V BINNENLAND VRIJDAG 30 JANUARI 1942 No. 25105 Benghasi weer in Duitsch-Italiaansche handen r Negen jaar geleden Adolf Hitler Rijkskanselier Verduisteren: 82ste Jaargang Victorie Duitschland ivint voor Europa op alle fronten Generaal Rommel bevorderd De strijd in Oost-Azië K.. Rede van Hitier Verspreide berichten De Duitsche wapenindustrie De nieuwe bonnen Verlenging geldigheidsduur van brandsloffenbonnen 30 Januari 1933 18.23 uur 9.23 uur V. .J LEIDSCH DAGBLAD Directeur! J. W Henny F Teler Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Gironummer; 57055 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Telef. Redactie 21507 Hoofdredacteur: B. W. Menkhorst, Lelden Pl/^erv.: K Been Lelden Het opperbevel der Duitsche weermacht deelde gisteravond mede: Duitsche en Italiaansche troepen hebben vanochtend vroeg Benghazi genomen. Het Italiaansche hoofdkwartier heeft in een extra-communiqueé hiervan eveneens mel ding gemaakt in een tekst welke gelijkluidend is aan het bovenvermelde bericht. Naar voorts uit het hoofdkwartier van den Fuehrer wordt gemeld, heeft Hitier den op perbevelhebber van het pantserleger Afrika, generaal der pantsertroepen Rommel, als waardeering voor zijn groote verdiensten tot „Generaloberst" bevorderd. De Engelsche berichtendienst had daarop reeds gezinspeeld. Er werd o.a. gezegd: „Het zou geen verbazing wekken, wanneer de stad in de eerstvolgende dagen in handen van den vijand zou vallen. Het verlies van Benghazi, zoo werd in het bericht verder gezegd, zou de Britten van een zeer nuttige haven berooven, die voor iederen verderen opmarsch der Britten van onschatbare waarde geweest zou zijn. Ook het in de buurt van deze stad liggende vliegveld is een van de beste in Cyrenaica. Derhalve kan het succes van de spilmogendheden bij haar tegenaanval niet gekleineerd worden, zelfs wanneer de Britsche troepen met succes via den kustweg naar het Noorden teruggetrokken worden. (D.Ni.) IN DE NEDERLANDSCHE ARCHIPEL. Volgens te Batavia ontvangen berichten, aldus verneemt het A.N.P., wordt thans ook de stad Pontianak aan de Westkust van Borneo be dreigd, daar de Japansche troepen, die uit het Britsche gedeelte van Borneo oprukken, reeds ver zijn doorgedrongen. In een communiqué van het Japansche Kei zerlijke hoofdkwartier wordt gezegd: De Japansche marinevliegdienst heeft op 26 en 27 Januari, nadat de vliegtuigen over de Straat van Makassar, de Ceramzee, de Molukkenzee, de Floreszee en de Ceramzee waren gevlogen talrijke aanvallen gedaan op belangrijke vijan delijke vliegtuigbases op Borneo, Celebes. Ceram en Boeroe, waarbij 45 vijandelijke toestellen wer den neergeschoten of op den grond vernield. Vier Japansche jachtvliegtuigen "zijn tot dusver niet teruggekeerd. In de wateren rondom Celebes, alsmede in het Zuiden en Westen der Molukken hebben de Ja pansche luchtstrijdkrachten, volgens een ander officieel communiaué. de volledige heerschappij in de lucht bevochten. De speciale Japansche troepen, die te Kendarl in het Zuid-Westen van Celebes aan land zijn gezet, hebben op 26 Januari de stad geheel be zet, nadat de zuiveringsactie in de omgeving was voltooid. In Birma hebben de naar Moulmein opruk kende Japansche troepen den Oostelijken over van de rivier de Salwin bereikt, waar hevige ge vechten worden geleverd. In zekere deelen van Singapore wordt de bur gerbevolking geëvacueerd. De Japanners nade ren het eiland steeds meer. BRITSCHE TORPEDOJAGER TOT ZINKEN GEBRACHT. Naar te Tokio officieel is medegedeeld, is de Britsche torpedojager Thanet aan de Oostkust van Malakka ter hoogte van Endau, tot zinken gebracht. Hij werd getorpedeerd in een zeege vecht tusschen twee Japansche torpedojagers en de Britsche jagers Thanet en Vampire. Een deel van de bemanning van de Thanet werd door Japansche schepen gered, de Vampire sloeg op de vlucht. Aan Japansche zijde zijn geen verlie zen aan menschen of materiaal geleden. De Brit sche schepen hadden geprobeerd, Japansche transportschepen aan te vallen, toen nieuwe strildkrachten aan land werden gezet. (D.N.B.) JAPANSCHE WAARSCHUWING TEGEN GAULLISTISCHE ACTIVITEIT. Domei meldt uit Tokio: De Japan Times and Advertiser wijdt een ar tikel aan de tegen Japan gerichte Gaullistische activiteit in Pransch Indo-China en andere Zuid- zee-bezittingen. Het blad laat hiertegen een scherpe waarschuwing hooren en schrijft: als de tegenwoordige toestand in Pransch Indo china en de Fransche bezittingen in het Zuid- zeegebled voortduurt, zal Japan de noodige maatregelen moeten nemen om er met geweld een eind aan te maken. REGIME VAN TSJOENGKING ZAL WORDEN VERNIETIGD. De Japansche minister-president. Tojo. heeft in het Lagerhuis verklaard, dat Japan het regime van Tsjoengking met alle middelen zal vernieti gen, wanneer het geen principieele wijziging brengt in zijn tot dusver aangenomen houding. Tojo voegde hieraan toe, dat hij niets kon zeggen over de maatregelen, die Japan zal nemen om dit doel te bereiken. (DHR). BRITSCHE LAGERHUIS NEEMT MOTIE VAN VERTROUWEN AAN. Niemand beschikbaar om Churchill eventueel op te volgen. Het Britsche Lagerhuis heeft de motie in de regeering-Churchill aangenomen met 464 stem men tegen 1 stem. Vóór de stemming bleek in de wandelgangen van het Lagerhuis, dat bij de vertegenwoordigers van alle partijen de meening overheerschte. dat geen enkele partij of persoonlijkheid, gezien de tegenwoordige gecompliceerde en onoverzichte lijke situatie, Churchill van zijn verantwoorde lijkheid wilde ontlasten en bij een verwerping van de motie van vertrouwen genegen was in zijn plaats te treden. Algemeen was men overtuigd, dat het land bij een ten val brengen van Churchill op dit oogen- blik in zulk een groote verwarring zou worden gebracht, dat daarvan de ernstigste gevolgen zouden moeten worden gevreesd. Onder deze om standigheden zag men zijn heil in het demon- streeren van een zoo groot mogelijke eensgezind heid bij de stemming. Tot dit besluit heeft ook de omstandigheid bij gedragen, dat Churchill en zijn vertrouwenslie- De Fuehrer spreekt vanmiddag on? vijf uur. Zijn rede wordt door alle Duitsche zenders uitgezonden. Na de nieuwsuitzending wordt de rede vanavona om Kwart over acht herhaald. den van de laatste dagen voor het begin van het Parlementsdebat gebruik hadden gemaakt om deze meening ingang te doen vinden, waarbij zij niet schroomden om de uitwerking op de open bare meening in het buitenland van een even tueel verwerpen van de motie van vertrouwen zoo zwart, mogelijk af te schilderen. (D.N.B.). VERKLARING VAN VON BARDOSSY. De Hongaarsche minister-president en mi nister van buitenlandsche zaken, Von Bardossy, heeft, naar officieel wordt medegedeeld, in de parlementscommissies van buitenlandsche za ken verklaard, dat de gedachtenwisseling, die heeft plaats gevonden bij de bezoeken van Von Ribbentrop, Ciano en generaal-veldmaarschalk Keitel aan Boedapest, werd gekenmerkt door een geest van vriendschap en oprechte samen werking. De opvattingen stemden volkomen overeen, vooral ook ten aanzien van de overtuiging, dat de overwinning In den verdedigingsoorlog tegen de Sovjet-Unie een kwestie van het bestaan van Europa en het Europeesche volk beteekent. Hongarije blijft natuurlijk naar krachten deel nemen aan dezen strijd, dien het als zijn eigen verdedigingsstrijd beschouwt. (DNJ3.) VLIEGTUIG VAN GUINAZU IN ZEE GESTORT. Het vliegtuig, waarmede de Argentijnsche minister van buitenlandsche zaken Gulnazu. met verscheidene leden van de Argentijnsche delegatie uit Rio de Janeiro terugkeerde, is kort na het vertrek uit de Braziliaansche hoofdstad in zee gestort. Alle twaalf Inzittenden zijn ge red. Alleen een piloot en de secretaris van den minister zijn gewond. Volgens Associated Press zou het vlieg tuig zóó zwaar geladen zijn geweest, dat het geen hoogte kon krijgen. De piloot kon nog voorkomen, dat het toestel op een rots te pletter sloeg. Daarna kwam het 100 meter verder In het water terecht. Het vliegtuig, waarmede Gulnazu ook de heenreis naar Rio had gemaakt, was een ,.Potez"-toestel, dat Argentinië onlangs van de Fransche luchtvaartmaatschappij „Air France" had gekocht. AMERIKAANSCHE LEGERS OP VELE PLAATSEN. Het DNB. meldt uit Genève: President Roosvelt heeft op de persconferentie in antwoord op een vraag naar het doel van de ZAL VERDER WORDEN OPGEVOERD. De AN.P.-correspondent te Berlijn meldt: De Duitsche bewapeningsindustrie zal, naar wy vernemen een geweldige uitbreiding onder gaan. Voor dit jaar geldt nog meer dan vroeger het parool, dat de arbeid in dezen oorlog be slissend is. In Duitschland zelf heeft men deze waarheid allang begrepen en ook thans nog spant men zich in, de arbeidsprestatie van het volk in zijn geheel steeds hooger op te voeren. Men kent de middelen er is niets geheimzinnigs aan, en het kan juist als het grootste bewijs van het Duitsche zelfvertrouwen beschouwd worden, dat men hier de richtlijnen, waarnaar men werkt, de organisatie; waarlangs men alles leidt, den weg ter overwinning zoo openlijk aan de wereld toont. Het eerste pu, wat de nationaal-socialistische staat deed, toen negen jaar geleden Hitier aan de macht was gekomen, was de opheffing van de werkloosheid. Spoedig waren er geen arbei ders te veel, doch had men integendeel een te kort, en men moest door selectie, door herop leiding, door tewerkstelling van vrouwen en zelfs door den arbeidsdienstplicht de overweldigende hoeveelheid arbeid trachten meester te worden. Zooals het in Duitschland zelf ging, zoo zal het in heel Europa gaan onder de nieuwe orde, in het vernieuwde en vereenigde Europa, dat in een lotsgemeenschap is vereenigd. Het eerste, dat de bezettingsautoriteiten de- de zoodra de Duitsche troepen ergens waren binnengerukt, was eveneens een nagenoeg vol ledige opheffing van de werkloosheid. Een twee de stap was tewerkstelling van de krijgsgevan genen en aldus gaat het proces der verhooging van de Europeesche arbeidsprestatie steeds ver der Nog is de werkloosheid niet overal verdwenen, maar het zijn meest ongeschoolde, onvolwaar dige of zelfs invalide krachten, die nog zijn over gebleven. Ook deze echter wil men op voor hen geschikte plaatsen aan den arbeid zetten. In de veroverde Sovjet-gebieden is men druk bezig, arbeidskrachten te scholen: reeds moeten er ruim 300 000 werkzaam zijn en men verwacht dit aantal binnenkort tot boven het millioen te kunnen doen stijgen. De jongste oproepen van Rosenberg en Koch aan de Oekrainsche bevolking hadden ook hoofdzakelijk betrekking op dit gebied: arbeids prestatie. Thans, zoo vernemen wij, moet er ook reeds rekening gehouden worden met de mogelijkheid, dat men het contingent buitenlandsche krach ten door doeltreffende maatregelen aanmerke lijk zal verhoogen. De Duitscher staat onder de wapenen en be schut Europa tegen het bolsjewisme. Het ge ringste. dat men daartegenover van den buiten lander verwachten mag, is toch, dat hij door zijn arbeidsprestatie de overwinning helpt be vestigen. In dien zin schatte onlangs rijksminister Funk het aantal Europeesche arbeidskrachten op 130 millioen, tegen 70 millioen in de Anglo- Amerikaansche landen. Amerikaansche troepenlandingen in Noord-Ier- land verklaard dat zes, acht of tien van derge lijke landingen in alle mogelijke gebieden ter wereld zijn ondernomen, maar weigerde blzon- derheden omtrent tijd en plaats hiervan mee te deelen. Op de vraag, of de namen der door Ameri kaansche troepen bezette steunpunten in het buitenland niet algemeen bekend zijn, ant woordde hy dat men toch stellig niet van hem kon verwachten, dat hy zou mededeelen, waar zich Amerikaansche troepen bevinden. DE DUITSCHE STEUN AAN FINLAND. Omtrent de Duitsche ondersteuning van Fin land schrijft het blad „Vaasa": Duitschland steunt Finland niet alleen in de oorlogshande lingen, maar neemt zich ook de ravitaillee- ringstoestand van Finland ter harte. Zonder deze uitgebreide en veelzydige Duitsche hulp zou de positie van Finland wanhopig zyn ge weest. Duitschland heeft voor den economischen toestand van Finland zooveel begrip en een zoo groote bereidheid tot hulpverleening ge toond, dat het Finsche volk deze hulp steeds in dankbare herinnering zal houden. De van de Noordsche nabuurlanden ontvangen hulp wordt door Finland natuuriyk dankbaar er kend. maar de militaire en materieele hulp van Duitschland is voor Finland beslissend, ja zelfs zyn eenige redding geweest. Zonder het ingrijpen van Duitschland zou Finland het onderspit gedolven hebben tegenover het aan vallende bolsjewisme. (D.N.B.) Voor de week van Zondag 1 tot Zaterdag 7 Februari zijn de gebruikelijke rantsoenen brood, vleesch en aardappelen verkrijgbaar op de bonnen 07 van de daartoe bestemde kaarten. De nieuwe bon voor boter en margarine, geldig van 1 tot 9 Februari zal nog nader worden bekend gemaakt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de extra-boterbon 57 na Zaterdag 31 Januari niet meer geldig is. De zeepdistributie. Gedurende het tydvak van 1 Februari tot en met 28 Februari as. geeft de met.„211" genum merde bon van de „bonkaart algemeen" alsmede de met „g seep" gemerkte bon van de nieuw uitgereikte zeepkaarten, welke respectievelijk ten behoeve van kinderen beneden den leeftijd van twee jaar en van een leeftyd tusschen twee en acht jaar zyn uitgereikt, recht op het koopen van* hetzy 150 gram toiletzeep (samenstelling van 1» l September 1940) hetzij 90 gram huishoudzeep, hetzy 150 gram zachte zeep (samenstelling van na IJanüari I94l) hetzy 100 gram zachte zeep (samenstelling van na 3L Augustus I94l) hetzij 250 gram zeeppoeder, hetzij 450 gram waschpoeder. Stukken huishoudzeep van 120 gram, welke nog in omloop zyn, mogen tegen inlevering van één bon worden uitverkocht. Gedurende bovengenoemd tydvak geeft de met „g toiletzeep" gemerkte bon van de zeepkaart, welke aan kinderen beneden den leeftyd van twee jaar is uitgereikt, recht op het koopen van 75 gram toiletzeep van de oude samenstelling. Volledigheidshalve wordt erop gewezen, dat waschpoeder niet gekocht kan worden door het publiek, doch uitsluitend wordt beschikbaar ge steld ten bphoeve van wasscherijen. Evenmin is zulks het geval met vloeibaar shampoo. Deze wordt, uitsluitend beschikbaar gesteld voor kap pers Een rantsoen vloeibare shampoo bedraagt een hoeveelheid van 200 gram. De bestaande regeling ten aanzien van de wasscherijen biyft onverminderd van kracht. De wasscheri'en zyn derhalve verplicht voor elke twintig kilogram droge vuile wasch een zoepbon van het Publiek !n ontvangst te nemen. Zooals rpeds wnorws^bjtpven is. dienen de was scherijen °«»rst. pen bon van haar klanten In ontvangst te pomnn or, ras daarna een hoeveel heid vanTwinrig kilogram wasehgoed hetzij in eens. hetzij bij gedeelten in behandeling te ne men. De aandacht ^ordt eron gevestigd ,dat boven staand voorschrift ook geldt voor de zoogenaam de „wasehverzenders". die slechts als tusschen- persoon tusschen het publiek en de wasscherijen optreden. De wasch van kantoren, hotels, cafp's enz. voor zoover het handdoeken, noets- en stofdoe ken. sprvetten. tafellakens e.d. betreft kan ter behandeling worden gegeven, zonder dat daarby bonnen behoeven te worden afgegeven. De hiergnoemde uitzonderingen gelden der halve niet voor beddegoed van hotels. Heden is het negen jaar geleden, dat Adolf Hitler door president Hindenburg tot Ryks- kanselier werd benoemd. Daarmee had Hitier den door hem sinds 1924 gevoerden strijd gewonnen. Spoedig bracht hy het Duitsche volk achter zyn vaan en begon de vorming van een nieuw Europa. Eensgezinder en meer aaneengesloten dan ooit. staat het Duitsche volk thans achter zyn Führer vastbesloten den strijd om de gelukkige toekomst tot de eindoverwinning te voeren. (Atlantic-Holland) Minister dr. Goebbels publiceert in de Voel- kischer Beobachter een historisch overzicht, waarin hij schrijft: Geen groot doel valt zonder moeite, offers en bloed te bereiken. Steeds komt voor de overwin ning het oogenblik, waarop het lot destrydende generatie nog eenmaal voor het laatst op de proef stelt. Is die doorstaan, dan Is alles door staan. Het lot ls altoos rechtvaardig. Het plaatst zich slechts aan de zyde dergenen, die het verdienen. Wat zich eind 1932 en begin 1933 afspeelde, was stellig slechts klein en bescheiden in ver- geiyking met de huidige gebeurtenissen. Ook destyds ging het om hetzelfde, waarom het thans gaat en waarom het steeds zal gaan. als de godin der geschiedenis de weegschaal houdt en allen zich afvragen, naar welke zyde deze zal doorslaan: om de dapperheid des harten, de mannendeugd. BON VOOR GENERATOR-ANTHRACIET EN -TURF VOOR DE MAAND FEBRUARI AANGEWEZEN. Ten gevolge van de weersomstandigheden zyn alle verbruikers nog niet in de gelegenheid ge weest op de bonnen „05 H.K." „06 Hü," en „07 H.K." van de bonkaarten J en K (voor haar den en kachels) en op de bonnen ..12 C.V. „13 C.V.", „14 C.V.", „15 C.V.", „16 C.V.", „17 C.V.", „18 C.V.", „19 C.V." en „20 C.V." van de bonkaart L (voor centrale verwarming) en op den bon „07 K.F." van de kaarten M en N (voor kookdoeleinden) brandstoffen te be trekken. In verband hiermede heeft de secre taris-generaal van het departement van han del. nyverheid en scheepvaart vastgesteld dat de geldigheidsduur van deze bonnen, welke op 31 Januari a.s. afloopt, verlengd wordt tot en met 30 April. Voorts wordt bekend gemaakt dat gedu rende het tydvak van Zondag 1 Februari tot en met Zaterdag 28 Februari de met de woor den „generator-anthraciet tweede periode" ge merkte bonnen recht geven op het koopen van 1 H.L. (maximum 75 KG.) anthracietnootjes IV of V of 50 K.G. turf cokes, terwyl de met ..generatorlurf tweede periode" gemerkte bon nen recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. De nieuwe bon voor het koopen van vaste brandstoffen voor kookdoeleinden zal nog nader worden bekend gemaakt NOG NIEUWE BONNEN? Verder wordt gemeld: Het feit, dat de laatst aangewezen bonnen „13 H.K." en .17 H.K." vqn de bonkaarten ,.J". „K" en „23 C.V tot en met „28 C.V." van de bonkaart L zyn geldig ver klaard tot en met 30 April a.s. heeft, naar is gebleken, den indruk gewekt, dat voor het stookseizoen 19411942 geen nieuwe bonnen voor vaste brandstoffen zoud°n worden verklaard De vermelding van den da tum 30 April beteekent evenwel slechts dat op de thans geldig verklaarde bonnen tot 30 April brandstoffen mogen worden gekocht en dat deze bonnen na dien datum ongeldig zyn en niet meer voor het koopen van vaste brand stoffen mogen worden gebruikt. Over de aanwijzing van nieuwe bonnen voor dit stookseizoen staat thans nog niets definitief vast. In verband hiermede zullen omtrent deze aangelegenheid te zijner tijd nog nadere mede deel Ingen worden gepubliceerd. Vandaag negen jaar geleden nam Adolf Hitler in Duitschland de maent over. Onder zyn bezie lende leiding werd begonnen aan een opbouw waardoor het Duitsche volk weer een gelukkige toekomst tegemoet ging. Een opbouw, die Duitschland weer groot en sterk maakte, zoo sterk dat ditzelfde Duitschland nu geheel Europa kan verdedigen tegen het dreigende bolsjewisme. Ook voor ons land en volk blijkt dus die 9e Januari 1933 een zeer belangrijke datum te zijn geweest en groot ls ook onze schuld aan Duitschland en zyn Führer. Landgenoot, die schuld wordt nu Ingelost door duizenden Nederlandsche nationaal-sociallsten die nu. samen met de Duitsche soldaten strij den, aan het Oostfront. Er zijn echter nog dui zenden landgenooten. die nog stepds hun plaats niet innamen. Laten zij bedenken dat het ook hun plicht, is zich te melden bij het vrywlllt- gerslegioen „Nederland". Koninginnegracht 22, te 's-Gravenhage. DENKT U ER AAN? Denkt u er aan. jarige Nederlander? Vergeet u niet. dat er sinds eenigen tyd een „verjaardagsstorting" ingesteld is een storting op het gironummer van de Nederlandsch0 Am bulance 87600, die epn evengroot aantal dub beltjes. kwartjes of guldens omvat als men jaren telt0 Welaan. Jarige Nederlander, doe op dezen feestdag een goede daad en stort uw bijdra^b op girorekening 87600, Nederlandsche Ambu lance, Koninginnegracht 22. 's-Gravenhage. VERSTREKKING VAN INSULINE DOOR ZIEKENFONDSEN. De commissaris, belast met het toezicht op de ziekenfondsen, heeft ten aanzien van de ver strekking van insuline door de algemeene zie kenfondsen bepaald, dat iedere arts bevoegd is, zonder voorafgaande machtiging van den con troleerend geneesheer of van de medische In stantie, welke diens functie in dit opzicht voor- loopig waarnezmt, per patient eenmaal ten hoogste 200 Internationale eenheden insuline voor te schrijven, mits op het recept worde ver meld „Cito. zonder machtiging". Indien de arts het voor verdere behandeling van den betrokken patient noodzakelyk acht. insuline te biyven voorschrijven, is hij hiertoe slechts bevoegd na voorafgaande machtiging te hebben verkregen van den controleerend genees heer. Algemeene ziekenfondsen, bij welke reeds vóór 1 November jJ. een commissie ter controle op het insuline-gebruik bestond, kunnen voorloopig aan deze commissie de taak van den contro leerend geneesheer blyven opdragen. VRIJ VERVOER VOOR INVALIDE OUDSTRIJDERS. Naar aanleiding van het bericht, betreffende vry tramvervoer voor zwaar invalide oud-stry- ders, vernemen wy nog, dat een soortgelyke regeling eveneens bestaat ten aanzien van het vervoer per spoorweg. Het hoofd van het af wikkelingsbureau van het departement van de fensie heeft n.l reeds geruimen tyd geleden. Jn overleg met de directie der Nederlandsche Spoorwegen, bepaald, dat aan ernstig getroffen oorlogsinvalide militairen acht maal per jaar vry vervoer (heen en terug) per spoor wordt toegekend voor een door den gerechtigde te be palen reis Hierin ls in voorkomend geval tevens begrepen het vervoer van een begeleider (byv. voor blinden), een invalidewagen e.d. Evenals by het vervoer per tram wordt het vry vervoer per spoor verstrekt op vertoon van een legitimatiebewijs, dat ln overleg met den chef van den Ryksgeneeskundigen Dienst aan den betrokkene wordt uitgereikt. TEDER KRIJGT DE MELK WAAROP HIJ RECHT HEEFT. Van bevoegde zyde wordt er de aandacht op vestigd, dat hei in de huidige omstandigheden ls voorgekomen en ook ln de naaste toekomst nog zal kunnen voorkomen, dat de melkhandel niet over een voldoende hoeveelheid gestanda- riseerde melk beschikt om aan consumenten, die in het bezit zyn van melkbonnen de hoeveel heden melk af te leveren, welke deze dagelijks plegen te betrekken. Dit ls mt den 'aard der zaak onvermijdeiyk en beteekent geenszins een tyde- lyke rantsoen vermindering. De melkbonnen hebben immers een geldigheidsduur van vier weken, zoodat gedurende het verdere verloop van dit tijdvak alle gelegenheid bestaat om het op de bonnen verkrijgbare rantsoen alsnog in "ön geheel te ontvangen. ^an hedenavond tot morgenochtend- De maar. kom; heden op om 16.49 uur en gaat morgenochtend om 8.27 uur onder.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 1