J, Ramaekers, Amsterdam. Joh. Ver- meerstr. 73 J. van Rees, Utrecht, Minderbr^tr, 8 M. Rutgers van der Loeff, Amsterdam, Ml- nervalaan 38 I M. L. Sassen, Ter Aar, Kerkpad A 197 A. N. M. Schamper, Oegstgeest, Rhijng.- str.weg 161 B. J. Schiphorst en fam., Almelo Tulnstr. 70 F. G. Sillakus, Amsterdam, Wester- scheldepleln 2 H C. Slingerland, Utrecht, Dr. 's Jacobslaan 4. S. C. C. Sloekers, den Haag, Riouwstr. 78 A. Steenbergen, Utrecht, Lepelaarstr. 51bis H. T. Steketee, den Haag, Am. v. Solmsstr. 121 H. YV. Stenvers, Utrecht, Catharijnesingel 89bis J. W. Sterk, den Haag, Spotvogellaan 36 Tan Twan Ing, Amsterdam, v. Woustr. ni F. J. Trommels, Venlo, Vroethoff- straat 114 P. v. d. Tuuk, Rotterdam, Mijns- heerenlaan 89b J. Valk, 's Bosch, Bosschepad 27 P. J. J. Verlooy, Amsterdam. Vondelstr. 84 A. MarijnissenVerra, Amsterdam, Dla- mantstr. 11 J. D. de Vroede, Amsterdam, Jos. Israëlsk. 115 P. A. Warmenhoven, Noord- wijk, Katwijkschestr. 25 C. C. Baronesse v. Wassena.r, Utrecht Briglttenstr. 11 LL. Zit man, Utrecht, Roerpin. 6 A. A. Zorab, idem, K. Nieuwstr. 23 J. Zuring, Amsterdam, J. Luykenstr. 22b. ROTTERDAM, 10 Feberuarl. Veemarkt Heden werden ter veemarkt aangevoerd: 1236 dieren w.o. 2 paarden, 12 schapen en lammeren, 675 runderen, 347 kalveren, 139 graskalveren en 61 bokken. Prij zen per stuk: Melkkoeien 620510400; Kalf- koeien 615—510400; Varekoelen 435325275; Vaarzen 400305220; Pinken 300220185; Graskalveren 18013560. RIJNSBURG. 9 Februari. Groenten veil ing Roode kool f.7.30; Gele kool f. 6.60; Uien f,5.80; Kroten f. 5.80; Knolrapen f. 3.10; Knolselderie I f. 11.50; Idem II f. 10.50; idem Hl f. 4—8.50; Breek- peen f. 5.20; Waschpeen f. 9.40 per 100 K.G. RIJNSBURG, 9 Februari Bloemenveiling Tulpen; Sonja 2830; Krelage 3335; Copland rose en blauw 36—38; Harvest 6066; Mopre 25 28; Prins van Oostenrijk 3335; Albino 5055; Gele Prins 3035; Couronne d'Or 2830; Van der Hoeff 5052; Peach Blossom 5255; dubbele gemengd 50—55; Narcissen: Alfred 2025; Helios 1517; Costers 20—24; Ornatus 1416; blauwe druifjes f. 0.80; Hyacinthen gemengd f. 1011.50. Radactie-staf: B W. Menkhorst, Buitenland: en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J, Hannema, Omgeving en Muziek.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2