LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 6 Februari 1942 NAGEKOMEN BERICHTEN Kantoorbediende Binnenland Aardappelrantsoen tijdelijk gehalveerd Duitschland strijdt voor Europa Duitsch Weermachtsbericht Italiaansch W eermachtsbericht Uit de Rijnstreek Buitenland Hoe Hongkong viel Uit de Omstreken BEURSOVERZICHT Burgerlijke Standen Omstreken SPORT Zondag a.s. geen voetbal en korfbal LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD Onze telefoonnummers Directie en Administratie25041 Redactie No. 21507 Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden Adverteert in het Leidsch Dagblad AANVULLING MET PEULVRUCHTEN. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visschery maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van aardappelen en peulvruchten. Bij de stopzetting van de particuliere winter-, bevoorrading met aardappelen is medegedeeld, dat bü de bevolkingscentra voldoende reserve- voorraden aardappelen lagen opgeslagen, om daarmede den winter in te gaan. Thans is reeds gedurende vier of vjjf weken uit dien voorraad geput, en nog zal met de aardappelvoorziening onder de heerschende zeer moeilijke omstandig heden op deze wijze nog eenigen tijd kunnen worden doorgegaan. Het is echter onzeker, hoelang nog uit de voorraden geput zal moeten worden, zoodat de overheid gedwongen is tot een voorzichtige ver- bruikspolitiek. Daarom is besloten tot het volgende Gedurende het tijdvak van 8 Februari tot en met 21 Februari a^., derhalve gedu rende twee weken, zal elk der met 08A ge nummerde bonnen van de aardappelkaart recht geven op het koopen van 13/4 K.G. aardappelen. Volledigheidshalve wordt hier bij opgemerkt, dat de normale verbruiker over twee aardappelkaarten, derhalve over twee met 08A genummerde bonnen beschikt. Voorts geeft gedurende genoemd tijdvak bon 08B van de aardappelkaart recht op het koopen van K.G. aardappelen. Ten einde de gevolgen van deze tijdelijke halveering van het rantsoen op te vangen, is bepaald, dat gedurende het tijdvak van 15 Februari tot en met 28 Februari a.s. een nader aan te wijzen bon van de aardappel kaart recht zal geven op het koopen van 750 gram peulvruchten. Daarnaast zal van 8 tot en met 21 Februari bon 212 van de bonkaart algeméén recht geven tot aankoop van 250 gram peulvruchten. De aandacht wordt er op gevestigd, dat men genoegen zal dienen te nemen met de soort peulvruchten, welke de winkelier voorradig heeft, met andere woorden, men kan met, en zeker niet voor alle bonnen, waarover men be schikt. een bepaalde soort peulvruchten ver langen. A Voorts is, teneinde te waarborgen, dat een ieder op de thans geldige bonnen van de aard appelkaart ten volle zijn rantsoen zal kimnen betrekken, bepaald, dat de geldigheidsduur van bon 07A en 07B van de aardappelkaart, welke zou eindigen op Zaterdag 7 Februari, wordt ver lengd tot en met Zaterdag 14 Februari a.s. BONNEN VOOR DE CENTRALE KEUKENS Naar aanleiding van de tijdelijke wijziging in de aardappeldistributie, waaraan een aanvullen de peulvruchtendistributie is verbonden, dienen de personen, die van de centrale keukens hun maaltijden betrekken, een half aardappelrant soen, namelijk een der nummers 08A van de aardappelkaarten, in te leveren voor de periode 8 Februari tot en met 22 Februari alsmede een halve peulvruchtenbon. waarvan het nummer nog zal worden bekend gemaakt, ter waarde van 375 gram peulvruchten. De gewone peul vruchtenbon 212 moet op normale wijze door de centrale keukens worden ingenomen. Dr. J. W. BRUYN, GENEESHEER-DIRECTEUR VAN HET GESTICHT „ZON EN SCHILD OVERLEDEN. Gisteravond is in den ouderdom van 57 jaar te Amersfoort plotseling overleden dr. J. W. Bruyn. geneesheer-directeur van het gesticht voor geesteszieken „Zon en Schild", waaraan hij sedert 1 Juli 1930 verbonden was. de DUITSCHE REIS VAN WOUDENBERG. De A.N-P.-correspondent meldt: Commissaris Woudenberg's Duitsche reis in het belang van de Nederlandsche arbeiders in Duitschland, heeït aan het slot eenige wijzigingen onder gaan en zoo vertoefde het gezelschap de laatste dagen in Maagdenburg. Evenals overal elders, waarheen de reis voerde, werden ook hier de inrichtingen van het Duitsche Arbeidsfront, de nat.-soc. bedrijfsorganisaties, de woning bouw en de kampen der Nederlandsche arbei ders bezocht, eenige malen afgewisseld door een ontvangst van diverse, instanties. Het in drukwekkendste programpunt vormde een groot-e bijeenkomst in het Huis van den Düit- schen arbeid, waar de heer Woudenberg den Nederlandschen vrouwelijken en mannelijken arbeiders toesprak. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „Aan het Oostelijke front brachten troepen van het Duitsche leger, ondersteund door sterke formaties van de luchtmacht, bij het afweren van vijandelijke aanvallen en in succesvolle tegenaanvallen den vijand weer zware verliezen aan menschen en materiaal toe. Bij een on danks ijzigen sneeuwstorm ondernomen plaat- selijken tegenaanval in het gebied ten Noord oosten van Koersk, verloor de vijand in een strijd, die verscheidene dagen duurde, 294 ge vangenen, waaronder een divisiecommandant, 1450 gesneuvelden, 6 pantserwagens, 25 stukken geschut, talrijke zware en lichte infanteriewa- pens, alsmede ander oorlogstuig. In den strijd tegen de bolsnewistische lucht strijdkrachten, waaraan formaties van de Ita- .liaansche luchtmacht deelnamen, werden giste ren 38 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten of iop den grond vernield. Gevechtsvliegtuigen wierpen in den nacht van 4 op 5 Februari de gebouwen van de vlieg- 1 tuigfabriek in Worones in 'brand en plaatsten I bomvoltreffers op de automobielfabrieken te Gorki. In het zeegebied rondom Engeland beschadig- I de de luchtmacht door bommen 3 tamelijk groote koopvaardijschepen, waarvan er een in brand geraakte en slagzij vertoonde. Nachtelijke aanvallen met vernietigende uit werking waren voorts gericht op spoorwegdoe len op de lijn Newcastle-Edinburgh. In Noord-Affika werd de achtervolging van den vijand in net Oostelijke deel van de Cyre- naica voortgezet. Formaties van de Duitsche luchtmacht bombardeerden Britsche tentenkam pen, concentraties van auto's en vliegvelden rondom Tobroek. Bij doeltreffende aanvallen overdag van Duitsche gevechtsvliegers op vij andelijke schepen en militaire installaties in de haven la Valetta op het eiland Malta werden twee Britsche duikbooten beschadigd. De jagers, die de gevechtsvliegtuigen ter bescherming ver gezelden. schoten zonder zelf verliezen te lijden, drie Britsche vliegtuigen neer. Het Italiaansche weermachtsbericht van heden luidt als volgt: In Oost-Cyrenaica trekken de detachemen ten, die den vijand achtervolgen, na Tmimi be zet te hebben, op naar de streek van El Ga- zala. Hetaantal Britsche vrachtwagens, buit gemaakt 5f vernield tot 31 Januari, bedraagt 1220. Tijdens een aanval op een vijandelijk vlieg veld hebben formaties van de spil op den grond eenige Britsche toestellen vernield en verschei dene andere ernstig beschadigd. Ook werden ravitailleei-ingsinrlchtingen verscheidene malen getroffen. Italiaansche en Duitsche bommenwerpers hebben hun doeltreffende acties op doelen op Malta hervat ^n zichtbare resultaten- behaald. Boven het eiland hebben Duitsche jachttoe- stellen tijdens gevechten drie Hurricanes neer geschoten. Eén van onze patrouilles torpedo vliegtuigen, die een convooi had aangevallen, dat zwaar geëscorteerd werd, buiten Tobroek. slaagde er ondanks den hevigen luchtafweer in een vrachtschip te treffen, dat stil bleef liggen met duidelijke brandverschijnselen. De toestel len keerden naar hun basis terug met één en eenige gewonden aan boord. De trefkracht van de revolutionnaire Japan- sclie oorlogvoering wordt op bijzondere wijze verduidelijkt door een verslag over het optreden van de „Samoerai-zwemmers" bij de verovering van Hongkong, Aan de uiterst interessante ge beurtenissen ontleenen wij de volgende bijzon derheden Uit Kauloen zagen de Japanners duidelijk Hongkong liggen, maai- nog werden zij daarvan gescheiden door een waterweg van 1000 M. breedte, die vol mijnen lag. Hier kon alleen het optreden van Samoerai-zwemmers hulp bieden. Een goede Samoerai-zwemmer kan on hoorbaar zich door het water voortbewegen, verstaat de kunst zwemmende te strijden en te schieten, zonder daarbij het geweer en de mu nitie nat te laten worden. Onmiddellijk na het aanbreken van de algc- heele duisternis kwam het bevel om onhoor baar met het speciale cornmando op te rukken. Honderden goed uitgeruste mannen, aan wier koppelriem speciale werktuigen en trommels met honderden meters electrische draad beves tigd waren, zwommen zonder geluid te maken de zee in. Ieder hunner was nauwkeurig op de hoogte gebracht van de positie der Engelsche. onder water liggende mijnen. Ieder begaf zich naar „zijn" mijn, steeds er op bedacht nog andere mijnen op te sporen, die wellicht aan de aandacht waren ontsnapt. Nauwelijks hadden zij een mijn bereikt, of een electrische draad werd er aan bevestigd. Vervolgens keerden de mannen niet terug naar hun uitgangspunt, maar zwommen verder naar Hongkong, waar zij een niet. al te sterk bewaakte kuststrook uitzochten. Op die plaats was kort te voren, even onhoorbaar, een kleine Japansche boot geland, die slechts weinig mannen aan boord had, maar voorzien was van een speciaal ap paraat. Hieraan werden alle draden, die thans naar de mijnen leidden, en die door de zwem mers hierheen waren geleid, bevestigd. Een kleine handbeweging, twee kleine hefboomen werden omlaag gedrukt en alle onder water liggende mijnen vlogen plotseling, ontzaglijke waterzuilen vormend, met één geweldige ont ploffing de lucht in. Zóó hevig was de explosie, dat de bemanning van Port Victoria geloofde, dat Victoria zelf op een fatale wijze de lucht in was gevlogen. Zij verloor haar tegenwoor digheid van geest. Te laat merkte zü. dat terstond na de explosie honderden Japansche booten uit Kauloen in zee waren gestoken, die koers zetten naar het eiland Hongkong. De uitslag van deze actie is bekend. Reeds den volgenden ochtend was Hongkong in Ja pansche handen. Een der grootste overwinnin gen der moderne Japansche geschiedenis was bevochten. (DN.B). KAILANI OVER ENGELAND'S OPTREDEN IN IRAK. De vroegere minister-president van Irak, Rasjid Ali el Kailani, heeft aan een correspon dent van de „Deutsche Allgemeine Zeitung" een onderhoud verleend, waarin hij de voorgeschie denis uiteenzette van den oorlog tusschen En geland en Irak en zeide, dat aan de wereld moet worden getoond, hoe de Engelschen de schriftelijk gewaarborgde onafhankelijkheid van Irak met voeten hebben getreden. In dit verband wees Kailani erop, dat. Irak de eerste en eenige Arabische staat was, waar aan na ontslag uit het mandaat de „onafhan kelijkheid" verleend was, Hoe het. met die „onafhankelijkheid" gesteld was, blijkt daaruit, dat Engeland het land economisch onder drukte, door de technische ontwikkeling te remmen. De oprichting van olieraffinaderijen verminderde om Irak van Engeland afhankelijk te laten. Voorts heeft de Britsche diplomatie zich onverholen in de binnenlandsche toe standen des lands gemengd. Daarom moest het uur komen, waarop Irak voor de beslissing zou gesteld worden. Dat uur was gekomen, tóen de Engelschen van Irak den doorvoer van troepen vereischten. welke in dien omvang een breuk beteekende van het Britsch-Iraksche ver drag. De oorlog tegen Engeland, zoo besloot Kai lani. is nog niet afgeloopen. De stammen blij ven tegen Engeland in opstand. Aan de onlus ten en incidenten komt geen einde. Het volk wil Engeland niet. Het vecht tegen zijn vijand met de middelen, die ter beschikking staan en wacht, op het oogenblik om zijn groote kans te grijpen. (D.N.B.). EGYPTISCHE PARLEMENT ONTBONDEN. Volgens een Reuterbericht uit Cairo heeft de nieuwe Egyptische minister-president Nahas pasja vandaag verklaard, dat het Egyptische parlement ontbonden wordt. Het ligt niet in het voornemen dictatoriaal te regeeren, doch door middel van een nieuw te kiezen parlement. BODEGRAVEN. Zilveren jubileum van den heer J. C. de Vet. Donderdag zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer J. C. de Vet zich als slager in de Noord- straat vestigde De a.s, jubilaris mocht zich steeds in een groot vertrouwen verheugen, niet alleen bij zijn klanten, maar ook in de geheele slagerswereld, die hij 15 jaar lang diende als vice-voorzitter van den landelijken bond. Voorts was hij medeoprichter der Middenstandsver- eenlging, jarenlang voorzitter en thans nog eere-lid. Ook de Schietvereeniging „Willem Teil" heeft hij jarenlang krachtig gediend, ter wijl zijn grootste verdiensten tegenover de ge meenschap liggen op het terrein der brandbe strijding. Jarenlang was hij opperbrandmeester en mocht in dien tijd erin slagen de oude dorps brandweer tot een modern instituut te maken. Zilveren Jubileum. Op 13 Febr, a.s. zal de heer G. J. v. d. Wilt 25 jaar in dienst zijn van de Fok- en Controle- vereeniging v. h. Hollandsch veeslag. Jaarvergadering Herv. Jongelingsvereeniging. In „Rehoboth" vergaderde de Herv. Jonge lingsver. „Calvijn". onder leiding van den heer Jacobs. Deze wees op de taak der strijdende Kerk op aarde en mitsdien op die van de jeugd van die kerk. De leden gaven verschillende goe de inleidingen en gedichten, waarvoor de bes ten een prijsje ontvingen. De heer G. Boer deelde mee, dat de prijzen als volgt waren toe gekend: Opstellen le pr. B. Poot, 2e T. Hamoen, 3e B. Hoornstra: Memorlsaties1. H. Kooij, 2. D. Vonk en P. de Jong; Voordrachten: 1. W. Bos. De heer T. Poot sprak ten slotte namens den kerkeraad. De uitslag der verkiezing voor kerkeraad of kiescollege in de Ned. Herv. Kerk alhier ls met groote meerderheid ten gunste van den kerkeraad uitgevallen. 168 stemmen werden voor den kerkeraad uitgebracht. 57 voor een kiescollege. De bestaande toestand blijft dus be stendigd. De heer.W. C. P. den Boer is opnieuw voor den tijd van een jaar benoemd tot hulpprediker van de Geref. Kerk te dezer plaatse. BOSKOOP. De geheelonthouderstooneelclub „Den Zwakke tot Steun" gaf in het R.-K. vereeni- gingsgebouw een tooneelavondopgevoerd werd het tooneelspel „De Koekoek." Er werd weder om goed spel te zien gegeven, zoodat het har telijk applaus ten zeerste verdiend was. Onze plaatsgenooten de heeren J. Laros en C. J. van Horzen, slaagden voor het diploma Duitsche handelscorrespondentie der Ned. asso ciatie voor praktijk-examens. Zondag a.s. zal de dienst der doktoren worden waargenomen door dr. T. de Jong, tel. 40. LEIDERDORP. Waarschuwing inzake het ijs. De Burgemeester maakt bekend, dat ondanks de vorst het ijs In den Rijn onbetrouwbaar wordt. De sneeuwlaag belemmert de koude door te dringen naar beneden. Het ijs heeft veel van zijn sterkte en dikte verloren, het is zoo genaamd „verbroeid." Op sommige plaatsen ligt nog slechts een dunne ijskorst onder de sneeuw. Passage over den Rijn moet daarom sterk worden ontraden, daar dit niet zonder levens gevaar kan geschieden. MeJ. A. W. Bloemendaal alhier slaagde te Den Haag voor kraamverzorgster. De heer K de Vrij, gymnastiekleraar al hier is benoemd tot directeur van de gym- nastiekvereeniging „Sparta". LEIMUIDEN. Uitvoering Gymnastiekver. „Kwiek". Bovengenoemde Ver. gaf twee uitvoeringen, waarvoor groote belangstelling bestond. Er stonden ongeveer 135 leden, zoowel groot als klein, keurig op het tooneel opgesteld. De voorzitter, de heer J. W. de Ren, sprak een welkomswoord, ook tot de afgevaardigden der zusterverenigingen Onder leiding van den directeur, den heer G. W. de Jong werd het programma dat 19 nummers bevatte met succes uitgevoerd. Voor het eerst werden ook oefeningen gedaan op het paard-rek. Het meest spannende waren de kra nige oefeningen op het hoogrek. De rhythmische oefening der dames met décor en verlichting waren een waardig slot van de zeer geslaagde uitvoering. Bijzonder moet nog worden vermeld het opleiden der kleuters, die „de kabouters in het bosch" ten tooneele brachten en van de meisjes het boeren-bruiloftdansje. De voorzitter dankte tenslotte den directeur bij wien de leiding in zeer goede handen is. en overhandigde hem een gesloten enveloppe met inhoud; aan mevr. De Jong werden bloemen aangeboden. ZOETERMEER. Aan het postkantoor alhier en het daar onder belioorende ambtsgebied werd gedurende Januari 1942 ingelegd f. 5.479.50 en terugbetaald f. 1.792 45. Gevonden voorwerpen: Een vulpotlood, een kinderhandschoen, een reserve-wiel met band van auto. Inlichtingen aan het politiebureau. LEIDSCHENDAM. Diefstal van gonjezakken. Uit een spoorwegwagon staande op het vei lingsterrein is een partij gonjezakken ont vreemd. Terzake is aangehouden de tuinders- knecht P. de R., wonende aan den Broekweg. Tot meteropnemer-lncasseerder bij de Ge meentelijke Lichtbedrijven is benoemd op ar beidscontract, de leerling fitter O. Heemskerk. NOORDWIJKERHOUT. UITKEERING „WINTERHULP". Het comité „Winterhulp" alhier, mocht tot heden uitgeven aan waardebonnen f. 3537. i Hiermede werden te dezer plaatse vele ge zinnen gelukkig gemaakt. SASSENHEIM. De dienst der doktoren wordt Zondag a.s. waargenomen door de doktoren Hueber en Bots. VOORHOUT. Verdwijnend natuurschoon. Naar wü vernemen zal de ongeveer 300 jaar oude boom. staande op den hoek van café „De Bonte Koe", gerooid worden. Een stukje histo risch natuurschoon zal hiermee helaas verdwe nen! De Bevolking. Het inwonersaantal onzer gemeente bedroeg op 1 Jan. 1941, 3745 personen. Dit aantal be draagt thans 21 personen minder, dus 3721. Gevonden: Een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen op het Raadhuis. Voor het kraamverpleegstersexamen te Haarlem, slaagde onze plaatsgenoote mej. E. M. Jonker. Katwijk Geboren: Herman Albert z. van J, W. Walllnga en C. E. Keuter, v. Meiskade 81 Hendrika d. van J. van Rijn en A. Venoma, de W Malefytstraat 15 Maria Clasina Cornelia d. van L. Vooys en M. van Beclen, Stengellnstr. 12 Jacob z. van C. Parlevllet en C. Baauw, Bur- gersdjjk 5 Adrlana d. van A. Haasnoot cn A. Hoek, Vuurbaakstraat 20. Overleden: Mlchiel Ketting wed. van M. van Dijk 94 jr. Antje van Beelen echtgen. van D. Hoek 63 jr. MaarI je Guyt echtgen. van C. Hek 87 Jr. Dirk van der Plas z. van C. v. d. Plas en J. C. v. d. Boon 10 Jr. Cornelia van der Plas 78 jr. Voor Zondag a.s. zijn alle wedstrijden van den Nederlandschen Voetbalbond en van den Ne derlandschen Korfbalbond afgelast. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49 W. G. J. VERBURG. Heerenstraat no. 2 Fa. A. SOMERWIL Azn., Hoogewoerd 24 A. M. VAN ZWICHT. Breestraat nc. 126 A. VAN EGMOND. Haven 2/4 W. VAN LEEUWEN. Janvossensteeg 19 W. P. VAN SAVOYEN, K. Rapenburg 12 A en aan de Kiosken. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59, Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor - Leiderdorp AMSTERDAM, 6 Februari. De lust om op de effectenbeurs iets te onder nemen was vandaag zeer gering en er waren niet veel opdrachten. De handel was dan ook van beperkte afmetingen. Terwijl de laatste dagen een vrij gunstige stemming kon worden opgemerkt, was dit algemeene voorkomen van de markt heden gedrukt. In de meeste rubrie ken bestond eenig aanbod en hoewel dit aan bod niet groot was. was het toch voldoende om de koersen naar beneden te drukken, daar er geen inspiratie was om tot koopen over te gaan. Het materiaal dat aan de markt kwam, sproot, voor zoover viel na te gaan, voor een gedeelte voort uit blanco verkoopen. Vooral de Cultuurfondsen vormden van een en ander een goed Voorbeeld. H.VA.'s. op 313 ingezet,'-\ liepen in korten tijd een tiental punten ach teruit. Daarna kwam echter weer grond in de markt en trad een gedeeltelijk herstel in. In de overige Suikeraandeelen was bijna niets te doen. zeÈfs Vorstenlanden hadden een zeer beperkte markt. Van de Rubberwaarden werden Amsterdam Rub bers verscheidene procenten lager ingezet. By een cpenin?sprijs van 188% moest reeds spoedig een drietal punten worden opgeofferd. Later op den middag trad echter ook hier een kleine ver betering in. In de incourante rubberaandeelen ging echter weinig om. De koersen waren meerendeels wat lager, Da Tabaksaf deeling lag by na geheel verlaten, in doorsnee waren de koersen niet veel veran derd. een kleinigheid beneden de vorige top- prijzen. Olies werden, zooals gebrulkehjk. in een open hoek verhandeld, waarby de affaire by nadere beschouwing toch niet veel te beteeke- nen had. Nadat aanvankelijk 253% was ge maakt, bleef de koers in het verdere verloop voornameiyk schommelen rondom 250. De scheepvaartmarkt was stil. Scheepvaartunies waren nu eens boven de 160 en kwamen er dan weer beneden. Oude Vaarten waren vrijwel onveranderd. De rubriek der In- dustrieelen gaf slechts kleine omzetten te zien. De koersen waren weinig veranderd. Scheep vaartunies op 175 1/4 ingezet, liepen echter vrij vlug naar beneden tot 172 3/4, doch daarna viel weer een styging op te merken. Philips aandeelen, op 301 3/4 geopend, daalden in het verdere verloop verscheidene punten be neden 300. De qiinder courante Industriealen wa ren stil, goed prijshoudend, in verscheidene ge vallen hooger. Ook de beleggingsafdeling was kalm. De Ne derlandsche Staatspapieren, waarvan de nieuwe 3%% obligaties nog eenige beweging in de brou werij brachten, waren niet öf niet noemenswaar dig veranderd. In enkele gevallen een fractie hooger. De Oude Schuld lag vast in de markt, Indische leeningen waren niet veel gewyzigd. In provinciale en gemeenteiyke obligaties ging weinig om. De stemming bleef vast. Pand brieven waren stil, nauwelijks veranderd. De Duitsche markt was eveneens zeer stil. Prolongatie 21/4%. (A.NP.). (2 lijnen) BOSKOOP, 5 Febr. Coöp. Ver. De Boskoop- sche Velling: Diversen per bos: Forsythiatakken le srt. 11.90; idem 2e «rt. f. 0.80—1.10: Prunue- trlbola 4070 et.; Azalea mollusbloemen le ert. f. 2.50; Cerasus-Rosëa (kers) f. 1.70—2.40. HONSELERSDIJK, 4 Febr. Centr. Westl. Bloemenveiling: Calla 3236; amerllly 1922; anjers 12 per stuk; plumosa 4272; freeela 19 32; gekl. 27—39; Copland 15—23; rose 38—34; bastlgon 35—37; pltt 26—42; vlctolre 24—33; brahms 19—27; albino 3447 per boa. KATWIJK A. D. RIJN. 5 Febr. Groentenveiling: Boerenkool f. 5.707.00: Grove Peen f. 2.40310: Kroten I f. 4,80—5.80; Idem II f. 3.50—4.30; Woe- peen f.7 60—9.40; Rapen f. 2.70—3.10; Uien f. 5.70 f. 6.90. NAALDWIJK. 5 Febr. Mlddenprys Westl. Val lingen: Spruiten 20; witlof f. 20.8030; Prei f. 8.10—8.40 per 100 kilo; aeldery f. 6.80 p. 100 kjr. VOORHOUT, 5 Febr. Aanvoer: Slacht- konbnen van f. 1.402.75; Jonge Konynen van 25—60 ct.: Voedsters tot f.7.60; Kippen van f. 0.80—1.80. Allee per stuk. Redactie-stafB W. Ménkhorst, Buitenland; en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannem», Omgeving en Muziek. Politiek medewerker: H. A. Goedhart, DOEZASTKAAT 2A, TEL. 22741 Gevraagd voor direct een leeftijd ongeveer 22 jaar; H.B.S. diploma strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties bij voorkeur persoonlijk in te die nen bij de afdeeling Kantoor personeel. 3679 Officïeele Publicatie v. h. Departement van Landbouw en Visscherü. DISTRIBUTIE VAN HAVERMOUT EN PEULVRUCHTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distribu tie van havermout en peulvruchten. Met' ingang van de week van 8 tot en met 14 Februari a.s. zullen de plaatseiyke distributiediensten by de inlevering door detaillisten van opplakvellen met de met „203" genummerde bonnen van de bonkaart algemeen, welke zyn aangewezen ter verkrijging van peulvruchten of havermout, toewijzingen verstrekken ln de verhouding van 25 procent voor havermout en 75 procent voor peulvruchten. De bonnen kunnen worden ingeleverd met gebruikmaking van één formulier MD 201. Gedurende de week van 8 tot en met 14 Februari a.s. mogen geen resteerende bonnen „190" van de bonkaart algemeen worden ingele verd, doch uitsluitend bonnen „203". De restant-bonnen „190", met een maximum van negen stuks, mogen in de week van 22 tot en met 28 Februari a.s. worden ingeleverd, aangevuld met bonnen ,.203". Nogmaals wordt er de aandacht op gevestigd, dat by inlevering in de eerste week na afloop van de distributieperiode het ontvangstbe- wys voor de gedurende de derde week van de periode ingeleverde bon nen moet worden overgelegd aan den plaatselijken dlstrlbutiedienst. Grossiers zullen by de inlevering van de door hen ontvangen distri butiebescheiden voor peulvruchten op de gebruikeiyke wyze verzamei- toewijzingen voor peulvruchten ontvangen en voor de bescheiden voor havermout verzameltoewy zingen voor havermout, 3677 Officïeele Publicatie van het Departement van Handel, Nyverheid en Scheepvaart. UITVOERING VAN ARTIKEL 9 VAN DE MINERALE OLIE-REGENERATIEBESCHIKKING 1940 No. 1. Ter uitvoering van artikel 9, lid 1 onder A, van de minerale olle- regeneratiebeschikking 1940 no. 1, maakt de Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart bekend, dat, behalve aan de reeds in de dagbladen van 9 April 1941 resp. 26 Mei 1941 gepubliceerde regeneerbedryven, te weten: N.V. de Bataafsche Petroleum Mij., Carel v. Bylandtlaan 30, 's-Gra- venhage. Chemisch Technisch Bedrijf, Beukenlaan 1, Sassenheim. Fanto Petroleum My., N.V., Spuistraat 198/212, Amsterdam. N.V. Handelmaatschy. „Poortensdyk", Binckhorstlaan 175, 's-Gra- venhage. Chemische Industrie J. de Valk, Spykerkade 4, Amsterdam. Olieraffinadery „Witol" N.V., Holdringstraat 6, Maassluis. The Oil Refining Company (F. K. Tulp), Moesstr. 38a, Groningen. De by dit artikel bedoelde gebruikte smeeroliën van verbrandings motoren mogen ook worden verkocht of afgeleverd aan: N.V. Orvema, Westkanaaldyk 13, Maarssen. 3637 Officieele Publicatie v. h. Departement vamn Landbouw en Visscherü, INLEVERING BONNEN BOTER- EN VETKAARTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherü maakt bekend, dat voorloopig detaillisten in boter en mar garine, in afwyking van de tot nu toe geldende regeling, op alle werkdagen, behalve des Zaterdags, de door hen in ontvangst genomen bonnen der boter- en vetkaar ten by den plaatseiyken distributiedienst kunnen inléveren ter verkrüging van toewüzingen. 3638 Officieele Publicatie van den Gemachtigde voor de Prtfzen. Bericht No. 89. MAXIMUM WINKELPRIJZEN VOOR GEZOUTE GROENTEN. Aan het publiek mogen ten hoogste de volgende prüzen in rekening worden gebracht: Pronksnüboonen f. 0.45 per kg. Hollandsche snüboonen f. 0.52 per kg. Dubbele spercieboonen f. 0.52 per kg. Spekboonen f. 0.52 per kg. Andyvle f.0.27 per kg. Het vragen van hoogere prüzen Is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. MM I' 1

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 3