LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 17 Januari 1942 Nieuwe pasmunt in circulatiè ABDIJSIROOP De Leidsche Bioscoop- Programma's mm |[ii Toelichting van Rost van Tonnïngen Laatste Berichten Prijsvraag Dierentuinen Brand in een hotel te Venlo AGENDA SPORT De rondrit van den Z. Hollandschen Ijsbond Lido-Thcater. De Jaren geleden zoo popu laire komieken Watt en Half Watt, in samen werking met de onvergetelijke Adèle Sandrock en de heden ten dage nog gevierde Hans Moser bezetten de voornaamste plaatsen in. de reeds verschillende malen hier Her stede-vertoonde film „Watt en Half Watt als circusartisten". die wij deze week in Lldo kunnen zien. In den loop der jaren werd het bioscooppu bliek steeds meer verwend, terwijl het karakter der film gestadig veranderde en in waarde steeg, zoodat deze film niet meer het succes kan bereiken van haar eerste levensperiode. Het is echter niet onaardig, nog eens een rolprent uit de oude doos tè zien en als zoodanig moet deze reprise dan ook opgevat worden. Het verhaal is eenvoudig, gelijk dat vroeger meestentijds het geval was: de clown uit een circus (Hans Moser). wil zijn dochter, die in een kostschool haar opvoeding geniet, niet laten weten op welke wijze hij hun beider levenson derhoud verdient. Op den duur gelukt het hem echter niet, dit geheim voor haar te bewaren, doordat zij een voorstelling, waarin hij,optreedt, bijwoont. Het aan het licht komen van de waarheid blijkt echter niet de door den clown verwachte ontgoocheling ten gevolge te hebben, zoodat alles zich ten goede keert. In het voorprogramma wordt, behalve het •uitgebreide wereldnieuws, een filmpje gedraald over een kindercabaret. Casino-Theater. „Spektakel om Jolanthe", is een film. waarom men hartelijk lachen kan! De hoofdrollen worden vervuld door Wilhelm Kruger. Marianne Hoppe en Albert Lieven. Maar óók het varken „Jolanthe" speelt onbe wust een hoofdrol in deze film Menigmaal is dat varken door het heele dorp feestelijk inge haald, wanneer het weer een prijs op de vee tentoonstellingen had gewonnen. Dan was het bij boer Lampken groot feest! Zoo ook nu. Maar het is een dubbel feest, want deze keer komen gelijkyjdig de nieuwe schoolmeester en de veldwachter hun intrede in het kleine dorp doen. Doch op dezen dag wordt juist beslag gelegd op Jolanthe, daar boer Lampken wei gert belasting te betalen. Nu wordt van alles verzonnen om het varken te behouden en de dolste scènes doen zich In verband daarmee voor. Het slot van het liedje is daar het var ken plotseling zoek raakt dat schoolmeester Wesemeier hiervan beschuldigd wordt, omdat deze dienzelfden nacht nog buiten door den veldwachter werd aangetroffen en omgang met de dochter van boer. Lampken had. Hoè en wat er zich nog verder om dit varken afspeelt, wil len wij niet verklappen. Gaat u het zelf eens onderzoeken; dat zal u bést bevallen. Voor de pauze wordt o.a. vertoond „Alarm", waarin men de brandweer in actie ziet. Rcx-Thealer De vermakelijke geschiedenis „Huzarenkoorts" begint op een meisjeskostschool, waar Lily (Maria Andergast) een van de grootste belhamels is. Bij één van haar streken wordt zij echter betrapt en mag nu voor straf tijdens het weekeinde niet naar huis. Dit zou zoo erg niet zijn. als er niet juist in de nabijheid van haar ouderlijk huis manoeuvres gehouden werden! Zij ontvlucht dan de school en rijdt op een geleende motorfiets naar huis. Onderweg krijgt zij echter pech en heeft een ontmoeting met een regiment huzaren. Met den bevelvoerenden officier kan zij spoedig goed opschieten. Haar moeder (Ida Wüst) is nogal streng en mag daarom niet weten dat haar dochter van school weggeloopen is. Haar vader (Leo Slezak) is evenwel een gemoe delijke baas en deze brengt haar dan ook naar haar oom, waar ook -een van haar nichtjes logeert. Hef toeval wil dan, dat er twee officieren en eenige manschappen bij dezen oom worden ingekwartierd, van wie één de haar reeds be kende officie!- is. Men kan zich het verdere ver loop van zaken dan wel voorstellen. Vóórdat de vier „geliefden" elkaar echter kragen, komen er echter nog vele vermakelijke situaties. Een vlot gespeelde film, waarvoor de hoofd vertolkers u trouwens borg staan! Vooraf het wereldnieuws en een mooi filmpje over het beeldhouwen. Luxor-Theater. Lou Bandy's bekende film „Het leven is niet zoo kwaad" draait deze week nog eens weer In Luxor en er zal ook nu wel de noodige belangstelling bestaan voor de avonj turen van den populairen marktkoopman, die door een bekend actrice (Fientje de la Mar) naar het tooneel wordt gesleept om er z'n gees tige voordracht te houden. Bandy tapt er zijn moppen op de hem eigen wijze, zwaait met zijn hoed en zingt er zijn aardige vlotte liedjes op een dergelijke wijze, dat de toehoorders in de zaal geheel en al meeleven en weldra de re freintjes ook meezingen. De film „Het leven is niet zoo kwaad" zorgt aldus andermaal voor een prettige ontspanning, die door vele stad- genooten zal worden gewaardeerd. Het bijprogramma is rijk a,an variatie. Trianon-Theater Het heet, dat schoonzoons in den regel niet met hur. schoonmoeders har monieeren en omgekeerd. Ook in dt- film „Een schoonzoon te /eel" blijkt dit het geval te zijn. Hierin wordt een zeer Ingewikkeld geval op gees tige wijze behandeld. Er Is n.L een dame. die een charmante dochter heeft en overhoop ligt met een van haar jeugdige kamerhuurders, zóó danig zelfs, dat zij met hem een proces wil aan gaan. Het ongeluk wil dat de dochter met dezen jongeman achter naar rug om in het huwelijk treedt De poppen ziin dan aan het dansen, wanneer de moeder bij de jongelui komt logeeren in de overtuiging dat haar kind met iemand Is getrouwd, dien zy integendeel héél graag mag. Er wordt nu een gansche comedie opgezet waar bij men het voorstelt alsof de dochter ook wer kelijk met dien ander getrouwd is. maai langer dan 24 uur ts dat toch niet vol te houden. In dien tusschentijd doen zich de dolste compli caties voor, waarbij de toeschouwer zich met angst en beven afvraagt, waarheer. dat leiden moet! Gelukkig komt alles op zijn pootjes te recht en omdat ook de moeder een nieuwen echtgenoot vindt, is de blijdschap nóg grooter. Mady Rahl. Günther Lüders, Gretht Weiser en Hans Nielsen vervullen de hoofdrollen zoo danig. dat deze komische film u geen moment verveelt. Voor de pauze boeit een prachtige film over de prestaties van Maxi en Ernst Baier, het beroemde kampioenpaar kunstrijden terwijl in liet journal veel aandacht wordt gewijd aan de gevechten der Finnen aan het wintersche Oost front. Th. J. Hannema. EEN BIJZONDER JUBILEUM. Van den heer P. Fontein. De Vereeniging voor christelijk onderwijs, de oudste vereeniging voor christelijk onderwijs te dezer stede, hield gistermiddag een bestuursver gadering, welke een bijzonder karakter droeg. Deze vergadering was n.l belegd ii. /erband met het feit, dat een der bestuurleder *edv rende 40 jaren zitting had in hel. est uur. 1 en huize van den jubilaris was de 'ergaaeiii.g uitgeschreven om hem ln intiemen kring- huldigen. Het was de heer P. Fontein, secreta ris van het bestuur die gisteren den dag mocht herdenken, dat hi4, /oor 40 jare_ -tot fvestuur?- lid werd gekozen. Onder van vee) wan;, dee'fn,. getuigende woorden sprak de voorzitter. J Punselie. den jubileerenden secretaris tc-e. Vüj dankte hem zeer hartelijk voor den velen arbeid dien hij in den loop der jaren verricht heeft ln het belang van de elf scholen, welke deze Ver eeniging telt, in het bijzonder en voor het christelijk onderwijs in het algemeen. Vooral wees spreker op de liefde welke de HHBHNMHBHHi Gisteravond ls een besluit bekend gemaakt, dat er maatregelen genomen zijn om nieuwe pasmunt in circulatie te brengen, waardoor aan een groot ongerief wordt tegemoet gekomen. *Wat is de reden /an de uitgifte van nieuwe pasmunt? Deze ?n andere vragen hebben wij voorgelegd aar» den wnd. secretaris-generaal van financiën, mr Rost van Tonningen, die zoo welwillend was enkeie nadere toelichtingen te geven op dit oelangryke besluit. De reden was de steeds toenemende schaarschte aan munten 'oh hel publiek, dat deze om de meest verschillende reaenen achterhield. Van staatsfinancieel standpunt, uidus de secretaris generaal, bestond hiertegen geen bezwaar, aan gezien de-staat do«>i deze nandelwijze een groote winst kon maken, zoodat zij ,'jq dit opzicht den hamsteraars slechts dank verschuldigd is. Indien echter hot Nederlandsche publiek een bijzondere voorliefde noesten voor het verzame len van munten, dan was het niet noodig hier voor metalen te gebruiken, die op andere wijze nuttiger konden worden aangewend. Zoo rees vanzelf de 'raag of men nieuwe' munten zou uitgeven, waarbij men rekening kon houden met de verzamelwoede van het publiek en waardoor men de moeilijkheden zou kunnen wegnemen, die de hamsteraars aan de nering doenden veroorzaakten. In alle stilte neefr de rijksmunt te Utrecht reeds sindg vele maanden de nieuwe mun ten geslagen. Zij werkt thans op volle kracht zoodat binnen niet al te langen tyd geen sprake meer zal zün van schaarschte aan geldstukken. 1 Op de vraag, of de oude munten naast de nieuwe munten in circulatie zullen blijven antwoordde de secretaris-generaal dat zulks inderdaad nog gedurende korten tijd het geval zal zgn. Op een nader vast te stellen tgdstip zullen de oude munten echter de kracht als wettig betaalmiddel verliezen, zoodat dan uitsluitend de nieuwe muntsoor ten in circulatie zullen zijn. Voor de verzamelaars zal zulks echter geen verliezen mee behoeven te brengen. Zij zullen n.l in de gelegenheid gesteld worden tot een bepaalden datum de oude verzamel de munten in te wisselen tegen de nieuwe munten. Degenen, die van deze gelegenheid tot omwisseling van de munten geen ge bruik maken schenken hel rgk het verschil tusscher, dt waarde van het metaal, dat Sn munt is verwerkt, en de geldende munt waarde. Rijksdaalders er» guldens niet medegere- kend zün er volgens, aen secretaris-generaal tientallen millioenen stuks munten aan de circulatie onttrokken. Hij schal aai 40 a 50 procent var ne> ln circulatie gebrachte muntmateriaa) gehamsterd is Het ongemak dat hierdoor is -/eroox'Aaakt, zal spoedig ver dwenen zün, want de meuwc munten zullen in een dcrgelüke hoeveelheid geslagen wor den, dat, binnen enkele maanden vaif schaarschte geen sprake meer zal zijn. HOE IS MEN AAN DE NIEUWE ONTWERPEN GEKOMEN? Wie de ontwikkeling van het munt- en pa piergeld in de geschiedenis heeft nagegaan, vooral in de democratische landen, zal zich. aldus de secretaris-generaal, dikwijls geërgerd hebben als h|j tenminste nog eenig gevoel had voor waarachtige volkskunst, aan de zinlooze „kunst"-producten. die men op het gebied van het geldwezen ontwierp. De tijd, welke thans is afgesloten, kenmerkte zich in al zyn. uitingen door een zich volkomen losslaan van alle wor telen, die ons volk met de afstamming en den bodem verbond. Zoo was er ook op het gebied van het papieren- en metaalgeld een chaos ontstaan, waarin orde moest worden gebracht. Wat was nu vanzelfsprekender dan bij h"t jubilaris steeds het christelijk onderwijs heeft toegedragen. Het*- is deze liefde, welke hem dreef, zijn werk met zooveel toewijding en met opoffering van veel tijd te verrichten. Onder aanbied int "'ar. eer» waardevu1 geschenk besloot spreker ziit met veel warmte uitgesproken ge lukwensen ai; de hoop dat nog vele goede jaren voor der. jubilaris mochten zijn weggelegd. Zichtbaar aangedaan dankte de heer Fontein voor de hartelijke woorden en de ondervonden medewerking van alle bestuursleden alsmede voor het aangeboden cadeau. ontwerpen van nieuwe stempels voor het geld terug te grijpen op die vormgevingen, welke door de eeuwen heen uit ons volk waren voortgeko men en voor den van zijn aard bewusten Neder lander ook werkelijk beteekenis hadden? Wat beteekenen de nieuwe stempels en wie is de ontwerper? Mr. Rost van Tonningen verwees ln dit ver band naar het jongste nummer van „Storm", waarin een beschrijving is opgenomen van de nieuwe ontwerper, en welks hoofdredacteur hij een van onze geniaalste kunstenaars noemde. „Aan hem, met wien ik .jarenlang heb samen gewerkt, heb ik gevraagd ontwerpen voor de nieuwe munten te maken. Hij is een der beste deskundigen hier te lande op het gebied der volksche symbolen," aldus de secr.-generaal. Als de twee eerste zinnebeelden werden ge kozen het Saksische en 'het Friesc'ne. Het Sak sische zinnebeeld prykt op den vierkanten stui ver, n.l. de Saksische paardekoppen, terwijl daar boven het zonnesymbool is aangegeven. Het Friesche oelébord is vooral in Friesland een algemeen bekend zinnebeeld, dat op vele Friesche boerderijen prijkt. Het omvat de twee zwanen, die als zonnevogels inderdaad welhaast alle geveltopteekens der Friesche boerderijen sieren „Storm" schryffc: „Zij flankeeren hier een stander, die uit een zonnezinnebeeld het teeken van het door de beide zonnenwenden gedeelde jaar. bestaat en bekroond wordt door een tulpvormigë drlespuit" De cent is gestempeld met het oeroude zonne- kruis of rechtkruis. Het dubbeltje vertoont de driespruit, die, weer gegeven in de gedaante van een tulpendriespruit, een zinnebeeld is van kracht en vruchtbaarheid voor volk en bodem. Het kwartje vertoont ten slotte het Viking schip. waarin de oeroude zeemansgeest van ons volk uitdrukking vindt.. „Zinnebeeld van de Germaansche lotsverbondenheid, van moed en trouw aan eigen wezen, een waardig Noorsch zinnebeeld voor een zeevarend Germanenvolk." (Storm). Alle stempels van de nieuwe munten hangen ten nauwste samen met den aard en de ge schiedenis van ons volk. „Deze zinnebeelden, aldus besloot de secre taris-generaal het onderhoud, gaali uit boven het tiidelyke getwist en herinneren ons volk er aan. dat wij een door de schepping gewilde een heid zijn." Binnenland Om het bezoek aan dierentuinen en -par ken aan te moedigen wordt door het Depar tement van V ilksvoorlichting en Kunsten de volgende prijsvraag uitgeschreven: Verzocht wordt een schriftelijk antwoord in te zenden op de volgende vraag: „Op welke wijze kan de volksontspan ning door middel van dierentuinen en die renparken op een hpoger plan gebracht worden. Aan welke véreischten zullen deze tuinen en parken alsdan dienen te vol doen?" De beantwoording van deze vraag staat aan een ieder open. De antwoorden mogen ten hoogste vijl vellen folio-getypt omvat ten, en moeten voor 30 Maart 1942 worden ingezonden aan de afdeeling ontspanning en cultuur van het Departement van Volks voorlichting en Kunsten, Prinsessegracht 21, te 's-Gravenhage. De antwoorden moeten voorzien zijn van een motto, dat tevens in den linkerhoek van de bijgaande enveloppe moet zijn aan gebracht Zij mogen geen naam of adres van den schrijver vermelden. Een afzonderlijke gesloten enveloppe, in den linkerhoek voorzien van hetzelfde motto, moet naam en volledig adres van den inzender bevatten. Het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten looft voor de beste antwoorden de volgende grijzen uit een eerste prijs van f. 100.een tweede prijs van f. 50,— en twee derde prijzen van f.25— Daarnaast zijn er verschillende troostprijzen, be staande uit boeken op het dierenleven en de natuur betrekking hebbende. De beslissing omtrent de toekenning der prijzen ligt bij. het hoofd van de afdeeling ontspanning en cultuur van het departe ment. Hij zal bij de beoordeeling worden bijgestaan door een commissie van advies, bestaande uit drie leden, die deskundig zijn op het gebied van het dieren wezen en de dierenbescherming De samenstelling dezer commissie zal nog nader bekend worden gemaakt. Van de gegeven beslissing is geen beroep mogelijk. Het hoofd behoudt zich het recht voor een prijs niet of gedeeltelijk toe te kennen. Het departement kan de deelnemers aan de prijsvraag uitnoodigen hun antwoorden nader toe te lichten of uit tè werken op nader overeen te komen voorwaarden. Twee kinderen om het leven gekomen. KRANIG OPTREDEN VAN DUITSCHE MILITAIREN. Gisteravond heeft in het bekende hotel „Germania", gelegen aan de Keulschepoort te Venlo, een hevige brand gewoed. Twee jeugdige kinderen van den gerant van het hotel, den heer J. B. Reyers, hebben daarbij het leven verloren. Tegen kwart over tien werden de bewoners- van het hotel en de gasten opgeschrikt door hulpgeroep van het vijftienjarig kindermeisje, dat bij de familie R. in betrekking is, In nacht gewaad kwam het meisje de trap afhollen onder het roepen „brand". In allerijl spoedde het personeel van het hotel zich naar boven. Het bleek, dat op de derde verdieping, waar zich naast verschillende hotelkamers ook de privévertrekken van het personeel bevinden, brand was uitgebroken. Er hing reeds eer. verstikkende rook, terwijl de vlammen door het dak naar buiten sloegen. Het bleek onmogelük langs dezen weg tot de bo venvertrekken, waar enkele uren te voren twee jeugdige kinderen van den heer Reyers ter ruste waren gelegd door te dringen. In het cafélokaal bevonden zich ook enkele Duitsche militairen. Eeii onderofficier spoedde zich langs een anderen weg naar boven, gevolgd door enkele burgers. De Duitsche militair baande zich een weg door de vlammen en den verstik- kenden rook en wist tot de slaapkamer der kinderen door te dringen Inmiddels waren de anderen in de dakgoot geklauterd en de onder officier wist de kinderen uit hun bedje te halen en aan de beide helpers in de dakgoot over te geven. Het bleek echter, dat de kinderen reeds be wusteloos waren door den verstikekndep rook. In allerijl werd door de politie een autc gere- quireerd en de kinderen naar het ziekenhuis vervoerd Tegen middernacht zijn beiden, aen vijfjarig jongetje en een vierjarig meisje, zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Inmiddels was de hulp van de brandweer in geroepen. Vermoedehjk als gevolg van de lon- sternatie geschiedde dit niet zooals het jehoor- de, en er was reeds een kwartier verloopen, voordat de politie en de brandweer op de hoog te waren. Spoedig hierna was de voltallige brandweer met volledig materiaal tei plaatse. Politie en marechaussee, geassisteerd door hel pers uit het publiek, drong het hotel binnen en slaagden er in uit de bovenvertrekken een par tij beddegoed en meubelen naar buiten te bren gen. Met assistentie van personeel van de tech nische noodhulp ?n den Nederlandschen volte- dienst zijn deze goederen in veiligheid gebracht in een in de nabijheid gelegen lokaal. Onder leiding van den commandant, aen heer A. Goossens, bestreed de brandweer met zeven stralen den vuurhaard, die zich intusschen reeds in het geheele dak van het kapitale ge bouw had genesteld. Tegen middernacht stortte het dak in en werd de lager gelegen etage eveneens door het vuur aangetast. Dank zij het feit, dat de brandweer enorme hoeveelheden water in den vuurhaa J kon brengen, slaagde men er iiv niet alleen ae belendende perceelen voor het vuur te behoeden, doch men wist ook te verhinderen, dat ..ie an dere vertrekken uitbrandden Uiteraard .hepen deze groote waterschade op. Om twee uur was men den brand meester. De bovenverdiepingen van het bekende notel zijn totaal uitgebrand. Dc schade, die zeer groot- is. kon tot dusverre nog niet worden vastgesteld -vrvrrtt rinor e-rzekertns gedekt. De brand is ontstaan dooi- inveorzichtigheid met vuur in een van de personeelsvertrekken Met groote waarschijnlijkheid kan worden vast gesteld, dat een kleerkast het eerst vlam gevat heeft. Het dienstmeisje, dat den brand ontdekte was wakker geworden dooi rooklucht. Wij vernemen nog. dat de Duitsche onderof ficier die de beide kinderen met gevaar vooi zyn eigen leven redde Hatiptfeldwebel Frelts- holz is Met behulp van een gasmasker is de kranige militair de. kamer, waar een verstikken de rook hing. binnengedrongen. Jammer genoeg heeft zün heldhaftig optreden den kinderen niet meer kunnen baten, Zondag. Evang. Chr Gem.; Samenkomsten te 10 uur voorm. en 5V4 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 46; Evangelisatie te 714 uur nam. Trianon-theater: Fllmvertooning N.V.V. „Zijn dochter heet Peter". 10 uur voorm. StadszaalMuziekavond Confidanca 7 uur nam. Maandag. Jeruël: Spr. de heer Pasmaru 7% uur nam. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Flu, Hartman, Van Leeuwen, Verbrugge en de Vries. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 21916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 17 Januari 20 uur tot Zaterdag 24 Januari 8 uur waargenomen door de Apotheek van Drlesum. Mare 110, tel 20406 en de Zuider Aootheek, Lammenschansweg 4. tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek voormalig Wllhelmlnapark 8: tel. 26274. *ül GRIEP en iffrlUENZA zal Abdüsiroop dadelijk die nare hoest temperen en snel doen verdwynen. De slijm komt los. Borst en keel worden verzacht. Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER's SCHAATSENRIJDEN. üKOOTk BELANGSTELLING VOOR DEN TOCHT Ter gelegenheid van het honderdjarig oestaan v&n de afd Den Haa* van den Zuld-Holland- schen IJsbona werd in 1933 een rondrit uitge schreven waarvoor zich toen niet minder dan 2300 deelnemers hebben aangemeld. Door het in- vallen van den dooi kon de tocht toen echter geen doorgang vinden en mede in verband met bet uitbreken van de mobilisatie, v/elke in '39 ae organisatie verhinderde. Is het 17 Januari 1942 moeten—worden voordat de inschrijvers ein delijk cie kans hebben gekregen den 50 K.M. langen ï'it. te volbrengen! Dat a» die inschrijvers van 1933 thans opnieuw van de partij zullen zyn. moet natuurlijk ten zeerste worden betwijfeld (het bestuur verwachtte er nog hoogstens een 500 van), maar nieuwe gegadigden meldden zich hedenmorgen in. Zo- merzorg, waar de startplaats was, reeds voor het offlcieeïe aaiavangsuur ln grooten getale aan, zoodat in ieder geval geconstateerd kan worden dat de rondrit een succes zal zijn. Toen men van morgen ongeveer een uur bezig was met de uit reiking, welke aan een groot aantal tafeltjes zeer vlot geschiedde, hadden, naar schatting, tegen de vijfhonderd rijders en rijdsters een startkaart en een routekaartje in ontvangst genomen. Daarna luwde de toeloop cenlgszins om waar- schilnlitk tcger» hei middaguur opnieuw toe te nemen Leider van den rondrit ls de heer J N. Breunese bekend van de Vierdaagsche Afstands- marschen De deelnemers, die na afloop ln/'Zo- merzorg hec mevenkruisje ln ontvangst konden nemen, moesten zich te voet, pe» tram of per autobus begeven naar de Drlegatenbrug aan de Zijl. Vandaar ging de route over Kager- en Bra- semermear vla De Kaag. den Moppenmolen. Rijp- wetering. Langt raar naai Bilderdam en via Hoog- niade terug naar de Drlegatenbrug. De wedstriid- laee -s bil dezen tocht geheel uitgeschakeld Als eisch ls slechts gesteld dat men den rit binnen zeven uur moet volbrengen De toestand van het lis ls overal buitengewoon goed! Stoottroepen voor blanke wape nen man tegen man. Steunt de Nsderlandsche Ambu lance v h. Oostfront. Koninginnegracht 22, giro: 87600, 's-Gravenhage. 2—1

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2