82 ste Jaargang ZATERDAG 17 JANUARI 1942 No. 25094 De Japansche opmarsch op Malakka De conferentie van Rio de laneiro Verduisteren: Breien voor Duitsche soldaten aan het Oostfront Luchtaanvallen Singapore op Japansche successen ter zee Verspreide berichten EERSTE BLAD De Elfstedentocht op Donderdag a.s. Diverse ministers aan het woord Gemengd Nieuws Twee haringvaatj'es vol zilvergeld 18.01 uur 9.39 uur 18.02 uur 9.38 uur STADSNIEUWS Inschrijving van Leidsche studenten aan Amsterdamsche universiteit LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Hermy Telef. Directie en Administratie 25041 (2 lijneni Gironummer: 57055 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Telef Redactie 21507 Hoofdredacteur: B. W. Menkhorst, Lelden El.verv.: K Been Lelden Op 15 Januari heeft de voorhoede van pant serformaties, welke de provincie Johore aan de punt van Malakka is binnengedrongen, den vijand krachtig achtervolgd, aldus meldt Domei van het front. Zij heeft 600 Schotsche soldaten die langs den hoofdweg van Malakka vluchtten, aangevallen en naar alle zijden uiteengedreven. Voorts bedreigt een andere Japansche voor hoede, die op 15 Januari een belangrijk punt aan de kust in den Westelijken sector heeft in genomen, reeds het Noord-Westen van de pro vincie Johore. Domei meldt voorts: Het Japansche hoofdkwartier heeft bekend gemaakt, dat Donderdag Japansche bommen werpers den 15den luchtaanval sinds het uit breken van den oorlog, op Singapore hebben gedaan, waarbij het vliegveld Tenga en andere installaties het zwaar moesten ontgelden. Volgens berichten van het front op Malakka hebben de Engelschen reeds toebereidselen ge troffen om den dam, die het eiland Singapore met Malakka verbindt, op te blazen. Daarmede zou echter tevens de vitale waterleiding, die over den dam leidt, en Singapore van drink water voorziet, vernield worden. De Britsche autoriteiten te Singapore staan zoodoende voor de onoverkomelijke moeilijkheid, de watervoor ziening van bijna een millioen menschen te ver zekeren. De op het eiland Singapore zelf aan gelegde waterreservoirs zullen waarschijnlijk slechts een beperkten tijd de dringendste be hoeften kunnen dekken. Geheel afgezien van de militaire ontwikkeling zou. naar in het be richt verder gezegd wordt, de val van Singapore alleen reeds met het oog op dit waterprobleem slechts een kwestie van tijd zijn. JAPAN'S CHINEESCHE POLITIEK. Het DHH. meldt uit Tokio: De woordvoerder der regeering, Hon, heeft op de persconferentie den buitenlandschen corres pondenten- een bevestigend antwoord gegeven op de vraag op Japan bereid was tot byleggmg van het Chineesche conflict, wanneer Tsjoeng- king den wensch tot onderhandelingen mocht uitspreken. Japan zou zich in dit geval echter tevoren er van moeten overtuigen, dat Tsjoengking's verlangen naar onderhandelingen oprecht ge meend is. Onder die voorwaarden zou Japan met ieder régime en met ieder volk onderhandelen. Op de verdere vraag, of er meeningsverschillen bestaan in den boezem van het Tsjoengking- régime, wees Hori er op, dat volgens de laatste berichten Kwotaisji, tot dusver minister van buitenlandsche zaken, de verwachting heeft uit gesproken, dat Tsjoeéfcking en de sovjetunie na de intusschen gegeven oorlogsverklaring van Tsjoengking aan Duitschland en Italië militair moesten samenwerken. Deze verwachting is ech ter, naar Hori verklaarde, niet verwezenlijkt. Op den minister van buitenlandsche zaken, Kwo taisji, is toen van den kant van Tsjoengking- troepen, die Duitschland en Italië vriendschappe lijk gezind zijn, critiek geoefend. Tsjang Kai Sjek zelf heeft dit probleem moeten oplossen, door Kwotaisji te vervangen door Soeng, die op het oogenblik in Washington verblijf houdt. Dit en dergelijke voorbeelden, zoo verklaarde de spreker ten slotte, bewijzen het aanwezig zijn van meeningsverschillen binnen het Tsjoengking- régime. EEN BRIEF VAN TSJANG KAI SJEK AAN ROOSEVELT? Het D.N.B. meldt uit Sjanghai: Volgens hier ontvangen berichten heeft Tsjang Kai Sjek aan Owen Lattimore, die Donderdag naar de Vereenigde Staten is vertrokken, een aan Roosevelt gerlchten brief overhandigd. Daar in wordt versterkte hulp gevraagd voor de Tsjoengking-regeering. Domei meldt uit Tokio: Het hoofdkwartier heeft een overzicht gegeven van de Japansche opératies in de Stille Zuidzee tot 10 dezer en daarin meegedeeld, dat de Japan sche vloot 31 vijandelijke schepen van 191.000 ton in totaal in den grond heeft geboord en 78 van 171.000 ton buitgemaakt. De Japansche duik bootactie leverde 20 schepen van 132.000 ton op en de luchtmacht vernietigde 10 schepen van 57.000 ton. De totale Japansche verliezen be- droegep in deze periode 11 schepen van 46.800 ton en wel van leger, vloot en koopvaardij samen. UIT BRITSCH-INDIÊ. Officieel is te Londen bekendgemaakt, dat generaal sir Alan Fleming Hartly is benoemd tot opperbevelhebber in Britsch-Indië (en lid van den uitvoerenden raad van den gouverneur- generaal). Daardoor is hij de opvolger van ge neraal Wavell. Luitenant-generaal Morris is be noemd tot chef van den generalen staf in Britsch-Indië Naar de Britsche nieuwsdienst meldt uit Wardha, heeft de werkcommissie van het al- Indisch congres een door Nehroe voorgestelde motie aangenomen, waarin o.a. wordt verklaard: slechts een vrij, onafhankelijk Indië kan in staat zijn de verdediging van het land op na- tionalen grondslag op zich te nemen. De g'e- heele achtergrond van het Indische vraagstuk is vervuld van vijandschap en wantrouwen je gens de Britsche regeering en zelfs de omvat- tendstc beloften kunnen dezen achtergrond niet veranderen en evenmin de voor-Indiërs er toe brengen vrijwillig en bereidwillig het „aanma- matigende imperialisme" te steunen, dat onder scheiden dient te worden van het fascistische autoritaire stelsel. (D.NB.) HET ONTSLAG VAN DUFF COOPER. De Berliner Boersenzeitung publiceert een artikel van haar diplomatieken medewerker Karl Megerle, dat als opschrift draagt „de val van Duff Cooper." Het ontslag van Duff Cooper, zoo schrijft Karl Megerle. na drie weken in dienst te zijn geweest, is van het standpunt van Duitschland en zijn bondgenooten in zoo verre te betreuren als deze gepersonifieerde mislukking in de func tie van een Engelsch minister ons nog goede diensten had kunnen bewijzen. Wanneer men zijn politieke carrière beziet, dan blijkt, dat deze een enkele aaneenschakeling van mislukkingen is geweest. Niet door talent, doch door zijn lidmaatschap van de hooge politieke kaste kwam de voormalige garde-officier Duff Coo per op het Foreign Office. Met de hulp van zijn partij gelukte het hem dan secretaris in het ministerie van oorlog en later in het mi nisterie van financiën te worden. In 1935 werd hy tot minister van oorlog, in 1937 tot minister van marine benoemd. Deze functie verwisselde hij. hoewel overal reeds gesproken werd over zijn onbekwaamheid, in 1939 dank zij de protectie van Churchill voor die van minister van inlichtingen, welke func tie hij tot grooten schrik van de Engelschen tot medio 1941 bleef bekleeden, waarna hij als gevolg van zijn totale onbekwaamheid moest aftreden. Desondanks werd hij als specialen afgezant naar den Stillen Oceaan gezonden om ook daar het bewijs te leveren ditmaal in den recordtijd van drie weken van zijn on geschiktheid. Waarom heeft Churchill dezen stumper met twaalf ambachten en dertien ongelukken zoolang de hand boven het hoofd gehouden? Omdat hij op één gebied voor Churchill groote verdiensten heeft verworven. Hij heeft namelijk Churchill aan zijn oorlog geholpen. Naast Churchill en Eden is hij een van de voornaamste verantwoordelijken voor den oorlog, die voor en na Muenchen het Engelsche volk met alle middelen tegen de spilmogendheden in het harnas heeft gejaagd, die verhinderd heeft dat een vergelijk tot stand kwam en dien de Fuehrer in zijn rede te Saarbruecken op het oog had, toen hij voorspelde, dat de oppositie van thans de oorlogsregeering van morgen zou zijn. In talrijke redevoeringen en artikelen heeft Duff Cooper sinds 1938 den oorlog tegen Duitschland en Italië voorbereid en geëischt. Overal heeft hij gefaald, als oorlogsophitser heeft hij zich weten te handhaven. Dit is zijn eenige, twijfelachtige verdienste. Dat een vol slagen nul in Engeland een vooraanstaande po sitie kan verkrijgen en vele jaren kan houden, alleen omdat men als oorlogsophitser goed vol doet, geeft een inzicht in de kwestie, wie voor dezen wereldoorlog verantwoordelijk is. (DNB). BOLSJEWISTISCHE WREEDHEDEN. Enkele Sovjet-militairen, die bij Wolossjof ge vangen genomen waren, verklaarden, dat zich onder hen een commissaris bevond, die enkele dagen tevoren bevel had gegeven Duitsche ge wonden af te maken. Daar de plaats van dit misdrijf in de nabij heid der Duitsche linies lag, werd een troep verkenners uitgestuurd om deze mededeeling te toetsen. Drie Duitsche soldaten werden dood aangetroffen. Zij waren door houweelslagen op het achterhoofd omgebracht. Dit Nummei bevat DRIE Bladen Onder de te Den Haag voor de Duitsche Weermacht breiende vrouwen, bevond zich o.a. mevrouw Seyss Inquart. (Polygoon-Meyer) De commissaris poogde aanvankelijk te looche nen, maar bekende ten slotte bevel gegeven te hebben tot den moord op deze Duitsche solda ten. (D.N.B.) SAMENWERKING TUSSCHEN DE VLOTEN DER SPIL. Van bevoegde zijde wordt aan het D.N.B. mede gedeeld Op 14 en 15 Januari is in Garmisch een bijeen komst gehouden tusschen den opperbevelhebber van de Duitsche marine, groot-admiraal Raeder en vlootadmlraal Riccardi, onderstaatssecretaris en chef van den generalen staf der Koninklijk- Keizerlijke Italiaansche marine. In den loop van de in kameraadschappèlijken geest gevoerde besprekingen tusschen beide op perbevelhebbers werd geconstateerd, dat vol komen overeenstemming bestond ten aanzien van de verdere operatieve samenwerking der beide marines voor het behalen van de eindoverwin ning op den gemeenschappelijken vijand. SIR ARCHIBALD CLARK-KERR OPVOLGER VAN CRIPPS. Volgens een door den Britschen berichten dienst verspreid officieel bericht is Sir Archi bald Clark-Kerr benoemd tot opvolger van Sir Stafford Cripps, den Britschen ambassadeur te Moskou. Clark-Kerr was tot'nu toe Britsch ambassa deur te Tsjoengking en wordt als zoodanig op gevolgd door den onderstaatssecretaris in het ministerie van buitenlandsche zaken. Sir Horace Seymour. (A.N.P.). NIEUWE FUNCTIE VAN KNUDSEN. De Engelsche berichtendienst meldt uit Wash ington, dat Roosevelt heeft bekend gemaakt, dat Knudsen is benoemd tot productieleider van het ministerie van oorlog. In deze functie zal hü zich vooral bezighouden met de productie van vliegtuigen, tanks, geschut en munitie. Roosevelt heeft aan den Senaat het voorstel voorgelegd Knudsen te benoemen tot luitenant- generaal van het Amerikaansche leger. Tevens zal Knudsen lid zijn van Roosevelts nieuwen oorlogsproductieraad, die zeer omvang rijke volmachten heeft gekregen voor de pro ductie en verkrijging van bewapeningsmateriaal. Leider van dezen raad is Donald M. Nelson. (A.N.P.) Aan de hand van de binnengekomen rap porten heeft het Centraal Bestuur van de Elfsteden-vereeniging besloten den Elfstedentocht voorloopig te houden op Donderdag a.s. Moeilijkheden zijn er met de Leeuwarder stadsgrachten en het traject Leeuwarden- Dokkum, dat in het donker zeer bezwaar lijk te berijden is. Bij Harlingen alsmede ln de provincie zitten nog wel eenige wakken, maar deze zal men wel kunnen afzetten. De conferentie te Rio de Janeiro zal tot 26 dezer duren. Naar „Associated Press" meldt, heeft de afge vaardigde van Columbia een motie Ingediend, waarin het afbreken der diplomatieke betrek kingen tusschen de Amerikaansche republieken en de spilmogendheden wordt geëischt. De Amerikaansche onderminister Sumner Welles heeft een langdurige propagandarede ge houden tegen de in het Driemogendhedenpact verbonden landen. Evenals vele andere leidende Amerikaansche politici den laatsten tijd beweerde Sumner Wel les, dat deze landen het plan hebben de wereld te veroveren. Hij meende, dat de onafhanke lijkheid der Amerikaansche landen op dit oogen blik van gevaar afhankelijk is van de eenheid van Amerika. De diplomatieke en consulaire spilvertegenwoordigingen noemde Sumner Wel les „spil-agenten", die hij betichtte van „vergif tiging der Inter-Amerikaansche betrekkingen". In het verdere verloop van zijn uiteenzettingen sprak de onderminister de meening uit, dat de Amerikaansche regeering noch een uitnoodiging noch een voorstel heeft gedaan aan welke Ame rikaansche republiek ook ten opzichte van de houding, die deze jegens Japan moest aanne men. Ten slotte liet Sumner Welles het licht vallen op het belang der Ver. Staten bij een toenemen de voorziening met strategisch belangrijke grondstoffen uit Latijnsch Amerika en eischte hij een volkomen vernietiging van het Hitle- risme. De Braziliaansche president Vargas wees op de solidariteit der Amerikaansche landen ten aanzien van het conflict, dat sedert December 1941 tot een algemeen conflict is geworden. „Wij zijn hier bijeen als souvereine vertegen woordigers der Amerikaansche staten, ten einde voorzichtig en^ vastbesloten te beslissen wat voor de veiligheid en de bescherming van onze volken noodig is." Wat het programma der conferentie betreft zeide Vargas, dat de vraagstukken der verdedi ging voorrang moesten hebben en dat in dat opzicht de standvastige houding van Brazilië bekend en duidelijk was Het is het vaste voor nemen der Brazilianen het eigen grondgebied voet voor voet tegen iederen inval te verdedigen en niet toe* te staan, dat hun grondgebied of territoriale wateren als steunpunt voor een aanval op bevriende mogendheden dienen. Ten aanzien van het economische doel der conferentie zeide Vargas, dat een voorbijgaande solidariteit op een oogenblik van gevaar niet voldoende was, maar dat het noodzakelijk was door nauwe economische en cultureele samen werking duurzame voorwaarden te scheppen voor den bloei der Amerikaansche volken en daardoor de door den oorlog getroffen landen te helpen bij den wederopbouw. De minister van Urugay, Guani, zeide, dat als grondslag voor de economische besprekingen een vereenvoudiging van het' Noord-Ameri kaansche prioriteitssysteem door verleening van „globale quota" aan de afzonderlijke staten vereischt is. Hij stelde verder maatregelen voor ter bestrijding van destructieve actie in de Amerikaansche staten, waarbij hij aanvallen tegen de spil-mogendheden richtte. Voorts spoorde Guani aan tot vorming van perma nente organen ter bestrijding van de besluiten der conferentie en het staken van de werk zaamheden der Inter-Amerikaansche neutrali- teitscommirsie. Als laatste spreker ter openingszitting voerde de Mexicaansche minister van buitenlandsche zaken Padilla het woord, die voor het Ame rikaansche continent pleitte en voor een „ult- wissching van de schandvlekken, die nog op het continent bestaan", pleitte. „Wij moeten de poorten der gevangenissen van Guyana openen" oordeelde Padilla. omdat op dit continent slechts menschen mogen leven, die vrijheid zoeken." (D.N.B.). DUITSCHE COMMENTAREN. De diplomatieke correspondent van het D.N.B schrijft: Summer Welles heeft op de conferen tie te Rio een beroep gedaan op het solidari teitsgevoel der Zuid-Amerikaansche landen on der de bewering, dat het Amerikaansche vaste land in het algemeen en Zuid-Amerika in het bijzonder door de staten van het driemogend hedenpact rechtstreeks wordt bedreigd. Roo sevelt en zijn handlangers schijnt het bij de behandeling van de Zuid-Amerikaansche kwes tie meer succes te beloven dezelfde metheden toe te passen, waarmede de leidende politici in de V S. hun volk in den oorlog hebben gedreven, dan hun kaarten open te leggen. De rede van Sumner Welles geeft een voorproefje van wat men kan verwachten en zich ten deele reeds hier en daar begint af te teekenen. Het zou geenszins ven-assen, indien b.v. plot seling in verschillende Zuid-Amerikaansche landen „incidenten" vielen te const ateeren. die dan door de Amerikaansche propaganda zou den kunnen worden uitgebuit. Het begin is gemaakt met de bewering, dat verschillende da den van sabotage door de legendarische „vijf de colonne" zouden zijn gepleegd. Even fan tastisch doet de bewering aan, dat de staten van het driemogendhedenverdrag zich in Zuid- Amerika van de Spaansche Falange als „vijfde colonne" zouden bedienen om met haar hulp strategisch belangrijke posities te vestigen. Zoo als van officieele Duitsche zijde reeds vaker is gezegd, heeft Duitschland slechts economisch belang bij Zuid-Amerika en behooren aan- vaisveornemens tot het rijk der fabelen. Men is er in de landen van het driemogendheden pact van overtuigd, dat aanvalsvoornemens tegenover Zuid-Amerika slechts in de Vereen. Staten bestaan en gedeeltelijk haar oorsprong vinden in de steunpuntenpolitiek van Roosevelt. Het ,.pan-Amerikanisme" of hoe de andere slagwoorden mogen luidén, waarmede Roose velt tegenwoordig zeer krachtig werkt, moeten slechts het doel verbergen, dat bestaat in po litieke voogdij en economische 'onderdrukking der Zuid-Aw-ikaarsch^ staten. Tot het be reiken van dit doel vers-roden de V. S. het ook niet een sterk gebruik te maken van het bondgenootschap met de Sovjet-Unie. Be voegde Zuid-Amerikaansche instanties zullen er zich wel van bewust zijn, dat geweldige sommen zullen worden uitgetrokken om door bevordering van de communistische propa ganda het inwendige leven der Zuid-Ameri kaansche _staten te ondermijnen en deze staten „ryp te make om te worden geplukt". ^STANDPUNT VAN HET VATICAAN. De correspondent van de Prensa in Vaticaan stad, Lulgi Boschetto, meldt aan zijn blad, dat het Vaticaan „zich energiek verzet tegen een directe of indirecte deelneming van de Zuid- Amerikaansche landen aan het wereldconflict". Naar de meening van het Vaticaan zouden de Zuid-Amerikaansche republieken den Vereenig- den Staten en Engeland toch slechts ideologi sche ondersteuning verleenen, omdat Amerika te allen tijde grondstoffen uit Zuid-Amerika kan betrekken. Voorts meldt Boschetto verder, dat Paus Pius XII kort voor Kerstmis den Spaanschen am bassadeur bij het Vaticaan, in tegenwoordigheid van Ibero-Amerikaansche diplomaten heeft ver klaard. dat Spanje een „sterke moreele reserve" voor de toekomst vormde. Klaarblijkelijk heeft de Paus hiermede gedoeld op het geheele La- tijn-Amerikaansche blok. Hij heeft dit door zijn Kerstboodschap gevestigd. Het beroep van den Paus voor de opening van de conferentie te Rio, dat Zuid-Amerika de stem van het verstand moet volgen en direct noch Indirect aan het wereldconflict moet deel nemen, heeft in de Argentijnsche pers sterk de aandacht getrokken. (D.N.B.) Meer dan f. 10.000.in besdag genomen. 1 EEN WINKELIER GEARRESTEERD Het was de politie te Amsterdam ontlangster oore gekomen, dat een winkelier aan den Over toom aldaar vrijwel al het zilvergeld, dat hy ontving, aan de circulatie onttrok. Daarop werd een onderzoek in zijn zaak in gesteld. Aanvankelijk liet hij slechts een bakjo met kleingeld zien en beweerde, dat dit alles was, wat hij in huis had. De rechercheurs lieten zich echter niet van de wijs brengen en onder zochten den winkel, waarbij al spoedig een paar haringvaatjes voor den dag kwamen, die geheel met kwartjes en dubbeltjes waren gevuld, te zamen meer dan f. 10.000.uitmakende. Ook een groot bedrag aan zilveren rijksdaal ders en guldens kwam te voorschijn. De winke lier trachtte zich nog schoon te wasschen met het praatje, dat hij regelmatig collega's in de buurt aan klein geld hielp, maar ook dit bleek niet waar te zijn. De man werd wegens belemmering van het maatschappelijk verkeer gearresteerd en al het zilvergeld werd in beslag genomen. Dit is later vanzelfsprekend tegen betaling onder een aantal instellingen en winkelzaken gedistribu eerd om zoodoende weer ln omloop te kunnen worden gebracht. DRIE ARBEIDERS ONDER LOCOMOTIEF. Een doode en een zwaar gewonde. Gistermorgen omstreeks zes uur zijn drie ar beiders uit Beugen, die met hun fietsen op de spoorbrug over de Maas reden, omdat het pont- verkeer tengevolge van ijsgang was stilgelegd, door een locomotief aangereden. De arbeiders reden tusschen de rails en hebben, vermoede lijk doordat zij oorkleppen droegen, de nade rende locomotief niet hooren aankomen. Toen de machinist, die een fiets hoorde kraken, de locomotief deed stoppen, was het ongeluk reeds gebeurd. Hierbij werd een zekere J. uit Beugen, gedood. Een andere arbeider werd zwaar ge wond per auto naar heto ziekenhuis te Nij megen vervoerd, terwijl de derde, na verbonden te zijn, huiswaarts kon keeren. De marechaus see heeft proces-verbaal opgemaakt. TEXTIELARBEIDERS GEARRESTEERD. De politie te Laren (N.H.) heeft zes textiel arbeiders gearresteerd, die werkzaam waren in de textielfabrieken van twee firma's aldaar. Alle zes arbeiders worden verdacht van diefstal van weefgarens tot 'n bedrag, dat in de honder den guldens loopt. Ook is een heelster gear resteerd. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet, terwijl nog meer arrestaties ver wacht worden. KIND ONDER DE TRAM GERAAKT. Gisternamiddag Is op den Langen Hilleweg te Rotterdam het elfjarige meisje W. M. de Zwaan, uit de Lavendelstraat, onder een tram wagen terecht gekomen en zeer ernstig gewond. Den bestuurder treft geen schuld. Kort na aankomst in het Zuider ziekenhuis is het slachtoffer overledeen. van hedenavond tot morgenochtend en van morgenavond tot Maandagmorgen De maan kwam heden op te 9.39 uur en gaat onder te 19.09 uur; morgen komt dc maan op te 10.18 uur en gaat onder te 20.24 uur. De rector- magnificus der universiteit van Amsterdam heeft medegedeeld, dat de Leidsche studenten, die voorloopig zijn ingeschreven en voor een definitieve inschrijving voor den cur sus 1941—1942 in aanmerking komen, zich hier voor uiterlijk 30 Januari bü den pedel moeten aanmelden. EXAMENS PONTSCHOOL. Voor het examen Steno-typen in de Ned. Taal, 130 lettergrepen per minuut, afgenomen door den Alg. Stenografen-Bond, slaagden: de dames jkvr. P. A. van Asbeck, C. J. Snijders, Oegstgeest. Voor kantoorstenograaf in de Ned. Taal. 130 lettergrepen per minuut: de dames A. Bakhui zen v. d. Brink, M. A. v. Delden, L. P. W. Harts. Wassenaar, J. C. Warnaar, Hazerswoude en de heeren T. Kleyn, Oegstgeest, H. Slerat. Idem voor kantoorstenograaf ln de Duitsche taal, 130 lettergrepen per minuut: mej. A. J. Hageman. Idem voor Tachotypen ln de Duitsche taal, 165 lettergrepen per minuut: mej. S. v. d. Stam. Boskoop. Idem voor machineschrijven B, ten minste 120 regels per uur: de dames J. J. Audretsch. M. E. v. d. Berg, S. H. Blokker, M. A. Buur man, M. A. v. Delden, H. Harteveld, L. P. W. Harts, Wassenaar, H. H. Heller, Voorschoten. M. A. M. Kuik, J. H. v. Noort, E. J. Poortman, M. v. Rhijn, Noordwijk aan Zee, A. P. Sevensma. J. A. de Wit, Zoeterwbude. G. v. Wijhe, D. Wijn berg en de heeren G. M. Albers, S. H. Corsel, Katwijk aan Zee, M. Eikerbout. A. H. Hoekstra, Noordwijk, H. A. v. Ingen Schenau, J. B. Jansen, W. J. M. Kloos, A. Mieog, M. J. Nout, G. H. Oostergo, Voorschoten. G. J. Schild, C. v. Tien hoven. P. J. Versteeg, M. v. d. Werf, T N. v. Zijp. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze alhier. Onze oud-stadgenoot, dr. J. A. G. van der Veer, vroeger leeraar in de Oude Talen aan het Gymnasium alhier, thans te Schiedam, is be noemd tot rector van het Gymnasium te Zut- phen. Mej. T. Crama alhier Is geslaagd voor het examen leerares H.C.V. Het secretariaat der Jeugdver. D.V.V is verplaatst naar het Clubgebouw. Langebrug 45. Onze stadgenoot, de heer J. J. van Seventer is door de Haagsche Arrondissementsrechtbank beëedigd als makelaar in onroerende goederen.

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 1