Uit het oog, maar niet uit het hart, Bmnenland Uitvoering van het Ziekenfondsbesluit LEIDSCH DAGBLAD, Zaferdsg 17 laiuari 1942 Derde Blad No. 25094 82sfe Bijeenkomst in de aula der Amsterdamsche academie RECHTZAKEN RADIO Richtlijnen voor twijfelgevallen S UW RADIO DEFECT? Belangrijke mededeeling aan onze adverteerders REDE VAN PROF. Dr. T. GOEDEWAAGEN. In de aula der Amsterdamsche Universiteit vond heden een bijeenkomst plaats, waar prof. dr. T Goedewaagen een rede uitsprak over Universiteit, volksgemeenschap en wetenschap Vrijheid der Universiteit beteekent, aldus spr.. dat zij een autonoom gebied in de cultuur vormt, staande onder gezag van een eigen wet of be ginsel. Het wii niet zeggen, dat men alles do ceert wat men wil, maar dat men doceert, over eenkomstig den eminenten zin van universitair onderwijs. Vrijheid is niet zich afsluiten, maar is een binding aan het geheel en wel in het bij zonder aan gemeenschap en aan wetenschap. De universiteit is een sociologisch gebonden ver schijnsel; zij plant het cultuurgrond van een volksgemeenschap voort. Juist dit sociologische karakter der universiteit komt naar voren In een tijd van volksche herleving. De 19de eeuw is gekenmerkt door het over- heerschen van het middelpuntvliedende beginsel op heel het terrein der cultuur. Dit kenmerk vindt men terug in de samenleving: economisch in het beginsel van het kapitalisme, het indivi dualisme, het parlementarisme, het liberalisme, het partijwezen, in het vrijheidsbeginsel, dat ge zin en volk ontbindt. Hetzelfde zien wij in de wetenschap in de overheersching van het positivistisch empiris me, Engelsch van origine en uitvoering, in het zweren bij de inductie als denkmethode bij uit nemendheid. in het zoeken naar een z.g. weten schappelijke wereldbeschouwing op de basis van ervaring. De nieuwe wetenschap keert het positivisme den rug toe en zwenkt onder leiding van een veelal nog onbewuste wijsgeerige tendenz naar een synthetisch verstaan der werkelijkheid. Niet alleen omdat men bewust tot het inzicht komt, dat de wetenschap in haar verwarring dreigt vast te loopen, maar evenzeer, omdat de nieuwe geest aan de orde is en zijn proces zich betrekkelijk onafhankelijk van onzen wil en ons weten voltrekt. Een reactie op het specialistendom is de her leving der wijsbegeerte. Ik meen, dat bij den op bouw eener universiteit In nieuwen geest men met deze wetenschap der wetenschappen ter dege rekening zal moeten houden. De liberale student voelde zich romantisch van de kille maatschappij vervreemd, gelijk zijn broeder, de kunstenaar. De nieuwe student van onze dagen heeft verantwoordelijkheidsbesef en weet zich in zijn volk geborgen. De student van morgen zal lid zijn van de eene corporatie, die het geheele studentendom omvat. Wat in ae middeleeuwen mogelijk was, kan ook In moder nen vorm mogelijk worden Alleen zoo heeft net volk de waarborg, dat inderdaad de meest be gaafden tot de katheders worden toegelaten. Zoo staat ook de docent van .straks, ingescna- keld ln de hechte binding zliner standsorgani- satie midden ln zijn volk. gebonden naar twee kantan, naar die der gemeenschap en naar aie deDa7esfecW?wetnlgen de kentering der ttjden in de universiteit willen beluisteren en kunnen verstaan en dat het meerendeel van de hoop des vaderlands afzijdig staat in een hopelooze stemming van afwachten en negativisme wat nood. als een kleine schare vastbesloten Jonge kerels klaar staat en een nog kleinere schare van docenten, die den hartklop der tijden kan hooren. bereid Is met raad en daad uit langere ervaring bil te staan. LEIDER VAN HET AMSTERDAM8CH STUDENTENFRONT. Vervolgens sprak de heer J. van Apeldoorn Jr., afdeelingslelder van het Studentenfront i Amsterdam, die ln het kort de moeilijkheder, beschreef, waarmede het nationaal-sociallstl- sche Studentenfront aanvankelijk te kampen had. Wy leven evenwel snel, aldus spreker Sinds 1 de andere studentenverenigingen een natuur lijken dood stierven door de hand aan zichzel ven te slaan, zijn wij de eenige studentenorga nisatie. I Deze oude studentenorganisaties vonden blijk- i baar hun samenbinding enkel in het Joodsche element Want nauwelijks was dit laatste ver wijderd of al die organisaties braken in stukken Onze strijd moet er vooral op gericht zijn den Nederlandschen student ervan te doordringen dat zijn taak geen andere is dan het dienen van de volksgemeenschap, door welke hij zelf is wat hij ls. Wij weten ook, dat niet wij studenten alleen i de universiteit weer een plaats zullen kunneD geven midden in het leven van ons volk, maaT wat wil kunnen doen dat zullen wil doen. ARBEIDSVOORWAARDEN VOOR DE DESTRUCTIEBEDRIJVEN. Blijkens de Staatscourant van 16 dezer, neeft het college van rijksbemiddelaars een beschik king getroffen inzake de arbeidsvoorwaarden voor de destructiebedrijven. Voor iedere categorie van werknemers (chaur- feurs, monteurs, slagers, zouters, persers, sto kers en anderen) ls daarbij een minimum loon vastgesteld. Deze mlnimiun-loonen variee ren van f.23 tot f.40. Voor enkele ondernemin gen ls het minimum-loon van 5% tot 20% lage) gesteld. Het minimum-loon voor Jeugdige arbei ders van 20 tot 22 Jaar ls vastgesteld op een percentage van het voor de volslagen arbeiden vastgestelde loon. Voorts bevat de regeling o.a. bepalingen be treffende extraloon voor overuren, en doorbeta ling van loon tijdens christelijke feestdagen, ziekte en ongeval. De arbeiders zullen 6 dagen vacantie per jaar genieten. AUTOVERKEER TUSSCHEN URK EN LEMMER DOOR DEN NOORDOOST POLDER. DE DUBBELE MOORD TE VELSEN. Gistermiddag heeft de officier van justitie bij de Haarlemsche rechtbank, mr. Sikkel, requisi toir gehouden in de zaak tegen den 39-jarlgen J. K, H. uit Muiden, die op 26 Augustus in een woning aan den Wijkerstraatweg te' Velsen- Noord zijn 32-jarige vrouw en den 32-jarigen A. B. met wien zij samenleefde, zoodanig door mes steken heeft gewond, dat beiden korten tijd later overleden. Aan het eind van zijn betoog, dat ruim anderhalf uur duurde, eischte mr. Sikkel twintig jaar gevangenisstraf. HAAGSCHE RECHTBANK. Er werd gestolen. A. W. de K. uit Leiden, had bij den krulde- Over de drooggevallen gronden van den n*er P- van R- te Noordwijk diefstal gepleegd, Noordoostpolder ontwikkelt zich thans een. autoverkeer tusschen het voormalige eiland Urk en Lemmer. Eergisteren heeft een autobus van Urk uit een geslaagden proeftocht gemaakt. Gisteren vertrokken er per bus zestig personen van Urk naar Lemmer. Op d^ze wijze zullen thans ook levensmiddelen en post worden ver voerd. Aanvankelijk was het moeilijk een goe den weg door den polder te vinden. Een enkele maal is dan ook een auto in de slappe veen laag weggezakt. DE VERJAARDAGSSTORTING. Er zijn gisteren heel wat Nederlanders Jarig geweest Vandaag zullen er ongetwijfeld niet minder hun geboortedag vieren. U kent de ver jaardagsstorting. De verjaardagsstorting is een bijdrage voor de Nederlandsche ambulance. De verjaardagsstorting ls een bijdrage die be staat uit evenzoovele dubbeltjes, kwartjes, of guldens al naar gelang de beurs het toelaat als men Jaren telt. Welnu, is u vandaag Jarig? Van harte gelukgewenscht, ook namens de Jongens in de veldlazaretten en ziekenhuizen achter het Oostfront. Maarbegin uw nieu we levensjaar met een goede daad; doe mee aan de verjaardagsstorting op gironummer 87600 Nederlandsche ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. ZES DOODEN TIJDENS BRITSCHE LUCHTAANVALLEN OP NEDERLAND. Eergisteravond en -nacht zijn talrijke Engel- sche vliegtuigen naar Nederlandsch gebied ge vlogen. Een vrij groot aantal brisant- en brand bommen werd lukraak, meestal van groote hoogte en in hoofdzaak op open terrein, neer geworpen. maar ook op woonwijken. In een plaats ln Noord-Holland werden eenige woon huizen volkomen vernield, verscheidene andere werden zwaar beschadigd. Van de bewoners dezer huizen vonden zes den dood. twee wer den zwaar, zeven licht gewond In een stad in het Zuiden des lands ontstond tengevolge van het neerwerpen van bommen op woonwijken deels zware, deels lichte schade aan gebouwen. Een persoon kreeg daarbij zware verwondingen. VERSPREIDE BERICHTEN. Vandaag is dr. J. C. Koningsberger, oud minister van koloniën, tachtig jaar geworden. Aan J. P. Royer ls ontslag verleend als burgemeester der gemeente Hasselt (O.) al noemde verdachte het eigenlijk meer een baldadigheid. Hij nam sigaretten, pepermunten wat geld weg. De officier vond het allesbehalve een aardigheid en meende dat dergelijke bal dadigheid streng moet worden gestraft, zoodat hij éen maand gevangenisstraf eischte. Baldadigheid. Zeven inwoners van Katwijk moesten terecht staan wegens diefstal, maar vier van hen ble ken thans niet meer in het leven. Drie Kat- wijkers stonden nu terecht; ze hadden ingebro ken in een consumptietentje en er allerlei con sumptieartikelen uitgehaald. Verdachten noem den het baldadigheid. De officier eischte tegen elk van hen drie maanden gevangenisstraf. HAAGSCHE GERECHTSHOF. De straf verlicht. Tot twee maanden gevangenisstraf was mej. S. uit Leiden veroordeeld, omdat zij haar ver diensten niet juist had opgegeven bij den dienst der steunverleening. In hooger beroep vorderde de proc. generaal bevestiging van het vonnis. Het Hof heeft arrest gewezen en 14 dagen ge vangenisstraf opgelegd. VELDWACHTER TE ALPHEN AANGEVALLEN Toen een kantonnier uit Alphen 23 Juni bij het erf van de B. onder Ter Aar kwam, zag hij daar den gemeenteveldwachter F. S. A. van Swaay in gevecht met enkele personen. De veldwachter was op den grond geworpen en had da'arop zijn gummistok getrokken, die hem echter werd ontrukt. Daarna nam de veldwach ter zijn revolver, en daarmede gelukte het hem zijn aanvallers van het lijf te houden. Het wa ren de gebrs. C. de B., J. de B. en C. C. de B., waarvan laatstgenoemde verstek liet gaan, die zich nu terzake openlijke geweldpleging tegen den veldwachter voor de Haagsche rechtbank moesten verantwoorden. Het bleek dat dien dag een brand was geweest in de woning van O. de B. en toen de veldwachter een onderzoek wilde instellen, werd hem de toegang tot de woning geweigerd, met gemeld resultaat. Verdachte zeide in de meening te hebben verkeerd dat de veldwachter geen recht had zijn woning te betreden, doch dit bleek in geval van brand wel het geval te zijn. De andere ver dachten hadden in zenuwachtigheid gehandeld. De officier vorderde tegen elk van de ver dachten twee maanden gevangenisstraf. ZUURKOOL GEGHAMSTERD. Een boete van f.500 opgelegd. Gisteren stond voor den Haagschen Econo- mischen Rechter een dame uit Voorburg te recht, die zuurkool had gehamsterd. Niet in overmatige hoeveelheid, mevr. H. B. Moolhuizen had n.l. de beschikking over een vaatje zuur kool, "dat zij zich op aanraden van den groen- tenhandelaar had aangeschaft. Het feit gaf verdachte toe, doch zü beriep zich er op onkun dig te zijn geweest dat hetgeen zij deed ver boden was. De officier vorderde f. 100 boete subs, een maand hechtenis en verbeurdverklaring der zuurkool, en enkele andere goederen die nog in beslag waren genomen. De verdediger meende dat in het Economische Sanctiebesluit niets omtrent een verbod tot het hamsteren van zuurkool wordt gezegd en de officier in zijn vordering niet ontvankelijk j moet worden verklaard. Bovendien werden een ieder onlangs nog vaatjes zuurkool te koop aangeboden. De Economische rechter was echter van oor deel dat verdachte onjuist handelde door zuur kool ln te slaan, en legde f.500 boete subs. 4 maanden hechtenis met verbeurdverklaring der 1 goederen op. Zoo is het met het prachtige zelfwerkend waschmiddel Persil, maar de andere schitterende Persil-producten Henco, Ata, iMi en Sil bren gen nu uitkomst voor de huisvrouw, meer dan ooit. De vraag wordt echter steeds grooter, zoodat hieraan niet steeds door Uw winkelier kan worden voldaan. De Persil- fabriek doet haar uiterste best, zooveel mogelijk en regelmatig te leveren. Nederlandsche Persil-Maatschappij N.V., Amsterdam. Fabrieken te Jutphaas bij Utrecht VOOR ZONDAG 18 JANUARL Hilverbum l 415.5 M. 8.00: Gewijde muziek (gr.pl.) 8.15: De zin van het boer zijn 8.30: Gramoioonmuzlek 9.00: B.N.O.: Nieuwsbe richten 9.15: Voor de Jeugd 9.45: Gramo ioonmuzlek 10.00: Zang en plano (opn.) 10.30: Het Strijkorkest van het „Zaansch Kamer orkest" 11.30: Omroep-Melsjeskoor 12.00; Gramoioonmuzlek. Zangvogels. Spaansch pro gramma 12.45: B.N.O.: Nieuws- en economi sche berichten 13.00: Gramoioonmuzlek 13.05: Nederlandsch Verbond voor Slbbekunde: Wie en wat waren onze voorouders 13.20: Het Sylvestre Trio 14.00: Klaas van Beeck en zijn orkest 14.25: Accordeon vereenlglng „Oefening na arbeid" 14.45: Radiotooneel 16.00: Om- roep-Operette-Orkest en solisten 17.00: Zon dagmiddagcabaret 17.45 Claveclmbel-voordracht 18.20: Sport van den dag 18,50: Gramoioon muzlek 19.00: Actueel hall uur 19.30: Zang met pianobegeleiding 20.00: Gramoioonmuzlek (Van 20.15 af alleen voor de Radlo-Cnetrale? die over een lijnverbinding met de studio be schikken) 20.15: Bonte klankenwerveling 2145: B.N.O.: Nieuwsberichten 22,00: B.NO Engelsche uitzending: .An American sees Hollano of gramoioonmuzlek 22.1524.00: Gramofoon muziek. Hilversum II, 301.5 M. 8.00: Gramofoonmuz. 9.00: B.N.O.: Nieuwsberichten 9.15: Vroeg dienst 10.15: Zondagmorgen zonder zorgen 11.30: Gevraagde platen 12.00: Cyclus: „God en het kwaad ln de wereld" (opn.) 12.15: Solisten, het Paaschbergkoor en de Arnhemsche Orkestvereenlglne (opn.) 12.45: B.N.O.: Nleuws- en economische berichten 13.00: Amusements orkest en soliste, en zang met gultaarbegeleldlng 14,00: Cyclus: „Nederlandsche schrijvers spre ken over eigen werk" 14.20: Omroep-Sympho- nle-Orkest ;m de pauze: Toelichting en gespro ken Berlljnsche Theaterbrlef16.00: Causerie: Woninginrichting 16.15: Jeugdconcert 17.00 Dultsche Taalcursus 17.25: Gramoioonmuzlek 17.30; Voordracht met muzikale omlijsting 17.45: B.N.O.: Nieuwsberichten en sportuitslagen 18.00: Ramblers (opn.) 18.30: Onze Ne derlandsche Taalclub 19.00; B.N.O.: Nieuwsbe richten 19.20: Vierhandige planovoordracht en zang 20.00: Spiegel van de week (Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de Btudlo beschikken) 20.15: Kamermuziek (gr.pl.) 21.00: Gramofoonmuz. 21.45: B.NO.; Nieuwsberichten 22.00: B N. O.: Toelichting op het weermachtsberlcht 22.10 —22.15: Gramoioonmuzlek. O Bel 24244 De Radiotcchnische Dienst lÉMCO nvj NIEUWE RIJN 32. Zie pagina 4 van hei lc Blad Met ingang van Maandag a.s., 19 dezer, gelden oan. de volgende voorschriften voor het adverteeren in de dagbladen: le. Geclicheerde annonces mogen niet grooter zijn dan: 3 kolom 14,6 cm.) breed en 12 cm. hoog; 2 kolom 9,4 cm.) breed en 18 cm. hoog en 1 kolom 4,7 cm.) breed en 24 cm. hoog. In ons blad is 3 kolom breed en 12 cm. hoog gelijk aan 3 X 36 108 regels; 2 kolom 18 cm. hoog is gelijk aan 2 X 54 108 regels en 1 kolom 24 cm. hoog is gelijk aan 72 regels. ie Gezette annonces mogen niet breeder zijn dan 3 kolom. Ze mogen met geen grooter lettercorps worden gezet dan 12-punts; opschrift, naam of merk van den Adverteerder max. 24-punts; tnsschenkopjes max. 16-punts; interlinies niet hooger dan 2-pnnts; witmarge rondom niet meer dan 1 cm.; omlijningen nie* vetter dan H cicero. 3e. Ingezonden Mededeelingen (advertenties tnsschen den tekst) mogen slechts 1 kolom breed en niet hooger dan 16 cm. zijn. DIRECTIE N.V. LEIDSCH DAGBLAD Voorbeeld 24 punts letter A 16 punts lette- A12 punts A c Vi cicero omlijning: De Voorlichtingsdienst van het Departement van Sociale Zaken meldt: De commissaris belast met het toezicht op de ziekenfondsen heeft een aantal richtlijnen vast gesteld, die voor de uitlegging en toepassing van het ziekenfondsenbesluit en zijn uitvoerings voorschriften van belang zjjn, daar zij een •inde maken aan onderscheidene twijfelpunten. Uit deze richtlijnen blijkt o.m„ dat er geen oezwaar tegen bestaat, dat een verzekerde, (ver- plicht-verzekerde of indirect-ver zekerde)die voor ziekenhuisverpleging in aanmerking komt, van een hoogere dan de laagste klasse gebruik maakt. Echter worden vanwege het algemeen hekenfonds aan het ziekenhuis uitsluitend ver goed de totale kosten, welke tengevolge van op neming in de laagste klasse zouden zijn ge maakt. Het verschil met de werkelijke kosten moet dan uiteraard door of vanwege den ver zekerde aan het ziekenhuis worden betaald. Wanneer een kind bij den burgerlijken stand is aangegeven als levenloos geboren, wordt voor dit geval geen uitkeering bij overlijden gegeven. Onder de verstrekkingen, waarop de verplicht- verzekerden en de gezinsleden wier kostwinner zij zijn, aanspraak kunnen doen gelden, zullen alsnog worden opgenomen de kosten van zie-, kenvervoer. Deze kosten zullen door de algemeene zieken fondsen worden vergoed, voor zoover zij ge maakt worden ten behoeve van ziekenvervoer, dat, uit medisch oogpunt, noodzakelijk wordt ge acht. Het is niet doenhjk een tot ln bijzonderheden afdalend schema vast te stellen, waarin geval voor geval wordt aangegeven wie voor indirecte verzekering in aanmerking komt. Men heeft echter gemeend, dat dit slechts het geval kan zijn ten aanzien van leden van een gezin, waar van het hóófd verplicht verzekerd ls. Dit is niet de bedoeling. De mogelijkheid eener indirecte verzekering bestaat namelijk ook. wanneer één der andere gezinsleden kostwinner is. Dit zal nader door een redactiewijziging van de uitvoe- ringsvoorstellen worden vastgelegd. Intusschen moet in het oog worden gehouden, dat iemand alleen dan voor indirecte verzeke ring in aanmerking komt, wanneer hij aan een tweetal voorwaarden, voldoet, nl. a, hij moet een kostwinner hebben, die recht streeks verzekerd ls; b. hy moet gezinslid van dien kostwinner zyn in den geest van de uitvoeringsvoorschriften van het ziekenfondsenbesluit. Beide voorwnsv^orj verdienen een afzonderlijk .voord van toelichting Wat het; kostwinnerschap betreft. ..kostwinner" is hii die door zijn loon tn den regel geheel of althans in belangrijke mate voorziet in het noodzakelük levensonder houd van een ander. Wanneer in dit kostwinnerschap wordt bij gedragen door twee of meer rechtstreeksche leden van één gezin, dan worden de indirect- verzekerde gezinsleden geacht te zyn verzekerd tengevolge van de rechtstreeksche verzekering ,°hdste rechtstreeks verzekerde gezins- t j?*" kydraagt het kostwinnerschap. Indien de vrouw rechtstreeks is verzekerd, ter wijl zulks niet het geval is met den man. dan zijn de man en/of de kinderen Indirect verze kerd. mits de vrouw door haar loon in den regel geheel of in belangryke mate voorziet in het noodzakeiyk levensonderhoud. Ten aanzien van de vraag wie men als „ge zinsleden" mag aanmerken, zy aangeteekend. dat slechts degene, die met den rechtstreeks- verzekerde samenwoont gezinslid kan zyn. Bo vendien moet in het oog worden gehouden, dat vo°r de toepassing van het ziekenfondsenbesluit slechts als gezinsleden worden beschouwd dc tot het gezin, waarvan de rechtstreeks-verzekerde deel uitmaakt, behoorende kinderen (onder wie ook stief- en pleegkinderen) beneden de 16 laar en voorts behoeftige personen. Jegens wie hy. krachtens het burgeriyk wetboek, onderhouds plichtig ls, namelijk ouders en schoonouders, vooropgesteld natuuriyk. dat zy ln zijn gezin zyn opgenomen. Voor de toepassing van het ziekenfondsenbesluit wordt voorts het bestaan van behoeftigheid niet aangenomen. Indien de betrokkene eigen Inkomsten geniet, die ten minste geiyk zyn aan of gelijk zyn te stellen met den ter plaatse geldenden steunnorm. Ook moet nog de aandacht worden gevestigd op de onlangs aangebrachte wyziging in art. 49 van de Ziektewet, krachtens welke een verze kerde. die voor rekening van een algemeen zie kenfonds in een zlekeninrichting of in een ge sticht is opgenomen, wanneer hy geen kostwin ner ls. een derde van het hem toekomende zie kengeld krijgt uitbetaald, terwyi de rest ten goede komt aan het ziekenfonds Aanmeldingskaarten voor de toetreding als verplicht-verzekerde bil eeD algemeen zieken fonds, die tot dusver door of vanwege het Staatstoezicht wordeD verstrekt, zullen voortaan uitsluitend door de algemeene ziekenfondsen beschikbaar worden gesteld Ten slotte nogmaals de vraag op welke per sonen de bepalingen betreffende de verplichte verzekering ingevolge het ziekenfondsenbesluit van toepassing zijn. Dit ls uitsluitend het geval ten aanzien van al degenen die verplicht zijn verzekerd ingevolge de ziektewet, met uitzonde ring van de arbeiders die werkzaam zijn bil de Dultsche Weermacht de Waffen-S^S. en de Dultsche oölitle Het Ir- aan arbeiders behoorende tot een van de laatstbedoelde groepen niet geoorloofd een verzekering by een ziekenfonds te sluiten, be halve by de Kr ankenk asse Jüllch, VOOR MAANDAG 19 JANUARI. Hilversum I, 415.5 M. 7.15: Gramofoonmuz. 7.45: Ochtendgymnastiek 7.55: Gramoioon muzlek 8.30: B.N.O.: Nieuwsberichten 8.45: Gramoioonmuzlek 9.15: Voor do huisvrouw 9.20: Gramoioonmuzlek 11.00: Voor de kleuters 11.20: Amabile sextet 12.00: Zang met pianobegeleiding en gramoioonmuzlek 12.40: Almanak 12.45: B.N.O.: Nieuws- en economi sche berichten 13.00: Practlsche wenken aan boer en tuinder 13.15: Strijkkwintet 14.00: Otto Hendriks en zijn orkest en gramoioonmuzlek 15.00: Voor de vrouw 5.45: Gramoloonmuz. 16.00: Godsdienstige lezing 16.20: Drie fa gotten 16.45: Voor de leugd 17.15: B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30: Musette-orkest en solist 18.00: Landmans Lust 18.30: Roemeensch orkest Gregor Serban 19.00; Actueel hall uur 19.30: Residentie-Orkest en solist (Van 20.15 al alleen voor de radio- centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken) 20.15: Gramoioonmuzlek 20.35; Residentieorkest 21.30: Gramoloonmuz. 21.45: B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00: B N. O.: Engelsche uitzending: „Things worth kno wing about Holland" ol gramoioonmuzlek 22.1524.00: Gramoioonmuzlek. x Hilversum II, 301.5 M. 7.15—8.45: 21e Hil versum I 8.45; Gramoioonmuzlek 10.00: Morgen wijding 10.15; Gramoioonmuzlek 10.40: Lezing 10.50: Orgelconcert 11.30: Re portage 11.40: Cello en plano 12.00* En semble Joan Lancó 12.45: B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 13.05: Om en Om-pro gramma 14.00: Planovoordracht 14.30: Gra moioonmuzlek 15.00: Ensemble „De Kwint- slag" 16.45: Boekbespreking 16.00: Salon orkest 16 45. Gramoioonmuzlek 17.15: B. N. O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30: Zang eg plano 18.00: Omroeporkest, solist en gramoioonmuzlek 19.00; B. N O.: Prlesch praatje over actueele vragen 19 10' B N O Nieuwsberichten 19.20: Klaas van Beeck en zijn orkest 1945: Politiek week- praatje 20.00: Klaas van Beeck en zijn orkest (Van 20.15 al alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio I "schikken) 20.15: Orkest MaTando en solist 20.45: Mu zikale actualiteiten van de week 21.00: Melo- dlsten 21.45: B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00* Gramoioonmuzlek 22.10—22.15: Avondwydlng". GEMEENTELIJK RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Voor Zondag 18 JanuarL le programma: 8.0024 00: Hilversum I 2c programma: 8.00—22.15: Hilversum II 22.15 -24.00: Dultsch programma 3e programma: 7.00—24 00: Dultsch programma »e programma: 7.00—24.00: Dultsch orogramma Voor Maandag 19 Januari, le programma: 7.15—24.00: Hilversum I 2c programma: 8.00—22.15: Hilversum II 22 15 —24.00: Dultsch programma. 3e programma: 7.00—24.00: Dultsch programma le programma: 7.00—24.00: Dultsch programma Met speldjes en kruisjes mei Hnistercrm- pagnes en sabotage, dient gU ons vaderland r i e t Een goed vaderlander doet zün p! in de gelederen van het Vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22 te 's-Gra venhage.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 9